.GROOT MODEL" MOCC4-TRUFFEL REEPEN VRAAGT VOORAL HOLLANDSCH- ZWITSERSCHE BRIEVEN UIT BERLIJN. Café-Restaurant van den 1sten Rang. RECHTZAKEN. Oneerlijke concurrentie. Chantage. LEGER EN VLOOT. AFLOOP VERKOOPINGEN BEKENDMAKINGEN. (Ingez. Med.) sultatie-bureau; het bestaande gebouw blijkt aan de behoeften niet meer te: vol doen. Het bestuur stelde zich daarbij op het standpunt, dat het door medewer king tot het tot stland komen van een bieuw gebouw te verleenen de nelangen van het Gasthuis, inzonderheid van de radio-therapeutische afdeeling, bevor dert. Intusschen mag daarbij niet uit het oog worden verloren, dat een richtig fi nancieel beheer vordert, dat de vergoe ding deswege door de Vereeniging voor het gebruik van het gebouw te net alen van onzen kostprijs niet aanmerkéliijff mag verschillen. De voorl-oopige onderhandelingen leid den nog niet tot eene definitieve regeling. Het tegenwoordige Consultatie-bureau werd in 1930 eveneens nog dienstbaar gemaakt voor Consultatie-bureau voor den Buitendienst der Stichting' „Vrede rust", waaromtrent eene overeenkomst met deze inrichting werd aangegaan. Het gebouw van het Burgerweeshuis kon d.d. 15 Januari 1930 worden over gedragen aan de Vereeniging Industrie- en Huishoudschool le Middelburg'. Hier door werd aan dit gebouwj, deini 1 Januari 1720 in gebruik genoimen en sindsdien aan de verzorging van ouderlooze kin deren dienstbaar gemaakt, een bestem ming' gegeven, die meer dan de vroegere met de maatschappelijke behoeften van den tegenwoordigen tijd in overeenstem ming is. De overblijvende tuingrond van het weeshuis werd in perceelein verkocht. In 1930 konden thans stappen worden gedaan tot het stuiten eener geldleening met de Rijksverzekeringsbank ter dekking van de meerdere kosten der verbouwing aan het Gasthuis. Het bestuur mocht den Raad der Gemeente Middelburg ook Ihans weder bereid vinden tot het ver leenen van garantie dan de Bank tot be taling' van rente en aflossingen en Ged. Staten van Zeeland verleenden machti ging tot het aangaan der geldleening waarna de leening kon worden tot stand gebracht. Na verdere besprekingen mei den spe cialist-internist werd lensloltje besloten diens instrumentarium voor de interne afdeeling niet over te nemen en de poli kliniek-regeling onveranderd le laten. Het vertrek van den internist dr. Mar tens uit het Gasthuis had derhalve ten gevolge, dat de interne afdeeling van in strumentarium werd ontbloot, waarin in 1931 voorziening moest worden getrof fen. Het bestuur ging dit jaar, daartoe in de gelegenheid gesteld door de zeer ge waardeerde medewerking van hel dr. De Man-Gasthuisfonds, dat renteloos voor schot verstrekte, over Lot aankoop van een nieuwen ziekenaulomobiet. De ge bruikte wagen, kan nu voor vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten wor den dienstbaar gemaakt. Daar de lokaliteit van het Rijksarchief waarin hel archief der Godshuizen ten deele bewaard werd, voor een ander doel moest worden gebruikt, moest een andere gelegenheid voor plaatsing van het archief worden gezocht. Het bestuur vond deze in het Oude-Mannen- en Vrouwenhuis, waar in de regentenkamer gen aantal kasten beschikbaar gesteld kon worden. Intusschen blijft door deze plaatsing het archief minder toegankelijk dan vroeger, temeer daar nog een ge deelte op den zolder van het Gasthuis bleef geborgen;.een bevredigende oplos sing voor deze moeilijkheid, waarin ont ruiming van het Burgerweeshuis het be stuur bracht, is nog niel gevonden (Van onzen correspondent). Het moderne tooneel. Groofe werkloosheid. Massa- abonnementen. Het arbei- derstfccneei en het tijdtconeel- Communistische propaganda. Het moderne tooneel in Duitschland is vaak hard en meedoogenloos, opzet telijk bijlend en beleedigend, een proef op onze zenuwen, waartegen we alweer bijna afgestompt zijn, en een afwijking len deele ook naar het zuiver-politieke, waarbij de kunst vaak danig in de ver drukking komt. Het meestal nog voor treffelijke spel kan wel heel wat zwakke stukken aan succes helpen. Maar de werkelijke kunstkenner laat zich door prachtig spel toch niet van de wijs brengen. De barre tijden, die we hier nu al sinds 1914 doormaken, hebben toch wel invloed gehad, (jok en vooral op het kunstleven. De groote meerderheid der kunstenaars heeft geen brood meer, nu de koopkracht der massa, en ook die der fijnproevers ver beneden peil ge daald is. Dichters, schilders, componis ten staan eenigszins verward in het Duitsche heden. Huiselijke zorgen natio nale of internationale problemen, die eigenlijk tot bijzondere scheppingskracht zouden moeten aanwakkeren, schijnen voorloopig toch al te drukkend te zijn of althans het artistiek evenwicht in ge vaar geb-acht te hebben. Er wordt heden ten dage in Duitschland bitter weinig voor de eeuwigheid gewrocht. De werkloosheid in de gelederen der kunstenaars, vooral ook in die der too- Het bestuur vermeldt nog,, dat de samenwerking met de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Walcheren, van welke 272 leden in het Gasthuis werden verpleegd, steeds vlot verliep. Tenslotte maakt het bestuur wederom met erkentelijkheid melding van de toe wijding, waarmede het personeel der Godshuizen zijn taak heeft vervuld. In het gasthuis bedroeg het aantal verpleegden op 1 Januari 1930 32 man nen; 34 vrouwen; totaal 66; opgenomen 426 m., 407 vr„ totaal 833; vertrokken 402 m., 382 vr., totaal 784; overleden 31 m., 29 vr., totaal 60; aanwezig op dit Dec. 1930 25 m„ 30 vr., totaal 55. In 1930 werden derhalve in totaal verpleegd 899 patiënten, o.w. 5 dag pa tiënten. In 19261929 resp. 956, 834, 866 en 932 patiënten. De gemiddelde verplegingsduur be droeg in 1930: 30.7 (in 1926—1929: 27.8; 29.7; 30.7 en 28.7)'. Het totaal aantal verpleegdagen be droeg 27554, of gemiddeld 75.5 per dag (kliniek: 63.7; paviljoen 11.8). In 1929 waren deze cijfers resp. 26790, gem. 73.4 per dag (kliniek: 60.2; pavil joen: 13.2). Het hoogst aantal verpleegden op een dag aanwezig was 94, het laagste aantal was 53. Het hoogste en laagste aantal in 1929 was 80 en 49. Het aantal eerste-klasse patiënten was dit jaar 58 ijiet een aantal verpleeg dagen van 1080, uitmakende 6.5 pet. van het totaal aantal patiënten en 3.9 pet. van het totaal aantal verpleegdagen. (I:n 1929 .esp. 50 (5.4 pc.) en 996 (3.7 pet.) Het aantal tweede-klasse patiënten bedroeg: 183 (20.4 pet. van het totaal aantal) met 3851 verpleegdagen (14 pet. van het totaal aantal). In 1929 waren 209 (22.4 pet.) patiënten opgenomen met 4383 (16.3 pet. verpleegdagen. Er werden 658 derde-klasse patiënten verpleegd, uitmakende 73.1 pet. van het totaal aantal (in 1929: 673 of 72.2 pet. van het totaal aantal) met 22623 ver pleegdagen, uimakende 82.1 pet. van het totaal aantal. (1929: 21411 of 80 pet. van het totaal aantal). Voor rekening van het Burgerlijk Armbestuur te Middelburg werden ver pleegd 151 patiënten (w.o, 2 dagpatiën ten), uitmakende 16.6 pet. van het totaal aantal patiënten; het aanal verpleeg dagen bedroeg 10103 (36.6 pc. van het aantal verpleegdagen). Het totaal der wegens verpleging of behandeling in het Gasthuis uitgeschre ven rekeningen bedroegen f 158.987. Van de opgenomen patiënten werden en 297 geopereerd. De Polikliniek werd bezocht door 565 nieuwe patiënten. Blij deze patiënten werden 95 poliklinische operaties ver richt. Dr. Koch vermeldt in zijn verslag, dat de komst eener nieuwe ervaren en tact volle hoofdverpleegster op de afdeeling aan de praktische opleiding der leer ling-verpleegsters ten goede komt; hier door zijn ook de patiënten goed ge diend. In hel verslag van den chirurg wordt de voldoening uitgesproken over de ver betering van een der zalen; verbetering der kinderzaal wordt dringend noodig geacht. Dr. Koch maakt in zijn verslag nog melding van het waardeerend oordeel door chirurgen van elders bij het bezoek aan deze afdeeling kenbaar gemaakt. In de interne afdeeling werden 134 patiënten verpleegd. Dr. Orbaan, röntgenoloog, constateert neelspelers, heeft een verontrustenden omvang aangenomen. Ware de film er niet, die nog honderden aan een goed broodje helpt, dan ware de ellende stellig nog veel grooter. Een regisseur als Rein- bardt, die ook nog directeur zijner vier Beriijnsche schouwburgen is en boven dien in Weenen en Salzburg regie voert, in Amerika zoo nu en dan tooneelvoor- stellingen organiseert en in Hollywood films tot stand brengt, versnippert zijn krachten en biedt ons hier in de stad zijner grootste successen nog slechts éénmaal per winter een prestatie, die aan vroeger tijden herinnert. Het gaat den schouwburgdirecteuren overigens slecht in Berlijn. Niet minder dan acht grootere en kleinere theaters zijn dit seizoen geslo ten en in de overige is men met de prijzen naar beneden gegaan, omdat werkelijk haast niemand ze meer be talen kon. Het geheele bedrijf is op de basis van de massa-abonnementen, die over twaalf tot vijftien schouwburgen in concern-vorm loopen, gereorgani seerd. En de abonné betaalt nu niet meer dan bijvoorbeeld in Nederland de niet-abonné voor een stalles-plaats. Dat beteekent voor deze dure wereld stad wel een zeer belangrijke reductie. Nog goedkooper kan de Berlijner terecht, als hij er zich toe bepaalt, het arbeiders- tooneel te genieten, waar hem vaak ge noeg belangwekkende stukken voorge zet worden. Ik gebruikte de uitdrukking: arbeiderstooneel. En hen mij bewust, dat die de zaken niet geheel juist weer geeft. Duitschland heeft sinds de revolutie in zijn jaarverslag met voldoening, dat de verbetering der lokaliteiten zijner af deeling, in 1930 voltooid door inrichting van een afzonderlijke werkkamer voor den röntgenoloog, aan den gang van zaken zeer ten goede komt. In de werkkamer werd een brandvrije archiefkast geplaatst waar de filmen van de laatste twee jaren een veilige bewaarplaats vinden. De oudere filmen worden bewaard in het vrijstaande ge bouwtje in den tuin. Het therapie-bedrijf blijft min of meer stationnair. Dr. Orbaan vermeldt, dat het gemis aan radium zich steeds meer doet ge voelen. Het fotografisch bedrijf ontwikkelt zich in stijgende lijn. In totaal werden 739 patiënten gefotografeerd. Het aantal gefotografeerde patiënen bereikte in 1930 een recordcijfer, het welk intusschen, naar zich laat aanzien, door de cijfers van 1931 weder zal wor den overtroffen. Na de reorganisatie der interne afdee ling kwam een nauwer contact van deze met het radio-therapeutisch in stituut, hetwelk nieuwe eischen stelt aan he instrumentarium, waarover moet worden beschikt. Het totaal aantal behandelingen was 5207 Dr. Orbaan spreekt in zijn verslag de verwachting uit, dat op den basis van eendrachtige samenwerking tusschen de afdeelingen van het Gasthuis het röntgenbedrijf zijn nuttige plaats ook in het nieuwe jaar ten volle zal hand haven. Steeds kleiner wordt het aantal patiënten, dat in het Gasthuis voor on- j derzoek wordt opgenomen, waarbij de röntgenoloog niet is betrokken. Dr. J. C. Kindermann, oogarts, be handelde 8 patiënten. Dr. H. C. Reilingh, oogarts, behandel de 19 patiënten. De heer P. de Jong, keel-, neus- en oorarts, behandelde 39 patiënten. Bij 36 patiënten had er operatie plaats. Dr. A. Snethlage, huidarts, behandel de 11 patiënten. Dr. J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, kinderarts, behandelde 17 pa tiëntjes. De heer A. J. Hoorweg, tuberculose- arts, behandelde 83 patiënten, waaron der 5 dagpatiënten. De heer W. U. Schuurman, zenuwarts, behandelde 112 patiënten. Gedurende een gedeelte van het jaar werd hij ver vangen door een Waarnemer zijner praktijk. Gedurende 1930 werden in de Apo- iheek, die intusschen is opgeheven, ge reed gemaakt 40321 recepten (1929 40162). In 1930 werden in het Laboratorium 4054 onderzoekingen verricht; in 1929: 5276, Op 1 Januari 1930 bedroeg het aantal verpleegden, ingeschreven in het Oude- Mannen- en Vrouwenhuis: 53, waarvan 26 mannen en 27 vrouwen. Een vrou welijke verpleegde was opgenomen in het Gasthuis en werd in den loop van het jaar als verpleegde in het Oude- Mannen- en Vrouwenhuis afgeschreven. In 1930 werden 12 nieuwe verpleeg den opgenomen: 5 verpleegden zijn over leden; 1 vertrok. Aan het Burgerlijk Armbestuur te Middelburg werd voor zijne verpleeg den in rekening gebracht f 8298. Voor verpleging van opgenomen, voor rekening vaji andere instellingen en par ticulieren werd ontvangen f 11.662. Het totaal ontvangen verpleeggeld bedroeg f 19.961. Het aantal verpleegdagen bedroeg 20454 (in 1929 20438). Van de aan het bestuur ter verzorging opgedragen weezen verbleef een man nelijke wees in een gezin te Middelburg en een meisje te Kleverskerke, .aldaar in 't gezin van 'n landbouwer opgeno men. Een mteisje, in 'n gezin te Borssele opgenomen, werd in een gezin te Mid delburg geplaatst. Ook een ander meisje, elders in gezin verpleegd, werd ondergebracht in een gezin, hier; haar gedrag was op den duur van dien aard, dat overbrenging naar eene inrichting in overweging ge nomen moest worden. Een mannelijke wees was een gedeelte van het jaar in militairen dienst. Na het verlaten van den dienst kon hij te dezer stede werk vinden. AMSTERDAM 'hobbemastraat lil STAOMOUDEBSKADE Eigen garage (40 Auto's) naast 't Hotel. (Ing. (Med.) en aan ze'keren B. en diens vrouw voor om een zékeren M. te Vlissingen, dronken te maken en hem vervolgens bij' een veiv dachte vrouw binnen te loozen. Dan zoui den zij' hem dreigen met bekendmaking tenzij' M. f 1000 gaf. Verd. ontkende alles hetgeen door ge tuigen te zijnen nadeeie verd verklaard. De procureur-generaal wees op de po sitieve verklaringen van getuigen, die er op wijken, dat verd. zijn vriend M., die overheid te beschikken had, wilde eham- teeren. Spr. acht de opgelegde straf veel te laag en vraagt zijn veroordeeling tot 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. W. M. v. d. Loo, pleitte vrijspraak wegens gebrek aan be- wijs. Arrest 7 October. Meineed, De rechtbank le Leeuwarden heeft' Woenslag behandeld de zaak teigen Tjis- se van der Meuten, beschuldigd van meineed in de zaak van den moord op den bekenden renstalbpuder den heer Van der Veen te „Gardegarijp. Van der M. die destijds als getuige werd geboord (verklaarde dat Hoekstra het mes had verkocht aan den dader van den moord Diouma welke verklaring later, wat de juistheid betreft, in twijfel is getrokken. De eisch tegen van der M. luidde 1 jaar gevangenisstraf. De rechtbank dadelijk vonnis wijzende, veroordeelde hem tot 1 maanden gevangenisstraf. ook een soort „proletarisch tooneel" en beschikt over half-socialistische, half- communistische regisseurs (de herhaal delijk door faillissementen getroffen Erwin Piscator is onder hen de meest bekende), die er hun kracht in zoeken, politieke actueele problemen op de planken te brengen en volgens modern- Sovjet-Russisch voorbeeld het tooneel- spel met atonale muziek en ingelaschte filmstroken of projecties op een witten achterwand aan te vullen, zoodat een soort politieke propagandistische re vue ontstaat die het stuk van den schrijver meestal sterk op den achter grond dringt. m Men kan niet zeggen, dat we deze periode alweer achter ons hebben. Maar ze is toch wel een mode-verschijnsel gebleken en beteekent op het oogenblik al geen bijzondere attractie meer. Het „tijd-tooneel" is er voor in de plaats ge komen. Daaronder verstaat men hier actueel-politieke tendenz-stukken, die uiterlijk meer aan de traditioneele too- neelkunst onzer vaderen herinneren, doch welker inhoud minder met kunst dan wel met actualiteit rekening houdt. De schrijvers geven een samenvatting van de gebeurtenissen en de dagblad hoofdartikelen der laatste jaren en zelfs liefst maanden, en maken dan op die wijze de planken tot een machtige factor in de propaganda voor bepaalde poli tieke doelen en partijen. Het moes er kend worden, dat de communisten daarin alle andere groepen verre de baas zijn. Maar ook zulke voorstellen kosten geld, en wil men door zijn kosten heen komen, dan kan men zich niet tot de De directeur van een tooneeigezelschap uit Utrecht is in Maart j.ï. mlét zijn 'troep naar Vlissingen getogen om aldaar een tooneeil stuik „lm Westen nichts Neueis" te vertoonen. De uitvoering was per ad vertentie in de Vlissiugsche Courant aan gekondigd. Op dienzelfden dag, zou itn de bioscoopzaal van den hotelhouder J. M. S. aldaar het be'kënde filmwerk naar het boek van Remarques worden vertoond. In dezelfde courant verschenen nu ad vertenties waarin het publiek' gewaar schuwd werd tegen het bezoeken van de tooneel voor stelling, waarbij' o.a. vermeld was, dat deze voorstelling elders een groot fiasco was geweest en door het puibliek uitgefloten was. De directeur van het tooneeligezelschap had te dezer zake een klacht wegens on eerlijke mededinging ingediend en de rechtbank' te Middelburg veroordeelde den hotelhouder lot een Ibioe tfe adl f 40 s 10 dagen hechtenis. Van dit vonnis heeft S. gisteren in hooger beroep voor het gerechtshof te recht gestaan. A'lS getuige werd gehoord de 'heer B. Elferink uit Utrecht, die verklaarde door bet plaatsen van de advertentlën nadeel tei hebben ondervonden. De procureur-generaal vorderde be vestiging van bet vonnis der rechtbank. Mr. Bekker, verd. verdedigend, betoog de uitvoerig dat de oneerlijke mede- deeling aan de andere zijde moet worden .gjevonden, getuige den inhoud van de advertentie der tegenpartij Over deze kwestie ontstond een discus sie tusschen den procureur-generaaT en den verdediger waarbij deze laatste op vrijspraak aandrong. Arrest op 7 October. Wegens het uitlokken van een mist drijf i s de Ikleil'lner A. V. te VtÜs'sllnjgen dooi de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Verd. die bestuurslid was van een werk'loozen- comité ter plaatse, zou tegen zékeren P. gezegd hebben een middel 1e weten om aan geld te komen. Hij stelde n.l. aan P. goedkooper rangen bepalen, waar de ar beider voor enkele „Groschen" zijn plaats betaald heeft. Men is op dure rangen aangewezen, en de rijke snob is ook gaarne bereid te komen, mits men hem een attractie biedt door zeer ge peperde tafereelen, waarbij het hem niets schelen kan zijn eigen klasse of stand in allesbehalve gunstig licht te moeten zien. En zoo hebben we dan heel wat communistische propaganda- voorstellingen beleefd, waarbij meer dan de helft van de zaal bezet was met een oer-kapitalistisch publiek in dure avond robes en goed-zittende smokings, met veel vertoon van briljanten en kostbaar bont, terwijl aan de andere zijde van het voetlicht acteurs, die met duizend mark en meer per avond betaald worden (ook de millionnair Max Pallenberg speelde bij Piscator, wiens theater door kapita listen als de bankier Katzenellebogen in het leven gehouden werd), in luid uit geschreeuwde noodkreten de rijken dezer aarde voor schurken en uitpersers werden uitgemaakt. Zulke voorstellingen waren voor den ietwat afgestompten Berlijner een tijd lang werkelijk een attractie. Tot ook hier het nieuwtje afging en de heeren communisten den meer en meer gebrui- kelijken weg van het faillissement moes ten opgaan en zich een practische voor stelling van de dagelijksche zorgen hun ner gehate kapitalisten konden gaan maken. Roland. De onderzeeboot G 13 wojrdl 1 Och tober te Vlissingen iin diensL ge* steld, onder commando van den luitenant ter zee le 'klasse P. Riouwenhorst. Op 6 en zoonoodig op 7, 8 en 9 October zal worden geschoten met g'e- schul geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven te Vlissingen en ten Zuiden van hel licht van Kaapduinen. De schietoefeningen zullen ten 9 h aan vangen. Op of nabij de batterij van waar gescholen wordt, zal van één uur vóór den aanvang' tot het einde dér schietoefeningen een roode vlag gt«liè- schen zijn. Zeevarenden wordt verzocht, zich niet onnoodig lang1 op te houden, in tiet gedeelte van de Westersche'lde en van de reede van Vlissingen, tusschen dé lijn, getrokken van de batterij aan de Marinehaven in O. en Z. richting tot op een afstand van 6.5 K.{Mj., en in een ge« decile van de Galgepuit, Oostgal en Deurlo tusschen de peilingen N. tot Z.O. van de batterij le Kaapduinen lot op een afstand van 11 K.M. Notaris J. L. van der Harst te 'Middelburg heeft gistermiddag in café Buitentuin te Kou de kerke publiek Verkocht: 1. Een huis en tuin, Kerkstraat D 99, girool 4 are, 11 c.a. (ongeveer 3li/a roe den) Koolper den heer G. Nieuwenkamp te' Koude kerke ,voor f 1100. 2 Een huis, tuin en Moesgrond, staan- em i,Liggencie aan Ne 'Kerkstraat D 98, igroot 18 a. 32 c.a. (140 r.). Kooper L. M Soetens f 2387. 3. Een huis en tuintje, Kerkstraat D 977 „groot 80 c.a. (102 r.). Kooper L. Moens qq., Koudekerke f 1230. 4 Een huis en tuintje en gang. Kerk straat 96, groot 170 c.a. 11 r.). Kooper L. Moens qq. f 1270. - Ten overslaan van den notaris mr. P. Loeff te Koudekerke, werd Woens dag te Biggiekerke, in het openbaar ver- t'ochl voor de erven Jacs. Lampert: een hofsleedje met huis, schuur, prf jen tuin le Biggekerke en een perceel bouwland, daarachter gelegen. Samen groot 47 a. 1 ;g. 59 r.) aan den heer A. Simonse Jz.n., landbouwer le Big- (g|elkerke voor f 3370. Voor de erven mej. de wed. Abr. Harpe: een perceel weiland aan Boude- janswegeling, Meinersweg' en Corns. Hu go's weg onder de gemeente Grijpskerke, Iglrool 85 a. 30 c. (2 ig. 53 r.) aan den heer W. Schout te Oostkapelle voor f 1320. INLEVERING VAN RIJKSGOEDEREN. In opdracht van den Minister van De fensie roept de B urge mees ter bij de ken op 1. Abraham Marinus van Rooij, dienst plichtige van de lichting 1916 behooren- de tol hel 19e Regiment Infanterie; 2. Gorneilis Mattlneus Marines Nellen, dienstplichtige van de lichting 1916, be- hoorende tot hel Regiment Vesting-Ar tillerie, Adminislralielroepen en 3. Johannes Qostrom, dienstplichtige- van de lichting 1915, behoorende tot het 9ei Regiment Infanterie om de hun ver strekte rijksgoederen met uitzondering van haarkam, roskam, spons en zakboek je in te leveren voor zoover 3e inle vering niet reeds eerder heeft plaats gé- had. De inlevering moet 'geschieden op Vrijdag 9 October 1931, respec tievelijk des voormiddags 11.30 uur, 10.30 uur en 10.30 uur te Middelburg in het 'woormalig Hospitaal.. De Burgemeester van Middelburg. P. DUMON TAK.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6