KOPER TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1931. No. 197. DE OUDE WEGEN OP WALCHEREN. ONDERWIJS. MOBILE GEBABD RECHTZAKEN. LANDBOUW. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. r niet„3riesche Heerenbaai"maar (Ing. (Med.) WAAR IS WERK? III. Verbetering der wegen door bezanding. De eerste tollen. Strekkende ellegeld. Op Walcheren de oudste straatwe gen van ons land. Waarom de Walchersche wegen zoo be groeid zijn, In de 17de vooral in de 18de eeuw, wer den de hoofdwegen veel verbeterd door ze te bezanden. Het zand werd door gaans geschoten uit een aangrenzend, meest hoog gelegen stuk land, waar on der de klei geen laagveen maar zand zat, al was dit niet altijd van de beste soort. Bij vele Walchersche wegen kan men nog den gewezen zandput aanwijzen. Om een aarden weg te bezanden moest hiervoor toestemming worden verkregen van de Watering. Walcheren bestond n.l. uit 4 wateringen, die tot 1812 haar zelfstandig bestuur hebben behouden. Voor het onderhoud van den zandweg mocht tol worden geheven. Gewoonlijk moest voor een speel- of een geladen wagen 4 gr. (10 cent) en voor een kar, wagen of slee 2 gr. (5 cent) betaald wor den. Meestal stond het beheer van een zandweg onder toezicht van den am bachtsheer of van een commissie. De zandweg Souburg'Ritthem, aangelegd in 1708, werd zelfs beheerd door den kerkeraad van Ritthem. Daar de opbrengst van sommige tollen niet voldoende was, kregen de beheer ders van den zandweg ook het recht zoogen. strekkende ellegeld te eischen. D.w.z, de eigenaars of de pachters moes ten van het land, strekkende aan beide zijden van den weg, voor iedere roede 's jaars 4 gr. (10 cent) betalen. De Polder Walcheren ontvangt thans nog van vele wegen strekkende ellegeld. Al was de weg bezand, toch bleven de hooger liggende voetpaden, soms door paaltjes van den rijweg afgebakend, De voetpaden vervielen eerst, toen de we gen werden bestraat. De zandwegen hebben langen tijd be staan. Aan wegenbouw werd niets ge daan. Daar er nog een ander zeer goed koop middel van vervoer was, n.l. de schuit; was er geen behoefte aan. Er moest eerst een Napoleon komen, die begreep, dat in oorlogstijd in eerste en laatste instantie het er op aan komt een vluggen transportdienst te hebben. Dat de veldheeren Prins Maurits en Frederik Hendrik met hun legers in betrekkelijk korten tijd van 't eene deel van ons land naar 't andere trokken, kwam, omdat zij de soldaten, het geschut, enz. met schui ten vervoerden. Soms hadddden zij 2000 schuiten tot hunne beschikking. In ons iwaterrijk. land was zooiets mogblijk. Heeft Napoleon terwille van zijn legers vele wegen in ons land doen bestraten, op Walcheren niet, daar de hoofdwegen reeds 2 a 3 eeuwen vroeger waren be straat. De hoofdwegen waren: de weg van Middelburg naar Vlissingen (de te- genw. oude weg), idem naar Arnemuiden, idem naar Veere, idem naar Serooskerke (de Noordweg), Deze straatwegen zijn de oudste van ons land, al zeggen ge- schiedenialeerboeken, niet alleen voor Lager, maar ook voor Middelbaar On derwijs dat de Zeestraat van Den Haag naar Scheveningen, in 1665 door Huy- gens aangelegd, de oudste is. De weg Middelburg over Oost-Souburg naar Vlissingen is zelfs ruim anderhalve eeuw vroeger aangelegd dan de genoem de Zeestraat, al was het bij gedeelten, n.l. in 1466, 1493 en 1515. Den straatweg van Middelburg naar Arnemuiden begon men in 1538 te leggen, dien naar Veere in 1599 en den Noordweg in 1610. Het is dus een verkeerde meening van het mee- rendeel der Walchersche, vooral platte- landsche bevolking, dat denkt, dat Na poleon den ouden Vlissingschen en den Veerschen heeft aangelegd. iHet is te begrijpen, dat het voor de handelssteden Vlissingen, Middelburg en Veere van groot belang was, dat zij door straatwegen waren verbonden. De ge noemde steden bekostigden dan ook zelf den aanleg, al hielpen de eigenaars van de vele aangrenzende buitenplaatsen medebetalen. Als op een zandweg reeds tol betaald moest worden voor 't onderhoud, dan was dit zeker nog meer noodig voor een straatweg. Het bedrag was dan ook hoo ger. Zelfs moest voor een gewoon rijtuig of een speel- of duinwagen meer betaald worden dan voor een vracht- of boeren wagen. Voor elk los loopend paard, rund of schaap moest ook tol worden betaald. Bij de eerste tolheffing op den Veer- schenweg werd zelfs tol geëischt van de voetgangers. Weldra kwam men tot de overtuiging, dat de voetgangers meer aan hun schoenen of klompen versleten, dan aan de harde calcijen en werd de tol voor voetgangers afgeschaft. De tollen pas'sen niet roteer in onzlen tijd. Zij zijn te tijdroovend. Vandaar dat zij bijna overal zijn opgéruited. Niemand zal ze terug verlangen. Om de landlieden aan brandstof te helpen en daardoor het darrinkdelven te doen verminderen, werd door Karjejl V in 1527 toegestaan, dat elite grondeige naar de bermen van den weg, waarin zijn land grensde mtet houtgewas te be planten. Bij vele "Walchersche 'wegen heeft het polderbestuur nog dit planltj recht. Het vele houtgewas langs de wej- gan geeft aan Zeeland terecht den najalm van Zeelands tuin. Vroeger droeg het eiland dien naam1 met meer eere, toen een 150-tal' buitenplaatsen rniet hare bosschages de schoonheid verhoogden. De bekende Zeeuwsche dichteres Eli zabeth Wolf, gen. Bekker schreef in haar gedicht Walcheren (1789) over de wegen op dit eiland: ffj I i.N „Geen schooner wegen toont ons immermeer een land; Men steekt hier niet in 't "klei,, men smoort hier niet in 't zand; Een net bestrate weg geleidt ons' naar'3e steden; Zijn zwaar geboomt', zijn slingering Mishaagde nooit den Vreemdeling En doet den Wandelaar met lust zijn pad betreden." Dat thans gedeelten van de Walchersche hoofdwegen vrij recht zijn, komt, omdat in de 17de en in de 18de eeuw die we gen zijn verlegd. Voor den weg'Vlissingen —Middelburg zijn eens '7 gtem. '71i/s roe de aangrenzend land gekocht tot verbe tering. In de laatste jaren zijn van denj Noord weg ook eenige krommingen weggeno men, daar het .moderne verkeer met auto en motor andere eischen stelt dan vroe ger, toen de karos, de omnibus en de Jan Plezier reden. (Slot volgt.) R- "Bi. J. d. M. DOOÜ Z(mdt U willen, dat ik George ver telde, dat U tus'schen hem en mij is gekomen? Ge weet, dat ik dat niet zou wdlleini antwoordde zij. Wilt ge hem dan mijn boodschap overbrengen? Dat zou ik in ieder .geval; doen! Du cr os kee k haar tegen wil en dank bewonderend aan. Vergeef mij, dat ik het zeg Mrs. Manb son, ik geloof, dat een man zich he(el gelukkig mag achten u tot vrouw te hebben. De vrouw schrikte voor hem terug Door zulk een man als Ducros te woii- den geprezen, teek haar de grootste ont heiliging en beleedigling. Daarbij dacht feé aan haar zuster. Na een oogenblik zeide ze heel kalte: Dat dacht George ook, voordat u •kwam, Ducros. Ik geloof dat hij nu nog, hetzelfde denkt I Het schijnt mf toe, zei Margaret biet warmte, dat mijn man den iaalf- Toelating Rijkskweekschool voor Onderwijzers(essen) Tot de Rijkskweekschool, voor Onder- wijzers'(essen) te Middelburg zijn toegelaten de volgende leerlingen: le klasse: J. G. Birugman, Vlissingen; A J. Dekker, Souburg; P. Dellebeke, Nieuwland. F. van Dixhoorn, Souburg; J. W. den Hollander, Middelburg; J. La- wem aVlissingen; E. A. Th. de Meijer, Middelburg; R. O. Mulder, Middelburg; C. Oudesluijs, St. Maartensdijk; P. G. D'. Sandee, Yerseke; A. L. Theri, Veere'; S. W. Harthoorn, 's Heer Arendskeiflte; C. Kraak, Middelburg; Di. L. Matt hijs, Kortgtene; A. Schaar, D'. 'Scheffeir, J. Sips allen Vlissingen. 2de klasse: W. A. Ardewijn. Vlissingen; C. A. Leijder Havenstroom', Middelburg'; J. L. Heerebout, J. Kruidenier, J- Wi. G. sten tijd alleen maar denkt wat u hem laat denken en alleen Üoet wat u heim laat doen. Hij staat geheel onder uw Zij keerde zich van hem- af; haar veif invloed. En ik! Ikj ben niet, niets, ttrïet overmeesterde haar. Zij bedekte het geiaat met de handen en barstte in een vloed van tranen uit. De lang op gekropte gevoelens deden haar Haar zelf- beheerschiugi verliezen. Haar wilskracht bezweek voor baar groote zieleleed. Of Adam getroffen werd door het gle(- zicht van haar tranen, in welk geval .ail hetgeen volgt anders zou zijn geweest, zal niemand ooit te weten koteen. Want pp dat oogenblik snelde de 'kleine Alice over het stuKje heide van het hui® naar de plaats waar zij stonden. Zij zag haar moeder in tranen. Met kinderlijk instinct, bracht zij dat in verband met den man die met Margaret praatte. Eerst sloeg zij' haar armpjes om haar moeder heen en riep: Huii maar niet, huil maar niet, mammie! Daarna snelde zij' op Ducros toe en sloeg hetn' uit alle macht, terwijl zij riep: Ga weg, leeïijke man, ga weg! Je bent erg stout om mammie aan het huif ien te maken. Ifc' zal jou van de rots gooien! Ik twijfel er niet aan, oï je zoudt het doen, als je kon jongejuffrouw! Het schijnt mrs. Mansan, dat u beb Leeflang, allen te Vlissingen; A. F. van der Pluijm te Middelburg; J. G. Smits, G A. J. Spijkers, A. G. Verdoopn, gillen Vlissingen; A. C. Biuijn, Koudekerke; E. Dekker, Vlissingen; M. E. Seijmour, Mid delburg; G. H. Smit, Vlissingen; G. S. Sturm, Vlissingen; T. Cl Swart, Goes. 3e klasse: D'. Blaas, Vlissingen; J. de Geus, Vlissingen; G. J. M. Heeren, "Mid delburg; J. P. Hoogesteger, Goes; J. W>. Pieters, Vlissingen; P. de Wolf, Souburg; E. A. P. Fagginger Auer, Middelburg; S. J. van Baal, Weméldinge; A. N. A. Bakker, Vlissingen; J. H. Bakker, Mid delburg: A. C. Meeuse, Wilhelminadorp M. A. van Oorschot, Vlissingen. Geweldpleging- Voor het Arnhemsche gerechtshof stonden Donderdag terecht Chr. v. U., H. v. S. en S. v. S., die bij de stakings relletjes te Geldermalsem in April 1.1. een veldwachter met een plank en een bierflesch hadden geworpen en het hem op andere wijze moeilijk hebben gemaakt. De proc.-generaal bij het Arnhemsche gerechtshof eischte tegen v. U. een ge vangenisstraf van 127 dagen, met aftrek van prev. hechtenis, en tegen de beide anderen bevestiging van het vonnis van de Tielsche rechtbank resp. 2 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 da gen. De verdediger vroeg vrijspraak voor alle drie verdachten, subs, clementie en onmiddellijke invrijheidsstelling voor v. U. Het Hof willigde dit laatste verzoek in. Naar wij vernemen, hebben Don derdag de partijen, betrokken bij het landbouwconflict, het bemiddelingsvoor stel van den burgemeester van E m m e n voor het rayon Nieuw-Amsterdam, Erica en Oranjediep aanvaard. Dienovereenkomstig blijft het tarief van 1930 ook voor 1931 van kracht, met dien verstande, dat het koren ziften met 5 pet., het bietenrooien met 5 pet. en het aardappelrooien met 1 cent per 93 meter wordt verlaagd. MET ARM ONDER IJZERZAAG. Te R ij e n (N.-Br.) geraakte de werkman V. op de Ericsson-telefoonfabriek met den. arm onder een ijzerzaag, waardoor dit lichaamsdeel grootendeels werd afge sneden. Zijn toestand is vrij ernstig. INBRAAK. Terwijl de bewoners buitenslands vertoefden, is te Bergen (N.-H.) ingebroken in de villa van den heer J. V.; tafelzilver, oude munten en verschillende antiquiteiten, gezamenlijk ter waarde van ongeveer 700, worden vermist. VECHTPARTIJ VAN SCHOOLKINDE REN. Donderdagavond is in de Boett- genstrasse, in het Noorden van B e r 1 ij n een zoo heftige vechtpartij tusschtpn kin deren van 10—14 jaar van twee verschilf lende schoten ontstaan, "dat de politie eraan te pas moest komen. Twaialf van de 80—100 kinderen, die aan het ge vecht deelnamen, zjjn aangehouden AUTODIEVEN BIJ AANRIJDING GE DOOD1. Dezer dagen reed een motor fiets op de Militaerrjngsjtraat Ie K e ui len in volle vaart tegen een stilstaan* den vrachtauto. De bestuurder en de duorijder werden gedood. Naar thans uit het onderzoek blijkt, hadden de beidjq mannen bet motorrijwiel een uur van te voren gestolen. GELICHT. Men seint aan de Msb. uit Hamburg dat het verongelukte jacht Parsival 2 jgélicht is en te Bremter shaven den vrijWel hetzelfde denkt over uw ne- derigen dienaar! Wel, Adam Ducros bleef nooit, als hij niet welkom wasl. I!k' zal dus verdwijnen, zoodra ik u heb verteld waarvoor ik ben gekomen. Margaret veegde met haar zakdoek haar oogen af en keerdle zich tot de kleit- ne Alice. Kom hier lieveling, je moet niet zulke dingen zeggen 1 Hij' is een Stoute man! hield de kleine meid vol, terwijl zij haar hoofd in haar moeders schort verborg. Zeg als 't u blieft aan uw man, dat hij' vanavond om negen uur precies bij' den inham1 moet zijn. Hij verwijderde zich, doch keek nog eens om en voegde er bij Het is zijn belang, dat niemand an kiers dit verneemt! Ik vraag u dit niet voor mijzelf! Ducros lachte terwijl hij wegsfenterde. Margaret nam het kind bij de hand én ging naar huis. Het daglicht begon te verflauwen en zij had hlet gevoefli alsof het licht van haar eigen leven ver duisterde. HOOFDSTUK II. Squire Jack. Over de heide kwam in korten galop een meisje op een ruigen DarttnOor pony aanrijden. Zij hield echter stil, voordat zij „De Klippen" bereikte, liet zich uit het zadel glijden en Weef staan. De pony snuffelde onderwijl tuaschen de harde binnen gesleept. De inventaris is verloren. De verdronken matroos is niet terugge vonden. DE NAUTILUS ZELFMOORDPOGING. Het Zweedsch Deensche expedi'tiescjhjip „Quest" meldt', dat het Donderdag in draadlooze verbinding heeft gestaan mtelt de Nautilus, die zich ongeveer 20 EngeL sche mijl in het pakijls bevond. .Het ijs was niet zeer dik maar vol open plekken, die de duikboot zeer te stade kwalmten. De eerste poging om' in het pakijs door te dringen werd reeds 's nachts onder nomen en slaagde dank zij de vele open plekken goed. Het weer is gunstig. AUTOBUS IN EEN SLOOT. In de buurt van Avignon is een autobuis, waarin 11 personen waren gezeten, in een sloot van eenige meters diepte ge reden. De bus werd totaal vernield. Nei gen inzittenden werden levensgevaarlijk gewond. OP EXPEDITIETOCHT VERONGE LUKT. De Times verneemt uit het gebied aan den voet van den Kantsjén- sjbenija (H i m a 1 a y a.-gebergte in de buurt van Gangstok) dat (pjp 9 dezer de Duitsche alpinist Hermann Schalier in een couloir van den berg is gevallen en den dood heeft gevonden. Schalier was lid van den Akademi- schen Alpenverein te München. Ook de inlander Pasang is doodgevallen. De 'bei de lijken werden gevonden. DOOR DEN WIND OPGEPAKT EN DOODGESLAGEN. Tijdens den storm, die Woensdag boven Frankrijk woedde, was een particulier vliegtuig met veel moeite in de buurt van L a o n geland. Een der inzittenden, een dame, wilde juist uit het vliegtuig stappen, toen een windvlaag het vliegtuig pakte en met den staart in de hoogte wierp. Door deze plotselinge beweging werd aan de lijn van het valscherm, dat de dame droeg gerukt, zoodat dit openging. De wind pakte het valscherm en de dame werd over een afstand van 800 meter meege sleurd en ten slotte tegen een boom dood geslagen. DE NOODLANDING VAN LINDBERGH. Tengevolge van den mist en een klein defect aan den motor, konden Lindbergh en zijn vrouw hun vlucht naar Nemuro in Japan niet voortzetten en moest Lind bergh op het eilandje Ketsi blijven. In middels arriveerde het Japansche zeil schip „Shimushiru Maru" aan boord waarvan het echtpaar Lindbergh den nacht heeft doorgebracht, Lindbergh is voornemens indien de omstandigheden het toelaten, heden zijn vlucht voort te zetten. 200 VISSCHERS VERMIST. Aan de kust van Korea zijn talrijke vis- schersvaartuigen vergaan. Meer dan 200 visschers worden vermist. Vlissingen, Van 13—20 Augs. Ondertrouwd: J. W. de Jagter, 27 j. en G. van. Hoek, 27 j.C. Broere, 24 j. en M. J. Bok, 24 ,j.; J. K. Joosse, -33 j. en A. M. Maters, 25 j,i; K. Visser, 44 j. en S. G. Hoftijzer, 34 j.i; L. Vorstenbosch, 26 j. en M. W'. J, Tax, 31 j. f Getrouwd: W. M. van Donselaar, 26 j. en J. J. Bal," 21 j. C. Kooman, 25 j. en C. R. M. Mercy, 24 j.; G. H. van des Beek, 22 j. en K. Izebouid, 24 j.; J. F. Kocijman, 35 j. en R. M. Kesteloo, 30 j,; J. K. Joosse;, .313 'j. en A. M. Ma ters, 25 j.; J. Schenk, 23 j. en J. (Femelaar, 25 j.; J. C. Dert, 29 j. en I. A. M. Lafère, 27 j. Bevallen: A. Kopmels, geb. van Hese, d.; P. A. van Duijn, geb. Demoor, d., M. F. "Wïrtz, geb. deb Boer, z.; D. Roedema, stengels van het heidekruid naar een sappig grassprietje of friseh mos, echf ter zonder veel resultaat. Mildred Keigwin luisterde aandachtig. Door de open deur van het huis jé kwam het zachte geluid van een vrouwenstem1, die een wiegeliedje zong. Fenige minuten verliepen, toen werd de stem1 al zachter en zachter, om eite delijk geheel te verstommen. Margaret Manson trad uit de open deur. Zij keek verlangend rond en toen ze het meisje en de pony zag, liep' ze naar hen toe. Mildred kwam haar, den teugel in de 'linkerhand houdend, halfweg teger moet. Ik hoorde je zingen, Margartet, daar om] bleef ik staan. Dank U, juffrouw, ik zong Alliie in slaap. Ik vond het prettig je te Mooren. Het herinnerde mij aan vroeger dagen, toen je nog' in het koor zong. Margaret wendde zich wat af en keek naar de zee. In het "Westen 'lag een dof fe gloed over het water, veroorzaakt door de laatste stralen van de onder gaande zon. Dichterbij straalde het zach te avondlicht. Beneden Ken, in de diepf- te, golfde de fosforeseerendé 'Atlan tische Oceaan. In de verte zag men lan ge rookpluimen, waar groote stoomboot men hun weg gingen, sommigen Noordfc waarts, anderen Zuidwaarts. Dichterbij geb. van der Sluis, z1.; E. Brasser, 'geb. van Langievelde, d. Overleden: A. W. Aamoutse, wed. v. VV. Stroo, 70 j.; A. Jaassens, wed. van I. J. Brackx, 72 j.; G. Engelse, man van S. R. Klaijsen 67 j.; M. van Zweden, man van M. Hoogesteger, 64 j.; J. C. Jong man, man van A. C. Elve, 62 j. O. en W. Souburg. Van 13—20 Aug's. OndertrouwdI. Joziasse 24 j. en p. S. Poppe ;25 j. Bevallen: J. ÏJzetenbergf geb. Flipse z. Overleden: A. M. Florisse 60 j.itoan van S. Puijpe. M. Zweden 64 j. man van M. Hoogesteger. BEVOLKING. Gedurende de eerste helft van de maand Augs. .zijn in de gemeente OOST- EN WEST-SOUBURG Ingekomen: M. Ufkes en gezin Kanaalstr. Bi 139 van Vlissingen; Mej. A. Meijer Kanaal straat Bi 162, van Goes. Mej. J. 1 Vader Nieuwe Abeele C 252BI van Middelburg. C. van Bedaf, Nieuwstr. B 63H, van Vlissingen. Mej. J. Dingeimanse, Oranje- plein A 168 van Ritthem. i Vertrokken: A. Boekelaar Nomen, Groote Abeele A 245, Middelburg'. F. van dér Camp, Groote Abeele A 245, Middelburg. Mej. E. Biostelaar, Kanaalstr. B 16 naar Ro- terdam. G. Scheffers en gezin, Tuindorp D 19 naar Koudekerkp; D:. v. Poelje en igeiin, Kanaalstr. B 7 naar Schore. De Districts^ Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Oost- en WeSterscbjelde te Middelburg zendt ons de volgende aanvragen Binnenland. AMSTERDAM, voor koperindus'trie, 'n bekwaate ïorceur, dadelijk, loon. nader overeen te ko|m|en. I i UTRECHT, vertegen'woordigfers voor verschillende gémleenten voor den Verkoop aan winkeliers van puilovers, worden ves ten, e.d., dadelijk, 5 pCt. provisie van het netto verkoopbedrag. HEERLEEN, winkelchéf, moet volko men zelfstandig zijn voor het bebeer van winkel en magazijn, op de hoogte met alle ijzerwaren, ook kachels, fornuizen enz., goede verkooper, etaleur en be kend met magazijn-boekhouderij', dade lijk loon nader overeen te komen, voor vast. BOTTERDAM, voor confectiefabriek van tricotgoederen, hoofdjuffrouw voor de confectie bekend mét patronenknipt- pen en ontwerpen, dadelijk, loon nader overeen te komen. BREDA, bekwaam schoorsteenbouwer, voor herstelwerk, dadelijk, loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd, het werk moet in accoord uitgevoerd worden. Vakafdeeling LANDBOUW. Voor N. en Z. Holland worden gevraagd bekwiamle melkers, gehuwd en ongehuwd. Vakafdeéling H AN DELSREÏ ZIGERS Voor firma in vruchtenartikélén, noujï gats enz., vertegenwoordiger voior: a. Zejef- Üand, b. Brabant en Limburg, die bereid zijn tegen provisie en abonnement te werken. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis- tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. waren de bruine en witte zeilen van de makreelbooten zichtbaar. Dat waren gelukkige dagen! zeide Margaret. Het meisje nam1 mrs. Manson's hand in de hare en drukte ze vriendélijk'. Zij hoorde duidelijk 'komteer in de stem van de oudere vrouw. Bovendien zag ze sporen vau tranen op de wangen, in de hare en drukte ze vriendelijk, Is de tegenwoordige tijd niet geluk kiger, Margaret? In elk geval teeer ge vuld. Je had toen 'geen Allie in slaap te zin|gen! Dat is waar juffrouw, Ik' zou haar •yoor niets ter wereld willen missen. Wat voor zorg drukt jé, Margaret die ik ini je 'stem' hoor en inl jje (oolgen 'zie? Je hebt tefj altijd alles verteld. Na een korte stilte vervolgde zij: Neen, vertel' mij' teaar niets, als jé Hét 'liever niet doét. Het is ovér teijb! tóan. Dat vreesde ik al, fluisterde Mildred deelnemend. Het meisje draaide zich ote en; 'joeg (Haar ponv naar een Koek op zij' van Het Kuis. Daarna stak zij Haar ami door dien van de getrouwde vrouw én trok Kaar mee naar den rand van de rots. 1"! O (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5