Cilaarom anders? de teste kuialiteit,die voor 20et te krijgen is DE R.I.A. TENTOONSTELLING, TE MIDDELBURG. LAATSTE BERICHTEN DE BEURS WEER GEOPEND. DE NIEUWE MARGARINE NAGEKOMEN BERICHTEN BEURS- EN WISSELKOERSEN. A fTwentsche Bank' 100—. Steunt bij gelijken prijs en kwaliteit De NEDERLANDSCHE INDUSTRIE! Gij dient daarmede Uw land En ge bestrijdt de werkloosheid. RECHTZAKEN. Vrijgesproken. Politierechter te Middelburg. GEVONDEN VOORWERPEN. BEURSTHERMOMETER - Koninkl. WISSELKOERSEN. Schepen MARKT Suiker - - Unilever Industrie Amerika Aku Young Philips Mijnen Tabak Rubber ff Als dit nummer van ons blad o-ij de lezers komt zal er nog slechts een korte spanne tijds zijn voor de opening der R. I. A. tentoonstelling in het Schutters hof, waarop advertenties, aanplak- en strooibiljetten de uitreiking op gisteren van een 1200 vlaggetjes en andere* recla me reeds eenigen tijd de aandacht heb ben gevestigd, Ër was dus voor ons alle aanleiding eens 'n kijüjle te gaan nemen bijl het op(- slaan der tentoonstelling en eens te gaan informeeren welke stands er, a'l's heden avond te 7 uur de opening heeft plaats gehad, zullen aanwezig zijn en wij kun nen dan reeds beginnen met mede te deelen, dat net aantal stands ongeveer 40 is en dat \an zeer uiteenloopenden aard. In de voorzaal hebben twee Middel- burgsciie zakenlieden hun stands opge slagen en wei de heer L. J. van 't Westende, die speciaal met Philips en N. S. F. radio toestellen en dat van de nieuwste modellen komt, en de heer A. van Roon, firma De Muijnck, die niet alleen voor zijn groote keuze in huis- noudelijke artikelen, maar ook voor een bijzonder soort braad- en kookpannen en last not least voor de bekende Jaars- ma haarden, de belangstelling van de be zoekers zal vragen. Ook in de kleine zaal komen enkele stadgenooten hun wa ren toonen en wel de heer Diingemanse, die van zijn groote verscheidenheid in sigaren en sigaretten uit zijn magazijn „De Sport'', een keurcoilectie naar hier bracht en zoo op zijin zaak en zijn waar de aandacht vestigt. De heer F. A. de Jonge die zal toonen wat hij op het ge bied van bakken vermag en daarbij o.a. «zijn H. B. S. 'koeken naar voren brengt; De Coöperatieve Melkinrichting en Zui velfabriek Walcheren, die melk- en zui velproducten etaleert; de heer H. Buijze, die van de door hem vertegenwoordig de firma's o.a. Friesch roggebrood Loont en de heer J. C. Schonis 'met zijn schoen werk speciaal voor hen, die verplicht zijn schoenen voor niet volmaakte voe ten aan te schaffen. Maar ook verschil lende fniet-Mid del burgers sloegen hier hun tenten op en daarvan trekt hij het binnenkomen in deze zaal de stand van de Firma J. Pen uit Lemmer de aan dacht, die in een passende omgeving afgesloten met haar vischnetten, reclame maakt voor het gebruik van Pen Oil Ansjovis; en tot buur heeft de stand van de Helena Parfumeriün. Aan deze zijde troffen wij ook nog een stand aan, waar een modern stopapparaat in wer king zal zijn. Nog twee stands resten in de Kleine zaal en wel die waar de veer schort J. C. S. wordt gedemonstreerd', een schort met veersluiting en die van Atelier De Vonk', firma Schirier en Co. te Haarlem, die fraai gebrandschilderd 'glas in lood vervaardigt en daarvan ver schillende resultaten toont. De groote zaal binnenkomende valt di rect de blik op een grooten stand van Hongaarsche handwerken, die door de vele kleuren het oog bekoren. En links gaande komt men dan in een ruimen stand van de firma Woldring en Idema uit Groningen, die vooral naar voren brengt haar nekende Nationalen drank „Cullura", een vruchtenwijn van Neder- landsclie vruchten, en daar naast inge legde vruchten au jus en meer andere artikelen op dit gebied: als ad vocaat en dergelijke. Als buurvrouw heeft zij de firma v. d. Sande uil Vlissingen, die speciaal expo seert comforen en kachels waarvoor benzine als brarfdstof dient, zeer ge schikt o.a. voor buitenhuizen, waar geen gas is e,n die oo'lc in andere huizen goede remplacanten zijn voor walmende petroleumkachels en -toestellen. Zij zijn spoedig reuikvrij en kunnen makkelijk worden verplaats terwijl zij niet duur in het gebruik zijn ,ook gerekend op de benzinebelasling. Een stand van aardige Japansche en Chineesche artikelen brengt hier een .welkomen afwisseing en wordt daarin (gesteund door onzen stadgenoot, den heer Frans Damman, die een keurcoilec tie van zijn voorraad papierwaren brengt en toont op dit gebied steeds liet nieuw- in voorraad te liebben. Een demonstratie met de Perfa strijk- stifl en mei „het Wonder", een stoom- Stilisator ,zal zeker veler belangstelling opwekken en de groote stand van de firma De Ruijter ,die Iaat zien, wal op het gebied van zijn bijouterie als het moderne wordt gebracht ,zal nie mand kunnen passeeren. Wij zijn nu de stands aan de lange muurzijde afgewandeld en gaan eens kij ken wat nog aan de overzijde van dezen tijde|Lijken gang is verrezen. Het eerst treffen wij dan aan den stand van de N.V. Stearinefabriek te Gouda, die een groote verscheidenheid in kaarsen en chemische producten in een ruime om geving heeft geschikt op nette wijze. De volgende is een stand van The Ice-Cream Powder Trading House uil Delft, waar men 't makkelijk maken van goed ijs uit poeder zal doen demoii- streeren, terwijl de dan volgende stand die is van de firma Tromp en Rueb uit Rotterdam, die de voortbrengselen van haai- Azijnfabriek op keurige wij'ze toont. Een stand met een zeer bijzonder ka rakter volgt en wel, die waar The „Seat of Health'" wordt getoond een, voor'ieder maar zeker voor sportbeoefenden arti kel, dat door dagelijksch! gebruik de spieren en zenuwen staalt. Een groote aantrekkelijkheid zal zeker zijn, dat me juffrouw Martha Snel, de bekende zwemster, herwaarts komt om de gloede werking van het instrument, dat ook zij gebruikt, te bevestigen en het gebruik te demonstreeren. Wij zijn nu bij het tooneel gekomen en 'daar zullen vooral onze lezeressen zich zeker langen tijd ophouden, omdat Maison Lambooy—Van Hilsl uit Vlissingen hier de nieuwste mo desnufjes heeft geëtaleerd. Rest ons in de zaal nog het aee'l, waar de standhouders op de veranda' zien. De eerste stand is hier die van den heer H. J. Bendien. uit Naarden die de belangstelling vraagt voor zijn verschil lende soorten kunstmest en daarvan o.a. door een film de resultaten van laat''zien. De firma Van Beek komt vervolgens met een mooie collectie Indische artike len vooral die vervaardigd uit wit ivoor Het is weer een stadgenoot, die volgt en dat wel met een grooten dubbelen stand. Wij bedoelen den heer G. Wol- ders, die in het eerste deel optreedt met artikelen uit de Philipsfabrieken en met de 'verschillende modellen Electrolux stofzuigers en in het tweede deel met een fraaie collectie armenturen en om niet te vergeten met Duplexhaarden, electrische haarden en een practische ijskast uitkomt. De laatste stand is die van de firma Smeets uit Gulpen, die de producten van haar fabriek van Natuurazijn in een fraaie omgeving heeft geëtaleerd. In de veranda staan, in afwijking met vroegere tentoonstellingen de stands met de openzijde naar de zaal gericht en zijn daardoor ook van daaruit reeds te zien. Wij treffen er aan de firma van Leer Co. uit Rotterdam met nougat fabriekaten; mej. Guyot alhier nJet haar fraaie kinderen Flora's; de heer Boo- gaert, v.h. Roskam alhier met een keur collectie fruit; de heer G. J. van Holt- huijzen alhier als vertegenwoordiger der bekende Unionbierbrouwerij; en de firma Goerz uit Amsterdam met een groote verscheidenheid in huishoudelijke artikelen. In de Kolfbaan zal de heer A. Klaver zijn Nash en Paccard automobielen van het nieuwste model toonen en de firma De Dreu en Co, brengen kleinere beurzen de Fordwagens, ter wijl hier ook de N.V. Handelsvereeni- v.h. Bessel-Kik uit Amsterdam, met haar oliën, vetten, enz. een stand heeft ingenomen. Als slot melden wij in den tuin, be halve enkele kleinere verkoopstands, nog dien van G. Santus en Co, te Ber gen op Zoom, vertegenwoordiger R. Casetta alhier, die haar terrazzo werken en voorwerpen bij de Bakkerskamer heeft opgesteld. Vooral voor deze laatste stands is goede waar zeer gewenscht en dit niet minder voor de concerten, die iederen avond tot en met Zaterdag, den sluitings dag, door een der plaatselijke muziek gezelschappen zullen worden gegeven, waarvan het Middelburgsch muziek korps hedenavond het eerste zal zijn Er zal voor ons zeker nog wel aanlei ding zijn op een of ander nader lerug te komen. UIT DE STAATSCOURANT. Herbenoed ;tot burgemeester van Vlissingen de heer C. A. van Woel- deren; tot burgemeester van O. en W. Souburg jlir. H. A. van Doom; tot burgemeester van Ka pel le de heer W. Bierens, Hedenmorgen heeft het bestuur van de vereeniging voor den effectenhandel op nieuw vergaderd ter bespreking van den toestand in verband met de financieele crisis in Engeland. Naar wij vernemen heeft het bestuur in deze vergadering besloten dat er geen reden meer aanwezig is den mi nister van financien te verzoeken de effectenbeurs te sluiten.. Hedenmiddag om half twee is de ef fectenbeurs le Amsterdam weer ge opend. Bij den aanvang droeg de beurs direct een kalm karakter. Eenige bui tengewone belangstelling kon niet wor den waargenomen; van verkoopsdrukte viel niets te merken en er was gebrek aan orders. Vergeleken met den laatsten beursdag, Zaterdag, waren de koersen weinig veranderd. Hier en daar waren zij zelfs voor zoover wij bij den aanvang konden waarnemen aan den vasten kant. In vervolg op het bericht dat de Am- sterdamsche effectenbeurs heden weer zal zijn geopend, deelt het bestuur mede: na de vérstrekkende bereidver klaring van de Nederlandsche Bank welke als resultaat van de gisteren ge houden besprekingen in de bladen van hedenmorgen is gepubliceerd, zal de handel ter beurze heden weder worden hervat. Als bijzondere maatregel is echter vastgesteld, dat koersen tot stand ge komen in gesloten hoeken, welke lager zijn dan de koersen van j.l. Zaterdag slechts in de prijscourant zullen worden opgenomen na beoordeeling door de commissie voor de noteering. Alle no- teeringsbriefjes betreffende de hierbo ven genoemde koersen moeten door een der commissarissen voor de noteeringen worden geparafeerd. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De r egeeringen van de Ver. Staten Sovjet Rusland en Turkije zullen verte /genwoordigd zijn bij de thans beginnende besprekingen in de ontwapeningscommis sie der Volkenbondsvergadering. DE TOESTAND' IN MANDSJOERIJE, De Japansche marineofficieren hebben volgens Engelscbe berichten toegegeven dat in de marinehaven van Saseho twee divisies en een groot aantal schepen ge reed worden gehouden om zoo noodig' onmiddellijk naar Zuid-Chima te worden gezonden. Japansche officieren zouden zelfs spreken over de mogelijkehid van een bezetting van Peking en Tientsin. In Tokio veroorzaakt de toenemende vijandigheid der Russen in Noord Maindr sjoerije tegen de Japanners groote be zorgdheid. HET GESCHIL TUSSCHEN JAPAN EN CHINA. De Raad van den Volkenbond! is heden *1" Mn buitengewone zitting bijeengekomen ter voor e ^handeling van je Chineesche nota, waarin maatregelen tegen Japan in ver band met de gebeurtenissen in Mandy- sjoenje geëischl worden. De leider van de Chineesche delegatie dr. Alfred Sze heeft voor een overvolle zaal op gematig de, doch nadrukkelijke wijze, de eisch van China toegelicht. Hij gaf een don|- 'kerbeeld van de Japansche gewelddaden ën van de bezetting van verdere igebier den van Mandsjoerije en over de stad Moekden. Hij kwam evenals de nota die gisteren aan den Volkenbond is gezonden tot ae conclusie dat de Raad onmidr delhj'k maatregelen moet nemen welke het stop-zeilen van de militaire operaties van Japan tengevolge zullen hebben en t.g.t. China schadevergoeding voor de ge leden schade verzekeren. (Ingez. Med.) Aan de Leidsche Universiteit slaag de heden voor het economisch candi- daatsexamen Indelogie de heer A. van Geuns, alhier. f Naar V.D. verneemt heeft de Coimi- missaris der Koningin in de provincie Drente, mr. J. Ph. Linthorst Hotmail om gezondheidsredenen met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag gevraagd Sedert 1 October 1917 is hij Com missaris der Koningin in de provincie Drente in welke functie hij destijds zijn vader mr. J. Linthorst Honfan opvolgde STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: f1500: 10410 f1000: 4848 f 400: 6978 7630 16773 188,86 r 200: 7685 13669 16400 f 100: 3711 3984 5145 7269 8047 10846 10959 11619 14421 16703 16894 17011 18343 mishandeling: G. J. P. M. N, te Mid delburg, eisch f 10 b. subs. 5 d. h., uit spraak f 7 b. subs. 7 d. h.; mishandeling: A. L. D. te Axel, eisch 14 d. gev., uitspraak 14 d. gev. met een proeftijd van 2 jaar; mishandeling: L. W. te Wolphaarts- dijk, eisch en uitspraak f 10 b. subs. 10 d. hecht.; beleediging: M. de G. te Zierikzee, eisch f 10 b, subs, 5 d. h.; uitspraak f 5 b. subs, 5 d. h. wederspannigheid: H. Th. van S, te Goes, wederspannigheid, eisch f 20 b, subs. 10 -d. h., uitspraak 5 b. subs. 5 d, h.; wederspannigheid: J. F. M. te Goes, eisch en uitspraak f 20 b. subs. 20 d. h.; beleediging: J. P. N. te O. en W. Sou burg, eisch en uitspraak f 10 b subs. 10 d. h wederspanningheid: Fl. V. te Dord recht, eisch en uitspraak f 10 b. subs. 5 d. hecht. AMSTERDAM, 22 September. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned. 22 A-B 1000-6 101s/8— lOOi/g. Ned. 31 1000-4 993/4— 995/„. Ned. 17 1000-41/2 101—1O0. Certificaten-3 8O1/2— 781/2. Cert. N.W.S.-21/2 66-643/4. Duitschl. pndst. 100-7 571/4 Engl. W.L. 50-200-5 971/2—. Goes '30-4 99-, Zeeuws. Hyp. B-41/2 IOO1/2 A Amsterd. Bank IIO1/4—108. A Bank Assoc. 283/4—29. C Rott. Ban'kVer. 70—, A Pref. Jurgens A 83—81. A Ver. Papf. v. Gelder 60—60. C Am. Car en Foundry 13—9. 213/4. O Am. Smelt en Ref. 22i/s C Farbe-nind I.G. 87—78. C U. Stales St. C. 767/g—795/8. n Cl. Publ. Serv. 5 C North 'Am. Cy. 52i/8—50. A Born. Sum. H.M. 102100. A Ned. Wol Mij 21% A Singkep Tin M. 6061. A J. C. Japan Ln. 25 A Rotterd. Lloyd 75 A S. M. Nederland 8076. A Amst. Thee C. M. 29% A Houth. Alberts 62 C Peruvian C. Pr. 8%8%. A Erie Spoorweg 15% A Southern Rlw. 18%. C Union Pac. Rr. 117y2120. 0 Int. Nickel Cy. 9s/8 A Kol. Bank 60-61. A N.T. Hbk 1000 68i/2—68. C Ned. N.M. 1000 833/4—88. A Alfi. KunStz. U. 37—40. 29. Door de Nederlandsche Spoorwegen is Dinsdag aanbesteed het vervaardigen, leveren, stellen en verven van 8 enkel- sporige vaste ijzeren bruggen met bij- behoorende werken voor de overbrug ging van de Waal bij Zaltbommel in den spoorweg van Utrecht. Laagste in schrijf ster de N.V. Kon, Scheepswerf- fabrieken ,,De Schelde" te Vlissin gen met 448.800. EEN SYNDICAAT VAN BANKIERS. V. D. verneemt, dat de Amsterdamsche bankiers een syndicaat hebben gevormd, dat gelden zal beschikbaar stellen, waar door het sluiten van nieuwe posten en daardoor een algeheele terugkeer tot den normalen gang van zaken ter beurze wordt vergemakkelijkt. De verstrekking van deze gelden geschiedt door bemid deling van de heeren Van Loon Co, De Koningin en Prinses Juliana ver trokken hedenmorgen out 6 h 12 per extra trein van het Loo naar den Ach terhoek om aldaar de iegermanoeuvres gade te slaan. De rechtbank te 's Gravenhage heeft *heden vonnis gewezen in de zaak van den -chauffeur D. P. die verdacht was van den moord op zékeren N„ gepleegd in den nacht van 15 op 16 Juni j.l. al daar. De eisch was acht jaar gevangenis straf. De rechtbank sprak heden den ver dachte vrij In de zitting van 2 2September zijn de volgende zaken behandeld: mishandeling: M. de P. te Colijnsplaat, eisch f 10 b. subs. 5 d. h„ uitspraak f 10 b. subs. 10 d. h.; A v. Berke'.s Pat. 25—25. O Calvé-Deilt 5214— 55. A C. Suiker Mpij 17—17. A Int. Viscose 9 A Küchen.n. I. Acc. 6—51/2-6. A Ned. Ford A.M. 179-173i/2-85. A Philips Gein. B. 60-56-591/2. O Unilever II21/4113-17. 0 Anaconda Co-p-. 341/234-3|53/s. C Bethjlehem St. 331/43'4-345/8. C Ce.n Aviation 2s/8—2i/4-2Ji/2. A A.N.I.E.M.N..BB. 176—172. C A. Gas El. Cy. 7—7%. C Cities Serv, Cy. 7% C Midd. West Ut. 10%—9%-10. A Alg'. Explor. Mij. 4542, A Boeton Mijnb. 22% A Kon. Petr. Mpij 116%118%-127% C Contin. Oil Cy, 6% 5%-6%. C Shell Union O.C. 4%—4. A Holl. Amer. Lijn 5%5%, A K.N. S'oomb. Mij. 2018%. A Ned. Scheepv. U. 71%71 -73. A H.V. Amsterdam 175172-80. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen: a. aan het Bureau van Politie: Diverse handschoenen en sleutels, mantelband, afknipper fototoestel, auto- step,rubberriem, damestasch met inhoud, zangbundel. b. bij particulieren: Schoolétui, A. Wigman, Vliss. straat K 43. Roeiboot, zwemschool, Haven- dijk, Glacé handschoen, I. de Lange, Veersche wég S 25a. Lap witte stof, Adriaanse, Noordstraat L 29. Jumper, A. C. Bosdijk, Eigenhaardstraat P 203. Uurwerk en glas van dameshorloge, Mesu, Achtersingel. Broche, Weeda, Noordpoortstraat M 6. Gouden bro che, L. van der Kam, Jacob Catsstraat S 92a. Vulpen, J. de Kam, Nieuw- straat G 226. Tabaksdoos, J. Lorier, Bureau van politie. Eind ketting, D, M. Geuze, Zusterstraat I 242. Sleutel aan ring, Westerweel, Davidswegje E 179. Mondorgel, Bep Kinderman, Lan- geviele. Vulpen, Melkers, Tramsingel E 7a. Damesport. met inh., Fransi- mont, Ganzengang O 20, Dameshand schoen, C. Faro, Rozenstraat W 210. Portemonnaie met inh,, A. Heijstek, Hendrikstraat W 65, Trekveer, J. S. Lenselink, Hendrikstraat W 60. verm, gouden kettinkje, Schunzelaar, Pijp- straat N 21, Autoslinger, Timmer mans, Nederstraat. Sigarenkoker met inh., Willemse, L. Noordstraat C 34. Doosje, inh, belletjes, C. van Sluijs, Giststraat F 19. Vulpenhouder, De Bree, Souburg A 31. Damesrijwiel, Diesch, L. Burg (winkel). Eind touw, Bimmel, Beenhouwerssingel K 70. Be- lastingmerk, J. A. Davidse, t Zand E 97. Verm. gouden armband, D, J. de Leeuw, Jodengang R 214. Eenige strengen zijde, A. H. Mulder, Vlissing- sche straat K 62. Kettingarmband, mej. de Leeuw, Jodengang R 21. Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau van Politie alleen s Zaterdags van 78 uur. A Java Cult. Mij. 127-121-28. A N.I. Suiker U. 86-84-85. A Poerworedjo S.O. 10%10%. A Deli Batavia 119%118. C Deli Mij, 1000 142%—140%. A Senembah 158%152%. C Chicago Milw. 2%'2%-%, A Amst. Rubb. C. 39%39. A Deli-Bat. Rubb. 15y8— A Hessa Rubber 32 A Serbadj'adi S.R. 181/4—18. A V.I.C. Ondern. 27—. C Interc. Rubber I1/41. Prolongatie 33%. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 21 Sept 58.50 9.75 34.55 48.50 66.35 2.481/4 22 Sept. 10.35. 57.75. 9.73. 34.40. 48.50. 66.52. 2.47.3/4 Sa! Re] Yo] 20 j nei| te te bus het huil voll na:J 'ball IgcJ dei dei| dei do4 H. mei lijk] dro| I| is die| wis j.ai hac bell uit Wettig gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2