GROOT KING RECHTZAKEN. PEPERMUNT AFLOOP VERKOOPINGEN GEMENGD NIEUWS. VI e| Beekman, onder wiens bevel de Aar denburgers èen stormaanval der Fran sehen in 1672 zegevierend afsloegen. Spr komt dan terug op hetgeen de heer Vorsterinan van Oijen heelt gedaan voor de Maatschappij. Zonder hem was de Maatschappij er misschien wel nocit geikomen ,hij nam het initiatief, ontspro ten aan zijn sociaal besef. Hij was niet alleen de geestelijke vader maar ook de uitvoerende vlijtige hand ,van af de op richting op 7 Apuil 1878 te Oostburg, bleef hij 27 jaar secretaris en van 1905 tot 1915 was hij voorzitter en hij zou zeker het houden dezer tentoonstelling toejuichen ,ook in dezen tijd a's middel „om er den moed er in te houden". Zeker de tentoonstellingen in 1925 en 1928 te Breskens en Schoondijke, zijn onder heel wat gur'itiger omstandighe den en vooruitzichten gehouden. De al- gjemeene crisis heelt ook land- en luin- Jbcuw steeds steviger in haar greep ge vat, en er zijn noig igieen teekenen die er op wijzen, dat de moeilijkheden in de naaste toekomst, in tal en maat zullen verminderen, wat de Millioenennota nog weer heefl aangetoond waarin a's laat ste sluitpost „hoop op: een betere toe komst" moest worden geplaatst. Spr. wijst echter op de woorden van minis ter-president Buys de Berenbrouck, ge richt tot het bestuur van de Kon. Ned. Jaarbeurs en zegt, dat de Zeeuwen die woorden verstaan ,zij voeren het „Luc- tor et Emergo" in hun wapen en la ten zich door moeilijkheden dan ook niet afschrikken of ontmoedigen. Spr. wijst in dit verband op de. restauratie van de kerk van Oadzand, op hgt feno- male succes van de jaarbeurs le Bres kens ,op de blijvende vestiging der Oad zand schje binnenkamer te Oostburg en ziet daarin h,et bewijs dat men, al heeft men voorloopig wind en stroom tegen, moedig onder zeil gaat naar een betere tóekomst. Spr. weet daarvan niets meer of minder dan een ander, maar heeft een rotsvast vertrouwen ,dat de zon weer te voorschijn komen zal. Het staat voor hem vast, dat hij die zich het best voor den strijd toerust, ook de beste kansen heeft op zelfhandha ving en vooruitgang. Deze overtuiging deed het bestuur ook besluiten geen in breuk te maken op den omlooptijd van drie jaar en dus de tentoonstelling te ge bruikten als een wezenlijke kracht voor de verheffing! van de Ooft- en Tuinbouw bedrijven. Buitenger,oon aangenaam en aanmoedigend was voor het bestuur de ervaring, dat de afdeeling Aardenburg met haar 'kranigen voorzitter, en velen daarbuiten, het gemeentebestuur en hel bestuur der Ned. Herv. Kerk de plan nen hebben gesteund en alles hebben gedaan om bij de verwezenlijking te hel pen. De beschikbaar stelling van een groot gedeelte van de schoone St. Bavo uit 1243 is uitstekend te stade gekomen, en spr. brengt daarvoor het kerkbestuur hartelijk dank, en dit niet minder aan den gemeentesecretaris, den heer de Mil- liano, voor- wat hij als voorzitter der feestcommissie heeft gepresteerd. Spr. brengt onder groote instemming dank' aanden afgetreden secretaris der Maatschappij, den heer van D'ijlk, voor alles wat hij' ten bate der vereeniging heeft gedaan. Gelukkig werd de heer Hoolhorst bereid gevonden de functie over te nemen, maair hij is helaas kort gteleden vrij ernstig ziek' geworden en spr. uit den oprechten wenscii, dat hij spoe dig en algeheel moge genezen. Aan den heer de Bramver, het kranige bestuurs lid uit Aardenburg, die in staal is ge bleken met algeheele toewijding, bet ver dere arragement van den tentoonstelling tot een gelukkig; einde le brengen breng! spr. voor zijn voorlreffelijken steun gaar ne zijn bijzonderen dank. Spr. heel dan allen welkom op deze plaats, deelt mede, dat tot zeer groot leedwezen van het bestuur de Commis saris der Koningin verhinderd was de tentoonstelling te openen, omdat men weet hoe de Commissaris met belangstel ling kennis neemt van alles wat de be langen van Zeeland raakt, ook in het bij zonder Zeeuwsch—Vlaanderen. Spr. ver heugt zich dat rnr. Dieleman, lid van Ged. Staten zich bereid heeft verklaard als plaatsvervanger van den Commissaris de tentoonstelling le openen. Onder de vele vrienden van de Maatschappij be groet spr. jihr. de iMuralt, die al zijn de o-F- ficieele banden met Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen lijdelijk verbroken, toch nog bij voortduring; van zijn groote belangstelling voor zijn oud-district blijk geeft; verder de aanwezige leden der Sta ten, de burgemeesters uil de olmigeving, de juryleden, vooral de ouderen, wien hij een eere-saluut brengt voor hun trouw aan de Maatschappij. (Groote instemming ook af en toe tijdens de toespraak). Vervolgens nam de "neer mr. P. D ie leman het woord en wees er op dat het ouden dezer expositie, omringd door tal van feestelijkheden voor waar een groot gebeuren is in onzen stamheren. tijd. Een daad van moed, zoo het niet er een is van lichtzinnigheid. Do voorzitter noemde het zelf een durf, een aanpak ken. En eigenlijk is het dit ook. Immers nu vooral moet men het hoofd niet naar beneden laten hangen, maar moet men elkander opwekken' en prildkjeien tot ver der arbeiden, t'ot een zich verder ont wikkelen, opdat men des te veerkrachti ger den econojuischen strijd kan strijden, de stormen kan verduren en straks in blijder lijd moreel en economisch de rijke vruchten daarvan kan plukken. Een tentoonstelling is opvoedkundig van groot belang, zet aan tot edelen wedijver, prik kelt tot arbeid, tot nadenken en verza melt de energische krachten der men- SChelijke ziel. De zomer met zijn regen, zijn vlagen, zijn zorgen, zijn angsten in land- en tuinbouw is schier voorbij, doch een herfstdag is vaak' een schoon souvenir aan den zomer. Thans deelt zij (althans Zaterdag verslaggever) ons "he laas mede hoe men den zomer had! ;ge- wenscht. De gele, gouden, roode sappige vruchten hangen veelal nog tusschen de rijpe tot vallen zich reeds neigende bla deren Zij lachen ons vriendelijk' toe en noodigen, gelijk de jonge, blijde maagd den jongeling tot den pluk. Men is in Aardenbiirg, eenmaal de hoofdstad van dat eerste, dat héël oude Vlaanderen, de stad waar eenmaal1 zoo veel handel en verkeer was, de veste, die mede dapper den vijand, die het land bestookte, weerstand bood; het thans zoo vredig, te midden van vruchtbare landouwen liggende oudte Aardenburg. Het zou zpnde zijn, bij aldien daarin de schelle stem van twistenden werd1 ge hoord of sluwe achterbakSche intrigte schuifelde. In Aardenburg, waarin en waaraan ook niets wat aardsch is, ech ter vreemd is, evenmin 'als dat elders hiér beneden het geval is. En men komt in het eerwaardig ge bouw der Middeleeuwen, voor gansch ander doel gesticht, maar waarin toch ook de schoone vruchten van Gods schepping Zijn lof mogen verkondigen, want al wat bijeengebracht is, komt uit de aarde, maar wijst omhoog. Na en kele aanhalingen van dichters zeide spr., dat het een uitnemende gedachte is: bloemen en vruchten en groenten van de schoonste kleuren, van de beste soorten aan het verbaasd Vlamingdom te toonen, te laten zien wat Westelijk Z. Vlaanderen kan praesteeren, ook in tijden van druk. Dit alles is niet beperkt tot eenig land of volk en dit blijkt reeds uit de keuze van juryleden van over de grens. Maar toch is er een kern, die wonderwel arbeidt op het gebied van ooft- en tuinbouw, en die daardoor het kleine stukske land van de Ee tot aan de Schelde in eer en aanzien bracht en houdt. Men moet steeds meer ontdekken de telkens veranderende en zich ver nieuwende levensvoorwaarden, men moet de cultuur in overeenstemming brengen en de velden hongeren steeds naar den noesten menschenarbeid. Wes telijk Zeeuwsch Vlaanderen moet steeds meer en meer de groentuin en de bloem hof worden van het geheele Westelijk Vlaanderen en via Vlissingen of Zee- brugge aan verschillende deelen van het Britsche rijk leveren, wat men er tekort komt aan groenten en andere tuinbouw producten. Waarom zou men dan ook niet stre ven naar de teelt der primeurs? Zoo, dat de teerste salade, misschien door elec- triciteit tot prima primeur gegroeid, de eerste groenten, de eerste' aardappelen en wat dies meer zij, uit den milden bodem van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt geoogst, op de markten van het nabije Belgenland en het niet verre Engeland, tot zijn roem en voordeel, worden aan getroffen. Men geve zich slechts met alle denkbare energie en kracht, gelet op tijden en omstandigheden, aan den arbeid, daarbij geleid en voorgelicht door Kundige voormannen. De Zeeuwsch-Vla mingen bewijzen te weten dat zij leven, getuige hun durf, hun moed, om ook in deze tijden een lichtstraal, een blijde ook, in het donker te doen zien, een die is als de dageraad van een nieuwen morgen. Spr. wenscht allen en ook geheel Zee land daarmede geluk en wenscht allen van ganscher harte zegen op hun pogen, hun streven, hun arbeid toe. Moge de Maatschappij nog lange tot heil der streek en harer brave bevolking in stand blijven. Spr. verklaart de tentoonstelling voor geopend. De toespraak van dezen eminenten spreker werd door een kranig applaus bezegeld en begaven allen zich vervol gens naar de Tentoonstelling. Het ruime kerkgebouw laat naast de nog intact gelaten gelegenheid voor de Godsdienstoefening een zeldzaam ruime, koele en droge gelegenheid voor het étaleeren van tal van voortbrengselen der natuur en het was er dan ook een lust voor oogen en reuk rustig te wan delen langs de werkelijk met grooten smaak aangelegde inzendingen van de kweekers en van enkele particulieren. Wij willen er ons van onthouden te zeg gen, welke der groote stands ons het meest bekoorde, de jury heeft ze be oordeeld en deze bestond uit ter zake kundige, betrouwbare personen, ook wij leggen ons dus gaarne bij haar oordeel neer. Het bleek, dat ieder met groot enthousiasme zich heeft gegeven aan de zen arbeid en in het tot stand gebrachte zijn of haar ziel heeft neergelegd. Een woord van hulde aan allen te samen willen wij echter niet achterwege laten en dan doelen wij tevens op de inzen dingen van de afdeelingen der maat schappij, die in haar stands het door haar leden gekweekte op keurige wijze bijeen hadden gebracht. Daarnaast restten de vele losse inzen dingen, zoowel van planten, als van af gesneden bloemen, van met groot suc ces gekweekte vruchten en groenten tot in haast ongekende verscheidenheid. Door de sprekers is geen woord te veel gezegd over de groote kracht, die men door samenwerking kan bereiken, over de goede resultaten, die door kennis, ijver en toewijding worden verkregen. Het mogen dan geen goede tijden zijn, de Zeeuwsch-Vlaamsche kweekers en particulieren zitten niet stil, Met groote belangstelling hebben de direct reeds talrijke bezoekers dan ook al het mooie in oogenschouw genomen. Met groote voldoening kunnen bestuur, medewerkers en inzenders op hun aller arbeid terug zien. Inzake de zeer talrijke bekroningen moeten wij ons tot de volgende be palen C. M. v. d. Broecke, Aarden burg, gr. zliv. med. H. M. Koningin; firma v. Uxem, Groede, gr. br. med. H.M. Koningin-Moeder; firma J. Droog Bres kens, gr. zilv. med. H.K.H, Prinses Ju liana; Afdeeling Schoondijke, gr. zilv. med. Z.K.H. Prins Hendrik; Mevrouw Boom-Bliek, Breskens, zilv. med., Com missaris der Koningin; Afdeeling Aar denburg, verg, zilv. med. van Burge meester Th. M. Overmaat; J. Holle- brand-Kools, Aardenburg, verg, zilv. med. van Buitens Zaadhandel; Afdee ling Oostburg, zilv. med. van Mr, P. Dieleman; Wijngers, Waterlandkerkje, zilv. med. van Mr. J. Erasmus; A. Cru- son, Breskens, zilv. med. van P. Eras mus, Oostburg; Salomé, Breskens, zilv. med. van D. J. v d. Have te Kapelle; Afd. Schoondijke, zilv. med. van den heer H. v. Mazijk; Afd. Breskens, verg. zilv. med. van J. A. van Rompu, Ter- neuzen; F. de Puydt, Aardenburg, zilv. med. van Ls. v. Waesberghe- Janssens, Hulst; Sterifolia Maldegem, verg. zilv, med. van Zeeuwsche landbouw Mij.; J. B. Aers, Oostburg, zilv. med. van H. A, van Dalsum. Algemeene inzendingen voor kwee kers: le pr. fa. A. v. Uxem te Groede; 2e prijs J. Droog te Breskens; 3e prijs C. M v. d. Broecke, Aardenburg; 4e prijs J. B, Aers te Oostburg; 5e prijs N.V. Sterifolia te Maldegem (B.) Wedstrijd voor de afdeelingen: le prijs Schoondijke; 2e prijs Oostburg; 3e prijs Aardenburg; 4e prijs Breskens. De feestelijkheden. Zooals reeds in den aanvang van het verslag is gemeld, was Aardenburg in feesttooi en de feeststemming kwam er reeds in toen de Aardenburgsche Fanfaren direct te 5 uur, toen de ten toonstelling voor het publiek geopend werd op het terrein naast de kerk een concert gaf. Van 6 tot 8 uur deed Apollo uit Sluis op de Kiosk bij de Kaaipoort hetzelfde onder steeds aangroeiende belangstelling, terwijl ten slotte van 9 tot 10 uur Aardenburgsch Fanfaren zich op de Markt deed hooren, om vervol gens den eersten dag te besluiten door mede te wandelen met een keurige- lichtstoet, die velen uit Aardenburg, maar ook uit de omliggende plaatsen deed genieten van het fantastisch schijn sel der vele lichtjes. Intusschen vereenigden het bestuur, de jury en vele andere personen zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in de Sociëteit, tijdens welke een opge wekte stemming heerschte en de sluizen der welsprekendheid zich af en toe openden. Nadat Zondag van 12 tot 1 de ten toonstelling alleen voor leden open was, konden na dien ook niet-leden een be zoek komen brengen en daarvan is een tamelijk druk gebruik gemaakt. Het aan tal kaarten was tot den avond echter maar 900; wel werden vele nieuwe le den voor de maatschappij gewonnen. Des middags arriveerde de maat schappij „Muziek der Scoutseenheid St. Leo" uit Brugge en maakte na de be groeting een marsch door de stad naar het tentoonstellingsterrein, waar de Aardenburgsche Fanfaren weer van 5 tot 6 concerteerde. Aan de Kaaipoort liet van half zes tot half acht Veronica uit Zuidzande zich hooren en van 8 tot 10 waren het de Brugsche vrienden die van hun goede muziek lieten genieten op de kiosk op de Markt. Dit korps telt niet minder dan 100 uitvoerders. In den loop van den dag speelde A. V. V. een voetbalwedstrijd tegen Buffalo Bill uit Brugge en won met 10 een zilve ren beker. Een korfbalwedstrijd tusschen Aar denburg en Biervliet won Biervliet met 30 en kreeg een zilveren medaille. Terwijl heden, den derden dag, de tentoonstelling in de morgenuren tegen belangrijk verlaagd tarief opengesteld was, had op het terrein een kinderfeest plaats onder leiding van Mr. Carter uit Rotterdam, die in' de middaguren ook de grooteren hleef vermaken. De Aar denburgsche Fanfaren zou de beide laat ste uren der tentoonstelling weder met muziek opluisteren en voor hedenavond staat nog een concert van de Stafmuziek van het 6e reg. infanterie te Breda op hel programma. Ook was de Internationale betrouw- b~arheidsrit op rijwielen voor nieuwe lingen, die Zondag zou worden gehou den, tot heden uitgesteld. De rechtnank te Arnhem heeft fail liet verklaard G. C. van der Wal, ham- delende onder H. van de Broek en Co., commissionnairs in effecten te Arnhem. Hel passief bedraagt IV2 'millioen gulden. Het actief f 900.000. Het diaconessenhuis te Arnhem, dat een nieuw ziekenhuis Iaat bouwen, is belangrijk bij dit fail lissement oe trokken. Politierechter te Middelburg, In de. zitting van 18 Sept. deeld de po litierechter uitspraak in de j.l. Dinsdag ftehandelde zaak tegen M de J. 53 j., werkman te Driewegen verdacht van beteedig-ing van den rijksveldwachter A. Gansens te Ovezande op 1'6 Augustus 1.1. De Officier van Justitie werd niet ontvankelijk verklaard. Arrondissements-Rechtbank Middelburg- In de zitting van 19 Sept. werden de volgende zaken behandeld: A. P. de M., 29 jaar, chauffeur te Breskens, was door den kantonrechter te Oostnurg op 28 Mei j.l. veroordeeld tot een geldooette vaü: f 20 subs. 10 dagen hechtenis. Item was in eersten aanleg tenlasle gelegd dat hij op 13 Mei j.l. te Groede als bestuurder van een auto daarmede zou hebben geneden terwijl hij verkeerde onder zo-odanigen invloed van het gebruik van alcoholho-udenden drank ,dat hij niet in staat moest worden geacht dat rijtuig te 'kunnen besturen liubsidi; ir washem ten laste gelegd, dal hij a"lstoen de vrijheid van het ver keer heeft belemmerd of in gevaar ge bracht ,tengevolge dat hij zelf met zijn auto in de sloot is gereden. Verdachte en ambtenaar O. M. waren in hpoger beroep Igelkomen. Eisch vrijspraak, waarbij mr. Kuipers zich aanstoot. Ch. van W., 29 jaar, chauffeur te Zaamslag, was door den Kan tonrechter te Terneuzen veroordeeld tol 1' 25 of 10 dagen hpchtenis op 26 Juni j.l Tevens werd hem voor den tijd van 1 maand zijn rijbewijs ingetrokken. In eersten aanleg werd hjem ten laste [ge legd dat hij op 11 Mei j.l. in de gemeente Teirneuzen met een auto de vrijheid of dc veiligheid van het verkeer heeft in (gevaar (gebracht .gepleegd hij herha ling. Verdachte was tegten het vonnis in hooger (gekomen. f Eisch bevestiging doch f 25 of 25 d. De verdedigster ,mej. mr. Biolle, bepleitte vrijspraak' of een lichte straf. W C. S., 61 jaar ,caféhjouder te Vlis singen was door den kantonrechter te Middelburg d.d. 29 Juli veroordeeld tot f 25 of 25 dagen hechtenis, wegens over treding van het Tap-verbo-d te Viisringten in den nacht van 21 op 22 Juli '31. De verdachte was in hooger beroep .geko men. Eisch f 10 of 10 d. A. J. 18 jaar en G. T. 18 jaar, land bouwers te Vrouwenpolder waren door den kantonrechter te Middelburg op 29. (Juli j.l. veroordeeld ieder tot f 40 of 40 dagen hechtenis wegens hinderlijk volgen van L, van Tatenhotven te Vrou- 'wepolder op 12 April j.l. De verdachten waren in hooger be roep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis doch f 10 of 10 d. h. De verdediger, mr. P. O. Adriaanse, bestreed de dagvaarding, waarin de feiten Z. i. niet duidelijk zijn omschreven zoodat ontslag van rechts- moet volgen- A. P. L. A. van TI. ,18 jaar, schilders leerling1 te 's-Heerenhoek, gedetineerd, iwera verdacht dat hij op 3 Juni j.l. te 's Heerenhoek heeft weggenomen 'n bedrag van f 30 toetbehoorende aan A. A. Geus Subsidiair werd hem ten laste gelhgd dat hij alstoen echter bevond in de woning van A. GeuS waar deze te bed lag en de deuren der bedstede te hebben dicht gedaan deze toe voegen: „waar is je -geld ,ik moet geld hebben of ik schiet je dood, je geld of je leven ,pas op dat je de, deur niet open doet of ik schiet je met den kogel" en dat nog eens te herhalen, voornoemde vrouw heeft bewogen hem mede te dee len waar geld was geborgen waarna hij een laatje van lipt kabinet heelt geopen en daaruit f 30 hiee-ft genomen. De benadeelde vrouw thans als .getuige gehoord, verklaarde op den be \v us ten avond de luiken harer woning niet le hebben gestolen en reeds eenig-en tijd te bed te liggen. Op een -gegeven moment hoorde zij iemand in de kamer komen, die haar verzocht stil te blijven en te zeggen waar het geld was, oovengenocm- de bedreigingen daaraan toevoegende. Ge tuige heeft verdachte's stem niet her kend. Op een vraag van den President, -er kent verdachte het feit te hebben giet pleegd, er aan toevoegende dat hij geld wou hebben om feest te vieren. Hij wislt dat -de vrouw alleen woonde, en aan den anderen kant van het dorp was feest, zo-odat hij wel vermoedde dait in den omtrek geen politie aanwezig was. De Officier van Justitie zegt, dat dit geen kwajongensstreek is. Het betreft hier een -geval van afpersing, idmiand met geweld bedreigen tot afgifte van -geld. D-e vro.uw heeft het -geld wel niet afgegeven, maar in angst zeide zij, „daar li|gt het, neemt het maar weg." Spr. vindt het feit hoogst ernstig;. Of schoon verdachte nog1 wel jiotng is, acht spr. een strenge straf hier op zijn plaats. De Ofiicier eischt een gevangenisstraf (van 6 maanden. D-e verdediger van verdachte, rn.r. A. J. van der Weel, advocaat te Middelburg is van meening, dat verdachte naar zee wilde g'aan, doch dat gelukte niet en is hij daardoor tot die -daad gekomen. Ver dachte heeft een zwaren tijd in België doorgemaakt. (H. is destijds gevlucht en door de Belgische regeering uitgeleverd). In verband met verdachte's jeugdigen leeftijd, roept verdediger de clementie van de rechtbank in. C. V., 25 koopman te Kloolinge, was door den Kantonrechter te Goes o-p 10 Juli j.l. veroordeeld tiot f 25 s. 25 dag-en hechtenis, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Verdachte was in eersten aanleg ten is het aantal gebruikers van King Pepermunt en even groot is het aantal bewonderaars. King Pepermunt is niet alleen een zuivere, heer lijke versnapering, maar tevens geneeskrachtig. Proef het en het zal U spijten hiertoe niet eerder te zijn overgegaan. En verder gebruik eiken dag V.c/ (Ingiez. Med.) laste glelegd dat hij op 20 Juni j.l. heeft gereden met een auto te Wem-eldinge, terV wijl hij zoodanig onder den invloed was van -gebruikte alcoholhoudende drank, dat hij niet in staal moest worden geacht het motorrijtuig' naar behooren te bestu ren; subsidiair werd hem ten laste ge legd, dat hij als toen de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op den weg heeft, belemmerd of in gevaar gebracht, terwijl hij daarbij -een and-ere auto aan reed. De verdachte was legen het vonnis van den Kantonrechter in hooger be roep gekomen. Eisch hevestigiing. De verdediger, mr. Kuipers vraagt eien mildere straf zonder intrekking van het rijbewijs. Notaris Blaupot ten Gate heeft Za terdag 'in den Tvampveerschen Toren te Vgere publiek verkocht een huis en erf aldaar aan het Schoolplein A 26, koo- per D. Kass-e aldaar voor f 1819. 31 a 40 c.a. bouwland nabij den Veer- schen weg, opgehouden. Ongelukken. Zaterdagavond omstreeks 11 uur reed: op den Amhemschen straatweg nabij Velp een auto, bestuurd door den heer K. Door tot no-g toe onbekende oorzaak botste de auto tegen een paal van de eleclrische tr^im. Dewagen werd groo- dendeels vernield. De inzittenden, de heeren W. en Bi. en mevr. B. werden naar hel ziekenhuis te Arnhem overge bracht. De heer Wi. is tijdens het vervoer overleden. D-e toestand van de andere personen is zeer ernstig. Bij' de Kanaalwerken in het Bos- scherveld te Maastricht werd plot}- seling een machine in beweging gebracht De drijfriem greep den 33-jarigen tim merman A. K. D-., die met beide voeten tusschen riem cn vliegwiel 'kwam1, ten gevolge waarvan zij verbrijzeld werden. GEVOLG VAN DE CRISIS? Te Aalst, gemeente Waalre, bij Eindhoven, is W(. S. gearresteerd. Hij is er van beschul digd, d'at hij f 500 zo-u- hebben uitgeloofd aan J. V. te Eindhoven, indien dteze- zijn woning met -café, gelegen aan de Willemstraat te Aalst, in brand ging ste ken S. inaar '1 Hertogenbosch overge bracht, ter beschikking van de justitie aldaar. DIERLIJK. De marechaussee le D-win- gelo (D-r.) heeft naar Assen overgebracht A. V., die na afloop van een feest te Zorgvliet zijn doofstommen broer J. met een -mes levensgevaarlijke wonden heeft toegebracht. J. wórdt in het Academisch ziekenhuis te Groningen verpleegd. JACHTOPZIENER AANGEVALLEN. Zondagmiddag betrapte de jachtopziener E. van H. in. de Zandvoorts-che duinen den Haarlemschen strooper J. de W. Plotseling trad de strooper o-p den jacht opziener Loe en greep hem bij den keel'. Tevens bracht hij hem met een mes een steek onder het linkerschouderblad toe. Een wandelaar heeft den gewonde, wiens toestand zeer ernstig was, naar het einde van den boulevard gebracht, waar de eerste hulp werd verleend. De man is daarop naar het ziekenhuis vervoerd. De dader werd eenigen tijd later dooi* de politie in de duinen aangehouden. Het mes waarmede de daad bedreven was werd -op hem bevonden. GRENSINCIDENT. - Vrijdagmorgen Werd -de Duitsche smokkelaar P. Bienk door Duitsche kommie-zen betrapt. Hij vluchtte achtervolgd door een Duit- Schien kommies in de richting van de Nederlandsche grens. Even over d-e -grens op "NedeiTandsch gebied, werd hij door den kommies aangeschoten en door twee kogels in de rechterborst getroffen, aldus h|et Handelsblad. Foto's werden genomen van de situatie IZI li dl g| iJ dl ril G| bl kl dl 1 tel wl nl zJ dl dl dl iel e|

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6