Sloan's Liniment dpunt Middelburgsche Adreslijst Rondvraag, GEEN CADEAUX ETC 100% WAARDE VOOR UW GELD KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. LANDBOUW. GEMENGD NIEUWS. BURGERLJKE STAND. WAAR IS ERK? f Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland EQU Rugpijn Deel welbehagen toe aan de afgematte, pijnlijke, or er* •pannen spieren met Sloan's Liniment Lichtelijk aange wend, zonder inwrijven, drijft het de pijn er rechtstreek» j Kran)pachtig samengetrokken spieren beginnen snel ,enig te worden en pijn en gevoeligheid verdwijnen. I1, "®fnen hebben Sloan s Liniment met succes gebruikt voor alle Spier* en Zenuw-pijnen. (Ingez. Med.) er om kleeren wordt gevraagd en het blijkt dringend noodig, dan worden ze verstrekt. De heer VAN SPANNING meende, dat de kolentoeslag zonder subsidie toch zeker kan worden ingevoerd en kwam er tegen op, dat men alom den minister als de boeman gebruikt. Spr. had geen antwoord over de dubbeluit- getrokkenen ontvangen. De heer VAN OORSCHOT, bleef er bij, dat alle werkloozen 50 zouden moeten hebben voor aanvulling van de kleerkasten. De heer LAERNOES ontkende, dat hij den minister als boeman gebruikt. De kwestie van de dubbeluitgetrokkenen had de heer Van Spanning in de com missie moeten bespreken. Een extragift van 50 is in zijn financieele gevolgen nu niet te overzien. Men wil al het mo gelijke doen om armoede en ellende te bestrijden met de beschikbare midde len. De heer VAN OORSCHOT wilde de toezegging hebben, dat B. en W, de mo gelijkheid van de 50 uitkeering zullen nagaan. De heer LAERNOES zeide, geen il lusies bij de betrokkenen te willen op wekken. Het voorstel van B. en W, werd z. h. st, aangenomen. Overige voorstellen. De raad vereenigde zich verder z. h. st. met ,de voorstellen tot het aangaan van eene kasgeldleening voor 1932 van ten hoogste 350.000; tot het heffen van 80 opcenten op de gemeentefonds belasting voor 19321933; tot wijziging van de begrooting voor 1931; tot 't aan wijzen van gemeentelijke diensten, wel ke als bedrijf worden geëxploiteerd; tot vaststellen van een ontwerp-reglement voor eene dienstcommissie voor het Gasthuis, nadat op voorstel van den heer RORIJE was bepaald, dat geheim houding geen regel, doch uitzondering zou.zijn; tot verbreeden en uitdiepen van slooten tot afvoer van polderwater tot overname van grond in eigendom, aankoop van grond, leggen van bestra ting en rioleering in de Duyvendrecht- straat; tot verleenen van toestemming aan den heer W. Anker voor het ruilen van grond met de P.Z.E.M.; tot verkoop van grond, opnieuw verhuren van ge meentewoningen en tot vaststellen van staten van ontheffingen en oninbare posten wegens schoolgelden. De heer SOREL zeide dat hem verteld was, dat voor den bouw van woningen voor „Goed Wonen" voorgeschreven was, dat eerst de modern georganiseierden moesten worden genomen. Het ver heugde hem, dat dit niet blijkt waar te zijn en alleen wordt aangedrongen op te werk stellen van Vlissingsche arbei ders. De heer WESSELING vroeg hoe het toch staat met de watertieidingplannein. De commissie hoort er ook niets van en men weet nog niets van prijzen enz. terwijl alles voor, 1 Juni zijn beslag moet hebben. De VOORZITTER antwoordde, dat dit volkomen juist is, maar er zijn heel veel onderhandelingen o.a. met den di recteur van de Zuid-Bevel!and!sche wa terleiding gevoerd moeten worden. Deze onderhandelingen zijn nu ver en daarom zal binnenkort een commissie bijeen wor den geroepen. Het is juist dat de lijd dringt. Nog voor 3 uur sloot de VOORZITTER hierop de vergadering. 20 ZAMBOS SIGARETTEN 25 CENT (Ingez. Med). Ds. W. G. Reddingius voorganger der vereeniging van Vrijz, Hervormden te 's-Gravenhage zal in Februari a.s. als zoodanig heengaan. Ds. Reddingius zal zich in de toekomst weder beroepbaar stellen in de Ned. Herv, Kerk. Ned, Herv. Kerk. Ds. R. Bonkloo te Almen is be roepen te Eikerzee. Viertal (alphabetisch) te Vlissingen, ds. G. J. Barger te Hees, ds. P. Visser te Warnsveld, ds. D, J. Vossers te Ro zenburg en ds. S. H. J. Voors te Zie- rikzee. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Verhuring van gemeentegrond. De erfpachter A. Raaijmakers van 63 m2 grond aan den Molenweg op het Vlis singsche Bolwerk nabij de Langeviele Buitenbrug, verzoekt na 1 Mei 1932 ver lenging van erfpacht. Op den grond be vindt zich een bergplaats, die door hem wordt gebruikt voor opberging van koop mansgoederen. De verzochte verlenging ontmoet bij Burg. en Weth. bezwaar, en stellen zij voor den grond te verhuren voor 20 cents per m2 per jaar. De Com missie van financien vereenigt zich met het voorstel, doch die van fabricage vraagt naar de bezwaren, die burg. en weth. hebben tegen erfpacht. Burg, en Weth. deelen mede dat het gebouwtje door vroegere erfpachters niet steeds zóó gebruikt is als wel gewenscht was. Zóó werd het gebezigd als stal en voor opberging van allerlei rommel. Naast het gebouwtje werd soms paardenmest opgeslagen. Doordat de grond toen in erfpacht was uitgegeven, kon niet met vrucht worden opgetreden ter beëindi ging van bedoelden toestand. Ter voor koming van herhaling stellen Burg. en Weth. thans verhuring voor. Zoolang de huurders een behoorlijk gebruik van het gebouwtje maken, zal natuurlijk geen tusschentijdsche opzegging plaats heb ben, tenzij de gemeente den grond be slist noodig zou hebben. Wijziging Bouwverordening. Daar Ged. Staten verschillende be zwaren hebben gemaakt tegen de wijze waarop de bouwverordening d.d, 1 Sep tember jl. is gewijzigd, en daar Burg. en Weth. het doelmatig achten mede te werken aan eene uniforme regeling der bedoelde hepalingen, bieden zij een nieuw ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Woningen Karelsgang. Daar de 10 éénsgezinswoningen aan de Karelsgang ver gereed zijn en met de exploitatie door Volksbelang een aan vang zal kunnen worden gemaakt, en het gewenscht is, dat deze exploitatie geheel afzonderlijk wordt gehouden van de overige ontvangsten en uitgaven van de Gemeente, ook met het oog op de telken jare in te zenden exploitatie-rekening ter vaststelling van de Rijksbijdrage, stel len Burg. en Weth. een beheersverorde- ning voor. De commissie van financiën vraagt waarom de beschikbare gelden bij kassiers en niet bij den gemeenteont vanger zullen worden gestort, waarop Burg. en Weth. antwoorden, dat het goed is Volksbelang vrij te laten die gelden, die trouwens geen som van groot belang zullen uitmaken, bij haar gewo nen kassier te storten. Cokes tegen verlaagden prijs. Naar aanleiding van het voorstel-Paul om per week 1 mud cokes tegen halven prijs aan werkloozen beschikbaar te stellen, zeggen B, en W. dat zij ondanks den weinig gunstigen finantieelen toe stand der gemeente, meenen dat eene aanneming van het voorstel verant woord is. Het is niet mogelijk het juiste aantal personen op te geven, dat door het voorstel-Paul bestreken zal worden. Wel kunnen B. en W. zeggen, dat een crediet van 1000 voor de uitvoering zeker voldoende zal zijn, waarbij zij re kenen op eene verstrekking gedurende de maanden December, Januari en Fe bruari, alsook, dat deze verstrekking als een afname in het groot wordt aange merkt, waarvoor de Gasfabriek eene vermindering van 10 cent per mud toe staat. De verstrekking zouden zij dus willen doen geschieden tegen 30 cent per mud, (afgehaald aan fabriek) zoodat de gemeente per mud 20 cents bijlegt. Van het crediet ad 1000 zal 325 ko men ten laste van 1931 en 675 van 1932, beide te vinden uit den post on voorzien. Wanneer hun voorstel wordt aange nomen, wenschen B. en W. zich echter gelijktijdig gemachtigd te zien beschouwd om, eveneens tot 1 Maart 1932, 1 mud cokes per week tegen 30 cents te doen verstrekken aan de bedeelden van het Burgerlijk Armbestuur, van de andere armbesturen en van alle diaconiën, als. ook aan die minvermogende ingezetenen welke, ofschoon niet uit anderen hoofde voor verstrekking tegen verminderden prijs in aanmerking komende, toch daar aan behoefte zullen blijken te gevoelen. Derhalve zal een afzonderlijke som later nog aan den raad worden verzocht. De commissie van financiën vraagt of dit voorstel geen moeilijkheden zal doen ontstaan bij de Regeering in verband met de steunregelingen. Nu wordt de steun regeling feitelijk verhoogd, en zal de re geering daartegen geen bezwaar maken en is het niet noodig zich tot de regeering te wenden? De commissie heeft tegen 't voorstel-Paul eenigszins bezwaren we gens zijn beperktheid en bepleit te gelijkertijd een voorstel te doen tot een gelijke regeling voor de andere daar voor in aanmerking komende groepen. Vooral dringt de commissie daarom aan op een zoo na mogelijke raming van co kesverschaffing aan bedoelde groepen, die niet onder het voorstel-Paul vallen. De commissie meent de financieele ge volgen van steun allen te moeten kun nen overzien. Een der leden zal in ieder geval met het voorstel-Paul me degaan. B. en W. deelen in hun antwoord me de, dat zij met spoed een schrijven ge richt hebben tot de betrokken armbe sturen en diaconiën, zoodat zij vertrou wen ter Raadsvergadering alsnog mede- deeling te kunnen doen van de kosten van verstrekking der goedkoope cokes aan door hen en door de commissie ge noemde categoriën van ingezetenen. B. en W, zeiden toe alsnog mededeeling van hun voorstel aan den minister te zullen doen. (Ingez. Med.) Ontduiking van invoerrechten. Voor het Hof te Amsterdami stond in hooger beroep ©en handelaar in radio- onderdee'llen terecht, verdacht van heL overleggen van valscbe facturen aan de douane bij den invoer van radiöluidspr.e1- kers. Hij had hierdoor f 30 ,te weinig invoerrechten betaald. De man depo neerde f 500 voor fiscale boelen, doch hij werd bovendien vervolgd. De rechtbank veroordeelde hem tot twee boeten de feiten waren twee maal gepleegd van resp. f 40.80 en f I5I.6O te vervangen door twee ,hech- tenisstraffen van 5 dagen. Bovendien werd hij tot 1 maand gevaingeni(sistr<af veroordeeld. Zoowel de rijksadvocaat als de procureur-gteneraaT vroegen "bevesti ging van het vonnis. De verdediger pleitte een geringe geld boete en een voorwaardelijke gevange nisstraf, op grond van het «'feit, dait verd. reeds zware financieele offers heeft moeten brengen en tengevolge hiervan failliet is gegaan. De Z. L. M. Onder leiding van, den voorzitter, mr. P. Dieleman, hield- jhet Dagelij ksch Bic- stuur der Z. L. M. rijn gewone maan.de- lijksche vergadering. Als lid der financieele comtmlis'sie wees de kring Tholen den heer D. W. Klompe te Tholen aan. de Friesche Maatschappij van Landbouw. Het K. N. L. C. z'af worden verzocht, zulks naar aanleiding van een schrijven geheel kan aansluiten bij het rapport dat inzake deze kwestie is ingediend door de Friesche Maatschappij vna Landbouw Het K. H. L. O. zal worden verzocht, zulk' snaar aanleiding van een schrijven dat de Hollandsche Maatschappij1 van Lalndbouw tot haar richtte, actie te gaan voeren en een belasting! der landt 'bouwproducten te verkrijgen volgens 'n tarief van b.v. 10 pCt., zooals dat voor andere too rib ankartikelen gemiddeld geldt. Met belangstelling nam de vergadering kennis van een door het K. N. I. C|. gericht vezroek tot den Minister van O., K. en W., waarin het verzocht het daar heen te willen leiden, dat een vergroof ting v,rn het aantal leerlingen per on derwijskracht voor het platteland niet zal worden ingevoerd, zooals is voorge steld in het ingediende wetsontwerp. De kring Axel voelde de bezwaren niet. De door de Friesche Maatschappij1 van Landbouw bij het K. N. L. C. ingediende klachten in verband met de salarisrege- ling van leeraressen hij' het landbouwb huishoudonderwijs, die werkzaam zijn aan een centralèn cursus' of school .en minder dan drie landbouwhuishoudcur- sussen elders geven, achtte het Dag', bestuur gegrond en verzocht het K. N. L, G. te trachten hierin een wijziging te verkrijgen. Als lid der door het K. N. L. C. in gestelde commissie ter bestudeering van urgente zaken op het gebied van aan schaffing en gebruik van landbouwwerk tuigen wees de vergaderinjg den heer Ir. C. Stevens, Rijkslandhouwconsulent te Goes, aan. Algemeen was men van gevoelen dat de Z. L. M. als landbouworganisatie niet kan treden in loonkwesties, welke in het bedrijf voorkomen, daar dit ligt op het gebied eener werkgeversvereeniging, wat de Z. L. M. als zoodanig niet be oogt te zijn. Indien door de Regejering een vol doende steun is giegèven, zoodat hel bedrijf loonend kan worden uitgeoefend, zal de Z. L. M. hare medewerking ver leenen om het loon op peil te houden Tot nog toe is de steun absoluut onvol doende. De vergadering besloot geen bijdrage te verleenen aan den Bond van Aardap pelhandelaren voor het aanstellen van een controleur over de horren, daar het belang voor den landbouw niet van dien aard is, om een geldielijken steun te rechtvaardigen. (WAARSCHUWING. Teneinde financieele teleurstel ling te voorkomen geeft de burgemeester van Soest een ieder in overweging, bij hem inlichtingen in te winnen, alvo rens handelsrelaties aan te gaan met de z.g. handelsonderneming „A.Ü.E.V." A. de Vries, kantoorhoudende te Soesterherg en Amsterdam- Ongelukken. Aan de Centrale van de Gem. Elec- triciteitswerken te Amsterdam zou 'n monteur op de hoogspanningsplaat een 'kia'hel in oogenschouw nemen van een Lransfformator. Er staat daar een span ning van 50.000 volt. Met deze hooge spanning is de monteur in aanraking gekomen en in brand gevlogen. Een an dere employé, die hem vergezelde heeft de kleeren van het lijk gescheurd en de vlammen gedoofd en liep daarbij brandwonden op aan gelaat en armen. De toestand van den monteur is ernstig DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Donderdagavond vonden voorbijgangers op den onbewaakten overweg bij het zwarte weggetje te Duivendrecht een 17-jarigen jongen deerlijk verminkt op de rails liggen. Vermoedelijk is hij door een trein gegrepen. De jongen, die blijkens op hem gevonden papieren te Jutphaas woonde had zijn fiets tegen een hek langs de spoorlijn gezet. MET 1500 OP STAP EN GEPAKT. Toen Donderdagmiddag met den snel trein uit het Noorden een jongeman te Zwolle aankwam en een taxi bestelde, viel het den chauffeur van de taxi op, dat er iets merkwaardigs was in de hou ding van het jongmensch. Hij waar schuwde de politie, die onmiddellijk ter plaatse verscheen hem fouilleerde en be vonden, dat hij een bedrag bij zich had van f 1500 en eenige centen, dus juist het bedrag waarmede een 19-jarige be diende van de Turmac Mij. te Leeuwar den zich dien middag uit de voeten had gemaakt. De gearresteerde beweerde chauffeur van beroep te zijn. Het is de 19-jarige C. D. afkomstig uit Leeuwarden. ONTPLOFFING IN KACHEL. Vrij dagmorgen ontstond een ontploflrag 111 de 'kachel in de woning van den heer D. H. in de Poortstraat te Groningen waardoor de kachel uit elkaar vloog. De stukken van de kachel vlogen door de kamer, waardoor twee kinderen van den heer H. aan armen en beenen werden gewond. De oorzaak van de ontploffing is nog niet hekend. INBREKER GESNAPT. Een ongewenschte gast, is Donderdagavond in het privé-kantoor der directie van bakkerij L. L. te Z i n d 1 e binnenge drongen. Juist toen de man probeerde de brandkast te forceeren, trad een der directeuren binnen, zoodat de inbreker spoedig was ingerekend. Waarschijnlijk heeft hij een medeplichtige gehad, die op den uitkijk staande het gevaar had zien aankomen en het veiliger vond bet hazehpad te kiezen, dan zijn maat te waarschuwen. DE BRENNABORFABRIEKEN HAAR BETALINGEN GESTAAKT. De meer dan 60 jaar bestaande onderne ming van de Gebroeders Reichstein be kend als de Brennabor fabrieken te Brandenburg aan de Havel, een der grootste Duitsche ondernemingen op het gebied van machinebouw, auto- en rij* wielfabricage, heeft tengevolge v,a,n den eoonomischen toestand haar betalingen moeten staken. Zij heeft zich tot ha?r crediteuren gewend om te trachten met hen tal overeenstemming te 'kómen. DOOR SNEEUWSTORM OVERVAL LEN. In het gebied van de Zuni Mountains in New Mexico verktelert een groep van 1300 Indianen die in dit ge bied bezig waren met het oogsten van noten in nood, doordat de troep werd overvallen door hevige sneeuwstormen. 9 len troep dreigt 'hetzelfde gevaar. Een ruiteraideeling is naar de Zuni Moim tains vertrokken met een hoeveelheid hulpmiddelen als dekens, levensmidde len, enz. GOEDERENTREIN ONTSPOORD. Donderdagmiddag ontspoorde nabij Dre sden een goederentrein bestaan de uit een locomotief en vier wagens. De machinist en de stoker werden gedood en een conducteur gewond. Getrouwd; J. P. Rooimans, 29 j. en F. J. Stroo ,22 L; J. M. Lahr, 23 j. en C. M. Maas, 22 j. Bevallen: C. A. Vink ,geb. Stuffken, z.; C. Nieuwenhuizen, geb. Bunschoten, z.; J. M. Bosschaart geb. Ribhers ,d.; L. Muller geb. Bostelaar, z.; G.' M. E. Ova, geb. van den Broek, d.; C, J. Wisse, geb. Kok, d.; M. Meerman, geb. Jasperse d. Overleden: E. Almekinders wed. van C. Maartense, 70 j. O. en W. Souburg. Van 1926 Nov. Getrouwd: J. Jonge- pier 19 j. en J. Cyvat jd. 17 j. Ondertrouwd: D. W. Sohier ,25 j. en L. Jasperse, 21 j. Bevallen: J. F. C. Bakker geb. Janssen, d.L. Leeman geb. Schoe, d. S. Smeer- dijk, geb. de Roos, z.; E. Kuijper, geb. Goudappel, z. OverledenE. van Sluijs, wed. van W. Joziasse, 61 j. APOTHEKEN, Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apo theek van mevr. C. IJ. Dekker—Koers, fa. wed. A. A. Nonhebei en Zn. (Lange Delft). Den adverteerders in de Middelburg sche Adreslijst wijzen wij er op, dat het derde kwartaal daarvoor 30 November a.s. afloopt. Zij, die wijziging in de op gave van hun naam, adres, firmanaam, telefoonnummer, gironummer, bankver- binding of in de voor elk kwartaal wisselende „speciale goederen" wen schen aan te brengen, worden verzocht daarvan vóór 1 December a.s. opgave aan onze Administratie te doen. Zij, die reeds dadelijk opgaven voor de verschil lende kwartalen inzonden, behoeven dit niet wederom te doen: met hun wen schen wordt natuurlijk automatisch re kening gehouden. Directie P. Z. Middelburgsche Courant. Middelburg. Van 25-27 Nov. J. J. de Bod, 27 j. en G. C. Hubrechsen 23 j.; A. Marijs, 35 j en W. M. Kleméprer '28 j.; J. C. Wisse, 25 j. en W. P. Roth, 24 j. Overleden. M. G. Arnoldus d. 4 j. Vlissingen. Van 19—26 Nov. Ondertrouwd: H. Kopmels ,23 j. en A. Hirdes 22 j.; S. Kuipers, 27 j. en F. W. du Pré, 26 j.; H. Lockemeijer 26 j. on J. de Werk, 19 j. De Districts. Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Oost- en Westerscth(elde te Middelburg zendt ons de volgende aanvragen Binnenland. LEEUWARDEN, voor motorhandel, machine-monteur, móet bekend zijn met ruwolie- en Dieselmotoren, dadelijk' 62 ct. per uur, bij' voldoende bekwaamheid 'kans op vast werk'. ARNHEM,, vertegenwoordigers voor den verkoop van een nieuw verlichtingsarti kel in belangrijke plaatsen, met, indien, gewenscht, afgebakend district, moeten goeden getuigen en bewijzen van ver koopkracht kunnen overleggen, provisie- "basis, voor onbepaalden tijd. ZWOLLE, voor 'ijzerhandel, landbouwi- werk'tuigen enz., een bediende, ongeveer 18—19 jaar, bektend met 'ijzerwarenvak, legen 1 Januari a.s. of eerder, loon nader overeen te komen (naar bekwaamheid), bij geschiktheid voor vast, reiskoeten na der overeen te komen. DEVENTER voor meubelfabriek 2 bekwame meubelmakers, voor massapro ductie, dadelijk, 55 cent per uur of ac- coordloon voor onbepaalden tijd. EINDHOVEN, voor koffer- en lederwaj- renfabriek', drie bekwame lederstiks'ters (kofferfabri.) moeten reeds als zoodanig gewerkt hebben, leeftijd tusschen 20 en 25 jaar, dadelijk', loon nader overeen te komen volgens bekwaamheid. DEN 'HAAG, 3 prima ïsoleerders, idade- iijlk, 70 cent per uur, reiskosten worden niet vergoed. VAKAFD. HANDELSREIZIGERS voor 'bakkersartikelen, voor enkele dis tricten agenten ,die regelmatig de !ba!kkers bezoeken. Niet boven de 40 jaar. Vaste aanstelling wordt bij voldoening overwo gen. Reiziger in Molton en halfwollen de kens, dweilen enz., voor Zuid-Holland en het Zuiden, moet met het vak' bekend zijn en gewend zijn met lauto te reizen, isa- laris enz. nader te regelen per 1 Ja nuari 1932. Reiziger voor Nederland in emaille huish. artikelen, die bereid is voorloo- pig op provisiebasis te reizen. Later sa laris enz. Rayon in overleg te bepalen. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis- tricts-Arbeirlsbeurs te Middelburg'. Nov. Dec. 2 Brigdannne, Wei- en Bouwland Blaupot ten. Gate. 3 Middelburg, Huizen, Hioolen 3 Middelburg, Huis, v. d. Harst. 4 Nieuw- en St. Joosland, Inspan, Blaupot ten Gate. 10 Middelburg, Huizen, Hwolen. 15 Middelburg, Meubilair, Notarishuis'. Ai |Pf I

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6