TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN MAANDAG 3 AUGUSTUS 1931. No. 180. VRIJSTELLING EN UITSTEL BIJ DE HERHALINGSOEFENINGEN. de winkeliers vragen, hoe zij staan te genover de voorgenomen sluiting om 8 uur. Besloten wordt geen adhaesie te be tuigen aan de actie tot overbrugging van het Hollandsch diep. Het Burg. armbestuur verleend een bijdrage van f 90.in de kosten der werkverschaffing. Ingekomen is een verzoek van J, Dor- leijn om pl.m. 210 m2 vroongrond te koo- pen voor bouwerrein af 1.75 per m2, B. en W. meenen, dat thans f 2.moet worden gevraagd, daar bovendien ook het mooiste stukje is uitgekozen. Be sloten wordt hierover alsnog te onder handelen. Aan de Laiidbouwvereeniging wordt f 10.vergoeding verleend voor den landbouwcursus. Besloten wordt nog enkele strookjes grond aan te koopen voor wegsverbete- ring in de kom van J. Wisse, M. Wisse en C. Wielemaker Cz, Aan Gebr. de Kam wordt besloten op dracht te verleenen tot aanleg der elec- trische verlichting in het gemeentehuis Besloten wordt de uitkomende steen van den weg naar Zoutelande te bestem men tot verbetering van het eerste ge deelte van den keiweg naar Krommen- hoeke en de oude keien te verkoopen voor minstens f 0.40 per m2. Besloten wordt voor de betaling der kosten van electrificatie een geldlee- ning aan te gaan van hoogstens f 3500 legen hoogstens 4 hi pCt. en het restant uit den gewonen dienst en van de op brengst van grondverkoop te bestrijden. De Voorzitter deelt mede dat een bespreking heeft plaats gehad tus- scben B. en W. en de brandmeesters, waarin verschillende wenschen zijn ge daan, die kunnen worden uitgevoerd, B. en W. vragen .een bedrag van f 25 voor het houden van vier oefeningen met een gedeelte van het personeel, dat z. h. s. wordt verleend. Goedgekeurd wordt de rekening van het Burg. Armbestuur over 1930 met een goed slot van f 2.056; de begrooting van dat bestuur over 1932 met een totaal cijfer van f 4.305. De gemeenterekening wordt nagezien en voorloopig vastgesteld met een goed slot van f2,739 voor den gewonen dienst en f 185 voor den kapi- taaldienst. Aan de afdeeling van den Bijz. Vrijw, Landstorm wordt een bijdrage van f 5 verleend voor een schietwedstrijd. Bij de rondvraag deelt de Voorzit- t e r mede, dat aan Ged. Staten is ver zocht, in plaats van een sprink een hui zenrij te leggen bij het voorterrein van de begraafplaats, omdat de toestand daar ter plaatse minder goed zal worden. De heeren Croppoolse en P. J a n s e wijzen op het gevaar van hard rijden en het nemen van een verkeerde richting in de kom van het dorp door automobielen, en vragen hiervoor bij zondere aandacht; desnoods met opleg ging van een verbod van langs een ande ren kant te rijden. Ook de heer Moens vraagt meer toezicht op de nalevingder maximum snelheid. De heer P. J a n s e vraagt de begraaf plaats open te stellen voor bezoek. Aan deze wenschen zal de noodige aandacht door B. en W. worden geschonken. Aan het eind der vergadering dankt de Voorzitter de leden voor hun (Ingez. Meid.) werkzaamheden in het belang der ge meente verricht in hun bijna afgeloopen zittingsperiode, brengt in hartelijke be woordingen dank aan wethouder Dekker voor de vele en goede diensten, door hem in zijn 27-jarig lidmaatschap bewe zen, en spreekt zijn beste wenschen uit voor een rustigen levensavond. Alle leden en de secretaris spreken ook den scheidenden wethouder hun diep gevoel den dank en sympathie uit, waarvoor Dekker allen zeer dankt met zijn beste wenschen voor allen. Gemeenteraad van Westkapelle. "WESTKAPELLE. Vrijdagavond verga derde de raad in voltallige zitting on der voorzitterschap van den burgemees ter. Van (de P.Z.E.M. was een verzoek in gekomen om ontheffing van art. 54 der Motor- en rijwielwet regelende het ver voer van palen «meer dan 4 m uilsteken- de buiten den wagen. De behandeliijg van dit verzoek gaf den voorzitter aanleiding' op te merken ,dat het dralen mei den aanleg van eiliectrisch licht in deze gemeente algemeene omtstelmlming wekt. Men vreest zelfs dat deze, gemeen te ook in den a.s. winter noig niet gehol pen zal worden. Opgemerkt werd ook', dat verleden jaar aan de P'.E.Z.M. een schrijven gericht was, waarin gewezen werd op de wenschelijkheid van zoo spoedig moigelijken aanleg van electrisch licht, vooral ook met het oog op het ge bruik v.a.n e en in delze gemeente geplaat ste hoogtezon-installatie, op* welk schrij ven zelfs geen antwoord was gekregen.. Besloten werd daarop, de gevraagde ont heffing te verleenen. Op oen schrijven van de afd. Nijver heid om te willen bevorderen een win- kelsluittijd, .achtte nie,n niet noodig daar op in te gaan, daar men in deze ge meente in de winkels met eigjen perso neel werkt. In verband met een schrijven van Ged. Staten om bij de banken niet te veel geld uit te zetten, niet meer da.n f 2000 als maximumbedrag of f 2 per inwoner, werd opgemerkt, hoeveel het dan mag zijn voer deze gemeente. De vooorz. merkte op ,dat het nog al zijn bezwaren medebrengt, dal hel geld welt uitgez(etl kan worden bij de bank van de Ned. Gemeenten, Naar aanleiding van den schrijven van Bergen op Zoom inzake, het bouwen van cie.n brug over 't Hollandsch Diep bij Willemstad werd besloten adhaesie op dit schrijven te betuigen. i);uiro;> werd voorgelezen oen schrij ven van L. A. Verhuist ,e.a., aangelanden aan het Kees de Voswegtelinig, waarin den raad verzocht werd niet in te gaan op liet plan lot verharding van dit wege- lin,g. Alhoewel enkele aangelanden wiéi- ,ni|g of geen belang mogen hebben bij die verharding, was men toch algeméén van meening, dat ook dit wegpling ver bard werd .De voorzitter merkte nog op, dat Verharding van dit en nog andere wegelingien niet in het oorspron kelijk plan waren opgenomen, waarom werd besloten ,dil schrijven voor kennis geving aan te nemen. Later zal onder zocht worden ,of ook nog andere we melingen in het plan opgenomen zullen wlorden. Eij schrijven van den vlecsehkeuring- dienst „OostkapelTe'' werd m'e de gedeeld dat de begrooting dienst 1932 sluit in ontvang en, uitgaaf op f S7'l50. De begrooting van het Burgerl. Armbe stuur, dienst 1932, met een totaal aan ontvang en uitgaaf vajni f 2.247 en aan onvoorzien f 212 werd z. h. st. goed gekeurd. Aangeboden werd daarop de gemeente rekening dienstjaar 1930. De Inkomsten bedroegen 1' 52.405 en de uitgaven f 45.223. Kapitaaldienst ink. f 3.766, uilig f 3.704. Daarop werd Vastgesteld hef) kohier De uiteenzetting van het doel der herhalingsoefeningen, welke minis ter Deckers op de dezer dagen te 's- Gravenhage gehouden persconferentie heeft gegeven, kan als volgt worden samengevat: „de herhalingsoefening is niet een simpele „herhaling", maar een voortzetting van de oefening in grooter verband; zij vormt de noodzakelijke sluitsteen van de opleiding, zij duurt kort in Nederland, dat toch al zoo'n bij zonder korten tijd van eerste oefening heeft, en dus dient men, nu er nog een leger is, en dat leger nog noodzakelijk is, zijn plicht ook bij herhalingsoefeningen blijmoedig te vervullen." Op zichzelf klopt dat: er is tegen deze redeneering niets in te brengen. Maar toch 't is wel eens erg lastig om uit je dagelijksche doen te breken, en soms lijkt het gladweg onmogelijk. Welnu, dan zijn er nog de vrijstelling en het uitstel Met welk een „vaderlijke zorg" al dus de minister het departement van defensie ook hier over de belangen van den militair waakt, daarbij er naarstig naar strevende het militair en liet bur ger-belang zoo eerlijk mogelijk tegen elkaar af te wegen daarvan heeft de heer Oosterhof f, hoofd van de afd. dienstplicht aan het departement, ons verteld, toen de minister had uitge sproken. Het ligt voor de hand aldus de heer Oosterhoff dat het opkomen voor herhalingsoefeningen voor de mees ten, die niet werkloos zijn, last en moei lijkheden, soms gepaard met financiëele nadeelen, met zich brengt, zij het voor den een meer en voor den ander minder. En het is dan ook niet te verwonderen, dat menigeen een poging doet om öf er geheel af te komen öf op .een tijd op te komen, die hem beter gelegen komt, öf wel op bepaalde dagen vrij zou willen hebben, in een ander garnizoen zijn (oefeningen zou willen volbrengen, de oefening in tweeën gespitst zou willen zien en wat al niet meer. Het spreekt vanzelf, dat uit oefenings oogpunt beschouwd, dergelijke facilitei ten alle uit den booze zijn. De duur van de eerste oefening en van de herhalings oefeningen is tot een minimum beperkt. Daar kan eigenlijk niets af en wil men de herhalingsoefeningen voldoende tot haar recht doen komen, dan dienen zij ook plaats te hebben in het daarvoor bepaalde tijdvak. Een en ander spreekt te sterker, als men bedenkt, dat ieder dienstplichtige tot zijn 40e of 45e jaar kan worden opgeroepen om in geval van mobilisatie diensten te bewijzen. Er moet voor gewaakt worden, dat hij in dezen langen tijd niet te veel aan ge oefendheid verliest. Het verleenen van diverse faciliteiten kan dus slechts op uiterst beperkte schaal geschieden. Dat geldt wel het allermeest voor het verleenen van vrijstelling. Er wordt vrijstelling verleend o.a. aan dienstplichtigen, die in het buitenland hun broodwinning hebben en meer dan 15 K.M. van de Nederlandsclie grens wonen. Wie hier te lande woont kan ge makkelijker nog eens een oog op zijn zaak houden dan wie in het land, waar hij zijn bestaan vindt, tijdelijk moet ver laten. Ook zal hij, die in het buitenland een betrekking bekleedt, nog veel meer gevaar loopen, deze blijvend te verlie zen bij tijdelijke afwezigheid dan wie in Nederland woont. Waar nog bij komt, dat hij dan gewoonlijk niet door een an deren Nederlander, maar door ëen Kruiperig 'beleefd gaf de directeur van net hotel, die voor hef eerst van zijn teven zooiets m'eemaakte, een verklaring wal er stond tje gebeuren. Het speet hem onlzelifend, maar het was zijn plicht Het was enkel een. formal!frit, maar hij moest de geëerde gasten vcr- Io verzoeken hun kamers te laten door zoeken. ^en onderzoek F Sheila voegde zich hij de wagende schare en vroeg mede-. Wat is er aan de hand? Waarom' een onderzoek? Waarnaar? Als antwoord op die verwarde vra gen trad thans de hoofdoorzaak van al die herrie binnen. Toornig' als een opge jaagde ileal koensclie haan, het hoofd om hoog en antet bliksemende oogen ste vende nfadame Collrell de zaaf «innen. Woedend schreed zij naar het midden de aandacht van allen trekkend. Zij werd geflankeerd aan de eene zijde door haar koerier, een erjg Verschrikt kijkenden, donker getinten Franschman, aan haar andere zijde schuifelde vol ontzetting de hotelier, die schichtig maar alle kanten keek. Madame Cottrell was slechts half ge kleed. Een wollen gehaakt jasje had zij over haar nachtcos tuum! aangetrokken en •daarover weer een hermelijnen mantel vreemdeling vervangen wordt en dientengevolge het leger van werkloozen hier te landen zou komen vergrooten. Het getal dienstplichtigen, dat wordt vrijgesteld, is uit dezen hoofde reeds vrij aanzienlijk en kan zeer bezwaarlijk nog verder worden uitgebreid. Vandaar dan ook, dat op het gros der aanvragen om vrijstelling verder afwijzend moet moet worden beschikt. Buiten de ge schetste gevallen komen er echter töch nog telkens andere voor van zóó bij zonderen aard, dat vrijstelling niet te vermijden is. Doch als algemeene regel geldt, dat ieder de verplichtingen moet nakomen, welke op hem rusten. Het is iets gewoon-menschelijks om het eigen leed en ook den eigen plicht als het zwaarst te beschouwen en dit demonstreert zich ook bij de duizen den verzoeken, welke jaarlijks bij het departement moeten worden behandeld met betrekking tot de herhalingsoefe ningen. De bakker vindt, dat hij er toch nog moeilijker voor staat dan de kapper, en de slager, di.e de moeilijkheden voor een bakker en een kapper erkent, vindt veelal toch, dat voor een slager het toch nog heel wal anders is. Wie een klein bedrijf heeft, acht zich onmisbaar omdat hij met weinig personeel werkt, en wie een groot bedrijf heeft, acht zich onmis baar omdat zijn personeel zoo groot is. Geldt als beginsel, dat ieder zijn. plich ten moet nakomen, iets anders is het, dat wel in véle gevallen op de eene of andere wijze de druk van den dienst plicht wordt verlicht. Dit gebeurt op ver schillende wijzen. De voornaamste zijn uitstel van opkomst en kost winnersvergoeding. Uitstel is uit den aard der zaak niet zoo nadeelig voor de militaire belangen als vrijstelling. Toch moet ook met uit stel voorzichtigheid worden betracht, want in het gunstigste geval dat is, wanneer de dienstplichtige een vol jaar uitstel krijgt en het volgend jaar opkomt in het algemeene oefentijdperk onder vindt men toch nog de bezwaren van sterkte-schommelingen, welke in het bijzonder worden gevoeld, voor zooveel de dienstplichtigen een rang bekleeden. En het is bovendien aan de orde van den dag, dat iemand, die uitstel heeft gehad, later komt betoogen, dat de moeilijk heden niet verminderd zijn en opnieuw uitstel noodig is, Een reden te meer om niet te scheutig te zijn. Ook wordt uitstel verleend tot een anderen tijd van het jaar. Er wordt zelfs elk jaar een speciale maatregel getrof fen om de gelegenheid te scheppen, een aantal dienstplichtigen in den wintertijd hun herhalingsoefening te doen volbren gen, Dit dient hoofdzakelijk voor per sonen, die hun verdiensten in een ge deelte van het jaar voor het geheele jaar moeten maken. Een sterk voorbeeld vor men de haringsvisschers. Oo k komen tal van dienstplichtigen dit uitstel vra gen, omdat ze 's zomers meer verdienen dan 's winters. Doch dit is een gewoon verschijnsel, zoodat er niet aan te den ken valt om aan al dezen het uitstel toe te staan. Toch beloopt het getal uitstel-genie tenden meer dan men wellicht zou den ken. Het vorig jaar bedroeg het nage noeg 3400, op 34.000 oproepen. Dan hebben we de reeds genoemde kostwinnersvergoedingen. Wanneer het gaat om kostwinners, die voor het eerst in dienst moeten, wordt de voorkeur gegeven aan vrijstelling. Dat is aldus in de wet geregeld. Voor eiken vrijgestelden kostwinner in het alge meen is het althans zoo kan de weer macht dan een ander krijgen en voor het gezin zou het dikwijls een te groote last beteekenen, als de kostwinner er ver scheidene maanden uit moest, ook al krijgt men kostwinnersvergoeding. Bij de herhalingsoefeningen wordt omge- 11 «ggggg geworpen. Haar gelaat w,as slechts half gepoeierd toen zij naar 'beneden stol in de en haar weelderig zwart haar, dal zij in een vlecht had samengebonden, deed denken aan een half uitgewrongen tafellaken. Niettemin schreed zij met op geheven hoofd alsof zij in baltenue was, naar het midden van de zaal. Daar bleef zij een oogenblik zwijgend staan om ver volgens, misschien wel voor de twintig ste maal met luider stem uit te roepen; -Mijn parejs Mijn parelcollier Waren er parels verdwenen? Een ho teldiefstal? Was het niet begrijpelijk, dat de gas ten zich om haar heen verdrongen en voor een oogenblik geen hoofd hadden om te denken aan hun afspraken om trent een skitochtje of een partijtje tobogganing? Ieder had wat te vragen: Wat beteekent dat? Neen maar Een parelcollier? Wat zegt die Spaansche dame toch Verdwenen? Wit dat zeggen ge stolen? Zij beweert, dat ze spoorloos weg zijn Wanneer is dat gebeurd Lieve hemel, waarom heeft zij dan niet al haar kostbaarheden bij het bu reau gedeponeerd? Wanneer heeft zij ze gemist? ïntusschen deed de stem van madame zich boven alles uit hooren. In rassen woordenstroom deed zij haar beklag, maar nu zij zoo luidkeels sprak,, was het aan haar accent maar al te duidelijk te hooren, dat zij uit verre gewesten kwam. keerd juist de voorkeur aan vergoe ding gegeven boven v r ij s t e 11 i n g. Want elke vrijstelling van herhalings oefeningen heeft ten gevolge, dat er weer een dienstplichtige meer in ge oefendheid te kort schiet. Men denke hierbij niet alleen aan herhaling van het vroeger geleerde, maar ook aan het bij brengen van kennis omtrent veranderin gen in reglementen enz. En al zouden sommige dienstplichtigen een. herhalings oefening voor hun eigen geoefendheid kunnen missen, dan'is hun tegenwoor digheid toch noodig om de oefeningen voor de aanvoerders tot haar recht te doen komen. Wat nu de toepassing van het vergoe dingsinstituut betreft, kan worden me degedeeld, dat het getal vergoedingtrek- kenden, voor zooveel de herhalingsoefe ningen betreft, per jaar ongeveer 7 4 0 0 beloopt. Het bedrag van elke vergoeding is afhankelijk van hetgeen volgens een aangenomen maatstaf voor levensonder- hood noodig wordt geacht en voorts van hetgeen door de afwezigheid van den dienstplichtige gederfd wordt. Het maximum bedraagt f 2.50 per dag. Op elke 100 vergoedingtrekkenden zijn er zoowat 45, die dit maximum genieten. I Na deze uiteenzetting zijn door enkele aanwezigen nog vragen tot den minister gericht, die met groote bereidwilligheid en openhartigheid beantwoord zijn, en daarop vereenigde men zich aan een ge zamenlijke maaltijd, waar uit den aard der zaak nog heel wat over het voren staande werd nagepraat. Onze hoofdindruk blijft echter: waar deering voor dit blijk van begrijpen, niet alleen van de rechten, maar van de be hoeften van de pers, waarachter de be hoeften van het Nederlandsclie volk staan, dat immers graag het hoe en waarom der dingen wil weten, en daar op recht heeft. wiiiiiriTTiTiavrrr mh mi i Hir.óri rranüir"rwnTlmrnrurtmf r»i, - Niet aanvaarden van gekochte tarwe. Het lid der Tweede Kamer de heer Kersten heeft aan den mini stier van bin- nenlandsche zaken en landbouw ge vraagd Is het' den minister hekend, dat met name in Zeeland graanhandelaren weigeren door he;n gekochte tarwe te aanvaarden, tot groot ongerief van de landbouwers, die geld behoeven Kan de minister mededeelen, of deze weigering grond vindt in de onzekerheid of de regeering deze geschatte en ver kochte tarwe inderdaad afnemen zal? Is de minister bereid ten spoedigste maatregelen te treffen om alle landbou wers ingfelijke rechten ie doen deelen?, WALCHEREN, Gemeenteraad van Biggekerke, BIGGEKERKE, In de vergadering van Vrijdagmiddag werd medegedeeld, dat aan de gemeente Middelburg f 322,92 verschuldigd is voor het Nijverheidson derwijs en dat het aandeel in het nadee lig slot van den vleeschkeuringsdienst bedraagt f 28.90. Inzake de winkelslui tingswet zullen B. en W. de meening van Wanneer madame op dien toon sprak, verklaarden Fransche vrienden, dat geen sterveling haar voor een Franpaise zou houden. Haar Engelsche kennissen zeiden schouderophalend: Natuurlijk is het wel best te mer ken, dat die arme Inez geen Engelsche is.... maar \erder lieten ze zich niet uit. De neven en nichten van haar vader verzekerden elkander, (dat tante Inez nooit een typische Spaansche kon hee- ten, en zelfs haar zoo verdraagzame, altijd vriendelijke schoolvriendin, me vrouw Power, moest erkennen, dat er oogenblikken waren, dat het haar tot dankbaarheid stemde, dat Inez zich niet kon beroepen op een Amerikaansch burgerrecht. Een dier oogenblikken werd thans doorleefd. Haar hermelijnen mantel over haar half dichtgeknoopte jasje samenhoudend, terwijl haar zijden nachtcostuum er on der uit kwam, gaf Inez met haar schril stemgeluid een uiteenzetting aan de samengestroomde schare Toen zij bezig was met pakken, heeft mijn kamermeisje het ontdekt. Zij heeft in alle hoeken en gaten gezocht en tenslotte gevraagd, mij wakker te ma ken om mij te vragen waar ik het snoer had gelaten. Ik deelde haar mede, dat ik het ditmaal bij uitzondering, in de onderste lade van mijn kleerkast had ge borgen. In een doos natuurlijk. Doe me nu niet zulke malle vragen Dat was gisteravond. Maar in den afgeloopen nacht is een gemeene dief bij mij bin nengeslopen en heeft mijn parels gegapt. Had ik ze in de brandkast moeten de- poneeren? Zeker weet ik, dat ze er dan niet uit zouden zijn gehaald. Maar waar om staan jullie me daarmede aan mijn ooren te leuteren steeds crescendo maLlooten! Ze lig|g|cn ca- bijna altijd in! Dat spreekt van zelf Tweemaal heeft mijn koerier ze aan u gebracht om ze in de safe te bergen. Eigenlijk moest ieder overtuigd zijn, dat mijn parels, als gewoonlijk, in de brandkast lagen. In den afgeloopen nacht.... Ja, dat zeg ik u juist ik heb ze op mijn kamer gelaten Dat heeft de een of ander ont dekt En nu zijn ze verdwenen, dispa- rues, hin Die onthullingen vervulden de schare met verbazing en ontzetting en er wer den van alle kanten opmerkingen ge! maakt, die niet altijd vriendelijk waren voor de bestolene. Er was slechts één gast, die den toestand duidelijk inzag en hij werd vervuld van afgrijzen bij de gedachte aan wat naar zijn overtuiging was geschied, Mijn hemel En dus toch flitste het door zijn gedachten. Het meisje heeft ze dus toch gestolen. Wist ik niet, dat zij dat van plan was? Die madame Cottrell vroeg er haast om en bij Joost, zij heeft nu haar verdiende loon Ja, die misdadige zorgeloosheid, waarop die vrouw gistermiddag prat ging in het res taurant, heeft haar de straf bezorgd, die zij verdiende. Zij deponeerde dus het collier in zijn doos in de lade en zij verliet 'haar kamer zoodeir de deur le sluiten. Nu is het gebeurd Een ontzettende angst beving hem. Aan niets anders denkend, was hij ver stijfd van ontzetting bij de gedachte aan Sheila, die dievegge, die hij nog wel bij tijds had gewaarschuwd. Zij had zijn waarschuwing in den wind geslagen. Nu had zij het gedaan en hij kon niets uit richten om haar te redden. Werkloos zou hij moeten toezien, hoe men haar zou beet pakken en wegslepen. Naar de gevangenis De gedachte deed hem een rilling door het lijf gaan. Hij had jaren van zijn leven willen geven, wanneer hij daardoor in de mogelijkheid had kun nen komen om naar voren te springen, haar bij een arm mede te sleepen, de zaal uit om dan met haar te vluchten. Maar er viel niets te doen. Hij kon geen vinger uitsteken om haar te redden. Hij dorst zelfs niet naar haar kijken. Maar op het zelfde oogenblik had hij niet den moed om niet naar haar te kijken en hij zag een gelaat, dat hem opnieuw met verbazing vervulde. In plaats van angstig en schichtig om zich heen te staren, trachtend aan aller blikken te ontko men, stond Sheila met even nieuws gierige oogen als de anderen het beloop van de zaak af te wachten. Het was precies een schoolmeisje, dat bij toeval op de openbare straat iets ziet gebeu ren en zich bij de menigte voegt om te kijken hoe alles afloopt. Was dat nu ko medie en zou zij die komedie zelfs we ten voort te zetten, wanneer zij naar het politiebureau werd gebracht? Of zou dat werkelijk een bewijs van haar onschuld kunnen zijn (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5