K Kort Zeeuwsch Nieuws. BIOSCOPEN. RECHTZAKEN. IETS uw OMMER WEG MET SPORT. BEURS- EN WISSELKOERSEN. BEURSTHERMOMETER zijn verzoek ontslag verleend als onder wijzer, met ingang van 1 Jan. De heer W ij f i e 1 s informeert naar den prijs der deuren voor de R. K. Jon gensschool. Hij vindt dit te hoog. De voorzitter zegt, dat het beste krimpvrije deuren zijn. Daarna komt aan de orde de steunre geling. De steun zal verleend worden aan werklooze arbeiders. Er zal een commissie benoemd worden, bestaande uit 2 werknemers, 2 werkgevers en 2 le den van den Raad. Voor georganiseerden zal de steun be dragen 7 per week, voor gehuwde en ongehuwde kostwinners, benevens 0.50 per week per gezinslid boven 2 perso nen tot een maximum van 4 personen. De leeftijdsgrens wordt bepaald op 65 jaar. Werklieden van vreemde nationa liteit moeten twee jaar inwoner der ge meente zijn. Geen steun wordt verstrekt aan hen, die een jaar of langer uit een werkloo- zenkas of volgens deze steunregeling uitkeering hebben genoten, zonder in dien tijd tenminste een maand in het vrije bedrijf te hebben gewerkt; diege nen, d e moeten worden geacht niet meer aan het werk te zullen komen in den bedrijfstak, waarin zij geregeld heb ben gewerkt; vrouwen; diegenen, die nog geen jaar in de gemeente wonen. Voor niet georganiseerden bedraagt de steun: voor gehuwde en ongehuwde kostwinners 6.50 per week, benevens 0,50 per gezinslid (enz. zie boven). Duur van den steun: le dubbel uitge- trokkenen 21 weken aan gehuwde en ongehuwde kostwinners, 2e reglemen tair nog niet rechthebbenden en onge organiseerden 35 weken. Aan niet vol waardige arbeiders wordt geen steun verleend, doch deze worden naar hun armbesturen verwezen. Vrijdagavond sprak' in de Openbare school te West'kapellip voor een tal rijk publiek de heer ir. de Retgt, namens de P.Z E.M., om te spreken over elec- trif'catie in deze gemeente, juist aan den vooravond, waarop het net onder spanning gaat. Naar de Zeeuw verneemt, mocht de heer H. J. van Vlijmen, vertegenwoor diger der fa. Van Rossem ie Rotterdam, die een-jge wékten geleden te Goes door een auto aangereden en ernstig gewond werd, Vrijdag het Gasthuis verlaten. Met de Staatscourant van 5 Dtec. zijn verzonden afdrukken van de statu ten betreffende de afdeeling „Zaamslag]'" van 't Ned. Roode Kruis, te Zaamslag opdracht om naar Indië af te reizen. Daar zal hij den opstand onder leiding van prinses Shari trachten te verijdelen. Vermomd als spion wint hij de gunst, maar ook de liefde der prinses en kan daardoor zijn taak volbrengen en weer naar zijn kameraden aan het front terug- keeren. Het is een spannende film, vooral tij dens den strijd in de bergkloven en val leien en met goede klank-effecten, zoo als de muziek der Schotsche pijpers met hun melancholiek geluid. In de hoofdrollen Victor Mc. Laglen en Myrna Loy, ELECTRO. Onteerd. Mariene Dietrich. Dat beteekent in ieder geval sterk, volmaakt ,,af" spel, dat beteekent een figuur, een karakter, tot in uiterste consequenties, tot in subtielste finesses. X 27, de Oostenrijk- sche spionne, met dat raffinement en cynisme, voor het welslagen eener der gelijke verachtelijke loopbaan noodzake lijk. Méér nog dan avontuurlust en in tuïtie. Mariene de vamp, heeft in de na-carnevalsroes spoedig succes; Mar iene de meid-van-het-land, in een door Russen bezet hotel, slaagt tenslotte, met het riet over-origineel middel van de slaapdrank; Mariene, in directen dienst faalt, door de groote daad: redding van den gevaarlijksten, geslepensten spion, Want hier faalden sluwheid en onver schillig berekenen. Hier sprak en han delde alleen 's menschen schoonste inwezen. De geheime dienst was ont eerd, maar het executiepeleton eindigde geen mislukt leven. Mariene Dietrich alzoo, in haar groot ste veelzijdigheid van groot kunstenaar schap, dat haar meer en meer voert tot die plaats in de filmwereld, die haar be schoren is: die ontreoring te geven wie er zich ontvankelijk voor stelt! Bijzonder geslaagd hier de klankop name aan het slot! Voor de rechtbatntv te Dordrecht stond terecht P. H., van beroep fotograaf, wonende te Schoonhoven, thans igedee tïneerd. Hij wordt ervan 'beschuldigd dat hij op 31 Augustus te Gorcum J. H. met een mes zoodajiig im den borst had gestoik'en, dat hij' tengevolge daarvan spoe dig overleed. Reeds eerder was verdachte veroordeeld wegens doodslag op den zoiom van den thans verslagene. Een groot aantal getuigen werd in deze zaalk1 ge hoord. Hun verklaringen waren echter zeer tegenstrijdig. De indruk was, dat er een wrok' tegen verdachte bestond., die evenwel in plaats van H., J. H. noodlot' tig is geworden. Mr. Kronenberg achtte het bewezen, dat verdachte bedreigd was geworden FLORA. Wien du Stadt der Lieder. De stad van vroolijkheid en muziek. Zoo is ook deze film, waarvan de in houd van minder belang is, doch de ge luidsweergave het tot een vermakelijke comedie met aardige liedjes en opge wekte muziek maakt. De muziekwinkel, met de charmante winkeliersdochter, de slager die zijn klanten al zingende bedient, dat zorgt al spoedig voor de vroolijke stemming en als de winkelier dan de hoofdprijs eener loterij denkt gewonnen te hebben, gaat heel de vriendenkring dit lustig vieren en er wordt natuurlijk veel ge zongen en geklonken. Ja, dat is wel een film om de zorgen te vergeten en zich enkele oogenblikken gezellig te vermaken. Verschillende be kende schlager's worden gezongen en „Wien du Stadt der Lieder" is een aar dig liedje. Het feest in de bar vormt wel het hoogtepunt. Charlotte Ander, Max Han sen en Siegfried Arne vervullen de hoofdrollen in deze Duitsch sprekende en musiceerende film uitstekend. Een zeer vermakelijke film met duidelijke en meestal goed te volgen geluidsweer gave. De Zwarte Garde. Londen 1914. De Schotten vertrekken naar het front in Frankrijk. Kapitein King krijgt echter den avond, voor het vertrek van zijn regiment een geheime De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging. De verdediger, mr. Kuipers, beple;t, vrijspraak en bij schuld'g verklaring geen intrekking van het rijbewijs op te leg gen P, W. C. V., 20 jaar, reiziger te Ka- pelle, was door den Kantonrechter te Goes op 30 October 1931 veroordeeld tot 25 of 25 d. hechtenis wegens over treding van de Mof or- en Rijwielwet te Kruiningen op 11 Augustus 1931, De Ambtenaar van het openbaar mi nisterie en de verdachte waren in hoo ger beroep gekomen. Eisch: bevestiging. De verdediger mr. Kuipers bepleit vrijspraak. In de zaak tegen S. L. V. 25 jaar, zanger te Deurne (B.) verdacht van het niet aargeven aan den Ambtenaar van den Burgedijke stand van de geboorte van een k'nd, was de ambetenaar van het Openbaar ministerie door den Kan tonrechter te Ter Neuzen niet ontvan kelijk verklaard. De ambtenaar van het O. M. was in hooger beroepgekomen. Eischterugwijzing naar den Kanton rechter. H. K., 24 jaar, werkman te Hansweert, was op 16 October j.l. door den Kan tonrechter te Goes veroordeeld tot 25 of 25 d. hechtenis, wegens overtreding van het vloekverbod te Hansweert op 14 September 1931. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging, E. J. A. F., 37 jaar, chauffeur te Le- deberg. Verdachte was in eersten aan leg ten laste gelegd dat hij op 10 October 1931 te Sas van Gent, als bestuurder van een auto daarmede over den weg heeft gereden zonder rijbewijs en zon der eensdaagsch rijbewijs. Ter terecht zitting in eersten aanleg had de ambte naar van het O.M. nadere opgave ge daan, welke nadere opgave door den kantonrechter te Ter Neuzen op 20 Oc tober j.l'. nietig verklaard was. De amb tenaar van het O.M. was daaretgen in hooger beroep gekomen. Eisch: terugwijzing naar dien Kanton rechter. Ei. dte R., 48 jaar, chauffeur te SieÜ- zaete, was eenzelfde overtreding ten las te gelegd gepleegd op 10 Oct. j.l. te Sas van Gent. Ook in deze zaak was dooi den amtbenaar van het O.M. ter terecht zitting in eersten aanleg nadere opgave gedaan, wat door den kantonrechter te Ter Neuzen nietig is verklaard. De ambtenaar van het O. M. was hiertegen in hooger beroep gtegaan. Eisch: terugwijzing naar den Kanton- rechter. J. W., 43 jaar, 'koopman te Krabbcnt- dij'ke, werd ten laste gelegd, dat terwijl en verdachte uit noodweer had gehandeld pij ,op 17 FeJ>r 1930 als 'koopman in gra» en requireerde ontslag van rechtsver- I nen is f(ajpiel verklaard, ter bedriejgelijike wel niet hebben uitgelokt. De meening van getuige is, dat verdachte tot zijn handelwijze is gekomen om zijn borgen vrij te krijgen. Op een vraag van den President, waarom verdachte tot de feiten is geko men, blijft deze het antwoord schuldig. De kassier van de Boerenleenbank legt verklaringen af omtrent de door ver dachte gedane betalingen, get. merkt op dat hij wist toen verdachte zijn laatste betaling deed, dat diens zaak zwak stond. Get. heeft dan ook nog aan het Centraal kantoor der Boerenleenbanken gevraagd, of hij die laatste storting van verdachte mocht incasseeren. De getuige Kodde, makelaar te Am sterdam, ontving 18 Febr. 1930 bericht dat verdachte zijn zaak wilde liquidee ren. Men kreeg daaruit den indruk dat verdachte de eene crediteur boven den anderen wilde bevoordeelen. Get. wist en had ook vernomen dat verdachte's zaak zwak stond. Laatstgenoemde had nl. vóórdien aan get. geschreven dat hij een beleening wilde doen door tusschen- komst van een Bank en get. verzocht hem daarin te helpen. Verdachte door den President onder vraagd, erkent dien brief inderdaad te hebben geschreven. Get. F, van Heel, bankier te Goes, zegt destijds door een broer van ver dachte te zijn opgebeld, die hem mede deelde dat deze ziek was en diens zaak er slecht voorstond doch hij bezig was deze nog zooveel mogelijk op pooten te zetten. Het was get. bekend, dat een jaar tevoren verdachte ook in moeilijkheden zat in verband met termijncontracten, doch de zaak is toen nog in orde ge komen. De getuige a décharge A. van Heel, kassier te Goes, ontkent op een vraag van den verdediger dat hij het vorige jaar op de beurs tegen get. Kodde zou hebben gezegd, dat verdachte's zaak zwak stond, waarop Kodde zegt, onder eede te kunnen verklaren dat van Heel hem dat wel gezegd heeft. Op een vraag van den President aan verdachte, of deze er bij blijft te goeder trouw te hebben gehandeld, antwoordt deze bevestigend. De Officier van Justitie aan het woord komende, zegt dat het de Rechtbank wel duidelijk zal zijn dat we hier met een zaak te doen hebben waarin ontzettend geknoeid is. Niettegenstaande verdachte wist dat hij failliet zou gaan, deed hij nog meerdere belangrijke betalingen aan de Boerenleenbank. Dat hij in moeilijk heden zat blijkt wel omdat hij de firma Van Heel daarmede telefonisch deed be richten. het nieuwste vaardigheidsspel door Middelburgers uitgevonden en ver vaardigd I Het Kietsspel is het fami liespel bij uitnemendheid. Gaat U eens kijken bij A. C. JULIANUS, Langeviele. 217. (Ingez. Med.) der acht hij een voorwaardelijke straf hier op zijn plaats, doch ple ter is van oordeel dat in deze zaak vrijspraak zal moeten volgen. Na re- en dupliek wordt de uitspraak bepaald op 18 December a.s. A. C., 46 jaar, fabrieksdirecteur te Axel was op 20 October 1931 door den Kantonrechter te Ter Neuzen van alle rechtsvervolging ontslagen, ter zake van hem ten laste gelegde overtreding van de veiligheidswet, gepleegd op 15 Oc tober 1930 te Axel (Sluiskil). De Ambtenaar van het O.M. was in hooger beroep gekomen. Eisch twee maal f 50 boete subs. 2 maal 10 d. h. De verdediger, mr. Maeijer uit Breda, achtte het feit niet bewezen, en be pleitte vrijspraak of ontslag van rechts vervolging, H. J. van El., 55 jaar, zonder .beroep (e Ilanswejert, werd ten laste gelegd dat hij omstreeks 12 Oclober 1925 eenige effecten, toebehoorende aan G. W. Ivrets- mqr, weduwe N. G. Kaptein, welke ef fecten hem waren toevertrouwd om te dienen als depot ter zake van een door hem, verdachte, te verkrijgen triptiek met de uitdrukkelijk gemaakte afspraak dat ze aan G. W. Kretsner zouden wor den teruggegeven, hetgeen niet is ge beurd. De Officier van Justitie hand haafde zijn eisch van vier maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. A. J. van der Weel, bepleitte vrijspraak. volging. Dit requisitoir ontlokte een spon, taan applaus van de pu'Miékte tribune. De verdediger sloot zich daarbij' ge heel aan. Uitspraak' over 14 'dagen. Arrend. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 4 December werden de volgende zaken behandeld J. v. d. V., 24 jaar, zonder beroep te Amsterdam, gedetineerd, werd ten laste verkorting van de rechten zijner schuld- eischers hij gelegenheid van zijn faillis sement, op een tijdstip, waarop hij wist dat zijn faillissement niet kon worden voorkomlen, <ein wel' op 29 Jan. 1930 f 4000, o,p 4 Februari 19301 f 5215, op 5 Febr. 1930 f 1000 en op 6 Februari 1930 f 260 te za|mien f 10475 heeft betaald bij de coöperatieve Boerenleen bank te Krabbendijke Ier afbetaling van een schuld van f 10469.51, waardoor hij gelegd dat hij op 4 Maart 1931 te Wis-I^e Boerenleenbank, of wel Marinus Weslf senkerke J. D. Noordhoek heeft opge licht voor een bedrag van 9.90, door dezen te zeggen dat hij onder controle van de Warenwet werkte, en bascules herstelde, en dat hij 14 nieuwe messen in de bascule van Noordhoek die hij ge repareerd had, geplaatst had, hetgeen niet waar was. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorarrest. De verdediger mr. P. C. Adriaanse sloot zich hier bij aan en vroeg onmid dellijke invrijheidstelling wat de recht bank weigerde. C. V., 25 jaar, koopman te Kloetinge was door den Kantonrechter te Goes op 9 October 1931 veroordeeld tot 25 of 25 met onttrekking van het rijbewijs voor 1 jaar, terzake van overtreding der Motor- en Rijwielwet te Goes op 18 September, tengevolge waaraan de 8- jarige Adriana Dekker een arm heeft gebroken. strale te Kraobendij'kte en Lucas Kopmels te Waarde, die le zameai voor, f 10000 (ieder f 5000) borg waren bij' die Leem bank voor verdachte, heeft bevoordeeld. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr. W. F. Adriaanse. Verdachte zegt in de meening te ver- keeren geheel te goeder trouw te zijn geweest bij de door hem gedane beta lingen en niet de bedoeling te hebben gehad, wie dan ook op eenigerlei wijze te bevoordeelen. Mr. Zaayer, Advocaat te Goes, Cura tor in verdachte's faillissement, geeft aan de Rechtbank een omstandige uit eenzetting van de zaak Getuige kan niet zeggen of kwader trouw van de zijde van verdachte niet aanwezig is geweest. De Boerenleenbank was ten opzichte van verdachte door borgen gedekt en dat lichaam zal de feiten waarvoor verdachte terecht staat Voetbal. Zuid. 2e Klasse A. Overzicht. Ondanks het nevelig weer zijn Zondag j.l. wederom alle vastgestelde wedstrij den gespeeld geworden. Daverende ver- Naar sprekers overtuiging zijn de be-| rassingen zijn er dien dag niet voorge- talingen door verdachte niet gedaan uit vallem De plaatselijke derby's in Breda liefde voor de Boerenleenbank, doch om| eindigden in overwinningen voor de be- zijn borgen vrij te krijgen. Vast is komen te staan dat hij een schuldeischer heeft bevoordeeld. Rest de vraag zegt spr. of verdachte heeft be taald op een oogenblik, waarop hij wist dat zijn faillissement niet kon worden voorkomen. De officier is van oordeel dat zulks inderdaad het geval is, en ver dachte zich daarom heeft schuldig ge maakt aan bedriegelijke bankbreuk, op grond waarvan de officier een jaar gevangenisstraf tegen hem vordert. De verdediger, mr. Adriaanse, is van oordeel dat wanneer deze zaak nuch ter wordt bekeken, van de bedriegelijke bankbreuk weinig overblijft. Er is bij de Boerenleenbank geld gehaald en ge bracht door verdachte. Deze heeft al meer in moeilijkheden gezeten, doch zijn broer heeft hem toen geholpen. Nu zat hij weer met termijncontracten in moei' lijkheden, ook thans weer heeft verdach. te op zijn broer vertrouwd en heeft hij gehandeld, zooals hij meende te moeten doen. Het komt bij verdediger voor dat bij verdachte geen opzet is geweest, om bepaalde schudeischers boven andere te bevoordeelen. Volgens verdediger was in casu hier geen sprake van dat het faillissement onvermijdelijk was. Er kon hier een redelijk accoord worden ge troffen, Zelfs nu zou in het faillissement van verdachte nog 40 a 45 pet. worden uitgekeerd en dat is lang niet weinig Verdediger zegt, deze zaak is bijna twee jaar oud, een omstandigheid die in acht moet worden genomen bij de be antwoording van de vraag, welke de straf moet zijn. Spr. is van oordeel dat deze verdachte niet buiten de gemeen schap behoeft te worden gesloten. Eer- zoekende clubs. Doordat Hero dus van Velocitas wist te winnen, neemt zij thans met een voorsprong van één punt op Middelburg de eerste plaats in. Echter heeft Middelburg één wedstrijd minder gespeeld dan Hero. Met de Baronie wil het dit seizoen heelemaal niet vlotten. De achtste nederlaag bracht haar stad- genoote Breda haar toe, zoodat zij mo menteel nog muurvast op de laatste plaats staat. Met Mevo gaat het al niet veel beter. Deze Bergsche tweedeklas ser kon er niet in slagen revanche te nemen voor de op eigen terrein geleden nederlaag van Alliance. Heijnen c.s. voelen zich blijkbaar weer geheel thuis in de 2e klasse. D.O.S.K.O. dat dit sei zoen geen slecht figuur slaat, wist den strijd op den Raayberg tegen het ge vreesde R. B. C. in een niet twijfelach tige overwinning om te zetten; zij staat thans als 110. 3 op het ranglijstje. Ten slotte verloor Terneuzen in Oosterhout T. S. C, waardoor de Oosterhou- ters hun ongeslagen record op eigen ter rein handhaafden. De wedstrijden voor morgen: Met uitzondering van D.O.S.K.O., dat thans aan de beurt van competitie-rust zullen morgen alle clubs in deze klasse in actie komen. Mevo, dat de laat ste weken niets dan nederlagen te boe ken had, heeft thuis tegen Breda een kansje op succes. R. B. C. ontvangt Velocitas. Ook hier zijn gunstige per spectieven voor de thuisclub aanwezig. In Terneuzen wordt reeds nu al de re turn-match gespeeld tusschen de club van dien naam en T. S. C. Dat belooft zeer zeker een spannende strijd te wor den, waarin de partijen elkaar niet veel AMSTERDAM, 5 December. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 22 A/B 1000-6 100%—100%. Ned. 17 1000-4% 96%—96%. Ned. 31 1000-4 92%—91. Certificaten-3 70 Cert. N.W.S.-2% 56%—57. O. Indië 22 1000-6 86%—86. O. Indië 23 100-6 58 O. Indië 16 1000-5 87% O. Indië 26 1000-4% 78—77 Duitschl. 100-7 36—34. Duitschl. 30 1000-5% 27%—25. EngL W.L. 50-20Ó-5 64%—65. Engl. F.L. 50-200-4 55%—54%. Zeeuws. Hyp. B-5 99 Zeeuws. Hyp, B-4% 92%- A Amsterd. Bank 107106%. A Bank Assoc. 28% C Rott. Bankver. 63% A Twentsche Bank 102 A Pref. Jurgens A. 73 A De Schelde N.B. 40%— 39%. A Ver. Papf. v. Gelder 60%60%. C Am. Car Foundry 1010. C Am. Smelt Ref. 22%22%, C Farbenind. I.G. 79% U. States St. C. 54%52%. C. Publ, Serv. 3 North Am. Cy. 35%35. Born. Sum. H.M. 112110. C C C A A A A A A A Ned. Wol Mij. 27—27. Singkep Tin M. 7067. J. C. Japan Ln. 3333%. Rotterd. Lloyd 6964. S. M. Nederland 75% Amst. Thee C.M. 30%—30. A Houth. Alberts 4948. C Peruvian C. Pr. 10%—11%. A Southern Rlw. 12 C Union Pac. Rr. 81%88%, C Int. Nickel Cy. 8% A Koloniale Bnk. 62%63%. A N.I. Hbk. 1000 65—65. C Ned. H. M. 1000 84—81%. A Alg. Kunstz. U. 39%39-38. A v. Berkels Pat. 25% C Calvé-Delft 54%—54%-54%. A C. Suiker Mpij. 22%21%. A Int. Viscose 10 A Küchenm. I. Acc. 10%—10%-10. A Ned. Ford A.M. 189%—185. A Philips Gem. B. 88%—87%-84%. C Unilever 95%94-91%. CAnaconda Cop. 25%25%-25. C Bethlehem St. 26%—25%-25%. A A.N.I.E.M.—N.B. 155%—158. C A. Gas EI. Cy. 6%6. C Cities Serv. Cy. 6%6, C Midd. West Ut. 9%9%. A Boeton Mijnb. 36 A Kon. Petr. Mpij. 119%116-114. C Contin. Oil Cy. 6%6%. C Shell Union O.C. 41/24%. A Holl. Amer. Lijn 4% A K.N. Stoomb, Mij. 18%17%. A Ned. Scheepv, U. 70%70. A H.V. Amsterdam 172170%-166. A Java Cult. Mij. 135%—128. A N.I. Suiker U. 89—87. A Poerworedjo S.O. 9 A Deli Batavia 140 C Deli Mij. 1000 161%—160. A Senembah 185%185. C Chicago Milw. 22-2%. A Amst. Rubb. C. 48%48%-46. A Deli-Bat. Rubb. 1817. A Hessa Rubber 2625%. A Serbadjadi S.R. 2022-20. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN. 4 Dec. 5 Dec. Londen 8.28 8.25 Berlijn 58.55 57.60 Parijs 9.71% 9.72 Brussel 34.50 34.50 Zwitserland 48.27% 48.22% Kopenhagen 46.00 45.50 Ne v/-York 2.48 2.48% Accoust. Rubber Philips Young Koninkl Suiker MARKT - Olie Unilever Aku Mijnen Schepen Tabak Amerika v k Wettig gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2