Is Uw arm stijf? \AKKERsKloosterbsilsem t rSsetv:.' 'm 1, 'r M - I JÊL zoo goed" te" - I. I 1 JL Uw» IPS? M A'A'M 1 Geie tanden bij rookers KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. niet mogelijk is, dat de zwemlvereeni- ging een bepaalde som bij een andere instelling voteert. Is 't niet mogelijk, dat Souburg eens met V'lissingen in connec tie treedt. De afstand is niet zoo groot. De heer DE PRIESTER beveelt zijn voorstel nog eens aan, om de zaak van alle kanten te bekijken. Desnoods kan 't op een goedkooperé manier. De heer CYSOUW is voor dit laatste wel te vinden. Doch eerst moet dan het verzoek verworpen. Het voorstel (afwijzend te beschik ken) wordt aangenomen met 10 tegefa 1 stem. Belasting op de biljarts. De heer GOEDBLOED vraagt of 't niet mogelijk is, dat het vorig jaar wat terug betaald wordt, nu ze dit jaar moeien betalen. De tijden zijn slecht voor de ca féhouders. De heer SUURMOND zou het verzoek nu willen behandelen. De heer JACQUES betoogt, dat terug gave niet mogelijk is, want de ontheffin gen geschieden door den inspecteur van belastingen. Teruggave zou dus in een anderen vorm moeten. B. en W. zullen de zaak zeker nog eens onder de oogen zien. Z. h. st. aangenomen. Adhaesiebetuiging, niet-aanne ming w. o. tijd. korting op de uitkeeringen. De heer SUÜRMOND acht de ad- haesiebetuiging niet noodzakelijk, nu de Ver. v. Ned Gem. zich deze zaak heeft aangetrokken. Spr. wil ook niet meewer ken aan besluiten, die den minister zou den bemoeilijken in het nemen van be zuinigingsmaatregelen om het evenwicht te herstellen. De heer JACQUES zegt dat over 't algemeen in den lande wordt geageerd). Spr. beveelt adhaesiebetuiging zeer aan. 't Is een aanval op de inkomsten. De VOORZITTER zegt, dat men nooit met genoeg klem kan aandringen. De heer DE PRIESTER had de bestrij ding zeker niet van de a.-r.-zijde ver wacht. Hij verwijst den heer Suurmond naar de a.-r. pers, waarin het wetsont werp krachtig wordt bestreden. Spr. heeft bedoeld, dat de gemeente achter de vereeniging staat, om met des te meer klem te spreken. Het voorstel van adhaesiebetuiging wordt aangenomen met 9 tegen 2 st. Gemeentebegrooting 1932. Algemeene beschouwingen. De heer SUURMOND zegt dat de raad zich ernstig moet bezinnen voor 't in evenwicht brengen van uitgaven en in.' Iklomsten. De toestand onzer gemeente vervult ons met zorg, doch het is niet hopeloos. B. en AV. zulten f 17000 delk' iken door belastingverhooging, dat is plichtmatig. We moeten het aanvaarden al worden zoovelen reeds door belastin gen gedrukt. Eerst moeten de finan ciën gezond gemaakt, dit moet ook ge schieden door bezuiniging waar dat mo gelijk is. f 22.000 willen B. en W. in de kapitaaldienst brengen als crisisuitigajaf, d.w.z. voor werkverschaffing en steun regeling. Hij duidt aan dat we op z'n gunstigst 'n leemng zullen moeten slui ten van f 10.000, waar we niets tegen over hebben. Dat geeft wankel gemeen» tecrediet. We zullen Rite f 221000 aan» vaarden te omdat dit onafwendbaar is. iWerklooizenzorg is in dezen tijd 'n roe ping. Spr. toont echter aan hoe van werkverschaffing 'n positie is gemaakt. Spr. vraiagt off 't niet raadzaam' is' bij Re regeering aan te kloppen voor verhoogde werkloozenzorg. iWe zien in de begroeting wel ver- schuivings- doch geen beperklitngsvooir^ stellen. Spr. bevreemdt dit, waar twee leden van Souburgs Belang in den raad zijn gekomen, waarvan één wethouder. Spr. zal verschillende voorstellen doen tot D'eperking. Pensioenverhaal will spr verhoogen mei 3 pCl, voor zoover daar van de 81/2 pCt. pensioenverhaal niet Wordt overschreden, doch hij wil wachten op 'n beslissing van Ged. Staten inzake de salarissen van Burgemeester en se cretaris. De beloioning van het brand weerpersoneel wil spr. verlagen mlelf f 50 Zoo stelt spr.. nog eenige bezuinigings voorstellen voor, die vanzelf bij de art. gcw. behandeling der begjrooting terug komen. x Spr. behandelt ook' de kermisviering, hij wil om principieele redenen schrap ping van de post. De kermis verloopt hier ordelijk, doch en* gaat 'n demorali seerenden invloed van liit op 't volks karakter. Op Abeele wil men Kon ingi nine jaar dag steeds feestelijk herdenken, ook in een tijd, dat gteen enkele gemeente eraan denkt. Spr. zou niet willen dat 't weer een ouderwetsche Abeelsche kermis werd wanl 't schijnt alleen om de pret (te doen te zijn. Hij bindt het Burgerlijk Armbestuur op het hart zeer nauwlettend le zijn; houdt dit wel voldoende rekening waar net geld vandaan moet komen. Een ver hooging van f 2000 kan dan( ook niet wor den gevoteerd. Spr. doet een berop op den raad met hem mee te gaan. De heer DE PRIESTER ztegt dat de algemeene beschouwingten de.stijd's dooi de s.-d. zijn ingevoerd, die men steeds het eerst aan hol woord liet. Daaraan heefl spr. nu eens een einde willen maken. De algemeene beschouwingen slaan natuurlijk in het lecken der verkiezingen. Spr. constalecrl dal dte zes partijen zijn teruggebracht tol vijf partijen. 1 heb ben een bepaalde politieke richting en één is neutraal. Spr. gelooft, dat als iedere partij maar Doen alle spieren U pijn en hebt Ge het gevoel of bij iedere beweging Uw arm uit het lid gaat?. Dan moet U eens Kloosterbalsem nemen. Vocht en tocht hebben U parten fgespeeld. Wrijf die kou eruit, maar doe het dadelijk zoodat ?de pijn voor goed weg blijft en dat bereikt Ge met Klooster balsem. Gij zult U daarna als een herboren mensch gevoelen. (Ingez. Med.) zich houdt aan zijn eigen program, wij heel vruchtdragend zullen kunnen wer ken. Spr. behandelde daarna uitvoerig den uitslag der verkiezingen. Daarna de wet houders ver kiezingen. Spr. behande de de houding der diverse partijen. De neu trale daad van Souburgs belang was een bepaalde partij te weren. De a.-r. heb ben door hun stemonthouding meege- gewerkt aan de huidige samenstelling 't Spreekt vanzelf dat deze nieuwe wet houders niet kunnen bogen op het volle verhouwen van den raad. In deze kor ten tijd hebben zij ook geen vertrouwen kunnen wekken. Spr. gteeft daar voorbeelden van. Men vergeet, dat er nog een raad is. Spr. waarschuwt B. en W. hier niet mee voort te gaan. De toestand der gemeenlefinanciën is keker niet zeer gunstig, doch zijn B,. en W. niet al te pessimistisch? B. en W. nemen het standpunt in om diverse uitgaven als een nieuw gemeente huis, electrische straatverlichting uit te stellen. Doch als we zoo door blijven gaan zullen we zeker te meer in het slop raken. Spr. verdedigt een behoorlijke grond- politiek, als iedere partij wil. Doch iede re poging in die richting heeft de raad doen falen. De straatverlichting is weer afgevoerd. Doch toegezegd worden voorstellen voor de verlichting van de Kanaalstraat. Dat zou dan in deze begrooting moeten blij ken. Ook hadden we eens een overzicht moeten hebben over de heele kwestie der verlichting. Dan konden we zien wat we doen. De belast ingen. We willen belas tingen maar in dien zin, als we meenen dat goed is: een belasting naar draagt kracht. B. en W. voelen daar echter niets voor,, doch dan is de s.-d.-fractie niet bereid de verantwoording te dragen. Spr. verdedigt nader een progressieve.,! heffing. Ook de wijze van invoering' van dte belasting blijkt niet volaoendte .in de M. v. T. Vooral over de werklooztenzorg is die memorie zeer onduidelijk. Er staat niet in welk werk gedaan zal worden. Er zijn tal van werkobjecten, die uitge voerd kunnen worden; spr. wenscht een overzicht. Wat de circulaire van G. St. betreft, spr. zou die niet willen aanvaar den zonder meer, doch die op gepaste wijze willen behandelen. Res'umeerend meent spr. dat er geen reden voor optimisme is. Zoo min voor pessimisme. Hij hoopt dat Bi. en W. huin gedragslijn wijzigen, wil er een aan gename verhouding blijven. De heer JACQUES betoogt, dat de kiesvereeniging „So.uburg's Belang" liet grootste aantal leden heeft, een adres heeft gezonden aan dten raad over de waterleiding. Dit adres is eigenlijk op een wat minderwaardige mianier behan deld. Spr. memoreert dat de s.d. bij de ver kiezingen spr. persoonlijk op minder waardige wijze hebben aangevallen. Sou- burg's Belang draagt de werkverschaffing een goed hart toe, doch als er geen geld is, wat dan. Spr. verdedigt verder zijn beleid als wethouder. In plaats van critielc uit te oefenen, had men beter kunnen afwach ten hoe Bi. en W. zich gedragen. Bij de wethoudersverkiezingen is geen enkel overleg gepleegd. Spr. zegt toe, dat al les wordt gedaan, om ook de werkloo zenzorg in goede hanen te leiden. De heer CYSOUWi zegt, dat in 1924 de C.H.-parLij is geweerd; de S.-D. heeft de Chr. partijen niet 'begeerd; zij kon dus van ons ook geen steun verwachten. De VOORZITTER betoogt dat de ge meente aan handen en voeten gebonden zijn, en waar moet 't geld vand aan ko men. Alle posten zijn zoo scherp moge lijk' gesteld. Met de Dezuinigingsvoorsteï'- len Suurmond, aangaande de salarissen kunnen B. en W. zich moeilijk vereeni gen. Aan den anderen kamt heeft men toch weer verhooging van loon. Voldoende werkverschaffingsobjecten zijn aanwezig, doch moeten nog worden uitgewerkt. In de belasting zit al voldoende pro gressie. 't Is niet goed, die er nog meer in te brengen. Als gelden gevonden kunnen worden voor de electrische verlichting in de Ka naalstraat, zullen we zeker met nadere voorstellen komen. B>. 'en "W. vinden den financieelen toe stand zeer pessimistisch, in tegenstelling met den heer de Priester. Hierna de replieken. De heer SUURMOND betoogt o.a. dat de a.-r. fractie tenslotte bij de wet houderverkiezing op den heer Jacques heeft gestemd. Een samengaan De PriesterCysouw werd niet gewenscht geacht. Dat we nu aan den grond zitten, ligt toch ook aan de voortvarendheid van de s.-d. Spr. acht de circulaire van Ged. Sta ten gewettigd. In het algemeen belang moeten ook de gemeente meewerken. De heer DE PRIESTER betoogt dat Souburgs Belang in de verkiezingsdagen heeft gezegd, dat de werkloozen bij de werkverschaffing te hooge loonen heb ben. Hoe is dat te rijmen met een goed hart toedragen. Spr. wijst er op dat in 1927 de c.-h. toch wel de s.-d. heeft ge zocht. 't Is spr. een raadsel hoe de a.-r. partij den heer Jacques mede als wet houder hebben helpen kiezen. Dit wordt nog droeviger als we zien dat tusschen c.-h. en Souburgs Belang ook geen ver trouwen is. Hij komt er tegen op, dat de gevoer de grondpolitiek der s.-d. niet goed zou zijn geweest. De VOORZITTER wijst nog eens met klem op de noodzakelijkheid zoo zuinig mogelijk te zijn. Hierna geheime zitting, daarna pauze. Avondvergadering Artikelsgewijze behandeling. Al dade lijk bij het algemeen beheer (hoofdstuk II) kwamen de beraadslagingen los. De heer SUURMOND wilde bezuini gen op het presentiegeld van de raadsleden met 100; het verhaal van de pensioensbijdragen met 3 pet. ver hoogen, als Ged. Staten de salarissen van burgemester en secretaris verlagen. Maar verhooging met een evenredig be drag van het loon van de gemeentear beiders. De her DE PRIESTER bracht ter sprake het eervol ontslag van een der den ambtenaar, en wil gelden voteeren voor de benoeming van een opvolger, op maximum salaris. Hij voelde voor de verhooging der pensioensbijdrage niets; bovendien kan de raad dat doen? In ieder geval eerst overleg met G. O. De heer LEENHOUTS vindt 75 voor onderhoud van meubelen in de raads zaal erg weinig. 2.50 presentiegeld is niets te veel, meende wethouder JACQUES, De stoe len in de raadszaal worden gedeeltelijk verbeterd. Dat gaat wel met die post. En noch hij noch de voorzitter wilden aan de verkapte loonsverlaging, die pen- sioensbijdrageverhooging is. Dat geeft niets geen bezuiniging, zei de heer JANSSEN. De heer SUURMOND meende echter, dat wel f 2500 op de begrooting 'bezui nigd kan worden. Maar dain moet men niet met iedere poging mjet bezwaren aankomen. De heer DE PRIESTER acht 't niet het minste bezwaar al een post uit te trekken voor een nieuw Gemeentehuis, en niet als pro memorie. Op salarisverlaging van burgemeester en secretaris is weinig kans, had de heer JACQUES van den Comfmissaris der Ko ningin begrepen. Gezien ook de schul denlast der gemeente, hadden Bi. en W. gemeend de post voor het nieuwe ge meentehuis pro memorie te laten. Bij de stemmingen werden de voor stellen Suurmond: minder presentiegeld en verhooging der pensioenstortingen verworpen. Evenmin had de heer De Priester succes met zijn voorstel van de aanstelling van een derdein ambte naar. f 500 voor plannen voor 'n, nieuw ge meentehuis kelderde ook. Alleen de s.d. a.p. voor. Toen Hoofdstuk III, openbare veilig heid. De heer JANSSEN pleitte voor 'n motorbramdspuit en verdedigde, dit met verwijzing naar andere gemleeintein. Als we op Souourg *n flin'ke brand krij gen, dan dromt er niets van het blus- schen terecht. D»uis f (2000 ivoor 'n motor:- brandspui't. En waar is het rapport van de brandbluschmiddelen. En dan de ver lichting. Legio Machten al sinds lang. Verbetering is hoog noodig Vele lan taarns staan tusschen de hoornen. De N. Vlissingsche weg 'kan toch makkelijk worden geelectrificeerd, en evenzoo de Kanaalstraat. Wat zou 't 'kosten? De heer DE PRIESTER kwam \pp legen de post Burgerwacht. Wat zijn er bezwaren de subsidie te schrappen aan deze vereeniging, die er zelf niets voor over heeft. Naar aanleiding van de algemeene be schouwingen bracht de heer de Priester ook de kermis in het debat. Die is voor vele een broodwinning. Laat die dus voorloopig maar bestaan, al is de heer De Priester niet direct voorstander. Alleen als er een feest voor in de plaats zou komen waaraan ieder kan deelnemen; maar zoover zijn we nog niet, dat kost veel geld. Ook de heer GOEDBLOED wil de post burgerwacht weg hebben, en klaag de over onvoldoende verlichting van den N. Vlissingschen wejg. De heer SUURMOND vond dat wel met 100 onderhoud van brandblusch middelen volstaan kan worden. En ge loofde dat de kermis geen voordeel brengt voor de burgerij. De feestvier den] op de Abeele verloopt^ in een Abeelsche kerm's, zei deze spreker. Wethouder JACQUES meende, dat dit jaar om den financieelen toestand geen post op de begtooting moest ge zet worden voor de motorspuit, even min voor de electrificatie van de stra ten. Wordt de Kanaalstraat in orde ge maakt, dan komt de electrificatie der lantaarns ook erbij, Voor verbetering van de verlichting van den N. Vlissing schen weg wordt gezorgd. Ook in de Abeele, Ook de VOORZITTER zeide, dat een proef is genomen met electrische ver lichting op den Nieuwen weg. Ook die moest om de bezuiniging geschrapt. De Burgerwacht, aldus spr, is geen sport. Het feest op de Abeele was heel aardig: de menschen hebben 't zelf betaald. Wat is er tegen? Het brandweerrapport is ten stadhuize. Het behelst alleen den toestand der middelen. Toen meende de heer JANSSEN, dat de antwoorden van B. en W. onduide lijk en onvolledig zijn Ook de heer DE PRIESTER klaagde over de behande ling der begrooting. Een vruchtbaar werken wordt zoo onmogelijk gemaakt. De heer SUURMOND vond den bur gerwacht alleszins noodig voor het al gemeen belang. En begreep niet hoe men in deze tijden kan komen met pos ten erbij.' motorbrandspuit, plannen nieuw gemeentehuis, en zoo meer. Door de waterleiding wordt voldoende kracht ontwikkeld voor een eventueelen brand. En in 10 minuten is de spuit uit Vlis singen hier om te helpen. De secretarie is overbelast met werk, zei de heer JACQUES nog. Het brand weerrapport kon niet in elfvoud wor den vermenigvuldigd. Het doel van het rapport is, aldus de voorzitter om daar door een indruk te krijgen wat aan de brandbluschmiddelen ontbreekt en na te gaan wat bijgevuld moet worden. Het voorstelSuurmond de post be looning aan brandmeesters te verlagen wordt verworpen. Evenzoo een verla ging van het onderhoud der brandblusch middelen. Evenmin had de heer De Priester succes met zijn voorstel de post burgerwacht te schrappen. En de afschaffing van de kermis ging niet door. Met 6 tegen 5 st. werd een voorstelSuurmoncl verworpen. Hierna sluiting. ■Ui öte'te.te wêm. p, öSj „Na lang zoeken eindelijk datgene, wat ik vooi fni jn tanden noodig hebNadat ik het drie maal gebruikt had, waren mijn tanden helder wit) hoewel zij er door het vele rooken bruin en leelijJc hadden uitgezien. Ik zal geen ander merk meer gebruiken dan Chlorodont." B., Horst Berg. I w erlangt alleen de echte Chlorodont-tandpasta 111 et rood-wit-bl au we garantiestrook, tube 35 cent pn 60 cent! Overal verkrijgbaar, (Ingez, Med.) Nederlandsch Bijbelgenootschap, Evenals vorige jaren heeft 't No- der laindsch. Bijbelgenootschap weder 'n tweetal 'boekjes uitgegeven voor de jeugd, m.l. een voor 'kinderen van G8 jiaiar, getiteld: „Kij'kten en Luisteren'', met fraiaie teekteningen van I sings, en een voor ouderen, genaalmd: „Hoe Nirmal het won", een treffend zendingsverhaal van A. J. C. v. Seters, met illustraties van Jacob Jansma. Zoo ver de voorraad strekt zijn daarvan nog exemplaren be schikbaar aan het Bijbelhuis, Amsterdam. Daarnaast is ook juist dezer da gen uitgegeven 't verkort verslag van het Genootschap, getiteld: „De akker is de wereld". Dalt vangt dit maal aan met het portret van Nathan Söderblom, den grooten aartsbisschop van Zweden, wiens akker ook de wereld was in zijn grooten arbeid tot bevordering van sa menwerking der kerken, waiar;toe hij het initiatief nam. Verder vinden wij naast 'korte overzichten van den arbeid, de voordrachten van ineji. Adriani over haar onvergetelijkten broeder en van Prof. Gros heide over de ontvangst van *n nieuwe Bijbelvertaling; en eindelijk' kbrtte arti keltjes over dr. J-ohm Ritsen, den afge treden secretaris van het Britsch en Bui- tenlandsch Bijbelgenootschap en „Uit 'n Vrijstad' wederom van Prof. Grosheide Hierin zijn interessante gegevens ver werkt aangaande In „zeldzaam bijbel tje", in Vian-en ir'tgegeven in 1566, in de Vrijstad van den Graaf van Bredero de, in hetzelfde jaar, dat die beroemt de graaf het „smeekschrift der edelen" aanbood aan Margaretba van Parma, waaruit de naam, en wij zoudlen kunnen zeggen, de actie der Geuzen is voortge komen. Alles met ellkaajr is 't 'weder 'n belang wekkend boekje, dat voor de leden en begunstigers van het Genootschap is uit gegeven, maar ook op aanvrage gratis verkrijgbaar aan het Bijbelhuis, Heeren gracht, Amsterdam. Ned. Herv, Kerk, De Algemeene Synodale Comfmissie be sloot een aanschrijving te richten (ot de kerker aden der Ned. Herv. kerk om Zondag 29 Nov. a.s. te bestemmen tot een dag van verootmoediging en gebed'. Besloten werd voor den arbeid onder de protestantsche Nederlanders in Blel- gië 'n bedrag van f 50000 beschikbaarte stellen, uit te keeren in Jan. 1932. Het Raadhuis te Veere in flood-light, feestverlichting dp Koninginnedag 1930, Instrumentale muziek. Men verzoekt ons de -aandacht te ves tigen op het Concert van de Vereeniging voor Instrumentale .Muziek alhier, dat volgende week Donderdag gegeven wordt. Als solist zal daar optreden Andriete Roo» dentourg, 'n 21-jiarig violist, die, na in Amsterdam |a>anvankelijk in de medicij nen gestudeerd te hebben, thans „naar de muziek is overgegaan". Deze zal o.m. spelen het Concert in C igr. t. van. \A. Vivaldi—Kreisler, en verder werkjes van Milhaud, Pa'blo de Sarasate en Wieniiawski. Nachtrepetitie, door Frans Molnar Abonnements- tooneelvoorstelling, Schouw burg, Proficiat! mijne dames en heeren, van het nieuwe tooneelcomité vóór, en van het gezelschap-Verkade achter het voetlicht, want: dit is een goede avond geweest. Wie zou zich daarover niet hartelijk verheugen? Kijk eens: we hebben het vorige co mité op eigen verzoek aan een vroolijke begrafenis geholpen, op het oude wijsje: le comité est mort, vive le comité! Het blijft in dankbare herin nering. Nu is er een nieuw comité gekomen. En het spreekt vanzelf, dat iedereen den eersten avond naar den schouwburg ging met hetzelfde gevoel, waarmede men een nieuwen dirigent, chauffeur, hoog leeraar, keukenmeisje of kantonrechter gaat bekijken: hoe zal het wezen, hoe zullen ze het doen? Deze verwachtende nieuwsgierigheid is slechts menschelijk en dus natuurlijk en is het nu niet prettig, een succes, wanneer het eerste optreden een onverdeeld welslagen mag heeten? Zonder twijfel zal den opvolger van het verscheiden M. T, C. in zijn, naar wij hopen, langdurig bestaan naast de ondervonden en te ondervinden waar deering geen spiertje minder kritiek ten deel vallen dan zijn voorganger dat is nu eenmaal de loop der dingen en het is goed, daarvan bij voorbaat overtuigd te zijn maar dat neemt niet weg, dat een gunstige éérste indruk wat waard is, en die is thans gevestigd. Dat staat vast. Nu is Molnar ook niet de eerste de beste; de herinnering aan zijn meester lijke compositie „De duivel" bv. is vol- donde om dat te doen erkennen. En in „Nachtrepetitie" is deze bekwame too- neelschrijver er nu eens, of wederom, heusch geslaagd iets origineels te be denken, Natuurlijk zit er een klein beetje van de liefde en den driehoek in; men kan nu eenmaal geen ommelet zonder eieren bakken. Maar de vondst is toch nieuw, pakkend en gedurfd. Stel u nl. voor dat ge, als jong com ponist tot in hart eri nieren verliefd op een, door u op 'n piëdestal geplaatste, prima-donna van een operette, plotse ling deze jongedame door een dun be- schotje heen tot een manspersoon met een prachtbariton hoort zeggen: „kom hier, dan zal ik je klassieken kop kus sen",.. en dan ook nóg zoo een en ander dat niet bepaald voor kinderooren bestemd is ook nog. De revolver lijkt dan de uitweg, maar „neen" zegt Hans Korth, de tooneelschrijver op het too- neel „da's niks. Dat is géén slot: stel je voor, al een zelfmoord in 't tweede be drijf, wie doet dat nu?" En dan gaat het brein van dezen ouden rot aan het werk als (ja, wat werkt en draait er nu heel erg in mekaar om, terwijl er toch wat goeds uit voortkomt? Laten we zeggen als:) een zetmachine. En hij weet met zijn tooneelschrijversvaardigheid heel die zeer-èchte scène tusschen prima donna en den man die eigenaar van de bariton is, om te werken tot een, op het tooneel, opgevoerd tooneelschetsje van Victorien Sardou u weet wel, die Hedda Gabler immers ook geschreven heeft? zoodat den lieven jonge* com ponist radikaal een rad voor eogen

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6