DERDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 3 OCTOBER 1931. No. 233. Drie dozijn Nederlandsche padvinders naar den Balkan. BINNENLAND. Bij Hoofdpijn "j" en bij Kiespijn ZEELAND. jflSllHEEREN BAAI XI. Wij gaan naar Ccnstantinopel. Des nachts om twaalf uur zouden wij met de boot naar Gonstanlinopel varen. Natuurlijk waren wij er al eerder en nu betoonde de kapitein van de Italiaan- sche boot ons de vriendelijkheid door een dek voor ons vrij te maken ^en dit door zeildoek te beschutten en van elec- trisch licht te voorzien. Dit was natuur lijk heel prettig, want de reis naar de Turksche hoofdstad duurt twee nachten, daar wij den volgenden ochtend vroeg te Biourgas zouaen arriveeren daar den ge- 'heelen dag blijven liggen om 's nachts weder verder te varen. 'Biourgas is een vervelende, leelijke ha venstad, zoodat wij bljj waren toen de schroef weer in beweging kwam. De tocht door de Eiosforus, den volgenden ochtend vroeg, was onvergetelijk, voor al toen Coastantinopel in; het zicht kwam, direct herkenbaar aan de vele moskeeën en (m) in are Is. De douane-formaliteiten in Turkije zijn even zorgvuldig als lang dradig. Iedere passagier moest nl. een aantal gegevens invullen deze werden in een boek opgeschreven, zoodat onze vijf en dertig jongens circa anderhalf' uur oponthoud hebben veroorzaakt. !De „bootparkeer gelegenheid" bleek niet al te best te zijn, want ons vaartuig kon niet aande kade komen, zoodat wij in groepjes met allerlei bootjes aan land moesten worden gebracht. Hier werden wij opgewacht door den graaf de Hoche- pied, onzen gezantschaps-secretaris in Turkije, die buitengewoon behulpzaam was en ons naar onze verblijfplaats bracht, een lyceum. Daar werd een ten toonstelling gehouden van Turksche pro ducten, waar de jongens; voor weinig geld aardige souvenirs konden koopen, zooals kleedjes, pijpen e.d. Ook al wegens de tentoonstelling gingen wij met radio-jazz- muziek slapen, wat voor een goede nachtrust zeer bevorderlijk bleek. Konstantinopel is verdeeld in drie ge deelten, het oude Istamboel, de oor spronkelijke stad en verder Pera en Ga- lata. In het laatste deel woonden wij. Hier waren alle moderne gebouwen en theaters. Allereerst gingen wij' naar Is tamboel om er de moskeeën te bezich tigen. Het is een vreemde gewaarwording om een brug over te loopien en daarbij neer te zien op den „Gouden Hoorn", waar wij' op school zooveel over hebben hooren vertellen en waar je nu zelf voor staat. Bij de Aya Sofia gekomen konden wij' kiezen tusschen het uittrek ken van onze schoenen of het huren van een paar sauclajlen om over die schoenen aan te trekken. De vloeren der moskeeën zijn n.l. bedekt met tapijten, die tijdens den dienst, telkens door de Mohammedanen met het hoofd moeten worden aangeraakt. Oin nu die tapijten, niet te verontreinigen, mag men niet op- vuile schoenen binnen komen. Men ziet arme Mohammedanen, die onder hun schoenen geen kousen aanhebben, dan ook eerst hun voeten wasschen op de binnenplaats vóór de moskee. Met schui felende passen, om de sandalen niet te verliezen, hebben wij de Aya Sofia be zichtigd. Bij de volgende moskeeën heb ben wij echter maar onze schoenen voor de goedkoopte uitgetrokken en deze vol gens de gewoonte, in onze handen me degenomen. (Wordt vervolgd). NAAR EN VAN NED.-INDIE. Ten aanzien van de rangschikking in klassen van landsreizigers naar en van Ned.-Indië, zijn met ingang van 1 Janu ari 1932 de volgende nieuwe bepalin gen vastgesteld: Gerangschikt worden in de 1ste klas se: aburgerlijke ambtenaren, die een bezoldiging genieten of genoten hebben van 775 's maands of meer; b. Leger: officieren met den rang van kapitein en hooger; Marine: officieren met. den rang van luit. t. z. Ie kl. en hooger; in de 2de klasse: a. burgerlijke amb tenaren, die een bezoldiging genieten of genoten hebben, voor zoover de man nelijke betreft, van minder dan 775, doch niet minder dan 350 's maands, voor zoover de vrouwelijke betreft, van minder dan 775 's maands; b. Leger: luitenants, onderluitenants en de ande re onderofficieren boven den rang van sergeant-majoor, zoomede de jongelie den, bestemd voor de Kon, Mil. Acade mie en de voor die instelling bestemde onderofficieren der landmacht; Marine: luitenants t. z. t. 2e en 3e kl. en onder officieren boven den rang van sergeant majoor, zoomede de jongelieden, be stemd voor het Kon. Instituut voor de Marine; in de 3de klasse: amannelijke bur gerlijke ambtenaren, die een bezoldiging genieten of genoten hebben van minder dan 350, doch niet minder dan 160 's maands; b. Leger en Marine: onder officieren met den rang van sergeant en hooger, voor zoover niet in de 2de klas se gerangschikt; in de 4de klasse: a. mannelijke bur gerlijke ambtenaren, die niet in een der vorige klassen zijn gerangschikt; b. Le ger en Marine: militairen en schepelin gen beneden den rang van sergeant; c. personen, die worden overgevoerd krachtens artikel 8, sub b, c en e, en artikel 9, sub a, b, e en f, van het'Over tochtsreglement. Voor de toepassing van de voren staande bepalingen wordt de daarbij be doelde bezoldiging berekend naar den maatstaf, geldend voor de berekening van het verloftraktement. II. In afwijking in zoover van het on der I bepaalde worden, ongeacht het be drag van hun bezoldiging, niet lager ge rangschikt dan in de 2de klasse de on derwijzers, die in het bezit zijn van de akte van bekwaamheid als hoofdonder wijzer. III. Zij, aan wie bij uitzending in tijde- lijken dienst gedurende een bepaalden termijn recht is toegezegd op overtocht in de 1ste of in de 2de klasse, behou den dat recht voor zich en hun gezin gedurende dien bepaalden termijn. IV. Aan landsreizigers van Neder- landsch-Indië naar Nederland, die vol gens bovenstaande bepalingen in een la gere klasse worden gerangschikt dan waarop zij volgens de oude bepalingen recht hebben, kan, indien zij vóór den datum van officieele bekendmaking van deze beschikking bij de stoomvaart maatschappij definitief plaats hebben be sproken, door den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, wanneer daar toe door hem aanleiding wordt gevon den, alsnog voor éénmaal in de hoogere klasse overtocht naar Nederland worden verleend. 1 Mijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) Federatie van vereCnigingen voor ziekenhuisverpleging. Vanwege de Yereeniging „Ziekenlïuis'- verpleging op Walcheren'', is aan de Be sturen van Vereenigingen voor Zieken huisverpleging in Zeeland het volgende schrijven gericht: „Het zal U uit den aard der zaak niet onbekend zijn dat in de laatste jaren in Zeeland het werk onzer vereeniginglein een flinke uitbreiding heeft gekregen en wel zoodanig' dat naar schatting op 1 Januari 1931 het gezamenlijk ledental onzer vereenigingen meer dan 40000 be droeg. Het grootste deel dier vereenigin gen is aangesloten bij de federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Nederland, welke federatie echter uit sluitend werkt op landelijk terrein. Toch zullen er meerdere zaken zijn, voor onze vereenigingen van zeer groot belang, die op meer beperkt terrein liggen, hetzij: van de streek, hetzij van de provincie .in haar geheel, en waarvoor het nuttig zou zijn wanneer er tusschen onze organisa- tie's, streeks- en provincie's gewijs een zekere band bestond waardoor het mo gelijk was deze zaken onderling le re gelen en le bespreken. De federatie, zooeven genoemd, kent reeds streekverbanden, waarmede vooral de propagande zeer wordt bevorderd. Ons bestuur heeft overwogen of niet ook in Zeeland een dergelijkei organisatie kan worden tot stand georacht waardoor de samenwerking nauwer wordt en de propaganda beter kan worden geregeld en bevorderd, daar nog een ontzaggelijk groot terrein ten opzichte hiervan in onze provincie braak ligt. Om de mogelijkheid daarvan onder het oog te zien hebben wij de eer Uw bestuur uit te noodigen tot een bijeen komst op Zaterdag 24 October des' na middags 2 uur in het Schuttershof te Middelburg. Het ligt niet in de bedoeling op deze vergadering reeds besluiten te nemen, waardoor dus de besturen of afgevaar digden door niets gebonden zijn en na deze vergadering in hun organisaties de zaak aan de orde kunnen stellen. MIDDELBURG. Chr, Middenstandsvereeniging. Donderdagavond hield de Chr. Mid denstandsvereeniging alhier een leden vergadering in het gebouw der Chr. J. M. V. onder voorzitterschap van den heer K. Helder. Nadat verschillende in gekomen stukken behandeld waren en enkele nieuwe leden ingeschreven wer den, deelde de voorzitter mede, dat door de afd. van den R.K. en Moderne Bond van Handels- en Kantoorbedienden, een verzoek is gericht aan den Raad om een gedwongen middagsluiting der winkels. De kwestie wordt uitvoerig behandeld waarna de vergadering in dezen una niem haar houding bepaalt. Voorts kwam ter tafel het bestuursvoorstel be treffende het houden van een Midden standstentoonstelling, na eenige bespre king werd algemeen besloten om deze te houden in 't voorjaar van 1933, Hierna verkreeg de heer C. J. Boos ter, directeur der Nederlandsche Mid- denstandsbank, alhier, het woord, voor zijn te houden lezing over „Het Cre- dietwezen", waarbij behandeld werd: a. wat crediet is, b. wie crediet geeft en c. wie crediet krijgt. Van crediet is sprake in al die geval len waarbij in het ruilverkeer het af staan van een zekere waarde en de ontvangst van het daarbij bedongen equivalent door een zekere tijdsruimte zijn gescheiden. Van de drie vormen waarin het crediet bij den tegenwoor- digen stand van het credietwezen op treedt a. Leverantie van waren onder con ditie van betaling op tijd. b. Geldleening. c. Het aangaan van schuldverplichtin gen ten behoeve van derden, heeft de heer Booster alleen den 2en en 3en vorm en daarvan alleen de z.g.n, geor ganiseerde credietverleening behandeld. De instellingen bij wie de georgani seerde credietverleening berust zijn de Banken. Dit zijn instellingen, die cre diet nemen (passieve crediettransacties) om daarin de middelen te vinden tot credietverleening (active crediettrans acties). De aard der actieve crediet transacties wordt voor een goed deel beheerscht door den aard der verplich tingen, die de Bank in qualiteit van cre- dietneemster op zich neemt. Ten slotte werd behandeld de vraag: wie krijgt crediet. Hierbij werd speciaal gesproken over het Middenstandscre- diet, dat is te beschouwen als een bij zonderen vorm van bankcrediet, verleend aan een speciale klasse in ons produc tie- en distributiestelsel. Het Bankcrediet moet uitsluitend ge bruikt worden als veiligheidsklep voor een culminatie-punt van betalingen, als een laatste, direct beschikbare reserve. Het dient om tijdelijke kapitaalsbehoef ten te overbruggen en niet in een blij vend tekort aan werkkapitaal te voor zien. Bij de behandeling van een crediet- aanvrage komt dus in de eerste plaats de vraag: waarvoor is het crediet noo- dig; dan de vraag; is credietverleening in verband met de finantieele positie van aanvrager gewettigd en tenslote als aan beide eerstgenoemde vereischten uit banktechnisch oogpunt voldaan wordt de vraag: is de te stellen zekerheid te accepteeren. Waarvoor bankcrediet gevraagd mag worden en waarvoor het niet gevraagd mag worden, werd door den heer Boos ter met enkele voorbeelden duidelijk ge maakt. Uit door credietaanvrager overgeleg de balansen is op te maken of crediet verleening in verband met de finantieele positie van den aanvrager gewettigd is, terwijl ten slotte in den breede de ver schillende zekerheidsstellingen, die mo gelijk zijn, werden besproken en ver klaard. Op deze lezing ontspon zich een inte ressante discussie. De door verschillen de aanwezigen gestelde vragen werden door den heer Booster beantwoord. De voorzitter dankte ten slotte den heer Booster voor deze zeer leerzame lezing. VLISSINGEN. Op 26 Juni 1918 verzond de Brand- stoffencommissïe „Vlissingen" aan een inwoner van de Molenstraat alhier een kennisgeving, dat legen inlevering der kaart een pak gewone kaarsen kon wor den afgehaald bij een met name genoem den leverancier. Blijkens het poststempel werd deze kaart Donderdag aan den bewoner af geleverd. De .afstand Distribuliegebouw —Molenstraat werd dus a/gelegd in ruim dertienjaar en drie maanden. ZUID-BEVELAND. IIEIN KENSZ AND. Donderdag j.l. kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Biij de ing'ek. stukken wordt met al- gtemeene stemmen. besloten op een Ver zoek van de gemeente Goes! tot subsidie- verleening aan de Litterair Eieoinoimiscehe afdeeling der H.Bi.S., afwijzend te be schikken omdat geen behoefte wordt ge voeld lot instandhouding dezer afdeeling wanneer daaraan groote kosten zijn ver bonden. Eenzelfde lot onderging een aanvraag voor subsidie vam d'en A.N.W.Bl. omdat in den tegjen woordigen lijd subsi dies alleen bij g'roote noodzaak kunnen plaats vinden. Vastgesteld wordt de inkomslengrens ter bepaling van de bijdragen in de Lko.s- ten ter bestrijding van omlslmetfting bij e.v. besmettelijke ziekten. Bi. en W. bieden de begrooting aan voor de gemeente voor het dienstjaar '32, sluitend op een bedrag aan inkomsten en uitgaven ad' f 57.253 met een .post onvoorzien van f i2.012. i Besloten wordt de ver breeding van dan Oudenkamerschenweg te doen uitvoeren in drie perceelen en zoomopdig bij een ontstaan voor werkloosheid. Eveneens zal op deze wijze w7 or den verbeterd de Zuid- zaksche: dijk. De kosten verbonden aan de inrichting van bet nieuwe gemeente huis zullen voor het overgrposte deel door vrijwillige bijdragen kunnen worden bestreden. B'ij de rondvraag vestigt de heer Die Mol de aandacht van B|. en W. op de uitvoering van het schilderwerk der bui tenmuren wat z. i. niet overee,nkjo!m|- stig de eischen geschiedt. De heer B, e a u f o r t wees op de ver keerde wijze waarop dè oude openbare begraafplaats wordt onderhouden. De SPOOR-BAAN, (De Beiersche regeering biedt een spoorlijn van 24 K.M. in clusief alle materiaal en met een jaarlijksch subsidie van 6000 gulden ten geschenke aan dengeen, die bereid is, de exploitatie voort te zetten). Beieren heeft een cadeautje Het ligt klaar voor u of mij, 't Valt wat buiten het gewone, 't Is een spoorwegmaatschappij. Vierentwintig kilometer Spoorbaan, met het materiaal, Als stations, locomotieven, Wagens, loodsen, allemaal, Wie 't wil hebben kan het krijgen, Maar daar 'houdt het niet mee op, Hij krijgt ook nog een subsidie Jaarlijks, van zesduizend pop. En de eenige conditie, Die op de aanvaarding staat, Is dat dan de nieuwe eigenaar, Ook de treinen loopen laat. Heusch, 't is ernst, ik maak geen grapjes En nou u, hoe vindt u dat Spoorwegkoning kunt u worden, Met een toegift, is dat wat? Nou dan vaders, ooms van neefjes, Is dat net niet iets voor u? Gij, die droomt van speelgoedtreintjes, Neem uw kans, zij is er nu. Zeg, collega groote jongens, Denk eens aan, je eigen trein, Altijd eerste klasse reizen, Gratis jö, is dat niet fijn? En je kunt hem zelf besturen, Als je wilt, als machinist, Hebben wij niet heel ons leven Juist dat ideaal gemist 't Is natuurlijk niets voor vrouwen, Meisjes houden daar niet van, Laat die maar met poppen spelen, Treintjes is iets voor een man. Wissels, overweg, signalen, Alles is er, alles echt En in vol bedrijf tot heden, Dus ook blijkbaar niet zoo slecht, 't Is dat ik nu, heel toevallig, Voor mijn brood iets anders doe, Anders zou ik nu mijn slag slaan, En dan sloeg ik spoorslags toe. Slechts op één ding wil 'k nog wijzen, Voordat u naar Beieren gaat, Voor een loopbaan als beschonken Spoorwegmaatschappijmagnaat. Een regeering die iets weggeeft, Qua verschijnsel, is zoo gek, Dat is zooiets onnatuurlijks Ergens schuilt er vast een lek. Ergens moet een vuiltje zitten, Ook al heb ik 't nog niet door En 'k doe wel, u aan te sporen: Komt voor alles dat op 't spoor. P, GASUS. voorzitter zegt in beide gevallen voor ziening toe. ,s-GRAVENPiOLDER. In de Woensr dagmiddag gehouden vergadering van dien Gemeenteraad werd een voorstel van de raadsleden, de heeren D. Joziasse, A. Bakker, C. AI. de Koster en Chr. C. Ver huist om de verplichte Zondags sluiting der herbergen in te voeren en den burgemees ter de bevoegdheid te ontnemen toft' 't ge ven van vergunning voor dansmuziek' in de herbergen, met vier tegen drie steimi- men aangenomen. De heeren Schouten en Vermue ver zochten den burgemeester het besluit als zijnde in strijd met het algetmeene 'belang aan de Kroon ter vernietiging voor te dragen. De Burgemeester weuschte zich hier over nog le beraden. Vervolgens werd een winikfelsluilingsv verordening vastgeleld waarb'ij1 in afwij king van de bepalingen der winkelslui tingswet wordt bepaald, dat gedurende den zomertijd de winkels tot negen urn 's avonds geopend mogen zijn. Verder wordt alle verkoop op Zondag verboden B. en W. wrerden gemachtigd tot het aangaan van een geldleening groot f 7000 tot dekking van de uitgaven voor de electrificatie. De begrooting voor 1932 werd aan geboden met een eindcijfer vlan, f 3.171 en een post voor onvoorziene ui tgas en uitgaven van f 942. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O. D. Gemeenteraad van Terneuzen, TERNEUZEN. In de Donderdag ge houden vergadering waren alle leden present. Aan den heer G. F. P, van der Peijl werd een stuk erfpachtsgrond, gelegen aan de Nieuwediepstraat, verkocht voor 1000. Door dezen verkoop ontstaat de mogelijkheid tot verbetering van plaat selijke toestanden aan die straat. Aan den heer A. Moggré werd op verzoek eervol ontslag verleend als on bezoldigd ambtenaar van den Burgerlij ken stand, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. B. en W. stelden voor af te wijzen een verzoek van Pater Gardiaan van 't Capucijnenklooster te Sluiskil om een bijdrage in de kosten der vernieuwing van het torenuurwerk. De heer C o 1- s e n stelde voor een bijdrage van 100 te geven. De heer Hamelink stelde aanhouding voor. De heer S c h e e 1 e wenschte afdoening en bestreed het leg gen van nieuwe offers op de gemeente kas. Het voorstel werd met 11 tegen 5 stemmen aangenomen. é&fi&hh ECHTE"FftTRCffi! ÉK^^^^20S0d.PCTQfg ^^rerscJuift U wolketi vanpwrtf l.litfiL II I I (Ingez. Mjea.J Afgewezen werd een verzoek van den heer F, C. Jansen Verplanke, hoofd der o. 1. school te Othene, om een school lokaal der gemeente, zoo mogelijk met gratis vuur en licht in gebruik te mogen ontvangen voor het geven van een cur sus in „handenarbeid", opleiding acte r. B. en W. gaven te kennen, dat zij van gemeentewege geen lokaal disponibel hebben, terwijl eenige leden als hun oor deel uitspraken, dat belanghebbenden zich voor zulke cursussen ook eenige fi- nancieele opoffering moeten getroosten, De heer C o 1 s e n meende dat wel een lokaal zou kunnen beschikbaar gesteld worden, doch sprak niet van gratis vuur en licht. Het denkbeeld van den heer Colsen vond geen steun. In behandeling kwam de vaststelling van een reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente. Door den heer De Bakker was als amendement voor gesteld te bepalen dat Roomsch-Katho- lieken op 15 Aug. en 1 November, zijnde hoogdagen, vrij zouden zijn van dienst. B. en W. stelden voor de vrije dagen uit te breiden voor de Katholieken met 1 Nov. Door verschillende leden werd het onraadzaam geacht dit in het re glement vast te leggen. Andere gods dienstige richtingen hebben b.v, ook hun dank- of biddagen, welke men dan even eens zou moeten vermelden.Ten slotte bleven behalve het bepaald aantal va- cantiedagen alleen als vrije dagen aan gemerkt de erkende christelijke feest dagen. Bepaald werd dat ambtenaren geen nevenbetrekkingen mogen uitoefenen of nering drijven, ook niet door een lid van zijn gezin, tenzij met toestemming van B. en W., terwijl vrouwelijke amb tenaressen bij het sluiten van een hu welijk worden ontslagen. Dit laatste ge schiedt eveneens met ambtenaren die den leeftijd van 65 jaar bereiken. Daar omtrent werd nog een overgangsbepaling vastgesteld voor in dienst zijnde amb tenaren, wier diensttijd door B. en W, overeenkomstig bestaande regelingen nog kan worden verlengd tot het 70ste jaar. Het reglement voor de steunregeling voor werkloozen werd gewijzigd in dien zin, dat met goedkeuring van den Mi nister van Binn. zaken en landbouw daaronder ook worden opgenomen me taalbewerkers, de zeelieden werkloos wegens het opleggen der stoomschepen van de reederij Lensen en de werkloo zen van de N.V. „De Hoop". Dit betee- kent, dat in de uitkeering aan deze werkloozen van rijkswege tegemoetko ming wordt verleend. Besloten werd tot het beschikbaar stellen van gelden voor aanschaffing van 3 kachels voor de bijzondere school in de buurtschap Driewegen, De rekening der brandweer over 1930 werd goedgekeurd in ontvangsten op 1861, uitgaven 2138, Vastgesteld wer den de rekeningen der gemeente en van het gemeentelijk woningbedrijf over den dienst 1930, Het kohier der rioolbelasting werd vastgesteld op 1729. Bij de rondvraag deelde de v o o r z. den heer Colsen mede, dat de tijdelijk gemeente-opzichter weer ontslagen is, omdat er voor het oogenblik geen werk voor hem is. De weg door de Kerkhof laan, meer bepaald de zijkanten, zullen nader worden afgewerkt, waardoor de bewoners geen overlast van afstroomend water zullen krijgen. Overweging werd toegezegd voor het bijplaatsen van een straatlantaarn aan de Oostzijde van het kanaal te Sluiskil. De heer V a n D r i e 1 bepleitte een beteren trap van de West- kolkstraat naar de Roeiersgang. De heeren v. Doeselaar en Col sen brachten ter sprake den langen tijd die verloopt eer begonnen wordt met de ten behoeve van Sluiskil voorgenomen werken, waarvoor op de begrooting 12.000 is uitgetrokken. Van de zijde van B. en W. werd meegedeeld, dat op het oogenblik nog niets anders kan ge maakt worden dan het stukje weg, z.g. Niemandsland, hetgeen dan ook geschie den zal. De heer H u ij s s e n bepleitte verbe tering van den weg over den Koedijk en klaagde dat bij de uitvoering van be- stratingswerken die straten zoolang ge sloten blijven. De heer V e r 1 i n d e deelde mede, dat er in de Stationsstraat iemand die uit de zijstraat naast het daar staand kantoor kwam, werd verbaliseerd om dat hij dwars over het trottoir reed. Hij acht dit ongehoord, omdat men toch niet anders in de straat kan komen. De voorzitter deelt mede, dat het voornemen bestaat daar een verharde straat te maken, waarbij het trottoir zal zakken en een deel der straat wordt. De heer De B r u ij n brengt nog ter sprake den onooglijken en naar zijn mee ning gevaarlijken toestand der gemeente haven, indien er eens een hevige storm vloed zou komen. Ten slotte werd overgegaan tot het houden eener besloten raadszitting.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 9