ertrouwen SPIRIN •mÊÊÊÊÊÊËSSS^ssssÊSSssBBsssssssm U' Handel, Nijverheid en Visscherij SPORT. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. AFLOOP VERKOOPINGEN eenig op de wereld MARKTBERICHTEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN BURGERLJKE STAND. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. O. EN W. SOUBURG. BRUTALE ROOF IN POSTKAN TOOR. Zaterdagmiddag heeft, naar de Maasbode meldt, een brutale roof plaats gehad in het postkantoor te G i n- n e k e n. Omstreeks vijf uur vervoegden twee jongemannen van goed twintig jaar zich aan het loket met een groot post pakket, dat zij ter verzending aanboden. Wegens den omvang, van het pakket zag de ambtenaar zich genoodzaakt het lo ket op te schuiven om het in ontvangst te kunnen nemen. Terwijl hij zich daarop bezig hield met het wegen van het pak, maakten de aanbieders zich meester van een geldtrommeltje dat daar stond en een bedrag van 150 gulden inhield. Den ambtenaar met een revolver bedreigend, vluchtte het tweetal het kantoor uit, waarna zij zich in een leegstaande wo ning in de Brugstraat verscholen en den buit gingen verdeelen. Ongelukkig echter voor hen was een loodgieter met een paar knechts in dit perceel aan het werk. Deze mannen overvielen de twee roovers. Toen bij de worsteling een schot afging bleek de revolver slechts een alarmpistool te zijn. Een van de twee mannen werd ten slotte aangehouden, de ander wist te ontvluchten door over de heining te klimmen. De aangehoudene, zekere Chr., is oud huisknecht van het hotel Duinenoord, te Ginneken, waar kort geleden is inge broken. De buit werd op twintig gulden na teruggevonden, EEN INGEWIKKELDE GESCHIEDE NIS. Zaterdagnacht bemerkte een agent van politie, dat een controlelampje van den juwellerswinkel R. van den B!. aan de West Kruiskade te Rotterdam niet branden. Hij waarschuwde den eigenaar en eenige andere agenten en ge zamenlijk ging men op onderzoek uit. In den winkel bemerkte men niets bij zonders, doch bij nader onderzoek zag men dat een geblindeerde deur naar de werkplaats achter den winkel voerende, gedeeltelijk was vernield, terwijl men het onderzoek hier verder voortzette klonk op het plaatsje achter hpt huis een drietal revolverschoten. Het bleek dat een agent ,die aan de achterzijde op post stond slaags was geraakt met twee man nen. Een daarvan had op hem geschoten. Hij Was güewond aan den .rechterpols en had een schampsdhfpt aan de buik. In den loop van den nacht zijn de beide mannen .de 22-jarige J. G. en de 26- jarige A. H.^ gearresteerd. Zij ontkennen. Het mooiste van de geschiedenis is ech ter, dat het bewuste controlelampje zich zelf is doorgebrand. wedstrijden te Bergen op Zoom op 11 en 12 April, de uitvoeringen en pyrami- denwedsrijd te Goes op 27 Juni, de uit voering van O. K. K. te Kortgene op 18 Juli, de uitvoering en groepenwedstrijd te Middelburg op 29 Augustus, uit voering te Tholen op 12 September, de kringwedstrijden te Goes op 21 Novem ber, den cursus-Melkman gegeven te Bergen op Zoom en de afgenomen vaar- digheidsproeven. De voorzitter bracht ook den heer Van Tiel dank voor zijn verslag en de heer Kreugel bracht dank aan de technische leden vaar de moeite gegeven voor het afnemen van de vaar- digheidsproeven. De rekening en verantwoording van den penningmeester, wien dank werd gebracht voor zijn keurig beheer, sloot met een nadeelig saldo van 101. De voorzitter wenschte makker Swerda uit Breda geluk met het beha len van het gouden speldje voor het acht maal afleggen der vaardigheidsproeven. Van Volharding te Goes was de vraag ingekomen om in den kring meer athle- tiek te beoefenen. Bij het samenstellen van het eerstvolgend uitvoeringspro gramma zullen de technische leden trach ten de athletiek en athletiekvormen meer op den voorgrond te brengen. Een. uitvoerige bespreking ontwikkelde zich hierover. Dit was ook het geval met een voor stel van Wilhelmina te Middelburg om de vergaderingen, uitvoeringen enz. niet meer op Zondag te doen plaats heb ben, Na deze besprekingen erkende Wil helmina de vele moeilijkheden verbon den aan het vergaderen op Zaterdag en trok daarom haar voorstel in. Het daar voor in de plaats komende voorstel van den heer P. Sturm om bij wijze van proef iet volgende jaar op Zaterdag te ver gaderen, werd met 23 tegen 12 stem men en 1 blanco verworpen. De begrooting voor 1932 werd vast gesteld met een eindbeedrag van 450. De penningmeester drong er op aan de ledenlijsten tijdig bij het Bondsbureau in te dienen, opdat ook de Bondspen- ningmeester tijdig met den kring kan af- ekenen. De vergadering herkoos de aftredende bestuursleden, de heeren F. G, Lemmers, H. Sio en J. van Tiel. Ie doorbraken de M.M.H.C.-verdediging te overrompelen, maar stuitten thans op den veel beter spelenden keeper, die in derdaad af en toe goed werk verrichtte. Toch lukte het den rechtsbinnen der cadetten uit een strafcorner met een zeer hard schot het 6e doelpunt te ma ken. Even daarna werd het einde aan gekondigd. En de C.H.C. had met 62 gewonnen. j Rest ons te vermelden dat M.M.H.C. met 4 invallers speelde. K.N.V.B,-uitslagen. Afdeeling IV. 2e Klasse A. AllianceR.B.C31 BredaMiddelburg18 VelocitasD.O.S.K.O11 T.S.C.Hero 32 De Baronie—Terneuzen afgek. 3e Klasse A. AxelSassche Boys 50 Middelburg IIVlissingen II 50 HulstDe Zeeuwen 42 3e Klasse B. VlissingenD.O.S.K.O. II 120 ZeelandiaSinoto 61 Nieuw BorgvlietGoes 26 Mevo IIZierikzee 13 JS' ERNSTIGE GASONTPLOFFING. Vrijdagavond heeft in het kantoor van de gemeentelijke gasfabriek te W a d - d i n x v e e n een ernstige gasontploffing plaats gevonden. Direct na de ontplof fing kwam de directeur, de heer B., welke zich in de fabriek bevond, aan snellen en wist door tegenwoordigheid van geest een begin van brand met en kele emmers water te blusschen. De ver nieling in het kantoor is enorm. Zware binden zijn totaal afgeknapt, terwijl een drietal fietsen door het plafond wer den heengeslagen. Ook de schade in de woning van den heer B, is zeer aan zienlijk. De vermoedelijke oorzaak wordt gezocht in het afbreken van een bui ten dienst leiding naar het kantoor, door verzakking van grond, waardoor het gas gelegenheid kreeg zich in het kantoor te verspreiden en door een vlammetje tot ontploffing werd gebracht. Aangekomen is het Finsche stoom schip „Albert Kasimir" met een lading hout voor Middelburg. Indr Stoomvaartlijnen. J. P,. Coen, (thuisreis) 11 Dec. van Singapore. Slamat (thuisr.) p. 11, 9 n.m., Finister- re, wordt 13, 9 van., te Cowes en 14, 7 v.m., te Rotterdam verwacht. Dempo (uitreis) 11, 4 n.m., van Mar seille Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. VoTendam, 12 v. Rotterdam n. New- York. noemt van de dingen afmaakt, maar dan ook zakelijk en steekhoudend beweert. Thans heeft hij tot de Amerikanen gesproken, op het faarlijksch diner van de Amerikaansche kamer van Koophan del of beter: zijn rede laten voorlezen. Hij zelf was door ongesteldheid verhin derd. Hij keerde zich tegen het feit dat zoo vaak, en tegenwoordig ook in Amerika gezegd wordt, dat de leeningen door Duitschland in het buitenland opgeno men, grootendeels verbruikt zijn voor iuxe-doeleinden. Brüning gaf toe, dat het inderdaad wenschelijk zou zijn ge weest, wanneer Duitschland minder in het buitenland had geleend. Het percentage, dat voor luxe-doel einden is gebruikt, is echter zéér ge ring. brüning besprak de schulden op kor ten termijn, waarbij hij naar voren liet komen, dat de Duitsche schuldenaars alles hebben gedaan wat zij konden en bewezen hebben, dat zij willig zijn alles te doen wat in hun vermogen is om hun schuldeischers tevreden te stellen. Tenslotte verdedigde Brüning Duitsch land nog tegen het verwijt van kapi- taalvlucht en eindigde met te zeggen, dat hij hoopte, dat het mocht gelukken, een oplossing te vinden voor al de ge noemde problemen op een zoo breed mogelijke en de economische wereldcri sis werkelijk omvattende basis. Pogin gen hiertoe kunnen echter alleen suc ces hebben, wanneer alle deelhebben den er zorg voor dragen, dat de vaak verkondigde axiomata betreffende soli daire samenwerking thans eindelijk in daden worden omgezet. De president der Ver. Staten heeft door zijn ingrijpen van Juni j.l. den weg gewezen. Op zijn stellingnemen en dat van het Ameri kaansche volk zal ook verder de oplos sing van dit probleem beslissend aanko men! |w volle vertrouwen moet U kunnen schenken aan eeni middel, dat U weer Uw welzijrt moet hergeven. Welms, vertrouw gerust op ASPIRIN. Op wetenschappelijken grondslag samengesteld, onder voortdurende controle vervaardigd, voorzien van het wereldberoemde Bayer-kruis, verdient het Uw onvoorwaardelijk vertrouwen. Let er echter op, dat U ook beslist de origineele Aspirin - tabletten ontvangt, waarin het Bayer-kruis gestempeld is, en dat de oranje band volkomen ongeschonden is. Alleen bij ongeschonden verpakkingen kan voor ae echthold worden Ingestaanl (Ingez. Med.) tl Notaris W. Hioolen heeft Vrijdag in het openbaar verkocht in het café i jen Westdorp een Huis en Erf met Tuin te vlcugd der kathoidke parffi'tehoorit BELGIE, De correspondent van de N. Rott. Crt. te Brussel méldt dat de huidige gouverneur van de provincie West-Vlaan- deren, baron Janssens de Bisthoven, die I 82, 2e kw. 58—65, 3e kw. 40—55; kal conservatief-franskiljonschen I veren le kw. 1.05—1.28, 2e kw. 81—91, we-1 '4e kw. 7080, schapen le kw. 50—60, Rotterdam, 14 Dec. Op de vee markt van heden waren aangevoerd 409 vette runderen, 282 vette- en graskal veren, 609 schapen en lammeren, 1222 varkens. 'Prijzen voor vette koeien le kw. 72- Een aanvraag voor een Turnbetooging Serooskerke op het Dorp aan den gens zijn hoogten leeftiid in het vooriaar 2e kw. 40—50, 3e kw. 35-40; lammeren 1932 was Eli bet bestuur nnit niet in-I A 907 rtrn.nt 778 eentiaren 5. UCl VOOI jaar I Zeeuwsch-Brabantsche turnkring van het K. N. G, V. Onder voorzitterschap van den heer F. M. J. Schuurbiers te Bergen op Zoom vergaderde Zondagmiddag aldaar de Zeeuwsch-Brabantsche Turnkring bet K. N. G. V. De voorzitter heette de goed opgeko men afgevaardigden der vereenigingen welkom, memoreerde het vier maal naar buiten optreden van den kring in het af- geloopen jaar, waes op het mooie en krachtige turnleven in den kring en gaf dan den raad, als in den komenden tijd de vereenigingen moeilijkheden onder vinden van de tijdsomstandigheden de ze dan gezamenlijk en onderling het hoofd te bieden. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer J. J. Th. Bakker, vermelden wij, dat in het Kringbestuur dit jaar geen verandering kwam, dat het aantal dames en heeren, meisjes en jongens op 1 Januari 1931 resp. bedroeg 296, 361 en 904 totaal 1561 en op 31 December resp. 333, 393 en 922, totaal 1654. Met dank memoreerde de seecretaris de officieele ontvangsten ten stadhuize bij optreden en het beschikbaar stellen van medail les door de Koninklijke familie. Dit verslag werd nog met enkele me- dedeelingen aangevuld. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn keurig verslag. Bij monde van den heer J. van Tiel uit Goes brachten de technische be stuursleden hun jaarverslag uit, vermel dende de regelingen en uitslagen van de in 1932 was bij het bestuur nog niet in gekomen. Mocht dit nog geschieden, dan kreeg het bestuur machtiging die aan te nemen De onderhandelingen voor het houden van een dualmeet met den Brabantsch- Gelderschen Turnkring zijn in een ver gevorderd stadium en wordt alleen nog gewacht op de toestemming van laatst genoemden kring. De voorzitter deelde mede, dat de heeren Van Tiel en Kooy aangewezen zijn als afgevaardigden naar de techni sche Bondsvergadering op 2 en 3 Jan. De volgende kringvergadering zal te Breda worden gehouden. De voorzitter drong erop aan, dat de vereenigingen de Bondsvergadering be zoeken en indien dit niet mogelijk is zich te doen vertegenwoordigen. De heer Lemmers wilde onderzoeken of het K. N. G. V. aangesloten is bij de Jeugd herbergcentrale en indien dit niet het geval is, pogingen doen om aan te sluiten, opdat bij openbaar optreden en andere ontmoetingen daarvan gebruik kan worden gemaakt. De plannen der technische bestuurde- ren werden de vergadering medege deeld. De afgevaardigde van Volharding bracht namens zijn vereeniging dank aan allen, die hebben medegewerkt aan het welslagen van het 40-jarig jubileum feest van zijn vereeniging. De technische Bestuurderen zijn geen voorstanders van voorturnlessen en de ze zullen daarom niet worden aange vraagd. Hockey. C.H.C.M.M.H.C. 6—2. Het begin van 't spel was overbluf fend. Nog geen minuut bezig, of de rechtsbinnen der cadetten doelpuntte door een blunder van den keeper. Nauwelijks was er weer gebullied, of de midvoor rende door de heele verde diging en verraste den totaal overbluf ten keeper De cadetten behielden hun meerder heid en spoedig wist de linksbinnen door een misverstand in de verdediging te doelpunten. De invaller-keeper voel de zich nog niet op zijn plaats, vooral niet toen de rechtsbinnen, een uitste kende speler, met een keiharden bal het vierde doelpunt maakte Middelburg viel geducht aan, en we zagen eenige zeer goede momenten in de voorhoede. Niettegenstaande Middel burg beter ging spelen, doelpuntte de rechtsbinnen voor de vijfde maal Middelburg, niet ontmoedigd, bleef aanvallen. Een soloren van den rechts buiten, welke met een keihard schot be eindigd werd, leverde het eerste doel- punt vo°r M.M.H.C. op. Rust ging met 5—1. Na de rust zagen we een geheel ander spel. M.M.H.C. was voortdurend in den aanval. Een goed schot van den links binnen ging buiten bereik van den kee per, juist naast den goal. Iedere aanval Zandput A 202, gro-ot 278 centiaren. Kooper: L. Melse Jz., zonder beroep te Serooskerke voor 1555. De Rijkswaterstaat heeft het ver beteren van den Rijksweg op Zuid-Be veland tusschen de kilometerpalen 11.358 en 12.150 bij overeenkomst opgedragen aan de firma T. Duijnhouwer te Goes voor 20.540. Van 11 jm. 35 j Middelburg. -14 Dec. Getrouwd: A. Marijs, met W_ M. Kleine pier, 28 j« J. J. de Bad, 27 j. en G. C, Hubrechsen^ 23 j.; J. de Waard 21 j. en S. Plleijte, 20 j.; J. C. Wisse, 25 j. en W. P|. Rolhj 24 j- Japan schalt den gouden standaard al. De nieuwe Japansche regeering heeft een uitvoerverbod van goud uitgevaar digd, wat beteekent de afschaffing van den gouden standaard. De politiek van de nieuwe regeering zal er op gericht zijn een daling in de goudreserves van de Bank van Japan te voorkomen. De kabinetsleden maken alle -deel uit van de Seiyoekai-partij. Het op inflatie gerichte program van het nieuwe kabinet zou ertoe kunnen bijdragen een Voorbijgaande en kunst matige opleving te kweeken, doch in gewijde kringen vreest men voor een spoedige reactie. Over het algemeen neemt men daar om aan, dat dit ministerie slechts moet dienen om het gat te stoppen, in af wachting van de samenstelling eener nationale regeering of van een coalitie- regeering, welke het land door den hui- digen critieken financieelen en econo mischen toestand kan heenbrengen. Tsjang Kai Sjek heeft ook het twee de ultimatum van het Japansche opper commando te Moekden inzake de ont ruiming van Tsjingtsjau afgewezen, Doodkalm gaat inmiddels de strijd en van 1932 gaat aftreden en zeer waar schijnlijk vervangen zal werden door een katholieken Vlaamschgezmde. FRANKRIJK. De gemeenteraad van Parijs heeft een crediet van 9i/2 millioen franken be schikbaar gesteld voor steun aan werk- 1-oozen, Tijdens den hevigen storm op de Middellandsche Zee is êen kabel gebro ken van de marine sleepboot „Rhinoce ros' die den torpedojager no. '-96 op sleeptouw had. Niettegenstaande de be manning van de „Rhinoceros" alle pogin gen in hel werk stelde om den torpedo jager nabij te komen dreef deze af naar de kust zonder dat de „"Rhinoceros" hem kon bereiken. De torpedojager die een bemanning van twaalf koppen aan boord heeft, zou met m'an en muis in den Golf van B|óne vergaan zijn. - t DUITSCHLAND. Zondagavond tegen 6 uur ontstonden nabij de Ilamburgier dom te Hamburg ernstige botsingen tusschen communisten en politie. De communisten hadden ge tracht eeA optocht te vormen. Onder het zingen van de Internationale en het uit roepen van leuzen tegen de regeering trok een optocht van eenige honderden personen in de richting van den Dom, waar zij werden tegengehouden door vijf politie-agenten en de Domwacht. Van de zijde der communisten w'erd met steenen gegooid, waarop de politie eerst met losse patronen daarna met scherp schoot. Inmiddels waren drie auto"s met politie gearriveerd. Toen dez'e erin was geslaagd de menigte uiteen te drijven, bleven op het plein verscheidene zwaar en licht gewonden personen achter. Een der zwaar gewonden is na aankomst in het ziekenhuis overleden. Officieel wordt van de zijde der po litie medegedeeld, dat vier andere man nen en een schooljongen schoten in ar men en beenen kregen. TURKIJE. Naar het B. T. A. uit Stamboel meldt hebben geweldige stortregens in de streek van Adrianopel de Maritza en de Toendzja buiten de oevers doen trë- j den. Adrianopel is overstroomd, 400 huizen staan onder water. Het aantal slachtoffers is onbekend. De Europeesche spoorwegverbindingen met Stamboel zijn verbroken. VER. STATEN. Jane Addains, die dit jaar met den Nobelprijs voor den vrede 'werd begiftigd, heeft een ernstige operatie ondergaan. JAPAN. Het nieuwe kabinet heeft in zijn zit ting van Zondagmiddag! bes'lbten, van- 65—80; varkens le kw. 32—35 2e kw. 28-32, 3e kw. 25-28. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw: 2825 kg, prijzen 50—05, van Holl .;gee! 1300 kg prijzen 5060, van dauw-rood 560 kg, prijzen 35—45. Iets meer koopers. Lijnzaad: voer f 7—9, blauwibloei 11— 13, wilbloei 10—12; Hauw maanzaad 23 —24, karwijzaad 22—23. Aardappelen: Westl. ronde 68, Eerste lingen 3—3.25, Zeeuwsche blauwe en bonte 4.20—4.50 ,Geldersche blauwe 3.25 —3.50, drielingen 2—2-60, Friesche 3 3.40, Zeeuw. Eigenheimers 3.00—3.30, Brielsche 3.303.80, Bravo's 3.704.30, blauwe Industrie 2.25—2.80. Aanvoer redelijk, handel stil gaan inmiddels de frontberichten door. inj Aanvallen, die de aangevallen partij be- I af 14 Dec. den uitvoer van gouTl uit Ja- weert af te slaan. Niemand, die zich van I Pan te verbieden, een Volkenbondsraad iets aantrekt. j CHINA. In een verklaring inzake de regee- I Tengevolge van een hevijglen sneeuw- ringspolitiek, deelde het nieuwe Ja-1 storm, die in Noord-China veel onheil pansche kabinet mede, dat het met alle i aanrichtte ,zijn 40 personen omgekomen Vergadering op Vrijdag, den 18 De cember 1931, des namiddags te 2 uur, voort te zetten des namiddags 8 uur, Zaterdag, 19 December 1931 des namid dags 2 uur, Maandag, 21 December 1931 des voormiddags 10 uur, des namiddags 2 uur, zoo noodig, des namiddags 8 uur, en zoo nocdig, voort te zetten Dinsdag, 22 December 1931 des voormiddags 10 uur, des namiddags 2 uur en des namid dags 8 uur, ter behandeling van de on derstaande zaken: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming 2 leden Bestuur Gods huizen. 3. Belooning leden scheidsgerecht ge meenteambtenaren. 4. Rooiing van boomen. 5. Overneming grond Lebestraat. 6. Gemeente-begrooting 1932 c.a. Middelburg, den 12 December 1931. De burgemeester, P. DUMON TAK. o ONTTREKKING GEMEENTE-GROND LOSKAAI AAN OPENBAREN DIENST. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis: dat zij, die bezwaren mochten hebben tegen de voorgenomen onttrekking aan den openbaren dienst van ongeveer 77 M2 gemeente-grond aan de Loskaai en kadastraal bekend in Sectie C no, 2341/ gedeeltelijk, daarvan vóór 25 Decem ber 1931 schriftelijk mededeeling zullen kunnen doen aan hun College. Middelburg, den 11 December 1931, Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. ----- o- middelen de volledige bescherming van] der cadetten stuitte in deze periode opj de Japansche belangen in Mandsjoerije de hard werkende halflinie, waarin de invaller rechtshalf een zeer goeden wed strijd speelde. Het goede doortastende spel van den linksbinnen leverde voor Middelburg den tweeden goal. De cadetten trachtten thans met snel zal handhaven en dat de Japansche troepen in Mandsjoerije zullen blijven. Een nieuwe rede van Brü ning. Men zal hebben opgemerkt dat de Duitsche rijkskanselier dr. Brüning in zijn redevoeringen zich niet wat men ITALIË. Mahatma Gandhi heeft den ondag te Rome gebruikt om de bezienswaardig- heden van Rome te bezichtigen, 's Avonds om tien uur is hij naar Brin- disi vertrokken, waar hij zich naar Bom bay zal inschepen. Het verWcahte be-1 zoek aan den Paus heeft hij niet ge- bracht. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent M. DE WITTE, Marnixplein, West-Souburg.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 3