WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Kort Zeeuwsch Nieuws. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN KERKNIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. ONDERWIJS. A Küchenm. I. Acc, 8%8%-7%. A Ned. Ford A.M. 200-192-200. A Philips Gem. B, 6761%-64. C Unilever 123%—121 %-24%. C Anaconda Cop. 40%39%-40%. C Bethlehem St. 3635%-%. BUITENLAND, Algemeen Overzicht. BEURSTHERMOMETER oog! op onze cliënten, waarvan wij nog bedragen onder ons hebben, thans get- wenscht oij de rechtbank surséance van betaling aan te vragen. Het is zeer te betreuren, dat deze op- vragingen plaats vinden op een tijdstip dat de ongekende wereldcrisis ook aan onze firma verliezen heeft toegebracht, doch indien ons surseance wordt ver leend, kunnen wij onze debiteurenpost geleidelijk afwikkeien zonder tot over haaste executie te moeten overgaan, en mogen wij gegronde hoop geven, onze concurrente crediteuren 'n zeer belang]- rijk percentage te kunnen uitkeeren. Hier bij zouaen dus zoowel crediteuren als debiteuren grootelijks gebaat zijn Het zal U bekend zijn, dat door onze moeilijkheden het geheele privé- vermogeu, van de eenige firmante, mef vrouw de weduwe D. C. Siejgers—Hessig, dienen moet tot gedeeltelijke dekking van het tekort. Bovendien verheugt iijpt ons, hieraan de mededeeling te mogen toe voegen, nat ook hare dochter, mejnfr frouw D. C. Siegers, geheel vrijwillig af stand heeft gedaan van hqar vaderlijk erfdeel, ten behoeve onzer crediteuren Zoodra ons definitieve gegevens ten dienste staan, hopen wij U verdere in lichtingen te kunnen geven, doch wijzen U er reeds nu uitdrukkelijk op, dat van fraude geen sprake is en kunnen de ver zekering geven, dat alle ter bewaring gegeven fondsen, recepissen ter verwis seling etc., volkomen intact aanwezig zijn. In verband met het voorgaande, ver trouwen wij dan ook, dat U ons Uwe medewerking niet zult onthouden ter verkrijging der gevraagde surseance, niet ten voordeele onzer firma, welke hier mede toch niet meer gebaat is, doch uit sluitend in Uw aller belang. Als onze rechtskundige adviseurs treden op de heeren mrs Adriaanse, Langedelft H 7, Middelburg. Wij zullen trachten te ver krijgen, dat ons kantoor binnenkort weer gedeeltelijk wordt opengesteld, waarvan eventueel mededeeling volgt. Ten gevolge van het bovenstaande ontstond hedenmorgen een run op de Nutsspaarbank, waardoor bepaald moest worden dat bedragen tot f 100 direct worden uitbetaald; doch dat verder een lijst wordt aangelegd, van groote bedra gen, die binnen een week worden uitge keerd. Reden tot ongerustheid bestaat niet, want als alle bedragen, die bij de bank staan, zouden zijn uitgekeerd, rest noig een reserve van f 3.500.000. BJGCtEKERKE. Zaterdagmiddag had de jaarlijksche schietwedstrijd plaats van de afdeeling van den Bijz. Vrijw'. Landstorm. Winner van den wisselbeker van het Ver band werd op de haan van 150 M. met 49 punten H. Kaljouw. Prijswinners van een kunstvoorwerp waren le. A. de Witte. 2e P. de Lange, 3e L. Harpe, 4e J. Konraad, 5e H. Verschfture, 6e A. Arendse. COLIJNSPLAAT. In de; Maandagna- nfiddag alhier gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden te genwoordig. Op het in de vorige vergadering aan gehouden verzoek van twee ingezetenen om een tegemoetkoming uit de gemeen tekas voor hun schoolgaande kinderen wordt m. a. si. afwijzend beschikt. Er is n.l gebleken, dat de afstand van hun woningen tot aan de school minder dan 4 km bedraagt. Aangaande de kwestie van „toekenning der subsidie voor werkverruiming'", was in de vergadering van 6 Juli besloten dat aHeen georganiseerden voor de werk verruiming in aanmerking zouden ko men Van den -polder Oud-Noord-Beve land was 'daarop bericht ontvangen, dat hiermede geen genoegpn werd genomen. Hierna heeft het dageïijksch bestuur der gemeente 'n conferentie gehouden met het polderbestuur. Verder was nog tegenwoordig de lieer Stevens. Uit de gehouden besprekingen is ge bleken ,dat de voorwaarde betreffende al of niet georganiseerd zijn, dient te ver vallen Er wordt daarom m. a. st. be sloten hei raadsbesluit van 6 Juli in te trekken. Op die conferentie is verder nog be sloten le. 'de betrokken gemeenten plaat en Kats) betalen 2/3 van de uit te keeren loonen. De polder neemt 1/3 voor zijn rekening. 2e de gemeente legt een lijst aan van werkloöze gezinshoofden of kostwinners; 3e. het polderbestuur zal deze per sonen zooveel mogelijk te werk stellen. Wie voor het te verrichten werk onge schikt zijn ,of van wie men weet, dat hun gedragingen van dien aard zijn, dat hun aanwezigheid op 't werk niet wen- schelijk wordt geacht, wordt niet aan genomen; 4e. de loonregeling wordt vastgesteld door het polderbestuur in overleg met den heer Stevens. De loonen zullen niet gelijk ijn met of hoqger zijn, dan die bij de landbouwers ter plaatse;; 5e. het polderbestuur is in den meest Fuit|gebreiden zin met het uitvoeren der werken belast. 6e. het polderbestuur zal wekelijks aan elke igemeente opgeven, hoeveel loon in die week is uitgekeerd 7e de gemeenten betalen maandelijks hun aandeel in de loonen. Na punt voor punt besproken te zijn, wordt m. a. st. besloten deze voorwaar den aan te nemen. Bij de rondvraag wordt m. a. st. het voorstel van den voorzitter aangenomen om op den lsten Kerstdag het klokluiden om 8 uur, 12 uur en *8 <uur af te schaf fen. Reeds vroeger was besloten tot af schaffing op Zondag. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O. D. TERNE UZ FN. Zondagavond is het sleepschip „Twee Gezusters" van Gent kapt. De Smit. toen het, gesleept door de sleepboot „l'Avenir" de ligplaats] onder de plaat voor Ter Neuzen wilde op zoeken, om bij stil getij op de haven te komen, overvaren door het Engefsche stoomschip ,Aspera", van Liverpool na,ar Antwerpen meldt de Tern. Crt. De „As- pera" trof het 1350 ton groote sleepschip met grintzand geladen in het midden. Het verdween onmiddellijk in de diepte. De knecht had het gevaar zien aankomen en was ook naar de achterzijde van het schip geloopèn, waar de opvarenden, ten getale van 5 (de knecht had ook izijn ouders aan boord, die voor plezier éen reis meemaakten) zich in de roeiboot konden redden. Zij werden) door de sleep boot aan 'boord genomen. Er zijn reeds pogingen aangewend om de ligplaats van het wrak, dat vermoede lijk bp 35 tot 40 m diepte zit, vast te stellen „doch die poging had nog geen resultaat. Het sleepschip „Poseidon II" van de zelfde Firma, is drie weken geleden voor Stavenisse gezonken. Met hulp van de politie blusehten de bewoners van een der woningen van het 'gjemeentelijk Woningbedrijf in de Deckerstraat te O. en W. Souburg een schoorsteenbrand. Een minimax was spoedig bij de hand, doch behoefde niet gebruikt le worden. Voor de Vereen, voor Ohr. Winter- leiingen te G o e s z uilen in den a.s. win ter weer vijf s prekers optreden. Men deelt ons. mede, dat het op 27 September a.s. 60 jaar zal geleden zijn, dat de spoorweglijn Terneuze n—M e - cliel en werd geopend. Ter gelegenheid van dea Ooft- en en Tuinbouwtentoonstelling te Aarden burg zal het stafmuziek van het Zesde Regiment Infanterie uit Breda, onder leiding1 van den heer I,. de More© aldaar op 21 September a.s. kouten concertee- ren. Bij Kon. besluit is benoemd tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Slad-Philippinepolder, P. A. Raml- meloo te Philippiine. Te Kapelle werd een cursus ge opend voor het leeren verpakken en sor- leeren van fruit. Bs. J. L. Jaspers. 1 Hedenmorgen is in het hoofdge- De kerkeraad van Lunteren heeft >üOUW van de Cartomiagefabriek' „het Zui- overeen komstig de kerkenorde met gena- den gelegen aan de Zuid-Willeinsvaart buurde kerken, in dit geval die van le Helmond brand uitgebroken. De Bennekom en E-ede, de zaak ds. Jaspers brand had zich mei groote snelheid uit nader behandeld. Deze kerkeraden heb- Spreid.. 0p den zolder was hij eerst ben nu een verklaring aangenomen, i f(n'de' Het vuur breidde zich uit naar waarin zij de houding van ds. Jaspers de opslagmagazijnen die propvol zaten, nader releveeren en „constateerende, j ^nl Ealf den was meTL het vuur zoo goed dat ds. Jaspers naar zijn eigen getuigenis meester. De oorzaak is waarschijnlijk 1 I /x Tt! ill An oor\ lrr\wti-,Uil Hv> r« V r\„ ^*-1 V^.l ^1.^. de confessioneele uitspraak van Assen verwerpt en zich openlijk schaart aan de zijde van dr. Geelkerken en het schis ma; en dat dus de voorafgegane langdu rige pogingen om hem tot andere ge dachten te brengen niet hebben mogen baten, met diep leedwezen besluiten ds. Jaspers met ingang van 11 September j.l. ingevolge art. 80 K. O. in zijn ambte lijke bediening te schorsen", De vergadering van deze kerken, die werd gepresideerd door ds. A. S. Schaafs- ma, den tegenwoordigen predikant van Lunteren, heeft van deze gevallen be slissing zoowel aan ds. Jaspers als aan al de classis van die Gere f or meerde ker ken van Nederland, Nederlandsch-Indië en de graafschap Bentheim en O. Fries land kennis gegeven. le wijten aan kortsluiting. Zeven plakma- chines zijn vernield. De schade is vrij aanzienlijk. Zondag had de jockey J. V. uit Menzelen (Buitschiand) bij de paarden rennen le S w a 1 in e n het ongeluk van zijn paard te vallen. Met een lichte her senschudding en zware verwondingen werd hij naar het ziekenhuis te Roer mond overgebracht. Hedenmorgen is hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. DE OPENING DER STATEN- GENERAAL. Het voorspel der plechtigheid van de opening der Staten-Generaal in de Rid derzaal te Den Haag: het gewoel op het Binnenhof, het aankomen van Ministers, Gezanten en andere autoriteiten het aan- marcheeren der Kon. reserve, tenslotte: de aankomst van de gouden koets met de Koninklijke familie, werd vanmiddag vanwege de A.V.R.O. uitgezonden. De voorzitter van den Ned. Journalisten kring, de heer D. Hans, verhaalde van wat hij in dien tijd op het oude plein zag en hoorde. De uitzending kwam zeer duidelijk over. Zoo het trappelen der paarden voor de koetsen, het spelen van het Wilhelmus, de bevelen, het gejuich van het publiek! Na het vertrek der Koninklijke fa milie, heeft de heer Hans de troonrede voorgelezen. Langs den geheelen weg welke de Koninklijke stoet volgde, weerklonken toejuichingen en hoerageroep. De openingsplechtigheid in de Ridder zaal bood opnieuw den ouden luister rijken aanblik. Ditmaal werd de troon bestraald door een in den troonhemel aangebrachte electrische verlichting. Onder de ministers ontbrak de minis ter Van bultenlandsche zaken, die te Genève vertoeft. Na voorlezing van de troonrede door de Koningin, die ongeveer 7 minuten duurde, hieven de aanwezigen, daarbij voorgegaan door den heer Duymaer van Twist, een Leve de Koningin aan, door een driewerf hoera gevolgd. BRAND IN SCHOENFABRIEK. Dins dagmorgen werd brand ontdekt in de Stoomschoenfabriek der firma C. G. van der Heijden te Waal wijk in de naibijj- 'heid van de haven. De brand hpd plot seling zoo'n grooten ontvang, dat de reeds aan het werk zijnde arbeiders zich ijlings in veiligheid moesten brengen. De stoomj- spuit van de gemeente Waalwijk was spoedig aanwezig. Aan blusschen van de fabriek viel niet te denken, waarop men zich beperkte tot het nat nou den van de omliggende perceelen, o.m. dreigde ook de Stoomschoenfabriek „De Sport" van de firma de Rooyen Oerlemans een prooi der vlammen te worden. Ook daar waren de arbeiders gedwongen het werk neer te leggen. Tenslotte slaagde men er in den brand te beperken tot de 'fa briek van de firma van der Heijden die geheel in de asch werd gelegd. Het groot ste deel van den voorraad en alle mai- chines werden een prooi der vlammen. Omtrent de oorzaak is nog niets be kend. De schade is zeer aanzienlijk. NEDERLANDiSCHE AUTO-DIEVEN. De correspondent der N. R. C. te Brus sel meldt, dat de politie te; Gent vier jonge Nederlanders igiearresteerd heeft, die twee auto's hadden gestolen en deze te Gent aan den main trachtten te brenf- g!en. Reeds waren twee hunner, zekere Hoogenrath en Slingerland er in geslaagd een wagen, door hen te Scheveningen buit gemaakt, tegen een spotprijs te Ver- koopen, toen zij bij een poging olm1 zich op dezelfde wijze van een auto, die te Nijmegen was gestolen, te ontdoien, wer den gevat. Op hun aanwijzingen konden twee andere Nederlanders, zekere Vis ser en Rlorik, die zich in een der Gent(- sche voorsteden schuil o (Lelden, kort daaj- op eveneens in verzekerde bewaring woi> den gebracht. Aan de Nederlandsche just- titie is mededeeling gedaan van de ar restaties van de vier dieven, waarvan de jbngste 18 en de oudste 20 jaar was. Geref, Gem. Ds. M. Hofman te Krabbendijke heeft bedakt voor het beroep naar Vlaardin- gen. De commissie uit de leden der beide Kamers, die heden de Koningin, den Prins en Prinses Juliana in en uitgeleide ideden bij de verecnigde vergadering der beide Kamers bestond uit de Eerste Ka- merleden de heeren mr. P. E. Briët, jjhr. mr. G. A. H. Michiels van Kessec nich, J. Westerdijk, S. van den Berg Jr., en jhr. mr. B. C. de Savomin Lobman en de Tweede Kamerleden mr. H. P'. Mar- chant, L. F. Duymaer van Twist, mr. 'B. J. 'M. Aalberse, mr. E. J. Beumer, dr. S. E. B. Bierema, dr. H. J. Lovink, dr. C. Wl. Th', baron van Boetzelaer van Dub beldam, Th. F. M. Schaepman, E. Tn, Lockefeer en mr. J. A. G. M. van Hei- lenbergj Hubar. Voorzitter der commis sie was mr. P. E. Briët. H. M. de Koningin is voornemens op 22 September a.s. de leger oefeningen in den omtrek -\ an Doetinchesm bij te| wo nen. Door het breken \an een ruit: heeft men zich vannacAit toegang verschaft tot de modezaak van de firma Van der Laan le Haarlem. Uit een brandkast is een bedrag van; f 500 gestolen. Sedert gisterenmiddag' laat heeft men geen bericht meer ontvangen van de beide Duitsche Oceaanvliegers Rody en Johannsen. Groote schijnwerpers ver lichtten den geheelen nacht de vliegvel den aan de Atlantische kust terwijl er op de New Yorksche vliegvelden een. groole drukte heerschle. AMSTERDAM, 15 September. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned 22 A-B 1000-6 102i/s—102. Ned. 31 1000-4 1023/8—102 Ned. 17 IOOO-41/2 1033/8—102i/2. Certificaten-3 837/s—83s/4. Gert. N..S.-21/2 683/1—68. Duftsciil pd. st. 100-7 651/2—591/2. Engl W.L. 50-200-5 98i/2-973/4. Goes '30-4 99i/4—99i/4. Zeeuws. Hyp. B-41/2 101101. A Amsterd. Bank 117i/4—112. i A Bank Assoc. 3414— C Rott. Bankver. 75—70. A Twents'Che Bank 109 A Pref. Jurgens A 92i/2—90i/g. A Ver. Papf. v. Gelder 65—61. C Am. Car en Foundry 151/213J/4. C Am, Smelt Ref, 26%27. G Farbenind. I.G. 92—901/2. C U. States St. C. 79%—80%. C C. Publ. Serv. 5%5%. C North Am. Cy. 59%57%. A Born. Sum. H.M. 105105. A Ned. Wol Mij. 27%—25. A Sinkep Tin M. 85—80. A J. C. Japan Ln. 301/2—30. A Rotterd. Lloyd 803/s—76. A S. M. Nederland 803/4(—82. A Amst. Thee C.M. 31—31. Houth. Alberts 65—62. 0 Peruvian C: Pr. 10i/491/2. A Erie Spoorweg 15('s A Southern Riw. lSi/419Vs'. C Union Pac. Rr. 132i/2— 1291/a. C Int. Nickel Cy. 11—i05/8. A Koloniale Bnk. 72i/2— 66. A N.I. Hbk. 1000 76%—70. C Ned. H. M. 1000 94%—87. A Alg. Kunstz. U 47%46-43%, A v. Berkels Pat. 26%—25%. C Calvé-Delft 55—52%. A C. Suiker Mpij 2018, A Int. Viscose 97 C Gen. Aviation 3%—-3%. A A.N.I.E.M.—N.B. 191i/4—187, G A. Gas en El. Cy. 91/2-81/21-34. G Citiies Serv. Cy. Spg—8i/2. C Midd. West Ut. 135/s12i/8. A Alg. Explor. Mij. 49—46. A Boeton Mijnb. 25—23. A;, Kon. Petr. Mpij 143s/8—143-40i/2. G Contin OR. Cy. 71/27i/s. 0 Shell Union O.C, 5i/4—5. A IIoil. Amer. Lijn 5s/8—6. A K.N. Stoomb. Mij. 22—20i/2 A Ned. Scheepv. U. 8ls/478-761/4. A H.V. Amsterdam 2 1 03/4— 20 2-195. De heer J. F. van Heusden alhier is te 's-Gravenhage niet geslaagd voor het notarieel examen deel I, maar voor het tweede gedeelte, Meji. J. G. Kögeler alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Z o n n e rtï aire- en tot 01A derwijzeres aan de Chr. school te Zou- t elan d e mej:. T. Versluijs alhier. Bij Kon. besluit is 'benoemd tot leeraar aan de R.H.BI.S. te Oostburg J. P. Altaart, thans tijdelijk werkzaam, en wederom tijdelijk tot leeraar E. J. Ch. Lemaire. Een nieuwe daad van Hoover? D e Washing! ons che correspondent van de Times meldt, dat zoowel in de poli tieke als in de financieele kringen in Amerika vele ernstige en voortdurende teekenen wijzen op een bijzondere acti viteit, waardoor de buitenstaander, die de ontwikkeling gade slaat, in den loop van de komende weken, belangrijke dingen verwacht. Men vermoedt, dat een dezer belangrijke dingen een ver lenging van het moratorium zal zijn. De bankwereld is het er over eens, dM het moratorium zoo spoedig mogelijk tot 4 of 5 jaar moet worden uitgebreid. Het is echter nog geenszins zeker, dat Hoo ver ondanks den voortdurenden en krach- Geen druk, die op hem wordt uitgeoe- tigen druk, die op' liem wordt uitge oefend zich zal laten overreden. Als be langrijk argument voert men aan, dat slechts een dergelijk langdurig morato rium den achtergrond voor een Fransch- Duitsche toenadering kan vormen. Hoover heeft klaarblijkelijk de bedoe ling de zaak zoolang 'uit te stellen, tot hij het congres er over heeft kunnen raadplegen. Van wélingelichte zijde ver klaart de corr. echter te weten, dat men Hoover dringend heeft verzocht zoo spoedig moigiellijk een beslissing te nemen. In enkele kringen voorspelt men zelfs dijt president Hoover zal overgaan tot het doen van actieve stappen tot verlen ging van het moratorium. Volgens een telegram van de Exchange Telegraph Comp. acht men die verlen- .dns .van het moratorium met een iaar zoo; aoed als zeker. De mislukte Putsch, Ja, zoo inderdaad mislukt, 'dat 't veel heeft van een Köpenickiade van dien dr. Pfriemer, die het tenslotte maar beter vond naar Italië uit le knijpen, mogelijk er niet bij denkend, dat onverstandige fascisten ook bij fascisten geen sym pathie vinden. In leder geval 'bij de geheelie Oostent- rijksche pers heeft Herr Dodtor hjeit ver beurd. Alle partijbladen zeggen er in min of meer ongematigde termen hel hunne van. In heel Oostenrijk is de rust volkomen hersteld. Gisteren zijn nog verschilled- de onder-aanvoerders van de opstandige burgerwachten in heclirtenis genomen en zijn er een heeleboel wapens in beslag genomen. Dr. Pfriemer's gezin is uit Ju- denburg vertrokken. Waar Pfriemer zich bevindt, is nog steeds onbekend. De gen darmerie heeft te Bruck, Törl, Kindberg, Trieben en Rottemann wapens in beslag genomen. Te Bauck hebben de commu nisten een betooging willen houden, die verboden is, groepjes, die zich vormden zijn doior de gendarmen uiteengejaagd. Be spoorwegramp bij Boedapest, De opsporing van de daders van den spoorwegaanslag van Bia Torbagy bij Boedapest blijkt groote moeilijkheden op te leveren. Men heeft geen vingeraf drukken gevonden. De politie is van meening, dat drie personen den aanslag hebben gepleegd, waarvan één de Hongaarsche vertrou wensman van een buitenlandsche com munistische bende zou zijn. De rechter van instructie gaf als zijn meening te kennen, dat de daders spe ciaal een internationalen trein hadden gekozen, in de hoop, dat zich onder de slachtoffers personen van allerlei nati onaliteit zouden bevinden, waardoor in de buitenlandsche pers uitvoerig over de zaak zou worden geschreven. De directie der Hongaarsche staats spoorwegen heeft voor het aanhouden der daders van den spoorwegaanslag een beloo'ning van 15,000 pengö uitge- toofd. - De toestand van vier in het zieken huis verpleegde zwaargewonden is nog steeds levensgevaarlijk. De toestand in Honduras, De hoofdstad van Britsch Honduras, Belize die in de afgeloopen week is ge teisterd door een hevige cycloon wordt thans bedreigd door twee nieuwe geva ren, In een der voorsteden, Mesopota mia genaamd, is een hevige brand uit gebroken die nog niet bedwongen kan worden. Het vuur breidt zich uit, in de richting van een opslagplaats met groo te hoeveelheden alcohol, en men vreest, dat deze voorraad wanneer het vuur niet tijdig kan worden gestuit tot ont ploffing zal komen. Het tweede gevaar bestaat in de na dering van een nieuwen hevigen cycloon die door het meteorologisch station te Tacubaya wordt aangekondigd. De stad Quintana Reo zou door deze nieuwe cycloon hevig zijn geteisterd. De orkaan zou een snelheid hebben van 100 km per uur. A Java Cult. Mij. 155140-30. A N.I. Suiker U. 93%—93-91. A Poerworedjo S.O. 1212%. A Deli Batavia 140137-34. C Deli Mij. 1000 165—161%-55. A Senembah 183%173-68. C Chicago Milw. 3%3%-%. A Amst. Rubb. C. 50%50%-48%. A Deli-Bat. Rubb. 17%16. A Hessa Rubber 35%35. A Serbadjadi S.R. 22%19. A V.I.C. Ondern. 26—24. C Interc. Rubber 1%1%. Prolongatie 11. DUITSCHLAND, Ter gelegenheid van de in het Sport paleis te Berlijn gehouden massaverga- Industrie MARKT Koninkl, Rubber Amerika H, V, A. Young WISSELKOERSEN. 14 Sept. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 12.041/2 58.20 9.7l3/4 34.48 48.35 66.25 2.477/8 15 Sept. 12.045/g 58.35 9.72' 34.461/2 48.35 66.271/2' 2.4 77/8' Suiker jPhilips Tabak Schepen Aku Wettig gedeponeerd. aan om

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2