Een interessante muur. RECHTZAKEN, GEMENGD NIEUWS, INGEZONDEN ^TUKKEN- 'Te houden Aanbestedingen a— ken,- verzoeken om afschrijving' van be lasting, le suppl.-kohier Hondenbelasting, dienst 1931, voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting en voorstel lot wij ziging der begrooting van het grondbe drijf, beide voor 1931, vervolgens een voorstel om naar aanleiding van het verzoek van den hotelhouder Bioudeling om meer dan 3 (maal per week het huis vuil op le halen te bepalen, dat men meer ophalingen "kan verkrijgen door be taling vah! f 2.50 per jaar en per keer per week, bij een half jaar gebruik er van maken, bijv. hotels alleen in den zo mer zal f 1.25 per 'keer, per week) wo; den gerekend. Vervolgens een voorstel om de prijzen voor grond in de bouwplannen voor "het tijdvak 1 Juli 1931—1 Juli 1932 lej hand haven op het laatstelijk gegolden, hebben de peil. Ten slotte de benoeming van een hpofd van school C (ULO school), waar voor de voordracht bestaat uit de heeren R. Dieters te U'trechtt; P. A. Franken le Korlgéne en A. van de Velde te Thplen. De heer J. K. Budde, oud-hortulanus, schrijft ons: In de Simpelhuisstraat is een muur, een oude, interessante muur, die onze aandacht trok doordat er een aantal planten op groeit. In de eerste plaats groeien er boven op een aantal exem plaren van de Toorts, die druk bezig zijn met de vorming van hel zaad en dat met een paar weken zullen uitzaaien. Het is een tweejarige plant welke zich tooit met heldere gele bloemen en deze zitten aan een stengel van een paar meter hoogte. In vollen bloei op een schaduw rijk plekje is het een bloementoorts van ongekende schoonheid. Neen, Zóó krachtig heeft de plant zich op den muur niet kunnen ontwikkelen maar met volhardenden ijver en energie heeft zij in ruime mate voor de voort planting kunnen zorgen, het ideaal van haar leven. Dan zien wij eenige planten met uitgebloeide bloemstengels van Pyrethrum parthenifolium, met gele blaadjes. Vroeger ontmoette men haar altijd in de z.g. mozaiekvakken, ook wel door planten taartjes aange- duidt. Gelukkig zijn die verdwenen. In ieder geval is het een cultuurplant uit Perzië en het is een raadsel hoe zij op dezen muur terecht kwam! De muurvaren, Asplenium ruta muraria speelt verstoppertje, maar wij ontdekten haar toch aan de ruitvor mige blaadjes, die in een dotje bijeen staan. Zij komt over heel Europa voor, ónze eerste kennismaking was te Peize bij Groningen, later te Utrecht, Edin burgh, La Mortola enz. Het is een inte ressant varentje; aan de achterzijde van het loof zitten bruine hoopjes met spo ren die keurig in doosjes verpakt zijn. Zijn de sporen géén zaden rijp, dan springt het doosje open en de uiterst kleine voorwerpen worden aan den wind prijsgegeven. Duizenden gaan te loor, komen niet op de plaats geschikt voor de ontwikkeling. Is dit wel^het ge val, dan gaat de eencellige spore zich splitsen in twee, vier, acht enz., totdat er een voorkiem gevormd wordt, een hartvormig groen voorwerp. Onder deze voorkiem gebeuren wondere dingen: er komen Antheridiën en Archegonia (zeer primitieve geslachtsorganen); zoodra de eerste rijp zijn geven zij het aanzien aan spermathozoïden, die aangetrokken wor den door de laatst genoemde organen en de bevruchting heeft plaats gehad. Spoedig zien wij het eerste varenblaadje te voorschijn komen. Eigenlijk is dit proces van vermenig vuldiging veel merkwaardiger, dan van een boon of erwt, waar wij in het zaad alles aanwezig vinden voor den eersten groei. Om dit te voorschijn te roepen is alleen wat vocht en warmte noodig, Er zit nog een andere varen op dezen muur, wat grooter dan het kleine muur- varentje; vermoedelijk is het de Wijfjes varen, maar met zekerheid kunnen wij dat niet zeggen. Zonder twijfel is dit een interessante muur. Kantongerecht te Goes. De Kantonrechter te Goes 'hééft ver oordeeld wegens o verlred ing met auto rijden op zoodanige wijze dat de veiliijg'heid van hel verkeer in gevaar wordL gebracht: A. v. d. M., Schiedam f 5 s. 5 dagjen hechtenis; venten zonder vergunningA. J. K., Holorn), f '10 s. 10 dagen hechtenis; als schipper een rijkskanaal bevaren de geen reglement aan 'boord he'blben: AV'. 't TL, Lage Zwaluwef f 2 s. 2 idM; met motorrijtuig rijden zonder min stens twee goed werkende rem'm|en: F. V., Wolphaarlsdijk f 10 is. 10 d.h.; straatschenderij: E. B., 's-Heerenhoek f 15 s. 15 dagen hechtenisl; lbo pen langs de spoorbaan zionder ver gunning: G. H., Goejsi f 25 s. 25 d.h,.; in verboden richting te Goes rijden met een auto in een sltraat: C. R., Goes if 3 s. 3 dagen hechtenisl; geen, signaal met den hoorn geven als de veiligheid van het verkeer zulks' vor1- dert: J. M., 'sJIIeer Arendskèrke, M. v. L., en J. J. S., Gioiesj; J. I, M,., Klöetünge; F. M. K. Goes'; I. D. F. v. d. Pi, Goes if 3 s. 3 Idagen hechtenis!; 's avonds 'fietsen zondqj- licht: J. S., Arnemuidén' f 5 s. 5 d.h,,; C. G. Oude- lande, C. S., aldaar, G. d. P|. 's(JIicer ArendSikerikiei f 5 s. 5 d.h.; dronkenschap: M. V. S., Goes f 15 s. 15 d.h.; M, K. Culémhoingl f 15 si. 15 dagen hechtenis; idem 3e herhaling: A. J. K., Hoorn, 21 d.h. en pllaatsing in een rijkswerk inrichting voor den lijd van één jaar; in kennelijken slaat van dronkenschap een auto besturen: |P. H. J. V., Hein)- kenszand, 2 maanden hechtenis, en ont zegging van het recht om motorrijtuigjen 1$ besturen voor den tijd van één jaar op vordering van ambtenaar met zijn motorrijtuig niet stoppen: P. H. J. V., ITeinkenszand, 1 maand hechtenis. Ongelukken. Op de Vijzelsgracht te Amsterdam week Donderdagmiddag een 19-jarigjej wielrijder die achter -een tramwagen reed plotseling naar links uit zonder zich le vergewissen of de weg) vrij was. Hij werd toen gegrepen, ernstig gewond werd hij naar het Binnengasthuis over gebracht waar 'hij kloirt daarop is over leden. Branden. Hedenochtend onlstond te 'W.oen- se 1' brarfti in de manufacturenzaak vwn de firma Ruth. De brand nam 'direct een vrij groolen om'vang aan. De brandweer kon niet tijdig aanwezig zijn daar zij een overweg moest passeeren, die gesloten was. De zaak brandde geheel, uil. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Donderdagmiddag is brain'd uitgebro ken. in de Lampenkappenfabriek van de firma Gobels aan den Kinheimweg te Bloemendaal. Eenige arbeiders gjelbruik- len bij hun werkzaamheden een bak met benzine die door tot nog toe onbekende oorzaak is ontploft. Omwonenden hoor den een hevigen knal en even later sloegen reeds de vlammen uit het achter gedeelte, van de fabriek. Doordat de bran dende benzine over de vloer stroom de en het vuur gretig voedsel vond in een hoeveelheid pakmateriaal, 'duurde het niet lang of de jgjeheele fabriek welke een oppervlakte beslaat van on- veer 500 vierk. m stond in lichter laaie Net S stralen op de waterleiding en mo tor? puit tastte, de Bloememdaalsche ■brandweer het vuur aan, zoodat na I1/2 uur blusschen het gevaar voor de belcn- dencte perceeien was geweken. De fa briek 'brandde geheel u,i|t.Ce vrij aan zienlijke schade wordt door verzekering gedekt. FIETSEN MET ELECTRIS.CHE, AAN DRIJVING? Volgens den correspondent te Eindhoven van de Msb. zou Philips het in den handel brengen van fietsen met electrisehc aandrijving voorbereiden. Boven het achterwiel komt een accu, welke des nachts geladen kan worden. Het rijwiel, zal, zonder trappen, eien snelheid van 40 km kunnen ontwikkelen. Aan het sluur komen de schakelaars. UIT DE RAILS. Toen gjistermiddajg een uil drie wagens bestaande ettectrié schc trein, welke uit IJmuiden kwam; het station te Haarle 111 binnenreed, trok een wisselwachler te vroeg eten wissel 0111, waardoor hel middelste rij tuig ontspoorde. De trein stopte onmid dellijk, zoodat de andere wagens in de rails bleven. De spoorbaan werd licht beschadigd. AUTO DOOR SNELTREIN GEGRE PEN. Donderdagavond is een auto, waarin behalve do chauffeur waren ge zeten wetnouder B. J. H. uit Hasselt, zijn echigenoote en dochter, bij Nun- speet opi den onbewaakten overweg door den sneltrein uit LTirecbt 'gegrepen. De dochter, verpleegster van beroep, is bij dit ongevai onmiddellijk gedood. De heer en mevr. IJ. werden licht gewond. 300 KIPPEN VERBRAND. Te Stroe, gemeente Baraeveld, is afge brand het woonhuis, bewoond door den koopman T. F. de Z. Niets kon worden gered. Twaalf schapen en circa 300 kippen zijn in de vlammen omgekomen. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. In de buurtschap Liederu bij Dinxperlo is een 15-jarigjet dochter van den landbouwer T. bij bet opdraaien van hel electrisch licht door den bliksem getroffen. Zij was onmiddellijk dood. TYPFIUS TE BAZEL. - - Te Bazel zijn 33 gevallen van typhus geconsta teerd. Uit het onderzoek is geMeikpn, dat al'le zieken gasten of bedienden van eein alcoholvrij restaurant te B,azel zijn, die op eenzelfden dag in dit restaurant hun maaltijd hebben gebruikt. Een kelnerin is reeds aan buiktyphus bezweken. VERDUISTERING VAN 180.000 MARK. Bij de Hiddenhauser Spaarbank te Eilshausen was reeds verleden jaar een tekort van 10.000 mark geconsitaj- 'teerd. Een employé werd hiervan bet- schuldigd, doch naderhand bleek, dat de verantwoordelijke directeur, die ook' nog andere spaarbanken beheerde, er mleer van, wist. Een huiszoeking heeft tbpns uitgewezen, dat er een tekort van 150.00|0 a 180.000 mark is. De kassier, die aan vankelijk als verdachte was gearresteerd, Is weer op vrije voeten gesteld. NEDERL. KOOPMAN GEVONNIST TE HAMBURG. Het „-Snelgerecht" te II amburg heeft Woensdag vonnis1 ge wezen in de zaak van den roofoverval, die in Juli j.l. op het hoofdstation; aldaar is gepleegd. De dader de Neder landsche koopman V., was in financieele moeilijk heden geraakt en zag tenslotte geen an deren uitweg dan zich door een misdaad geld le verschaffen. In Hamburg kocht hij een revolver, een plocrlendooder en een dolkmes en begaf zich daarop naar het wisselkantoor van het slalion, waar hij verzocht vierduizend mark in. Hol- landsch geld le wisselen. Iiij'vroeg of de uitbetaling in een achterkamer kon ge schieden, omdat hij, naar hij zeide, bij het in ontvangst nemen van een groot bedrag vroeger aï eens bespied en. ge volgd was. Aan dit verzoek, dat niet ongewoon leek, werd voldaan. Nauwelijks echler had V. een voet gezet in dei achterkamer of hij trok den ploertendood'eir en galden beambte, die hem het geld moest uitbe talen daarmede een slag op het hoofd'. De aangevallene kon nog ontkjomen naar het aangrenzend kantoor, w'aar hij luide om hulp riep en de dader werd overweldigd voor hij kans had een goeti heenkomen te zoeken. Het O. M. eischte vijf jaar en een maand tuchthuis. De; uil- spraak luidde twee jaar en twee maan den. NA DEN BRAND TE MüNCJIEN. - De werken der Duitsche romantische school, die bij den brand van het Glas paleis te M nchen verloren gingen, waren verzekerd voor een bedrag van 1.050.000 rijks 111 ar kén, 't welk thans is uitbetaald. Het hoogist verzekerd' was Moritz vün Schwind's „Biraulfahrt" uit de Badensche Kunsthallel, n.ï. voor 41.000 Mark. Het bestuur van liet Glas- Daleis had de verzekering gesloten bij twee Duitsche maatschappijen, die 'op haar beurt weer tot een bedrag van 100 pet. bij een Londendschs verzekerd waren. De eigenaars der vernielde kunst werken hebben zich meereindeels be reid verklaard om genoegen te nemen met de schattingsprijzen, hoewel ze eenigszins beneden de door hem aangjei- jgeven waarden bleven. HOFFELIJKE DIEVEN. In Vitry sur Seine ,'s een eigenaardige dief stal gebeurd, door koelbloedige en goed- géluim de j ongel''eden De eigenaar van een buitenhuis was met zijn vrouw met vacantie en zij had den hun 25-jarigen zoon alleen achter ga laten. Deze maakte in gezelschap van een vriend in een café kennis met twéé andere jongelui. Zij inviteerden dezen om in het buitenhuis den volgenden dag te komen theedrinken. De uiitnoodiging werd aangenomen en, vergezeld van een derde jongmensch, kwamen zij tij'dig op de partij. Nauwelijks binnen haalden zij plotse ling1 revolvers voor den dag en vroegfen ze hun onthutste gastheeren kalm te blijven, terwijl twee hunner hef huis plunderden. Zij hieven echter allerbe minnelijkst, boden hun slachtoffers wa ter ter kalmeering; aan en offreerden hun tenslotte een glas van hun eigen cham pagne, terwijl zij over en weer grapjes wisselden o'ver de komieke situatie. Zij rieden hen aan het nummer van de taxi niet te notceren, daar zij bekenden ook deze gestolen te hieb'ben en het vehi kel nog denzelfden dag van de hand lie zullen doen. Inmiddels heeft de politie reeds twee van de drie jongelui gearresteerd. DOOR EEN PROPELLER GETROF FEN. Dc 22gjarigie in dienst der K. L.M. zijnde radiot-telegrafiist L. M. G. C., is Woensdagmorgen bij het verlaten van een vliegtuig te Croydon door een propeller getroffen en aan de bekomen verwondingen overleden. DE NAUTILUS ZELFMOORDPOGING. Volgens een te Oslo ontvangen be richt heeft de onderzeeboot Nautilus we derom aan een der 'machines een defect ■gekregen. De onderzeeër vaart thans met één machine verder. NIEUWSGIERIGE OLIFANT EN DE EiLECTRISCHE STROOM. Een goe derentrein op het geëlecfriificeerd baan vak tusschen Poona en Biom'bay ver voerde in een ópen wagen een olifant. Toen de trein stil stond, onderzocht een nieuwsgiieriige olifant den 'stroomdraad met zijn slurf. Het resultaat was een hevige schok en iliet dier werd op den wagenvloer geslagen, juist op de pillek waar zijn geleider eenigé minuten van te voren had geslapen. De olifant was erg boos en rukte het is|tel' drad|ein af en slingerde het tegen dien wand van de brug, waar de wagen onder stond. Daar door werden de onder stations uitgescha keld en de hoofdlijn géblok|keerd. DE CEDERS, VAN DEN LIBANON. De hoogste berg van Syrië, de Jebieil', El Arz of Cederberg, ongeveer 3000 m hoog, is het vaderland der beroemde ceders van den Libanon. Tegenwoordig zijn daar echter nog maar eenige hondelri- den van deze kostbare hoornen tie vinir den. .De voorraad is da,ar zoo- zeer ver minderd omdat men roofbouw uitoefen de; het harde sterke !hout, dat zoo on|- eindig duurzaam is, is zeer gezocht. Hier bij komt noig dat de oeder uiterst ltangj- zaam groeit, zoodat heit tekort niet spoe dig aangevuld is'. Een kleine scheut, dia nauwelijks tot aan den (knie reikt, kan 15 tot 20 jaar oud zijn. Men is van mee ning dat ceders 1000 jaar oud kunnen worden. Met behulp van een microscoop heeft men tenminste reeds 700 jaarringen aan een, tak geteld, die slechts 75 cm mid dellijn had, terwijl de stamtalen een omi- varig van 12 meter bereiken. Volgens het volksgeloof slerft een ce der nooit vanzelf af, maai- er is een bliksemstraal of een bijl noodig ota hem te dooden. x. DEN BOSPORUS AFGEZWOMMEN. Naar de Times uit Konstantinopel meldt heeft mej. Anita Grew, de dochter van 'den Amerikaanschen ambassadeur in Turkije, dein Bosporus afgezwommen, van de Zwarte zee tot aan de zee van Marmora een afstand van ongeveer 35 km. Zij was 's morgens ota 4.40 te wa ter gegaan en bereikte Serai Burun 0111 9 uur 50. Men liet in een boot die mee; voer een grammofoon spelen olm) er den moed bij het meisje in te houden. JUWEELEN EN BONT ONTVREEMD. Scotland Yard lieeft de medewerking van alle politiebureaux in liet g'eheele land ingeroepen 0111 de daders van den diefstal van juweelen en bont, Ier waar de van 100.000 pd. st. opi te sporen, welke zijn weggenomen uit een waren huis te Londen. Onder de verminste voorwerpen bevin den zich o.a. een platina brochelel en twintig diamanten. De politie staat hier voor de opsporing van -eren zéér géheitazinnigen diefstal. Tot nu toe heeft zij geen enkel 'spoor der dieven gevonden. LIEFDE OP HET EERSTE GEHOOR. Mo,gen wij „Wireless, !W|orll|d" gelooi- ven, dan zuilen binnenkort de stemmien van de Italiaansche. omroepslers uit den aether verdwijnen. Dit verdwijnen is piet een g|evtaig; van een tekort schie'ten in het vervulden van hare plichten als omroepsler. De reden van het ontslag is min off meer tragjt'klcf., misch en het ergjsite is dat de slachtoffers niets in het werk kunnen stellien om hun ontslag ongedaan te maken. De k'wesitilo is n.l. deze. Van de dagelliijksj bij de Italii- aansche omroep-leiding binnenkomende correspondentie bestond zoo- ongeveer drie-kwart u:.t vurige liefdes-epistels be stemd voor de omroepslers. Deze ovter- vloecl van ,1 iefdesbetnijgingen lag, zoo niet de aangebedenen dan wel de orn,- roepleid'ng wat te zwaar opi de maag, met bovenvermeld noodlottig gevolg. ONVERWACHTE VLOEDGOLF. - Terwijl het te Atlanta City redelijk goed weer was, kwam onverwachts een geweldige vloedgolf dit zee opzetten en spoelde een gedeelte van het strand bijna geheel schoon. Hierbij verdronken drie baders. Waarschijnlijk is de vloed golf veroorzaakt door een storm of cy cloon ver buiten de kust. HALLO HALLO Op de ge lm «Ie wereld zijn thans 35.3 milllioen telefoon toestellen, waarvan alleen in Noord- Amerika 21.7 inillioen of G2.84 pet., Eu ropa 10 millioen of 29.07 pet. In Afrika wordt slechts 0.68 pet. dar telefoontoe stellen gevonden. 1 DF. RIJKSTE JONGEDiOCHTLR. Mej. Doris Dnke e«n 19-jarig meisje met blonde lokken is dei rijkste, jonge- docliter in de wereld, zoo lezen wij in de N. R. Crt. Zij is een Amerikaansche, en de erfgename van de zeer talrijke millioenen van.den labaksmag'naiat James B. Duke. Maar één ding verfoeit zij toch wel zeer, en dat is, dat in de winkels de prijzen voor haar verhoogd worden. Zij kient gewoonlijk heel goed de waarde van de dingen die zij koopen wil, en wan neer er te veel wordt gevraagd, weet zij ferm van zich af te. bijlen. Zij vindt het niet prettig, daar zij het liefst: maar onopgemerkt en zonder met overdreven belangstelling te worden las tig gevallen, haar we,g zou willen gaan.' Toen de oude heer Duke stierf erfde mej. Doris Duke 360.000.000 gulden. ■IUI ■MIIHII 111 Ill ■OU II MM'—ramm ALCOHOLBESTRIJDING BIJ HET SNELVERKEER, Zeer geachte Redactie. Eerst heden 20 Augustus natn ik keh- nis van het ingezonden stuk van den heer Toebes leider van het Oureau van de Vereeniging van alcohoibeslrijding 'bij hel s netverkeer. Mijn ingezonden stuk van 10 Augustus 1931 wemelt van onjuistheden, zegt hij. Nu ben ik niet gewoon in autobuszaken onjuisllieden te verkoopen, daarvoor ben ik te veel in de zaken ingegroeid. Die heer Toebes stelt de zaak veel te lichL voor. Een feit is het dat in 5 provinciën lieL absolute alcoholverbod ijl de autobus- \ergimningen werd gevonden. In de an dere provinciën niet. Jlaar men vergete niet, dat de par ticuliere autobusdienstondernemer niet gék is, en weet, dat de veiligheid! van. zijn dienst alles is. Vandaar d!at| of het ver bod al O x met in de vergunningsvoor waarden voorkomt, de echte autobus dienstondernemer dos wel degelijk dit verbod aan zijn personeel heeft gegeven. Waar dit zoo is, daar is het begrijpelijk!, dat de Gedeputeerden van de overige _„.l Jl O—B. __Mgra; provinciën dit verbod in de vergunnings voorwaarden niet noodig hebben geacht. Waar de zaken aldus staan, daar was het van den lieer Toebes misplaatst 0111 zijn actie le beginnen met de antobuJ- dienstonderneming en dus onmoedig dat bedrijf bij het publiek iu discrediet te 'brengen. Het gevolg was dan ook', dat het blad Spoor- en Tramwegen blijde was, weer iels ten nadeele van hét autoi- busbedrijf le kunnen ze,ggen en schreef, dat die voorwaarde (alcoholverbod) zoo zeldzaam in de vergunningsvoorwaarden voorkwamen. Dat was de schuld van den heer Toebes. Nu kan men wel zeggen, dat zijn ver eeniging zich niet bemoeit met den strijd tusschen autobus en spoorwegen (die voor de autobus nogal' goed uiivalfj!) maar dan moet men geen aanleiding' ge ven dat een onvervalscht spoorwegblad (Waarvan het bekend is, dat het nöclh! het bedrijf nóch ook de schrijver dezes een goed hart toedraagt, integendeel) zul ke dingen van het autobusbedrijf kan schrijven. En de wijze waarop, zonder onzen Bond daarin te kennen, men dén Min. van Walerst. heeft willen bewerken is tegenover een bevriende imOgjendheid (en dat waren wij toen nog'), ongepast. Daar praat men dan eens over en overlegt samen. Dat de heer Toebes dat niet voelt is jpeer bedenkelijk. In élk géval weet hij nu, dat ieder die ons bedrijf meent te mogen aanranden, direct de,n Bond van Autoibusdienstondernemers tejge.nover zich krijgt. De goede naam van ons bedrijf, welke het bij de over heid heeft, laten wij ons niet rooven Ik laat dus nu inderdaad het oor deel aan uw verstandige lezers over, waarvan ik het voorrecht heb de mees tem sedert jaren te kennen. Inmiddels kan ik tot mijn genoegen besluiten met de mededee|!!ing, dat de heer Toebes, speciaal naar aanleiding van het ingezonden stuk in uw blad, mij e.ti onderhoud verzocht heeft, hetwelk ik hem 2 Sept. a.s. hoop te ,verleenen. Gelijktijdig met zijn ingezonden stuk ont ving ik zijn bericht, dat hij de plaats door mij opgegeven waai- hij mij kan spreken accepteert. Waar dus de toenaderingspogingen reeds zijn begonnen, 'geloof ik, dat ik het bij dit ingezonden stuk wel mag laten. Onnoodig le zeggen, dat ik een ver klaard vijand beu van .alcoholgebruik door autobestuurders. Er kan gevaar uit voorkomen en dus dient het le worden gelaten. Zelfs tegen een algeheel verbod, opgenomen, in de vergunningsvoorwaar den heb ik geen bezwaar. Mijn be zwaar gaal hiertegen: 'dat men het voorstelt alsof het zoo har d noo dig is En dan zeg; ik: gelukkig 'niet. ^Vant èn de autobusidienstond'ernemers (en met vreugde voeg ik dat er bij) èn de aulohuschauffeürs hebben genoeg ver- anlwoordelijksigevoel. Daarover kjan ik, die over het geheele land in het bedrijf thuis beu (sedert jaren) beier oordeelen dan de meest verstokte spoorwegman. Met zeer veel dank voor de plaatsing Hoogachtend, Kraak Steemann, Secrelaris van den Ned. Biond van Autobusdienstondern Woensdag 26 Aug. v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg het uitvoeren verbetering werken straatweg Middelburg naar Koude- kerke met zijtakken. Ra'm'ing f11.150. Zie Middelburgsche Courant 31 Juli 1931. Woensdag 26 Aug. v.m'. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg het maken borden en plaatsen pijlen en herstellen loegkngsbruggen met bijk. werkzaamheden in de buiten haven te V'lissingen enz. Raming f 68.000. Zie Staatscrt. 3 Aug. '31. Wioensdag 26 Augustus v.m. 11 uur gebouw Provinciaal bestuur te Mid delburg, het verbeteren, met bijk. werken, van een gedeelte van den Rijksweg, gelegen in den Ouden Kraaijertpolder en op den Anhe- veredijk, gem. 's-JI.-Arendskerke. Raming f 12000. Zie Staatscrt. 28 Juli 1931. Woensdag 26 Augustus v.m. 11 uur gebouw Provinciaal bestuur te Mid delburg, het herstellen roldeur-en Oostsluis, 'kanaal door Z.-Beveland te Hansweert. Raming f 5200. Zie Staatscrt. 28 Juli 1931. Woensdag 26 Augustus v.m. 11 uur gebouw Provinciaal bestuur te Mid delburg, het maken, stellen en gangbaar opleveren ijzeren toldeur Oostsluis, 'kanaal door Z.-Beveland te Hansweert enz. Ramingj f 2625. Zie Staatscrt. 28 Juli 1931. Woensdag 26 Augs. 11 uur. in de. Abdij 'te Middelburg: het maken beschoeiing, twee 1 gelei dings pij Iers, 4 dukdalven en bijk. werken, drij vende aanlegplaats te Hoedekens- kerke voor den Prov. stoomboot- dienst Wester Schelde. Raming f79.000. Zie Midd. Crt. 12 Augs. '31 Eilectr. Drukkerij G. W. DEN BOER,, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6