DE BRABANTSCHE INDUSTRIEDAGEN. j.l. werd besloten de woningen Schudl- debeursslraat G 64, Visebmarkt H 163 boven en beneden, Nieuwe Oostensche straat N 90, Nieuwe Oostersche .straat N 91 beneden en boven, Heerenstraat H 132, Visebmarkt H 160, Dampoor tsingal T 202 en 203, onbewoonbaar te ver klaren, terwijl de termijn van ontruiming werd gesteld op zes maanden, te rekenen van den dag' waarop de tijd tot ivoor- ziening zou zijn verstreken of het be sluit tot onbewoonbaarverklaring zou zijn gehandhaafd. De bovenbedoelde termijn zal op 3 October a.s. verstrijken en het komt Bi. en W. in verband met de omstandigheid, dat de woningen aan de Karelsgang nog niet gereed zijn, gewenscht voor deze te verlengen. Tntusschen zal de verlenging niel voor alle perceelen noodig zijn, doch alleen voor de woningen, Visebmarkt H 163 bo ven en beneden, Vischmarkt H 160 en Dampoortsingel T 202, zulks omdat de overige zijn ingericht tot pakhuis, worden hersteld, of onbewoond zijn. iB'. en W. geven mitsdien in overweging den ontruimingstermijn van meervermel- de perceelen ingaande 3 October a.s. met 6 maanden te verlengen. Uitbreiding en wijziging Straatverlichting. In de vergadering van 27 November 1929 werd door verschillende leden aangedrongen op uitbreiding en verbe tering der straatverlichting. Waar te dier zake reeds eerder wen- schen waren geuit, hebben B. en W. na bedoelde vergadering een onderzoek doen instellen naar de plaatsen, alwaar eene verbetering noodzakelijk is. Op grond daarvan leggen zij thans hierbij een verbeteringsplan over, ver gezeld van een gespecificeerd overzicht der jaarlijksche kosten van avond-bran ders en nachtbranders (politie-lantaarns), voor zoover betreft gas- en electrische verlichting. Ter verduidelijking merken zij op, dat een avond-lantaarn te 11 uur wordt ge doofd en een politie-lantaarn blijft bran den tot den morgen. Hieronder volgt nog eene opsomming van de gedachte wijzigingen. Bijgeplaatst worden 6 electrische avond-lantaarns, te weten op den hoek van Karelsgang T 75, aan den Ouden Veerschen weg tegenover T 213, aan dienzelfden weg bij liet einde der tegen woordige bebouwing, op het Molenwater voor de laan van Bleek naar Koepoort in Kle'n Vlaanderen tusschen de Vol- derijstraat en lantaarn no. 202, op de Pottenmarkt aan de garage der firma Blanker, alsmede 6 electrische politie- lantaarns, namelijk op den hoek van Karelsgang T 45, tegenover den Veer schen weg T 250, aan dienzelfden weg tusschen T 216a en T 263, aan den Veerschen singel tegenover Westpark, aan het Noordbolwerk tegenover M 235 en bij de Langeviele-buitenbrug aan de zijde van de -Zandstraat. De andere wijzigingen betreffen ver anderingen van gas-lantaarns in elecrti- sche laniaarns en van avond- in politie- lantarns of omgekeerd. Zools in het plan is vermeld, zal de u;tvoering een totaal-uitgaaf vragen van 3487 en zullen de jaarlijksche kosten stijgen met 143. B. en W. stellen voor om voor de som van 3487 een tijdelijke leening op de gebruikelijke voorwaarden aan te gaan, zulks in afwachting van het sluiten eener definitieve geldleening, en de vermeer dering der jaarlijksche kosten te bren gen ten laste van de gemeente-begroo ting. waarbij nog komen de jaarlijksche bedragen voor rente en aflossing der voor de uitbreiding te sluiten leening. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Gisterenavond hield de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor1 de Zeeuwsche eilanden te Middelburg! in de Raadzaal een vergadering onder voor zitterschap van den heer O. Boudewijnse. Aanwe-zig waren 16 leden, afwezig met kennisgeving de heeren Stofkoper, Pi. G. Laernoes, Massee en Wessleling en zon der de heeren Bosman en de Vos. De voor z i't t e r deelde mede, dat de Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid de rekening van de Kamer over 1930 heeft goedgekeurd en dat de Ka mer adhaesie beeft betuigd aan de ver zoeken tol overbrugging, van het Idol- landsch Diep. Het vers'ag van de Vereeniging voor Handelsonderwijs te Middelburg over '30 werd voor kennisgeving aangenomen en de overige ingekomen stukken behan deld bij de desbetreffende punten d'er agenda. Rijwielpad Walcheren. Z li. st. vereenigde de Kamer zich met bel voorstel van bet bureau om een bijdrage van f 25 te geven over de jaren 1931 en 1932 aan de Vereeniging Rijwielpad Walcheren. Herbouw Paviljoen tentoon stelling Parijs, Bij het voorstel om f 100 bij te dragen in de kosten van herbouw van het Ne- delrlandsch Paviljoen op- de koloniale tentoonstelling te Parijs, zeide de lieer .1 e r o n i m u s, dat dit voorstel hem wel heeft verwonderd. Men was niet aanwe zig bij de opening der tentoonstelling, waar wil nu wel geld geven. Slaat de waardeering voor de energie op personen uit hel district der Kamer? Spr. meent dat als er aan de deelname van Neder land een algemeen belang verbonden is,1 dan nog 'geen afzonderlijke belangen groepen behoeven toij te dragen dan is dit een zaak van de Rijkskas. De voorzitter meende, dat de heer Jeronimus zeker doelt op een bezoek van vertegenwoordigers van Kamers. Ook deze Kamer heeft in Mei een circulaire er over gehad, maar het bureau meende, dat men er niet op kosten van de Kamer naar toe 'kon gaan. Spr is er. geweest voor eigen rekening ,maar een plan om zich daar bij de vertegenwoordigers van andere Kamers aan te sluiten, is niet verwezenlijkt. De heer M. Laernoes zegt, dat het bureau de zaak in den breede heeft be sproken, maar ook spr. meende dat het niet aanging de Kamer op kosten te jagen. De voorzitter gelooft niet dat veel belangen uit het district toij de tentoon stelling betrokken zijn, maar uit waar- tteering mag ook van de zijde van han del en nijverheid wel belangstelling wor den getoond. Steun aan winkelweken. Aan de orde kwam nu het voorstel van bet Bureau om f 80 bij te dragen voor- de winkelweken te Goes en af te wijzen bet verzoek om f 25 voor een win kelweek te 's-Heerenhioek, terwijl eén lid der financieele commissie daar f 20 wilde toekennen. De voorzitter erkende dat de maatstaf van ingeschrevenen bij het han delsregister niet onfeilbaar is, en vroe ger is wel gedacht het aantal inwoners als maatstaf te nemen. Als men op "s- Heerenhoek ook den maatstaf wil toe passen dan is f 20 zeker te hoog en zou het hoogstens f 10 kunnen zijn. De heer van B, om ml el van V bo ten meende, dat het niet gewenlscht is den steun af te breken hij een be paald minimum ingeschrevenen. Spr. vroeg welke maatstaf is aangenomen. De Voorzitter antwoordde f 0L'2!5 per ingeschrevene en dan naar boven tot een veelvoud van f 10 afgerond. Goes heeft 286 ingeschrevenen en dit wordt dan f 10, 's-Heerenhoek heellt er maar 12, dal wondt f 13 of afge rond f 10. De heer j e r o n i ni u s keurde dit laatste af dan moet men afronden naar guldens of rijksdaalders, anders komt het ten nadeeie der groote plaatsen uit. Maar spr. blijft principieel tegen zulke bijdragen. De heer van Raalte meende, dat men geen stexm mioet verleenen aan win-, kei weken, want die hebben toch maar een ldein plaatselijk belang. Als' de Ka mer steunt kan hij niet m!et f 52.50 aan komen. De heer Enzlin meende, dat juist de kleine plaatsen jgesteund moeten wor den. Het is goed regelen, vast te stellen, maar dan komten de kleinen achteraan en daar wilt men toch ook goed. Als1 men een minim'um vast stelt moet dit met1'het bedrag geschieden. De heer Mes meende. ,dat de lieer -Je ronimus inconsequent is. Biij het voor stel in zake het paviljoen zeide hij te willen steunen, als het particuklier ini tiatief voorgaat en nu dit hier geschiedt, doet hij het niet. Spr. vroeg den heer Je ronimus te bewijzen, dat hij de zaakr een goed hart toedraagt. Spr. stelde de vraag met welk goed recht men Middel burg 'bijv. wel en 's-Heerenhoek niet wil steunen, vooral daar er toch geld is'. Men kan befsit f 25 toekennen, anders brengt men de exploitatierekening in den war. Spr. deed een voorstel in dezen geest. De Voorzitter vroeg of de heer Mes dan ook aan Goes maar f 25 wilt geven. De heer Mes zeide, dat het goed zou zijn als men een exploitatierekening deed overleggen en dan de subsidie bepaalde. Men moet er in ieder geval geen Mark't- izaakje van maken. De heer Menheere zeide gewacht te hebben tot andere personen gespro ken hadden. Spr. heeft zi.ch er tegen ver zet de plattelandsmïddenstanders afzon derlijk te organiseeren, want de midden stand van stad en platteland zijn op el kaar aangewezen. Spr. meende, dat men ieder geval afzonderlijk kan beoordeelen en een. maatstaf niet noodig is. 's-Heeren- hoék is de centrumgemeente van den zak van Zuid-Beveland en er lco-men zul ke dagen velen van de omliggende plaat sen, men zou de daar wonende inge schrevenen ook moeten medetellen. Een bijdrage var» f 3 zou een jodenfooi zijn. De winkelweek le Goes heeft ten doel menschen uit heel Zuid-Bevë'land, te trek ken, dit acht spr. uitstekend, maar 's- Heerenhoek heeft 't recht dit ook te doen voor haar omgeving. Leeft de midden stand daar niet, dan komen er de zaken als de Gruijter en Vroom en Dreesmann met filialen. Dit zal ook voor de grossiers schade lijk zijn. Spr. sloot zich gaarne aan bij f 25. De heer M. Laernoes vroeg of men dan ook bij bijv. slechts 5 inge schrevenen f 25 moet geven. De heer Menheere zeide, dat de heer Laernoes leeuwen en beeren op den weg ziet. Er zal niet direct op ieder dorp een winkelweek komen. Men krijgt er de menschen niet makkelijk toe, zij zien op tegen moeite, tijd en geld. Spr, bleef er bij dat men ieder ge val afzonderlijk moet beschouwen. De heer Jeronimu s verzekerde, dat hij de winkelweken een goed hard toedraagt, maar het is de vraag of hij gerechtigd is er geld van de Kamer voor te besteden. Men zal toch de groote winkelzaken niet tegengaan door win kelweken. Spr, begrijpt, dat het bureau e%n leidraad wilt hebben, kan dit ook niet door een bepaald percentage van de begrooting toe te kennen, en dan een post voor winkelweken uit te trek ken, De voorzitter vroeg of geen der heeren van de afdeeling Kleinbedrijf er iets over wilde zeggen. De heer Machgeels dacht dat die allemaal voor steun zijn, er moet een minimum bedrag worden vastgesteld en men mag geen plaats uitsluiten. Bij de verdere discussie zeide de voorzitter dat men zich nu maar bepalen moet tot de beide aanvragen. De subsidie van f 80 aan Goes werd aangenomen met 14 tegen 2 stemmen, die der heeren Jeronimus en Van Raal te, Het voorstel om 's Heerenhoek niets te geven werd verworpen met 12 tegen 4 stemmen, die der heeren Laernoes, Van Raalte, Jeronimus en den voorzit ter. Het voorstel-Mes om f 25 te geven werd aangenomen met 9 tegen 7 stem men. Tegen de genoemde vier heeren en de heeren Lindenberg, Enzlin en An- Anker. Het voorstel-Enzlin f 20, was hierme de van de baan. Begrooting 1932. De ontwerp-begrooting 1932 gaf den heer Van den Berg aanleiding den wensch te uiten, dat het jaarverslag niet meer hij rondzenden, doch zooals in het begin in eene vergadering zal worden vastgesteld. De voorzitter zeide toe dit te zullen overwegen. De heer Mes besprak nog de beleg ging der gelden van de Kamer, waarna de begrooting z. h. st. werd vastgesteld. Wederinvoering nummerstempel. Inzake het voorstel om het hoofdbe stuur der P. T. T. te verzoeken het num merstempel weder in te voeren, had de Commissie voor het Verkeerswezen nog bericht, dat zij zich hiermede vereenig de, doch een lid merkte op, dat, be driegt hij zich niet, er vroeger beston den een datumstempel van ontvangst en een stempel van nummering van bestel ling of besteller. Een gecombineerd stempel van ontvangst ten postkantore acht hij zeer gewenscht en electrisch werkend kan dat geene belangrijke ex ploitatiekosten vergen. De voorzitter zeide toe, dat zal worden nagegaan of het verzoek in dien geest te wijzigen is, waarna het voor stel z. h. st. werd aangenomen. Abonnementskaarten voor kor ten tijd. Met het voorstel om aan den Minister van Waterstaat te verzoeken het steeds verkrijgbaar stellen van abonnements kaarten met korten geldigheidsduur op de Spoorwegen te bevorderen, ver eenigde zich de commissie voor het verkeerswezen .Een der leden wilde nochthans de aandacht er op vestigen, dat een abonnementstarief een onder deel is van de geheele tarievenpolitiek van een monopolistisch bedrijf, en hij kon niet beoordeelen in hoeverre, door inwilliging van het verzoek, andere be zwaren zouden kunnen ontstaan. Een ander lid vond in dit voorstel aanleiding om er nog eens op te wijzen hoe gewenscht het zou zijn, bij de Pro vincie aan te dringen om gedurende het geheele jaar op de stoombootdien sten dagretours verkrijgbaar te stellen Dit zou ook een groot belang zijn voor de handelaren, die Noord- en Zuid-Be veland bezoeken, en voor handelaren, die van daaruit andere deelen van de Provincie bezoeken. De voorzitter zeide, dat de secre taris hem er op attent maakte, dat op de winterdienstegeling reeds het verkrijg baar zijn van de dagretours ook in die periode door gaat en dat hij vernam, dit bij wijze van proef is ingevoerd. Het voorstel werd z. h. st. aangeno men. Arbitragereglement. Bij het voorstel tot vaststellen van een arbitragereglement, zeide de voor zitter dat het van groot nut kan zijn, wellicht niet voor het district der Ka mer, maar als andere het invoeren, is het beter dat het ook hier geschiedt. De beer Jeronimus zeide, dat in bel graanvak ook veelvuldig arbitrage voor (komt, maar er staat wel degelijk' naar „recht en billijkheid" er zijn ech ter ook genoeg handelsmannen met rechtskennis. De beer Anke r wees op de arbi trable bij den aannemerslbond, waarbij Ide betrokkenen zich bij den uitsipraak moe ten neerleggen terwijl dit hier niet wordt bepaald. Het is gewenscht dat beide partijen vooruit een Som te den stoorten voor de kosten. De voorzitter zeide, dat het re glement verschillende zaken en o.a. hel bindend verklaren aan' de 'Scheidsman nen overlaat. Het is hier heel wat anders dan bij den aannemerstoond en hier moeten beide partijen om arbitrage vragen. De heer M. Laernoes zeide, dat het ontwerpen van dit reglement veel tijd heeft gekost, het is wenschelijk over al hetzelfde te hebben en als beide par tijen om arbitrage moeten vragen, die ren zij er zich ook bij neer te leggen. De heer v. Bommel v. Vloten zag het nut er niet van in, waar er reeds ar bitrage is in verschillende takken van bedrijf en dat zal toeter werken dan bij de Kamer. Spr. stelde voor er maar niel op in te gaan. De vo orzitter voelde dit ook wel (Van onzen Haagschen medewerker.) De laatste dag. In de centra van leder en wollen stoffen. Waarom de industriedagen van be- teekenis waren. ■v ZATERDAG. De hoofdschotel van werkzaamheden was voor den laatsten dag gereserveerd. Gedurende de morgenuren vertoefden de excursionisten in het centrum der le der- en schoenindustrie Waalwijk. Het programma verwees ons daar naar de Timtur-schoenfabrieken, gevestigd in moderne ruime lokaliteiten. Tijdens den rondgang door de verschillende afdeelin- gen, waar 400 vrouwen en mannen ach ter vernuftig geconstrueerde machines per dag 1200 paar schoen te voorschijn tooveren, vernamen we van de directie, dat de Timtur-schoen thans bijna uit sluitend afnemers hier te lande vindt. De hooge tarieven in het buitenland hebben den export zoo goed als onmo gelijk gemaakt. „Jammer is het", aldus onze mentor door de fabriek, „dat de Nederlanders verzot zijn op dingen, die uit het buitenland komen, hoewel het eigen land producten brengt, die met het beste van het beste van elders kun nen concurreeren." Als leek komt het ons voor, dat de Timtur-schoen voor buitenlandsche concurrentie waarlijk niet uit den weg behoeft te gaan. We zagen prachtige, zeer gevarieerde partijen leder uit alle deelen der wereld aangevoerd, verwer ken, en in de modellen-kamer bleek ons dat Timtur, wat den vorm betreft, de nieuwste snufjes brengt. Wellicht dringt dit op den duur tot meer Nederlandsche schoenendragers door. De burgemeester van Waal wijk, die een korte rede over zijn nijve re plaats hield, vormde het trait d'union tusschen de leder-stad en de stad, tot ver buiten de eigen grenzen beroemd om haar wollen stoffen: Tilburg. In Tilburg waren we te gast bij de N.V. Wollenstoffen-fabrieken van L. E, van den Bergh, die een oppervlakte van 20.000 m2 beslaan. Wol van allerlei vreemde schapen en ook van binnenlandsche dieren (de Te xelsche schapen zorgen voor een uitne mende grondstof) zagen we spinnen, over de geweldige kaardmachines loopen, scheren en opboomen, en tot goed we ven. Dan zagen we een van de interes santste deelen van het fabricage-proces, n.l. het afwerken. Dit omvat noppen en stoppen, vollen, wasschen, koken, nat- décatiseeren, persen, alle handelingen, die er voor zorgen, dat het laken schoon, krimpvrij, verwerkbaar en draagbaar wordt. In voorraad lagen opvallende dure en moderne stoffen voor heeren- en dames- costumes. „Engelsche stoffen", vroegen we. „Nederlandsche", luidde het antwoord van een der directeuren. „In Tilburg ge maakt, maar misschien komen ze via Engeland als Engelsche stoffen hier te lande op de markt." Ook hier weer de klacht dus, dat de Nederlandsche verbruiker het buiten land prefereert, en dat zijn voorkeur hem belet de werkelijkheid te zien. Van den heer Van den Bergh hoor den we voorts een aardig detail, dat we hier niet onvermeld willen laten omdat het uitnemend het rythme van dezen tijd typeert. Vroeger wist èen laken-fabrikant een jaar te voren ongeveer wat hij maken moest, hij kon zijn arbeiders op voor raad laten werken. Nu is dat afgeloo- pen; het gebeurt wel, dat hij binnen 14 dagen een groote partij laken moet le veren, en dat hetzelfde genre nooit meer gevraagd wordt. Welke eischen de vluchtige mode aan de inrichting van een lakenfabriek stelt kan de buiten staander niet vermoeden; na een be zoek aan een lakenfabriek, na een blik op de ingewikkelde methoden voor een eenvoudig patroon heeft men er nog slechts een vage voorstelling van. In Tilburg's textielschool, de nuttige instelling voor de Brabantsche jeugd, vond de lunch plaats. Woordvoerders waren daar tijdens het door keuken meisjes gereed gemaakt en geserveerd maal (men zegt dat dit een Tilburgsche gewoonte is. Zoo ja dan kunnen we na volging aanbevelen) burgemeester mr. dr. Vonck de Both, die zijn vertrouwen in het weerstandsvermogen van de Til burgsche industrieën uitsprak, en mr. M. P. L. Steenberghe, voorzitter van de r. k. werkgeversvereeniging, die in zijn betoog over de ontwikkelingsmogelijk heden van de Brabantsche industrie Brabant een schoone toekomst voor spelde. Aan het slot van het noenmaal sprak minister Deckers, die naar de residen tie terug moest. In een geestige improvisatie getuigde de minister van zijn liefde voor en van zijn vertrouwen in het land zijner ge boorte. „Brabant is niet alleen de glim lach van het Zuiden", zei hij tenslotte, „maar het is ook het groote arsenaal van werkkrachten voor Nederland". De wijze waarop de aanwezigen mi nister Deckers toejuichten en toezongen'. „Lang zal hij leven'", bewees welk een groote plaats deze bewindsman in de harten der Brabanders heeft gewonnen. Van Tilburg reed de auto-karavaan door een der mooiste gedeelten van het gewest naar Ginneken, waar een groote groep meisjes der r.k. jeugd-beweging een ovatie bracht, en waar alle deel nemers aan de industrie-dagen van de Kwatta-fabrieken een luxieuse doos bonbons ontvingen. Langs de Bredasche singels en door een deel der oude binnenstad werd daarop gereden naar de terreinen der N.V. Hollandsche kunstzijde-industrie, waar het onthaal bestond in muziek, een uitgebreide thee en een knappe en op merkelijke rede van den Brabantschen priester-professor Frencken over het sociale werk in Noord-Brabant, Een diner, aangeboden door het ge meente-bestuur van Breda, een voorstel ling door het operette-gezelschap Fritz Hirsch en een bal, waar „tout Breda" aanwezig was, vormde de eindpunten 'van de Brabantsche industrie-dagen, die op verschillende gronden van beteeke- nis zijn geweest. Waarom van beteekenis? Circa 150 personen, waaronder tien tallen, die geacht kunnen worden voor duizenden Nederlanders en buitenlan ders te zien en te hooren, werden in de gelegenheid gesteld zich ervan te over tuigen, dat Noord-Brabant machtige in dustrieën heeft, en dat deze industrieën uitnemende producten op de markt brengen. Zij hebben gehoord en beseft, dat de Brabantsche industrieele centra zich nog wijder zouden kunnen ontplooien, indien Nederland voorkeur gaf aan Ne- derlandsch fabrikaat. Zij hebben kennis gemaakt met de leiders der industrieën en kunnen op merken dat deze leiders, eenvoudige werkers, wars van uiterlijk vertoon, be zield zijn voor het ideaal: volhouden. Zij hebben een indruk .gekregen van den blijmoedigen soberen levenszin van het Brabantsche volk, en van het Bra bantsche landschap, dat zijn eigen ka rakter zuinig bewaart. Deze indrukken hebben zij in Neder land, in Indië, in het buitenland uitge zaaid. Gedurende enkele dagen is vooral de aandacht van Nederland naar indu strieel Noord-Brabant geleid. We zullen ons niet verdiepen in de soms gerezen vraag of de Brabantsche industriedagen het best denkbaar succes zullen afwerpen, noch ingaan op de ge opperde veronderstelling, dat de excur sionisten technisch niet zoo intensief mogelijk bewerkt zouden zijn. Het eene zal de tijd leeren, en wat het tweede betreft past het den gast niet critiek te oefenen op zoo gulle en ge zellige gastheeren als de Brabantsche industrieelen en de Brabantsche autori teiten zich getoond hebben. Hoofdzaak is o.i., dat de wereld naar Brabant gekeken heeft, en dat haar daarbij niet ontgaan kan zijn, dat Noord- Brabant inplaats van te versagen alles in het werk stelt om de niet te onder schatten moeilijkheden van dezen tijd te boven te komen. Dat het Brabantsche optimisme en het Brabantsche initiatief weerklank mogen vinden, B.v. in Zeeland, weliswaar geen in dustrieland, maar toch een gewest met producten, die afnemers noodig hebben. maar als alle Kamers het doen, dan is .niet goed het niet te doen. Men blijft .geheel vrij er al of niet gebruik van te maken De heer Jeronimus was er niet enthousiast voor, maar zag toch igeen reden achter te blijven. Het voorstëi' werd, na nog enkele op merkingen, aangenomen z.h.s. Rondvraag. De heer Jeronimus vroeg hoe het komt, dat bij sterke daling van de groot handelsprijzen, de kleine handelsprijzen nog zoo stationair blijven. Spr. meende dat men hierin veranderingen kan trach ten te brengen door aan te dringen op vermindering der vaste lasten. Een tele gram ,tdat 'voor den oorlog 25 .penll kostte, kost nu 50 cent; vroeger tele foneerde men alomi voor 30 cent, nu kost het bijna altijd 50 cent, de binnen landsche port is nog steeds honger dan voor den oorlog, de bijdrage aan de Ka mers van Koophandel' blijft constant cn deze doen onnopdig aan kapitaalvorming. De Voorzitter zeide dat plannen in die richting zijn gedaan, wat moet nu gebeuren, daar het geen succes had. De heer Jeronimus wii'de aandrin gen bij de eerste en de tweede 'kamer. De heer Menheere meende, dat de de kleinhandel juist minder last van ge noemde vaste lasten heeft. De heer Jeronim u s wees tenslot te er op, dat bijv. te Groningen tijidens de beurs uren een volledig telefoonkan toor in de beurs is opgesteld ,,i terwijl' het te Middelburg en Goes veel lastiger is. o.a. moet men een abonnement oe- taleu. Hierna sloot -dë Voorzitter de t g'adering. «i 3

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6