kunst en wetenschap, onderwijs. kerknieuws. beurs- en wisselkoersen. beursthermometer Kort Zeeuwsch Nieuws. Handel, Nijverheid en Visscherij Zeeuwsche voeder- en kunstmesthandel. Zooals gemeld is volgens bijvoegsel No. 2400 tot de Nederl. Stcrt. No, 171 opgericht de N.V. Zeeuwsche Voeder en Kunstmesthandel, te Middelburg, Oprichters zijn de heer mr, dr, R. W. Graaf van Lynden, griffier van den pol der Walcheren, te Koudekerke; mr. P. Dieleman, advocaat en procureur, te Middelburg; de heer J. A. van Doorninck, koopman, te Middelburg. De vennootschap heeft' ten doel het fabriceeren van kunstmest en kracht voeder, het persen van hooi en stroo, den handel in voormelde artikelen, landbouwproducten en aanverwante ar tikelen, waaronder bloem, alles in den meest uitgebreiden zin genomen. Het kapitaal der vennootschap be draagt f 200.000 verdeeld in 400 aan- deelen elk groot f 500, waarvan 89 aan- deelen zijn geplaatst en volgestort. In het maatschappelijk kapitaal wordt door de oprichters deelgenomen als volgt: door mr. R. W. Graaf van Lynden voor 3 aandeelen; door mr. P. Dieleman voor 1 aandeel; door Walter Kakebeeke voor 20 aandeelen; door M. Verheul voor 5 aandeelen en door J, A. van Doorninck voor 60 aandeelen. Voor de eerste maal treedt als direc teur op de heer J, A, van Doorninck, en treden als commissarissen op de hee- ren mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, mr. P. Dieleman, Walter Kakebeeke en M. Verheul. Gisteravond gaf de arbeidersmuzleki- vereeniging „Excelsior", ondanks het vrij frissche weder, een uitvoering op liet Molenwater en voerde op zeer vieirdienl- stelijke wijze een met zorg ge'kozen prov- gratnma uit. Vooral na de pauze trok' deze uitvoe ring belangstelling. WALCHEREN. SOUBURG. Evenals telken jare de ringrijderij op Groote Abeele gehouden wordt, evenzoo is het op dien d'ag! door gaans minder aangenaam weer. Ook Za terdag bleef niet alleen het zonnetje schuil, doch een bijna aanhoudende re gen zou tot uitstellen van de Teestelïjk- heden genoopt hebben, ware aan de voorbereiding van een en ander niet zoo'n omvangrijken arbeid verbonden. Dies ging het feest door; ondanks Plu- vius was er tamelijk veel publiek; en was de stemming reusachtig'. De burge meester van Souburg, jhr. Van Doorn heeft met zijn gade van begin tot eind de festiviteiten bijgewoond. Aan de ringrijderij namen 16 ruiters deel. In den kamp om geldprijzen en luxe voorwerpen werd door ieder der rijders 30 maal naar den ring gestoken. De uitslag werd: le prijs C. Stroo 11 ringen; 2e J. Louwerse 9 r.3e P. de Visser 8 r.4e J. Olieslager 8 r.5e M. Vos 7 r.; 6e J.-Janse 7 r.7e G. de Visser 6 r.8e A. Biezuijen 6 ir.9e M. Adamse 5 r.; 10e Bi Louwerse 5 r. lie L. Verhoef 4 r.; 12e P. Verhoelf 4 r.; 13e W. Bfezuijen 3 r.14e H. Janse 2 r.15e H. Bezuijen 1 r.16e A.. Kop- pejan 1 r. Eij eenzelfde aantal ringen werd de volgorde na kampen, bepaald. C. Stroo won een taart, omdat hij het eerst! 5 ringen stak; deze rijder wist ook het eerst den ring' 10 maal te vinden, doch voor deze prestatie kwam hij niet in aan- aanmerking. Daar geen der ruiters overi gens 10 ringen behaalde,' veroverde J. Louwerse met 9 ringen een rollade. In het eerste hoofdnummer, Tiet rij den om den ouden wisselbeker, mocht ieder 6 maal rijden (3 ommegangen). De strijd was ineens beslist. Winnaar werd J. Louwerse met 3 ringen. Hij werd thans eigenaar van den beker, dien hij ook in 1926 en 1929 had be machtigd. Door den heer Wim Abeleven was een nieuwe wisselbeker geschonken, welke voor de eerste maal verreden werd onder de gebruikelijke bepalingen. Deze tropee wordt dus ook' eigendom, wan neer men haar 2 maal achter een of 3 keer in het g'eheel verworven hheeft'. Ook in dit tweede hoofdnummer was de kamp direct beslecht en wél door P. de Visser, met 4 ringen achter alkaar. Hier bij werden eveneens 3 ommegangen ge reden. - Nog restte een groot gebeuren en wel het verrijden van den potlepel. Bij één ommegang staken 5 ruiters! 1 ring. De uitslag van den kamp tusis'chen dit 5 tal bracht P. Visser de overwinning met 2 ringen; van de overigen staken 2 rivalen ieder 1 ring. Ook het vorige jaar wist Visser zich in het bezit van dit kleinood te stellen. Hij zal dus zijn pap wel kunnen roeren! Onder leiding van den heer Abeleven hebben een vijftig kinderen naar gelang van hun leeftijd deelgenomen aan wed strijden in het hindernis-, zak- en éier- loopen alsmede koekjiappen. De heer Dioeleman uit Zierikzee had hiervoor vele mooie prijzen beschikbaar gesteld, welke door de heeren Abeleven. en Biaay- ens werden uitgereikt. Na afloop van het kinderfeest werd door Pietje Ver hoef aan mevrouw Van Doorn—van Loc keren Campagne en door Jo Wouterse aan mevrouw Abeleven een bouquet' bloemen aangeboden. Als voorzitter van de buurtcommissie overhandigde de heer Abeleven de prijzen aan de ringrijders. In verband met het slechte weer is van de verlichting niets kunnen kpmen en heeft „Oefening na den Arbeid'' uit Ritthem 's avonds geconcerteerd in een leegstaand café. Als steeds oogstte de directeur, de heer P. Meijers met zijn gezelschap veel succes. Tusschen de druppeltes door hebben de heeren Van Doom toch nog kans gezien een aardig vuurwerk, bestaande uit tien num mers, af te steken en wel met} schitterend resultaat. Dat vuur-, knal-, 'knetter-, sis, lichtfestijn was wel de clou van dezen feestdag. Summa summ'arum: toch nog een leuk dagje voor deze buurtschap,, waarvoor de buurtcommissie een woord van dank en waardeering niet onthou den mag worden. ZUID-BEVELAND. Door persoonlijke kwesties die hier op politiek terrein zijn terecht gekomen en meegevoerd zijn tot in den raad, komt het nu voor, dat een rechtsch lid een wethouderszetel bezet. Dit is, dunkt ons, niet in overeenstem ming met de uitspraak der kiezers. WISSENKERKE. Maandagmiddag was de 16-jarige P. de H, wonende te Geers- dijk, werkzaam aan een dorschmachine met bijbehoorende persmachine. Hij had hierbij het ongeluk met zijn rechterhand beklemd te raken onder een rol van de persmachine. De spoedig ontboden dok ter Gelderman van Kortgene heeft een voorloopig verband gelegd en hem doen vervoeren naar het ziekenhuis te Goes; daar vier vingers onder de rol doorge gaan zijn werd operatief ingrijpen nood zakelijk geacht. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O. D. TERNEUZEN. Bij den heer L. de B. architect alhier ontstond Zondagmiddag terwijl hij met zijn gezin aan den maal tijd zat, brand in de voorkamer. Door een brandlucht opmerkzaam geworden, ginjg men kijken en bemerkte toen dat in de voorkamer de gordijnen van de porte brisé en het behangsel aan den achter muur in 'brand stond en de vlammen hoog oplaaiden. Met emmers water wist men spoedig de vlammen te dooven. Men vermoedt dat korstsluiting de oor zaak van het gebeurde is. Tevens verklaarde men niet te willen mede werken aan verkiezingen waaraan vrouwen deelnemen. Overeenstemming' werd in deze niet bereikt is en deze (kwestie nu weder in handen van het Classikaal Blestuur te Zierikzee gesteld, en kount deze zaak dus1 binnenkort opnieuw aan de orde. De winkelweken. GOES. Doordat wegens regen het programma van Zaterdagavond niet kon worden afgewerkt, moest gisterenavond een dubbel programma worden uitge voerd. Voor het Stadhuis was een ruim po dium, met een achtergrond van palmen, opgeslagen. Om dat podium was een ruimte voor genoodigden gereserveerd en verder was het marktplein gevuld met een compacte, duizendkoppige men- schenmassa. Overweldigend was de be langstelling. Eerst betrad het Zuid-Bevelandsch a capellakoor het podium, om onder de uitstekende leiding van den heer S. J. Tamminga enkele liederen te zingen. Be gonnen werd met het Wilhelmus. Op verzoek stelde de heer Tamminga het publiek in de gelegenheid twee couplet ten van ons volkslied mee te zingen. Verder wisselden de zang van het koor en de rhytmische composities van den heer C. J. Mazure, uitgevoerd door de dames van Medioburgum te Middelburg elkander af. Alles werd vlot afgewerkt, er ging geen tijd verloren, zoodat om kwart voor elf het dubbele program was uitgevoerd. Na elk nummer klonk een dankbaar en krachtig applaus van het talrijk pu bliek op, Zonder eenige overdrijving en zonder eenige geringschatting van de program ma's der andere avonden, mag toch ge zegd, dat het optreden van den heer Mazure met zijn gymnasten dezen avond heeft gemaakt tot het hoogte- en glans punt der winkelweken, temeer, omdat deze rhytmische composities voor Goes iets nieuws zijn. Wij zijn er zeker van, dat niemand in zijn verwachtingen te leurgesteld is. Integendeel, ze werden overtroffen dans, plastiek, gebaar, be lichting, alles was even prijzenswaard Alleen de muzikale hegeleiding, jammer genoeg niet. Ondanks het frissche weer volgden zoo goed als allen het programma tot het laatste toe. Zeer terecht werd den heer Mazure een warme ovatie ge bracht. Het a capellakoor besloot den feest avond met het Zeeuwsche Volkslied, dat door het publiek werd meegezongen, NOORD-BEVELAND. KORTGENE. Men schrijft ons: Bij de verkiezing van Wethouders der ge meente zouden oningewijden den indruk krijgen dat de gemeenteraad volgens den Iaatsten uitslag der verkiezing als 't ware „om" is gegaan. Niets is minder waar dan dat, daar bij de verkiezingen 5 linksche en 2 recht- sche leden gekozen zijn. Dinsdag 15 September a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de ge meenten Oudelande, Driewegen, Bors- selen, Arnemuiden en Nieuw en St. Joosland. Bij Kon, besluit is toegekend de aan de orde v. Oranje Nassau verbonden eeremedaille, in zilver, aan J, Huyssen, algemeen chef van de werkplaats der firma de Vey Mestdagh, te V1 i s s i n g e n. De heer Abr. Janse, die bij de laatste raadsverkiezingen te B i g g e- kerke is gekozen op een vrije lijst, heeft ontslag genomen als lid van den Gemeenteraad. Opvolger op deze lijst is d© heer A. Dommisse. Met de Staatscourant van 7 Sept. zijn verzonden afdrukken van de akten ^betreffende de Oester- en Mos s elcult u ur- (maatschappij Gebr. Sinke N.V. te Ier se ke. Nabij Stavenisse zijn een on bekende motorspits en de schoener Poolster omhooggevaren en blijven zit ten. Sleepboothulp is naar de plaats vertrokken. Maandag werd te Zuidzande door de N.V. Brandspuitenfabriek v.-h. Bikkers en Zoon een demonstratie ga<; ven met een harer tweewielige motor brandspuiten. Het Duitsche schip Willy heeft ten gevolge van het slechte weer op de Oos- terschelde lekkage bekomen. De pomp- boot Zeehond van Hoogenboezem en v. d. Tak heeft het schip naar Gent geas sisteerd. Het schip is geladen met kali. (Ingez. Med.) De N.V. Hollandia-Drukkerij te Baarn heeft dit najaar de volgende uit gaven jn bewerking: Erotiek en Extase, een boek over antieke en mo derne liefde met een inleidend woord van Dr. A. W, van Renterghem, door Jan van Lumey; Koning, roman uit het Giethoornsche leven door A. en J. Maat; Het Raadsel en de Prinses, een detective-roman door R. J. Branden burg; Gesprekken met Bubo, door Anton Smit; George Sand, door G. Brugmans; Femina, door T. Jager— Meursing; Het atelier van Flodder' das, door Thea Wendels; Wytske's Wonderjaar, door A. A. SirksJoustra; Prof. Freud, de uitvinder van de zoo genaamde „zielsontleding", door E. van Dieren, Arts, en Stormen, door Temple Baily (vertaald). Bovendien zal een 13de druk verschijnen van De Zwijgende Kracht, door Prentice Muiford en een 2e druk van Besmettelijke Zielsziekten, voorheen en thans, door E. van Dieren, Arts. In dit najaar zullen deze uitgevers ook de uitgave van hun bekende Pro en Contra-serie hervatten. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het machinistendiploma A de heer J, Noordhoek van Goes, leerling van den machinistencursus der Ambachtschool te Middelburg. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake 't Handelsregister betreffende Zee- i land ontleenen wij het volgendie AMSTERDAM, 8 September. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden, Ned. 22 A-B 1000-6 1021/*— IO21/4. Ned. 31 1000-4 102V2—IO23& Ned. 17 1000-41/2' 1027s—1023/4.. Certificatan-3 833/g— 83s/8'. Cert. N.W.S.-21/2 691/2—693/4. Duitschï. pndst. 100-7 741/4— 763$ Engl. W.L. 50-200-5 995/8-99i/2. Goes '30-4 99% Zeeuws. Hyp. B-4% 101101. A Amsterd. Bank 12014117%. A Bank Assoc, 36 C Rott. Bankver. 81 A Twentsche Bank 119 A Pref. Jurgens A 95%93. A Ver. Papf. v. Gelder 79%75. C Am. Car Foundry 1714%, 0 Am. Smell en Ref. 29y2—291/4. C Farbenind I.G. 94—99i/2. O U. States St. C, 815/s—81i/s- 0 C. Publ. Serv. 51/8-51/4. 0 North. Am. Cy 64-633/4. A Born. Sum. ELM. 120115%. A Ned. Wol Mij 26%28, A Singkep Tin M, 9090. A J. C. Japan Ln. 3333%. A Rotterd. Lloyd 75%76%, A S. M. Nederland 87—87. A Amst. Thee C.M, 33%33%, A Houth. Alberts 6666. C Peruvian G. Pr. 10—91/4'. A Erie Spoorweg 173,4 A Southern Rlw. 25 G Union Pac. Rr. 137i/2— 137s/8. C Int. Nickel C,y. 12—11 Vs. A Kol. Bnk 78— 8O1/4. A N.I. Hbk .1000 79i/2-75i/4 0 Ned. H. M. 1000 100-99i/2. A Alg. Kunstz. U. 48-483/4-47i/2. Men schrijft ons: Zooals bekend, i»s bij de 10-jarige stemming in de Ned. Herv. Kerk te St. Anna land dit jaar uitgemaakt, dat in '1 vervolg het beroepen van predi kanten enz. zal geschieden door een kiescollege. Volgens art. 9 Van; het daar op betrek king hebben Synodaal Reglement, moet daarvoor door den Kerkeraad een plaat selijk reglement worden opgemaakjt. De consulent ds. P. Moerman te Stavenisse, heeft nu in eene daarvoor gehouden ker- keraads vergadering een concept regle ment ter behandeling overgelegd doch dit concept kon de goedkeuring van den kerkeraad niet erlangen, omdat men zich niet kon vereenigem met art. 1, dat men aldus wilde gewijzigd hebben: „De kerkeraad maakt in de maand Sep tember de lijst op van de stemgerechtig de manslidmaten" dus met uitsluiting van de vrouwelijke stemgerechtigden. A v. Berkels Pat, 2925%, C Calvé-Delft 55—56%. A C. Suiker Moij. 23%—21%. A Int. Viscose 9 A Kiichenm. I. Acc, 9%9%-%. A Ned. Ford A.M. 217%—222-16. A Philips Gem. B 67%65-67%. C Unilever 123%—126%-21. C ANAconda Cop. 45%—44%-%. C Bethlehem St. 37%—37-36%. C Gen. Aviation 3%3%-%. A A.N.I.E.M.—N.B. 200—198. C A. Gas en EI. Cy. 103/8-103/8. C Cities Serv. Cy. 9Vs— 9i/8-14- C Midd. West Ut. 14—14. A Alg. Expl'Or. Mij.. 50i/2—49. A Bioeton Mijmb. 28i/2—271/4. A Kon. Petr. Mij. 156157i/2'-52i/2. C Contin. Oil Cy. 81/4-81/31-1/8. C Shell Union O.C. 51/4— 5i/8. A Holl. Amer. Lijn 7—51/4. A K.N. Stoomb. Mij. 25—21i/8. A Ned. Scheepv. U. 81—77-80i/2. A H.V. Amsterdam 232i/2— 232y2'-25 Nieuwe in slchrij vinge n: Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Biiem Vlaming, Yerseke, Grintweg A 243, oesterkweekerij en -handel. E.Bl. Vlaming (3244). Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen.) N.V. Expeditie-Onderneming Van Gend' en Loos (F.) Noordstraat 101. Beheerder van het bijkantoor Ter Neuzen: Adr. de Priester (2136). J. A. de Lig'ny en Zoon, Zuidzaride M 23, metselaarsbedrijf, aannemen van bouwwerken, 't koopen en verkoopen van bouwmaterialen en aanverwante artike len en voorts al hetgeen tot het uitoefe nen van zoodanigen handel behoort. Venn.: J. A. de Ligny Sr. en J. A. de Ligny Jr., Zuidzande. (2135). W ij z i g i n g e n Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). ""N.V. GroentenconservenTabriek „Zuid- Efeveland", Krabbendijke, Stationsweg A 277. Uitgétr. Dir.: A., van "Ham Jr. IJ. W. Gudde, Zierikzee, Mol A 307, kleinhandel in drogerijen, parfumerieën, verhandartikelen en optiek. Uitgetr. E.: J. W. Gudde. Zaak omgezet in een (ven nootschap onder firma. (Bl. P.). Handels naam luidt thans: firma J. W. Guddé. Venn.; 'J. J. M. Gudde en Mej. M. A. Gudde, Zierikzee. A Java Cult. Mij. 147150. A N.I. Suiker U. 91-93-95. A Poerworedjo S.O, 14%14%. A Deli Batavia 136%138, C Deli Mij. 1000 176%—172-74. A Senembah 201—198%. C Chicago Milw. 3%—3%-.%. A Am'sl. Rubï». C. 55-51-531/21 A Deli-Bat. Rubb. 1 9i/220. A Hessa Rubber 37i/2371/4. A Serbadjadi S..R. 19i/221. A V.I.C. Ondern. 24—25. C Interc. Rubber 1%1%-1%. Prolongatie 1 Firma Jozs. Ovaa en Zonen, Vlissingen Eellamypark 41, handel in koloniale wa ren, comestibles, wijnen en gedistilleerd. E. Slijkstraat 15, Vlissingen, opgeheven. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen.) BehaegelDenijs, Hulst, E 52, tricota- gefabriek. Vennootschap onder firma is omgezet in eene Cbmmanditaire Ven nootschap, onder den naam..Blehaegel Fils". Beheerende Venn.: Franz C. L'. en Paul L. H. A. Behaegel en Ivan J.L. M. van Hollebeke, St. NicoTaasrWaes' gië). Oomm. Vennoot: één. Nati onaliteit Belg. Land van inwoning Bel gië. Commanditair kapitaal f 185.545.57i/2 Gl. Duur der vennootschap: 1 Oct. 1930 Itot 1 petober 1960. Cement-, pannen- en tegelfabriek, Dei- llaert en Geimaerdt, Westdorpe A 147. Uitgetr. venn.A. Geimaerdt. Zaak wordt door den venn. voortgezet oindër den handelsnaam: Cement-pannen- en tegel fabriek, C. Dellaert. Coöp. Vruchtenveiling Zeeuws'ch- Vlaanderen G. A., Markt 2. Stat. gew!. (Bijv. t/d. Ned. St.crt. van Woensdag! 17 Juni 1931, no. 115). 1 N.V. Handels- en Exploitatie Maat* schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen"Burge meester Geillstraat, concert- en bioscoop- gebouw. Uitgetr. dir.: Iz.. van de Sande. Nieuwe dir.: P. F. Standaert, Ter Neu zen. Coimm.E. M. M. VerhoevenStan daert, 's-Rertogenbosch. J. van Leemput, Sas van Gent, Gent- schestraat 5, brood-, beschhuit- en ban ketbakkerij, winkel in kruidenierswaren, boter en eieren. Uitgetr. E.: J. vanLeem-> put. Nieuwe E.Pol. Fermont. Zaak wordt voortgezet onder den handelsnaam Pol. FermontKaas. N.V. Maatschappij „Petrolifère" ^Pe troleum -Kleinharïdel), s-Gravenhage, Ge bouw „Petrolea". F. Biervliet opgeheven. v ,v. Nieuwe Nederlandsehe Maat schappij tot vervaardigen van! Spiegelglas', Glazen Voorwerpen en Chemische Pro ducten. Sas van Gent, Westkade. Uitgetr». comm.: Alph. Gerard en René Margas!- sin. Benoemd tot comm.: A. J.. H. Olivier en L. J. BL Guyard, Parijs. Weegbrug Janna Cornelia", Schoon- dijke M 36. Uitgetr.: voorz:. Adr. Luteijn. Nieuwe voorz.: Iz. J. Risseeuw', Seboon- dijke. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen.) Firma D. van den Berg', Sas van Gent, Ooststraat 353, schoenwinkel. V.: G. van den Eerg, Axel; L. A. Cijsouw Jr., Bres- kens, Langeweg, bouwonderneming; G. A. Dhaene, Westdorpe Bi 36, winkel in kruidenierswaren. V.: G. A. Dhaene, Westdorpe; J. A. Duinker, Hoofdplaat, A 80, smederij, V.: J. A. Duinker, Hoofd plaat: 0. L. Hemejlaar, Axel, Stations straat 2/3, handel in rijwielen enz. V.: C". L. Hem el aar, Axel; „Paulus Petrus" Schoolweg 15, sleepboot. V.J. J. de Bakker; N.V. Sleepschip „Elfrida", West- klok,straat 22. V.: F. BL G. de Meijer, N.V.' Sleepschip „Ghislaine>', Westkollkl- straat 22. V.: F. Bl. G. de Meijer; August Vermandei, Sas van Gent, Noordstraat 6, winkel in suikerwerken en 'kruideniers waren. V.A. Vermandei, Sas van 'Gent. WISSELKOERSEN. Amsterdam, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 7 Sept. 12.05% 58.85 9.73 34.55% 48.41 66.32% 2.48% 8 Sept. 12.05% 58.85 9.73% 3454 48.40 66.32% 2.48% Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven: 5 grondwerkers, 3 metselaars, 8 opper lieden 4 schilders, 12 timmerlieden, 2 stoffeerders 15 meubelmakers, 6 poli- toerders, 13 kleermakers, 3 schoenma kers, 1 modelmaker, 11 bankwerkers, 1 electricien, 1 koperslager, 2 klinkers, 1 ponser, 2 machinisten, 2 plaatwerkers, 3 pianomakers, 1 slijper, 2 rijwielherstel lers, 1 wagenmaker, 2 scheepmakers, 5 smeden 4 stokers,10 vormers', 1 voor- slaander, 3 draaiers, 12 bakkers, 2 sla gers, 7 boerenarbeiders, 1 boomkwee- ker,3 tuinbeden, 1 bloemist, 4 reizigers, 5 winkelbedienden, 2 chauffeur's, 3 kell- Aku Tabak Rubber Accoust. Suiker Koninkl. Industrie - Philips Schepen Unilever H. V. A. Amerika Wettig, gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2