"«"Abdijsiroop FAVORIET 't Hoestend kind heeft Abdijsiroop noodig PUROL er op sport. kunst en wetenschap. bioscopen. rechtzaken. onderwijs. gemengd nieuws. beurs- en wisselkoersen. beursthermometer ZUID-BEVELAND. „Voor de Borst" dend met de malaise. B. en W. willen gedekt zijn. Wordt de post aangenomen, dan zou spr. een commissie voor de werkverschaffing willen benoemen. 't Is dus niet de bedoeling werk voor 1000 te zoeken. De heer Gideonse vraagt of ver leden jaar de heele post is uitgegeven. Spr. maant zeer tot voorzichtigheid aan. De voorzitter zegt dat we verle den jaar plotseling voor het feit ston den. Toen kon iedereen komen, die geen werk had. Daarom wil spr. nu een com missie. De heer Blind vindt de post voor de werkverschafifng eerder te laag, en wijst op lage verdiensten. Ook voor werkloozensteun staat niets uitgetrok ken. Hoe moet 't met de noodlijdenden? De Voorzitter zegt dat waarlijk toch de arbeiders 't niet alleen slecht hebben. De druk der tijden demonstreert zich ook bij anderen: ambtenaren, land bouwers. Wil de heer Blind eens de te- genpost aanwijzen, als hij een grootere post voor de werkverschaffing wil heb ben? De heer Blind: Wat zijn die 1000 kwade posten? De Voorzitter: Van menschen, die 't niet meer betalen kunnen. De heer Blind: Dat is voor Veere een hooge raming. De Voorzitter: Gemaakt in over leg met den inspecteur. Hebt U nog meer posten? De heer Blind: 10 voor „Hendrick de Keyzer" De Voorzitter geeft inlichtingen over doel en streven. De heer Blind: Betalen de vreemde lingen, die hier zomers logeeren iets? De Voorzitter: 't Zou kortzich tig zijn, die weinige, die thans komen, moeilijkheden in den weg te leggen. De heer Blind blijft bij zijn meening dat er voor de werkloozen te weinig ge daan wordt. De Voorzitter: Blijft U bij die meening, en tracht U de oplossing te vinden van het vraagstuk. De heer CASTEL hoopt, dat we de 1000 niet noodig hebben. Tot heden toe is er volop werk geweest op een enkele uitzondering na. Spr. gelooft dat de werkman hier in Veere goed geld heeft verdiend: Voor een steunregeling voelt spr. niets. Wel voor een commissie voor de werkverschaffing. B. en W. zijn reeds diligent geweest voor de werkverschaf fing, wat spr. aantoont. De VOORZITTER betoogt dat we er hier in Veere nog niet zoo slecht voor staan. We kunnen hier nog een kwa den dag afwachten. De begrooting wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. B. en W. verzoeken machtiging over te gaan tot de openbare veiling van de woning der wed. Perrels plus 6 m tuin tegen een aannemelijk bod. Aldus besloten. Tot leden der commissie der werk verschaffing worden benoemd de beide wethouders, de heeren Castel met 5 st. en v. Beveren en Wouters, na eenige stemmingen, Rondvraag. De heer DEKKER zegt dat de com missie de rekening heeft nagezien van het Burgerlijk Armbestuur. Spr. heeft eenige bemerkingen, die worden door gestuurd naar het Burgerlijk Armbestuur, De heer Dekker vraagt naar de be strating voor het Stadhuis. De voorzitter had gedacht een keibestrating in overeenstemming met den stijl van het gebouw. Spr. zou wil len dat ook de restauratiecommissie zich hiermee in zou laten. Wordt de toe stand werkelijk nu onhoudbaar, dan kunnen wat putten worden gedicht. Op een vraag van den heer Blind zegt de voorzitter dat 'gegevens worden verzameld inzake de puffabriek. Hierna sluiting. KOUDEKERKE. Vrijdagmiddag heeft in tegenwoordigheid van B. en W. de leden van den gemeenteraad en het brandspuitpersoneel, de firma Geesink te Weesp van 2 tot 4 uur een demon stratie gegeven met een twee cylinder motor brandspuit, die uitstekend vol deed. De oefening had plaats op een weide buiten het dorp, het water werd betrokken uit de sloot, daarna legde men ruim 300 m slang uit en herhaalde de oefening met een en twee stralen op 't midden van 't dorp. Daar de zuig- buizen niet pasten in de buis voor den] brandput op 't dorp kon deze niet wor den geprobeerd. Er was veel belangstel ling. De botsing te Wemeldinge. WEMELDINGE. De heer J. Vleugel die gister bij het ongeluk op den onbe- waakten overweg te Wemeldinge, waar bij een vrachtauto door de motortram uit Goes werd gegrepen, werd gewond is in den afgeloopen nacht aan zijn ver wondingen overleden. De man laat een weduwe met 9 kinderen achter. De toe stand van den bestuurder van de vracht auto dhr. C. Veerhoek is redelijk wel. Een gerechtelijk onderzoek heeft uitge wezen, dat de bestuurder van de motor tram geen schuld treft. voor wie weten willen, wat helaas geschiedde, en voor wie van waarach tig goeden wille zijn! Voor wie niet zijn als de struisvogels voor het verleden en voor de toekomst. Westfront 1918 kan het door de emi nente ensceneering, door regie, door spel van hoofdpersonen, tweede plan, figuratiën. Zoo dat het geen spel meer was, maar wel 't beoogde: Westfront 1918. ELECTRO. 't Cafétje. Het cafétje, waar Albert de kellner met veel élan de Parijzenaars van spijs en drank voorziet is liet eigendom van den heer Philibert, die, behalve deze bloeiende zaak, een even bloeiende en aardige dochter bezit. Yvonne is pas van de kostschool gekomen. Tusschen haar Voetbal. Zuid. 2e Klasse A. Overzicht. Het is de moeite waard de uitslagen der Zondag j.l. gespeelde wedstrijden eens nader te bekijken. Er vielen dezen keer enkele verrassingen te noteeren. Zoo leed Middelburg haar eerste neder laag, Velocitas won haar eersten wed strijd, Terneuzen en D.O.S.K.O. deelden de eer en R.B.C. bracht Breda op eigen veld een fiksche nederlaag toe. Wij heb ben er al meermalen op gewezen, dat T.S.C. in Oosterhout niet voor de poes is. Middelburg heeft dit tenminste weer eens ondervonden. Naar men ons me dedeelde, heeft de Middelburgsche aan val in dezen wedstrijd volkomen gefaald, en Albert is ernog al eens verschil van Een troost voor de groen-witten was het Dr. Willem Royaards. Hel comité dat zich ten doel stelt, de stad Amsterdam een borstbeeld van I dr. Willem Royaards ter plaatsing in (den Stadsschouwburg aan te bieden, heeft ook een bijdrage van Prins Hendrik I ontvangen. FLORA. Westfront 1918 Na het gebruikelijke journal, een grappig teekenfilmpje, en een met ele gante chevaleresque grandezza gespeel de opeia-comique, beminnelijk Don:- zetti-sentiment in De Regimentsdochter (Betty Balfour als kittige fille du régi ment), dit celluloid epos in al z'n adem- beklemmend-gruwende realiteit: Ernst Johannsens werk: Vier von der Infan terie; Westfront 1918. Grootsch-afgrijselijk, brok jonge his torie: de oorlog, de wanhopige kamp van een ondoorvoed, offerend volk, de laatste maanden vóór den „neunte No vember", die althans granaatvuur deed zwijgen, luchtbombardementen stopzette, die inderdaad het Westfront als front liquideerde. De laatste oorlogsmaanden: geen na tionale eer, geen Heldentot fürs Vater- land, geen overwinningsideaal meer, maar lijdend berustend, latent het eenig- eenigste verlangen: Wanneer zal het uit zijn; wanneer houdt dan eindelijk op het groote leed. Want in geen der vele oorlogsfilms, tot nog toe geprojecteerd, werd ons die vier jaren oorlogloozen zóó de jammer van het Westfront getoond. Waarlijk getoond Hier is dan volstrekt zonder een zweem van verzachting, van ook maar eenige besparing voor de toeschouwers: de oorlog, het gemeenschappelijk phy- siek en psychisch lijden: paroxysme van pijn. Granaatgefluit, machinegeweerrythme, cntploffings-gedonder; we kennen 't van veel malen zien, van sinds de talkie ook reeds vele malen hooren. Dit deert ons weinig meer: Sgldaten, loop graaf in- loopgraaf uit, stormend, neer stortend, zich onophoudelijk dekkend; 't is niet nieuw. Maar deze intermezzo: „Weg Zurück- schets tusschen trommelvuren door: wat of voor.... meer dan we wellicht ooit vermoeden: „met verlof terug in de Hei mat" werd! En.... wat beduidde lazaret, hos- pitaaldienst. Te werken tusschen kreten, tusschen al die pijn, van zacht steunend gekreun tot onmenschelijk loeien; tus schen den snijdenden krankzinnigen- lach en het dement brullen, van wie vol komen geest-loos neerliggen. De oorlog als de grootste pijn, rauw tot in kleinste détails. Zoo medewerkend ter waarschuwing, nimmer aflatend en nooit genoeg. Drin gender en dringender overtuigend, de zielebede aan het eind van Remarque's werk: Zoo iets mag nooit meer geschie den. Drage daar dan ook Westfront 1918 toe bij. Geve die deze film kan het meer dan haar voorgangers een blij- venden indruk. Een blijvenden indruk meening, maar toch.... En nu moet het juist gebeuren, dat de vroolijke Albert bij zijne dagelijksche beslommeringen, nog een nieuwen last J te dragen krijgt. Hij wordt nl. millionnair, zóó maar, plotseling, vanwege een erfe nisje. De nieuwbakken-millionnair leert spoedig de andere zijde van het geluk kennen. Er zijn kapers op de kust, met voorop zijn gemoedelijke patroon, mijn heer Philibert. Hoogst amusant is nu het verdere verloop van de historie. Ieder begrijpt, dat Albert z'n geld houdt en Yvonne krijgt. Maurice Chevalier speelt de rol van] Albert, op een wijze, die zelfs de groot ste nurk aan het la.chen brengt, vlot, vief en met groote zwierigheid. En, wat wel een wonder is: hij zingt nu eens géén liedjes, wat heusch niet zoo erg is. En hij is er niet minder om. De andere rollen zijn ook heel goed, vooral die van Albert's vriend Paul (Stuart Erwin). De stille, in-goede ka meraad, een beetje tragisch zelfs, en daardoor juist zoo humoristisch. 't Geheel is een blijspel, tintelend van] humor en geest, met tal van alleraardig ste scènes, zoo b.v. in den wijnkelder en| bij het duel. Er wordt kostelijk om ge lachen. echter, dat de Terneuzenaren zich één puntje zagen ontnemen door de Raay- bergbewoners, zoodat beide Zeeuwsche clubs momenteel evenveel winstpunten hebben. Het is dan ook slechts door het doelgemiddelde, dat Middelburg de eerste plaats inneemt. Velocitas sloeg Mevo, zoodat de cadetten eindelijk eens een overwinning hebben behaald, die echter, waar het hier een uitwedstrijd gold, wel van eenige beteekenis is. Bre da kreeg, trots het feit, dat zij vol gens „De Maandagmorgen" 3 kwar tier van den wedstrijd in de meerder heid was, van R. B. C. een harde les. O. i. is het in dit geval weer mis ge weest met de schotvaardigheid in de Bredasche voorhoede. Tenslotte speel den Alliance en Hero in een doelpunten- loozen wedstrijd gelijk. De wedstrijden voor morgen: Verwaarloozen kan onberekenbare gevol gen hebben. Als Gij dadelijk Abdijsiroop neemt zult Ge morgen reeds verbetering kunnen zien. Abdijsiroop neemt de hoest- prikkel weg, onverschillig of deze wordt veroorzaakt door gevatte kou, bronchitis of borstbenauwdheid, omdat de vastzittende slijm wordt opgelost en uitgedreven. Geef dus Uw kleine en groote kinderen, die hoesten, Abdijsiroop, welke verzacht, zui vert, helpt. Een lepel Abdijsiroop is daarom voor Uw kinderen een lepel gezondheid. j Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop! (Ingez. Med.) J dig imaken. Met kjlem dringen wij! er bij! U Van de vijf vastgestelde wedstrijden op aan, met ons mede te werken het worden er drie te Breda gespeeld. De spel binnen de grenzen der gematigheid Baronie ontvangt D.O.S.K.O. De bezoe- te houden dloor spelers, wier gedrag n kende club moet sterker geacht wor- aanfluiting mag heeten \an he juis e den dan de thuisclub, zoodat de puntjes sportbegriip en wier optreden e spe - zoo goed als zeker in Bergen op Zoom verruiming in de hand werk onver zullen terecht komen. Terneuzen trekt delijk verdere deelname aam li spe naar Hero. Wij zijn benieuwd of het 11® ontzeggen, met zooveel geestdrift spelende Terneu zen morgen wederom succesvol uit het strijdperk zal treden, R.B.C. krijgt T.S C op visite. De club van Luisterberg is SOPLA HAVANA BINNENGOED (Ingez. med.) De rechtbank te Assen veroor-1 deelde J. v. K., landbouwer teEmmer- Compascuum, wegens mishandeling den dood tengevolge hebbende van H. Sch, met wien hij een woordenwisseling had gehad, tot 6 maanden gevangenis straf met aftrek van den tijd in voor-1 loopige hechtenis doorgebracht. Het O. M. had 2 jaar geëischt. Te Utrecht slaagde voor het exa men apothekersassistent de dames S. C. Minderhoud te Domburg en M. M. van Melle te Bresken s. Men schrijft ons: De cursus ter opleiding voor on derwijzers en onderwijzeressen te Ber gen op Zoom, opgericht van neutrale zijde, wordt gevolgd door 20 leerlingen, die in één klasse zijn vereenigd en waarvan er 5 uit het eiland Tliolen zijn en wel uit de gemeenten St. Maar tensdijk, St. Annaland en Oud-Vosse- meer. Waar o.a. het voor het eiland Tholen zoo goed als onmogelijk was, daarvoor te worden opgeleid, is deze cursus een uitkomst en het is te hopen dat in afzienbaren tijd deze vrijwillige stichting zal kunnen omgezet worden in een Kweekschool. De Internationale voetbalwedstrijd! Frankrijk—Nederland, die op Zondag 29 a November a.s. te Par ij s wordt gehou- o. x. sterker. Uit speelde R.B.C. gelijk den. zal door de Avro per radio- doom 'n tegen T.S.C. Thans gelooven wij stellig ooggetuige worden uitgezonden, aan een Roosendaalsche overwinning. Velocitas en Alliance ontmoeten elkaar Zondatf worden op de banen der m Breda. Ook hier geven wij de thuis- Haagsche Golfclub bijzondere wedstrij- club de meeste kans op succes. den gehouden, n.l. voor heerenleden tenslotte staat Middelburg weer voor van Ned Golfclubs, die een leeftijd van een vn, lastige taak. Zij moet n.l. Mevo ten minste 50 jar€n hebben. Tot dusver- m Bergen op Zoom gaan bekampen, wat re sloten zich reeds 28 spelers bij deze voorwaar haar met gemakkelijk zal val- organisatie aan, w>0. één van de D o m. len. Velocitas won den vongen Zondag u r g s c h e Golfclub. Gespeeld zal van Mevo, hetgeen den groen-witten tot voorbeeld moge strekken. Het uiterste zal echter van hen gevergd worden. In dien flink aangepakt wordt, dan zijn ze zeker niet kansloos. Het volledige programma is als volgt: 2e Klasse A. De BaronieD.O.S.K.O. HeroTerneuzen. R.B.C.—T.S.C. V elocitasAlliance. MevoMiddelburg. 3e Klasse A. Vlissingen IIHulst. HansweertAxel. De ZeeuwenSassche Boys. 3e Klasse B, ZeelandiaWalcheren. GoesZierikzee. SinotoVlissingen. N, BorgvlietD.O.S.K.O, II. s worden 28 holes medalplay onder han dicap om een wisselprijs, terwijl aan den winnaar tevens een zilveren repli ca van dezen wisselprijs zal worden aan geboden, In den namiddag zullen foursomes te gen bogey eveneens onder handicap ge speeld worden om eenige fraaie prijzen. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen :n allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest. (Ingez. Med.) DiEN NOTA- Het slachtof- Spelverruiming bij het voetbal. Het bestuur van de aMeeting IV van •den Kon. Ned. Voetbalbond (waarbij DE ROOFMOORD' OP Zeeland beheert) heeft aan de bestu- RIS TE GORINCHFM. sturen der bij den K. N. V. Bi. aange-sllo- fer van den roofmoord de 45-jarig|e no- vereenigingen en aan de scheidslrech- tariS Courrech Staal had 'n diepen steelfi Hers in genoemde afd'eeling een Schrij- in den hals. Uit het ingestelde onder ra en gezonden, waaraan het volgende is zoek is geblekjen, dat de telefoonlijn wasi ontleenddoorgesneden en dat de stoppen van De onrustbarende omvang', welke de het electrisch licht waren uitgedraaid!, spelverruiming in de kortelings aange- Het lijk lag achterover tusschen de ka- - - - •»-!f rïi AMSTERDAM, 7 November. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned.™ 22* A/B" 1000-6 "l 0014 100 Ned. 31 1000-4 96%—96%. Ned. 17 1000-4% 100—100%. Certificaten-3 71%72%. Cert. N.W.S.-2% 58% Duitschl. f 100-7 56%55%. Engl. W.L, 50-200-5 75% Goes '30-4 99 Zeeuws. Hyp. B-4% 93% A Amsterd. Bank 121%121%. A Bank Assoc. 28% C Rott. Bank ver. 6971, A Twentsche Bank 9798. A Pref. Jurgens A. 8585%. A K.M. De Schelde Nat. Bez. 40%—42% A Ver. Papf. v. Gelder 6466. C Am. Car Foundry 15%15%. C Am. Smelt Ref. 29% ex div.33%. C Farbenind. I.G. 92% C U. States St. C. 69%—71%. C C. Publ. Serv. 4%4%. C North Am, Cy. 40%42%. A Born. Sum. H.M. 120121. Ned. Wol Mij. 31—31. Singkep Tin M. 7480. J.C. Japan Ln. 40%- A A A A Rotterd. Lloyd 8081. A S. M. Nederland 87—89%. Amst. Thee C.M. 34% Houth. Alberts 47%— Peruvian C. Pr. 11—12. A A C A A C C A A C A Erie Spoorweg 14%14%. Southern Rlw. 19%19%. Union Pac. Rr. 106108%. Int. Nickel Cy. 10%11%. Koloniale Bank 76%76. N.I. Hbk 1000 76%—76%. Ned. H. M. 1000 91—92. Alg. Kunstz, U. 46%47-48. A v. Berkels Pat. 3133. C Calvé-Delft 6770. A C. Suiker Mpij. 24%21%. A Int. Viscose 13%13%. A Kiichenm, I. Acc. 17%17%-18. A Ned. Ford A.M. 215—217%. A Philips Gem. B. 79%85-87%. C Unilever 128%—128-131 C Anaconda Cop. 34%36%-37%. C Bethlehem St. 3031%-30%. C Gen. Aviation 2%3%-3%, A A.N.I.E.M.—N.B. 183—190. C A Gas El. Cy. 7% ex div. 7%. C Cities Serv. Cy. 88%-8%. C Midd. West Ut. 11%—12-12%. A Alg. Explor. Mij. 68%68%-71%. A Boeton Mijnb. 35%35-37%, A Kon. Petr. Mpij, 135%138%-42. C Contin. Oil Cy. 8%8%-8%. C Shell Union O.C. 5%—5%-6. A Holl. Amer. Lijn 4% A K.N. Stoomb. Mij. 20%22-23. A Ned. Scheepv. U. 84%85-87, A H.V. Amsterdam 199200-205. vangen nieuwe competitie heeft aange nomen en 't zeer groote aantal' straffen, j dat dientengevolge reeds is ontstaan, hebben het bestuur van de afd!. IV er toe geleid, U te verzoeken met den meeste gestrengheid op te treden legen hen, die zich aan laakbare handelingen vóór, tijdens of na een wedstrijd schul- A Java Cult. Mij. 169%—170-171. A N.I. Suiker U. 108%—110-114%. A Poerworedjo S.O. 12%12%-12%, A Deli Batavia 166172%. C Deli Mij 1000 190—195. A Senembah 225226, C Chicago Milw. 3%3%. A Amst. Rubber C. 53%55%-58. A Deli-Bat. Rubb. 25%26%-27%. A Hessa Rubber 3539. A Serbadjadi S.R. 2626%-27%. A V.I.C. Ondern, 3132-33. C Interc. RRubber 1%1%-1%. Prolongatie 2 i" chel. De rechterarm was krampachtig ont de kachel gekneld. Uit alles bleek dat het slachtoffer daar met kracht neergieslingerd was. Het lijk vertoonde een wonde aan de linker wang en 'n ernstige wionde aan den schedel. De dader schijnt slechts een greep in de brandkast te hebben gedaan Young MARKT Suiker Konfnkl. Tabak Amerika Aku Accoust. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York Nov. 9.33% 58.65 9.73% 34.57% 48.39 53.25 7 Nov. 9.41%. 9.75. 34.62 48.40. 53.50. 2.47% 2.48. Rubber Philips Unilever jSchepen Wettig gedeponeerd

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2