LAATSTE BERICHTEN. CORRESPONDENTIE. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. RECHTZAKEN. Te houden Aanbestedingen GEMENGD NIEUWS. BEURS» EN WISSELKOERSEN. NAGEKOMEN BERICHTEN BUITENLAND. Algemeen Overzicht. BEURSTHERMOMETER VREEMDELINGENBEZOEK. Het was oo'k heden weder zeer druk in de stad, want behalve de 2300 passa giers van de lijn Bres'ktensYlissingen, en de 70 auto's, die per motorveer en re- servenoot waren overgezet, waren er oolk nog honderden andere vreemdelingen en tientallen auto's van elders in de stad. KINDERRECHTER, Met ingang van 1 September is be noemd tot lid van de enkelvoudige Kamer, belast met de behandeling van kinder zaken bij de rechtbank alhier, de heer mr, J. H. Bybau en tot plaatsvervangers de heeren mrs. A. van der Hoop, Th. Portheine en J. W. Zijlstra, alle rechters alhier. DiEi TERUGTOCHT VAN DE ZEPPELIN. De Ossoaviachim deelt officieel mede dat de Graf Zeppelin hedenmorgen om 15 h 50 boven het vliegveld van Leningrad 'verscheen. Met behulp van een parachute werd de mededeeling omlaag geworpen, waarin de commandant van het vliegveld ervan op de hoogte werd gesteld dat het luchtschip tengevolge v,an de ongunstige -Weersomstandigheden niet te Leningrad torn landen. De Graf Zeppelin passeerde heden morgen te 11 'h 40 de stad Memel'. Het luchtschip wordt hedenavond te gen 7 h (Op !be,t Berlijhsdhe vliegveld Tem»- Delhof verwacht, waar de eerste landing na de vlucht over het Poolgebied zal worden gemaakt. Waarschijülijk zal de landing door de verschillende Diuitsche zenders worden uitgezonden. EEN VOORLOOPIG MORATORIUM? Uit Berlijn wordt gemeld dat de rijlks- regeering zich waarschijnlijk gedwongen; zal zien om voor het buitenland een kortstondig voorloopig moratorium af te kondigen wanneer zij er niet in slaagt m®t de kleinere Diütenlandsche banken tot overeenstemming te komen over de Duitschland geïnvesteerde credieten. Om! deze Banken aan te mloedigen zal de rïjksregeering hun de garantie van de stabiliseering van de mlomenteel in Rijksbank en van de Diuitsche industri- eelen aanbieden. Een. eventueele afkon diging van het moratorium ,zou geschie den in overeenstemming met de groote commissie—banken teneinde de uitwer king van een dergelijke» maatregel op het Duitsche credietj (zooveel mogelijk te verzwakken. 1 De Engelsche Australië-vliegster An- ny Johnson die Dinsdag uit Engeland is gestart voor een tocht naar Tokio is gisteren van Moskou naar Kazan, 450 mijl ten oosten van Moskou, gevlogen STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen de •volgende prijzen: f 5000: 7290 f 1500 19730 f 1000: 811 veelvuldig wordt besteld dan in de kom der plaats, mogen tijdens de openstelling van het kantoor of waar mogelijk van het station voor den postdienst ter plaat se eveneens kosteloos worden afgehaald, een en ander voor zoover zulks zonder kosten voor het Staatsbedrijf kan ge schieden en de belangen van den dienst er zich niet tegen verzetten," Het is ons bekend, dat van deze faci liteit reeds hier en daar gebruik wordt gemaakt; lezers die er niet mede bekend waren, kunnen er echter wellicht hun voordeel mede doen. Ind. Stoomvaartlijnen. Indrapoera, (uitreis) p. 29 Suez. Baloeran, 29 v. Rotterdam1 n. Batavïav Dempo, 29 v. Bajtavia n. Rotterdam. Patria (thuisreis) 29 v. Southampton. Insulinde, (thuisreis) p. 28 Perim'. Cihr. Huygens, (thuisreis) 29 te Genua. Ter civiele zitting van de rechtbank alhier zijn beëedigd de heeren mr. Ph. R. Hugenholtz als plaatsvervangend kan tonrechter te Goes, B. A. van Verre, als waarnemend notaris te Koudekerke en ir. J. Volkers als ingenieur van den Rijkswaterstaat te Middelburg. Aan onze post-abonnees. Het hoofd bestuur der P. T. T. heeft aan de Post- commissie uit de vereeniging „De Neder- landsche Dagbladpers" bericht, dat reeds geruimen tijd in het belang der geabon- neerden op dagbladen, aan wie de courant per post wordt gezonden, een maatregel is getrof fen, die blijkens ingekomen ambtelijke berichten niet overal bij het publiek van voldoende bekendheid schijnt te wezen. De Directeur-Generaal verzoekt daar om op deze regeling de aandacht van belanghebbenden te vestigen: „Dagbladen, welke op den dag van ver schijning op een zoodanig tijdstip ter plaatse van bestemming worden aange bracht, dat zij dien dag niet meer wor den besteld, mogen gedurende een door den betrokken directeur te bepalen tijd vak zoo noodig na sluitingstijd van het kantoor of hulpkantoor, kosteloos worden afgehaald aan het kantoor of waar mogelijk aan het station voor den postdienst ter- plaatse; poststukken, waaronder dagbladen, welke op den dag van aankomst niet meer in de bestelling worden opgenomen, doordat zij bestemd zijn voor personen, te wier huize minder Wio ensd ag 5 Augustus v.m'. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg, 't verbeteren gedeelte Rijiksweg op den Sloedaml behoorende wer ken verbeteringen Rijkswegen in Zeeland. Raming f - 4000. Zie Staatscourant 6 J.uli '31. Woensd ag 12 Augustus v.m'. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg, 't maken rijwielpaden cementbe- ton met bij'k. werken gedeelte Rijksweg Bergen <op 'Zoo'ml enz. (ondjer de gelui. Kruiningen). Raming f 35.400. Zie Staatscrtj. 15 Juli 1931. Wioensdag 12 Augustus v.m. 11 uur, Abdij „te Middelb urg namens Ged. Staten van Zeeland: het uitvoe ren werken 'tot inrichting drijven de aanlegplaats te Zierilklzee t.b. Prov. Stoombootdienst O. Schelde. Raming f 55.600. Zie Midd. Crt. 22 Juli '31. "Woensdag 26 Augustus v.m-. 11 uur gebouw Provinciaal bestuur te Mid delburg, het verbeteren, met bijfe werken, van een gedeelte van den Rijiksweg, gelegen in den Ouden Kraaijertpolder en op den Anhe- veredijk', gem. 's-H.-Arendskerite. Raming f 12000. Zie Staatscrt. 28 Juli 1931. "Wioensdag 26 Augustus v.m. 11 uur gebouw Provinciaal bestuur te Mid delburg, het herstellen roldeuren Oostsluis, kanaal door Z.-Beveland te Hansweert. Raming f 5200. Zie Staatscrt. 28 Juli 1931. Woensdag 26 Augustus v.m. 11 uur gebouw Provinciaal bestuur te Mid delburg, het maken, stellen en gangbaar opleveren 'ijzeren toldeur Oostsluis, 'kanaal door Z.-Beveland te Hansweert enz. Raming f 26>25. Zie Staatscrt. 28 Juli 1931. overleed een half uur later. Woensdagavond werd te Hengelo op den Enschedeschen straatweg een pas- seerende jongeman S. D., genaamd door een vrachtauto gegrepen en tegen de straat (gesïinjg|erd* waardoor hij meL het hoofd onder den wagen terecht kwam en op slag dood was. Toen de 19-jarige mej. J. S. per rijwiel den Puttersberg onder Sc!bin nen afreed, was zij op een oog(enblilk het stuur niet meer meester. Het meis je viel en werd met zware hersienstehud;- ding bewusteloos in zOrgwekkenden toe stand naar de ouderlijke woning gebracht. Dinsdagavond kantelde een vracht auto te Hoog-S,oeren, als gevolg van het feit, dat de bestuurder S. zich niet ^stoorde aan een gangbare snelheid en met een on verantwoordelijken vaart reed. Terwijl de wagen naar rechts om'sloeg bevond de jeugdige II. B. zich op de treeplank. Zijn toestand is zeer zorgelijk. De andere inzittenden kwamen er zonder verwondingen af. Branden. Te Huissen (Betuwe) is Woens dagavond afgeorand de groote "hofstede van B. De bewoners werden mlet groote mbeite gered. 14 varkens kwamen in het vuur om1. De oorzaak van den brand is onbekend. ONGEVAL BIJ SCHIETOEFENINGEN. In het klamp van Laren is Dinsdag tijdens de oefeningen op de heide bij Het Blulk, de kaderlandsloumer P. uit den Haag, in den rechterolksel getroffen, meldt de N. Rott. Crl., door een schot imet een losse patroon. Ziijin toestand is redelijk. Het ongeval is gebeurd tijdens een igei- vechitsoelening. Een andere kladerland- Stormer heeft het schot doen afgaan. MET BROODMES GESTOKEN. Te Go uda heeft Woensdagmiddag een ern stige vechtpartij plaats gehad tusschen de gebroeders K. S, en H. S. Aanvankelijk bepaalde het «meningsverschil zich tot een woordenwisseling maar daarna ging men elkander met de vuist tie lijf en ten slotte haalde R. S. in zijn woning een broodmes, waarmede hij zijn broer in den rechter benedenarim' stak. EEN „GRAPJE." Woensdagavond is in een café aan de Jonker Fransstraat te Rotterdam stevig gevochten. Een kunstschilder, die in het café zat, Ih'eeft voor de ,grap een glas bier omhoog ge gooid. Fen paar 'bezoekers kregen het bier over zich heen, waardoor de vecht partij is ontstaan. Een van de bezoekers, die de straat op wilde vluchten heeft een klap gekregen, waardoor hij1 een vrij ernstige hoofdwonde opliep. Vele bezoe kers hebben 'n bloedneus, 'n blauw oog of een kapotte lip. opgeloopen. Ongelukken. Woensdagmorgen is op den Zeddam- schen weg te Et ten (Geld.') eenDuit- scher door een auto aangereden. De man werd ernstig gewond. De 52-jarige koopman J. de J., vader van zes kinderen, viel Woensdagmorgjen v,an zijn fiets te" Princenhage en kwam onder een juist passeerenden wagen, ge laden met steenen terecht. Een der vielen (ging over het lichaam. De man AMSTERDAM, 30 Juli. Het eerste getal is de vorige no teering, daarop volgt de officieele no teering van heden. Ned. 22 A-B 1000-6 10l3/8—lOls/s. Ned. 31 1000-4 1003/4—101/4. Ned. 17 IOOO-41/2 1025/8-1021/2. Certificaten-3 78/478Vs. Cert. N.W.18.-21/2 66%— 66/4. •Duitschl. pndst. 100-7 783/8761/$. Engl. W.L 50-200-5 102/4—102. Goes '30-4 99 Zeeuws. Ilyp. B-4/4 101101. A Amsterd. Bank 139140i/2. A Bank Assoc. 38 C Rott. Bankver. 92i/492i/2. A Pref. Jurigens A 1037/8103/4. A Ver. Papf. v. Gelder 90/490/4. C Am. Car. en Foundry 2018i/4. C Am. Smelt en Ref. 34i/8—321/s. C Farbenind. I.G. 100—100i/8. C 'U. Sitates St. C. 87/4—85/4. C C. Publ. Serv. 10/4—934. C North Am. Cy. 65/4— 64/4. A Born. Sum'. H. Mj* 133/4—133. A Ned. Wol Mij. 35i/s—353/4. A Singkep in Mij. 105/4 A. J. C. Japan Ln 40/4—40. A Rotterd. Lloyd 108/41093/4. A S.M. Nederland 111 1/2111/4. A Amst. Thee C.M. 39—37. A Houth. Alberts 65/4—65. C Peruvian C. Pr. 1212//4. A Erie Spoorweg 22)4. A Southern Rlw. 32%31 C Union Pac. Rr. 155%155%, C Int. Nickel Cy 13%13. A Koloniale Bnk. 110105%. A N.I. Hbk. 1000 106%—102%. C Ned. H. M. 1000 118—116%. A Alg. Kunstz. U. 55%53-55%. CONSERVENFABRIEK TE MEDEM- BLIK AFGEBRAND:. Woensdagsavond brak! door onbekende oorz'aak brand uit in de ConservenfahWek! van de firma Kooy en Trompetter te Miedembli'k. Het Vuur vond gretig voedsel in de oude gebouwen en woedde zieer sterk'. Ook de naast gelegen pakhuizien stonden in lich ter laaie. De vTam'men laaiden hoog op uit het uit steen opgetrokken fabriek'sl- gebouw, dait twee verdiepingjen hoog is. De brandweer was, zelfs meit assisten tie uit Hoorn en Wervershoek volslagen machteloos en zag zich gedwongen haar .arbeid te bepalen tot het nathouden en beschermen van de gevaar loopende be lendende perCeelen. Tegen half twaalf 'k'on men zeggen, dat deze brand, een der .grootste die Medemblik in tijden heeft gezien, weer tot het verleden behoorde. Het kasteel Radbout, dat eenigen tijd vrij veel gevaar liep, bleef Igjes'paard. De fabriek is geheel uitgebrand. OrnJ- trent de oorzaak konden wüj' nog geen na/- dere inlichtingen verkrijgen. De br.and is omlstreeks kwart voor negen ontstaan in het bovengedeelte van de fabriek. Het personeel had te half negen hét (gebouw verlaten. ZEILBOOT OMGESLAGEN. Bij' St. B rie ux is Woensdag een zeilboot, waart- in zich vijf personen bevonden, omigeslaj- gen. Vier der inzittenden verdronken. Een hunner werd gered. KAMPONG AFGEBRAND. Ansta meldt dat de Kampong Berare Mojohilir onder,afd. Soembawa, geheel is af gebrand. 70 huizen en 20 loemboengs zlijn verloren. Er zijn geen menschenl'e- vens of verlies aan vee ite betreuren. De schade wordt geSchalt oip f '1D.000. EEN MOORD. In het stadsboislch te Essen heeft een ruiter op een wandel rit het ïijik van een jong meisje gjevon,* den ,dat bij' nader onderzoeik vermoord bleek'. DOOR EEN VEULEN! GETRAPT. Het 2/4-jarig dochtertje van een land bouwer te Weh 1, dat de deur van den! paardenstal had Tasgema.akt, werd door een veulen zoodanig getrapt dat zij aan de gevolgen, (is overleden. 2000 KATTEN GEGAST. De maat schappij tot vervaardiging van fosfeen- gas te Keulen heeft zich 'aan hef werk' gezet om óp 2000 katten proeven tel mek men, welke uitwerking fosfeengas op de menschen heeft. In het bericht, over deze proefnemingen staat: „De katten spron gen wild in de ruimte op en neer, tever geefs trachtten zij te ontkomen. Vocht droop uit oogen en mond. Tevergeefs traclittjen zij met hun pootjes de pijn. aan de oogen te lenigen. Aangezien het gas zwaarder is dan lucht, hielden zij' de 'koppen zoo hoog mogelijk opgericht, ooi' zoodoende te kunnen ademen. Dan drukte de professor in de henne op ca knop; in de ruim'te begon eein ventilator te werkCn. De monden der dieren gin gen wijd open staan er vortnde zich een schuim, de koppen liepen blauw aan, tot dat de eene kat na de andere yan uitjput- den zwaar te lijden onder krampen en ting neerstortte. Eenigen 1 der dieren had- trekkingen. Zelfs, nadat mén de dieren udt de vergiftigde lucht gehaald (had, moesten zij binnen 24 uur sterven. Een der dieren stierf eerst 14 dagen na de proefneming". GROOTE VERDUISTERINGEN. Bij een stedelijk inkoopbureau te Keulen zijn bij een onverwachte controle groo te verduisteringen ontdekt. Een 34-j!arig ambtenaar, die sedert lange jaren in ge meentelijken dienst was, heeft in den loop van de laatste jaren bedragen ver duisterd, die tot een bedrag van ruim 100.000 Mark zjjh opgeloopen. De amb tenaar is gearresteerd. NOODWEER IN SAUERLAND. In het Sauerland hebben hevige onwe- ders gewoed. Te Meggen werd een ar beider, die een tent voor hef sportterrein opsloeg, door den 'bliksem! getroffen en gedood. Zijn zoon werd eveneens getrof fen en verlamd. In Friedewald 1 werd een hut, waarin verscheidene vrouwen, die op het veld werkzaam' waren, toevlucht hadden ge zocht, door den nliksemj getroffen. De hut Drandde geheel af. De vrouwen kon den echter worden gered met uitsonde ring van een, die terstond gedood was door den oliksem'. De minister van defensie heeft een commissie ingesteld ten einde hem van voorlichting te dienen betreffende de mogelijkheid om door reorganisatie van de vredes samenstelling van de wapens der infanterie en artillerie een organi satie van het leger in tijd van vrede te verkrijgen welke ten behoeve van het personeel minder uitgaven vordert dan de huidige, zoodat een betere verhou ding kan worden geschapen tusschen de uitgaven voor het personeel en die voor het materiaal der Koninklijke land macht. Het Engels che bankdisconto' is heden verhoogd van 3/4 tot 4/4 pet. A v. Berkels Pat. 42%42, C Calvé-Delft 80%—80%. A C. Suiker Mpij. 30%30%. A Int. Viscose 14 A Küchenm. I. Ace. 14%13%-14%. A Ned. Ford A.M. 258—251%-59. A Philips Gem, B, 92%88-92%, C Unilever 153%151%-55%. C Anaconda Cop. 51%—49%-51, C Bethlehem St. 41%38%-37%, C Gen. Aviation 4%4%-%. A A.N.I.'E.M.—N.B, 218%--—. C A. Gas El Cy 12%—12. C Cities Serv. Cy. 10%10. C Midd. West Ut. 17%—17%-%. A Alg. Explor. Mij. 7073%. A Boeton Mijnb. 29%30%. A Kon. Petr. Mpij. 202%—200%-05%, C Contin. Oil Cy. 8%-8%-%. C Shell Union O.C, 6%6%-%. A Holl. Amer. Lijn 9% A K.N. Stoomb, Mij 38 A Ned. Scheeps. U. 111%109%, A H.V. Amsterdam 309302%-09. 9 De Pooltocht van de „Graf Zeppelin". De Hamburg-Amerika lijn deelt mede, dat de Zeppelin volgens bij haar binnen gekomen draadlooze mededeelingen in de morgenuren van den 29sten zich bo ven Nova Zembla bevond. Volgens een latere mededeeling heeft de „Zeppelin" koers gezet naar Lenin grad, waar het Donderdag hoopt aan te komen. Naar verluidt passeerde de Zep pelin gister om 20 h M.E.T. boven Ar- A Java Cult. Mij. 224%223, A N.I. Suiker U. 126%127-30. A Poerworedjo S.O. 23%22%, A Deli Batavia 190—185-83. C Deli Mij. 1000 219—211%-14, A Senembah 268%259-62, C Chicago Milw. 5%5-%, A Amst. Rubb, C. 77%74%-76%. A Deli-Bat. Ruubb. 37% A Hessa Rubber 48%46%. A Serbadjadi S.R. 43%>41-42. A V.I.C. Ondern. 3639. C Interc, Rubber 2%2%. Prolongatie 2%2%, WISSELKOERSEN. 29 Juli 30 Juli. Londen 12.05 12.05/4 Berlijn 58.87/4 58.90 Parijs 9.72/4 9.731/4 Brussel 34.64 34.65 Zwitserland 48.40 48.47/4 Kopenhagen 66.35 66.35 New-York 2.481/2 2.48/4 changelsk, Op den terugweg zal heden een tusschenlanding te Leningrad wor den gemaakt. Volgens een draadloos bericht uit Kroonstad is Graf Zeppelin om 21 h 28 M. E. T. boven het Onega meer gezien. Het luchtschip vaart met groote snel heid. De leider van het draadlooze station van de luchtschepenwerf te Friedrichs- hafen, Spech, die op voorstel van dr, Eckener met eenige heeren van de Duit- sche vereeniging voor radioexperimenten tijdens den pooltocht van het luchtschip het toezicht op den radiodienst op de werf heeft overgenomen, deelt mede dat niet verwacht is dat na het passeere» van den 80sten breedte graad (poolgrens)' contact met het luchtschip mogelijk zou zijn. Eenige hoop had men nog dat de verbinding in de nachtelijke uren moge lijk zou zijn. In den afgeloopen nacht had het luchtschip draadloos contact met' het stoomschip „Resolute" dat zich op Wsg bevindt van Reichjavick (IJsland) naar Spitsbergen. De laatste directe verbinding met het radiostation Friedrichshafen had plaats in den nacht van Maandag op Dinsdag. De geluidsterkte was toen zeer goed te noemen. In den afgeloopen nacht kon' zelfs het groote radiostation Norddeich' geen verbinding met den Zeppelin tot stand brengen. Telegrammen die in den- loop van Maandag binnen kwamen deel den mede, dat het luchtschip zich be vond boven het kustradiostation Vardoe- dat de berichten deels draadloos, deels per kabel, doorzond. Dat men uit het Poolgebied niets meer hoort op den kor ten golf van het luchtschip houdt verband met de bijzondere atmosferische toestan den, vooral omdat daar geen nacht, doch een schemertoestand heerscht van voor- bijgaanden aard die, het is bij herhaling geconstateerd, de draagwijdte van korte golf zenden ongunstig beïnvloed. Er be staat evenwel geen reden tot ongerust heid aangezien reeds van tevoren werd verwacht dat men na het passeeren van de 80 gr. breedtegraad geen directe ver binding met het luchtschip meer zou heb ben. Er kan op worden gerekend dat men weer direct contact zal krijgen, wanneer de Graf Zeppelin zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag op den terugweg bevindt. Naar alle waarschijn lijkheid staat de Zeppelin momenteel in het contact met het radiostation op Franz Josephland, doch dit station re lay eert niet. Oceaanvluchten. Het vliegtuig dat door Pangborn en Herndon wordt bestuurd heeft den Atlantischen Oceaan overgestoken en is te Loylegrove in het graafschap Pem broke (Wales) geland. De vliegers zijn bijna tijdens den geheelen vlucht over den Oceaan midden in een dichten mist geweest.. Zij hebben het ongeveer 2000" km lange traject New-YorkWales af gelegd in 25 h en 25 minuten. Tot nog toe beeft men geen enkel be richt meer ontvangen van de oceaan vliegers Boardman en Polando die onge veer tegelijk met Herndon en Pangborn! zijn gestart en waarschijnlijk eveneens in den dichten mist zijn terecht geko men, Zij waren voornemens naar Con- stantinopel door te vliegen. De toestand in Duitschland" Na Mac Donald's en Henderson's be zoek is de rïjksregeering zich weer ge heel gaan wijden aan de binnenlandsche vraagstukken. Gisteravond al, is onmiddellijk de oeconomische commissie van het rijks kabinet bijeengekomen om te beraadsla gen over het herstel van het normale bankverkeer. Over het resultaat van deze beraad slagingen valt op het oogenblik nog wei nig te zeggen, aangezien men, alvorens te weten waar men aan toe is, zal moe ten weten wat de stilgehouden onderhan delingen hebben opgeleverd. Deze onder handelingen hebben weder een vertra ging ondergaan door het vertrek van Kin- dersley, den Engelschen onderhandelaar te Parijs, naar Londen. Men denkt ook aan de mogelijkheid van het ontwerpen van een algemeen economisch programma. Het gansche bedrijfsleven, zoo meent men in welinge lichte kringen, naar de correspondent van de „N.Rott.Ct." meldt, dient er op te rekenen, dat de eerstvolgende maan den Duitschland geen buitenlandsche credieten zal verkrijgen en men zich dus met de beschikbare middelen zal moe- Unilever Industrie Koninkl. Accoust. Young MARKT Schepen Aku Amerik* Suiker Tabak Philips Olie Rubber Wettig gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2