FUMOL rijk aan yeaeeskracüt Hierop lette® I Kort Zeenwsch Nieuws. Mijnhardt's Zenuwtabletten BIOSCOPEN. ONDERWIJS. Fmanciëele Berichten LANDBOUW. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. BUITENLAND. Algemeen Overzicht, houw van een conciërgewoning op den hoek van de straks te verbroeden straat is reeds een aanvang .gemaakt. In het gezamenlijk gebouwencomplex (Raad van Arbeid, R.H.B.S. en Kanton gerecht) komt ook centrale verwarming. Bij het afbreken der oude gevangenis is een gewelf naar beneden gekomen, waarbij de werkman H. uit Roosendaal mede naar omlaag stortte. Het vier (ge broken ribben werd de man opgenomen en per auto naar zijn woning te Roosen- daat overgebracht. De Goesche winkelweken, GOES. Zooals reeds vroeger Igjeimield, zullen van 29 Aug.—12 Sept. alhier win kelweken worden gehoudjen. De voorbe reidende werkzaamheden zijn thans zoo gloed als beëindigd en in het begin der volgende week verschijnt de fee.stcourant, waarin alle verdere bijzonderhedien zul len worden vermeld. Het beloven, voor al' als het weer wat meewerkt, druk'k|ei, gezellige weken te worden, tesmteèr, daar een feestprogramma is opgesteld, dat er zijn mag. Voor iederen besteden guldien geven de winkeliers aan de koopers een Won pf. Door den Commissaris van Politie worden dan later de nummers aange wezen, waarop een cadeau wordt toe gewezen. Verschillende mooie cadeaux zijn reeds beschikbaar .gesteld. Ook worden een letter- en een lintenr wedstrijd gegeven, die beide zeer inté ressant zijn. i I Ongetwijfeld zullen ook de winkeliers van hun etalages veel werk maken, Goes kan, in dat opzicht wat presteeren. Zaterdagavond 29 Aug. wordt een con cert gegeven op een schip in de Kade door het Muziekgezelschap van Katten- dijke. Maandag 31 Aug. voeren de school kinderen, onder 'leiding van den heer W. 't Hooft, den bekenden Kleppertmarsch uit, wordt door de Chr. gymnastiekvereerii- ging een uitvoering gegeven, geeft Hor sauna een concert en 'maakt een 'lichit|r stoet een wandeling door de stad. Dinsdag 1 en Vrijdag 4 Sept. is! er openiuchti-radioconcert op de Mark't. Woensdag 2 Sept. .Monclhaiimonica-con- cert op de Markt. Donderdag 3 Sept. openlucht-bioscoop, ter propaganda voor 't Nedeiiafidsch fa brikaat. Zaterdag 5 Sept. gymnastiek qp de Markt en optreden van Medioburgum uit Middelburg (onder leiding van den heer iMazure) met muzikale medewerking van Euphonia. O.m. zullen rylhmischp corn posities worden uitgevoerd. Maandag 7 September het bekenidie Zeenwsch a Qapella koor, Dinsdag 8 Sep tember de Chr. Zangvereeniging „.de Lof- stemf', Woensdag 9 Sept. het muziekge zelschap van Kloetinge, Donderdag 10 September „Hosanna", Vrijdag 11 Sepiteanl- ber de zangvereeniging O.B.K. en Zater dag 12 Sept. Euphonia. Een welvoorzien, rijk gevarieerd pro, gramma dus. Het beioven dus feestweken in den echten, zin des woords te worden. Onze beide Middenslandsvereenigingen onder nemen veel! Een schitterend succes zij haar toe- ge wensent! WOLPHAARTSDIJK. Donderdag j.l. gaf de muziekvereeniging „Advendo", directeur de heer W. Haartsen, haar eer ste uitvoering op het schoolplein te Oost- kerke. Uitgevoerd werden een 10-tal muzieknummers en dit op verdienstelijke wijze. Dit korpsje is ontstaan als kna- penvereeniging, later fluitclub en thans een muziekvereeniging met 20 leden. Het doorzettingsvermogen van deze jon gelui verdient zeker waardeering en zoo wel financieelen als moreelen steun van de ingezetenen. NOORD-BEVELAND, Gementeraad van Kortgene, KORTGENE. Donderdag vergaderde de gemeenteraad. Van de familie van Wijlen jtor. L. v. Citters, den vorigen burgemeester van Kortgene, was een foto ontvangen en besloot de Raad een passende lijst te la ten maken voor het portee t en het oip te hangen in de Raads'z.aa). Een verzoek van Coöperatieve Suiker fabrieken ter verlaging van liggelden in de haven, meende de beer Dorst thlét niet Le moeten, inwilligen. De heer Deés achtte het eeii algemeen belang de ver laging ter hand te ne|men, ejn wel {direct oil anders toch het volgende jaar. Daar de begrooting al opgemaakt was achtte de burgemeester er dit jaar natatis aan te kunnen doen. Met 6—1 stem werd een voorstelt Sa lome aangenomen, o.m geen subsidie te geven voor de R.H.R.S. te Goes'. De gemeenterekening 1930 werd vast- I Bij de rondvraag; zeide de heer Holler stelle dat het muziekgezelschap „Een dracht maakt Macht" een. subsidie krijgt van f 100 maar naar sprekers meening te weinig' concerten geeiflt. Ais nu d(e verplichting eens was, dat het gezelschap op zijn minst 4 concerten möeSt geven', zou spreker dit goed achten. M.a.s. besloot de Raad 5 verplichte concerten te laten geven. De burgemeester richtte zich tot; die scheidende leden. De heer Vogelaar gaajt I uit is, zij hem achterna holt en.1..<.. vrijwillig heen als raadslid terwijl de heer Albee met zijn 'bloemen in de hand, Heijboer door de kiezers niet herkozen bestemd voor wie hij dacht zijn verloof- werd, en spr. brengt hen dank voor hun arbeid als raadsleden. de, kan zien dat ware liefde door niets kan worden gedoofd. Een spannend, goed gespeeld geheel. De heer Joh. Cevaal te Grijp:s- 'k|erke heeft aan de Ned. Herv. kerk voor de verlichting van het kerkgebouw twee electrische koperen kronen ten ge- geschenken aangeboden. De heer Iz. de Hullu te Oost- burg heeft in den zjg. Henricusput een levenden otter gevangen, met staart 1 m lang, het dier, dat natuurlijk een massa visch verslond, had ook reeds belang rijke schade aan uitstaande netten be rokkend KJarupiiQ en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hier tegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) APOTHEKEN. Zondag' en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apo.- theek van M. J. van Pienbroek (Pottem- markt). gesteld. (Ingez. Med.) FLORA. De koopman van Venetië- Een verfilming van Shakespeare's be roemd stuk en gespeeld door Duitsch- land's knapste artisten. Henny Porten, Werner Krauss, Harry Liedke, Alb. von Steinrück. Niet dikwijls komt men in de gelegenheid deze samen te zien .spé len. In den laatsten tijd hoort men weinig meer van hen. Des te meer re den om ze hier in deze film te gaan zien en bewonderen. Henny Porten als Portia, Harry Liedtke als de levenslus tige, doch straatarme Borssanio en niet te vergeten, Werner Krauss, in zijn prachtige creatie van Sliylock, den geld schieter, geweldig in zijn haat, roerend in zijn liefde voor moeder en kind. De .exterieurs 'zijn opgenomen in Venetie, met zijn .gondels, donkere: kanalen en fladderende duivenvluchten voor het be roemde Dogenpaleis. Dit, en de' goede fotografie verhoogen de waarde nogj vap deze film. Als tweede nummer gaat „Fiorine, De bloem van Vatois". Ook dit is een his torisch spel, spelende in de 14e, eeuw.' Een tijd van woelingen, waarin moed, kracht en durf de eigenschappen wa ren om zich door het leven te slaan. Roofhordeu, gevechten, brandende kas teden en te midden daarvan twee men- schenkinderen, die elkaar, ondanks al les, toch vinden. Lucienne Legrand ver vult ,op aardige wijze de hoofdrol. Evenals voorheen is het Flora-theater 'weer eiken avond geopend, terwijl van af Maandag een geheel nieuw program ma gegeven wordt. ELECTRO. Langs een interessante beddcourant, 'n leuke teekenfilm en 'n goed gespéél de klucht „Alles voor de Reclame" met Bobby Vermon in de hoofdrol, voert het programma dit maajl naar „Dood door Schuld". De rijk met aardsche goederen be deelde Lydia, sportief aangelegd, doch ven alles vrouw, komt do,or haar geld, door haar levensmoed en levensvreugd in allerlei verwikkelingen, doch als zoo dikwijls is het ook hier Amor, die alles een goed einde doet nexnlen. Lydia, uitstekend door Camilla Horn vertolkt, ziet zich bestolen door haar kamenierster op aanstichting v.an .anderen en als deze door de rechtbank tot 15 jaar is veroordeeld wil Lydia zich naar O'Bannon (Waller Rilla) spoeden. Oi'Bannon is ambtenaar van het O.M. en. heeft zich toch aan diefstal schuldig gemaakt, iu casu van het hart van de schoone Lydia. Deze zal niet bij haar beminde komen om voor Bessie, de ka menierster, een goed wio.ord te doen, maar rijdt voor de 'tweede maal onder de oogen van denzelfden motoragent veel te hard. De eerste maal heeft zij getracht zich door omkooping van een proces te vrijwaarden. Nu is het haar schuld, dat een botsing ontstaat, en de agent aan bekomen wonden overlijdt. Aan Oi'Bannon is nu de zeer zhvare iaiatk opgelegd als aanklager tegen haar, die hij zielslief heeft, op te treden. Bij 'hjam strijdt plicht en liefde, het eersite over wint, Lydia 'moet 2Va jaar tegen zich hoo\- ren uitspreken, doch O'Bannon neemt ontslag als 'ambtenaar. De toeschouwers maken het leven mede in de gevangenis, waar alle vrouwen dezelfde zijn, waar Bessie oo.k zucht en dit Lydia kanvoorhouden. Maar buiten de gevangenismuren wer ken andere krachten, en al slaat Lydia de hulp van O'Bannon, cm gratie 'te trachten 'te verkrijgen af; dan is ook haar advocaat, dr Albee, er nog en ook hij voelt veel liefde voor Lydia en weet gratie te bewerken, om na haar blijde thuiskomt hart en hand le bieden. Lydia staat op het punt te zwichten, en laat eerst O' Bannon ontbieden om hem met verwijten te overstelpen tot hij de deur VROUWEN IN VERWACHTING en jonge moeders bezorgt het natuurlijke „Franz-Josef"-bitterwaler een geregel de maag- en darmwerking. (Ingez. Med.) (Ingez. Med.] STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN Voor de Vrijdag 28 Augustus te hou den vergadering zijn de volgende voor stellen van B. en W. bij den raad inge komen: B. en W. leggen een schrijven over van Ged. Staten met de vraag of de raad inderdaad van oordeel is, dat de pogingen, om tot defenitieve samenwer king met Middelburg inzake de abattoir kwestie te geraken, onder leiding van hun college zouden behooren te worden voortgezet. B. en W. herinneren aan hetgeen over deze kwestie in de vergadering van 3 Juli j.l. bij de discussies is gezegd en aan hun standpunt dat nu het Coöp. slachthuis nabij de Vlissingsche haven zijne voltooiing nadert niet van het Vlissingsch gemeentebestuur kan en mag worden verwacht, in samenwerking met Middelburg één gemeenschappelijk ge meentelijk abattoir voor geheel Walche ren te stichten, wat naar hun overtui ging het eenige standpunt is, dat in recht en billijkheid tegenover de slagers kan worden ingenomen. De raad nam beslui ten waardoor 't bestuur van het Coöp. slachthuis het recht verkreeg tot den bouw en de exploitatie van een open baar abattoir nabij de haven, zoodat, waar thans dit fraaie gebouw op het ha venterrein is verrezen en bij notariëele akte uitvoering is gegeven aan het door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluit tot het garandeeren van rente en aflos sing van het kapitaal benoodigd voor de koelinrichting en de huursom van het terrein, al deze handelingen niet meer te niet kunnen worden gedaan. Met dit feit voor oogen kunnen B, en W. niet anders voorstellen, dan de door Ged, Staten gedane vraag in ontkennenden zin te beantwoorden. Ged. Staten wenschen het oordeel van den raad te vernemen omtrent het vormen van één kring voor het keuren van vee en vleesch op Walcheren, in plaats van de drie thans bestaande krin gen Middelburg, Vlissingen en Oostka- pelle. De wenschelijkheid daartoe werd eenigen tijd geléden bij eene conferen tie met het Provinciaal bestuur naar vo ren gebracht door de commissie uit de plattelandsgemeenten opWalcheren. Naar het oordeel van den Inspecteur van den veterinairen dienst en den rijkszuivel- consulent zijn aan de vorming van één keuringskring economische voordeelen verbonden. Ook bij de uitoefening van den dienst in de drie kringen, welke ad ministratief en financieel geheel geschei den zijn, ontmoet men bezwaren welke bij combinatie van de kringen zijn op te heffen. Zeker kan volgens den inspec teur één keurmeester gemist worden en eene aanzienlijke besparing op de kos ten van verplaatsing en van vervanging bij ziekte of verlof. Men zou uniformi teit in de keurloonen krijgen en moge lijkheid tot verlagen. Bij de vorming van één keuringskring ligt het in de be doeling Middelburg als centrum gemeen te aan te wijzen dat dan ook ingevolge de wet met de leiding wordt belast. In beginsel kunnen B. en W. zich met de voorgestelde combinatie alleen dan ver eenigen, indien aan Vlissingen enkele waarborgen worden gegeven mede in verband met de exploitatie van het open baar slachthuis. Het vormen van één keuringskring voor Walcheren, met opheffing van den kring Vlissingen zal nimmer mogen lei den tot het verslappen van de richtige uitvoering van de Vleeschkeuringswet, terwijl de invoer van ondeugdelijk vleesch te Vlissingen wordt voorkomen. De gemeente behoudt het recht om eene vergoeding te heffen voor het door de keurmeesters te verrichten onderzoek van in Vlissingen in te voeren vleesch en vleeschwaren ten bate van den keuringsdienst. Wat het vleesch uit de kringgemeenten op Walcheren betreft is elk bezwaar daarvan te ondervangen door het slachten van vee uit Walcheren te- concentreeren in de slachthuizen te Middelburg en te Vlissingen. Waar Middelburg zal worden aangewe zen als centrum gemeente zal bij de ge meenschappelijke regeling moeten wor den bedongen, dat aan Vlissingen behoor lijke medezeggingschap wordt verleend ten aanzien van de regeling en de uit oefening van den dienst, de uniforme heffing van de keurloonen, de vaststel ling van de begrooting en rekening, als mede ten aanzien van de benoeming, het ontslag en bezoldiging. (Wordt vervolgd.) Begrafenis mevr. dr. W. A. Vermeulen- Kosten. Nadat aan het sterfhuis aan de Neu- huyskade door prof, dr. Th. Obbink uit Utrecht een korte rouwdienst was ge leid, is gistermiddag op ,,Oud Eik en Duinen te 's Gravenhage het stof felijk overschot van mevr jdr. W. A. VermeulenKosten, leerares in de klas sieke talen aan het Gem. Lyceum aldaar ter aarde besteld. Zeer velen waren gekomen om den laatsten gang van de overleden leerares te vergezellen. Opgemerkt .werden o.a. ds. Van Em- pel uit Middelburg, ds, P, J. Molenaar, en dr. Orbaan, de heer J. K. Swaters, oud leeraar R.H.B.S. te Middelburg, Terwijl het orgel Gezang 273 „Ge rust uw wegen" speelde werd de kist be dekt met eenige bloemstukken in de rouwkapel geplaatst. Bij ontstentenis van den' rector, sprak de conrector dr. Hoving hier een af scheidswoord, Ds. Van Empel uit Middelburg, schet ste de verslagenheid in breeden kring en sprak en woord van innige deelneming tot de nabestaanden. Hierna speelde het orgel „Wenn ich einmahl soil scheiden" van Bach en on der het uitdragen van de kist Gezang 198: „De Heer is mijn Herder". De vader, de heer W. Kosten, heeft vervolgens voor de -belangstelling be dankt. maakte, bericht ingekomen dat de fami lie een auto-ongeluk heeft gehad. Mevrouw B. zou daarbij ernstige in wendige kneuzingen hebben opgeloopen en de heer B. zou een sleutelbeen heb ben gebroken. De zoon, ir. B. en de doch ter, leerlinge van het Alkmaarsche gym nasium, zouden vrijwel ongedeerd zijn gebleven. Het ongeluk is geschied te Avranches. Wij vernemen, dat die N.V. Küchen,- meisters Internationale Ultrafoon Mij. Vrijdag MJ de rechtbank te Amsterdam 'n verzoek heeft ingediend tot surcé- ance van betaling. Benoemd zijn tot bewindvoerders, de mrs. J. F. T. Valkenburg en S. S. de Koe. Het verhoor is 'bepaald op 24 Sept. Nordwolle. Naar uit de gister gehouden eersite vergadering van schuldeiscbers van het Nordwolle Concern, omtrent de in dit concern geleden verliezen bekend is ge worden, blijkt, dat de door de Freuhand A.G. opgestelde balans, 'n verlies aan toont van rond 197 millioen Rijksmark, hetwelk met inbegrip van de andere geleden verbiezen is opgeloopén lot 225 millioen mark. In een nieuwe vergadering van de leden der Coöp. Melkfabriek te Fijnaart, werd de directeur, die fraude op groote schaal pleegde, definitief ontslagen. Er Meek f liö'O.OOO moodig te zijn om1 liquida tie te voorkomen; staande de vergadering werd nog slechts voor f 45.5,00 gele-ekend. Geen Deensche varkens meer. Uit goede bron vernemen wij, dat de Amsterdamsche varkensgrossiers' hebben besloten geen Deensche varkens meer te verhandelen daar de. Nejderlandsche varkensstapel in de behoeften ruimt schoots kan voorzien. Ind. Stoomvaartlijnen. Patria, (uitreis) 21 (11 n.m.) van Mar seille. Deimpo, (thuisreis) 21 (3 n.m.) van Tanger. Baloeran, (uitreis') 20 (5 n.m.) van Colombo. Chr. Huygens, (uitr.) 21 v. Southamp ton. Stoomvaartlijnen op N. Amerika. Veendam, 19 v. New-York n. Havre. Statendam1, N.-York n. Botterdam 22 (v.m.) te Plymouth verwacht. Edam, N.-Orleans n. Rott. p. 20 OueS- sant. Geref. Gem. Ds. M. Hofman te Krabbendijke i® bei- roepen te Vlaardingen. DRIE HUIZEN TE, MEPPEL AFGE BRAND. Een hevige brand heeft Vrij,- dagnacht in de Kratonstraat te Mep piel drie woonhuizen in de asch gelegd. Omj- streeks half vier brak het vu,ur uit in het woonhuis van den slager W. Door het niet afgaan van een gedeelte der al- arm'schelleu kwamen niet alle brandweer lieden, op het terrein des onhefls. Spoe dig sloeg de brand over naar de 'boerder rij van den heer R. ten W., waar in de hooischuur ongeveer 40 voer topoi gjebor- gen was. Het vuur greep isnel om! zich heen, zoodat het geihfeele perceel spoe dig in lichte laaie stond. Kort daajrnfa werden ook de rijwielreparaliehirichling van den heer A. en de hij keuken van het huis van den heer L, aangetalst. De slagerij, woonhuis, de rijwielreparatiean- richtiug, alsmede de boerderij zijn totaal uitgebrand, terwijl he,t woonhuis gedeel telijk uitbrandde. ONGEVALLEN VAN NEDERLAN DERS IN HET BUITENLAND). —'Mevr. L. van Bi uit S cho ondijike, die met een Nederlandsch reisgezelschap in Kuf- stein (Noord-Tirol) eenige dagen ver toefde. heeft bij een tocht naar ,het bergmeer een ongeluk gehad, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen, aldus wordt uit Innsbruck aan „de Tel." ge meld. Bij de bestijging van den weg naar het oergmeer wiïde mevr .Van B|. op een bepaald punt van het uitzicht genieten. Zij leunde tegen een houten hek langs den weg aan. De leuning brak echtre plotsling af, zoodat de dame langs de steile berghelling een eind in de diepte stortte. Zij liep daarbij verschillende ver wondingen op, die echter niet van ern- stigen aard bleken te zijn. Men wist haar te bereiken en haar per auto naar het hospitaal te vervoeren. Te Alkmaar is bij de familie van ir. Ph. M. B. die een autotocht in Bretagne Dammen. Zooals uit een advertentie in dit num mer blijkt wendt men ernstige pogingen aan om tot de oprichting van een dam club alhier te geraken. Gaarne wek ken wij dammers op de vergadering, die Maandag a.s. te half negen in den Melk- salon „De Landbouw" van den heer Reijnierse op de Markt plaats heeft, bij- te wonen. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar spe ciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid, (Ingez. Med.) Engelands moeilijkheden, Staat de Labour-regeering zwak? Of gaat zij tegen het Vakverbond in? De generale raad van het vakverbond heeft de regeering medegedeeld, dat de raad de regeeringsvoorstellen ten eenen male afwijst. In het officieele bericht heet het, dat het vakverbond zelfs aan de in voering van een toltarief de voorkeur geeft boven de voorgeziene verminderin gen op de sociale uitgaven. Als resultaat der besprekingen maakte de generale raad bekend, dat hij de ge voerde onderhandelingen van zijn verte genwoordigers met het kabinet goed keurde, terwijl aan de permanente eco nomische commissie de opdracht werd gegeven, de ontwikkeling der gebeurte nissen in dezen zin na te gaan ten einde aan het vakvereenigingscongres, dat op 7 September te Bristol bijeen komt, een algeheel overzicht te geven van den toe stand. MacDonald heeft zijn plan om Vrijdag avond naar Lossimouth te vliegen om daar het week-end door te brengen in verband met den ernstigen toestand op gegeven. Het geheele kabinet zou van ochtend vergaderen over den toestand. Men acht het niet uitgesloten, dat de regeering de bezuinigingsmaatregelen zal doorvoeren zonder den steun harer eigen partijgenoo- t e n, aangezien zij bij de oppositie vol doenden steun verwacht te zullen vinden om de maatregelen te kunnen uitvoeren. Terwijl Snowden aanvankelijk voor nemens was het tekort voor 50 pet. te dekken door bezuinigingen op de begroo ting en voor 50 pet. door nieuwe belas tingen, staan de conservatieven er op, dat het tekort wordt gedekt voor 75 pet. door bezuiniging en slechts voor 25 pet. door nieuwe belastingen. Naar thans bekend wordt, heeft het kabinet de heffing van invoerrechten niet op het bezuinigingsprograrn gezet, eener- zijds omdat hierdoor de steun der libe ralen zou zijn verbeurd, anderzijds ook vanwege den druk die in eigen rijen (o.a. door Snowden) werd uitgeoefend. De leider der conservatieve partij, Baldwin, die zich te Aix les Bains be vond, is gistermiddag naar Londen ver trokken. In verband hiermede acht men de positie van het ministerie ernstig. DUITSCHLAND. Volgens de opgaven van de arbeids beurzen bedroeg het totaal aantal loozen op 15 Augustus j.l. 4.104.000, Hier- van ontvangen ondersteuning 1.225.UUU.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2