DarolFarquhar TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DINSDAG 11 AUGUSTUS 1931. No. 187. armenraad te middelburg. DE AVONTUREN VAN Drie verzenbundels van Jan Eekhout. Voor kleine tuinen, KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Volgens het jaarverslag 1930 hadden in den Armenraad 27 vertegenwoordi gers van 26 instellingen zitting. Het be stuur bestond uit 5 leden, benevens den voorzitter en' den secretaris. Het bureau bleef gevestigd in de Bogardstraat D 43. Het is geopend lede ren werkdag, des morgens van 9 tot 12.30 uur en des namiddags van l tot 5 uur. Het spreekuur van den secretaris is 's morgens van 10 tot 12.30 uur mhet bureau van den Armenraad. Het tele foonnummer is 358, De voorgeschreven vergaderingen werden wederom geregeld gehouden. In de eerste vergadering werd het be stuur op andere wijze saamgesteld, in zooverre n.l. dat voorgeschreven werd door de wetswijzinging van 22 Juni 1929 tot wijziging van de wet van 27 April 1912 tot regeling van het Armbestuur. De heeren G. M. Mes, R. J. de Muynck en H. van Driel, van wie de eerstgenoem de, in het vorige jaar, volgens het toen <fel'dend art. 48 der wet, door het B.A. was aangewezen en de andereen door een combinatie van instellingen, traden af; zij werden echter door de stemheb bende leden der vergadering herkozen. Tot plaatsvervangende bestuursleden der gekozenen werden gekozen: me vrouw Schliiter-de Nijs en de heeren ds, R. ten Kate en mr. baron van der Feltz. De gekozen leden werden door dpn voor zitter geïnstalleerd. De raad nam goede nota van de slui ting der collecte voor het Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfhezen en van de gronden waarop dit besluit ge nomen werd. Inzake werkloozenzorg besprak men de vraag hoe zij beschouwd moesten worden, die weigerden uitgezonden te worden naar de werkverschaffing in Drenthe. Men was van oordeel dat zul- ken beschouwd moesten worden als lot werken onwillig. Evenals vorige jaren werd de verkoop der weldadigheispostzegels en prent briefkaarten door den Armenraad geor ganiseerd. Door het Comité werden ver kocht postzegels tot een bedrag van 1489, terwijl 672 series prentbriefkaar ten werden geplaatst. In het vorige jaar werd 1148 voor postzegels ontvangen en 392 series briefkaarten verkocht. De vrij aanzienlijke vermeerdering van den verkoop is in hoofdzaak te danken aan de dames, die het tentje in de hal van het postkantoor bedienden en meerdere dagen den verkoop aldaar bevorderden. De Armenraad verleende zijne mede werking tot uitreiking van verschillende bedragen aan behoeftigen, toegekend door het Dorus Rijkers-fonds; door het bureau „Zaken van Weldadigheid" van H. M. de Koningin-Moeder; door het Papefonds en door den minister van Defensie. De Armenraad verstrekte aan Burge meester en Wethouders adviezen betref fende aanvragen van personen en instel lingen tot het houden van openbare geldinzamelingen. Deze adviezen betrof fen instellingen binnen en buiten deze gemeente. Tweemaal werd afwijzend geadviseerd. In 1930 zijn 544 inlichtingen ver strekt betreffende gezinnen en personen. Kleine informaties per telefoon gevraagd en gegeven zijn niet opgenomen. De geregelde opgave van de namen der ondersteunden en van den hun toe- gekenden steun, toegezonden door het B. A. en andere kerkelijke instellin gen, bevorderde de vlotte behandeling van het onderzoek en werd zeer op prijs gesteld. Het getal uitgebrachte rapporten ver schilde weinig met dat van het vorige jaar en bleef hooger dan dat van 1927 en 1928. Het bestuur verheugt zich in de waar deering van den inlichtingsdienst, toch FdOOR BERTA RUCK 62). I II* Behoedzaam volgde Jean hem. En ik dif- dacht liem' zoo goéd als mezelven ite kennen, bepeinsde hij, voor- zich,tijg achter hem aansluipend, ik die dacht van zijn aard en gesteldheid toit in bijzonderheden op de hoogte te zijn. Al dadelijk gevoelden wij ons tot elkaar aangetrokken en hij wierd 'n boezen vriend van tae... wékien achtereen Ver bleef hij1 bij ons op heit kasteel en van 's morgens vroeg ,iot des avonds laat heb ik1 dat gelaat kunnen bestudeeren maar ik had zelfs geen vermoeden, dat hij er zoo rampzalig en somber zou kuif nen uitzien. Wal kwelt hem toch? Hij wordt door smart verteeijd... maar waai", om Ik mag geen woord tegen hein1 zejgj- gen, heet liet,' en talis ik liet nu todh' (eens deed? I 1 Zacht noemde hij hem bij zijn naam Darol. De slaapwandelaar ;gaf igpen (antwoord Zou Farquhar dan zoo min iets botoren als zien huiften wat hij' droomde. Hl liep voort i,n zlijln .drooimen... wat z«ou hi droomen? Behoedzaam slopen zijn Mooie voeten over bet sneeuwdek van het pad. dat liep van den ingang van het hotel naar hel hek. Een vastberaden trek was op zijn gelaat te lezen, alsof hij na deug- zou het op prijs stellen als door meer dere particulieren van dezen dienst ge bruik werd gemaakt en minder vaak, zonder onderzoek, aan de deur werd ge geven. Door dit laatste bevordert men de bedelarij en komt het geld, bestemd voor weldadigheid, meestal in verkeerde handen. Het beoefenen van weldadigheid worde niet stelselloos verricht maar met ernstige toewijding. Laat men niet geven vóór men weet aan wien men geeft. De Armenraad geeft gaarne en gratis de gevraagde inlichtingen, ook per telefoon. De Armenraad blijft steeds de onder linge samenwerking bevorderen en geeft waar noodig, voorlichting en raad. Zijn arbeid is er op gericht dat er steun ge geven wordt in overeenstemming met de )estaande behoeften en dat deze steun, lij meervoudige bedeeling, zoo moge- i^k door ééne instelling wordt uitgereikt. Er bestaat een goede verhouding tus- schen de verschillende instellingen, waar door eventueele samenwerking zeer wordt bevorderd. Bij het vaststellen van het bedrag der onderhoudsplicht verleent de Armen raad zijn hulp. De lijst van instellingen van weldadig- ïeid vermeldt 29 instellingen, n.l. 2 bur gerlijke, 10 kerkelijke en 17 bijzondere instellingen. Het zijn de instellingen, welke vertegenwoordigd zijn in den Ar menraad, benevens de Godshuizen, het Schorerfonds en de Diaconie der Gere formeerde Gemeente. De bestaande reglementen met be trekking tot het onderzoek, dat aan de toekenning van eene ondersteuning moet voorafgaan en het toezicht op de onder steunden, bleven voor zoover bekend, ongewijzigd. Voorgeschreven wordt om geen steun te verleenen zonder voorafgaand onder zoek. De meeste instellingen maken hier toe gebruik van den onderzoekingsdienst van den Armenraad. De diaconiën der Gereformeerde Kerk en van de Gere formeerde Gemeente stellen zelf dit onderzoek in en maken alleen bij uitzon dering van den dienst gebruik. De door het B. A, en de diaconie der Ned. Herv. Gemeente ondersteunden worden, zoodra ouderdomsrente wordt genoten, door één der beide instellingen afgevoerd. De instelling aan wie de on dersteuning wordt opgedragen zet deze naar behoefte al dan niet voort. Indien voor gezamenlijke rekening van diaconie en B, A. iemand verpleegd wordt in het Oude-lieden gesticht, wordt toezicht op den ondersteunde en uitrei king van de ondersteuning overgelaten aan één instelling. Door andere instellingen werden met het B. A. om principieele of finantieele redenen dergelijke overeenkomsten niet gesloten. Bij meervoudige ondersteuning wordt het steunbedrag door iedere instelling afzonderlijk uitgereikt. Het mocht den Armenraad nog niet gelukken de ver- zorging van het gezin te brengen in ééne hand. Ondersteuning geweigerd op gronden in strijd met de bestemming van de bur gerlijke armverzorging kwam, voor zoo ver bekend, in het verslagjaar niet voor. Het recht van verhaal wordt voorna melijk toegepast door het B. A. Andere instellingen maken een spaarzaam ge bruik van deze hun verleende rechten. De Armenraad verleent zijn hulp bij het vaststellen van het bedrag der onder houdsplichtigen; geeft ook raad en voor lichting om onderhoudsplichtigen te be wegen aan hunne verplichtingen te vol doen en bevordert een minnelijke schik king. Uitvoerig vermeldt het verslag verder de gevolgen van den crisis en het wer ken van de bij den raad aangesloten in stellingen. deliijlk' 'beraad een 'wanhopig plan ten uit voer bracht. Zon liiji op een misdaad1.! een ontvluchting. Hij' naderde het ijzeren hek, half acliter de met sneeuw beladen struiken. Tastend strekte hij ee'n, hand uilt en zijn vingers beroerden de spijten Bij de aanraking daarvan voer hem zicht! baar 'n rilling door de leden. Ziijin gelaat veranderde, zijn wenkbrauwen trokken zich samen, zijn handen omklemden de spijlen en liij schudde ze heen en weer als een gevangene, die tracht de 'tralies van zijn cel los ite rukken. Aan zijn lip pen ontsnapte 'n gekreun van wanhoop', zacht maar hartverscheurend om aan te hoor en. 11 Maar nu moest opgetreden Worden! Zijn vriend ging uaaist he|m! staan en zacht maar beslist legde de jonge Franschman een hand om dein gespierden arm onder de dunne zijden pyama. [Darol, waar wil je heen? vrolelg hij op den gewoonsten toion ter wereld waaruit niettemin iefs' klonk van de vriendschap die hem vervulde. 1'Ga itoch terug, kerel! Ga maar met miij mede, met je ouden vriend Jean! Farquhar hoorde die woorden niet rriaar wel gevoelde bijl blijk!b:aar den vriendelijken greep van Jean's liaind en instinctmatig liét bij zich er door bp invloeden. Hij liet de spijlen los, wendde zich af van het bék. Zijn [gelaat wierd blinder gespannen ep roerloos 'bleef bij staan, alsof hij afwachtte walt er verder met 'hem zou gebeuren. Ga met mij mede, zei Jean en hem (Vereenvoudigde spelling). Na enige jaren van ploeteren heeft dé Zeeuwse dichter Eekhout met een verbazingwekkende snelheid de weg die naar algemene waardering voert, ge vonden. Nog binnen de tijd van één jaar publiceerde hij drie verzenbundels, die alle zoveel goeds hebben, dat er werke- lik één bundel goede poëzie uit zou kun nen worden samengesteld. Voor wie deze mededeling een weinig raadsel achtig klinkt, zij opgemerkt dat het zo langzamerhand de gewoonte in onze jongste letteren is geworden, om, wan neer men in het gelukkig bezit is van enige goede verzen, deze te bundelen met een respectabel aantal specimina van datgene wat men in verschillende pro ductiebedrijven de „mindere soort" pleegt te noemen. „Drie goede verzen in een bundel maakt deze het uitgeven waard", zei mij eens een der jongere cri tici en, hoewel ik met deze opvatting geenszins accoord ga, blijft het toch een feit, dat de werklikheid veelal aan deze opvatting beantwoordt. Jan Eekhout maakt het echter niet zo bont. Ik vond in elk van zijn nieuwe bundels méér dan drie goede verzen, wat voor de even tuele koper van zijn werk een gerust stelling is, en voor de criticus een moed gevende belofte voor de toekomst. Daar is dan op de eerste plaats het bundeltje „In Aedibus Amoris"1) (in het huis der liefde) in. samenwerking met de Groningse dichteres Elisabeth Reitsma geschreven. Het is niet zo moeilik om in deze bundel de verzen van Eekhout van de overige te onderscheiden; alleen reeds zijn taal, die nog steeds verschillende Vlaamse eigenaardigheden bezit, geeft voldoende aanwijzing. Anthonie Donker, een gezaghebbend en veelal serieus criticus, maakte zich van de bespreking van dit werk af2) door langs zijn neus weg op te merken, dat Eekhout en El, Reitsma „in aedibus amoris" waren geweest. Heeft Donker geen weerstand kunnen bieden aan de verlokking van deze ten deze mis plaatste geestigheid? In ieder geval had de bundel beter verdiend. Geven we één fragment van een dezer liefde verzen dat kwalitatief kan gelden voor het grootste gedeelte van de inhoud van dit werkje: Een man, een vrouw een minnen woordloos wijd: Eén kostbaar, fonkelend bloed één sterke en prachtige hartslag één ruischende ademhaal één machtige schoonheid, hel bloeiend boven aarde en tijd. De liefste engel Gods houdt zorgend wacht en een klein vertrek staat zwaar van eeuwigheid. Letterkundig minder waardevol lijkt me de bundel „Wijn".2} Dit werk (voor- treffelik uitgegeven) bevat bewerkingen van gedichten van de grote Chinese dichter Li Tai Po, die, wat het bezin gen van „Wein, Weib und Gesang", be treft, de beroemde Omar Khay-yam naar de kroon steekt. Minder geslaagd, maar misschien ben ik te subjectief in mijn oordeel. In ieder geval mag het benijdenswaardig heten, wanneer men zich in een tijd van zwaar wegende problemen als de onze, met hart en ziel kan overgeven aan de lie deren van deze Chinese epicurist. We schrijven dit neer: Het'Tan Yang meer. Een schildpad kuiert op een lotosblad. In 't binnenst van een rietbloem, kleine schat, een vogel rust. Een meisje roeit een bootje, haar liedje volgt den loop van 't waterpad. De derde bundel bevat kwatrijnen, steeds bijl den arm houdend, liep jdigtze !m(©t hem: over het besneeuwde pad tusschén de struiken door naar het hotel terug. Meit 'wijd open oogen liet Farquhar zijch! 'gehoorzaam leiden. Ziji kwamen tenslotte weer bijl den nachtportier, dije roerloos was blijven staan. Hij deed 'n pas naar voren en bood zijn aiun aan. Maar de Franschman knikte van neen, terwijl hij mot zijn vrije hand 'n afwijzend gebaar maakte. Intus'sichen bleef hij Darol vasl houden ze waren nog niet alle moei lijkheden te boven, gevoelde liij. Met langzame schreden bleef die portier ech ter de achterhoede vormen. De stoep' op', Darolmoedigde Jean .hem vriendelijk aan. Zij gingen, de stoep op, betraden do veslilbiufc, waar ski's en toboggans opgestapeld lagen, kwamen zoo in de half verlichte voorhal, waar tweie gedaanten ze opwachtten: mevr. Power die als een markifeziin met haar grijlze haren, haar mutsje, haar breed golvendén japon en haar muiltjes zoo weggéloopien scheen van een achttieindeeuwische gral- vure, en naast haar Stond Sheila, wiel band zij! omklemd hield. Zij had di|e steeds vastgehouden en In spannijng wachtten zij den terugkeer der beide mannen ;af. Jean liep steeds nog Far quhar geleidend, naai" hen toe, en legde een vinger op zij'n lippen oln ze heil zvvij gen op te leggen. Roerloos hieven ze staan, maar Sheila had haar oogen af gewend gericht op den slaapwandelaar, Darol weifelde even, trachtte zich los te maken? uit de hand van zij In vriend. Zou samengebracht onder de tietel: „Bran ding",4) Dit is m.i. de belangrijkste bun del. In deze kwatrijnen vinden we een voortzetting van de geestesontwikke ling, welke zich in de twee jaar geleden verschenen bundel „Doodendansen" voor het eerst duidelik openbaart. Bij deze bundel vallen de hier boven genoemde weg als aardse intermezzo's. Aards. Terwijl dit bundeltje staat in 't licht der eeuwigheid. Hier is weer de mens, naakt en verworpen, die vecht voor zijn zeileheil; de zuivere Faustiese figuur die uit zijn aardse vorm wil los- ireken en daarvoor alles offert. Een worsteling, die op deze aarde nooit een einde vindt. Toch is hier een belangrijk erschil met de eerste bundel. Er is in deze kwatrijnen zekerheid. Eekhout leeft dit zelf uitgedrukt in het kwatrijn: Schildknaap des Doods, eens, werd ik thans schildknaap Gods O zuiv're pijn, o blijde vuur'ge trots U, Heer, te staan tot steile wacht en wering, Alhaats gepijlte opvangend. Wank'loos. Rots En met deze zekerheid moeten wij ilij zijn. Zij opent perspectieven voor een meer bezonnen kunst, die de twijfel zal weten uit te bannen. Maar niet alleen als zodanig heeft dit waarde. Daarmee zouden we dit bundeltje gave verzen schromelik te kort doen. LEO VAN BREEN. C. A. J. v. 4) In Aedibus Amoris Dishoek, Bussuni, 1930. Den Gulden Winckel, Maart 1931, f) Wijn-Verzen naar Li Tai Po, W. L. en J. Brusse U.M. Rotterdam, 1930, [Al 4) Branding-Kwatrijnen, U. M. Hol- and, Amsterdam, 1931. Late groenten in den moestuin. De dagen worden reeds aanmerkelijk korter en in verband daarmede wordt de groeikracht al belangrijk minder. Dit merken we vooral bij het zaaien en plan ten. Heel veel groentensoorten zullen, indien nu gezaaid wordt, geen vollen opbrengst meer geven. Toch krijgen we al heel wat grond leeg, b.v, van vroege aardappelen, erwten, peulen, tuinboonen, kropsla, zomerpeen, enz. Wel kunnen al deze soorten in combinatie geteeld wor den met latere groentensoorten als: kool, kroten, boonen, e.a. maar om verschil lende redenen gebeurd dit vaak niet, zoodat men nu open grond heeft, welke, zoo mogelijk nog een opbrengst moet ge ven. Dit kan ook zeer goed mits men daarvoor de juiste soort kiest. Aller eerst wordt zulke grond opnieuw diep omgespit en bemest. Voor nateelt komt vooral winterandijvie in aanmerking. De omstreeks den langsten dag gezaaide an dijvie is nu juist groot genoeg om uit te planten. We planten op 25 a 30 cm afstand, en snijden vooraf de langste bladeren half door opdat ze gemakke lijker aan zullen groeien. We kunnen nu ook weer spinazie, radijs en raapsteelen zaaien. De kans op doorschieten van spi nazie is nu zeer gering. Met het zaaien der eerste winterspinazie wachten tot omstreeks half Augustus; dan ook zaaien we de eerste veldsla. Voor het zaaien van postelein op den vollen grond wordt het nu te laat; wel zaaien we deze nu nog in bakken terwijl we voor den vol len grond winterpostelein gebruiken. Om streeks half Aug. zaaien we ook deze liefst in een bak, we kunnen er dan bij invallende koude, een raam over leggen zoodat ze blijft doorgroeien en we lang kunnen oogsten. De vollengrondsch to maten zijn nu flink met vruchten be laden, en de eerste beginnen reeds te kleuren. Geregeld verwijderen we alle zij'scheute.n tijdig zoodat alle voedsel en licht de hoofdstengel met de vruchttros hij' nieit verder Inieie wjllen? Inderdaad bleef kiji sltaan en Ikle'ek Sheila aan. Goede genade! fluisterde mevrouw Power. iM'ijn bentel! dacht .Jean in hevige spanning, wal moet ilk beginnen? .^Straks wordt lrij' wakker, ziet waar hij is, en de plotselinge verrasing brengt hem geheel van streek en dan loopt alles mis Maar toen Farquhar Sheila aiankeek. kwam er op zijn gelaat*'li andere uitdruk king. In den tuin waren de teekken er van reeds minder s'lrak' geworden. Nu ontspanden z'ij zich en er kwiaïnl een glimlachje op zijn gezicht, 'wat verliet gen, maar toch vriendelijk. De trance waarbij' zijn geest elders toefde, waaraan zijn vriend wel richting kon geven, docli geen einde vermocht te maken, was ejjn delijk verbroken door de aanwezigheid van het meisje. Maar wat gi|ng nu ge beuren? Wait zou Darol's volgend gebaar zijn? Zijn lippen openden zich, maar ,'er kwam1 igcen geluid over, zij! bewogen zich enkel, vormend een naamS'hei|ta Zij bleef hem aankijken, de anderen hielden den adem inzou hij' ontwa ken? In spanning wachtléüi z'ij! op wal gebeuren zou Heit lachje verdween van Farquhar's gelaat en kreeig weer de doodsche trékken van den bewustef loozen slaapwandelaar. Hij deed eene schrede en in volkomen atapenden toe stand liet hij zich door zijn vriend ;gef- leiden, de .trap op, lot de eerste verdie ping, dan den gang dpor, tenslotte naar zijn kamer heel aan het eind. sen ten goede kan komen. Nu nijpen we de hoofdstengel boven den 4en tros in, daar hoogere trossen gewoonlijk toch geen rijpe vruchten meer leveren. Alle koolsoorten zijn nu flink gegroeid; voor het laatst maken we alles nog eens on- kruidvrij daar we er straks niet meer door kunnen zonder de bladeren te bre ien. Overal waar we kunnen houden we den grond met schoffel en hark los, we raken dan veel onkruid kwijt, bevorderen een goede luchttoetreding in den bodem, terwijl een losse bovenlaag beschuttend werkt tegen diep uitdrogen van den grond. In 84-jariigen ouderdom is te 's- Gravenhage overleden ds. J. Knottenbelt oud-secretaris van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk', ridder in de Orde van den Nederlandschen Leieuw. Dis. Knottenbelt was predikan;t te Oude Wel tering, te Sluis (1876—'82) en te Gro ningen. In 1902 werd hem emeritaat ver leend wegens zijn benoeming tot secreta ris der Algemeene Synode welke functie hij' vervulde tot 1 Aug. 1914, toen hein eervol ontslag werd vertelend. Kerkeraad beboet. Een der Zeeuwsche corresponden ten van de Standaard meldt: Naar wij vernemen heeft mek eenige weken geleden, vanwege de Zegelwet,, 'n controle gehouden op het eiland Noord- Beveland. Deze controle is op zichzelf niet te laken. De controlcCrende ambtcr naar, oezocht ook eenige '"inwoners van het dorp Kamperland. Onder de tal rijke kwitanties van een dezer inwoiierg, bevond zich ook een kwitantie, afgege ven namens den Kerkeraad (voogdij) der Ned. Herv. Kerk voor vrijwillige kerkelijl- k'e bijdrage. Aangezien dit bedrag boveh 'dé f !10 Iwas, ging de con'teoleeriende ambt- ■tenaar met deze kwitantie als zijnde niet wettig gezegeld nieit accoord. HierV tegen protesteerde genoemde inwoner, die meende, dat deze soort kerkelijke kwitanties zegel vrij zijn. Aangezien men met elkaar geen ac coord kon krijgen en heiden hun meej. niiig vasthielden, verzocht de controleur de kwitantie mee te mogen nemén naar de Hoofdinspectie, waaraan bereidwillig werd voldaan. Men stéile zich echter de verwondering der kerkvoogdij (of ker keraad) voor, nu zij deze week bericht ontvang, dat zij beboet was m'et een boete vak f 100 wegens overtreding der Zegelwet. Men deelde aan het blad échter te Kamperland mede, dat genoemde Kerken raad deze boete in géén geval zal bét- talen, maar zich zal beroepen op eén mik nislerieele beslissing, die naar mén meen de eenige jaren geleden uit'wte>es, dat deze kwitanties vrij zijn. Voor het examen Duitsch L. O. slaagde te 's-Gravenhage de heer M. M. E. Schneider te'Goes. Vcor liet examen Nijverheidsonder wijs akte Nb. slaagde te s-Gravenhage de heer I. J. de Groot te Kloetinjge. Te 's-Gravenhage slaagde voor het notarieel examen voor deB'l II, de heer JWaverijn te K r u, i n i n ig e n. Voor het examen hoofdakte slaagde te Rotterdam de heer S. den Holland!e|r te H o e k. Men schrijft ons uit Tholeu: In Februari 18SG werd onder heit directeur schap van den heer R;. Broere, welke in 1906 als directeur van de Rijkskweek school werd benoemd, een Rijksnorm aalt Tien minuten later kwam de jonge Franschman weer heneden bij! de dames, die liem in de vestibule opwachtten. U behoeft zich njjet verder on'igd- rusil' over liem te maken; 't is alles in orde met hem, verzekerde liij IgHitmlachend doch met ernstige oogen. Ik heb hem te bed gebracht en liij slaapt nu als een 'kind. Hij! zal er van nacht wel :ni|et weer uitstappen, dijc goede jongen1 Heeft U zijn raam weer gesloten? vroeg mevrouw Power bezorgd? En de deur? Het eerste natuurlijk' wel, maar van zijn deur blijf ik! af! rijep hij met een lachje uit. Die heb ik als altijd op een kier laten slaan; hij slaapt altijd met; open deur [Waarom? vroeg Sheila. Dat heeft hij: nooit medegedeeld. Op hef kasteel deed hij dat ook altijd. Ik 'ken de reden. Vannacht zal hij1 intus- chen niet weer igaan spoken, juffrouw Curtis. Hij slaapt nu echt en njtet in trance. Portier! 1Ja, meneer. !Wil je er voor zorgen, dat het ka mermeisje vanmorgen den 'kapitein niet weklt en wacht tot hiji belt? En zou hét Ije mogelijk zijn ons aan een glas warme melk te helpen? Ik zou zon denken, dat ions dat wel goed zofu doen. (Wordt vervolgd.ji

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5