0NG£HEG£J-D£ GOEDEBEN k( KERKNIEUWS Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LEGER EN VLOOT. GEMENGD NIEUWS. JMftaf.fe* iTlft'-jNttflYTTV r i i het dien door Bi min} oorz« regu „slai deze van clys; psyc ont( lijk prat De nart in t wei: hier in 1 niet E een van keh doe bee I loc; doc een afsl pla de bla slo die cot pas vei doi 1oc gei ru de tre pa de on is ve W ge 0, is d< P£ w VI h( ni ri ni' D" P h. zi t« P h d 1 ©en adres van de bewoners van de West- slraat, waarin gevraagd, werd om be tere en behoorlijke bestrating. De reke ning van het Burgerweeshuis over 1930 werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen en vastgesteld. De gemeentelijke subsidie wordt ver hoogd met f 3000. Vastgesteld werd een ontwerp-veror'de- ning betreffende het beroep, bedoeld in arlt. 7 en 9 der Woningwet, evenals de ontwerp-verordening, betreffende vee voer van benzine per ketelwagen. De benoeming van een gemeentege neesheer wordt, nadat de heer Gerritsen een voorstel had ingediend, aangehouden Tegen het voorstel tot ophoogen enz. van een terrein bij de gasfabriek, ver klaarden zich de S.D.A.P.— fractie, om dat zij meende dat hier sprake was van werkverruiming en daarom hoogere 'loo- nen dienden te worden gegeven dan B,. en W. voorstelden. Over de gevraagde subsidie aan den cursus voor bakkersi- vakonderwijs zal gestemd worden bij de Dehandeling der begrooting. Goedgekeurd wordt z. h. st. het voor stel van Bi. en Wi. aangaande het adres van de metselaarspatroons tot het aan besteden van gemeentewerken. Aange houden worden de voorstellen heffing van 40 opcenten op de gemeentefonds- belasting en 't onderhoud der graven, tot bij de behandeling der begrooting, die daarop aan de orde kwam. De heieren W. den Boer, I. de Broekert, Cats- hoek, A. v. d. Dioe en P. M. Pannv hou den algemeene beschouwingen. Na beantwoording door den Voorzitter werd verworpen 'n motie Gatshoeik', 'be helzende dat de Raad alsnog adhaesie betuigt aan het adres door de Ver. van Ned. Gem. tot de Kalmer gericht, met 9 tegen 7 st., idem met 8 tegen 5 st. een voorstel Ciatshoeik-Versteeg om met voor stellen tot salarisverlaging te wachten !tot het Rijk' de korting op de uitkeering aam de gemeenten toepast. Over 'n motie van den heer Gerritsen, uitsprekend dat de Raad zich houdt aan de overeenkomst met den genr.-bouwmeester getroffen, sta'- ken de stemmen. Verworpen werd 'n motie-Calshoek' met 9—4 stemmen, om idc salarissen na 1925 vastgesteld, onaange taist ie laten; eveneens werd ver-worpen met 7 'tege.nl 6 st *n motie-Versteeg om de tractementen beneden f1200 niet te verlagen. Aangenomen werd (mfeit 8 legen 5 st. het voorstel van B. en W. .(op f 1000 geen ktodtinjg, f '1000 to t eto, !met f 15001 3 pGt, f .1500 tot en me t' f 2000 9 pGt.,, f 20Q0 en daarboven 5 piCt.) Het voorstel Panny om het presenlSegeld der raadsleden van1 f 3 op' f 2 te' Brengen werd verworpen met 9 tegen 4 st. Het voorstel-Gerritsen om te bezuinigen op het onderhoud van het Stadhuis met f 100 werd aangenomen met 8 tegen 5 st.; eveneens werd aangenomen z'n voor- •stel tot aankoop en onderhoud van meu belen me.!; f 100, te verminderen, met 10 tegen 3 ist. De vergadering (werd geschorst tot Zaterdagmiddag 2 uur. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. Gemeenteraad van Biervliet. BIFRVLIET. In de op Dinsdag ge houden Raadsvergadering werd het nieuw benoemde raadslid J. van Hout geïn stalleerd (vacature de Kok). De Voorzitter deelde mede, dalt Ged. Staten voornemens zijn de Provin ciale Staten in dit gewest voor de stel len het wegsgedeelte Verbindingsweg Hoofdplaat op het Provinciaal Weigen'plan te plaatsen. Dit wordt ten zeerste toe gejuicht en B. en W. wenscihen reeds nu een 'kostenplan te doen opmaken van vernieuwing van hel wegsgedeelle Verbin dingsweg-Nieuwlandschemoilen, opdat na aanneming van gemeld voorstel zoo (Spoe dig mogelijk' tot uitvoering zal kunnen worden overgegaan. Met algemeene stem men hecht de Raad hieraan zijn goed keuring. In 'behandeling komen een tweetal schriftelijk ingediende voorstellen van 't raadslid Michielsen 'behelzende: a. in verband niet de reeds heer- schende en steeds toenemende werk loosheid 'n adres te zenden aan de Re- geering, waarin onder uiteenzetting vatt den dreigenden noodtoestand Wordt ver zocht om meer Rijkssubsidie voor werk verschaffing dan tot nog toe werd ver leend en van dit adres ^n afschrift te zenden aan alle leden van de Tweeidë Kamer der Sta ten-Generaal; b. adhaesie te betuigen aan Het tot de Regeering gericht adres van de Ver- eeniging van Ned. Gem. inzakte voorgeno men 'kortirtg op de uitkeering uit het ge meentefonds en aantasting vah de ge meentelijke zelfstandigheid. Na eenige beraadslaging worden bei de voorstellen z.h.s. aangenomen. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het door den Raad der gem. Graauw en L angen dam to t de Regeering gericht adres inzake verhooging van den fiinam cieelen steun voor den suikterbietelnver- bouw. Op hun verzoek wordt eervol ontslag verleend aan F. Koster en J. P. Kakte- bteekte als onderwijzer aan de 'O. L'. Isichool A zulks met ingang van 1 Jan. a.s. De Voorzitter deelt mede, dat zich voor deze vacatures reeds 19 sollicitanten hebben aangemeld. De begrooting voor 1932 wordt vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f 71.305. Hierbij worden de navolgende voorstel len van B. en Wi. aatogenomen-, a. tot verhooging van de jaarwedde van den gemeentearts im|e|t f 100 en deze alzoo te brengen oip) f .600 zulks o.m. Sn verband met het feit, dat deze ambte naar door de verhooging pensioengerech tigd wordt; b. tot afwijzing van *h adres van 'n 10-tal caféhouders om de belasting op biljarten te doen vervallen; c. tot verhooging van het aantal opcen ten op de hooidsom der gemeentefonds belasting met 45 en alzoo brengen op 80; d. tol invoering eener heffing van op centen op de hoofdsom der vermogens belasting en wel tot een getal van 50. Voorts wordt met 5 legen 2 stemjmen (die van de lieeren Verplanke en Michiel sen) aangenomen een voorstel van den heer Naeije om aan Ged. Staten kenbaar te maken, dat de gemeenteraad gaarne zou zien, dat de salarissen van gem.- ambtenaren, die meer verdienen dan f 1500 per jaar, met 25 piet. werden ver laagd. Op een vraag van den voorzitter off hieronder ook de onderwijzers zijn begrepen, antwoordt voorsteller! beves tigend. Nadat de agenda is afgewerkt memo reert de heer Verplanke in welge meende woorden het 25-jarig ambtsjubi leum in October j.l. van den burgemees ter. Spreker merkt hierbij op, dat de voorzitter in dit 25-jarig tijdperk geen enkele raadsvergadering heeft moeten verzuimen en deze steeds tot volle tevre denheid van allen heeft gepresideerd). Spreker is ervan overtuigd, dat hij na mens de gansche gemeente spreekt, wan neer hij den voorzitter hartelijk geluk- wensc.hl en de hoop uitspreekt, dat hij neg langen tijd als burgemeester mag Tungeeren. De voorzitter betuigt zijn hartelij- ken dank voor de zeer waardeerende woorden. Spr. merkt op, dat van „langen tijd" geen sprake zal zijn, daar hij1 vol gend jaar den pensioengerechtigden leef tijd hoopt te bereiken en hoewel hij nog geen datum kan noemen toch in elk ge val niet lang meer als voorzitter zal fun- geeren. De Kerken en de Vrede. Gisteravond sprak vanwege de afdee- lingen Kerk en Vrede en de Jongeren Vredes Actie in de geheel bezette kleine zaal van het Schuttershof, ds. P. Elde- ring, uit Rotterdam, over: „De Kerken en de Vrede". De voorzitter, de heer Ir. Meer- dink, leidde den spreker met een enkel, woord in. Ds. Eldering zeide dat Kerk en Vrede een zoo vertrouwde combinatie moest zijn als b.v. Van Gend en Loos, Wan neer we hooren spreken van kerk, moe ten we denken vrede. Want de kerken toch bewaren het Evangelie van Chris tus, dat is het evangelie des vredes. De kerken, die het evangelie brengen, moe ten dus zijn vredeskerken. Doch we le ven nu eenmaal in een wereld, waarin 't dikwijls niet zoo is, als 't zijn moet. We zien het nu nog overal, dat Chr. kerken den oorlog verdedigen, en zich plaatsen tegenover de oorlogsbestrijders. Velen dus, die Christus en oorlog wel met elkaar rijmen. Hoe is 't mogelijk geworden, dat Chr. kerken soms den oorlog verheerlijken, zelfs heiligen, ter wijl zij zeggen te staan op den bodem van het evangelie van Christus. Spreekt daaruit soms een oorlogzuchtige geest? Waarlijk, dat kan men niet zeggen. Doch als we dan de motieven nagaan, dan zijn die al zeer pover. Er zijn wel teksten tegenover te stellen, doch la ten we liever letten op den geest van het evangelie, niet op woorden en tek sten. Als we dien geest laten spreken, dan komt tot ons een geest van de hoogste liefde, een geest van broeder schap, die gaat over de grens van alle landen heen. Uit het evangelie spreekt duidelijk de gedachte dat een mensch die in God gelooft, ook alleen tegenover God verantwoordelijk is. Doch in den oorlog en het leger is de gehoorzaam heid aan den meerdere in rang. Onvoor waardelijke en blinde gehoorzaamheid. Hoe dat te rijmen met de onvoorwaar delijke gehoorzaamheid aan God? Als we den geest van het evangelie op ons laten inwerken, dan zal toch wel niemand zeggen dat die oorlogs zuchtig is. Onder de eerste christenen waren dan ook al verschillende dienst weigeraars, wat spr. nader aantoont. Zij moesten die weigering met den dood be- koopen. Zoo is het nog in de tweede eeuw. Verschillende kerkvaders zeiden toen al, dat kruis en zwaard niet sa men gediend konden worden. Hoe is dat anders geworden? Spr. verwijst naar het werk van Prof. Heering: „De Zondeval van het Christendom". De vraag: „kom ik later in den he mel?" nam meer de belangstelling voor aardsche zaken weg. D.w.z. het geloof verminderde de aandacht voor het wel zijn hier op aarde. Spr. wijst op het ver derfelijke van zulk een hemelgeloof. Toch is het oorspronkelijk besef dat kerk en oorlog niet vereenigbaar zijn, nooit ge heel verloren gegaan. Spr, wijst in dit verband op de ketters. Vooral zien we dat tijdens en na de hervorming. In Luther's dagen was de vraag ge' steld, kan een Christen vvtel een soldaat zijn? Luther geeft wel een bevestigend antwoord, doch 't is kenmerkend, dat die vraag werd gesteld. We zien ook opkomen de secte der Doopsgezinden, die het zwaard niet ge bruiken. Ook de Quakers, een Engelsche secte uit de 17de eeuw', zijn anti-militai- rist. Doch het blijven enkelingen, de groote massa, de officieele kerken, igaan niet mee. En als in de 19de eeuw', in Vincennes aigeloopen. We weten 't al: met de intrede van herfstmist en koude, eindigde d e groote attractie van gansch W. Europa: de ko loniale tentoonstelling te Vincennes. Voor de laatste maal heeft onze cor respondent nog eens over het uitge strekte terrein gedwaald, heeft hij nog maals bewonderd opgezien naar de en orme gebouwen, die in het Bosch van Vincennes werden opgetrokken voor de zoo vlug verstreken zes maanden, die de tentoonstelling duurde. Voor de laatste maal heeft hij nog eens 5 francs geofferd aan het treintje, dat u voor dat geld een volledig overzicht van de ten toonstelling beloofde en u kilometers en kilometers schutting liet zien, het trein- je dat, als een hond, niet van een schut ting scheen te kunnen worden wegge jaagd. Voor de laatste maal heeft hij een franc geofferd aan den veerman, die u over het meer bracht naar het Pare des Attractions. Na lunchtijd kwam de honderd-dui zend-koppige menigte opdagen, die het sterfbed van de tentoonstelling wilde mee maken. Dat was Vrijdag, en Zater dag kwam een nog talrijker menschen- massa opdagen, totdat het culminatie punt werd bereikt op Zondag, den laat- sten dag, dat de tentoonstelling geopend was, Voetje voor voetje schuifelden de drommen voort; het was een opeenhoo- ping van menschen als stonden we op eengepakt in de Metro en niettegen staande de bijtende kilte van den laten herfstdag, hadden we het warm. De bussen konden de kwanta bezoekers niet meer verwerken, de metro-stations spuugden als het ware de passagiers uit en zelfs verk' ht men aan de loketten entreekaartjes, omdat de venters op straat het niet hij konden houden. En de grijze Lyautey, die al een week lang overstelpt was met-afscheidsdiners, hield inspectie van de troepen bij de Tour de Bronze en presideerde 't diner, waar aan niet minder dan twaalf honderd per sonen deel namen. Ook hij het Hollandsche paviljoen had een kleine plechtigheid plaats, sober van karakter doch niettemin indrukwekkend. Des avonds te zeven uur werd in tegen woordigheid van het geheele Comité en een niet onaanzienlijk aantal leden van de Hollandsche kolonie de vlag gestre ken, werd een driewerf hoera uitgebracht op de Koningin. En het publiek verdrong zich om toch nog maar even binnen te kunnen komen in het paviljoen, waar aan een zoo glorieuze geschiedenis was verbonden! De afbraak van de gebouwen zal niet voor einde December begonnen worden, daar, zooals te begrijpen is, allereerst het transport van den inhoud der diver se paviljoens moet geschieden en het al zeer moeilijk zou zijn te controleeren, wat het terrein verlaat, indien men te gelijkertijd zoude afbreken. Van de heele tentoonstelling zal slechts het koloniaal museum overblijven. En de bordjes „Exposition Colloniale" zullen van de tramwagens verdwijnen, de borden in de Metro zullen worden overgeplakt en van de geheele tentoon stelling zal ons slechts de herinnering en ldterde cijfers blijven. het ©ene land na het andere de alge meene dienstplicht wordt ingevoerd, dan protesteert geen enkele kerk. Als we na gaan hoe de kerken in den loop' dei- eeuwen tot deze houding zijn gekomen, dan kan spr. begrijpen, dat zooveele ker ken den oorlog verdedigen. Ook spr. hoorde vroeger tot dezulken. Hoe werd men niet opgevoed: door en door natio nalistisch. Spr. wijst oipi geschiedenis1- boeken. r> ^?r'-rWias ^an °°k overtuigd militairist. Doch lolstoi heeft spr. als vele anderen de oogen geopend. Zoo in het begin de zer eeuw begint het anti-militairisme te ontwaken, dan komen de eerste geval len van dienstweigering voor. De katho lieke kerk zwijgt daarover, de ortho doxe keurt t zeer af, en de vrijzinnigen, al hebben ze respect voor den moed, toch keurde ook zij de daad niet goed. Bij het uitbreken van den oorlog bleek hoe sterk het nationalistisch gevoel was en hoe zwak het vredes-evangelie leef de in de christelijke kerken. Er is van kerkdijken kant niet geprotesteerd. Noch de Paus noch een enkele protes- tantsche synode. Integendeel. Zeer vele dienaren hitsten als het ware op. Vele kerken stelden aalmoezeniers beschik baar. Bovendien was op te merüen, dat het felst de orthodoxe protestanten waren. En dan waren er ook vele vrijzinnige predikanten. Enkele uitzonderingen wa ren er, o.a. in Engeland de Quakers. En kele hebben de uniform niet aangetrok ken. Hier in Nederland heeft de kleine bond van chr. socialisten direct een pro paganda ontwikkeld tegen den oorlog. Dus: er kwam toch verzet uit de ker ken. Ook prof. Heering werd een groot bestrijder en richtte de vereeniging „Kerk en Vrede" op. Deze doet in een motie goed uitkomen, dat het voor haar is een gewetenstaak, een protest, ont staan uit een gevoel van schuld. De ver eeniging bestaat nu zeven jaar, en ge lukkig, er is veel bereikt. Zij is steeds gegroeid, en heeft ook invloed uitge oefend in meer orthodoxe kringen. Spr. gelooft dat daardoor ook in de geref. kerken een anti-militairistische beweging is ontstaan. Spr. vernam dat hiertoe ook predikanten zijn toegetreden. Dien kant moet het uit. Dus „Kerk en Vrede" is gegroeid, doch wij zijn nog maar aan het begin. Er zijn ook leden, die niet goed begrepen, wat het lidmaatschap beteekent. Zelfs waren er, die zich opgaven als vrijwil lige veldpredikers. We moeten groeien: le in vastheid van overtuiging; 2e. in opofferingsge zindheid, en 3e. in moed en durf. Alleen afschuw is niet voldoende: we moeten het ook beseffen met ons rede lijk denken. Als er oorlog komen moest, dan weten de militairen wat ze doen moeten, doch de vredesvrienden weten het niet. Daarom moet men veel studie maken, debatavonden moeten gehouden worden. Als we beseffen wat oorlog is, dan kun nen we toch wel zeggen dat de oorlog tegen de rede en tegen de moraal is. Doch aan opofferingsgezindheid ont breekt het nog velen. Neemt daarvan eens een voorbeeld aan de tegenstan ders. Zie eens naar Duitschland in de oorlogsjaren. Wat offeren de pacifisten? Toch zijn er enkelingen, waarvan spr. een frappant voorbeeld gaf. We moeten ook groeien in moed en durf. Er is ons verweten, dat we lafbek ken zijn, doch laten wij het tegendeel toonen. Laat men dragen het gebroken geweertje; we moeten er voor over heb ben vrienden te verliezen, 't Is voor de goede zaak van den vrede! 't Ziet er weer zoo onheilspellend uit, ziet naar het Oosten. Voor de bewapening wordt 30 milli- oen gulden per dag uitgegeven, en er is geen geld voor de werkloozen. Laten we bedenken, dat het gevaar weer bo ven ons hoofd hangt, en dan blijft Ne derland er niet buiten! Maar 't moet ko men van onderop en, zooals Lloyd George heeft gezegd: ook uit de ker ken. Wanneer zal de kerk steunen de actie tegen den oorlog? De toekomst is dreigend, doch er zijn heugelijke feiten. In den strijd in het O. is nog geen gifgas gebruikt. In Vlaanderen en Wallonië wint de anti-militairistische beweging veld. Trou wens de beweging werkt over de ge heele wereld, internationaal. Dat geeft moed en overtuiging dat wij niet strij den voor een verloren zaak. Spr, roept allen op te strijden voor de heilige zaak van den vrede. In de eerste plaats de ouderen, die toch ook mee schuldig zijn, dat zij zich niet heb ben verzet. En de jongeren. Spr. wekt op tot werk, tot het verspreiden van lectuur. En de vrouwen, die toch ook in den oorlog meewerkten in de munitiefabrie ken, en jonge mannen huldigden als hel den, Wat konden de vrouwen een macht zijn in den strijd voor den vrede. Wordt lid van Kerk en Vrede, doch leest eerst de moite en vraagt u goed af, of ge dat op u nemen kunt. Hierna werd gepauzeerd, waarna me vrouw v. d. Broecke-De Man uit Aar denburg, de bekende declamatrice, tref fende citaten voorlas uit Remarque's tweede epos: „De weg terug", het aan grijpend werk, feller aanklacht mis schien nog tegen den oorlog dan zijn eerste werk. Indische Stoomvaartlijnen, P. C. Hooft, Batavia n. Amsterdam, 18 v. Colombo. Patria, (uitr.) p. 18 12 midd. Suez. Chr. Huygens, (uitr.) 17 v. Algiers. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. Veendam New—York n. Rotterdam 16 van Halifax. Rotterdam 17 v. R'dam te N.-York. Bilderdij'k', Rotterdam n. New-Yor'k 16 (3.19 n.m.) 120 mijl Z.O. van Valentia. De le luit. der mariniers G. Wilhell- my Damsté te Vlis.singen, is den len Dec. ter beschikking gesteld, en daar aan boord vervangen door den hij het korps mariniers gedetacheerden len luit. der inf. J. M. C. van den Berge. DRIE KINDEREN LEVEND VERBRAND. Woensdagavond heeft te Bree- z a n d, op ongeveer 3 km afstand van Anna Paulowna, een vreeselijk onge val plaats gehad, waarbij drie kinderen om het leven zijn gekomen. De weduwe Kr. was even van huis gegaan om een bezoek aan de buren te brengen. Tij dens de korte afwezigheid is op de bo venverdieping van haar woning, ver moedelijk tengevolge van kortsluiting, brand uitgebroken. De weduwe woonde met haar 7 kinderen in het huis, van wie 6 thuis waren. Twee van hen, de oud sten, zaten in de woonkamer beneden, terwijl de vier overige kinderen op de bovenverdieping sliepen. Alleen het jon getje van 9 jaar heeft zich door uit een venster te springen, kunnen redden. De drie andere kinderen, die op deze ver dieping sliepen, konden niet gered wor den en zijn in de vlammen omgekomen. Het zijn een meisje van 7 jaar en twee knaapjes van 5 en anderhalf jaar. Toen de moeder gewaarschuwd was en zij bij de woning kwam, stond het geheele huis in lichterlaaie. De brandweer kon niet voorkomen, dat 't geheele huis afbrand de. Eenige personen hebben nog ge tracht de kinderen te redden, doch dit mislukte tengevolge van de groote hitte en den rook. Tegen middernacht is men er in ge slaagd de lijkjes van de drie kinderen, die geheel verkoold waren, te vinden. LUCHTTRILLINGEN. - Naar aan leiding van mededeelingen uit verschil lende deelen van het land o.m. uit Den Haag, dat daar gedreun en trillingen wa ren waargenomen, naar men mee'nde afkomstig van aardschokken deelde de directeur van het meteorologisch insti tuut te De Bilt gisteravond mede, dat ook daar trillingen zijn waargenomen;. De seismograaf heeft echter aangetoond, dat vars aardschokken geen sprake kan zijn geweest. Men vermoedt, dat deze trillingen door de lucht zijn overgebracht. Niet onmogelijk is bet voorts, dat het ge dreun en de trillingen afkomstig zijn van het gebruik van zwaar geschut, PORTEFEUILLES MET GE,LD GE STOLEN. Een koopman deed' aangifte bij de politie te Amsterdam, dat bijl bij aankomst van een trein, die te 9.45 uur aan het Centraal Station uit Vlis- singen aankwam, ontdekte, dat hij twee portefeuilles, inhoudende plm. f 105 ver miste. De portefeuilles zijn op het Sta tionsplein teruggevonden. Het geld was er uit verdwenen, LATE PENSIONGASTEN. hef pension „Kennemerduin" te W ij k aan Zee, dat gedurende de wintermaanidieen onbewoond is, heoben inbrekers zich toegang weten te verschaffen en een drietal dagen verblijf gehouden, zonder dat de politie of de omwonenden er iets van [hebben bespeurd. De indringers had den alles overhoop gehaald en wat van hun gading was, o.m. zilveren lepiels en vorken, biljartballen, linnengoed, enz. medegenomen, terwij'l' nog e©n groot aan- tal artikelen stond ingepakt, gereed om te worden Vervoerd'. De onvterwachte thuiskomst van den pensionhouder voor kwam dit echter. De heeren hadden het zich behaaglijk weten te maken. Alles wat eetbaar was werd verorberd, terwijl de welvooriene wijnkelder duchtig werd aangesproken. Zij deden zich, blijjfeens de sporen duchtig te goed aan wijn, likeuren en advocaat. Overdag sliepen de „gasten" hun roes uit in de slaapka mers. Drie ledikanten vertoonden de spo ren le zijn beslapen. DE BRIEFDIEFSTAL BIJ DEN POST. In verband met den diefstal van 1 1000 uit een dienstbrief van het post kantoor te Nieuwe Peekla naar het post kantoor te Winschoten, heeft men te Winschoten gearresteerd den ongeveer 40-jari,gen gehuwden post-en telegraafbe- steller A. S. woonachtig te Winschoten. f VLIEGTUIG IN HET OPENBAAR. VER KOCHT. Op het vliegveld van S.teene bij O sten de is dezer dagen 'n vlieg» tuig geveild, dat door de rechtbank1 in beslag was genomen, op verzoek van iemand, aan wien de eigenaar der 'ma chine geld schuldig was. Het betrof hier 'n ééndekker met 'n motor van 100 p.k., 'n machine, welker waarde op 80.000 Sr. werd geschat. Bij de veiling was 'n twaalftal belang stellenden aanwezig, doch niemand had er Yi belangrijke som voor over. Tten slotte :ging het vliegtuig! over in het be zit van 'n Brusselaar, die er niet meer dan 3500 francs voor biood. De afslager deed hardnekkige pogingen om 'n hooger bod te verkrijgen, hetgeen echter mis lukte, zoodat tenslotte het vliegtuig voor 3500 francs werd toegewezen. BiERUCHT INBREKER AANGEHOU DEN. De politie te B|r u s se 1 .ont ving eenige dagen geleden het bericht, dat de beruchte inbreker Serge de Lenz, die veel van zich heeft doen spreken om zijn brutalte staaltjes in Frankrijk! uitgehaald waarvan het laatste de in braak in het kasteel van den heer Guïse- Hite te Dieppe was, te Blrussel was aan gekomen. Weldra kwami zij te weten, dat hij in een hotel op een dea- grootel boulevards1 logeerde, waar een hinderlaag werd opgesteld1. Lenz werd gearres teerd op het oogienblik, dat hij het hpbel binnenstapte. Zonder den minsten te genstand te biedten liet de elegante gent- leman-inbreker, die kostbare sieraden bij zich droeg, zich naar bet politiebureau voeren. Ondervraagd', zeide hij eenvou dig d'at Serge de Lenz zijn ware naamj is. Op zijn uitgebreide bagage werd beslag gelegd. i EEN PAK SNEEUW. In het Reu zengebergte heeft 't flink1 gesneeuwd, izioo- dat de sneeuw bij 'n temperatuur van 6 graden vorst 6 cm hoog laig. In fda dalen is de temperatuur echter nog 2 graden boven O. Electr, Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6