„ARNHEM" m DE KUR'TJEENSCHE MART, i) PAULTJE'S WRAAK. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ GEMENGD NIEUWS. 3Ten bizondere vu.Ilin.geri BEKENDMAKINGEN. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland j&S „Vollek" i In tie lange ;gank komt moeder Janne ni vooren. „En iie Izak? Wat ei ie voo boo- schap?" 1 i „Dag bure Janne. J'eit de groêtenisse van moeder, en ze laêt vraêge of je vanmiddag op de vesiete wil komme. Moeder 'eit ge ze id, dat je dat aêltied nog gewend binne, enne, en.;... ne of je dan Ikomme wil, omdat 't vanmiddag mart is." ,,'t Is goed 'oor Izak. Zei mè tegen je moeder da'k vanmiddeg za komme. IMö je nog' een babbelaêr „Asjeblief bure Janne". 't Is middeg Janne eit d'r jongers ■zakgeld geigee' vo de mart, en zelf eit ze d'r muste voo deze gelegenheid op gezet, hetgeen ze anders' nooit doet, of ze mö rii de kerke gaên. Mè noe! mèe de mart, dan komlt bare Pie te aêl tied weet je, en dan zurgjt ze a vroeg, dat ze gekleeid en gereeid is. 't Is even over tweeie, dat bure Janne an de voordeure staêt. „Kom mè in 'uus, mensch, „je mö niks ontzieë. Kom' mè deur.'" Op d'r muulen komt Piete, opgetooid mee d'r beste muste op, en d'r mooie zwarte gitte kraêlen an, zulks vanwege de mart, in 'uus. „Goeien middeg, Janne. Oe ei je 't zö a? 't Is anders een toer 'oor zó van den achterweg nir ier toe. Gostersnokke nog toe. „Dag Piete. 't Gaêt wê. We's last van pine an me maêge en rimmetiek, mê anders gaêt het wè. En 'oe is 't mee joe" 1 I „Bovenste beste 'oor. 't Is alleeinzoor'n en de. En 'k bin zo dikke. Ph! 't Is tnog 'eeit ök a je zo lopt.* 'Piete schuuft d'r stoel wat 'tarljer bie de taêfel, en begint dan a|n d'r 'k'ouse te breien, want d'r hreisel ei>t ze mê mioej- genome in de spoormande. Dan is het stille in 'uus. „pen domehie fkömt verbie". Alleein 't geklik van prie men 'ka je 'oore. I Opeeins 'klienkt het van Jaaxne: „Piete weet je nog wè, zeg, oe of we igepraiêt fliejaere 2) mee de mart?'' aJaê, jaê, Janne, dat weet ik nog goed 'oor. M'n 'od toen over de mast En. om d'r noe nog es op vro|m| te kommen, 't is nog persies as fliejaêre." „Net" zei Janne „noe mö je wee Is buten kieke, deu 't glas fietsen en ooi- toos en stocimlïet-en. En dat rost en dat rent, noe den .gapschen nacht deu. Mó je nie een kommetje thee, bure Piete en een koekje?" Janne wacht gin antwoord af, mè ze schienkt mlè. „(Kiek, en een paer koekjes d'r 'b'ilei, omdat het miart is, weet je." Bure Piete slurpt d'r thee uut, en mee d'r paêr lillikke zwarte tanden die a ze nog eit, a mompelend d'r 'koekje, „pch Janne" zei Piete ,,'t is erg. Ik za taie ni de mart gaen, 'oor. Ka'je begriope. \'t Is glad nje mi zó as vroeger." 't Is waer, mensch, zei Janne, „glad anders is 't. Vroeger toen stongp d|r kram men mee oeën en petten, mfee portfei- menees, mee goud en zul vier, en toeta. Je zoo'n ouwerwes'se 'kuresèl me© paêrietn in, van out, en eetn levend paêrd die liep dan deu de route. |M,è noe, (noe is 't (glad niks mi. D'r komt nie aêl te vee mk." ,;Jaê, Janne, 't is waêr. Vroegeaf, toen stonge het glad vjol dalt weet j'e Ök (wlè, van „Eekhoren!,,." „Vuur salamander!.,." „Brand!" „Roode Vos!",., zóó schold men hem, waar hij zich maar in zijn buurt ver toonde. „Ik kan er toch niets aan doen", zucht, te Paul bij zichzelf. „Wat zotte men- schen! alsof het mijn schuld is, dat ik rood haar heb!" En hij kreeg het land aan de heele wereld rondom hem. Het jongste deel der menschheid ging hij te lijf, voor zoover hij de spotters de baas was, maar de ouderen, de grooten, haatte en verwenschte hij des te meer, omdat hij hen niet aan kon, In het nauwe straatje, waar Paul's vader, een arm ambtenaartje woonde, had ook een antiquair een winkeltje. Dik wijls bleef Paultje vóór het raam. van de «g"4e staan en monsterde alle heer lijkheden, die er te zien waren. Vooral waren het een paar kleine platen, die het m deden, voorstellend het Alhambra en Granada^ en hij wilde die dolgraag koop en. Zestien heller kostten ze, veel geld dus voor het jongetje. Eindelijk had hij ze. Vóór het uitstal raam stond hij nu en tuurde onafgebroken opde plaatjes, die spoedig van hem zouden zijn. Daar verscheen op den dor pel van zijn winkeltje de antiquair. Een mager klein manneke met felle oogjes en met een blik... een blik, die je bevriezen deed; de blik van iemand, die een goed boek als hij het koopt, minacht en af breekt, maar dat hij, als hij het verkoopt, meer prijst dan de beste vriend van den schrijver het zou kunnen. De antiquair vestigde, met een boos- aardigen lach zijn loerende oogen op het roode krulletje haar dat van onder de schamele pet van het jongetje uitsprong en met een soort grijns op het gezicht, vroeg hij; „Wat sta jij hier je te vergapen roole den iezeren 'oe'k', bie de schjoLe tot aelef- maele varre in 't poldieirtje itjo-e, en an weeirs 'kanten. Mjè noe ilsi aeles wieg, 't Gaet aeles glad anders. Dat gaet mee mesieuen begenwoprig Ze vliege in zoo'n zweef 'kuresel ,as gjekj- 'ke deu de route. An iesere kittmgpjn 'angt zoo'n hakje, en jongens en mel den, 't gaêt aêl in zweefmeule. En noe a te mè toch an 't practical' bin. (ne, Janne d'r is tegeinwooriig gin schaemj- te mi ök'. Want a je dalt toch ziet oe owe die meiden' ige'kUeeid binne, af- 'fij'n Janne, 't is vreeitlf 't is vneeit 3) ök!" ,pae Piete, 't is glad gin wonder 'oor a ei je z'ó as ik, mee twi mteideni in 'uus4 zó we 'es pine .an jte maêge, en Wê zö es scheuten deu m'n beeiniein van do rimmetiek. Da's1 glad gin wonder, mensch" zucht Janne. ,jEi je d: nog we's last van Jan<ne" i'lc een zakje mee sterk» peipertment bie m'n. Neemt er een paêr, Janjne, da's zö goed, voo pine 'an je maêge. „Asjeblieft, Piete, da's nog een ouwe remedie Sterke pcpermbnt gebruik i'k aêltied voor ml'n maêge, en pile staêrtolie voo de rimmetiek. JKiek noe toch 'es Janne, wat eeji volk Dat gaet noe aêlemaêle dase. '1 Is toch goddeloois1, 'oor. Zc binne 't Is toehg oddeloois, 'oor. Ze binne glad beduveld. Kiek' noe toch 'es. Dat aellef zevene ouwe tietd, de mart inluuie, Vriedagssaêvends binne ze1 nie 't ouwen Saêterdags bi'nne ze d'r verstand kwiet, en s Smaêndags doeë ze 't nog zö es over. Eu.... dan gebéurt er zó wat Jan ne, Da ka je 'gloove 'oor. Mjè' öns, Jan'- ne, öns een 'eikel ajn de mart,! óns gaê di nie ni toe, ,Jn gin geval, Piiete." Weeir valt er een stilte. De vooir- deure ooirt mee een smak' open en toegedaê, en di komt Janne d'z zëune thuus, Wullem eeit die. Wullem is twi jaêr lank in Rotterdam gewist, op een ketoor, en noe is 't en op 't gemeeinte 'uus 'ier op 't durp. Ie is aêl geleeird en ie praêt groois ók. Wullem is eigelijikj een bitje grooit in zijn waêpens, want z'n ouwers binne toch mè errebeiers^menschen.4) weet je „Dag moeder»' komt Wullem in 'uus „hebt U visite?'' „Dag juffrouw*. Aan de theetafel?" „Dag Wullem. Je mot gin juffrouw zeg ge 'oor" zegt zijn moeder, ,,'t is bure Piete mèr. Dat bin ons glad nie gewend, zokkp praêt." „O, moeder, dat heb ik in de. stad' ge leerd. Hier spreken de menschen zoo plat, zoo boerachtig. „Dat is juust zoo'n mooie daele, m'n jongen. En vroeger, toen praête je ok Noord-Bëvelans. Jie bin noe zó geleeird, je weet toch wè, dat er zellefs jvereeini- giengen binne, dir atte ze onze 'taêle bestudeere, omdat >t en zö mooi is'. Mè affijn, me zulle gin ruzie maêke, vrede boven aêles. (i Dan vraê'gt bure Piete: „Wullem, tnoe atte jie mee jé moeder zó an 't praêtem binne, noe zou ik joe Wè es wat wille vraêge. Jie bin noe op de sekeretejrie ier op 't durp. Noe 'ek vanide weke zó gezeit tegen m'n veint: Arjaên, zee ik, weet jie noe nie, wanneer of ze |de eeiste Kur'tjeensche mart gehoue èn?" Ie as Kurtjeenaêr zou dat toch motte we te Ik nie zie je, ik komme van; Ivesjs- plaête 5). Dat ka je we zieë an m'n muste, die angt binaê op mm achterwer- rek. Mèr m'n veint wist 'et okj nie. Zeg Wullem ka jie mien dat noe 's nie zegge?" j, „Wel ja, juffrouw, zeker wel. Laat eens zien ik heb toevallig deze week' gelezen op het gemeentehuis, dat den vos?" Het hart van het kind kromp, onder felle pijn, inéén, maar tegelijk laaide woede in hem op. Hij draaide het uitstalraam den rug toe en liep de straat uit, zonder doel, op goed geluk. ,,'n Centje meneer, 'n centje maar!" hoorde hij plotseling aan zijn ooren en dit leidde hem, hoewel hij er niet om ver zocht was, toch af van zijn dreigende gedachten, die ;op wraak zonnen. Hij zag vóór zich uit gaan een arme, oude vrouw; zij hield de magere, uitgeteerde handen gevouwen en haar diepingezon- ken oogen keken mat een goed-gekleed jongmensch na, die haar niets had gege ven. Een korte aarzeling... dan greep Paul in den zak van zijn oud en versteld broekje. Zestien heller rinkelden, ge schenken van arme familieleden een be looning voor het wegbrengen van een zilveren kan der buurvrouw naar de bank van leening en voor het tweemaal poetsen der laarzen van een buurman. Hij haalde acht heller te voorschijn en gaf ze aan het oude vrouwtje. Op de trap der Dominicaner-kerk za ten weer twee bedelvrouwen, de mus. schen der straat, die leven van wat het toeval brengt. Aan elk van haar gaf hij vier heller en zei: „Hier heb je wat." En fluisterend voegde hij eraan toe: ,,'k Had me zóó op die plaatjes verheugd, maar voordat ik dien d^ar wat verdienen laat..." Thuis gekomen haalde Paul een boek voor den dag, waarin vele platen afge beeld waren: „natuur-historische atlas". Hij had dezen van een medescholier, den zoon van een rijk man, cadeau gekregen, omdat hij hem bij de repetitie flink voorgezegd had. Den volgenden morgen ging Paultje hiermee naar den antiquair en bood het hem te koop aan. Het boek was ruim zes kronen waard. 27slen Juli 1857 de eerste verordening op de te houden kermis is tot 'stand! gekomen. In 1857 is dan ook de eerste Kortgeensche kermis officieel gehouden." „Bel zooiê, Wullem. Noe jie kan 't wete Mèr noe za 'k es opgestappe. 't Raêkt bie viere, en dan m» 'k, de bo- terammen gaê s'mêire eii snieë en koffie waêter opzette." Gaê je noe a weg. Piete? Affijn je mot het zellef Wete 'oor. Je bin mien nie tot last. Mó je gin kammetje ,thee mir? Nie?'' „Dank je, Janne. Ik gaê nir 'üus 'oor. En bedankt voo de vriendschap en je komt het mè es vrom aêlle. Je weet me weune, in den achterweg Dag Wullem, Dag Janne. Gezondeit 'oor en 'k ope dat het beter mag ,gaên mee je maêge, Janne en mee die rimmfetiekste- ken. Dag 'oor. „Dag Piete. 'k Za ès uutlaête. 't Beste 'oor en ok de zegen thuus. Jongen, jon gen wat een volk Piete dat er toch verbieried, en a je zö deu de straête kiekt is 't zwart van 't vol{k". „Da's vreeit d'as 't enden 'uut. Noe dag 'oor. Phh. wat is 't toch "eeit Janne, en ik binne zó dikjke. Noe dan gaê 'k me, 'oor. Dag Janne." Krijn de Vos, 1) De Kortgeensche 'kermis. 2) Ver leden jaap, 3) 't is erg, 't ,is erg. 4) arbei- ders-menschen. 5) Kolijnsplaat. CD de basis voor een zorgenvrij bestaan. (Ingez. Med.) DE DOUANE EN EEN KRENTEN- MIKJE. Een geval van nauwgezette plichtsvervulling, vermeldt de „Limb, Koerier": 't Gebeurt op een Zondagmorgen aan het Duitsche grenskantoor op een der groote wegen, die Noor d-L i m b u r g met het naburige Duitschland verbindt, Een Nederlandsche fietser wordt door den groen-geuniformeerden grensbe ambte verzocht af te stappen met de vraag: „Wat hebt u in dat pakje?" „Een kleine krentenmik," luide het antwoord. De Duitsche douane informeert verder: „Hoe zwaar is die?" „Weet ik niet precies, misschien twee pond." „Ja, dan zullen we even nawegen. Het gaat volgens gewicht, ziet u." Nu wordt het „kleine krentenmikje" gewogen, hetgeen zoo nauwkeurig en angstvallig geschiedt, dat het ongeveer tien minuten in beslag neemt. Dan zegt de trouwe grenswaker: ,ongeveer 900 gram," welk resultaat wordt opgeteekend. Daarna wordt een zwaar boek open geslagen en na eenig zoeken mompelt hij: „rozijnen". Volgt wederom een aan- teekening. „Is er ook boter in?" „Weet ik niet," is 't antwoord. Andermaal wordt bladzijde na blad De antiquair bood hem er zestig hel er voor. „Dat is te weinig", antwoordde de cnaap kalm en ging weg. „Rooie vos" mompelde de man; de jongen had nog juist het scheldwoord opgevangen. Den volgenden dag vroeg een jonge man bij den antiquair naar een „natuur- ïistorische atlas". De antiquair had het joek niet in den winkel. Hij had groote spijt, dat hij het den roodharigen jongen gisteren niet had afgekocht. Den daarop volgenden dag vroegen weer twee jongens naar hetzelfde boek. Zij bestelden direct een exemplaar, als de antiquair het zou hebben ingekocht. Je ze maakte zich hevig verwijten, dat hij dien „rooien vos" maar niet minstens één kroon had geboden. Er trad nu een student binnen die zes ironen wilde geven voor den natuur- ïistorischen atlas. De antiquair was woe dend, dat hij oorspronkelijk niet één troon en zestig heller had geboden. „Twee kronen had je dien vos voor iet boek moeten bieden", bromde de man in zichzelf, toen, na een paar dagen, op nieuw iemand naar den atlas vroeg. Daar trad Paultje den winkel binnen, dij bood den „natuur-historischen atlas" te koop aan.... De oude slimmert werd plotseling een toonbeeld van beminnelijkheid. „Eén kroon wil ik je geven, jonge- ïeer',' zei hij zoetelijk-lief, daarbij vrien delijk grijnzend. „Als u me vier kronen wilt geven, ver- toop ik", zei Paul met een voor zijn jaren ongewone vastberadenheied. De antiquair zwoer bij kris en bij kras dat hij al schade leed, als hij zelfs maar ééne kroon betaalde. Paul gaf niet toe. „Twee kronen, jongeheer, ik verlies er minstens nog veertig heller bij", er nog aan toevoegend: „bij de zaligheid van mijn ziel!" Terloops merkte hij op: ,,'t Is (Ingez. Med.) zijde omgeslagen. Volgt een korte aan- teekening. Daarna de vraag: „Zijn er ook eieren in?" „Weet ik ook niet," klinkt het ongeduldig terug. Nu na eenig zoeken begint de Duit sche te rekenen en te tellen en te cijferen. De Hollandsche fietser staat ongedul dig en in spanning te wachten op het resultaat van deze gewichtig-doenerij. Eindelijk klinkt het ernstig en met een triomfantelijken glans in de oogen van de lippen van den grensbeambte: „Sie mussen genau 4 yi Pfennig Zoll bezahlen; aber weil nicht weniger als 5 Pfennig erhoben werden darf, können Sie weiterfahren. Gute Reise." Daar tijdens dit onderzoek ook nog drie automobilisten geholpen waren, had de controle juist een half uur geduurd. AANGIFTE LEERLINGEN AVOND SCHOOL VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: I. dat aangifte van leerlingen voor de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs zal kunnen geschieden op Woensdag 2 en Donderdag 3 September e.k, des avonds van 79 uur in het gebouw der Ambachtsschool aan het Molenwater; II. dat het toelatingsexamen voor de school zal worden afgenomen op Maan dag 14 September 1931 en de daarop volgende dagen, telkens te 7 uur des avonds; III. dat de lessen worden gegeven op Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrij dagavond telkens van 6J49% uur, aanvangende op Maandag 21 September; IV. dat, voor zoover er plaats is, ge legenheid bestaat tot het bijwonen van sommige lessen, waarbij ook vak- en handteekenen; V. dat zij, die voor het eerst toelating verzoeken, eene geneeskundige verkla ring moeten overleggen, uit welke blijkt of de leerling voor het gekozen ambacht, vak of beroep lichamelijk al dan niet ge schikt is; VI. dat het schoolgeld bedraagt 2. per cursusjaar als minimum, naar gelang van het inkomen opklimmend tot 16. per cursusjaar als maximum, en aan on- vermogenden vrijstelling wordt verleend. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. S. A. VAN LEVERINK, le Secretaris. Middelburg, den 7 Juli 1931. (Ing. ;Med.) alléén maar om een exemplaar in de uit stalkast te hebben." „Vier kronen", zei Paul. „Vooruit dan maar, twee kronen veer tig heller, jongeheer." „Vier kronen", zei Paul weer. „Twee kronen, zestig, jongeheer." „Vier kronen", zei Paul, als was het hem niet mogelijk meer iets anders te zeggen. De antiquair trilde van boosheid. Hij voelde een grooten lust dien jongen met die rooie, pruik in de haren te vliegen en door elkaar te schudden. „Vooruit dan, drie kronen", siste hij woedend; „jonge heer" bleef achterwege. „Vier kronen", zei Paultje met eento nig stemgeluid, als een vink, die onop houdelijk hetzelfde deuntje slaat. En hij stond klaar om weg te gaan. „Wacht... wacht! ik geef je je vier kro nen... hallo, hier..,!" gilde de man, in- toornig. Vier kronen rinkelden op de toonbank; Paul stak het geld bij zich gaf den anti quair het werk en verliet den winkel. „Is me ook een doortrapte schelm", raasde de oude duitendief. „Als toeval lig het boek niet was besteld dan..." Hij schreef op een papiertje den prijs van „7 K.", legde dit in het boek, maar zóó, dat de cijfers er even buiten staken en legde het in de étalage. Paul echter slenterde langzaam de straten door in zijn zak rinkelden vier kronen. Hij liep een winkel in, waar hij twee wollen truitjes kocht, twee muts jes en twee paar kousjes, met elkaar voor drie kronen. Het eene stel was hemels blauw, het andere hardrood, het laatste vond hij het mooiste. In zijn oor weer klonk nog hetgeen vader een paar dagen geleden gezegd had: „Marietje heeft warme kleeren noodig maar ik heb geen geld.,.." En moeder had toen zielig ge keken en gezucht. Voor zestig heller kocht hij voor moe De Districts'-Arbeidsbeurs voor de ge« meenten tusschen Oost- en Westersdhjelde te Middelburg zendt ons de volgende aanvragen Binnenland. GRONINGEN, opzichler-teekenaar, met praclische ervaring, bij voorkeur diploma M. T. S., salaris nader overeen te komen, tijdelijk, bij gebleken geschiktheid be staat de mogelijkheid van vaste aanstel ling, sollicitaties voor 25 Augustus a.s'. BRED'A, bekwaam of halfwas glas-in- loodzetter, dadelijk, voor bekwaam 55 cent per uur, en reiskosten of 60 cent per uur zonder reiskosten,' voor onbe- paalden tijd, halfwas loon nader over een te komen DELFT, 2 fijn lederbewerkers, moe ten speciaal bekend zijn met het vervaar digen van acte-tasschen en eenvoudige damenstasschen, dadelijk, loon nader overeea te komen, voor onbepaalden tijd, reiskosten worden bij oproeping vergoed. LEEUWARDEN, ketelmaker, moet prima pneumatisch klink-koipkoker zijn, dadelijk, 63 cent per uur, G.A.O., voor onbepaalden tijd. NIJMEGEN, 2 bekwame caulkers, voor pl.m. 20 Aug. a..s., tegen pl.m. 65 cent per uur, tot ongeveer Februari a.s. LEIDEN, plaatwerker, voor herstellin gen carrosserien, loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd. DEVENTER, kapper (aank,. bediende), dadelijk, loon nader overeen te kpmen, en kost en inwoning, voor onbepaalden tijd. E'REDA, bekwaam loodgieter b.m. sa nitaire installaties, dadelijk, loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd, bekendheid met plaatsen van haarden strekt tot aanbeveling. Vakafdeeling Handelsreizigers. UTRECHT, voor chirurgische instru menten, ziekenverpl. artikelen laborato rium benoodigdheden, reizigers, liefst vakkundig voor a. Noord- en Zuid Hol land, b. voor Zeeland, Brabant en Lim burg, salaris enz. nader te regelen. Vakafdeeling Landbouw. FRANKRIJK. Geplaatst kan worden in Esbly dept Sei.ne et Marne, echtpaar, dat '25 a 30 koeien kan melken.1 Loon frs 1000 per maand, benevens huisvesting! en moestuin. Aanbiedingen uitsluitend ami de Dis- tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Augs. 18 Domburg, Woonhuis, Blaupot t. Cate. 18 Middelburg, Inventaris Struve. Sept. i 8 Notarishuis, De Groot en HondinsL der 'n paar dikke handschoenen, voor de rest van het geld wat tabak voor vader. Met zijn geschenken stapte hij naar huis en bekende, dat hij zijn boek ver kocht had, verzweeg echter op welke manier. Hij schaamde zich 'n beetje tegen over de ouders over de manier waarop. Het tweejarig zusje, fraai uitgedoscht met het rooie mutsje op het hoofdje, in het rooie truitje bekeek zich lang in een blikkerend en gescheurd spiegeltje tot dat ze het vallen liet en klappen kreeg. Op zijn geregelden gang naar school zag Paultje langer dan twee maanden in de uitstalkast bij den antiquair liggen de „natuur-historische atlas", geprijsd voor zeven kronen. De band raakte langza merhand bedekt met een dun stoflaagje. Paultje grinnikte tevreden. Na twee maanden stond plotseling op het bijlig gend papiertje: „zes kronen". Paul lachte hartelijk. En toen opnieuw, na twee maanden, zag hij, hoe de atlas was afgepoetst en met een opschriftje van „vijf kronen" voorzien. Aldus verliep de eene maand na de andere. De „natuur-historische" atlas werd steeds weer afgestoft en versierd met nieuwe papiertjes: „vier kronen" „drie kronen". Nu kost hij „twee kro nen", en nog altijd wacht de beklagens waardige atlas als een betooverde prins j op zijn bevrijder, met onbe grensd geduld. Paul lacht uit volle borst zoo vaak hij voorbij komt en krabbelt met ontzettend veel pleizier in zijn dikke rooie haar, met alle vijf vingers tegelijk. De antiquair denkt weieens af en toe eenigszins argwanend, hoe het toch komt, dat de koopers zich niet meer hebben aangemeld, ja, nu en dan flitst hem een vermoeden door het hoofd dat hij is beet genomen. Zekerheid hieromtrent heefy hij echter niet.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 7