Handel, Nijverheid en Visscherij RAARE TIEÈ. SPORT. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. nister zeggien, want de a an gelegenheid: is nog in onderzoek. De eenige practische beschouwing, welke uien er van kan geven is 'deze, dat, wil de regeering va|a de bietenteelt 1932 nog iets terecht brengen, spoe dig en royaler dan vorig .jaar moet steunen. Reeds dit jaar bedroeg de met bieten bezaaide oppervlakte slechts de helft van de normale teelt, zoodat we den abnormalen toestand beleven, dat in ons land suiker moet worden inge voerd. En men mag daarbij veilig aan nemen, dat er nog minder peeën zouden zijn gezaaid waaneer de boeren dat had den gekund. Men ziet thans reeds de gevolgen van het talmen der regeering. Zóó weinig vertrouwen hebben de bietenbouwers in den te verwachten steun, dat zij reeds op groote schaal wintertarwe gaan uit zaaien of zaad aanknopen en hun lan derijen voor dit gewas: in orde brengen. In kringen van landbouwers vernam het blad dat de. teelt van 1932 nog veel en veel minder zal bedragen dan anders, misschien slechts 10 of 38 pet. der nor male oppervlakte. Werkloosheid. Bij ue Arbeidsbeurs stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven: 1 typograaf, 11 grondwerkers, 9 met selaars, 10 opperlieden ,5 schilders!, 1 steenhouwer, 1 betonwerker, 15 timmer lieden, 2 stoffeerders, 14 meubelmakers, 6 politoerders, 9 kleermakers, 1 kapper, 3 schoenmakers, 9 bankwerkers, 2 klin kers, 1 ponser ,3 machinisten, 2 plaat werkers, 2 pianomakers, 2 slijpers;, 1 rij wielhersteller, 1 scheepmaker, 4 sme den, 4 stokers, 2 monteurs', 11 vormers), 1 voorslaander ,5 draaiers, 10 bakkers, 1 kok ,4 slagers, '9 boerenarbeiders, 1 tuinman, 1 bloemist, 3 reizigers, 7 win kelbedienden ,1 chauffeur ,4 kellners, 3 varensgezellen, 13 kantoorbedienden, 8 van andere groepen ,72 met vakkennis onder bepaald beroep, 186 zonder vak kennis (ongeschoolden). Verder 8 vrouwen w\o. verstelnaaister, wasch- en werkvrouwen ,kantoorbedieu:_ de,n, steno-typiste ,enz. Totaal vorigje week 470, bijgekomen 1377, afgegaan 138 ,over 469. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister betreffende Zeeland ontleenen wij het volgende: Nieuwe inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Oester- en mosselcultuurmaatslchappij gebr. Sinke N.V., Ierseke, Havendijk 0. 204, handel in en kweeken van oesters ten mosselen, en andere schaal- en schelpdieren, en al hetgeen daarmede in verband staat. Dir.: F. D. Sinke. Comm. D|. J., J. C,. en Ci. J. D. Sinke, .Maatjscbi kapitaal f 20.000 geheel igeplaatst en ge stort (Ned. St.crt. van 7 September 1931, bijv. no. 2415) (3249). Wed. II. Sybrands, Vlissingten, Singel- weg 6, handel in ankers en kettingen. E.: wed. C. J. Sybrants-van Eek. Gevolm. A. van de Kop. (3247)). Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Drukkerij M. Geelhoed, Vlissingen, Oude Markt 43—45 handelsdrukkerij en boekbinderij. Overl. E.: M. Geelhoed. Nieuwe E.: Wed. G. Geelhoed—Saay. Ge volm.: A. Geelhoed. Zeevrachten HollandLonden met 20-pet, verhoogd. De Biatavier lijn (Wim. H. Muller eu Go. N.V.), Cornelder's Scheepvaart Mij., Rot terdam, General Steam Navigation Co. Ltd., Londen, N.V., Hollandsehe Stoom boot Mij., Amsterdam, N.V. Rotterdam Londen Stoomvaart Mij., Rotterdam1, Smith en Van Ommeren Rotterdam en N.V. Stoomvaart Maatsch,. „Zeeland", Vlissingen, igeven kennis dat met in gang van Maandag de zeevrachten van [Een Zeeuw, die zich bescheidenlijk als „een boertje" aandient, geven de dagen, die wij thans beleven, aanleiding tot de volgende ontboezeming, die wij uiteraard geheel voor z ij n rekening laten. Red.) Kbin mar een boertje maar kwou tog wel is wat schrieve, want noe bint toch zukke raare tieë dak er niet mee bie kan. Kbin tenminste blie dak buute woon, want dan eije tog veel minder gekles as in de stad, je staad op en je ga na je land, je doe je werk en je geniet inpessant van de buutelucht. Je moe noe geen groote boer wezen oor, want das in de tegewoordige tiet een broerde boel, de opbriengsten binne zoo weinig en je pacht moe je toch betale. Noe ebbe de meeste pachteere der wè wat afgedaan oor, maa das tog ook nie lolleg, die mense ebbe toch ook der laste te betale en voo die polderse diek is wat noodig oor. Dan ebbe ze van de belasting nog ge- zeit dat ze as ze wat schoenke dèr ook nog van mochte betalen, das al eel on- billek, maak gloof da se dèr al eel on- gekomme binne. Me beleeve toch raare tieën, eel de Amsterdam) Rotterdam, Harlingen en Vlis singen naar Louden en Harwich, met 20 pel. worden verhoogd. Waardelooze haring. Door de steeds minder wordende kans op uitvoer, blijven de exporteurs in ons land met een groote hoeveelheid 'nering van het vorig ja,ar zitten. Wegens de |g(roioi- te vangsten van dit j.aar willen de afne mers geen oude haring meer koopen en is de waarde dezer haring tot ongeveer nihil gedaald. Een handelaar te IJmuiden heeft reeds zijn oude voorraad opgeruimd door de haring naar de mestvaalt te doen verhuizen. Naar het „Hbld." verneemt,, heeft het K. N. G. V. besloten niet déél) tei ne men aan de O. S. te Los Angeles in 1932 met de damesploeg, die liet Olym pisch kampioenschap in 1928 veroverde. Korfbal. De wedstrijd D.O.S.—E.L.TO. (Kloe- tinge) is j.l. Zaterdag geëindigd met een 3—1 overwinning van E.L.T.O. welke verceniging daardoor kampioen werd van den Zeeuwschetn Korfbalbond. Deze overwinning dankt E.L.T.O. voor namelijk aan de groote geestdrift van alle speelsters en spelers, waarbij de laksheid van enkele D.O.S.-leden scherp afstak. Voor de rust nam E.L.T.O. de leiding, door een misverstand' in de verdediging van D.O.S., om die voorsprong in de tweede helft lot 2—0 te vergrootten Na de vakverwisseling deed D.O.S. alle moei te om op te halen. Wel verkleinde! zij den achterstand tot 2—1, doch toen E.L.T.O. door slecht ingrijpen van de D.O.S. ver dediging weer een doelpunt maakte, was de resteerende tijd niet voldoende am nog op te halen en bleef de stand 3—1 voor E.L.T.O. Duivensport- Zondag hield de Postduivenvereen. „De Sinelposl een prijs vlucht van uit Mons (België) 108 km. Die lossing h,ad plaats te 11 uur 30 Mn. met Noorden wind. De eerste duif klokte 1 uur 54 min. 35 sec. De laatste prijsduiif te 2 uur 30 min. 50 sec. De prijzen werden behaald als volgt: 0. v. Belzen le, 3e, 5e en 8e prijs; J. die Bree 2e prijs, R. Dirven 4e en 6e prijs. C. Blok 7de prijs en E. Potvliet 9de prijs. Verplaatst niet ingang; van 1 Oc tober a'.s. de besteller 'bij de,n P. T. en T., D. Louws van MeTiskerke naar Zoutelande. ,Mct ingang v?<u 1 {October a.s. wordt het hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor te Zoutelande omgezet in een station voor den P. T. en T.-dienst. Zondag is een draadloos telefonisch onderhoud gevoerd tusschen Medan en Nederland. De uilkomsten waren bevredi gend. Men deelde mede, dat de dienst tusschen Medan en ons land vermoedelijk op 1 Octoöer zou worden geopend. Herstel der Goudsche glazen. Gedurende het tijdvak van 1 Oc tober tot eu met 15 November 1931 zul len op de postkantoren bijzóndere fran keerzegels verkrijgbaar worden gesteld, welke met een bijslag boven de gewone fratnkeerwaarde verkocht zuden worden. De frainkeerwa,arde der zegels bedraagt resp. I1/21 en 6 cent en de verkoopprijs resp. 3 en 10 cent. De kleur van het 11/2 cent zegel is groen, die van het 6 cent zegel rood. De extra opbrengst komt ten bate van het Fonds tot hersltel van de Goudsche glazen. wereld liekt wel een gekkenhuus, 't buuteland dè kiek ik maa nie meer na, want 't is allemaa broerdegeit wat joort en leest, in Siena, in Britsindie, in Duis- land, in Rusland, afijn, zoo kei je an de gang bluuve, maa je moet dat niet al te erg opnemen oor, want tis eigelijk al tiet zoon bitje geweest, ik erinner me nog uut den ouwen tiet die Balkan dat was me ook een rommeltje en noe oor je dè werachtig niks van, 't kan verkeere zei Breeroo. Keb al an een eeleboel mense ge- vraagt: weete jullie nou eigelik oe dat allemaa komt en dan zegge ze: tis deur de werkloosheid, een ander zeit: zebbe te oog geleefd, weer een ander zeit: zebbe te vee geprodeceerd, 't komt deu de masines, da spreekt waa je vroeger ondert mense voo noodig at, dè kei je tnoe mit tien af, weer een ander zeit: 't zit em in de veroudienge van in en uutvoer en zoo bluuf je maar an de gang, maar ik zeg maa as de groote koppe tnie weete, dan weet dk et as een eenvoudig boertje zeker nie. En dan bin der van die manne, die zegge weet je oe dat noe eigelijk komt: et goud zit op oope, Frankriek eit veel en in Nederland zit er ook veel en dan praate ze over Engeland en van dat laate vaare van de gouwe standerd in Engeland, ik snap er niks van oor, maa dat weet ik wè: as je ies voor Engeland Ind. Stoomvaartlijnen, B allo er an, (thuisreis) 27 v. Port Said, 1 te Marseille verwacht. Sibajjak, (uitreis) p. 27 Finisterre. Pa tri a(thuisreis) 27 v. Sabang. Insulinde, 26 van Rotterdam te Ba tavia 1 Marnix van St. A Id eg on de, 29 (6 v.m.) v. Batavia te IJmuiden en (10 v.m.) te Amsterdam verwacht. Stoomv.lijnen op N.-Amerika, Statendam, Rotterdam n. New-York p. 27 Lizard. Nieuw Amsterdam, 29 (v.m.) v. New- York te Rotterdam verwacht. Ongelukken. In de Plataanstraat te 's-H er to ige n- b o< s c h heeft K. door een val' van een trap de hals igebrojken. Hij werd dood opgenomen. De 15-jarige ,N. S. te, Plosterhjolt is tusschen een dorslchmachine bekneld geraakt. Het meisje is in hppeLoozen 'toestand naar het ziekenhuis overge bracht. BOEKHOUDER VAN WERKVER SCHAFFING MET f 3000 ER VAN DOOR. De 22-jarige J. D. te B e i 1 e n die belast was met de boekhouding van werkverschaffing in die streek! is Vrij dag met een bedrag van ongeveeflf f 300)0 gevlucht. D. was in dienst van de Grond- Maatschappij te Hoogeveen en had aldaar dat bedrag gehaald. Hij moest dit gteld b'ij de wericbazen brengen op de werkver schaffingen in Midden-Drente, doch is vermoedelijk naar Assen doorgereisd. De Amsterdarnsche werïdoozen konden hierdoor op het werk niet uifbetaiald wor den. Zij hebben huil loon nog op het station Beilen uitbetaald gekregen, toen zij op het punt stonden, voor hun veer- tiendaagschen vrijen Zondag naar Am sterdam te vertrekken. Nader meldt men aan de N. Rott. Crt. De ontvluchte boekhouder D., wiens aanhouding per radio was verzocht, is door de Haagsche politie in een hotel aldaar opgespoord. Het vermiste gjeld was nog in zijn bezit. Hij ;gaf voor, uit wraak te hebben gehandeld, daar hem ontslag was a,angezegd. EEN HEELE TIPPEL. Te Eind hoven is de jeugdige Heinrich Kasper, die daar vroeger ris „Oostenrijksch kin'd- 'je'' was bij de familie Hertogs in de Rubensstraat, heelemaal uit Weienen ko men aanloopen. Hij was werkloos, her innerde zich Nederland als het land van melk en honig en denkt daar nu ook wel gauw werk' le zullen vinden. MET DEN SCHRIK VRIJ. Men meldt a,an de Maasbode uit Oss: Toen Zondagmiddag de heer van S. uit Rotterdam, na een passagiersvtucht met zijn toestel P. H. A. J. M., wilde Ran den, sloeg plotseling het toestel door onbekende oorzaak' over den kop. De propeller en het landingsgestel werden vernield. De heer van S. en zijn mede passagier, mey. C. van L, kwamen be houdens zeer kleine kwetsuren met den schrik vrij. NOG EEN .MIJN. Zaterdag werd, volgens rapport van binnengekomen scha pen op een 14 zeemijl afstand Zuidl- West ten Westen van het lichtschip Wiesthinder nog een drijvende mijn waargenomen. SCHILDERIJ UIT DEN LAKENHAL ONTVREEMD. Men meldt aan de Maasbode uit Leiden, dat Zaterdagmid dag uit het Stedelijk .Museum „De La kenhal" te Leiden een schilderij is ont vreemd van den Leidschjen schilder .Jan. Toorenvliet, die le telde van 1635'1719. Het ontvreemde schilderij is 32 ctrri hioog en 251/2! cm breed rechts in hielt (mid den valsch gemerkt met de handteekte- ning J. Steen. Het stelt voor een scène waarbij een man aan een vrouw teen vroeger angenoome eit èn je wor noe betaalt mit een pondje van 9 in plaas 12 dat je nog niet gelukkig bint. Afijn da bin allemaa van die dienge der een boereverstand nie bie kan, maar ik zeg maa ons landje zit er tog nie zoo slecht voor weet je, noe ja ze komme wel is wat te kort op de begrootienge, maa die tegevallertjes ei je in je uus- ouwe ook wel is, men ebbe bekwaame manne an 't roer, goeje koppe, dè ver trouw dk maar op, dan b'ee je gerust. Maa jaa, as de mense noe mekaar gek gaan maake, dan elp je makaar nie, maa dan elp je de boel in de war, je gezond verstand moe je toch ouwe en jeit toch altiet gezien, dat er na een eerlooze tiet weer' een andere tiet komt, dat emme na de frans-duitse oorlog toch ook ge zien. Kza nie zegge, dat 't geen lamme tiet is oor, maar dan moe je juust je kop opouwe das mannewerk. En dan lees je dèr over al die banke in 't buuteland, maa der eit ons land eigelek weinig mee te maake, onze banke bin eve goed as vroeger, laate tog de mense, die der geld ebbe, dat stil letjes laate staan, dan elpe ze mee om de toestand te verbetere en nie erger te maake en ze trekke nog rente van der geld ook, wat ei je der an as je noe geld tuus eit, je kriegt er geen cent rente van en ze kommen et nog bie je buidel' geld aanbiedt. Het werk is op een paneel geschilderd en uit dte om lijsting weigigenomen. Toen een suppoost te half vijf een rondwandeling door de zaal maakte, hing het stuk nq,g op zijn p'la;ats. Bij een vol gend bezoek te vijf uur was het verdWIe- nen. Voor enkele jaren is het schilderij schoon gemaakt en van een dikke vernis laag bevrijd, zoodat het in schelle, htelle kleuren werd omgetoov©rd. Het vertegen woordigt een waarde van naai* schatting f 300. Van den dader heeft men tot nu toe geen spoor kunnen ontdekken. De „Toorenvliet'' is nog Zaterdagavond door den dief aan een kunsthandelaar in Den Haag verkocht. Zoodra deze Zondag van een diefstal vernam, heeft hij dei po litie van een en ander op de hoogte ge bracht. Het schilderij is in beslag geno men. j I f. I f ERNSTIGE TWIST WIE. .MOESiT BE TALEN? Te C a b a u, r bij Schoon hoven is bij een ernstigen twist de 19- yariige G. de Wi. door zijn vriend P. V. beiden afkomstig ui!t Loopük, zoodanig met een mes gestoken, dat hij ïn zorg wek- kenden toestand in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De twist ontstond toen de vrienden na sluitingstijd eie(u café verlieten, over de vraalg wie het gelag moest betalen. Per fiets huiswaarts gaan de liep onderweg de twist zoo hoog, dat P.. V. zijn mes troik en G. de W. daarmee een steek in den buik en 'n steek in de borst toebracht, waarna hij zich uit de voeten maakte. De W. trachtlte nolg ver der te ikomen, doch zakte spoedig in el kaar. De dader is nog niet in arrest ge steld. DE REDDING VAN DEl DUITSCHE OCEAAN-VLIEGERS. De onlangs in de omgeving yan New Foundland op het wrak van hun verongelukt vlieg tuig geredde oceaanvliegers Rody en Jo- haunsen en hun mecanicien Veiiga zijn Vrijdagmiddag in de haven van New- York aangekomen. De beide Duitschers zijn vrijwel van de opgeloopen kwetsuren hersteld, terwijl de Portugees nog bed legerig is. De beenwonde, die hij heeft opgeloopen bij het neerstorten van het vliegtuig, is tijdens het ronddrijven op het wrak door de inwerking van het zee water zoodanig verergerd, da,t hij aan he vige koortsen lijdende wais. Rody verklaarde dait, toen, zij de „P|enn- tand" waarnamen, de machine retells ge durende 14 uren slechts op 5 cylinders had geloopen. De brandstofvoorraad slonk snel. Twee uren nadat zij om die stoomboot hadden gecirkeld, was de laat ste, de 17e tank, leeggeloopen. De mo tor stopte en de bemanning moest op zee daten, waarna een strijd van zes dagen tegen honger en dorst aanving. De piloten hadden eenige. stukken choco lade en 9 liter water 0111 de motoren te koeien. Een half glas water en een weiniglje chocolade waren het dagelijksch rantscen. Het water steeg voortdurend in de kabine, terwijl het zout in de klee ding en de huid begon in te werken. Ge lukkig was de zee kalm. Van de nacht vorst werd veei hinder ondervonden. Zon dag 20 September zagen de vliegers niet ver van het wrak een vrachtboot!, die' hun wanhopige signalen evenwel niet opmerk te. Eindelijk in de ochtenduren van den daarop volgenden Maandag passeerde het Noorsche stoomschip „Belmoira", dat di rect reddingsbooten uitzette. Ongetwij feld, ;afldus eindigde Rody, zouden wij het nog eenige dagen hebben uitgehou den, doch wij zouden dan niet in staat zijn geweest nog noodsignalen le geven. Middelburg. Van 25—28 Sept. Bevallen: J. J. van Hemert geb. Goeman ,d. Overleden: J; Munter, wedn. P. F. van der Weele, 54 j.; S. Dobbelaar wed. J. Landman, 88 j. steele ook, want de dieve weete dat er geld in uus is, Kè zoo wel is bie men eige gedocht, wat is ter noe toch eigelijk in de wè- reld gaande, wille ze noe 't kapitaal vernietige of wat wille ze noe eigelik, maar ze vergeete, dat as ze 't kapitaal vernietige der geen een mens is, die nog een fabriek wil ouwe en wat ei je dan; dan wordt de werkloosheid nog grooter en eindelijk kunne de gemeentes en het Riek et nie meer betale en wat dan, ze vergete, dat eel de landbouw en de industrie toch eigelik moete leeve van 't geld, dat andere mense der in steeke, as je een stukje land wil ebbe of een uus, en jei nie genoeg om teelemaal te betale dan ga je naar een iepeteekbank en dan vraag je een bitje cente en dan ei je een uus of een stukje land an je eige waa je mee verdiene kan. Noe wik et nog is over effecte, keb altiet goore, dat de beuze een therme- mieter is van de werde van deffecte, maar noe gloof ik ut tog nie meer weet je, ik kan me nie indienke, dat een an- deel den eenen dag bievoorbeeld 200 staat en den anderen dag 150, das on- mogelik, dat mot een andere oorzaak ebbe; keb wel eens goore van beurs- joengers en spikkelatie en noe geloof ik vast, dat de joengers wat zoeke te ver diene (want 't gaat tegenwoordig nie zoo goed as anders) en een bitje schomme- Burgemeester en Wethouders van Mid delburg; Gelet op de verordening, zooals be doeld in artikel 8 van het Motor- en Rijwielreglement nopens het geheel of gedeeltelijk gesloten verklaren van we gen, binnen de bebouwde kom der ge meente Middelburg en op art. 31 der Verordening van Algemeene plaatse lijke politie; en handelende ter uitvoe ring van het Raadsbesluit dd. 9 Mei 1928 no. 6; Overwegende, dat het hun in het be lang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer noodzakelijk voorkomt het verkeer over de hierna te nooemen we gen te beperken; maken bekend dat zij hebben besloten I. in te trekken hun besluit van 19 Juni 1928 voorzooveel betreft het ver bod om met een bespannen rij- of voer tuig, met een motorrijtuig of met een motorrijwiel te berijden: a. de Sint Sebastiaanstraat anders dan van de zijde van den Penninghoek; b. de Wal anders, dan van de zijde van de Lange Burg; II. te bepalen dat het verboden is met alle motorrijtuigen, en rijwielen, bespannen rij- of voertuigen en hand karren te berijden: a. de Wal in de richting naar de Lange Burg; b. de Sint Sebastiaanstraat in de rich ting naar den Penninghoek; c. de Wal in de richting naar het Koor kerkhof, met dien verstande, dat dit ver bod zal gelden van 8% uur v.m. tot 9% uur v.m. van 11% uur v.m. tot 12% uur n.m. van 1% uur n.m. tot 2% uur n.m. en van 3% uur n.m. tot 4% uur n.m.; d. de Sint Sebastiaanstraat in de rich ting naar de Lange Noordstraat, met dien verstande, dat dit verbod zal gel den van 8% uur v.m. tot 9% uur v.m. van 11% uur v.m. tot 12% uur n.m. van 1 uur n.m. tot 1% uur n.m. en van 3% uur n.m. tot 4% uur n.m. Aldus vastgesteld, 25 September 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris, Afgekondigd krachtens besluit van Burgemeester en Wethouders van 25 September 1931. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen: a. aan het Bureau van Politie: Diverse 'Sleutels en Handschoenen, jMantelband, Catechismus'boekje Belasting merk, Manchetknoop, Damestaschje, paar igummi Beenpijpen, snoer koralen, Jute- zalk, Piortemonnaie. b. bij particulieren: Spaarbriefje, Verduijn, Koestraat K 296; Nappa-handschoen, J. Leijnse, O. Vlissingscbe weg E 201; Piortemonnaie, J. Evertse, Rolt. kade O 224; Kinderjas je, W. Flipse ,Spanj. straat E. 80; zilv. Ring, M. Boller ,Spuislr. F 106; Tom- po uce ,Mesu, Achtersingel Q 228Knip mes, Overwater ,Seissingel D 204; Beurs je met inh., Postkantoor, Noordstr., Mid delburg; Sierspeld, M. Sinike, Spanj.- straal E 173; Belastingmerk, G. Davidse, Sohroeweg V 36a; Belastingmerk, D. M. Geuse Zusterstraat I 242; Linnenslchprt P. Roest Eigenliaardstr. P 223; Hang- slootje, W. Lambermont, Dam ZZ; streng Wol, M. de Vos, Seisweg R 151a; Da- mesport. met inh., W. de Wolf, Brak- straat O 256; Vlieger, M. de Leeuw, O. Aruem. pad T 107; zwarte Muts, Tanis, Veersche singel. S 29; Jongensjas', Flipise, Bloemenhandel, Spanjaardstr.Mes, J. Klaver, K. St. Pieterstr. A 83; Sleutel, Holthuiijzen, N. Oostersche str. N 107; Port. met inli., Klap, Vlasmarkt K 155; Damesporl met inh., Diesch, L. Burg; Zakmes J. de Nood, Schuitvlotstr. N 207; lastingmerk, Wattel, Schroewtg V 39. Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau van Politie alleen 's Zaterdags van 78 uur. Heng make, dat eit tog eigelik niks te make mit de maatschappie zelf, die is even goed as vroeger en dan elpt et buuteland nog een bitje mee en gooit die andeele eerst over de beurs en pikt ze later voor een krats in. En weet je wat er dan gebeurt, dan worre de mense bang en dan gaan ze ook mit andeele gooie, erg dom natuur lijk, want een ander pikt ze in en dan bin ze ze kwiet. Mit d'obbelegaties prebeeren ze 't ook al, maar das niet zoo makkelijk, maa dk zeg maa: je weet nooit waa 't end is. Noe gaan opouwe, 'k zal over die schrikkelijke woorden as: „inflatie" maa niks zegge, kgloof der nog zoo gauw nie an. Maa weet je wak wel wou, dat 't pebliek is wat verstandiger wier*en zich nie steurde an alle mogelijke praatjes en gerust bleef leeve, geld is maa geld oor, as je teit is 't lollig en as je 't niet eit eef je toch ook, maa je moet altiet op- passe da zejnie bang maake en je nooit door een ander laate opjutte, want dan maak je de boel nog erger en je kan oeter een waage in 't zand rieë, dan em der uut aale. Een Boertje^

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6