Eiectroujx i 1 m thans reeds vanaf ONDERWIJS. SPORT. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LAATSTE BERICHTEN GEMENGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN BUITENLAND. Algemeen Overwicht, BEURSTHERMOMETER De kwaliteits-stofzuiger met wereldreputatie In Huurkoop vanaf f 4.50 per maand Alom verkrijgbaar. Showrooms in alle voorname plaatsen van Nederland, (Ingez. Med.) in zooverre zeer onbevredigend, dat daarmede is gezegd, dat een onderzoek zooals dit door het Stoomwezen wordt ingesteld, niet een dergelijken gevaar lijken toestand der ketels aan 't licht kan brengen. De inspecteur van den Technischen Dienst had order gegeven om langzaam en voorzichig op te stoken. Deze order is in den morgen van het ongeval niet opgevolugd. Naar 's Raads oordeel heeft de hoofdmachinist getoond geen juiste opvatting van zijn taak te hebben. Aan de directie noch aan den inspec teur valt eenig gebrek aan zorg met be trekking tot de ketels van de „Oranje Na-sau" te verwijten. Geslaagd voor het examen jjerden stuurman groote stoomvaart de heer A. M. Koppejan, alhier. De sportbeoefenaars en -liefheb bers zullen reeds begrepen hebben dat de Zaterdag opgenomen waarschuwing vair het bestuur van de afdeeling IV van den K. N. V. Bi. doelde op de ver- r u wing van het voetbalspel. Voetbal, K, N, V, B. Afdeeling IV. De uitslagen der gisteren gespeelde wedstrijden zijn als volgt: 2e Klsase A. McvoMiddelburg O4. HeroTerneuzen 51. R. B. C.—T. S. C. 4—1. V elocitasAlliance 12, De ËaronieD.O.S.K.O. 26. 3e Klasse A. Vlissingen IIHulst 21. HansweertAxel 13. De ZeeuwenSassche Boys O2. 3e Klasse B. ZeelandiaWalcheren 20. GoesZierikzee 70. SinotoVlissingen 112. N. BorgvlietD.O.S.K.O. II 52. Breskens IClinge I 10. Zaterdag j.l. begaf het geheele per soneel verbonden aan het hulp Pi. T. T. kantoor te O. en W. Souburg zich naar de woning van den heer W. J. Ross welke den 1 Nov. j.l. na een diensttijd van bijna 42 jaar, waarvan bijnp 27 jaar als kantoorhouder te O. Souburg! den dienst (op verzoek) mét pensioen heeft verlaten. Bijmonde van den heer M. Pl. Marijs, werd aan den heer Ross dank' gebracht voor de goede .samenwerking met het uitspreken van de hoop dat hij met mevr. Ross zijn welverdiende rust in gezond heid nog vele jaren proge genieten, over handigde hij hem als aandenken na mens het personeel een barometer. De heer Suurmond heeft den heer Ross dank gebracht voor de goede sa menwerking op het kantooor en voor datgene wat hij hierdoor van hem heeft mogen leeren, waarvoor hij hem zeer (dankbaar is. De heer Ross, heeft zeer onder den in druk hartelijke woorden van dank tegen over 't personeel uitgesproken. Niet al gen het personeel uitgesproken. Niet al leen het aandenken maar het persoonlijk afscheid, zeide hij op hoogten prijs te stellen. EEN VERBETERING. In het tweede blad komt het vóór laatste stuk van „Mobilisatie" voor. Dit is genummerd 6; er zijn echter reeds 7 deelen geplaatst. Op 31 October kwam een ongenummerd deel voor, dat 4 had moeten zijn en zoo kwam vier te staan bi] vijf, vijf bij zes, en nu zes bij zeven. Voor het, die het artikel willen bewa ren of nog eens herlezen zij daarom ge meld, dat het achtereenvolgens geplaatst is in de nummers van 27, 29, 30 en 31 October, 3, 4 en 9 November, terwijl het slot in een der eerstvolgende nummers zal worden opgenomen. UIT MIDELBURG. Hedenmiddag te ongeveer kwart voor twee heeft op den hoek van de Noord straat en de Markt een aanrijding plaats gehad tusschen twee vrachtauto's. De auto, die langs het Stadhuis, links van den weg reed, werd bestuurd door L. alhier en bleek ook bij naderhand inge steld onderzoek geen goed werkende remmen te hebben. De andere wagen was die van C. uit St. Laurens en had goede remmen en reed goed. De auto van L. werd beschadigd. Het vijfjarig jongetje A., dat naast L. in de cabine zat, sloeg door de voorruit heen en werd met wonden aan lip en tong, ten spoe digste naar het gasthuis overgebracht. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. AVRO—CONTRA MINISTER VAN WA TERSTAAT. De waairn. president van de Haag'sche rechtbank' heeft zijn stand punt medegedeeld in het kort geding1. Avro—contra minister van waterstaat, naar aanleiding van dé toewijzing djoor dien minister van 2 uur zendtijd per 3 welken, in mindering van dein Avro- zendtijd, aan de Radio-Volksuniversiteit Holland overwegende, dat de minister bij de verdeeling van den zendtijd naar billijkheid over de omroeporganisaties 'n bestuursdaad verricht, 'dat aan den mi nister, die ingevolge -de wet de zend- tij deiibes chikkingen heeft uitgevaardigd ea haar geheel kan terugnemen, niet het recht kan worden ontzegd o.m deze gedeeltelijk im te trekken, "en dat de vraag of de toekenning van een gedeelte van den Avro-zentijd aan de Radio- Vplksuniversiteit billijk was of niet, bui ten heocrdeeling van den rechhter blijft, heeft de waarnemende president der rechtbank zich onbevoegd verklaard' van de vordering' kennis te nemen. Hr. Ms. „Van Nes" is op 7 Nov. te Port of Spain, Trinidad, aangekomen. Het postvliegtuig de Uil is om 14 h te Batavia aangekomen. Naar het Corr. Bur. verneemt heb ben B. en W. van 's Gravenhage, met het oog op de financieele consequenties er vanafgezien het Nederlandsche pa viljoen te Vincennes naar 's Gravenhage over te brengen. Zondagnacht had te O s s in de Vier hoekstraat een ernstigle Vechtpartij plaats. Toen de politie ter plaatse Verscheen, was de versllagene, een zekere V., al reeds naar het ziekenhuis overgebracht, alwaar werd geconstateerd, dat hij 2 messteken, één in den rug en één in de rechterzijde hadbekomen. De toe stand Van het slachtoffer isi zeer ernstig. Reeds dénzelfden nacht zijn de vermoe delijke daders zekeren Van G. en van Sch. géarresteerd. Die Vechtpartij is ver moedelijk ontstaan door drankgebruik. Te Kammerforst bij Merzig ont stond Zondag een gevecht tusschen communisten en veldwachters. De com munisten waren met een auto naar het bosch gebracht om nachtoefeningen te houden. Zondagochtend omsingelden de veldwachters het bosch. Er ontstond een vuurgevecht, 80 leden van den Rooden Frontstrijdersbond werden gearresteerd. Op de ^graanmarkt te Rotterdam deden heden binnenlandsche granen: gerst f 6.50—7.50, haver 6.00—7.00, erw ten, kleine 'groene prima 12.75—U3.50,, verdere soorten 7.50—£12.00, schokkers, prima, 19—22, mindere soorten 8—18, bruine boonen, zonder stek, 11.25<11.50 Ongelukken. De 24-j|arige wielrijder F. de Bi. uit Utrecht was Zaterdagmiddag op weg naar zijn woonplaats naar Amsterdam om een bezoek aan zijn meisje te bren gen. Om Vluggér op te schieten hield hij zich vast aain 'n auto;. De antoi moest uitwijken, de jongen werd' tegen 'nboom geslingerd en imet 'n ernstige hersen schudding opgenomen. Zaterdagavond' is op de middenbaan van den Haaigweg' te Rijswijk de 51- jarige N. A. aangereden door een per sonenauto. De bestuurder klreeg den wiel rijder, die uit deze laan kw-aim en ver moedelijk te schuin overstak in 'het oog, doch hoewel de remmen uitstekend werkten, wias het reeds te laat. A. sloeg tegen de linkervoorlamp en den radiator, welke ontzet werden' en werd met zwa re verwondingen aan hoofd, romp en been opgenomen. Hij was onmiddellijk dood. DE ROOFMOORD TE, GORINCHEM. De te Goriachem vermoorde notaris W. J. Courrech Staal had als notaris, naar wij in het „Handelsblad" vermeld vonden, geen drukke praktijk. De vermoorde behoorde politiek tot de uiterste linkerzijde, noemde zich S. D. A. P.ner, doch was in zijn ideeën) zeer dicht tot het communisme g'enaderd. Vroeger had hij een huisbewaarder, doch reeds lang: verbleef de notaris 's nachts alleen in zijn woning. Het juiste (bedrag van het uit de' brandkast gestolen geld is, naar bij 'n nader onderzoek in de boeken gebleken is, f 6100. In het kantoor heeft men een enkele vinger afdruk gevonden. Een groote stroom van getuigen heieft zich aange meld. Vast is komen te staan dat de moordenaar door de voorde ui' is binnen gekomen en op dezelfde wijze het huis weer verlaten heeft. Zaterdagnacht is te W oer d e n een man gearresteerd, tegen wien ernstige verdenkingen bestaan, dait hij schuldig is aan den moord op den notaris. Hij is in het bureau van politie ingesloten. In het belang van het onderzoek kénden geen nadere mededeelingen omitrent dezé aanhouding worden .gedaan. Naar V. D. verneemt zal! G. S,, die aangehouden is als verdachte van den roofmoord, vermoedelijk' heden ter be- scfhikking' worden gesteld' van de justi tie. Edj de sectie op het lijk' verricht, is komen vast te staan, dat dé vermoorde zware Verwondingen heeft bekomen aan het hoofd, toegebracht met 'n zwaar voorwerp. Als vermoedelijke doodsoor zaak werd hartverlamming aangenomen als gevolg: van den schrik'. Het lijk is vrijgegeven aan de familie. C, S. woonde voor kort te Gorkum en is nu in "Woerden gevestigd. Toen S. thuis 'kwam is de politie tot arrestatie overgegaan. In de woning van fS. werd een onderzoek ingésteld, dat tot Zondagmorgen 6 uur heeft geduurd' Uil het verhoor en onderzoek is komen vast te staan, dat S. in d'en nacht van Donderdag pp Vrijdag om half één 'is thuisgekomen. Hij heeft een wond aan den linker wijsvinger. S. verklaarde, dat hij Donderdag op de fiets naar Rotter dam is geweest en op den terugweg pech met zijn fiets te hebben gehad. De ketting' was er afgeloopen en bij het weer omleggen heeft hij zijn vinger be zeerd. S. zou in Rotterdam 'n melkzaak overnemen, waarvoor hij de volgénde week f 1500 noodig had'. Hij heeft nie mand kunnen aanwijzen, die hem Don derdag heeft gezien. Bovendien heeft hij verschillende tegenstrijdige verklaringen afgelegd en in verband met een en an der is hij in arrest g'esteld. AMSTERDAM, 9 November 1931. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned. 22 AJBi 1000-6 10Qy2-1005/8. Ned. 31 1000-4 96y8—97. Ned. 17 IOOO-41/2 lOOVi—lOOi/s. Cértificaten-3 72i/2—73. Gert. N.\V.S.-2i/2 58//s Duitschl, pd. st. 100-7 55%—55, Engl. W.L. 50-200-5 75/4-74/4. Goes '30-4 99 Zeeuws. Hyp. B-4% 93% A Arnsterd. Bank 121%123. A Bank Assoc. 28% C Rott. Bankver. 7174%. A Twentsche Bank 98100. A Pref. Jurgens A 85%86, A K.M. De Scelde Nat. Bez. 42%42% A Ver. Papf. v. Gelder 6670, C Am. Car Foundry 15%46%, G Am. Smelt en Ref. 33s/8—'35/4. C Farbenind I.G. 92i/2—93i/2. C U. States St. C. 715/8—74. C C. Publ. Serv. 41/2 C North Am. Cy 42s/8 A Born. Sum. H.M. 121—122. A Ned. Wol Mij. 31-32. A Singkep Tin M. 80—851/2. ,A J. C. Japan Ln. 40i/2 A Rotter# Lloyd' 81 82%. A S. M. Nederland 8934—90. A Amst. Thee C.M, 34%30, A Houth. Alberts 47% C Peruvian C. Pr. 1213%, A Erie Spoodweg 14%15%, A Southern Rlw, 19%19%. C Union Pac, Rr. 108%111. C Int. Nickel Cy, 11%11%. A Koloniale Bnk. 7677. A N.I. Hbk. 1000 76%—76. C Ned. H. M. 1000 92—94%. A Alg. Kunstz. U. 47%50-48%. A v. Berkels Pat. 3335%. C Calvé-Delft 7070. A C. Suiker Mpij. 21%23. A Int. Viscose 13%13%-13. A Kiichenm. I. Acc. 18%18%-17%, A Ned. Ford A.M. 217%—219%. A Philips Gem. B. 86%94%-90%, C Unilever 129%133%-30. C Anaconda Cop. 36%37%-%. C Bethlehem St. 30%34%-33%. C Gen. Aviation 3%3%, A A.N.I E.Mi.—N.E. 190—195-96 C A Gas Efl. Cy. 75/s—8. 1 C Cities Serv. Cy. 81/883/k-V2 C Midd'. West Ut. 12—123/8. A Alg. Explor. Mij. 70—72/4. A Boeten Mijnb. 36/436/4-371/0. A Kon. Petr. Mpij 140Vs;145-41. C Contin. Oil. Cy 8s/s'.81/3-914 G Shell Union O.C. 5/46/4-/4. A Holl. Amer. Lijn 4/4—4/4. A K.N. Stoomb. Mij. 221/22f45/8-7/s A Ned. Scheepv. U. 86— 88/4 A H. V. Amsterdam 202/4— :212-Ö6/2. BRUTALE ROOFOVERVAL. Een brutale roofoverval heeft Zaterdagavond te Schipluiden plaats gehad, waarbij den daders een bedrag van on- gev. 10.000 bijna geheel bestaande uit bankpapier in handen is gevallen. De kassier van de Boerenleenbank te Schip luiden, de heer H. van Velzen uit Delft, houdt o.a. op Zaterdagavond zitting. Het kantoor der Bank is gevestigd aan de Tramkade en is aangebouwd aan de wo ning van de weduwe van A. Tusschen het kantoor en deze woning bestaat geen verbinding. Het kantoor bestaat uit een wachtkamer, een tusschenkamer en het eigenlijke kantoor, waar de kassier zit ting houdt. De cliënten worden daar door den kassier ontvangen achter een tafel. Als laatste bezoeker voordat de aanslag heeft plaats gehad, heeft de ongev, 25- jarige C. van A., de zoon van de weduwe van A., den heer van Velzen bezocht. Er zaten toen 3 personen vermoedelijk tus schen 21 en 30 jaar in de wachtkamer. Toen de heer van A. was vertrokken, kwam een 'dezer drie mannen het kan toor binnen en begon een gesprek met den kassier. Spoedig daarop verscheen een tweede persoon en samen zijn zij den heer van V. te lijf gegaan. Een van hen sloeg den kassier met een hard voor werp op het hoofd, terwijl de ander met een revolver een schot loste. Doordat de heer van V. met een arm trachtte af te weren, ging een kogel door den linker duim en als schampschot langs het juk been. Door de slagen op het hoofd viel de heer van V. echter neer en daar hij, boewei niet bewusteloos, toch niet in staat was iets tegen de beide overvallers te doen, bleef hij liggen. De indringers gingen toen naar de openstaande brand kast waaruit zij een bruinlederen wissel- loopers portefeuille met bankpapier na men en vertrokken. De derde persoon heeft in dien tijd vermoedelijk op den uitkijk gestaan. Toen de beide mannen verdwenen waren, heeft de heer van V. om hulp geroepen en heeft geklopt op den muur, die zijn kantoor van de wo ning van de weduwe scheidt. De overval heeft ongeveer om 9 uur plaats gehad. De toestand van den heer van V. was vrij gunstig. Hij heeft eenige slagen op het hoofd gekregen, hij kan niet zeggen waarmede dit geschiedde en was door het schot, zooals gezegd, aan den duim en in het gelaat gewond. Hij kon van het gebeurde een goed relaas geven, zonder evenwel van de beide mannen die hem hadden overvallen, 'n goed signalement te kunnen opgeven. Gebleken is, dat on geveer een bedrag van f 10.000 is mee genomen, De stadsarchitect te Amersfoort heeft aanbesteed den bouw van 20 ge meentewoningen aan de Hyacinthstraat, Ingekomen 41 biljetten. Laagste inschrij ver W. Dekker en Zn. te Koudeker- k e met 53.436. Grandi naar Amerika, Grandi de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken is Zaterdag naar Amerika vertrokken. Voor zijn vertrek had hij een langdu rig onderhoud met Mussolini, Grandi zal 16 November in New York aankomen, zal elf dagen in de Ver. Staten blijven en op 27 November weer naar Italië vertrekken, waar hij op 6 December weer te Napels zal aan komen. Fransche bladen trachten het bezoek van Grandi als onbelangrijk voor te stel len. De bladen uit Rome zijn daar boos over. Inzake de te houden besprekingen van Grandi te Washington schrijft de „Tribuna", dat het fascistische Italië het probleem van de schulden tusschen de staten ook gescheiden zou kunnen be handelen van de bevroren credieten, al moet erkend worden, dat het probleem dezer credieten een radicale oplossing A Java Cult. Mij. 170%—173-70. A N.I. Suiker U. 112%—118-13%. A Poerworedjo S.O. 12%13%. A Deli Batavia 172%172. C Deli Mij. 1000 195—198. A Senembah 226230. C Chicago Milw. 3%3%, A Amst. Rubb. C. 56%—60%-57%. A Deli-Bat. Rub. 27—28%. A Hessa Rubber 3939, A Serbadjadi S.R. 26%26%. A V.I.C. Ondren. 32%—33%. C Interc, Rubber 1%1%-2. Prolongatie 2—2. WISSELKOERSEN. 7 Nov. 9 Nov. Londen 9.41% 9.34%. Berlijn 58.75 58.75. Parijs 9.75 9.76. Brussel 34.62 34.62%. Zwitserland 48.40 48.5$. Kopenhagen 53.50 54.00. New-York 2.48 2.48/4 eischt van de schulden tusschen de sta ten, teneinde te vermijden, dat men tot een regeling komt, die onmiddellijk weer moet werden herzien. Japan en China. Nog eens heeft Briand als voorzitter van den Volkenbondsraad een waar schuwenden vinger omhooggestoken om de vijandelijkheden te staken. Doch zal hij een dreigende vuist kunnen zetten? Inmiddels is er in den toestand zelve een verwikkeling bij gekomen, doordat de regeering te Moekden onder leiding van generaal Yoean Sji Kai een procla matie heeft uitgevaardigd, waarin zij Moekden onafhankelijk van de Nanking- regeering verklaart en alle betrekkin gen met maarschalk Tsjang Hsu Liang verbreekt. Het comité neemt voorloopig het bestuur over de provincie Moekden waar. Tegelijkertijd heeft een Chineesche prins Koeng genaamd zich tot kroon pretendent voor Mandsjoerije opgewor pen en zich een zegel en een bijzonder drakencostuum laten vervaardigen, die dienst zullen doen bij zijn troonbestij ging. Deze separatistische beweging heelt Nanking in de armen gedreven van Kan ton. Er is overeengekomen dat er in bei de steden afzonderlijke congressen zul len worden gehouden welke een gelijk aantal afgevaardigden zullen kiezen, die eind November te Nanking zullen bij eenkomen tot het regelen van alle quaesties met 'inbegrip van de reorgani se der regeering en de positie van pre sident Tsjiang Kai sjek, Briand waarschuwt. Tegen wat de wereld langzamerhand haast zou gaan beschouwing niet meer als incident maar als een strijd! Chineesche troepen hebben den Ja panners in de provincie Heiloen Kiang teruggedrongen en hun eigen stellingen weer bezet, De Japansche troepen zouden dit bericht komt van Russische zijde de posities over de brug bij de Nonnieri- vier weer hebben hersteld. Onlusten. Zondag vonden te Tientsin ernstige on lusten plaats. Een 1000-tal bewapende Chineezen beschoten verschillende ge bouwen o.a. het hoofdbureau van po litie, het station en eenig eregeeringsge- bouwen. De garnizoenen van de Fran- 'sche, Amerikaansche, en Italiaansche concessie zijn gemobiliseerd. Een gevan gen genomen Chinees, die tot de opstan dige bende behoort, zou hebben ver klaard, dat de opstand door Japanners zou zijn aangestookt, die een voor wendsel wenschten te hebben om Tient sin te ,bezetten. De Japanners hebben geeischt, dat de Chineezen alle militai re posten op een afstand van 2000 m van de Japansche concessie zouden terug trekken. ENGELAND. Volgens verschillende' Londensche bladen zou de economische Lagerhuis commissie, die in meerderheid voor pro tectie is en waarvan ruim 300 Lager huisleden deel uitmaken, voornemens zijn, om tijdens de, debatten over de troonrede een voorstel in te dienen tot onmiddellijk invoeren van beschermende rechten. De Imperial Airways hebben 8 vier motorige verkeerstoesteilen besteld, die dienst zullen doen op den in te stellen express-maildienst tusisehen Londen en Kaapstad. De toestellen zullen een jklruissnelheid hebben van 145 mijl per uur r Het vraagstuk, aldus Re)u|ter, dat het meeste de politieke kringen bezig houdt, is de, beperking v an den invoer tot nor male hoeveelheden. Men verwacht dat de opvattingen van de reigeering omtrent dezen kant van den economischen toe stand morgen in de troonrede uiteengezet zullen worden, of zoo dat niet gebeurt,! dat de kwestie ter sprake zal komen bij het debat over het ddres van ant woord. JOEGO SLA VIE. De einduitslag voor de verkiezingen van het Joego Slavische parlement is nog niet bekend. De deelneming was echter overal zeer igrpot en heeft Olie Philips H. V. A, - Unilever MARKT IRubber Suiker Koninkl. Industrie Amerika IAku Tabak Mijnen Schepen Wettig gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2