KOPER TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DINSDAG 8 SEPTEMBER 1931. No. 211. DE VIJF EN TWINTIGSTE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. MOBICE GEBABD GEMENGD NIEUWS. ("V an onzen eaigen medewerker.1} Het i s voor ons Zeeuwen, die zoo ge hecht zijn aan Kroonjaren zeker te be grijpen dat het Bestuur der Nederland sche Jaarbeurs met een gepasteu trots haar zilveren jubileum herdenkt, nu he den voor de 25ste maal de deuren der Nedeaiandsche Jaarbeurs te Utrecht voor Nederla ndscheen Biuitenlandsche 'za kenlieden geopend worden. En het tra- ditioneele voorbezoek der ver telgen woór- digiers der Nederlandsche en Buitenland- sche pers op gisteren stond dan .groo ten- deis in het teeken van dit zilveren feest. En dit was ook in het bijzonder het geval met de redevoering, waarmede de heer "W. Graadt van Rogge, de secretaris generaal van den Raad van Beheer van de Vereeniging voor Nederlandsche Jaar beurzen, de persmannen in de zaal van de Industrieele dub welkom heette. Spr. wijdde eerst, terwijl de aanwezi gen zich allen van hun zitplaatsen ver hieven, woorden van groote waardeering aan de nagedachtenis van wijlen den heer Maas Geesteranus 't sedert de vo rige beurs overleden lid van den Raad van beheer. De XXVe Nederlandsche Jaarbeurs valt, jammerlijk genoeg, aldus spr., in een voor handel en industrie slecht jaar. De benardheid van dezen tijd vormt het hoofdbestandeel van het geestelijk voed sel, dat ons dagelijks wordt toegereikt^ Wat de laatste maanden in snelle op- leteinvolging te aanschouwen gaven, dat heeft op de publieke opinie den in druk gemaakt in vele gevallen geen cri sis, maar een totale ineenstorting te zijn geweest. Telkens rezen uit de algemeene ver warring plannen omhooig, waaraan de namen van vooraanstaande financiers en economen verbonden waren, maar geen dezer uit onze benauwenis-arke .losgela ten duiven is tot nu 'toe teruggekeerd piet eenig teeken, dat er op wijst, als zoude onze economische en finan- cieele aarde weder groenende zijn. Een coigenblik bracht de hulpactie van den president der Ver. Staten eenige ver ademing, maar na het kort tg|enot van een veelbelovend vooruitzicht moest oók ach ter den naam Hoover een vraagteeken worden gesteld en de klemtoon naar de tweede lettergreep worden verlegd; men sprak al spoedig niet .weer van „Hoo ver' maar vroeg nog slechts „Hoe vèr?" Al hangt de engste depressie nog steeds niet boven óns land, maar el ders ,toch hoort het publiek ten onzent1 telkens de felle rateling van een onweer, dat met raméiende kracht na bijna twee jaar, van October 1929 af, over gansch .Europa woedt. In dit lichtlooze licht {bezien treft de XXVe Nederlandsche 'Jaarbeurs dus wel echt „najaarsweer". De vijf en twintigste beurs staat, ais herden kings moment, als mijlpaal op den levensweg van het Jaarbeursinstituut in de schaduw van, de algemeene depressie, maar toch hieeft het Jaarbeursbestuur gemeend het cijfer XXV niet te moeten verdonkeremanen. Het cijfer XXV is nu eenmaal onder zijn mede-telgangers een enfant chéri. Iets kleeft dat cijfer ten opzichte van het Jaarbeursintituut toch wè'l te zeggen. De oprichting van ibjpt Nederlandsche Jaarbeursinstituut ligt nog frisch in ie ders geheugen en men kende in den aan vang aan een Jaarbeurs op Nederland- schen bodem slechts levenskansen toe, die niet verder reikten dan het einde van den oorlog. Het economische nut van de ïn oiorlfo|gs>- igloed gesmeden schakel tusschen den pro ducent en den wederverkoopter, tusschen de voortbrengende industrie en 'den dis- tribueerenden handel, is duidelijker naar voren getreden naarmate het getal ge houden jaarbeurzen wies. Dit is één re DOOR Manson floot zachtjes. Bijna uitte hij rijn gedachte 'overiuid, doch hij hield zich bijtijds in. Dat moest de detective zijn, van wien Ducros hem had verteld, en dien Squire Jaca op hen had afgezon den. George had heelemaal niet meer aan hem gedacht sinds Alice ziek was geworden. Nu schoot het hem weer te binnen, en weer zou hij er alles voor over hebben gehad, om niet in deze zaak betrokken te zijn geweest..- George riep Margaret, zijn arm vastgrijpend, was er iets van belang in de boot, dat hij kon vinden? Zij liet haar stem dalen: Was er iets gevaarlijks in, dat er niet in moeht zijn? Al de martelende angst, die haar ziel de laatste weken en maanden had ver lamd, lag in de trilling van haar stem. Neen, dat denk ik niet ik hoop het niet I niet, als Ducros behoorlijk voor den boel gezorgd heeft, en hij is over het algemeen heel zorgvuldig, dat moet ik hem nageven. George wendde zich naar het huisje; Margaret liep naast hem, nog steeds zijn den waarom voor ons het getal XXV, een bijzondere heteekenis heeft. Maar h'et getal XXV heeft ook iets te zeggen om nog een andere herinnering. Er is een. tijd geweest dat het Nederlanidsche Jiaar- beursinstituut financieel dreigde te stran den. De eerste financfeele lasten door het Jaarbeursbestuur op de schouders geno men, waren crisisuitgaven in den vollisten zin des woords. Eén oogenblik was men aan den afgrond van een financieel de bacle. En nu is het gietal XXV in de, (kroon van deze najaarsbeurs ook daarom zoo veall-lbeteekenend, omdat op 'n glering bedrag; ;na, de oude uit den oorlog da toerende crisisschuld afgelost is. De geschetste huidige noodtoestand van den economischen MAKROi-kosmos gaf een indruk van de sombere 'belichting, waaronder de publieke opinie de XXVe Nederlandsche Jaarbeurs placht te zien; de voorbereiding en de vooruitzichten voor de najaarsbeurs 1931 geven echter reden tot voldoening1. Het had, de tajdsonv standigheden in aanmerking genomen minder kunnen zijh. Naar den meridiaan meer bepaaldelijk van den economischen MIKRÓ-kosmos, „Jaarbeurs", berekend, is de huidige toe stand van handel en industrie, dus wat betreft dat gedeelte van het bedrijfsle ven, dat bij1 Jaarbeurs belang heeft, voor een, vruchbaar intermediair der komende Jaarbeurs niet ongunstig. Vastgesteld mag worden de deelneming; aan de Jaar beurs bewijst het dat onze industrie en handel hun energie nog niet verloren hebben, dat men over het algemeen zich flink door de moeilijkheden tracht heen te slaan, en dat men er zich van bewust toont, dat het economische leven, zoowel wat productie als wat distributie ber treft, bezig is zich naar nieuwe verhout- dingen in te richten. De omstandigheden zijn moeilijk, maar men is over het alge meen. er in ons land tot nog toe in ge», siaagd de moeilijkheden de baas te blij ven en den weg naar beneden niet al te steil te doen verloopen. Deze najaarsbeuró weerspreekt wat de deelneming betreft niet den ernst, maar wel de hopeloosheid van dezen ongewonen tijd. De voorbereiding is glad geloopen; be houdens enkele uitzonderingen en be houdens een enkele groep kwamen de inschrijvingen omstreeks den hor malen tijd binnen, in zóó voldoende mate, dat het Jaarbeursbestuur al in de eerste maanden het besluit moest nemen om' aan de deelnemers op de verdiepingen individueel geen grootere plaatsruimte toe te wijzen dan zij op vorige beurzen hadden bezet, hoewel door verschheidene groolere oppervlakte expositieruimte was aangevraagd. Ook ten opzichte van het te ver wachten bezoek aan de komende Jaar beurs zijn de vooruitzichten gunstig; het aantal aangevraagde kaarten is, vergele ken bij de najaarsbeurs van een jaar ge leden, toegenomen en door de handels- en middenstandsvereenigingen in ver schillende gemeenten van ons land wor den excursies per trein of autobus naar de Jaarbeurs georganiseerd. Er is niets abnormaals in het ver schijnsel, dat in moeilijke tijiden het jaar beurswezen zich op zijn best vertoont, want het komt in tijden van nood juist aan op die soort van economische hulp, die alleen het jaarbeursintermediair krachtens zijn eigenaardige structuur het bedrijfsleven kan verschaffen, zooals in tijden van epidemie ook alleen de dok toren de medische hulp kunnen ver- leenen. Het aantal tieelhemersi isi op het oogen blik 1004; dit is ongeveer het aantal van de vorige najaarsbeurs. De deelne ming omvat dezelfde groepen als toen. De vorming van een tweetal nieuwe groepen is vóór den aanvang van deze beurs niet mogen gelukken; gedeeltelijk' waren hierbij de beruchte tijdsomstandig heden in 't spel, gedeeltelijk speelde een rol het gebrek aan behoorlijjkie plaatsruimte. Een nieuwe verschijning is arm vasthoudende, ofschoon niet meer zoo stijf. Delia was naar den vuurtoren terug gegaan. Zij voelde, dat het beter was, man en vrouw op dit oogenblik alleen te laten. Voor het eerst was tusschen hen on der woorden gebracht, dat de zaak, waaraan George zijn medewerking ver leende, geheim moest blijven voor de rést van de wereld. De sluier van ge heimzinnigheid was nu voor een groot deel opgelicht, en misschien verheugden beiden zich er over. Wat is de man? vroeg Margaret, toen zij eenige oogenblikken zwijgend naast elkander waren voortgegaan, Een detective, geloof ik, ant woordde George met een verlegen ge zicht. Laatst zei Ducros tenminste, dat er een was, O, George, George Komt hij om jou? Wat moeten Allie en ik beginnen.' Als zij haar verdriet niet kort gele den op haar zuster's schouder had uit geschreid, was zij nu in tranen uitge barsten. Margaret's vrees voor een de tective was even groot, als haar kennis van zijn macht beperkt was. Ze keek [angstig over de klip uit, om te zien, 'an2s den hoofdweg aankwam. Manson antwoordde eerst niet. Daar na zeide hij op schorren toon: ~7 Zoover zal het niet komen, Mag, als het God behaagt. de Italiaansche sectie in het parterre ge deelte aan de tweede hal aan de zijde van de Rijnkade. Een nieuwe buitenlaridsche verschij ning is Zuid-Slavië, Op het gebied van het bezoek isi nieuw het collectieve bezoek van smedenpa troons uit Nieuwkoop, die op kosten van de gemeente de Jaarbeurs zullen bezoe ken op 10 September. .Het raadsbesluit dier gemeente heeft voor de Jaarbeurs wijder strekking dan een jaarbeursbezoek alleen; Ihlet is de voorbereiding lot een collectieve inzending van Nieuwkoopsche smedenpatroons, waar iedere patroon zijn eigen waren zal exposeeren op de komende voorjaarsbeurs in Maart 1932. De bouw van het Derde Jaarbeursge- beuw vordert naar wensch en fahrplan- massig. Onmiddellijk na aïloop dei* voor jaarsbeurs i s met het grondwerk begon nen. Het derde gebouw moét in tien maanden worden gebouwd, en bij de komende voorjaarsbeurs in gebruik ge- noimeu worden. De eiseh om bot eeni kor- teren bouwtijd te komen, leidde tot een ijzerconstructie met baksteen-vulling. Verwacht wórdt, dat in de maand October het nieuwe gebouw glas- en waterdicht zal zijn en mét de inwendige afwerking begonnen kan worden. Een verheugend vooruitzlciii is ne,t aat enquetes onder eenige vooraanstaan de igroepen reeds hebben uilgewezen, dat bij in gebruikneming van het nieuwe derde Jaarheursgebeoiuw, alleen reeds door de uitbreidingen, welke de oude deelnemers wenschen, een groot deel van de nieuw gewonnen expositie-ruimte zal worden bezet. Too is dus niet alleen het Jaarbeurs gebouw, maar ook het Jaarbeursinsti tuut nog steeds in opbouw. Wat wij rondom ons zien in het maat schappelijk leven maakt den indruk van afbraak; ziet men nauwlettend toe, dan biemerkt men, dat in dezen tijd niet uit sluitend gesloopt wordt, maar oók nieuw wordt aangebouwd. Het nieuwe is vóór- arbeid voor de toekomst. Voor dat yjóórwerk kan ook de komende Jaar beurs een werkplaats zijn. Tegenover deze XXVe Jaarbeurs, die haar belangrijkheid niet ontleent aan het cijfer XXV, maar aan de gewel dige spanning van biet tijdsgewricht, waarin zij wórdt gehoüden, mag 'het Nederlandsche bedrijfsleven kan de Ne derlandsche zakenwereld niet staan met neergeslagen ooigen, met hangend hoofd, met slappe armen. Want de kranige wijze, waarop' deze najaarsbeurs,'de zwa re moeilijkheden ten spijt, voor 'den dag komt, geeft den zakenman niet alleen steun - maar stelt "hem tot ^plicht de moeilijkheden van dezen feilen tijd „op- Waert aen te sien." Nadat het applaus dat op deze rede voering volgde, verstomd Was, nam de heer Henri Dekking namens de jaar beursjournalisten het woord omj den heer Graadt van Rogge te huldigen en hem namens den Nederlandschen Journalis tenkring een eerepenning en mamens'de journalisten een boekwerk over Goethe te overhandigen aals blijk van waar Seering voor hetgeen, de oud-collega na reeds 25 maal heeft gedaan o'm het werken van de journalisten te vergemak kelijken. De heer Graadt van Rogge, die reeds dank had gebracht voor een d'es morgens thuis bezorgde grooten mand bloemen en fruit, dankte ook nu zeer hartelijk voor dit bewijs van symphatie, dat hij op hoogen prijs stelde. Men ging nu een kijkje nemen bij het in aanbouw zijnde derde gebouw1 en kon den wij oins overtuigen, dat dit ook een flink, ruim gebouw zal worden, dat daar komt als een bewijs, dat het kindje van voor 15 jaar is opgegroeid tot een flin- ken jongeling en het excelsior hier ze ker toegepast is. Vervolgens we?d hier en daar een kijkje genomen, speciaal' gelijkvloers, doch eerst zij nog gemeld, dat onder het aantal van 1004 deelne mers, er 680 uit Nederland zijn, 139 uit Duitschland, 46 uit Oostenrijk, 44 uit Ach, als wij Hem behaagden, had den wij niets te vreezen riep Margaret onwillekeurig. George repte zich voort naar het huis. De gedachte, die nu bij hem de overhand had, was, bij zijn. kleine lieveling te zijn en te zien of de meening van zijn vrouw, dat zij wat beter was, juist was, Margaret liet hem alleen het „wacht huis", zooals sommigen het huisje op de klippen noemden binnengaan. Zij keerde naar haar zuster terug. De oudere vrouw beschuldigde zich van zelfzucht. Hare zorgen hadden Della's vertrouwelijke mededeeling en wat die voor haar te be- teekenen had, geheel verdrongen. Delia kwam naar Margaret toe en arm in arm liepen zij naar het huisje, Denk niet, lieveling, dat ik niet heel blij ben dat je een man hebt gevon den, dien je kunt liefhebben en voor wien je eerbied kunt hebben. Niemand voelt meer met je mee dan ik. Maar juist den laatsten tijd hebben George en ik iets, dat ons hindert, en al onze ge dachten in beslag neemt. Ja, dat weet ik, Maggie. Ik wou maar, dat ik je kon helpen. Voor nie mand zou ik zoo graag iets doen als voor jou. Als eenig antwoord drukte Margaret Della's arm. In al haar zorgen gaf de verzoening met haar meestgeliefde zus ter haar een groote vreugde. Op dit oogenblik kwam George het Engeland, 25 uit Amerika, 15 uit België1, 31 uit Frankrijk^ 6 uit Zwitsferlamd, 5 uit Italië, 5 uit Zweden, 3 uit Tsjecho Slo wakije, 2 uit Denemarken en 1 uit Joego slavië, Polen en Zuid-Afrika. Het getal 1004 is slechtlsi '8 minder dan het aantal op de najaarsbeurs 1930 en wordt 10 maal overtroffen door vorige beurzen, terwijl er 15 minder van 1000 deelnemers hadden, en de minste, de 7e slechts 539. Ook nu konden wij slechts één Zeeuwk scheu inzender ontdekken en wel ook nu weer den heer Emile Lockefeier uit Hulst, die op zijn terrein, gebreide goe deren, kousen, sokken, pull overs en wat dies meer zij' weder een goed figuur slaat. Verschillende firma's komen ook nu weer met nieuwigheden, en dit is juist een reden om op een druk bezoek aan te dringen van hen, die iin een der aan wezige groepen belangstellen. Het is een leerzaam werk op de beurs een kijkje te gaan. nemen. Men vindt er veel meer, dan men thuis van een reiziger kan te zien krijgen. Na afloop van den rondgang btood, het bestuur deu Journalisten een diner aam en het was tijdens dien maaltijd, dat de voorzitter, de heer F. H. Fentener van Vlissingen, na een welkomstwoord zich richtte tot een drietal journalisten diie nu ai de 25 jaarbeurzen hebben versla gen, nmi. de heeren Rademaker van bel Vaderland, v. d. Berg vam de Tijd en Hot ke van de Nieuwe Rotterdamsche Cour rant en hen ieder een blijvende her innering: aan dit juoileum aanbood, ter wijl ieder der aanzittenden een souvenir in ontvangst mocht nemen. De heer v. d. Berg huldigde den heer Graadt van Rogge nogmaals o.ai- namens de R.K. Journalisten vereeniging, waar voor deze dankte, en de heer Derjeu sprak als' voorzitter van de Builenlandsche pers- vereeniging. Heden, den eersten dag der Beurs, had een bijeenkomst plaats, waarin aan een 24-tal deelnemers, die op alle beur zen aanwezig waren, een bronzen pla quette werd aangeboden, die aangebracht aan hun stand, aan dit feit herinnert Tijdens de nu volgende receptie boden de deelnemers, op initiatief van deze 24 heeren bij monde van den hjeer Hin uit Haarlem, het Bestuur een bronzen klok voor de vestibule van het eerste vas'te gebouw aan. KOKENDE KOFFIE OVER HET LI CHAAM. Te 'Druten kreeg het 2 jarig dochtertje van den heer P. K. een kan kokende koffie over het lichaam en is aan de bekomen brandwonden over teden. SMOKKELARIJ VAN BENZINE. Men meldt aan de N.Rjört. Aan de Oostfriesche grens is het toezicht op den invoer van benzine bijl- Koncler verscherpt. Per liter is over de grens de benzine 30 pfennige of 18 cent duurder dan in Nederland. Vele Duitsche autobezitters kwamen er in steeds groo, ter aantal over de grens, om Nederiand)- sche benzine te koopen en dit heeft ten gevolge gehad, dat de benzine vóór het over de grens gaan wordt gemeten. "Wordt zonder aangifte in Nederland toch ge tankt, dan kunnen zelfs auto c.a. in be slag worden genomen. Deze maatregel liet nu veel minder auto's over de grens gaan. OiM, HAAR ZUSJE TE REDDEN. Zaterdag is te Londen een meisje van 17 jaar omgekomen bij een poging, om haar jongere zuster het leven te redden. De beide zusters woonden Ibij hiaar ouders in de Dempsey straat, waar brand uitbrak. De oudste zuster wérd het eerst wakker en wekte de verdere leden van het gezin die allen, op de jongste dochter na, zij het met moeite konden ontsnappen. Ook de oudste zuster vluchtte naar buiten, maar toen zij ontdekte dat haar zuster huis uit met Alice in zijn armen. De on dergaande zon scheen vol op de krach tige gestalte en het gebronsde gelaat van den man en op het blonde haar en de teere gelaatstrekken van het kleine meisje. Hoe vertrouwd haar die aanblik ook was, Margaret werd er toch door getroffen en een paar stille tranen gle den langs haar wangen. Het scheen, of de vader en echtgenoot terug was op de oude plaats waar hij behoorde. Alice leunde met haar hoofdje tegen haar vaders schouder en scheen zoo goed te liggen, dat zij niets anders meer verlangde. George keek zijn vrouw veelbetee- kenend aan, doch hij zeide niets. Twee kleine vuurroode plekjes teekenden zich scherp af op Alice's bleeke wangetjes en haar half gesloten oogjes gaven dui delijk blijk van vermoeidheid, Margaret nam de slap neerhangende handjes in de hare. Ze waren droog, heet en koortsig. Het is het beste, haar naar bed te brengen George, opperde zij. Alice schudde knorrig de schoudertjes en begon verdrietig te huilen, waardoor duidelijk bleek, dat zij niet orde was, daar zij gewoonlijk een gelijkmatig hu meur bezat. Ik wil niet naar bed. Ik wil bij pap pie blijven! Het kind sloeg haar armpjes om haars vaders hals en omklemde hem stevig. in het huis was, ging zij weer naacr binnen en is niet meer teruggezien. De brandweer vond de lijken van de beide zusters naast elkaar in een slaapikiamer aan de achterzijde van het hjiis DE MONNIKEN VAN DEN ST. BER NARD. De verbetering van de ver keersmiddelen heeft aan de monniken van den St. Bernard de eigenlijke reden van hun bestaan ontroofd. De hulpvaar digheid van dc monniken en van hun beroemde honden is feitelijk zeilden méér noodig. De 12 monniken, die steeds op den 2473 m hoogen pas leven, willen daarom, gelijk de Bayerische Kurier, me dedeelt, hun klooster verlaten en naar Tibet trekken, om daar op één der hoor ge passen van de Himalaya een nieuw klooster te stichten met de oude taak, 1 om reizigers te ontvangen en hun, die in ijs, en sneeuw verongelukten, hulp te verleenen. Ook de beroemde honden gaian mee. Reeds zijn twee monniken van een voorbereidende reis teruggekeerd. Het bouwen van het klooster in Tibet zal in 1932 een aanvang nemen. Het klooster op den St. Bernard werd in het jaar 962 gesticht. SNELTREIN IN BOTSING MET LO COMOTIEF. De sneltrein Parijs Ventittiijglia is bij het station Ma con in botsing gekomen met een ran geer ende locomotief. De machinist en de stoker van de locomotief en de ma chinist van den sneltrein werden ernstig gewond,terwijl 20 reizigers lichte ver wondingen opliepen. Nadere berichten ontbreken nog. HEVIGE CYCLOON. Door een hevb gen cycloon te C o nstantino pel die •een, half uur aanhield en vergezeld ging; van wolkbreukachtige regen- en hagel buien, waardoor de straten der stad in wilde stroomen werden veranderd, zijn vijf personen gedood en tal van personen' gewond. Veertig huizen zijn ingestort. NOODLOTTIGE HUISINSTORTING. In het plaatstje T r i e d e k, in het district Pless, is het huis van een arbei der ingestort. De vrouw des huizes en; zes kinderen van 1 tot 16 jaar, werden onder de puinen bedolven. Vijf kinderen en de vrouw werden gedood, EEN STAD WAAR MEN NIET WO NEN WIL, Eenige jaren geleden be sloot de Australische regeering, zooals men weet, tot den bouw van een moder ne hoofdstad, waarin de laatste en nieuwste uitvindingen op het gebied der hygiëne werden toegepast. Canberra, de stad in de woestijn, zou een wonderstad, een ideale stad worden. Talrijke stedenbouwkundigen ontwierpen de plannen. Groote parken en een breede stratenreeks werden aan gelegd. De bondsregeering, het parlement en de ambtenaren trokken naar de stad, doch de inwoners bleven weg. De groo te huizenblokken bleven leeg staan, de parken werden verwaarloosd. Thans heeft de regeering besloten verderen nieuwbouw en parkaanleg stil te leggen. Binnenkort zullen ook de regeerings- ambtenaren de stad verlaten en na eeni ge jaren zal de stad, die met de meest moderne middelen der bouwtechniek uit den grond werd getooverd, nog slechts een ruïne zijn, ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN KRUISER. Zaterdagmorgen heeft aan boord van den kruiser „Noto- ro" in de haven van Yokohama een hevige gastankontploffing plaats gehad. Zes man werden over boord geslagen, dertig andere opvarenden werden even eens gedood. De kruiser heeft de ha ven verlaten, daar men een nieuwe ontploffing vreest. Twee andere krui sers trachten den brand aan boord van de „Notoro" te blusschen en zoeken naar de lichamen der slachtoffers. Pappie zal je naar bed brengen, lieveling, en je zult daar zoo gemakke lijk liggen! Moeder zal meegaan en je helpen. Alice schudde haar loshangende ha ren als protest, maar George droeg haar naar haar bedje in de kamer en kuste haar, terwijl hij haar vasthield. Marga ret kleedde het kind handig uit en nau welijks lag haar hoofdje op het kussen of zij viel in een onrustigen slaap. l Het kind bevalt mij niets, zeide George bezorgd, terwijl hij en zijn vrouw voor het bedje stonden. Het komt me voor dat ze de een of andere ziekte on der de leden heeft, ofschoon ik niet be grijp, waar zij die kan hebben opgeloo- pen. Zij is toch niet met andere kinderen in aanraking geweest, wel? En boven dien heerscht er, voor zoover ik weet, geèn kinderziekte. Neen, zij heeft niemand ontmoet, jonger dan juffrouw Mildred. Ik denk, dat er koortsen bestaan, die vanzelf op komen. Maar het is misschien ook maar een zware verkoudheid! Gisteren klaag de ze telkens, dat ze het koud had. In elk geval moeten we zoo gauw mogelijk dr. Morpeth laten komen. Ja, dat heb ik Delia al gezegd; zij zal op den terugweg bij hem aangaan. George, Frank Alstone komt haar halen. i-H-1 [Wordt vervolgd»)

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5