fes LANDBOUW. Verkoopragen - Verpachtingen in Zeeland 20 -50 ct. per ons c/f(etpunten o.a. worjriesch Aardewerk ett Kopav/erk. (Ing. |Med.) GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. In de Vrijdagmiddag gehouden raads vergadering van Vlissingen waren de heeren Harts en Wesseling met kennis geving afwezig. Over te leggen stukken. Na mededeeling van goedkeuring van verschillende raadsbesluiten en derge lijke, kwamen de over te leggen stukken aan de orde. Ten eerste de gemeenterekening en die van de bedrijven over 1930. De gemeen terekening sluit wat den gewonen dienst betreft in ontvangst met 1.751.880 en in uitgaaf met 1.692.382.92, alzoo een batig slot van 59.497.08, tegen een be drag van 23.000.80 over 1929. De kapi- taaldienst sluit in uitgaaf met 765.162.24 en in ontvangst met 502.023.39, zoodat nog 263.138.85 uit een geldleening moet worden gedekt. Deze buitengewone uit gaven zijn gedaan voor den aanleg van riolen, straten, het bouwen van den tweeden vleugel aan de Oranjeschool, aankoop gronden enz. De ontwerp-begrooting 1932, wat den gewonen dienst aangaat, sluitende in ont vangst en uitgaaf met een gelijk bedrag van ƒ1.535.376.96 (1931 1.495.328.33); de post onvoorziene uitgaven is uitge trokken op 51.391.59( 1931 34.530.27). Vervolgens het Kon. besluit van 4 Augustus tot vernietiging van de beslis sing van Ged. Staten betreffende de ex ploitatie vergoeding over 1928 voor de R. K. U.L.O.-school. De VOORZITTER zeide, dat men nu verder moet afwach ten wat Ged. Staten zullen doen. Overgelegd werd een overzicht van de kosten wegens uitbreiding der Oranje- school, in eigen beheer uitgevoerd. De heer VAN OORSCHOT zeide dat hier door eigen beheer veel voordeel is behaald en vroeg of het nu niet op den weg ligt in deze eens principieel de houding van de gemeente vast te stel len. De heer M. LAERNOES zeide, dat bekend is, dat steeds wordt nagegaan wat het voordeeligste is, eigen beheer of aanbesteding. Er zijn gevallen, dat de gemeente niet over de noodige werk tuigen beschikt en ze voor een enkel geval niet kan aanschaffen. De verslagen van verschillende com missies enz. werden voor kennisgeving aangenomen. Dit geschiedde ook met het adres inzake vermakelijkheidsbelasting en een adhaesie daaraan, omdat te Vlis singen de bioscopen niet hooger belast zijn. In handen van burg. en weth. werd gesteld een adres van het bestuur der Oranjeschool betreffende aanschaffing van nieuwe leermiddelen wegens uitbrei ding van het aantal leerlingen. Ontslag. Aan den heer Z, C. Ie Clercq werd met ingang van 1 September eervol ont slag verleend als leeraar aan de Han delsavondschool. Benoemingen. Benoemd werden tot leeraar aan de H. A. S. de heer H. B. Woltering, tot tijdelijk leeraar aan de A. v. N. de heer A. M. de Bont en de heer S. Nederlof, Crisiscommissie. Bij het voorstel om niet in te gaan op het verzoek van drie vakcentrales tot het instellen van eene commissie, teneinde door de crisis ontstanen ach terstand in de gezinnen der werkloozen aan te vullen, wees de heer VAN SPAN NING er op, dat de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon niet iederen dag toezicht zal houden, en men moet het afzakken naar armoede van de getrof fen gezinnen nog trachten te voorko men, De plannen van de contactcom missie zijn bij de regeering met sympa thie ontvangen en men is in verschillen de plaatsen reeds met de uitvoering be gonnen, waarom dan ook niet te Vlis singen? Als de verzekering wordt ge geven dat Maatschappelijk Hulpbetoon in deze richting werkzaam zal zijn, wil spr. er zich voorloopig bij neerleggen. De heer DE RIDDER zegde, dat de Christelijke Bestuurdersbond het ver zoek niet onderteekend heeft, maar zich tot het pas ingestelde Maatschappelijk Hulpbetoon heeft gewend in gelijken geest en men moet afwachten wat dat zal doen, het steun verleenen ligt op zijn weg. De heer P. G. LAERNOES zeide dat de Chr. Bestuurdersbond juist deed met zich tot Maatschappelijk Hulpbetoon te wenden, en men moet vertrouwen daar in stellen en afwachten wat dit zal doen. Het voorstel werd z, h. st. aange nomen. Abattoir. Bij het voorstel naar aanleiding van den brief van Ged. Staten betreffende den bouw van een abattoir voor Wal cheren in samenwerking met Middel burg, zeide de heer De MEIJ, dat hij na de vorige debatten wil volstaan met het afleggen der verklaring, dat het hem nog steeds spijt, dat burg. en weth. blij ven weigeren nog eens met Ged. Staten te praten, wat zeker nog wel tot een goede oplossing zou kunnen leiden zon der dat het vleesch te Vlissingen duur der zal worden. Aanleg waterleiding. Het voorstel om machtiging te verlee nen tot het aanleggen van waterleiding in de Dijkstraat, had de commissie van fabricage doen opmerken, dat het ge- wenscht is te waken voor een goede doorspoeling. De heer M. LAERNOES zeide, dat dit juist door deze nieuwe buizen zal wor den bevorderd. De heer VAN HAL sprak zijn vreugde uit, dat nu eindelijk deze buurt ook wa terleiding krijgt. Spr, vroeg of dit werk in eigen beheer kan worden uitgevoerd. De heer M. LAERNOES zeide, dat dit nog niet kan, de uitvoering berust nog bij de waterleidingmaatschappij tot volgend jaar. De heer DE MEIJ zou er op aan wil len dringen dat men het grondwerk aan werklooze Vlissingers opdraagt. De heer M. LAERNOES verzekerde, dat de Waterleidingmaatschappij dit steeds heeft gedaan. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Overige voorstellen. Ook geschiedde dit met de overige vroeger reeds vermelde voorstellen. Ten slotte ook met de voorstellen tot ver koop van grond aan den Singel en wel 264 m2 aan den heer J. Lampers voor 4752 en 475 m2 aan den heer Joh. Loois q.q. voor 5355. Rondvraag. De heer RORIJE betreurde het dat bij de verbetering van de Kerkhoflaan gemeentewerken de boomen aldaar heeft gerooid, hij zou willen, dat zoo iets eerst door de Commissie van gemeentewer ken werd besproken. Men mist nu een zeer mooien wandelweg. De VOORZITTER zeide, dat hier zoo moest worden gehandeld om een goeden verkeersweg te krijgen, er worden nieu we boomen geplant, die spoedig weer groot zullen zijn. De heer RORIJE meende, dat er nog wel een andere oplossing mogelijk ware geweest. De heer POPPE wees op een vergaar plaats van steen op het eiland, waar het een kweekplaats is van ratten en verder ongedierte en zou willen men den waterstaat verzocht die steenen te verwijderen en tevens mogelijkheid te scheppen dat men van de Bankertstraat in de Evertsenstraat kan komen zonder om te moeten loopen, wat door het plaatsen van hekken nu noodzakelijk is. De VOORZITTER zeide het plegen van overleg toe. De heer ANDRIESSEN had geen be zwaar er tegen dat te werk gestelde werkloozen tot arbeiden worden aange spoord, maar wees er op, dat de op zichter van de Heidemaatschappij de menschen bevloekt. Daartegen protes teert spr. als raadslid, als katholiek, als mensch. (Instemming van alle zijden.) Afscheid, De VOORZITTER wees er nog op, dat, afgezien van één, die wegens hoo- gen leeftijd en één, die wegens het aan nemen van een met het raadslidmaat schap niet vereenigbare betrekking, alle raadsleden, op een enkele uitzondering na, weer Dinsdag a.s. terugkeeren, zoo dat spr. wel den raad geluk mag wen- schen met het vertrouwen, dat de Vlis- singsche kiezers in hem blijken te stel len. Het is in den raad lang niet altijd „paes en vree" geweest, integendeel, de meeningen hebben nogal eens fel op el kander gebotst, maar de Zeeuwsche ge moedelijkheid heeft het ten slotte toch altijd gewonnen. Spr. ging dan in den breede na wat in de vier afgeloopen jaren tot stand is gekomen en in de ge meente is voorgevallen en zeide o.a., dat 604 nieuwe woningen en een gerefor meerde kerk zijn gebouwd en 274 oude woningen afgebroken, terwijl het grond bedrijf voor meer dan 350,000 aan grond verkocht. In den nieuwen raad zullen niet terugkeeren de heeren M, Laernoes, De Ridder sedert 1923, en Poppe, sedert 1927 raadslid. Aan deze heeren bracht spr. een bijzonder woord van dank voor hetgeen zij in het be lang van de gemeente hebben verricht en wenschte hen het beste toe voor hun verder leven. Na allen 'dank te hebben gebracht'.voor den nuttigen arbeid in deze periode in het algemeen belang verricht, wendde spr. zich speciaal tot het vertrekkend oudste raadslid, oudste wethouder en lo co-burgemeester, den heer M. Laernoes, die sedert September 1913 raadslid en sedert September 1915 wethouder ia Spr. wees er op, dat de heer Laernoeis hem in October 1919. zijn ambtsketen heeft overgereikt en sindsdien hebben zij getrouwelijk veel lief en leled in de moeilijke ambtelijke jaren, gedeeld. Dat het spr. gelukt is in den meer in tie men kring van B. en "W. een vriendscliappelij!- ken en waardeerenden geest te doen heerschen, dankt h|jj' vooral aan den heer Laernoes, aan wiens onverwoestbaar op timisme en onvergankelijke liefde voor 'Vlissingen, spr. zich zoo gaarne koester de. Na langen tijd in het buitenland te hebben vertoefd vestigde, de heer Laer noes zich in Amsterdam, maar de liefde voor Viüssinigen was hem te maic!bti|g, en hij is er weer teruggekeerd. Met op offering van een groot gedeelte van zijn vermogen neeft hij' de Nedpam, thpns Vhsniar Fijnwerk en de Kon. Elec)- trov-(Tinfahriek gesticht en een opiso!mj- ming te geven van alle nuttige zaken zaken die hij gesticht of medebelstuurd heeft in de vele jaren zou onbegonnen werk zijn. Hij mag overtuigd z'ij'n, dat men hem en zijn werk niet zal vergelen en men hoopt, dat hij nog vele jaren voor zijn gezin, zijn arbeid en zijne lief hebberijen zal gespaard worden. Als per soonlijk blijk van waardeering bood spr. den heer Laernoes 'n zilveren inktpot met inscriptie aan. Tot hen, die zitting als raadslid Mijl- ven houden, riep spr. een tot weerzien op 1 September toe. De heer M. LAERNOES bracht als oudste lid, dank aan den burgemeester voor zijn waardeerende woorden ten op zichte van de aftredende raadsleden, die even als spr. niet meer in den nieuwen raad zullen terugkeeren. Men heeft zich steeds gaarne aan de leiding van den voorzitter onderworpen en gewaardeerd het geduld waarmede hij steeids allen aanhoorde en tegemoet kwam. Persoon lijk dankte spr. voor de tot hem gerichte woorden van afscheid, het was geen gemakkelijk besluit om aan zijn politie ke loopbaan een eind te maken, doch de pvertuiging dat hij het werk aan jon gere 'krachten moest overlaten, heeft hem gedrongen zich niet meer be schikbaar te stellen. Spr. meent het bewijs te hebben ge leverd, dat hij getracht heeft, persoon lijke belangen op zijde te zetten voor de belangen van zijn geliefde vaderstad. Spr. zal nader gelegenheid hebben dank te betuigen aan Burgemeester en Wethou ders voor den; aangenamen tijd in de ver gaderingen van hun college doorgebracht, doch bracht nu dank voor het geschenk van den burgemeester, dat hij' zeer op prijs stelt. Voor de medewerking van het geneele personeel van de [gemeente hoopj- te spr. in meer intiemen kring zijne groote waardeering te kunnen uitsprev- ken. Aan de Raadsleden bracht hij' dank voor de wijze waarop zij hem' tegemoet z'ij'n gekomen en eindigde piet dteln wepfech dat de gemeente Vlissingen ondeir hun bestuur tot grooten bloei moge komen en God hen allen een lang, gezond etn voorspoedig leven zal Schenken. De heer DE RIDDER bracht ook har telijk dank' voor de wij'ze waarop hij steeds met den burgemeester en de raads leden heeft mogen samenwerken en wenschte den burgemeester 'n verder gelukkig leven toe. De VOORZITTER bracht beide heeren dank voor hun woorden en sloot te kwart voor drie de vergadering. VEERTIG JARIG BESTAAN VAN „MEDIOBURGUM". Donderdag was het dus 40 jaar gele den, dat een clubje Middelburgsche jongelui besloten een gymnastiekver- eeniging op te richten en deze samen komst op de werf van Mak, legde de kiem voor wat men nu alom kent als Medio. Donderdag is voor Middelburg een minder geschikte dag voor groote her denkingsfeesten en daarom is gisteren het jubileumfestijn van Medio ingezet met een receptie in de Bakkerskamer van het Schuttershof door het bestuur, welke receptie zeer druk bezocht is. Te drie uur zat het bestuur in de palmen, maar deze moesten geleidelijk plaats ma ken voor de vele bloemstukken die de jubileerende vereeniging in ontvangst had te nemen. Er waren stukken bij van Olympia te Kapelle; van de V. T. V. te Vlissingen; van het Westkappelsch dameskoor; van „Ons Huis" te Middelburg; van Volhar ding te Goes; van Volharding te Sou burg; van Uit het VolkVoor het Volk; van den Zeeuwsch-Brabantschen Turn kring; van Achilles te Middelburg; van L. O. te Vlissingen; van het Middel- burgsch Muziekkorps; van Wilhelmina te Middelburg en van den heer P. Joos- se, een oud-lid die in Indië woont. Vele telegrammen w.o. van het a Ca- pella koor te Goes en een van den bur gemeester van Middelburg, die in Duitschland vertoefde, kwamen binnen. De beschermheer, de heer Herman Snijders uit Heemst.ede en mevrouw Snijders waren overgekomen om Medio te complimenteeren. De heer Van Roo sprak namens den Zeeuwschen athletiekbond en schet ste het leven van Medio en de nieuwe richting van Mazure's werk, alom in den lande als specifiek bekend. Vele stormen heeft Medio het hoofd moeten bieden maar onder de leiding van Ma- zure heeft het nimmer het hoofd gebo gen. De heer W. de Graaf, lid van het hoofdbestuur van het K.N.G.V. zeide dat het hem bijzonder aangenaam was „Chris" te kunnen complimenteeren. Het verhond is trotsch op Medio, dat een der hechtste steunpilaren van het K.N.G.V. is. Als vakman kan spr. ver zekeren,dat hij bewondering heeft voor het werk van Chris, gedurende 25 jaar, toen het steeds een climax was. Spr. wekte den heer Mazure op niet op zijn vele lauweren te gaan rusten, maar voort te gaan. Namens het gemeentebestuur sprak de waarnemende burgemeester, mr. A. A. de Veer, en ook namens verschillen de zustervereenigingen complimenteer den afgevaardigden Medio, evenals na mens Handelsbelang, namens Vreemde lingenverkeer, waarbij mr. Mooien- b u r g h wees op het vele dat Medio doet in den geest van Vremedelingen verkeer. Ten slotte sprak de heer De Graaf nogmaals nu namens Uit het VolkVoor het Volk en wees er op hoeveel Medio o.a. verleden jaar bij den 50sten verjaar dag der Koningin voor Uit het Volk Voor het Volk heeft gedaan, spr hoopt dit ook in de toekomst zoo zal blijven. Te ruim half vijf was de receptie af geloopen. Het avondfeest. Wat heeft Medio het getroffen met 'het tuinfeest. Na al de misère met het weer, nu een temperatuur, die het in den door hooge muren beschutten Schuttershof- tuin goed zitten deed zijn, al leek het ons voor de uitvoerenden soms nog al kil. De muggen achtten zich in hun rust gestoord en hebben op heel wat handen enz. hun sporen achtergelaten. Hoe lang zou het geleden zijn, dat wij in den tuin van het Schuttershof een uitvoering met ruim 1000 belangstellen den mede maakten? Gisteren waren zij er, mede dank zij ook de goede samen werking tusschen Medio en het bestuur van het Middelburgsch Muziekkorps, die dit feest ook tevens als zijn jaarlijksch contribuantenconcert beschouwde. In den tuin was een tooneel opge slagen, met de mooie boomen als achter grond voor de rhythmische dansen en daarnaast zat het Middelburgsch Mu ziekkorps. De heer Mazure heette bijna op tijd de aanwezigen welkom, maar zeide, dat ditmaal de heer Reijers, als oprich ter, verzocht had de aanwezigen te mo gen toespreken, waartoe hij hem het woord gaf. De heer H. C. R e ij e r s sprak ongeveer als volgt: Aan mevrouw Van Roo, als oud-lid van Medio, en mij, als mede-oprichter daarvan, is de taak opgedragen u hier te ontvangen. Wij heeten u allen dan ook hartelijk welkom op Medio's 40-jarig feest en spreken daarbij de hoop uit, dat Medio in vereeniging met het Middelburgsch Muziekkorps u een recht gezelligen kunstavond zal mogen verschaffen. Wij zijn hier gekomen om te feesten en niet om lange toespraken te houden, doch dat neemt niet weg, wij hierop een uitzondering moeten maken. Namens oud- en werkende leden van de jubileerende vereeniging, zeggen wij alle heeren van ons eere-comité dank^ niet alleen voor de wijze, waarop zij. zich direct bereid verklaarden, in het comité zitting te nemen, doch ook voor hun moreelen en finantieelen steun ons toegedacht. Dien dank brengen wij ook over aan de besturen van: De Zebra, het Middelburgsch Muziekkorps, de Wandel concerten, Uit het VolkVoor het Vol^ Vreemdelingenverkeer, Handelsbelang en kortom aan allen die Medio in een of anderen vorm hebben gesteund of nog steunen. Onder eerbiedige stilte zij ons ver gund nog even die heeren uit vroegere eere-comité's te gedenken, die Medio krachtig hebben gesteund en die ons in den loop der tijden door den dood zijn ontrukt; dat waren de heeren H, P. den Bouwmeester, L. K. van der Harst en D. J. van der Horst Serlé. Hunne namen blijven in gouden letters in onze archie ven berusten. Alvorens ik nu het woord geef aan mevrouw Van Roo, wensch ik nog een kort woord te spreken tot de werkende leden van „Medio". Dames, heeren en jongelui, ik roep u toe: tracht te behouden, ten eerste uw eminenten directeur Mazure; ten twee de een onverzaagde wilskracht om de moderne gymnastiek op nog hooger peil te brengen door een trouw bezoek op de lessen, de eenige belooning voor Ma zure, die mij tot mijn spijt gezegd heeft dit het laatste lustrum is, dat hij leiden zal; en ten derde een zuinige penning meester. Dat zijn naar mijn bescheiden meening drie hoofdfactoren, voor het voortbestaan uwer vereeniging en wan neer u daarnaar ernstig blijft streven, wordt de mogelijkheid geopend dat u nog eenmaal uw gouden feest zal kunnen vie ren. Ik durf u van deze plaats de hei lige verzekering geven, dat dan alle hee ren van het eere-comité, voor zoover zij dan nog in leven zijn, voor u nog groot- scher feest zullen bereiden. Ik heb gezegd en geef nu het woord aan Mevrouw Van Roo. Mevrouw van Roo zeide o.a.: Bij de voorbereiding van de herdenking van dit 40-jarig bestaan is onmiddellijk gebleken, dat in de vereeniging krachten schuilen, die nog iets meer kunnen dan gymnastische oefeningen uitvoeren, die ook onder de tenu hebben de kunst van reclame maken. Als nu de oud-leden in dezelfde rich ting gaan, dan zouden wij vanavond een heele groote annonce u willen voorhou den, een heele groote M., aan de boven zijde vormend Medioburgum, aan de on derzijde vormend Mazure, om daarmee tot uitdrukking te brengen dat wij Medio en Mazure zien als zeer hecht met el kander verbonden. En is de heer Mazure dit aan geheel Medio, en hij is dit nu al ettelijke jaren, in 't bijzonder is hij dit aan de dames- afdeeling. Aan deze afdeeling toch heeft hij zijn hart verpand. Daarom hebben speciaal de dames oud-leden niet onder willen doen, voor de andere afdeeling en aan de voorbe reiding geholpen wat ze konden en wil len zij nu van deze zeldzame gelegenheid gebruik maken om den heer Mazure dank te zeggen voor alles wat hij speciaal voor de dames-afd. zoo vele jaren heeft gedaan. De oefenings-avonden in de zaal al moest er vaak hard gewerkt worden, de uitvoeringen in 't Schuttershof en in andere zalen in binnen- en buitenland, de propaganda optreding in groot ver band met andere vereenigingen, alles te zamen vormen zij een keten van zeer aangename herinneringen. En dat alles mijnheer Mazure hebben de dames-leden aan u te danken gehad, nu op lateren leeftijd, waardeeren we dat alles nog zooveel te meer en pro-* beeren die dankbaarheid uit te drukken in deze bloemenhulde. Spr. overhandigde onder applaus den heer Mazure een fraaien mand bloemen. Thans kon worden overgegaan tot het programma en zet:e het Muziekkorps den Medioburgum Marsch in van Jan M rks, den man die zoo tal van jaren ;net Med'o en hai. voorzitter heeft sa mengewerkt. Van wijlen denzelfden componist volg" de nu de Kleppermarsch, waarbij de jeugdige turnsters en turners bewezen ook in het kleppen niet achter te staan Het oude bekende en geliefde stuk lok te een warm applaus uit. Na de mooie Ouverture van de Opera „Les dragons de Villars" van Maillart, begon de heer Mazure met zijn leden te toonen steeds wat nieuws op zijn spe ciaal gebied te kunnen brengen, en wel met de Chinesische Strassen serenade, waarbij direct bleek, dat nu weer aan costuums, décors en tooneelbelichting groote zorg was besteed. Het was een goed begin. Maar nog meer pakte „Die Uhr und das Meissner Porzellanparchen", hoe mooi de pendule met aan. beide zij den een pop uit den pruiken tijd, die sa men zullen gaan dansen op onberispe lijke wijze, doch als de veer van den klok springt hun plaats als porceleinen pop weder innemen. Niet alles kan nieuw zijn en dat is ook niet noodig als zooals nu het oude van een hoog staand gehalte is als Die pa rade der Zinnsoldaten, dat door de stramme houding der soldaatjes en hun aanvoerder ook nu weer werd bewon derd door ieder, die het zag. Na de pauze was de leiding weer ge heel bij den heer Caro in de Ouverture van de Opera Raymond van Thomas, om dan voor een groot deel over te gaan aan den heer Cappon, den leider van de heerenafdeeling. Deze afdeeling bracht krachtig en uit stekend uitgevoerde Niels-Buhk oefenin gen, die alleen door gestag repeteeren zoo goed kunnen worden ten uitvoer ge-* bracht. Iets meer gelijk komen is in het vervolg wel gewenscht. Wij keeren terug naar het dansen en Spaansche schoonen en hun galante rid-* ders brachten ons een dans van hun na tie, waarbij het muziekkorps de balmu- ziek gaf. Ook dit nummer was weet; geheel af. Lente's ontwaken, gewekt door den vertrekkenden winter, deed het niet minder goed dan 't volgende „het Bosch sprookje" met de dansende elfen. Na de steeds mooie melodiën van de Suite uit het ballet Sylvia, volgde als slot weder een dansnummer, doch de on-1 vermoeide dames kwamen weer aan boord, en in casu op de planken en brachten nu Perpetuum mobile, eem schittering van kleurrijke wapperend© linten. Met groote aandacht, met veel blijken' van bewondering was dit geheele pro gramma, dat stond op hoog kunstpeiL gevolgd, De heer A. J. Ba r t o riep op het po dium bijeen de dames Mazure en D® Muijnck, de heeren Mazure, Caro en Cappon en huldigde namens allen dé meer naar voren tredende organisators en hun hulp, maar ook hen die meer in het verscholene werkten om alles zeer vlot te doen verloopen. Op de woorden van den heer Barto liet het muziekkorps fanfares hooren en sloot hiermede het tuinfeest, dat in al le opzichten zoo uitstekend geslaagd mag worden genoemd. In de zaal bleven velen nog langen tijd bijeen en vergaten zij krachten te bespa-' ren voor den dag van heden met zijn groote turnbetooging en zijn avondfeest op de Markt. Bloembollenveiling, Onder groote belangstelling van de zijde der kooplustigen, uit de bloembol lenstreek N.- en Z.-Holland, de leve ranciers uit den Westhoek van N.-Bra- bant en St. Philipsland en vele anderen, had dezer dagen de eerste bloembollenveiling plaats te Dinteloord( welke een zeer vlot verloop had. De bollen van deze streek bloeien na gebroeid te zijn, ongeveer een week vroeger dan die van den zandgrond. Sept. 1 Breskens, IJzeren brug, Ontv. Reg, en Dom, Oostburg. 5 Brigdasnme, Inboedel, Struve. 8 Middelburg, Notarishuis. 8 O. 'Souburg, Inboedel, Blaupot 'ten Cate. 10 Middelburg, Huizen, Hioolen'. 15 Terneuzen, Hofstede en land Callenfels en Blaupot ten Cate.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 7