IS Jr. ÏNTIËN Zn. i Bonbons. iet Pak- l 76. LDIO iber. I p. kilo, 5 ons. pns. istraat. aagd Lm. bsland. ink. lat- rt. rdam en. ee Vot om ren. De heer Kodde, burgemeester van Zoutelande, wees o.a. op de moeilijk heid, dat men de brandweerlieden niet kan verplichten buiten de gemeente te gaan, wel kan men vrijwilligers vragen om dit op een bepaald oogenblik te doen. Spr. zou dan ook gaarne zien er nu plannen voor samenwerking werden ontworpen en zulks met berekening ook der kosten. Spr. waardeert zeer de ge geven wenken en weet ook dat een ge meente zelve den eersten stoot moet kunnen opvangen. Dat de opvolging der wenken de gemeente geen cent zou kos ten, kan spr. echter nog niet onderschrij ven. Het houden van geregelde oefenin gen stuit wel af op het bezwaar der vele mutaties bij hen, die voor de brandweer worden aangewezen. De heer Louwerse, burgemeester van Vrouwepolder, wijst er op, dat zijn gemeente reeds een overeenkomst heeft met Veere, Serooskerke en St. Laurens voor onderlinge hulp en meent de brand weerlieden wel degelijk bereid zijn el kaar te helpen. Van vele der wenken is zeker wel voordeel te trekken. De heer Van 't Hof, burgemeester van St. Laurens, meent dat het gaat om de financiën, het materieel en de men- schen. Wat dit laatste betreft voelt spr. veel voor opleidingscursussen, want als ieder zijn taak weet, is men reeds een stap in de goede richting. De heer Van Voorthuijsen, bur gemeester van Domburg, heeft het rap port met groote belangstelling gelezen en noemt het een meesterlijk werk en een goede algemeene leiddraad. Domburg heeft een vrijwillige brandweer en wil gaarne met andere gemeenten over hulp verleening onderhandelen, maar dit stuit te af op hooge tarieven. De heer Van Teijlingen, burge meester van Oostkapelle, meent dat al heeft men maar één spuit, men toch steeds bereid zal zijn elders hulp te ver- leenen, tegen de kosten van manschap pen en materiaal. Alleen voor onweer maakt spr. een uitzondering. Spr. vraagt of met de wenschelijkheid overal te kun nen komen, toch zeker alleen de be bouwde kom is bedoeld. Spr. meent dat ook de pompers geoefend moeten wor den. Spr. wilt wel eens hier meer hoo- ren over de snelbluschapparaten en vraagt of het ook gewenscht is, dat er een schuimbluschapparaat op eene ge meente is. De heer Bierman zegt, dat dit al leen voor benzinebranden noodig is. De heer Van Teijlingen komt dan tot de in het rapport besproken babyspuit. De heer Bierman brengt dank voor den lof, hem door den voorzitter en ver schillende der sprekers toegezwaaid. Wat het oefenen betreft, bedoelt spr. het oefenen met een kern en daardoor te komen tot een groep vrijwillige brand weerlieden. Spr. acht het jammer, dat juist Vrouwepolder het belang van sa menwerking met groote gemeenten niet zou inzien, en wijst daarbij op den brand in die gemeente aan den Veerschen weg, waar Middelburg belangrijk eerder had kunnen optreden dan de gemeente zelve. De heer Louwerse zegt, dat hij niet tegen samenwerking met de groote gemeenten is, hij heeft de overeenkomst van zijn gemeente met de omliggende niet als model aangeprezen, maar alleen genoemd als bewijs, dat de behoefte aan samenwerking reeds lang is gevoeld. De heer Bierman zegt o.a, nog, dat hij wel degelijk bedoeld heeft, dat op alle punten der gemeente putten moe ten zijn, van waar men met het aanwe zige materiaal een bepaalden cirkel kan bestrijken, welke cirkels dan elkaar moe ten raken of kruisen. Spr. kwam op een gemeente waar de spuit dateert uit 1849, men moest 600 m buiten de kom water zoeken en had maar 50 m slang. Inzake Cursussen. Bezoek aan de brandweer kazerne. Demonstratie. GEMENGD NIEUWS. Ongelukken, Vrijdagmorgen is te Groningen een groote vrachtauto in het water ge reden. De inzittenden de heeren De V. en E. uit Nieuwe Pekela konden zich redden doch werden gewond. De politie stelt een onderzoek in. Te Mortel onder Gemert is de be jaarde landbouwer J.v. d. E. van een korenschelf gevallen en bewusteloos opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. Bij het zandlossen te Utrecht, kwam een schippersknecht onder een achteruitrijdende zandauto. Met een gebroken been en een hoofdwonde is de man naar de Rijksklinieken overge bracht. Zaterdag is van een perceel in het Levendaal te Leiden het dak omlaag gestort. De 60-jarige v. d. R. die daar juist passeerde kreeg een deel van het dak op het hoofd en is met vrij ernstige verwondingen naar het Academisch zie kenhuis overgebracht. Vrijdagavond werd de melkboer M., uit Laren, die met zijn tweewieligen wagen op den Rijksweg reed, ter hoogte van het theehuis „Het Kamp", door een vrachtwagen van een expediteursfirma van achter aangereden. Door den hevi- gen schok sloeg M. van den bok en bleef bewusteloos liggen. Met een hersen schudding werd hij naar het St. Jans ziekenhuis overgebracht, Het paard, dat op hol was geslagen, kon eerst in het centrum van Laren gegrepen worden. Het ongeval is waarschijnlijk veroorzaakt doordat de chauffeur van den vracht wagen verblind werd door het licht van een tegenrijder. Branden, BUITENLAND. MAC DONALD OVER LOONSVER LAGING. HET MOORDENDE GAS IN HET MAASDAL. DENEMARKEN. SPANJE. VER. STATEN. BEVOLKING, MIDDELBURG Ingekomen: J. P, de Hullu, sergeant, van Vlissin- gen, Bree E 133. G. C. Melio, letter zetter, van 's-Gravenhage, Varkensmarkt I 182. C. J. Nieuwenburg, assuradeur, van Vlissingen, Kanaalstraat V 135. C. J, van Maelsaeke, landbouwersknecht, van Zoutelande, Segeersweg V 106, A. Wouters, landbouwersknecht, van St, Laurens, Heerengracht M 280. p. van Empel, advocaat, van Leiden, Molstraat F 94. J. M. H. Pieterse, van Zwitser land, K. Noordstraat L 108. M. J. H. Visang, hiusbewaarder, van Zeist, Lom bardstraat C 79, M, de Haan, bakker, van Katwijk, Langeviele K 221. J, J. Boone, monteur, van Eindhoven, Hoog straat I 123. P. Vorhoff, coiffeur, van Tegelen, Korte Delft F 19, A, Cal- jouw, winkelbediende, van Haarlem, Vol- derijlaagte M 84. C. Gilde, dienstbode, van Vrouwepolder, Heerengracht M 47. M. Riemens, landbouwersknecht, van Oostkapelle, Veersche weg T 269. p. Dingemanse, landbouwersknecht, van Westkapelle, W. deel Oude Havendijk V 144. N, van Holthuijsen, van Soest, Dam F 98. LI. Schmidt, bankwerker, van Vlissingen, L. Geere K 372, W. de Jonge, kantoorbediende, van Goes, Langeviele K 203. A. Geldof, trans portarbeider, van St. Laurens, Veersche weg S 254c. M. C. Nooijens-Dijkgraaf, van Utrecht, Wal B 102. N, J. Verweij, directeur v. Gend Loos, van Breda, Latijnsche Schoolstraat C 53b. W, de Klerk, van Dordrecht, Winterstraat Q 101. H. Jongepier, landbouwersknecht, van St. Laurens, Seisweg R 127b. G. Ufkes, dienstbode, van Breda, Korte Delft A 86-87, J. L. R. Net, onder wijzeres, van St. Maartensdijk, Rozen straat W 231. O, L. Roegies, dienst bode, van Hoofdplaat, Langeviele K 377. J, Dekker, onderwijzer, van Zoute lande, Nieuwl. weg U 10a2. W. N. A. van Es, architect en bouwkundige, van Rijswijk, Vlasmarkt K 158, A. Beef- tink, onderwijzer, van 's-Gravenhage, Noordsingel S 171a. G. Hoekstra, kell- ner, van 's-Gravenhage, Gortstraat K 31, N. van der Pijl, juffrouw wasscherij, van Zeist, Veersche singel S 42a, G. Staa- rink, van Utrecht, Lange Burg B 6-7. Wed. P. Vader, geb, Luteijn, van Koude kerke, Schuitvlotstraat O 295. Mej. S. Wiskerke, van 's-H. Arendskerke, Heerengracht M 27-28. A. Jobse, landbouwersknecht, van Veersche weg T 269 naar Koudekerke, Breeweg. M. de Troye, van Segeers- singel V 82 naar Den Helder, 2e Vroon dwarsstraat 90. L. van Steenhuijsen, bankwerker, van L. Geere K 372 naar Vlissingen, Oprit 5a. G. Cremers, van Sleeperssingel Q 176 naar Vlissingen, Op rit 5a. I. Snoep, koopman, van Mo lenwater N 52 naar Zeist, Kroostweg 22. P. Stompé, koopman, van Graven straat I 250 naar Amsterdam, J. v. Len- nepstraat 369. B. J. Selles, van Stati onsstraat P 44d naar Deventer, Brink 77. C. G. Vermeule, van Pijpstraat N 225 naar Vlissingen, Steenhuisstraat 23, J. Kampman, brievenbesteller, van Mei doornlaan W 149 naar Koudekerke, 't Zand D 27. J. Verheijke, van Reiger straat A 119 naar Empel, D 14, F. Florusse, onderwijzer, van Dam G 98 naar Terneuzen, Noordstraat 102. KOUDEKERKE. Ingekomen: ïr, tar. blad. Lever- rarkens- UNCK. K, seele. 215»- P«w„ van iWestkapelle te betrekken Utrecht geeft in deze een tgoed 'voorbeeld en liet bestuur blijft ter zake diligent. Eén gemeente heeft tot nu toe ontken nend geantwoord op de vraag of zij op nader overeen te komen voorwaar den een regeling tot onderlinge hulp met de igrootere plaatsen zpu toejuichen. Intüsschen zal deze zich minutieus moe ten worden, bekeken, maar rapporteur vertrouwt dat menschenliefde er toe zal dei den om elkander op de eerste noodj kreet bij Ie staan, al is er dan ook geen geschreven belofte. Ten slotte weet de heer Bierman uit naam van het bestuur te spreken, als hij verklaart dat het gaarne bereid is de gemeentebesturen en brandmeesters mét raad en daad bij te staan ter behartiging van de belangen van den brandiveilig- heidsdienstv Met raad door adViezen te. geven en voorlichting te verschaffen waar (Lie gevraagd worden en Indien iwenschelijk ook ongevraagd. Met de daad door de plannen te beramen om meerdere kennis te brengen onder dé brandweerlieden en commandanten, hetzij ter plaatse of geconcentreerd in icursussen. Na hel voorlezen van deze conclusie, zeide de voorzitter dat men steeds bereid is met raad en adviezen van dienst te zijn, maar zij moeten gevraagd worden want het mag niet het idee van bemoeizucht krijgen. De heer Bierman zegt dat deze de typische naam van Goliath heeft en dat er een bij de na de vergadering te hou den demonstratie aanwezig zal zijn. De heer Bakker, burgemeester van Koudekerke, brengt ook hulde voor het rapport en vraagt of een batterij van een electrische lantaarn ook niet zonder gebruikt te worden, leeg loopt op den duur, hij heeft in zijn gemeente goede petroleumlantaarns met gloeikousjes. de electrische batterij zegt spr., dat ook een gloeikousje ernstig bezwaren heeft door kans van breken. De vergadering vereenigde zich ten slotte met het rapport. Het tweede voorstel, dat inzake het houden van cursussen, had volgens den voorzitter alleen ten doel voorloo- pig toezegging te krijgen en dan later met uitvoerige voorstellen te komen. Het voorstel werd zonder discussie aangenomen, en bleek men dus algemeen voor een cursus te voelen. De heer Jon- gepier, brandmeester te Souburg, gaf den wensch te kennen, dat ook les zal worden gegeven in hulp bij bewusteloos heid en dergelijke. Overweging daarvan werd toegezegd. Hierna s'loot de voorzitter de verga dering. Biijna allen, die op de vergadering aan wezig waren, begaven zich. nu naar de brandweerkazerne in' de St. Janstraat, waar de commandant en verdere supe rieuren van het brandweercorps alle mo gelijke inlichtingen gaven over het ma teriaal en de inrichting1 van de kazerne, totdat op een gegeven oogenblik de com mandant groepsgewijze de alarminricli- ting' in werking stelde, en van allej kanten van de stad brandweermannen zich naar de kazerne spoedden, waar na 5 minuten een der spuiten, maar na ruim 10 mi nuten al de wagens met autotractie wa ren bem'and. Het ging nu naar de Los ka de, waar een zou plaats hebben. Met de groote Magv- russpuit stonden hier spoedig opgesteld de autobrandladder, de burgerij spuit en liet voor deze demonstratie toegezonden Mag'yrus Labyspuitje voor welke demon stratie o.a. de heer Geesink persoonlijk was overgekomen. Om bij dit tot nu toe hier onbekende spuitje eerst te blijven, zij getafeld, dat1 dit vervoerd wordt op 'n kleinen wagen met vrij ver van elkander staande wielen, welke wagen m'akkelijk achter of op een vrachtauto kan worden vervoerd. Het kleine motorspuitje is echter zoo licht, dat het ook van den wagen kan worden afgenomen en cioor vier man kan worden gebracht waar men het hebben wil, dus tot vlak hij het water. Het werktje uitste kend met twee flinke stralen. Over het overige materieel valt na de vorige demonstratie niet veel meer op te merken doch mag niet worden ver- zweigen dat de groote spuit eerst wei gerde en het niet wilde gelukken he't water op te zuigen. Spoedig bleek dat dit aan de vacuumpomp lag, die warm was geloopen en men daardoor de pomp niet luchtledig Ikon krijgen. De inspec teur gaf last een standpijp op. de water leiding te plaatsen en door den druk van het leidingwater kwam de pomp in wer ving en deed zijn plicht. Na de demon stratie is direct in het bijzijn van den heer Geesink en zijn assistent een na der onderzoek ingesteld en bleek' er een constructiefout aan de vacuumpomp te zijn, die echter reeds heden wéér verholpen zou zijn. Een motor blijft een vmotor en kan ook niotorkuren heb ben Toch heeft de spuit, toen de pomp zijn werk deed, weer zeer goede presta ties gegeven. Hel was weer een middag die geheel stond .in 'het teeken van steeds verder gaande volmaking van de strijdmiddeelen tegen het vuur zoowel in de steden als op het platteland. Zaterdagmorgen kwam een auto met 27 nationaal socialisten, die op weg naar Brunswijk waren te Görditz mét zoo veel vaart aangereden, dal de wagen bij het nemen van een bocht omsloeg. De eigenaar die tevens chauffeerdej werd op slag gedood vier inzittenden werden zwaar gewond de andere liepen lichte verwondingen op. Kinderen, die in het Burgerlijk Arm huis te Middelsum verpleegd wor den, hoorden toen ze te bed lagen ge knetter en werden een scherpe rook lucht gewaar. De inmiddels geroepen vader ontdekte brand in een kamer van het gebouw, dat dienst doet als gemeen telijke werkplaats. Het vuur werd spoe dig gebluscht. Vrijdag brak tengevolge van hooibroei brand uit in de kapitale boerderij C. H. te Castricum. De boerderij brandde zoo goed als geheel uit, ERNSTIG ONGELUK BIJ EEN SCHERMWEDSTRIJD. Vrijdagavond heeft een vrij ernstig ongeluk plaats ge had bij een schermwedstrijd die door de vereeniging „Eendracht maakt Macht" bestaande uit personeel van de Incasso- bank in het gebouw van deze bank aan de Leuvenhaven te Rotterdam ge houden. De heer L. M. L. heeft een stuk van een degen, die afknapte in de rechter long gekregen. GEVAARLIJK HEER. Tei VI a ar id in gen meldde zich zekere K. des nachts hij de politie met de mededeeling, dat hij in zijn woning1 den boel in brand had gestoken .Het bleek dat K. een paar matrassen had vernield en'het strooi er van door zijn woning had verspreid. In een bedstee bevond zich hout en stroo dat K. had aapgestoken. Het vuur was echter smeulende en kon naar buiten werden gebracht, voor het verkeer on- neid kon stichten. EEN SLIMMERD. In een ge meente in het midden van Noord-Hol land gebeurde het dezer dagen, dat een ingezetene bij verschillende zijner mede burgers de ronde deed, om guldens in te wisselen tegen centen. Op de vraag, wat de bedoeling van deze handelwijze was, kreeg men ten antwoord, dat hij zich wilde dekken tegen de waardeda ling van den gulden, waaromtrent hij verschillende geruchten had gehoord. Op die wijze heeft hij een belangrijk gewicht aan centen bijeen gekregen. RUZIE OVER DE F 100.000. Eeni- ge dagen geleden kwa(mf,dje' f 100.000 uit de Staatsloterij. Een loterij club te Hil versum bestaande uit 30 leden, was de gelukkige bezitster van het lot, d.w.z. zij had het lot half, zo,odat de buit voor de club plt'.mj. f 40.000 bedroeg. Het, bleek echter, dat de verdeeling kwesties met zich medebracht, 2 leden waren name lijk eenigen tijd in gebreken gebleven hun contrubutie te betalen, dus, zoo oor deelde de cluD, deelen de twee wanbeta lers niet mtee. Dezen voerden echter aan, dat zij in den tijd, dat het lot werd |ge- kodhl, trouwe contributiebetalers waren. De zaak werd in handen gegeven van een advocaat en een request om! op het geld beslag te leggen, zal worden, inge diend indien de twee niet-betalers; geen aandeel krijgen uitgekeerd. De gelden worden beheerd door een herbergier in Hilversum1, waar de club zijn stamlokaal heeft. DAT VIEL MEE. Aan opbrengst van verpachte staanplaatsen, vermakelijk heidsbelasting enz. van de in de vorige week te Nijmegen gehouden kermis werd door de gemeente |g|eïnd een bedrag van plm. f 64.000. Merkwaardig is, dat de vérmakelijkheidsbelastinig in dezen tijd van malaise f 3480.76 meer opbracht dan in het vorig jaar. De Engelsche premier Mac Donald heeft in zijn district Seahajm een rede gehouden, en daarin o.a. gezegd: „Ik heb een vriend hier hioiorte!n zelgf- gen, dat gij niet zoudt toestaan dat uw loonen verlaagd zouden worden. Wat bedoelt gij met loonsverlaging? Gij moogt in staat zijn door uw organisatie te voorkomen, dat uw loonen in geld uitgedrukt dalen, zoodat ge aan het ein de der week eenzelfde bedrag in shil lings thuis brengt. Mar indien ge dan die shillings omzet in levensbehoeften en bemerkt, dat die shillings geen shil ling meer waiard zijn, dan is| §r geen vakvereeniging op aarde, die de werking kan voorkomen van de economische wetten, die zulke treurige gevolgen voor u hebben." Hierop interrumpeerde iemand, waar na MacDonald zeide: „Luister even, en ge zult daarna een wijzer man zijn dan nu", „Ik was, zoo vervolgde hij, ook in Duitschland in die moeilijke dagen, toen de arbeidersklasse, sterk in de vakver- eem'lgingé'n, besloten bad ziich té verzelf ten tegen een teruggang van den levens standaard. Zij' wpren als een dotober in stroomend water, hulpeloos. De loonen werden niet betaald in eieln of twee bil jetten. De arbeiders gingen naar huis, hun zakken uitpuilend van bankpapier. Maar het is niet de hoeveelheid, die de loonen bepaalt, het is de waarde. En de vrouwen hadden bundels biljetten noodig om één pond suiker te koopen. Duitschland moest dit meemaken, om dat het zijn financiën chaotisch liet wolf den, tot ondergang en ruïne toe. Ik zeg niet, dat hetzelfde ons thans zal over komen, maar ik waarschuw u, dat het slechts van uw begrip en onafhankelijk heid afhangt, of gij dit u zelf bespaart. Gij' moet den we|g naar de waarheid vip- den. De dag zal komen, dat ge zult zegt- gen: „Hij had ook hier gelijk." De commissie door de Belgische re geering belast met het bestudeeren eener herziening van het reglement op de fabrieken, die schadelijk worden ge acht voor de volksgezondheid zal bin nenkort met de redactie van haar rap port kunnen beginnen, aldus lezen wij in het Nieuwsblad van het Noorden. Deze commissie werd, naar men zich herinnert, na de ramp in de Maasvallei, welke te Engis en elders het leven 'kostte aan een zestigtal1 personen, meit een ernstig onderzoek belast. Ook nam het parket van Luik de zaak in handen. Uit de bevindingen van den do sk'undigc. Mage zou blijken, dat de ramp veroor zaakt werd door de aanwezigheid in de lucht van een vrij aanzienlijke hoeveel heid zwavelanhydride, voorkomende van de talrijke fabrieken, welke in de Maas vallei, nabij' Luilk, zijn gevestigd. Tep- gevolge van een langdurige windstilte, een zwaren mist die in de vallei bleef hangen en de groote koude, veranderde dit product in zwavelzuur. Uitgemaakt is echter, dat de samenloop van omstan digheden, die tot de ramp, in December j.l., aanleiding gaf, van zeer bijzonderen aard was en zich niet gauw zal her halen. Toch heeft dr. Timbal, directeur- generaal aan het departement van Hy giëne, voor een paar dagen, op het ge meentehuis te Engis een onderhoud ge had met de burgemeesters der streek. Zoodra het weerkundig observatorium te Ukkel de herhaling van een weers gesteldheid, als in December 1930 voor kwam, mocht constateeren, zullen de burgemeesters der Maasvallei, bij Luik, worden gewaarschuwd en zullen deze den bejaarden of aan borstziekten lijden de personen verzoeten hun woningen niet te verlaten en in een verwarmde kamer te blijven tot wanneer het ge vaar geweken is. Tegen de industrieelen zal tot geen rechtsvervolging worden overgegaan. Zij zullen echter verplicht worden, vooral bij mistig en koud weder, de ontsnapping van rook en gassen uit de schoorstee- nen hunner fabrieken tot het uiterste minimum te beperken. Tusscben de r e geerings n ar tijcn en dei conservatieven is een overeenkomst tot stand giekomen voor het verkrijgen van de noodige middelen voor het ver- leenen van steun aan de werkloozen en het verstrekken van een buitengewone wintern gave De overeenkomst komt hierop1 neer,, dat een crisisfonds1 van 30 millioen kro nen zal worden gesticht. De noodige middelen zullen worden herkregen door het overschot van de begroeting een verliooging van de toier- bielastipg en een dubbele heffipg van de inkomstenbelasting, voorts door ver- hooging van verschillende invoerrechten en verlaging der militaire uitgaven/door' het bedrag voor buitengewone aanschaf- fngen terpg te brengén van 3 tot 1 mil lioen kronen. Na de aanneming van de grondwet- artikelen, die de verhouding van den staat tot de religieuse congregaties re gelen, hebben talrijke leiden van rdlü- geuse orden maatregelen igenotaten om het land te verlaten. De regeering heeft echter bepaald dat het religepse onder wijs tot de inwerking [reding der nieuwe wetgeving moet worden voortgezét of dat anders de eigendommen der orden zullen worden igeconfisceerd. Niettemin tracht te een aantal priesters pit Burgos met eenige autobussen nabij Hendaye over de Fransche grens te vluchten. Zij' wer den echter door de S'piaamslcïhe ,g|renswaciht bij' Orun aangehouden en teruggezonden. President Hoover heeft een beroep olp het volk' gedaan hem te steunen hij hét nemen van drastische 'bezuinigingsmaat regelen, welke naar hij verklaarde abso luut noodzakelijk zijn. De president ver klaarde, dat met het oog opi helt te veto- wachten groote tekort, zelfs zeer verdien stelijke ontwerpen moeten en zullen wor den uitgesteld. Verder verklaarde hij', dat de uitgaven der regeeripg, lot de laatste cent moeien worden 'bezuinigd. Vernomien wordt, dat hel departement van marine 7.700.000 dollar minder wil bezuinigen dan de 61 millioen dollars die president Hoover als vermindeiripg der uitgave voor de marine heeft igevraagd. De president heeft zij'n misnoegen te kennen gegeven dat nog geen definitieve qplossing is ver kregen. De Fransche premier Laval bevindt zich thans' aan boord van de „He de France" naar New-York. Minister-president Laval wordt behal ve door de personen, wier namen reeds 'bekend geworden zijp, begeleid door den toekenden financieelen deskundige P,ar- mentier. Dertig journalisten, waaronder tien Parijsche correspondenten van Ame- rikaansche bladen, maken eveneens aan boord van de „Ile de Framce'" de reis naar Amerika mede. De Engelsche minister van buitenland se he zaken, lord Reading, heeft gisteto* avond uit Genève aan Laval een telegram' gezonden, waarin hij hem goede reis en veel succes toewenscht. Laval heeft hier voor eveneens telegrafisch bedankt. Voor Lavais reis heeft het ministerie van buitenlandsche zaken een erediet van 400.000 francs beschikbaar gesteld. In de eerste helft der maand October zijn in de gemeente V ertrokken: J. Wattel, landbouwersknecht, van Seisweg R 127b naar Koudekerke. A. Kempe, van Wijngaardstraat L 160 naar O, en W. Souburg, Buteuxstraat B 257. J. K, Hubregtse, van Kinderdijk P 104 naar Velsen, IJmuiden, Kennemerlaan 95. D. Koole, landbouwersknecht, van Schroeweg V 35 naar St. Laurens. P. M. VergouweMervel, van Bagijnhof E 168 naar Den Helder, le Vroonstraat 40. o— Gedurende de eerste helft van October zijn in de gemeente Mej. P. Spruijt Di 83 uit Middelburg. J. van Tuil E 182a uit Middelburg'. J. Minderhoud m'et (gezin E 193 uit Sichoon- dijke. Mej. A. Olarisse A 52 uit Seroosker ke. C. Schouwenaar ntot gezin B! 200II uit Vlissingen. Mej. J. 0. Drabbe A 85 uit Middelburg. P. J. van der Horst E'114 uit Middelburg. Mej. L. Louws' Bi 27 uit iBiglgekerke. Mej. J. A. Polderman A 197 uit Middelburg'. Bi. Volmter B 97 uit St. Laurens. M. va,n de Ketterij met ge zin D 94 uit Amemluiden. J. Volmer Bi 134 uil Oostkapellle. V ertrokken: A. J. Dourleijn van Di 125 naar, Nieuw - dorp. A. Louwerse van B| 97 naar Mid delburg. J. Riemens van C 13 naar He- leren. E. F. C. Stokx van B| 58 naar Rotterdam'. Mej. M. Dijkgraaf van Di 83 naar "s-Gravenhage. Mej. J. Melse van B 162 naar Oostkapelle. J. van de Vijver van Bi 123a inaar Vlissingen. W. /H. Drijver van B. 197a maar 's-Gravenzande. Mej. P. Harpe van II 166 naar 's Gravan- hage. Mej. A. J. W. Takken van Mi 13 naar Enschedé. D. Blok van C 45 naar St. Laurens. P. Lahruijère van B; 66 naar Zoutelande. Electr. Drukkerij G. -Wi DEN bioer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5