|BON. DEUGDELI3KHIID SPI11H 3 De der waar. beursthermometer eenig op de wereld BEURS- EN WISSELKOERSEN, RECHTZAKEN. Handel, Nijverheid en VisscSieriJ LAATSTE BERICHTEN Kort Zeeuwsch Nieuws» De beschrijving door den heer F. de Hullu in het Zeeuwsch-Vlaamsch, van de mobilisatiedagen „in het vierde dis trict" is dermate in goede aarde geval len, dat wij besloten hebben onzen le zers in de gelegenheid te stellen dit verhaal mèt de aardige illustraties van den heer A. v. d. Zee, op zwaar papier gedrukt, in een keurig omslagje, te be komen. Zij behoeven daartoe slechts dezen bon in te vullen en deze met 30 cents aan postzegels, per postwissel, of op onze postgirorekening no. 43255, te zen den aan Administratie Middelburgsche Courant. BON. Zend mij s.v.pex. „Mobi lisatie" door F. de Hullu, met illustraties van A. v. d. Zee. Naam: Adres: MET MEDIO DE WERELD ROND. Het was direct bekend, dat de feesten ter eere van het 40-jarig bestaan, van Medioburgum niet waren afgeloopen met die in het Schuttershof, op het Sportterrein en op de Markt op 28 en 29 Augustus, maar, dat een zeer belang rijk slot nog wachtte en wel de op voering van de Jubileum Revue „Met Medio de wereld rond". Nadat reeds spoedig de datum iets later was gezet, is gisteren de revue voor het eerst voor een vollen Schouwburg gegeven. De heer Chr. J. Mazure heeft alle aanwezigen welkom geheeten in het bij zonder de leden van het eere-comité en van deze weer afzonderlijk den Com missaris der Koningin, die een groot deel van de revue heeft gevolgd en den bur gemeester die met zijn echtgenoote tot het einde toe bleef Spr. heeft gewezen op het goed sla gen der feesten in Augustus en voor wat de geschiedenis van Medio betreft ver wezen naar het voorwoord van den heer Herman Snijders in het program ma, van wien evenals \an den heer jhr. Storm van 's Gravenzande een brief met de beste wenschen ook voor dezen avond was ingekomen .terwijl ook ver schillende telegrammen binnenkwamen. Hierna deed spr. voorlezing van een schrijven van een Amerikaan, die 50.000 dollar zond om Medio in de gelegenheid te stellen een wereldreis te maken en.... de revue kon beginnen. Deze revue is in alle opzichten goed voorbereid en is in één woord een groot succes geworden en zal dit ook hedep- en morgenavond en wellicht nog Vrij dagavond weer zijn. De toeloop is groot, maar zal nog stijgen als alle aanwezigen van gisteren als propagandisten tot een bezoek opwekken. En wij willen dit gaarne in onze ko lommen ook doen, want wat hier door de 100 medewerkenden geboden wordt, is gezonden humor bij goede kunst, bij mooie dansen, bij aardigen zang en dit alles in een keurige omgeving en met goede belichting. Het schip „Medio' uitstekend op het tooneel nagebootst, was reeds een bewijs van kunst gevoel van hen, die dit deel altijd verzorgt, de costuums van al de ongeveer 80 mede werkenden waren in alle onderdeelen af dank zij haar, die hier haar goeden kijk op deze zaken toont; maar toch blijft de hoofdzaak een goede vertolking en wij weten niemand tekort te doen als wij beginnen met een woord van groote waardeering voor hem, die boer Vader vertolkt, dat was in alle opzich ten „af". Zijn houding, zijn raken gezeg- op goede wijze in beweging gebracht, den, dit alles heeft de lachtspieren eens Naast hem mogen zeker de kapitein van de Medio, maar ook de stuurman en de matrozen deelen in ieders waardeering voor hetgeen zij geboden hebben. Maar Medio was geen medio meer en de heer Mazure riet meer Chris. Mazure als ook gisterenavond niet de rythmische (Jan sen een groot deel van de nummers vul den, maar wij heben die nu gekregen in een heel ande-en vorm, niet als afzon derlijke nummers, maar keurig passend bij het land waar de Medio op dat oogenblik gemeerd lag. Het aantal is te vC-v."'' XSBJJCT mm -< 1 l'é>i £5 k*'y niet slechts de prijs, geeft den doorslag. U zult zich misschien wel eens door een schijnbaar gunstige aanbieding laten verleiden iets minderwaardigs te koopen; maar U keert toch gauw genoeg tot hef als werkelijk goed erkende terug. Hoevee! te meer is dat het geval bij een geneesmiddel, het welk toch dienen moet tot het terugwinnen van Uw gezondheid. U, als weldenkend mensch, zult daarom tegen hoofdpijn, rheuma- tiek, verkoudheid enz. steeds echte Aspirin eischen. De oranje-band en het Bayer- kruis waarborgen U het middel, dat goed verdragen wordt en tegelijkertijd de beste uitwerking heeft. Alleen bij ongeschonden verpakkingen kan voor de echtheid worden ingestaan! (Ingez. Med.) groot om er aan te beginnen er te noe men, het moge dan ook voldoende zijn, te melden, dat zij den heer Mazure al len er aandeden, wat o.i. alles zegt, en v/at ook slaat op de enkele turnnum- mers die ook pasten in het geheel. Van een revue veel over te vertellen gaat niet, het is epn kijkspel en men moet ze dan ook gaan zien om er volop van te genieten en dit kan men bij de ze voor dilettanten zeer hoog staande uitvoering. Afzonderlijk dient hulde gebracht te worden voor de uitstekende regie, waar door alles van een leien dakje liep en al les paste als een bus. Jesayes Original Jasz Players hadden de muzikale begeleiding op zich geno men, maar vormden ditmaal een geheel met de „artisten" want zij voeren mede de wereld rond en moesten ook in de actie van het stuk meermalen medewer ken. Zij toonden niet alleen goede mu sici, maar ook acteurs te zijn. Toen het schip weder veilig aan de Loskade was gemeerd en Teunis Vader wiens opsporing reeds per extra politie omroep was verzocht, aan wal was g stapt, heeft in zijn slotwoord de heer Mazure speciaal dank gebracht aan de boven bedoelde krachtige helpers den heer en mevrouw De Muijnck onder aan bieding van een bloemenhulde. Boer Vader had een grooten lauwer krans te aanvaarden. De finale, als allen op het tooneel bij een zijn en het reeds bekend geworden Medio's Matrozenlied nog een paar maa met luider stemmen laten weergalmen, dan groeide 't applaus aan, dat meermalen reeds geklonken had, tot een dankbare ovatie voor alles wat in die enkele uren geboden was. En die ovatie, en ook onze waardee ring, gaan uit tot allen zonder onder scheid, die aan de langdurige, moeilijke voorbereiding en aan de uitvoering op eenigerlei wijze medewerkten. WALCHEREN. Raad van N. en St. Joosland. N.- EN ST. JOOSLAND. Maandag middag hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering. Daarin hac de beëdiging plaats van het nieuwe raadslid den heer A, J. Klompe. Daarna deelde de voorzitter o.m. mede: dat een peging van* B. en W. om de loopende leeningen der gemeente, in één leening te converteeren tegen een voordeeliger rentetype niet gelukt is, hoewel zij bij een zestal instellingen hebben geinfor- meerd; dat B en W. een voorloopig AMSTERDAM, 11 Nov. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned. 22 A-B 1000-6 1 005/s—lOOB/s- Ned. 31 1000-4 963/4—97. Ned. 17 1000-41/2 IOO1/4-IOO1/2. Cerlificaten-3 74—73%. Cert. N..S.-21/2 581/8-62. Duitschl. pd. st. 100-7 525/$503/i. Engl. W.L. 50-200-5 751/8—75. Goes '30-4 99 Zeeuws. Hyp. B-4% 9314 A Amsterd. Bank 125125. A Bank Assoc. 28 2814. C Rott. Bankver. 74147414. A Twenlsche Bank 100 A Pref. Jurgens A 8787. A K.M. De Schelde Nat Bez 421442, A Ver. Papf. v. Gelder 727214. C Am. Car Foundry 161416%. C Am. Smelt Ref. 36%35. C Farbenind. I.G. 93 U. States St. C. 74%—72%. C. Publ. Serv. 4%—4%. North Am. Cy. 45%42%. Born. Sum. H.M. 12414125%. Ned. Wol Mij, 32%33. Sinkep Tin M. 8890. J. C. Japan Ln. 40%43. Rotetrd. Lloyd 83- S. M. Nederland 91%91. Amst. Thee C.M. 3133. Houth. Alerts 47% C Peruvian C. Pr. 13%13%. A Erie Spoorweg 15%16. A Southern Rlw. 19%19% C Union Pac. Rr, 113%112%, C Int. Nickel Cy 12%11%, A Kol. Bank 76s/4—72. A N.I. Hbk. 1000 761/4—76. C Ned. H. M. 1000 96— 95s/4. A Alg. Kunstz. U. 497/8— 49i/2-48i/2. chrijven hebben gericht tot de afdeeling van de Z. L. M. alhier met verzoek een onderzoek te willen instellen of er ook andbouwers zijn die werk willen latep verrichten door werkloozen als de ge meente een zeker percentage in de kos ten daarvan betaalt, het antwoord daar op is, dat er zulke landbouwers zijn en dat zij nader bericht afwachten. B. en W. vragen of de raad in principe zich daar mede kunnen vereenigen, waarop toestemmend wordt geantwoord, o.a. onder voorwaarde van het benoemen van een raadscommissie, met de uit voering te belasten. Een nadere regeling zal door B. en W. worden voorgelegd. De voorz. deelt nog mede, dat zulke medewerking ook mondeling aan de Pol derbesturen is gevraagd. Een verzoek van de stichting Land verhuizing „Nederland" te Den Haag om 10 steun wordt afgewezen. De voorz. deelde mede dat door het be stuur der Vereen, van Burgemeesters en secretarissen een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid van een agere bijdrage voor een te stichten zie kenbarak voor lijders aan besmette- ijke ziekten. Het besluit daaromtrent, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, wordt nu aangehou den. Het voorstel van den heer De Goffau om elk lid van den raad een ex. der oncept notulen toe te zenden, wordt ditmaal met 4 tegen 3 stemmen verwor- pen. Ook staakten de stemmen in de vori ge vergadering over het voorstel van den heer De Goffau, om een ambtsge bed voor de raadsvergaderingen in te voeren. Ook dit wordt thans met 4 te gen 3 stemmen verworpen. Tegen de heeren Dingemanse, Klompe, Poppe en ~olderdijk. Aangaande het in de vorige verga dering door den heer De Goffau gedane voorstel om aan Ged. Staten te verzoe ken de jaarwedden van Burg., Secr,, Weth., ontv. en A. v. d. B. stand met 20 pet. te verlagen deelde de voorz. me de dat de voorsteller zijn voorstel zoo danig wijzigde dat het genoemde aantal percenten vervalt, dus enkel een ver zoek blijft tot verlaging. B. en W, ont- ïouden zich van prae-advies. Het gewij zigde voorstel wordt na breedvoerige bespreking aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Polderdijk, "Clompe en Dingemanse. De vorige vergadering stelde de heer Verlare voor de opschriften der waar schuwingsborden volgens de Motor- en Rijwielwet te veranderen, B. en W. ad- viseeren afwijzend; dit wordt aangeno-/ men met 6 tegen 1 stem. B, en W. bieden een ontwerp aan voor een instructie voor den nieuw aan te stellen gemeentebode. Aangenomen, Daarna komt in behandeling de be grooting voor 1932. Op een desbetref fende vraag van den heer Poppe geeft de voorz, de noodige inlichting omtrent het sluitend maken der begrooting, wat bij de aanbieding niet het geval was. Nadere gegevens van den inspecteur der Dir. Bel. hebben dit o.a. mogelijk gemaakt. Verder spreekt datzelfde lid er zijn spijt over uit dat er geen afzon derlijken post voor werkverschaffing op staat. De heer Verlare merkt o.a. op dat de begrooting geen gunstig beeld vertoot, dus dat het volgens zijn meening noodig is zooveel mogelijk te bezuinigen. Daar na volgt artikelsgewijze behandeling, na dat vanwege B. én W. wordt medege- deld dat al heel wat bezuinigd is. De post „presentiegeld" wordt op voorstel van den heer Poppe met een derde veriaagd en alzoo gebracht op 1 per lid per vergadering. De oost „jaarwedde Bode" wil de heer De Goffau verminderen met 30 en brengen op 100. Bij de bespreking daarover willen verscheidene leden, het bodewerk opdragen aan den gemeente werker. Anderen aan den veldwachter, Tenslotte wordt met 6 tegen 1 stem be sloten de post „bode" te laten verval len en het bodewerk te laten verrich ten door den gemeentewerker. De her Ponpe tegen. De vastgestelde instructie vervalt hierdoor. Een nieuwe post voor schrijfwerk wo-df vastgesteld op ft 50 voor den vo lontair nadat de secretaris heeft toege zegd hem ook een gelijk bedrag te zul len geven. Installatie van burgemeester Smallegange te Ellewcutsdijk. De post verteer voor den raad en B. en W. bij hun vergaderingen ad 40 werd op voorstel van den heer Poppe geschrapt. Tegen stemde de heer Din gemanse, Klompe en Polderdijk, De gratificaties aan de rijkspolitie en de marrechaussees elk 10 wordt op voorstei van den heer De Goffau niet meer verleend. Bij een post „verzekering" deelde de heer De Goffau mede dat hij tegen alle verzekeringsposten is. De geraamde opbrengst voor steiger en kaaigelden enz. wordt op voorstel van den heer Verlare verlaagd. Hij wil die brengen op 700 doch de heeren Klompe en De Visser stellen voor 800, wat wordt aangenomen. De jaarwedde van den gemeentewer ker Wil de heer Verlare verminderen met 200 en brengen op 700. De voorz. wijst op zijn pensioensbijdrage die er nog afmoet. Na bespreking stelt, de heer Poppe voor 800, wat in begin sel wordt aangenomen, Op voorstel yan den heer Poppe wordt de ontvangstpost voor het bran den van varkens, geschrapt. Goedgevonden wordt het geraamde bedrag bij de wegen eerst op te gebrui ken voor werkverschaffing aan de we gen en dan zoonoodig een nieuw bedrag te ramen. Daarna wordt de begrooting vastge steld ir. ontvang en in ïrtgaaf op 41690 met een post voor onvoorziene van 686 gewone dienst. De kapitaaldienst bedraagt in ontvang en in uitgaaf 99. ZUID-BEVELAND. De waterleidingtarieven op Zuid- Beveland. De Chr. Besturenbond te Goes e.o-, heeft zich met een adres gewend! tot de N.V. Waterleiding Maatschappij Zuid1-Be vel and, waarin er op wordt gewe ien, dat de inkomsten van groote groe pen van de bevolking! niet het minst van de arbeiders, sterk zijn gtedaald, dat daarom ook moet worden gestreefd naar verlaging van de uitgaven voor de pu blieke diensten, dat de prijs van het gas, (geleverd door de Goesdhe gasfabriek reeds is verlaagd' en vermoedelijk met 1 Januari weer zal worden verlaagd, maar dat dte tarieven der waterleiding de laatste jaren geen wijziging ondergin gen. Verzocht wordt dan ook de wa terleiding-tarieven, speciaal voor de min der gesitueerden, wat te verlagen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. BRESKENS. Alhier heeft zich een commissie gevormd met het doel tot op richting van een verbruiks-coöperatie te komen. De heer L. P. van Oorschot, lid van den gemeenteraad te Vlissingen zal met het oog hier op deze week alhier in een daartoe te beleggen openbare verga dering een lezing houden over het nut van Coöperatie. Medewerking verleende de rederijkers kamer „Jacob van Lennep", die opvoerde Eerloos", tooneelspel in 3 bedrijven en een klucht in één bedrijf. Naar wij vernemen is de loestand van de 68-jarige vrouw de B. uit E e d e, die een paar weken geleden bij het appels plukken haar been heeft gebroken, van dien aard, dat haar voet is geamputeerd moeien worden. Naar men ons uit G r o e d e meldt, zouden aldaar nu reeds 13 arbeiderswo ningen onbewoond zijn (ongeveer 3 pet., van hel totaal aantal woningen aldaar) en vraagt men zich\ af, hoe groot dit aan tal nog wel zal worden, nu de landbou wers geen of bijna geen arbeidskrach ten meer in den winter schijnen noodig te hebben, en hoe het dan in het ko mende voorjaar zal moeten gaan, wan neer dan zonder twijfel een tekort aan arbeidskrachten kan worden tegemoet gezien. Esn politieagent doodgestoken. Gisterenmiddag is voor de Arnhem- sche rechtbank behandeld het geval van den 2 September j.l. daar ter plaatse doodgestoken agent van politie Gruel. De eisch luidde tegen de 5 verdachten, wegens geweldpleging met vcreenigde krachten, straffen van 1/2 tol I1/4 jaar ge vangenisstraf, behalve tegen den steker met het mes S., die drie jaren tegen zich hoorde eischen. Faillissementen. Het faillissement van C. C. Slols, land bouwer te S chore, curator mr. J. F. van Beinse te Middelburg, is geëindigd met een uitkeering van 21.795 pet. aan de concurrente schuldeischers. A v. Berkels Pat. 36%36%. C Calvé-Delft 72—69. A C. Suiker Mijp. 2322%. A Int. Viscose 12%—12%-13%. A Kiichenm. I. Ace. 17%17-%. A Ned. Ford A.M. 220—218. A Philips Gem, B. 96%108-101%. C Unilever 130%130-28%. C Anaconda Cop. 38%36%-36. C Bethlehem St, 34%—32%-33. C Gen. Aviation 3%3%-%. A A.N.I.E.M.—N.B. 195%—188. C A. Gas El. Cy. 8%7%, C Cities Serv. Cy. 8%8%-%, C Mid. West Ut. 12%—12-%. A Alg. Explor. Mij 67%67%-68%, A Boeton Mijnb. 37%36. A Kon. Petr. Mpij. 141 139-37%. C Contin. Oil Cy. 9%8%-%. C Shell Union O.C. 5%5%-%. A Holl. Amer. Lijn 55%. A K.N. Stoobm. Mij. 24%24. A Ned. Scheepv. U. 88%87%. A H.V. Amsterdam 208%209-03. Dinsdagavond gaf het muziekgezel schap „Harmonie" te Biervliet een goed geslaagd concert in de oude school. Aan de Leidsche Universiteit is geslaagd voor het candiaaatsexamen rechtsgeleerdheid de heer L, J. den Hollander te Westkapelle. De raad van Zoute! a 11 de nam met 4 tegen 2 stemimen het voorstel- Verhage aan van .toetreding tot het Werkloosheidsbesluit 1917. Gisteravond te half acht had op de Groote Markt te Goes een ernstige aanrijding plaats. De heer v. V„ verte genwoordiger der firma Van Rossum te Rotterdam, kwam uit hotel De Koren beurs en wilde zich naar zijn auto, die op de Markt stond, begeven. Doordat hij vermoedelijk niet goed heeft uitge keken, werd hij aangereden door een auto, bestuurd door De G. uit de Voor stad en nog enkele meters meegesleurd. Hij bleef, bloedend uit het hoofd, liggen en werd het politiebureau binnengedra gen. Daar verleenden dr. Snoek en zus ter Visser de eerste hulp. Later is hij per auto naar het gasthuis vervoerd. A Java Cult. Mij. 170165. A N.I. Suiker U. 114.1/2113-10. A Poerworedjo S.O. 13% A Deli Batavia 174—1693/4. C Dei! Mij. 1000 200 A Senembah 230i/22273/4. C Chicago Milw. 3%— 31/2. A Amst Rublb. C. 58i/4— 56-54. A Deli Bat. Rubb. 27i/4—23. A ITessa Rubber 391/2353/4. A Serbadjadi S.R. 271/2—2 67/s- A V.I.C. Ondern. 343/4— 33. C Interc. Rubber l7/g—13/4. Prolongatie 2—2. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10 Nov. 11 Nov. Londen 9.47 9.42% Berlijn 58.80 58,72% Parijs 9.75% 9,75% Brussel 34.62% 34.60 Zwitserland 48.50 48.50 Kopenhagen 53.55 53.25 New-York 2.48% 2.48% Unilever Accoust. Amerika Rubber I Suiker Industrie Philips Young MARKT Koninki, Aku - Schepen - Mijnen - Tabak ken stan kon den gesc roe] de land vanl t e 1 D. raacl. het de ambl Vooï licht! die tot de singi van I ris I gistJ dat I van I tie I van dez I daaj che;| wonl richl den ben cess kriti slecl ken I vel I oncl Mil Onl zijn blij I 8 M neil lijd] Bel betl 01121 Mi« wel tel| in zie om I hel ing Wettig gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2