KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. LAATSTE BERICHTEN ONDERWIJS. RECHTZAKEN. SPORT. BEURS- EN WISSELKOERSEN. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. GEMENGD NIEUWS. LANDBOUW BEURSTHERMOMETER betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewelensigeild) bij den ontvanger der directe belastingen fte Ierneuzen €339. den insjaectóur der directe belastingen te Middel burg f25. Gisteravond sprak te Goes voor de Vereen, voor Christelijke winterle- zingen in het Schuttershof prof. dr. A. H. de Hartog uit Amsterdam over het onderwerp: „Wat is Christendom?" Op 79-jarigen leeftijd is overleden de Zeereerw. heer P. J. van Aert, pa,- stoor te Dinteloord. Van 31 December 1892 tot 31 Januari 1895, wals hïj' 'ka pelaan te Hulst. Ned. Herv. Kerk. Dr. A. Steenbeek te Surhuizum, is be roepen te Amsterdam. Ds. H. J. Hak' te Alkmaar, vroeger te Domburg, heeft bedankt voor het beroep naar Aalsmeer. Dr. Willem Royaards. Onder voorzitterschap van dr. P. C. Boutens heeft zich een comité gevormd, waarin vooraanstaande personen zitting hebben, met het doel door een beken den beeldhouwer een borstbeeld van dr. Willem Royaards te doen vervaardigen en dit monument, als blijvende herin nering aan het groote werk door Royaards verricht, de stad Amsterdam ter plaatsing in den Stadsschouwburg aan te bieden. Speciaal vliegtuig voor opstijgingen in de stratosfeer. Te Dessau zoo meldt de „Köln. Ztg." legt men de laatste hand aan een vliegtuig, dat speciaal gebouwd is voor opstijgingen tot in de stratosfeer. De vleugels hebben een wijdte van 25 m. De gondel is geconstrueerd naar het prin cipe van professor Piccard's luchtballon gondel. passing zou zijn omdat bij de ontwer-1 ping daarvan men de „kleine boomen" nog niet kende was door de rechtbank verworpen. Van dit vonnis teekende B. cassatie aan. Geconcludeerd werd tot verwerping van het beroep. De rechtbank te Arnhem behan delde heden de bekende Nijmeegsehè moordzaak. Terecht stond de 42-jarige grondwerker J. Bi. uit Nijmegen, die op 7 Augustus j.l. te Nijmegen op de Groote Markt op Maar lichten dag den (oananenkoopman Bi. H. L. uit Nijmegen met 'n scheermes den hals afsneed, zoo- dat deze man terstond overleed. Hij ver klaarde voor de rechtbank zich van het geval niets meer te herinneren, daar hij toen hij het feit pleegde dronken was. Een rapport over verdachte's geestver mogens was uitgebracht door dr. Schnitz- ler uit Arnhem. Daarin kwam deze des kundige tot de conclusie, dat verdachte toen hij het feit pleegde wegens te véél alcoholgebruik niet toerekeningsvatbaar was. Plaatsing in een krankzinnigenge sticht met onthouding van alcolhol, zou zijn toestand wel weer beter maken. Het O. M. eischte dan ook plaatsing in een krankzinnigengesticht in periodes van 1 jaar en daarna ter beschikkingstelling van de regeering Uitspraak 20 October. De heer K. Kievit, onderwijzer te Stavenisse, is Maandag met alge- meene stemmen benoemd tot hoofd der openbare school te Berkenwoude (bij Gouda). i Tegen vier studenten die, hoewel zij hun college- en inschrijvingsgelden hadden gestort, de colleges en oefenin gen van de hoogleeraren aan de Tech nische Hoogeschool te Delft bijwonen, is proces verbaal opgemaakt, aangezien zij niet door den rector magnificus voor het studiejaar 1931'32 waren inge schreven. UIT MIDDELBURG. Heden ontving de heer A. S- Boone alhier telegrafisch bericht van zijn be noeming tot bezoldigd secretaris van den Nederlandschen Christelijken Grafischen Bond. De heer Boone is thans in de arbeiders beweging alhier geen onbekende en heeft o.a. tot functies het secretarisschap van den Christelijken Besturenbond en het voorzitterschap van de afdeeling van bo vengenoemde vakorganisatie. De benoemde trad 1 September j.l. in den gemeenteraad voor de C. H. partij en zal dus na twee vergaderingen te heb ben bijgewoond, moeten bedanken, daar hij tegen 1 November zijn nieuwe functie te Amsterdam moet aanvaarden. In den raad zal hij worden opgevolgd door den heer J. M. Harthoorn, toevallig zijn zwager. De heer Boone is ruim 19 jaar werk zaam op de drukkerij van de firma G. W. den Boer en, heeft ongeveer 15 jaar als machinezetter medegewerkt aan het zet ten onzer courant, waardoor wij zijn werkkracht en nauwgezetheid hebben leeren waardeeren. HET ONGEVAL OP DE ORANJE NASSAU, De advocaat-generaal bij den Hoo gen Raad concludeerde tot verwerping van het cassatieberoep van den opti cien P. B. te Amsterdam die van iemand die een bril vroeg de oogen onderzocht bad en in rechte betoogde, dat dit geen geneeskundige handeling zou zijn. De Hooge Raad heeft Maandag verworpen een cassatie beroep van P. J. J. M. L. wegens schaking van een minderjarig meisje door het gerechtshof in 's Hertogenbosch in hooger beroep tot 1 maand gevangenisstraf veroor deeld. De advocaat-generaal bij den Hoo ge Raad heeft geconcludeerd in de zaak van J. H, S. B., spoorwegwachter te Tilburg die door .de rechtbank te Breda is veroordeeld tot f 15 boete, omdat hij niet gezorgd had, dat ook de zgn. „klei ne boomen" van een spoorwegoverweg bij het naderen van een trein gesloten waren. Zijn verweer, dat het reglement dienstvoorwaarden hier niet van toe De Raad van Scheepvaart deed heden uitspraak inzake het ongeval aan boord van het s.s. Oranje Nassau in de haven van Vlissingen, waarbij een kwartier meester bij het schoonmaken van een boot is gevallen en aan de gevolgen is overleden. De Raad meent dat 't ongeval dat he laas een menschenleven kostte, hieraan is te wijten, dat het slachtoffer is uitge gleden, geen voldoende houvast had en niet tegen het gevaar van vallen was be veiligd. De toestand was hier werkelijk zeer gevaarlijk, omdat de boot uit de klampen was gelicht, dus niet vaststond, doch in de takels hing. Een tegen de sloep aan de binnenzijde gegeven stoot kan dus degene, die zich aan de buiten zijde bevond blootstellen aan een duw, tengevolge waarvan deze personen, in dien zij daarop niet verdacht zijn, hun evenwicht verliezen en naar beneden storten. Het is daarom dringend nood zakelijk, dat wanneer onder dergelijke gevaarlijke omstandigheden wordt ge werkt de noodige veiligheidsmaatregelen worden getroffen. Gelijk dat ter zitting is verklaard, was dit aan boord van de Oranje Nassau het geval. Het betreft hier echter een toestand die ook op andere schepen zeer gemak kelijk bestaan kan. Daarom spreekt de raad de hoop uit, dat dit geval tot lee ring moge strekken dat ook als een be paalde gevaarlijke wijze van werken jarenlang zonder ongevallen gevolgd is de noodige veiligheidsmaatregelen nooit achterwege mogen blijven. Vooral het in de takels hangen levert bijzondere ge varen op. De voltallige raad van G r ij p s- kerke besloot gisteravond op verzoek van de commissie tot verharding van den Hoogelandschen weg om de uitvoering 1 hiervan en het jaarlijksch onderhoud van j gemeentewege te doen geschieden. De Provincie geeft een renteloos voor- j schot van' 52.400. De a. r, stemden vóór en de c, h. stem den tegen. Benoemd tot hulpbesteller bij de posterijen de heer A. Pieters te Aar de ii b u r g. Naar het Oorr. Bur. verneemt heeft H. M. de Koningin een belangrijk bedrag beschikbaar gesteld aan den Nederl. Bond in Duitschland, ten behoeve van behoeftige Nederlandsche kinderen in Duitschland. Het uitvoerend comité voor de Ne- (dlesiaindsche deelneming aan de Inter nationale Koloniale Tentoonstelling le Parijs heeft telegrafisch bericht uitPa-j rijs ontvangen ,dat de definitieve sluiting van de tentoonstelling bepaald is op vijf tien November a.s. i— De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft een adres aan den Ministerraad gezonden, waarin wordtaangedrongen op een spoe dige tot standkomingi van de overbrug)- ging van het Hollandsch Diep. Naar het Corr. Biuir. verneemt is in de heden onder leiding van den rijks bemiddelaar ir. H. A. van IJssel stein in het departement van Arbeid gehouden conferentie van de partijen betrokken bij het dreigend conflict bij de ijzergieterij'; der firm'a Nering Bö(gel te Deventer over eenstemming bereikt, zoodat de staking niet zal doorgaan. De Kon. marechaussee te Groningen heeft in samenwerking met de politie een. inval gedaan in het café van den heer D aan den Karoliweg waar eenige personen met dobbelsteenen bezig waren om ;geld te spelen. Vastgesteld werd dat het hier een spel. betrof waarbij meest groote be- bedragen als inzet .golden. Zeven perso nen en d;e caféhouder werden in arrest gesteld. De herfstvacantie van de Berlijn-1 sche scholen is heden geëindigd, doch nog steeds duurt op een aantal scholen de schoolstaking, die reeds eenige dagen voor de vacantie begon, voort. De sta ring is ontstaan onder den invloed van| communistische agitatie als protest te gen het ontslag van een aantal onderwij zers. In verschillende stadsdeelen van 3 e r 1 ij n was een groot aantal kinderen niet op school verschenen. Op vele scho- 'en ontbrak vandaag ongeveer 30 pet. van de leerlingen. In de Chineesche provincie Honan is builenpest uitgebroken. Reeds zouden meer dan 4000 slachtoffers aan de olgen zijn overleden. M. T. V. IJ ui ven dij ke (Sch.) en andere plaat- I sen in Zeeland. VER. VAN ZEEUWEN. Zaterdag AMSTERDAM, 13 October. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 22 A/B 1000-6 100i/t-100y3. Ned. 31 1000-4 96i/2-96i/2. Ned. 17 1000-41/a 100y8-100yg. Certificaten-3 72i/2—72i/g. Cert. N.W.S.-21/o 61-60i/2. Duitschl. 100-7 45-43%. Engl. W.L. 50-200-5 74i/2-74i/4. Goes '30-4 99j 'Ml! Zeeuws. Hyp. B-4i/2 94i/2 A jvmsterd. Bank 108—106i/2. A Bank Assoc. 29%29. G Bott. Bankver. 68— A Twentsche Bank 94 A Pref. Jurgens A 86%87. A K.M. De Schelde Nat. Bez. 48%48% A Ver. Papf, v. Gelder 6262%. C Am. Car Foundry 14%15%. C. Am. Smelt en Ref. 25i/8—25%. 0 Farbenind I.G. 90—93. 0 U. States St. G. 69v/s7l5/s. C C. Plubi. Serv. 43/8— 4s/8. 0 Nort hAm. Cy 37—3;7%. A Born. Sum. H.M. 110—110. A Ned. Wol Mij. 24—24%. A Sing'kep Tin M. 67—68. A J. C. Japan La. 34—35. A Rotterd. Lloyd 78%80, A S. M. Nederland 83% A Amst. Thee C.M. 27% A Houth. Alberts 58 C Peruvian C. Pr. 7%—8%. A Erie Spoorweg 14%14%. A Southern Rlw. 21%21%. C Union Pac. Rr, 120120. C Int. Nickel Cy. 9%9%. A Koloniale Bnk, 7273. A N.I. Hbk. 1000 70%—73%. C Ned. H. M, 1000 91%—91 A Alg. Kunstz, U. 4040%-41%, De jubileumtentoonstelling van pluim- opende de Ver. van Zeeuwen ^Luctor et vee en konijnen, welke de M. T. V. met Emergo" te Leid en haar winterseizoen, de Kerstdagen in de z.g. Vleeschhal De voorzitter mr. W. Hugenholz open houdt, zal, naar wij vernemen, een schit- I de de vergadering- met een welkoinsis terend geheel worden. I woord. De M. T. V. zal met een keurige op-1 Achtereenvolgens werden de aanwezi» stelling van nieuw kooienmateriaal voor gen vergast op zang, muziek en tooneel, den dag komen, zoodat alle ingezonden ein dat alles ten beste gegeven. door dieren in de 400 nieuwe ruime hokken eigen (krachten, gehuist zullen zijn. De zaal zal in een ge- I heel anderen stijl als vorig jaar ingericht ERNSTIGE AANRIJDING OP STRAND- worden voor de tentoonstelling, aange- BOULEVARD TE SCHEVENINGEN.— zien er een stand van pl.m. 25m2 zal ko- Zondagmiddag is op den strandboule- men van hoenders-, water- en siervo- vard te Scheveningen, waar het gels ter opluistering van den heer C. Jo- I wegens het mooie weer zeer druk was, Z*£ï?Se ?^Z' I een crnstig ongeluk met doodelijken af- Reeds vele eereprijzen zijn beschikbaar I iOQp gebeurd gesteld, waarvan we kunnen noemen 'n Aan het einde yan den boulevard gouden medaille van de firma J. C. Ver- (Strandweg) waren op 'n bankje een meulen, Amsterdam, en zilveren medai - drietal dameS( benevens een kind ge- les van den burgemeester van Middel- zeten. In de nabijheid van dit bankje burg en van mr. P. Dieleman, algemeen was een stilstaande auto geparkeerd, voorzitter der Z. L. M. Van de Kurhaus-zijde naderde een auto, Wegens het bedanken van den heer J. bestuurd door een damC) welke ter Kraamer als voorzitter der M. T. V„ is plaatse de bocht moest maken. Inplaats m diens plaats gekozen met algemeene I van den stilstaanden auto links te pas- stemmen de heer J. C. van den Boudt, seeren, wilde de bestuurster rechts thans lid van genoemde vereeniging. voorbij rijden. Daarbij reed zij het trot- Aan de tentoonstelling zal ook dit jaar toir Qp tegen het bankje, waarop ge verbonden zijn een verloting van pluim- I noemde personen gezeten waren, met vee en konijnen. bej. gevolg, dat de bank omviel en de ,r I drie dames gekwetst werden. Het kind Voetbal. bekwam geen letsel. LuxemburgZuid-Nederland. I Twee der dames, mevrouw Hemmes, Voor deze op 25 October te Luxem-I wonende aan de Lange Vijverberg en burg te spelen wedstrijd is het elftal vanl mevrouw Frederiks, Pastoorstraat, wer- Zuid-Nederland als volgt samengesteld: I den naar het ziekenhuis aan den Zuid- Mes (T.A.C.); Van Run (P.S.V,), v. I wal vervoerd. De derde dame, de ruim Zeijl (P.S.V.)Pelikaan (Longa), v. d. Lin-I 60-jarige mevrouw Van der Zwet, wo- den (Helmond), Paulissen (P.S.V,); Simons I nende Klaas de Vrieselaan te Rotterdam (N.A.C.), Paffen (Bleyerheide), Möller I die er het ergst aan toe was, werd naar (Willem II), v, d. Broek (P.S.V.), Visser! het Roode Kruis ziekenhuis aan de (P.S.V.) I Segbroeklaan overgebracht, waar zij kort Reserves: Boumans (P.S.V.), P. v. Eerdl na aankomst aan de bekomen verwon. (PS.V.), Boor (T.A.C.) (De Sportkroniek). Indische Stoomvaartlijnen. Insulinde (thuisr.) 11 v. Sabang. Patria (thuisr.) 10 v. Pt, Said. dingen is overleden. Maandagochtend was de toestand van de beide dames naar omstandigheden redelijk wel. Mevrouw H. heeft een dij beenfractuur, ribfractuur en hoofdwon den bekomen. Mevrouw Frederiks o.m. een heupfractuur. De bestuurster van de auto, de 38- jarige A. M. van V,, candidaat-notaris te Amsterdam, is na verhoor vrijgelaten. Mej. van W. kwam met een auto, welke zij in Den Haag had gehuurd, uit de Palacestraat rijden en begaf zich in Slamat (uitr.) p. 11 (8 n.m.) Finisterre Prins der Nederlanden (thuisr.) p. 10 I de richting van het Noorderstrand. Een Gibraltar. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika chauffeur zat naast haar. Midden op den Strandweg ontmoette Rotterdam, Iiott. n. N.-York p. 11 Li- zij een auto welke defect was en welke zoowel rechts als links gepasseerd kon worden. Mej. v. W. wilde er links langs, waardoor zij echter tegen den verkeers- zard. Maasdam, N.-Orleans n. Rott, p. 11 Ouessant. Rotterdam. Volendam, 12 v. N.-York te R'dam, STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: 1000: 8307 17146 17504 18404 20233 f 400: 6603 200: 2146 3250 5614 9328 8573 100: 1062 7676 8458 10458 1053% 14958 17073 17(5715 Maasdam, 13 (v.m.) v. N. Orleans te I stroom van de andere zijde zou zijn in gegaan. Op 't laatste oogenblik greep de chauffeur het stuurrad ten einde rechts langs den defecten wagen te komen. Mej. v. W. gaf daarbij vol gas en in minder dan geen tijd zat de auto tegen een bank op met het bekende noodlot tig gevolg. BOTSING TRAM EN WAGON. Men meldt aan de Maasb. uit Bergen I OPLICHTER AANGEHOUDEN. Mond- en klauwzeer in de provincie Groningen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de Groninger Maatschappij van Landbouw gevraagd haar oordeel te geven over het afsluiten van het overige gedeelte van Nederland voor vee, afkomstig uit de 4 Noordelijke provinciën, in verband met het heer- schen van mond- en klauwzeer. Naar de Maasb, verneemt, heeft het dagelijksch bestuur aan den minister me' degedeeld, dat het een dergelijke maat regel ongewenscht acht, gezien de be- zwaren voor den ,afzet van vee, en de ge ringe resultaten, die een dergelijke ge sloten verklaring in omgekeerde richting het vorige jaar heeft opgeleverd. In de afgeloopen week werden alleen in de provincie Groningen 58 nieuwe sta pels vee door mond- en klauwzeer aan getast. op Zoom, dat door tot nu toe onbekende T oorzaak Maandagavond nabij Vogelen- In ket van deze maa"d kree£ de zang een wagon, geladen met mais, in P°™ *e Amsterdama er kennis van, beweging kwam el reed in de richting b] een drukker Amsterdam Tholen, doordat de weg aldaar sterk "We,st natmnahteitsbewijzen voor auto s afhelt. Op hetzelfde oogenblik kwam uit De drukker had °P" de richting Tholen een tram, geladen met drac^ £ekrf1van e«\ zek<Tren G' suikerbieten, aan. Door de duisternis be- een 100-tal te leveren. Het papier waar merkten de machinist en de stoker eerst °P ze moesten worden gedrukt werd ook den wagen toen de tram dezen op eenige do,°/ G' geleverd De opdrachtgever zou meters was genaderd. Aan stoppen viel f®" kom?n om de kaarten af te halen, niet meer te denken en beiden sprongen Inderdaad verscheen G. op 6 October en van de machine. De stoker kwam op den het pakje in ontvangst. De man werd weg terecht, doch kwam met den schrik gevolgd en ging een radiowinkel op den vrij. De machinist sprong tusschen de HaaHemmerdijk binnen. Hier werd hij boombn door en viel op een partij! straat- aangehouden. Hij verklaarde, dat hij in steenen. Hij bekwam inwendinge kneu- opdracht handelde en wel van iemand, zingen, ernstige verwondingen aan het die zich Griek noemde. Hij had den man gelaat en een armbreuk. Na voorloopig gevraagd of hij ook een drukker wist die te zijn verbonden werd hij naar het alge- nationaliteitsbewijzen voor automobilis. meen Burgergasthuis te Bergen op Zoom ten wilde drukken. Op een bevestigend vervoerd. De botsing tusschen tram en antwoord had hij ook het papier gele wagon was zoo hevig, dat eenige wagons I verd. Deze G. was dus een tusschen- in elkaar schoven en de locomotief zeer persoon. Bij een nader onderzoek bleek, ernstig werd beschadigd. BALLONWEDSTRIJD!. Het oplaten Ivan ballons door 100 kinderen gedurende dat Griek nog vooreeenige andere zaken wordt gezocht. Zoo wordt hij verdacht van diefstal van auto's te Sneek, Gro ningen en Leeuwarden. Ook wordt hij de volksfeesten te Hi 11egom is een I gezocht door een psychopateninstituut J' 1 bij Leiden. Deze man, werkelijk genaamd Overhand-Landsberg, oud 23 jaar, is door de politie aangehouden. [succesnummer geworden. Bonnen, die aan de ballons hingen, zijn teruggekomen uit Vlissingen, Koudekerke en A v. Berkels Pat. 27%27, C Calve-Delft 61%63. A C, Suiker Mpij. 2122. A Int. Viscose 12%12%. A Küchenm. I. Acc. 8%8%-10 A Ned. Ford A.M. 200%—208. A Philips Gem. B. 57%58%-63. C Unilever 120%123-126%. C Anaconda Cop. 32%32%-33. C Bethelhem St. 30%—30%-31%. C Gen, Aviation 3%3%-3%. A A.N.I.E.M.—N.Bi. 182i/2_185. C A. Gas en EI. Cy. 81/4—81/4. C Cities Serv. Cy. 71/4— 7i/2. C Midd. West UUt. 11—lls/8. A Alg'. Explor. Mij. 63-74-71. A Boeton Mijnb. 3337-34. A Kon. Petr. Mpij. 140143%-46, C Contin. Oil Cy. 6%6%-7. C Shell Union O.C. 4%—4%-%. A Holl. Amer. Lijn 4% A K.N. Stoomb. Mij. 23%—23%. A Ned. Scheepv. U. 8182. A H.V. Amsterdam 192193-98, A Java Cult. Mij 143153. A N.I. Suiker U. 100—104. A Poerworedjo S.O, 13%13%. A Deli Batavia 138139%. C Deli Mij 1000 169—169%. A Senembah 193%190-190%. C Chicago Milw, 3%4-3%. A Amst. Rubb. C. 51%—51%-54. A Deli-Bat. Rubb, 18% A Hessa Rubber 32%33. A Serbadjadi S.R. 24%24-26. A V.I.C. Ondern. 27%—29. C Interc Rubber 1%1% Prolongatie 31/4—31/4. Koninkl. i- MARKT Industrie Amerika Philips Rubber H. V. A. - WISSELKOERSEN. 12 Oct. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 9.60 57.00 9.72 34.65 48.50 55.00 2.46% 13 Oct. 9.61 55.75 9.72% 34.65 48.40 54.50 2.46-% Mijnen Unilever Aku Young ISchepen Tabak Wettig gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2