MOBILISATIE RADIO PHILIPS 720A Bij Ruwe Gesprongen Handen GEMENGD NIEUWS. het eerste toestel met „Super- inductie"-schakeling, de scha keling die noodig was voor een aether vol sterke en elkaar storende kortegolf- zenders. j „SUPERINDUCTIE"! Dat be- teekent hyper-selectiviteit. Dat is een ontvangst, zoo scherp, zoo zuiver als tot nu toe nauwelijks mogelijk was. Hoort Philips 720A nog VANAVOND Maar hoort hem met een Philips electrodynamischen luidspreker! Dank zij de prijsverlaging van de typen 2111, 2113 en 2121 kunt U NU een radio-ontvangst hebben, die vol komen tot haar recht komt. Philips 720API. 195- Philips electrodyn. luidspreker 2111, 2113 of 2121 thans slechts Fl. 69.50 MARKTBERICHTEN, ;IIII!!IIUIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIUI!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIII1III1IIIIIIIIIIIIIIIIIL> X>e N.V. U. ,M. „De Tijdstroom." te Loohem, zond ons: „God en de ZiéL'\ vrij zinnig protetestantsche geloofsvePkHarim®, door D. A. Vorsteir. x „Het leven van Michiel Adriaansz de Ruyter", door J. Stamperius en ge ïllustreerd door Pol Dom. (Gebr. Kluit man, Alkmaar). „Voetsporen van Christus", een epos der achterbuurten door Hugh Red wood, vertaald door P. W. Cohen. Hier in tracht de schrijver het getuigenis van een gewoon man te geven, betreffende de waarheid van dingen, waarvan hij jarenlang meende, dat hij ze niet ge loofde. (Erven J. Bijleveld, Utrecht), „Van Napje in 't tonnetje" door Frans de Kanter (Gebrs. Kluitman, Alkmaar). „Jaap uit de zesde klas", door C. Goudriaan, geïllustreerd door Pol Dom (Gebr. Kluitman). „De jongen van de Plaggenhut" door N. K, Bieger en eveneens geïl lustreerd door Pol Dom. (Gebr. Kluit man). „De avonturen van Dik Trom" door C. Joh, Kieviet, geïllustreerd door Joh. Braakensiek. (Gebr. Kluitman). „Suus gaat uit kampeeren", door J. H. Brinkgreve-Entrop, geïllustreerd door C. Oudenaarden. (Gebr. Kluitman). 1 „Jan Pieterszoon Coen", door J. G. Kraamer, geïllustreerd door Pol Dom. (Gebr. Kluitman). „Hoe Ria 'n Olifant kreeg", door Frans de Kanter. (Gebr. Kluitman), „Van Pietje Piep en Beerebaas" door Frans de Kanter (Gebr. Kluitman, Alkmaar». „Margreet en haar zusje" door Felicie Jehu en geïllustreerd door Henri Pieck. (Gebr, Kluitman). „Jantje in Bloembollenland" in kleurendruk, door Freddie Langeler. (Gebr. Kluitman), „Het kind van Voorne", door Joh. H. Been en geïllustreerd door Pol Dom. (Gebr. Kluitman), „Jol Kwik" door Nanda, geïl lustreerd door Henri Pieck, (Gebr. Kluitman, Alkmaar). „Een huis vol leven", door H, Don- ker-van Hengel, platen van Hans Bor- reback (G. B. van Goor Zonen's Uitg. Mij,, Den Haag), (Ingez. Med.). PLAFOND IN EERSTE KL. WACHT KAMER NAAR BENEDEN GESTORT. Dinsdagmorgen is in de eerste klas se-wachtkamer en tevens restauratie zaal van het Beursstation te Rotter dam over een oppervlakte van tien vierkante meter het plafond naar bene den gestort. Met donderend geraas viel het gevaarte, 'waaronder stukken van 10 tot 15 kg naar beneden. Gelukkig waren er op het oogenblik slechts wei nig reizigers in de wachtkamer. Van hen werd niemand getroffen. De 16-ja- rige buffetbediende D. H. stond juist on der de plaats des onheils eenige werk zaamheden te verrichten en werd on der het vallende puin bedolven. Bewus teloos werd hij opgenomen. Zijn hoofd vertoonde diverse blauwe plekken. Hij door F. de H u 11 u. 2; 1 In 't èrbergje op zolder was 't ook wè nie alles, mao toch vee beter dan in de schure. Me laogen dao mie een stik of tiene naost mekaore op strozakken. Di moen 'k zeggen, dat de mènschen van de schure en die van 't èrbèrgje braove mènschen waoren. 'k En 't in 't èrbèrgje nog ienkele keèren meegemaokt, dat de mistoren zoö'n eèlen nacht an 't bulken was, mao dan was j'ook nog nie gelukkig. Oe dat de mènschen, die dao benejen an den diek weunen, dao deu slaopen kun nen, kon 'k mao nie begruupen. Ik weet wè, da'k er teminste altied tegen opzag, as 't maor een bitje mistig wier. Toen 'k van de Sluze weer overge- plaptst wier nao Bresjes, was 'k toch blieë, da 'k weer in de beweunde wè- reld kwam, 'k Zei het Tollens van èrte nao: „Vaorwel rampzaolig oord, mis- deèld van ielken zegen," De mènschen van de Sluze moeten noe nie dul zien, om dan 'k zoo schrie- ven van „Vaorwel, rampzaolig oord". Ze weten wè, dan 'k da nie zoö meènen, TYPE No 2113 TYPE No 2121 TYPE No 2111' Philips toestellen veroorzaken geen burenstoring („Wat gij niet wilt dat U geschiedt heeft slechts een lichte hersenschudding bekomen en kon na behandeld te zijn, naar de ouderlijke woning worden ver voerd. De oorzaak is vermoedlijk te wijten aan den ouderdom van het gebouw. CHOCOLADEVERGIFTIGING. Van een gezin in de Kanaalstraat te A m- sterdam zijn twee jongens na het eten van een stuk chocolade onwel ge worden. Overbrenging naar het Wilhel- minagasthuis was noodzakelijk. Vermoe delijk heeft men te doen met een geval van chocoladevergiftiging. Naar de her komst van de chocolade wordt een on derzoek ingesteld. KINDJE IN DE WIEG VERBRAND, De familie Schr. bewoont een boven woning aan het Maasschrilcs te Ven- lo. Terwijl de vader op zijn werk was en de vrouw des uizes bij een buur vrouw op bezoek was is Woensdagavond het wiegje., waarin het dochtertje van zeven maanden oud lag te slapen, in brand geraakt, waarbij de beentjes en het onderlichaam van de kleine geheel verbrandden. Mede door verstikking door den rook moest de kleine spoedig zijn overleden. Het in dezelfde kamer slapend twee-jarig kind kon nog bijtijds van een dreigenden verstikkingsdood worden gered. De brand werd ontdekt door voorbij gangers, die rook naar buiten zagen ko- mao ze zullen 't toch ook wè mie me eèns zien, dat 't op Bresjes toch leutiger is as op de Sluze. 'k Zou 't noe, geloof ik, anders zeggen. As je zoö'n jaortje ouwer g'hoören bin, dienk je wel eès een bitje anders ook, 'k Weunen noe a jaoren in den Aogt, mao 't is t'r ook wat, oor! 't Is waor, 't is een mooie stad en de conterije is ook schoöne en de wegt is ook goed en je kunt, as je wil, ielken aovend ier of dao nao toe. G'eit 'r vee gemakken, da's zeker, mao je mist 'n oöp ook, 't Schoöne van zoö'n stad ei je toch ook a gouw afgekeken, da zie je op den duur nie meè. En dan bluuf je d'r toch ook een nommer. Geèn mènsch kiekt 'r nao je, je loop mao, je riej mao. G'eit'r nie druk mie goejen middag en goejen aovend zeggen. Fietsen doen 'k liever in 't land van Cezand dan in den Aogt, oe schoöne de meèste straoten d'r ook zien. Affeseeren kun je d'r nie. Zoö vervelend druk! G'ei nog maor een endje gerejen, of je moe weer a stoppen. Dan staot 'r dao wee zoö'n agent mie z'n and te zwaoien en te wie zen, weet ik wat al. 't Liekt net zoö'n schèrmvint. En je moe nie prombeeren om deu te riejen, wan dan gaot 't niet goed. En noe de Sluze! 't Is t'r ook mooi! Vooral den omtrek. G'ei t'r een schoon zicht. Een ènde vérder zoö'n bitje du- nen. As je d'r op klimt, zie je eèl de Walchersche kust en kiek je bots in de men. Zij drongen de woning binnen en vonden het wiegje in vlammen. De oorzaak staat nog niet vast, aldus de Maasbode. Daar echter in het wiegje een strijkbout werd (gevonden, vermoedt men dat de moeder gestreken heeften daarna ide bout bij wijze van kruikje in de wieg heeft gelegd. De bout zou dan echter nog te warm moeten zijn ge- geweest, tengevolge waarvan het bedde- goed aan het smeulen en tenslotte aan het branden zou zijn gegaan. EENAUWDE OOGENBLIKKEN. - Men meldt aan de N.R.C. uit Gronin gen dat de reizigers in den trein, welke omstreeks half 2 uit de richting Zwolle aan het station Groningen arriveert, vlak 'bij de plaats hunner bestemming eenige benauwde oogenblikken hebben beleefd'. De trein helde op een gegeven oogenblik zoozeer over dat men bevreesd was voor een ongeluk. Bij informatie werd meege deeld, dat van eenige fout in de rails, zooals men onderstelde, geen sprake was. 17-JARIG MEISJE VERMOORD. Zondag werd in een beek nabij L a u b a n het 17-jarige meisje Hildegard Schuze vermoord gevonden. Het jonge meisje had een schot in den rug en eenige schoten in het hoofd. Het lichaam vertoonde verder verscheidene verwondingen aan hals en hoofd. Het slachtoffer moet hevig met den moorde naar gevochten hebben. Noordzee. En an den andere kant da schoöne land van Cezand! As je 't mao zien wil, zoö nao de Groe op of nao Sinte Pier. En dan bin de mènschen d'r nie zoö vervelend verwaond as ier. Ze kénnen mekaore allemaole, z'èn wa voo mekaore over, z'elpen mekaore as 't noö- dwig is. Ze bin d'r vee gemoedelijker, 't Is t'r wel èrg stille, da's waor, mao wi je wè gloöven, dat die vreèselijke drukte in zoö'n stad je dikkels de kele uutangt en dat 'r niks gouwer verveelt as da. Je moet teminste op de Sluze nie altied mao nao rechts en lienks kie ken of 'r geèn gevaor is. En dan bin d'r noe toch zeker ook al een bitje meèr gemakken as een jaor of 17 gele jen. Van Melle ei z'n draod toch zeker ook a nao de Sluze deugetrokken? En madeèm zeker de leidieng? En dan zeg ik mao per slot van rekenieng: as 't in uus mao goed is. Zoo gouw as je 't buten je n' uus moe zoeken, is 't mis. En zoövee ènk indertied van de Sluze wè gezien, dat de mènschen d'r ook gelukkig leven, da ze nèstig zien en wè nie zoövee op af- betaoling koöpen as ier. Ziezoo mèn schen, bin je noe contènt? Trouwens, toen wulder d'r laogen, aon me van julder ook eèlemaol nie te klao- gen, Contraorie! Eère nog an onzen bar bier, den baos van de schure, Ie was net zoo min barbier as ik, maor ie pakten toch an. In den eèsten tied aon me eèle maol geèn gelegenheid om ons te laoten De vermoorde had Zaterdagmiddag de ouderlijke woning verlaten om zich naar haar broeders en zusters, die te Löbenslust wonen, te begeven. EEN WARMTE,GOLF. Terwijl in ge heel Midden-Europa de tempera turen da- Zen, neemt men in It o e an e n i een war ml ego 11' waar, waardoor de teirbpe- raturen zoo hoog zijn als des zomers. Maandag bedroeg de temperatuur te Boe karest 31 graden. HEVIGEN STORM, -DeGolfvan Genua wordt door een hevigen storm geteisterd. Zeer groote golven, richtten groote schade aan de oevers aan. De straten zijn ten deele ernstig bescha digd. Talrijke visschersbooten zijn in de golven vernield. Tot nu toe wordt één doode gemeld. UitJ3relogma en Bergamo komen berichten over regenbuien met wolkbreuken. De Isonzo is buiten de oevers getreden. ZESVOUDIGE MOORD. In de na bijheid van Kaapstad is een gelieele familie van vader, moeder en vier kin deren in vreeselijk verminkten toestand vermoord gevonden. Men neemt aan, dat de vader, concierge in een ziekenhuis, zijn vrouw en kinderen in hun slaap heeft (gechloroformeerd, hen vervolgens met bijlslagen heeft gedood waarna hij zelf vergif innam en door middel van een dolksteek zelfmoord ^pleegde. schèren. Me zaogen d'r dus a gouw mooi uut, da kun je begruupen. Mao den baos van de schure wist 'r raod op. Ie wou 't wè doen. Ie aolden z'n al- laom uut z'n kammenet, den dosvloer was de schèrwienkel en dao zaoten d'r a daodelijk 'n stik of vuuf zesse schèrle- wiets achter mekaore op een bankje, om onder 't mes te kommen. Den eèn nao den anderen wier netjes geschoren. Be- paold, de vint dee 't goed. Oe durfden ie En oe durfden wulder? Maor in zoö'n toestand leèr je alle kinderachtigheid wel af. Laoter waoren d'r ienkele, die over- eènkwaomen ulder nie meè te laoten schèren, voodat de mobilisaotie afgeloö- pen was. Mao die kregen een gezichtje! 't Leken op den duur wè boschjesman- nen, Vreèselik! Z'èn 't lange volg'ouwen, mao ze kregen op den duur vanzelf ge- zaonik mie de kaptijn en den baord most 'r af. Jao, dao waoren raore snuiters op de Sluze. Dao was komplijt een eèlen die rentuin. Dao waoren leèuwen, wolven, beren, vossen en ossen en ze kwaomen allemaol goed mie mekaore overeèn. In 't schilderuusje stoeng mie ulder naomen a gouw eèl Artis opgeschreven. J'aot 'r dao in de buurt van de Sluze zoö'n stik of drieë van die uusjes. Dao stoeng t'r eèntje boven op de dunen, dan nog eèntje verbie die reèke èrbei- ersuusjes en dan nog eèntje op den diek OPERATIE OP, SCHOOL. Bij het spelen op school te Bi r i g h t o n kreeg een 14-jarige jongen bij een val zijn potlood, dat hij in een borstzakje droeg, in de borst. Het puntige ding droing even boven het hart de borstkas binnen. Er werd dadelijk een dokter gehaald, die den jongen in een der lokalen van de school' verdoofde en het potlood ver wijderde. Daarna werd de geopereerde knaap naar huis vervoerd. Vlissingen, 28 Oct. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Blauwe druiven 30, tomaten 11—13, Gowdreinet 4—15, zure Bellefleur 5, id. zoete 6 grauwzuur 5, Sterappel 9—12, Campagnezoet 6, Jac. Lebel 6, Princesse Noble 11, Hondsmuil 7, Ermgaard 6—7, Perzikappel 7—8, Bismarck 7, Beurré Durandeau 13, Nouveau Poiteaja 12, id. Clairgeau 2—8, Pondsperen 6, Kleiperen 1—4, Gieser Wildeman 6—8, Brederodes 8 Bergamotten 2, Beurré van Schonau- wen 12, Josephine de Malines 11, Jode- peer 5—8, spinazie 4—6, id. 7-10, kool rapen 2, spruiten 11—20, Princessen 16 40, Wagenaar 22 alles per kg; Boere- kool 2—2'5, roode kool 2—3, witkrop 1/41, savoijekool 2—7,5, bloemkool 4 12, sla 1/21 alles per stuk; selderie 1 5—3,5, prei 6,3—,9, peen 5,5-7,5 karo- ten 4—6 rapen 4, alles per bos; andijvie 4—37. peterselie 2—>16, beide per kist; blauwe Eigenheimers 30 per 10 k|g. Goes, 27 Oct. Veilingsvereeniging Z.- Beveland. Exportveiling: zure kroetappels 0.40 per 100 kg. Kleine veiling. Pieren: Beurré Alexan der Lucas 13—46 id. 'Clairgeau 12—25, id. Bachelier 11—16 id. Superfin 24, Doyenne de fomioe 49—67 Comtesse de Paris 11—22, Nouveau Poiteau 8—22, Soldat Laboureur 14, Zwijndrechtsche wijnperen 14—15, Josephines de Malines 14—17 bruine Chaumontel 8, groene id. 3—8 Bezy van Sehonauwen 4—14, Wil liam's Duchesse 8—15, Jodenperen 6—1 15, Liberal No vet 10, le Gure 6—9, Triumphe de Jodoigne 48, peren zon der zaadhuis 3—7, IJzerperen 3'5, Winter Louwtjes 5—8, id. Suikerijen 4 9, id. Bergamotten 35, Brederodes 9— 14, iG'ieser Wildeman 8—12, kleiperen 5 —9, St. Remey 5 12, Pondsperen 5- 9 afval- en kroetperen 0.20—5, alles per 100 kilogram. Appels: Goudreinetten 12—57, id. Fransche 11—15, id. Landsberger 5—8, Lemoenappel 14—17, Cox's Oranje Pip* pin 14—32, Notarisappel 14—27, jSter- appel 10—23, Groninger Kroon 9—18, dubbele zure Bellefleur 7—9, zure Bel lefleur 5—12, Westl. Bellefleur 5—6, "Rembour Mortier 710, Lady Ilenny- ker 78, Present v an Lunteren 10—25, Lame's Prins Albert 58, Bramley Seed ling 8, Reinette d'Or 6—7, Hondsmuilen 4—6 Adam's Permain 6, Bismarck 4-5, Court Pendu 3—7. zoete Campagner 4 9, id. Armgaarde 5—13, id. Bellefleur 5—8, id. Ruster 6, id. Lindenappel 4—(8, Pomme d'Oranje 912, Geldersche Ilo- laart 6, afval- en kroetappel '0.20—6, alles per 100 kg. Diversen: blauwe druiven 32—48, id. witte 53, tomaten 17, mispels 5—9, kwee peren 1, alles per 100 kg.; noten 0.44— 2.30 per 100 stuks; bloemen 9—39,, per 100 bos; hazen 1.70—2.96 fazanten 0.79 168, patrijzen 0.50—0.58 alles per stuk. Op de groentenveiling van 28 October deden kassnijboonen 46—51, id. uitschot 13—14, kas dubbele prïncesseboonen 28 47, spruiten le soort 9—116, id. 2e 4—6 Suien 3, wijnpeen 2.10(3.20, to maten 28blauwe druiven 37, frambozen 10, alles per 100 kg.; bloemkool le soort 10—13, id. 2e 7, roode kool 4—6, id'. witte 2—4 savoijekool 2—4, kropsla 0.60, andijvie 0.10—1.5Ö, knolselderie 3, al les per 100 stuks; hazen 1.52—2.62 per stuk; prei 5—10, rapen 3.60, wortelen 1, alles per 100 bos. (Wordt vervolgd.), bie Breuker, nie vérre van de viertoren. Op de dunen was 't in de winter een slecht staon, Da kon dao zoö ongeraokt koud zien, da je nie wist, wao je krupen most. Je draoiden je kotje dan zoö, dat 't mie z'n gat in de wind stoeng. Je most daor altied maor in de Noordzeè kieken of je niks biezonders zag. Maor as 't dan zoö bar koud was, trok je je van die zeè vanzelf niks an en je kroop in je kotje of je lei je d'r in, eèlemaol in mekaore gevouwen, 'k En nog ienkele keèren zoó'n groöte „schildersjas" angedaon, as 't nie uut 't ouwen was, mao dao was ik toch niè eèl fel op. Da was een jas, die ièdereèn an dee. 'k Was er een brokke vies van. Altied mos je 's nachts oppas sen, da je nie over vallen wier. Noe en dan kwam t'r zoö'n luitenant van d'artil- lerie eès kieken en die was noe nie zoö erg vrindlijk as je in je kot stoeng of lei. Die wou maor èn, da je zoö'n bitje een en weer kuierden. Mao jao, daor oör je ook moeg van.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6