mmmvER TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DINSDAG 22 SEPTEMBER 1931. No. 223. Drie dozijn Nederlandsche padvinders naar den Balkan. ZEELAND. KERKNIEUWS. LANDBOUW KUNST EN WETENSCHAP. VEERE. ONDERWIJS. Handel, Nijverheid en Visscherij Weenen. Ontmoeting met Lord Baden Powell. In Weenen werden wij door eenige padvinders van de boot gehaald, die ons gedurende de volgende twee dagen, trouw, als gidsen hebben gediend. Ook hier sloegen wij ons bivak in een jeugd herberg op. Wie zich Weenen als het toppunt van vroolijkheid en jolyt had voorgesteld, kwam wel erg bedrogen uit. Al direct sloeg ons een zoo sombere, pessimistische sfeer tegemoet, dat, als je het niet beter wist, je niet zou den ken in Weenen te zijn. Bij navraag bleek dan ook, dat Weenen onder de huidige malaise zeer te lijden had. Vele bedrij ven staan stil, groote bioscopen en thea ters zijn gesloten, daar ook het aantal vreemdelingen, vooral uit Duitschland, zeer verminderd is. Om elf uur 's avonds liep dagelijks de laatste tram of bus, wat gezien het feit, dat dan iedereen zich al lang ter ruste had begeven, voor die wereldstad toch wel zeer opmerkelijk kon worden genoemd. Den volgenden dag gingen wij met een groote touring-car Weenen bezichtigen, vooral het bekende slot ,,Schönbrunn" met door zijn hooge ligging prach tig uitzicht over Weenen, wekte ieders bewondering en fotografeer-dorst. Onze film-man, één der padvinders, die een Pathé-BéBé had medegenomen, werd hier danig aan het werk gezet. Bij het verlaten van dit slot, het oude Konings paleis, werden wij helaas onaangenaam verrast door een hevigen pias-regen. Toen wij enkele weken later in Boeda pest eveneens een paleis hadden be zichtigd werden wij, merwaardiger wijze, ook door een plasregen begroet. Verder is het weer schitterend geweest. Om echter tot Weenen terug te komen. Toevallig werd in de buurt van Oos- tenrijk's hoofdstad een conferentie ge houden van padvinders-besturen uit elk land, waarbij ook de stichter der Pad vinderij, Lord Baden Powell, aanwezig was. En nu kregen wij de buitengewoon vereerende uitnoodiging om ons 's mid dags naar de conferentie-plaats te be geven, waar wij een moment door den chief-scout ontvangen zouden worden. Wij gingen dien middag vol verwachting met onze touring-car naar Baden, het kleine plaatsje bij Weenen. Aangeko men, werd de tr'oep in de houding op gesteld en een spontaan gejuich ging op, toen de krasse chief-scout verscheen Voor een padvinder is Lord Baden Po well een welhaast legendarische figuur. Zijn bijzijn en zijne vriendelijke opmer kingen tegen de meeste jongens en zijn welgemeende lof over het keurige uiter lijk der troep, maakten op ons allen een diepen indruk. Bij het afscheidnemen vergat onze hopman, dat Baden Powell niet meer een van de jongsten is en de Hollandsche handdruk, dien hij den chief-scout gaf, ontlokte dezen den pijnlijken uitroep „don't do that again." (dat moet je niet weer doen). (Wordt vervolgd). ZUID-BEVELAND. f BAARLAND. In de Zaterdag gehou- den vergadering van den Raad waren alle leden tegenwoordig. De gem. Oeg.rooting 1932 werd vast gesteld in ontvang en uitgiaiaf tot een bef drag van f 23331. Om deze begrooting sluitend te 'kunnen maken zulien 30 opcenten op de gemteen- te-fonds belasting' mpeten worden ge- iieven. Naar aanleiding van een verzoek van Zoodra hij zichzelf in veiligheid heeft gesteld, zal ik den Squire alles vertel len en ik hoop, dat hij mij vergiffenis zal schenken ter wille van jou en en. Manson kon zijn zin niet eindigen, doch Margaret drukte zijn hand en na een oogenblik ging hij voort: Neen. Ducros zal mil niet meer overhalen of weer onder zijn invloed 1: rij gen. Hij heeft mij met verraad en ge vangenisstraf gedreigd, £n ik ben zwak 'geweest en ben jgelzWich,t. Maar met God's hulp ben ik sterk en ik zal doen wat mijn hart mij ingeeft. In het begin wist ik niet dat het zoo erg was, als ik later ontdekte. D'ucroS heeft een gladde tong: ik heb nog nooit zoo iemand ge boord. Vertel er mij alles van, George! Bedenk, dat ik van niets afweet. En Manson vertelde zijn vrouw de gebieele geschiedenis. Zul je alles, wat je niet eerlijk' verj- diend hebt, terug|g|even George vroeg zij aan het eind van zijn bekentenis. Tot den laatsten stuiver! Ik haatte het bestuur van de weegbrug „de Be langhebbende Vereeniging" om gelijkstel* ling van de tarieven van deze brug. en van die van de brug door de gemeente zelve geëxploiteerd wordende, wordt be sloten te berichten, dat de R^aid het (meeat ve hare tarieven herziet, in verband met eenvoudig acht dat deze vereeniging zei- het feit dat de gemeentelijke tarieven vrij' wel allen of gelijk of lager zijn voos het wegen van diverse landbouwproduci- ten. De haven-verordening werd aangq- vuia met een bepaling, waarbij het aap- slaan van motoren van schepen op de havenzathe verboden wordt. NOORD-BEVELAND. WISSENKERKE. Alhier waren eenige liefhebbers van bloemen bij elkaar ge komen met het doel een véreeniging op te richten onder den naam van Florolia. Hieraan werd Zaterdag j.l. gevolg ge geven door een bloemententoonstelling in het Jgymnastieklocaal der O. L. school met het doel propaganda te ma ken voor het kweeken van bloemen. In gezonden werd cactussen, hangers, pot planten, dahlias en asters b.V. de laatste als snijbloemen. De burgemeester opende de tentoon stelling met te zeggen dat helm| dit ver zocht was door het vporloopig bestuur, doch hij achtte deze keuze niet erg ge lukkig was omdat hij geen kenner van bloemen is. Hij sprak de wensch uit dat het de nieuwe vereengiing wel mojga gaan. De aanblik der vele ingezonden bloemen g'etuigte van de op N.-Beveland aanwezig zijnde liefde voor bloemen en wekte de aanwezigten op tot meerdere inspanning voor de bloementeelt. De heer Jansen dankte den burge- gemeester voor zijn openingsrede en zeide dat het voorLoppig bestuur met eenige vrees is begonnen met een ten toonstelling te organiseeren. Hij sprak zijn tevredenheid uit dat die vrees be schaamd is, gezien de vele inzendingen van geheel N. Beveland en noemde de propaganda (tentoonstelling een succes dat volgens zijn wensch nog verbeterd zal worden. In de pauze gaf de gymnastiek vereniging Volharding een propoganda demonstratie in de Voorstraat die de naam der vereeniging alle eer aan doet en waaruit bleek wat met Volharding le verkrijgen is. Het ledental der vereeni ging Floralia klom tijdens' de tentoonstel ling tot 44. Uit de ontvangsten kon opge maakt worden dat de tentoonstelling door ongeveer 600 bezoekers bezocht was. Verder zal bij de eerstvolgende ledenver gadering een initiatief bestuur worden gtekozen, die de regelen voor een vol gende tentoonstelling zal uitwerkten. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. SLUIS. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 3 uur is brand uit gebroken in een schuur, gevuld met Vlas in gtebruik bij den heer J. de Meijwelk gebouw stond op het Moleneind. Door het kordaat optreden van de Sluissche brandweer werd de brand, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aan zien, bedwongen en de inmiddels ge waarschuwde motorbrandspuit uit Oost burg moest alleen de 'belendende gebou wen helpen beveiligen. De naast het per ceel liggende woningen moesten alle ont ruimd worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Met ingang van 1 October 1931 is de heer J. D. P. de Smit te Sluis be noemd tot Waterbouwkundig opzichter van het waterschap „Schouwen". Geref. Kerk. Candidaat M. Heuseveldt te Rotterdam heeft het beroep naar Nieuwerkerk (Sch.) aangenomen. dat geld, telkens als Ducros mij gaf, wat nog geen tiende deel' is van wat hij' zelf houdt. Natuurlijk hij vond bet me taal, maar het gevaar en de moeite waren voor ons beiden even groot en hij heeft mijn boot gebruikt. Zal het den Squire veel opbrengen? vroeg zft. i j i' I %i'fffl.*i Het is meer waard ,dan alles wat hij nu bezit tesamen ,zegt Ducros, ten minste als de ader dieper in den grond even rijk is als aan de oppervlakte. Dan z& hij met juffrouw Mildred tirouwen verklaarde Margaret vol ver trouwen. Ofschoon haar die gedachte eerst niet erg had toegelachen ,was zij toch blij* dat zij' nu zoo'n machtige vriendin had, daar een woord van Squire Jack George qin de gevangenis kon hreng|en. Daar klonk het geluid van wielen op het steenachtige pad, dat naar „De Klip pen" leidde. Het van de dokterssjees met bpmzelf, de medicijn, de invalide-port en 'het laatst, maar niet het minst, Dalla, die zich in een ziekenkamer het meest op haar plaats voelde'. "Dokter Morpeth knorde van genoegen, toen hij hoorde ,dat Alice wat gebruikt had en in slaap was gevallen. Dien dag en de volgende dagen «n nachten vochten de beide vrouwen te gen de vreeselijke ziekte en hielden ze in bedwang. Zij werden zeer dicht tot ellk'aar gebracht, die twee zusters, djchf Suikerbieten. Het gemiddeld gewicht per biet was op de Zeeuwsche eilanden op 17 Augs. 479 gr. en op 9 Sept. 641; en een sui kergehalte van resp. '14.82 en '16.87; voor Zeeuwsch-Vlaanderen resp. 446 en 550, en 14.09 en 16.72, voor geheel Ne derland 432 en 569, 14.77"' en 16.61. Een zwijgende Goethe-herdenking. Het Berl'ijnsche weekblad „Die Lite rarische Wellt", waarvan de bekende es sayist Willy Haas redacteur iis, betoogt in een hoofdartikel, dat het beter zou zijn het Goethe-jlaar zonder herdenkings - plechtigheden voorbij' te laten gaan Omdat het Duitsche voi'k' tegenwoordig geen levend contact meer met den groe ten dichter heeft, verwacht het blad van een hercien'king1 niets anders aan phrases. Daarom wordt de raad gegeven, Goethe te eeren met een duidelijk en alom hoori- naarzwijgen. De redactie had een proefdruk van dit artikel aan een aantal letterkundigen van naam toegezonden en publiceert nu tevens eenige antwoorden. Jakob Wassermann verklaart, dat hij het geheel met 't artikel! eens "is. „De gedachte aan een Goethe-herdenkin'g lijkt mij .inderdaad dikwijls zoo absurd alsof in een abattoir te Chicago plotseling een apostel der dieren zou opstaan om met heilig vuur het ossen-evangelie te predi ken", zegt Wassermann, en hij voegt e;r aan tqe ,niet te. begrijpen hoe deze tijd er toe komt rede en humaniteit te willen erkennen. Emil Ludwig stelt voor Goethe te eeren door de publicatie van een keuze uit zijn uitspraken óver de Duitschers. Daarvan zou het Duitsche volk meer lee- ren, meent hij, dan van alle feestelijke redevoeringen over 'Goethe. Thomas Mann vindt dat men, alleen al uit beleefdheid tegenover het buitenland dat immers Goethe ook zal herden ken verplicht is het eeuwfeest te vieren. „Door te zwijgen zouden wij de ongemanierdheid ten top voeren", zegt Mann, „zoo goed en zoo kwaad als het gaat moeten wij ons toch maar als be schaafde menschen .gedragen" Voor het schoon stadhuis van Veere Is een steiger opgestaan; Dat wil zeggen: dat men aan de Restauratie is gegaan. 't Rijk, dat meestal in-trekt, trok nu Voor dat goede doel iets uit; Ach, je weet wat bij zoo'n werkje Honderdduizend pop beduidt. Maar we weten ook, hoe zuinig Ons berooide, arme Rijk Met de penninkjes moet wezen; 't Kan niet alles tegelijk. Pluk nu veeren van een kikker, 't Zij dan mèt of zonder steek, 't Zal je bitter weinig geven En je maakt jezelf van streek, 'k Wil het hier alvast maar zeggen: Als er straks wordt aangebeld, Sta als Hollander je portie In het restaura'tiegeld. We zijn trotsch op het verleden, En dat zijn we dan met recht, Daarom gaan we samenspannen Dat die steiger wordt geslecht, Veere, met z'n mooi verleden, Afgetakeld en verweerd, Zal ervaren, dat we 't geven Voor de kunst niet zijn verleerd. LEO LENS. („De Rotterdammer"). ter ,dan zij bij elkander hadden ge staan toen zij nog als meisjes onder hetzelfde ouderlijk' dak woonden. i 1 Het was een wonderlijke ondervinding voor Deila, en z'ij keek', er later altijd op terug als op den tijd, toen haar leven een keerpunt nam. i De moeilijke tijd, dien zij samen door maakten, wekte in George Manson en zijn vrouw die diepere gevoelens, die eerst door voorspoed en in George's ge val door het toegeven aan de verleiding, waren verz'wakt ofschoon niet verstikt. De ziekte van het kind ,het gevaar voor haar leven, dat korten tijd bestond,, was hun tot zeigen en bracht hen weer tezamen en bergaf hun het vertrouwe, dat God's hand het leven bestuurt. Delia zag dit en het maakte haar een betere vrouw, zoodat zij, toen Frank en zij eenige maanden later door een éven innige en hechte banden verbonden wer den, voorbereid was, een goéden steun voor haar echtgenoot te zijn, zooals mis schien niet gebeurd zou zijn, als zij niet haar teusters' invloed op „De Klippen" had ondergaan. 1 Toen zij' afscheid nam om' naar haar eigen huis terug, te 'keerten, Smaakte Del- la de voldoening', dat kleine Alice, die bijna even gaarne hij! haar als bij haar moeder was, als vanouds het middelpunt was van het leven en de vreugde, en weer even zonnig als in de dalgen voor haar ziekte. .t j Aan de R ij'k's Lan dbo uwhui sb.o uid'- school „Nieuw Rollecate" te Deventer is geslaagd voor acte N XIX (leerares landr- bouwhuishoudonderwijs) mej!. C. N. van Liere te Wilhelminadorp. Benoemd tot onderwijzeres aan eten Chr. School te Boskloop mej'. D'. Ketting te Oud-Vossemeer. Aan mej. A. Jansen van Rosen- daal, onderwijzeres aan de O.L. school A te Groede, is door B, en W, een ziek teverlof verleend. De akte L.O. Handteekenen en de Provincie Zeeland. De heer Louis Heymans schrijft ons Het aantal candidaten, afkomstig uit onze provincie, dat zich de laatste jaren aanmeldde voor het examen L, O. Handteekenen, was zoo gering, dat, in aanmerking genomen de belangrijke op voedkundige waarde, die goed teeken- onderwijs geeft, het wel de moeite waard is hier eens de aandacht op te vestigen. Het is niet mijn bedoeling de geschie denis van het teekenonderwijs met zijn vele ups en downs te geven, maar wel er op te wijzen, dat het teekenonderwijs, zooals het geslacht, dat nu pl.m. 40 jaar is, het gekend heeft, de kuben, pyrami- den, kegels en cilinders, aangevuld met wat potten en pannen er niet meer is, of juister, er niet meer behoeft te zijn. Gelijken tred houdend met de ont wikkeling van de moderne kunst en paedagogiek, is het tegenwoordig onder wijs in teekenen veel beter psycholo gisch georiënteerd. Het vervelende, grootendeels technische, van vroeger is veranderd en uitgegroeid tot het meer aesthetische in den ruimsten zin van het woord; de vermethodiekte leerstof heeft plaats gemaakt voor wat anders, n.l. voor datgene waar het kind be lang in stelt. Meer dan ooit wordt in de teekenwereld gezocht naar verbe tering; er is een prachtige spanning, d.w.z. bij diè leerkrachten die het goed meenen met het teekenen en dat zijn er gelukkig nog velen. Ook is er ondanks de knak het teekenonderwijs enkele jaren geleden door bezuiniging toegebracht, bij vele officieele personen belangstelling. De groote beteekenis van goed gegeven teekenonderwijs, heeft hoewel niet voldoende, toch wel burger recht verkregen. Hoe mooi zegt Prof. Dr. J. H. Gunning in zijn brochure „Over de cultureele waarde van teekenen, April '24", „dat er in alle onderwijs drie elementen begrepen zijn: een intellec tueel, een technisch en een emotioneel element, anders gezegd: alle onderwijs bijbrengt, behoort althans bij te bren gen: le kennis of wetenschap, 2e vaar digheid en 3e kunstzin of schoonheids aandoening." Aan dat eerste, het intellectueele ge deelte, wordt behoorlijk aandacht ge schonken, maar het tweede en het derde gedeelte, het aanbrengen van vaardig heid en kunstzin of schoonheidsaandoe ning, dat zoo bij uitstek door goed teekenonderwijs bevorderd kan wor den, dat weten helaas nog te weinig menschen. Ondanks ernstig zoeken en goed willen bij ,,de kern", is al meer malen door zeer bevoegde personen ge constateerd, dat het teekenonderwijs in Nederland een chaos is. Wat zijn de oor zaken daarvan? De oudere onderwijzers hebben voor het meerendeel vervelend teekenonderwijs gehad, waardoor ze eigenlijk geen „teekenen" geleerd heb ben. Dikwijls worden nu bij hen in het teekenuurtje de kinderen zoet gehou den met het nateekenen van Verkade's plaatjes of andere prentjes. De jongere krachten hebben ook niet altijd van de meest bevoegde teekenleeraren op hun kweek- of normaalschool les gehad. Voorts waren zij de dupe van een aan enge exameneischen gebonden leerstof. Maar eerst gebeurde er nog vele din gen, die van groot belang waren voor de hoofdpersonen uit dit verhaal ge beurtenissen, die geen geringe opschud ding verwekten in de schaars met nieuwj- tyies bedeelde streek bij de heide van Bottiscombe, doch die slechts 'door en kelen in zeer kleinen kring begrepen werden, daar zij' den sleutel 'bezatten tot het geheim, dat de buitenwereld niet 'kiende. HOOFDSTUK VIV. Een kreet in den nacht. In den avond, waarin Alice's ziekte zich had geopenbaard, reed dokter Mor peth omstreeks negen uur van „De Klip pen" naar huis terug. Hij had voor dien dag het laatste bezoek bij' het kind ge bracht en had haar verlaten met de vol doening, dat z'ij' dien nacht, met de toe gewijde zopgen van haar mioeder en tan te, goed zou doork'omlen. (Het was nu donkier. Later in den avond zou het nieuwe maar zjij'n, iriaiar nu was ze nog niet opgekomen, hoewel de hemel teektenen begon te geven, dat zij' op komst was. De sterren schitterden helder, doch werden ttellktens verduisterd door de snel voortjagende welkten. Hoof- wel de storm1 van den vorigen dag 'was gaan liggen, waren de eltementen toch niet geheel tot k'ahnltte gebracht. Er stonden g|olven met witte koppen zee, en windvlagen gje'rden idoor die lucht. Niemand anders dap dolkter (Morpeth zou (Dit laatste is sinds een jaar of 6 ver beterd). Last not least, de geldelijke belooning voor het bezit van verschillende akten L.O. is voor die van teekenen verval len, Die moet natuurlijk weer terug komen, Zoolang die toelagen voor L.O. teekenen er niet is, moeten we echter niet bij de pakken neerzitten. Er zijn nog heel wat hoofden van scholen die bij sollicitaties prijsstellen op het bezit van de teekenakte L.O. Vak onderwijzers in teekenen vinden we helaas niet eens op alle U.L.O, scholen (vanwege bezuiniging en gebrek aan in zicht). Den Haag heeft echter op zijn lagere scholen nog vak-onderwijzers. Het teekenen aldaar staat dan ook op algemeen erkend hoog peil. Het teeken onderwijs op lagere scholen kan even wel ook zonder vak onderwijs nog wel goed worden, mits le. er op de kweek scholen door zéér bevoegde teekenleer aren intensief, frisch en ruim opgevat wordt lesgegeven en 2e. indien er op alle lagere scholen één, het liefst twee leerkrachten zijn, in het bezit van de akte L.O. Handteekenen, daar, om een woord over te nemen van de Hoofdin specteurs L.O., de heeren Rienks en Brants, „cellen" op teekengebied bij het lager onderwijs moeten blijven bestaan. Op dit gebied nu blijkt onze eilanden- provincie wel wat achterlijk, vandaar deze opwekking. Het examen-program ma L.O. teekenen is de laatste jaren meer in overeenstemming gebracht met de sfeer van goed teekenonderwijs op de Lagere school; de studie is daardoor nog aangenamer. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven.: 1 typograaf, 8 grondwerkers, 8 metselaars, 13 opper lieden, 6 schilders, 14 timmerlieden, 2 stoffeerders, 14 meubelmakers, 6 poli- toerders, 15 kleermakers, 3 schoenma kers, 1 modelmaker, 13 bankwerkers, 1 electricien, 2 klinkers!, 1 ponser, 2 ma chinisten, 2 plaatwerkers, 3 pianolier- stellers;, 2 slijpers, 1 rijwielhersteller, 1 wagenmaker, 2 scheepsmakers, 4 sme den, 4 ,s'Jok'ers, 1 monteur, 11 vormers, 1 voorslaander, 5 draaiers, 4 winkelbe dienden, 4 areziijgers', 1 chauffeur, 4 ,kieil'l(- nersi, 3 varensgezellen, 13 kantoorbedien den, 11 van andere groepen, 70 met vakkenis zonder bepaald beroep, 184 zonder vakkennis (ongeschoolden). Verder 8 vrouwen w.o., verstelnaai- sters, vvasch- en werkvrouwten, steno-ty piste, kantoorbedienden, enz. Totaal vorige week 454, bijgekomen 89, afgegaan 73, over 470. Ingteschreven \stonden in 1921 156 werkloozen, 1922: 272, 1923: 175, 1924: 119, 1925: 193, 1926: 360, 1927: 373, 1928: 272, 1929: 165, 1930: 305. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister betreffende! Zeeland omlleenen wij het volgende: Nieuwe ins chr ij vingen: Westelijk Noord-Brabant ((Breda). Hoenderpark N.V., Tholen, Birugslraat 21, pluiimveebedrijf, handel in pluimvee, veevoeder, enz. Dir.: H. J. Laban, Tho len. Proc.J. Laban. Maatschappelijk, ka pitaal ad f 2000, geheel geplaatst en vol gestort. (Ned. Stcrt. 20 Augustus 1931, nr. 161, bijv. no. 2218.) (5952). Wijzigingen: Zeeuwsche eilanden (Middelburg). N.V. Nederl. Middenstandsbank (F.), Stationstraat 44. Uitgeijreden dir.J. F. Weyers. Nieuwe dir.: C. J. Booster. Maison Mary Kim'mel, Ginnekenweg 8, dameskapsalon. Uitgetr. E.C. M. Kim' mel wed. van F. J. Murk. Handelsnaam' veranderd in: Paul Murk. Nieuwe E.: P. F. J. Murk. Fil. Middelburg, Lange- delft Bi 121 opgeheven. het gewaagd hebben, op zoo'n avond dwars over de Biottiscoim'bsche heide te rijden. Er waren geen afscheidingen of heggen; niets dan de wijdte open vlakte, die hier en daar door 'kleine beekjles doorsneden werd, welkte' in de Blythe uilstroiolmden, en zoo hun weg naar z'ee vonden. Op onregelmatige afstanden re zen spitse graniet'blokken met scherpe punten op1. Er was eigenlijk' ge ten weg alleen een zelden gebruikt pad, weinig meer dan een rijpad. Doch dolklter Morpeth kende den weg op zijn duimpijle. Hij en Timothy hadden hemJ in alle mogelijke weer, en in elk jaargetijde veie honderden kieieren bter igiaan; want de kortste weg van het dok tershuis naar het dorpje Fe Is tone, dat ongeveer twee mijlen verder van dein vuurtoren aan de kust lag', liep dicht lang's de klippen. Er was nog een andere, vteel betere weg!, doch die liep1 om'. Andere! menschen volgden dien weg, maar het wlas ken schetsend voor dokter iMorptelh, dat ljjj 'altijd den korsten afstand verkoos naa,r de plaats, waiar hij' heen Wielde, Nadat hij de Klippen verlaten hlad, liet de dokter het sterke paard zijn eigen weg zoeken, doch plotseling; hield hij de teugels in. "Wat is dat, Timothy (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5