TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 29 JULI 19 3 1# No. 176# BINNENLAND. ZEELAND. MIDDELBURG. Spr, voelt het door den heer Van Dal- sum naar voren gebrachte, maar het geldt hjer de rijkswet. DE HERDENKING VAN 1831. De vereenigingen Ons Leger, Onze Vloot, de Bond van Christelijke Oranje- vereenigingen in Nederland, Volksweer baarheid, de Nationale bond Het Mobili- satiekruis en het Nationaal Jongeren- Verbond hebben het voornemen nu de regeering van een herdenking van de krijgsverrichtingen in 1831 heeft af gezien op eenvoudige wijze een her denking te organiseeren in het bijzon der ter nagedachtenis van hen, die toen voor het vaderland zijn gevallen. Die herdenking zal dan plaats hebben in de eerste helft van September en bestaan in kransleggingen bij het standbeeld van koning Willem II te Tilburg, bij het Ci- tadel-gedenkteeken in Ginneken en op enkele andere plaatsen, waar de her innering aan de gevallenen wordt be waard, een en ander gepaard gaande met een korte plechtigheid. Tevens zal dan een herinneringsgeschrift het licht zien. DE UITVOER VAN NEDERL. STEENKOOL. Naar de Limb. Koerier uit betrouw bare bron verneemt, schijnt het gevaar, dat ook in België beperking van den koleninvoer zal plaats hebben, iets waarop in verband met de Fransche in voerbeperking herhaaldelijk is gewezen, zoo goed als verdwenen te zijn. De Limburgsche mijnen zijn intusschen begonnen met het wegsturen van wa gons kolen naar Frankrijk onder de nieuwe bepalingen, geschapen door de Fransche invoerbeperkingsmaatregelen; aan de Limburgsche mijnen zijn licen ties voor den invoer verleend. ONTWAPENINGSPETITIONNEMENT IN NED. INDIE. De Ned. Indische Vredesfederatie nam het initiatief tot het verzamelen van handteekeningen voor het ontwape ningspetitionnement. De inschrijving wordt 1 October a.s. gesloten. Uitvoering Tarwewet. Het Dag. Bestuur van de Vereeniging van Handelaren in Granen, Zaden en Peulvruchten in Zeeland heeft zich in opdracht van het algemeen bestuur en na mens bij hen aangesloten en door de Gewestelijke Tarwe Organisatie in Zee land erkende handelaren in tarwe, tot den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gewend met een adres, waar in het 't volgende onder de aandacht van den minister brengt: dat de Zeeuwsche handelaren in tarwe zich (in overleg met de G.T.Z.) geheel beschikbaar hebben gesteld om op de meest loyale wijze mede te werken aan de uitvoering van de tarwewet en heb ben voldaan aan het tot hen gerichte verzoek om de afname van de bij de landbouwers aanwezige tarwe te bespoe digen, opdat de VITA onmiddellijk zou kunnen disponeeren over de door haar benoodigde hoeveelheden; dat aan genoemde handelaren de in druk is gegeven, dat de ontvangst en af levering van den oogst 1930 een kwestie zou zijn van ten hoogste zes weken, zoo dat daarop dan ook de aan de landbou wers betaalde prijzen zijn berekend; dat zij zich thans geplaatst zien voor het feit, dat zij groote hoeveelheden tarwe opgeslagen hebben, die door hen aan de landbouwers zijn betaald en waar voor geen afleveringsinstructies komen; dat wegens de trage afname door de VITA voor de handelaren een groot ver lies is ontstaan, in verband met indro gen, en renteverlies, met groote vrees voor hoedanigheidsvermindering der Op dit oogenblik gevoelde hij zelfs 'n zekere vriendelijke stemming jegens haar. Een begin van een glimlachje speelde om de lippen van den jongen man, terwijl hij zeide: Laten we in schen als goede vrienden scheiden hoop, dat u geen slechte gedachten trent mij zal koesteren Waarom zou ik? Zij trok den bestikten peignoir, die de waarde drie gewone avondcostumes vertegen woordigde, wat dichter om zich heen stak haar vrije hand naar hem uit. drukte zijn hand hartelijk, terwijl andere hand den deurkruk omkneld hield, en zeide: 't beste en veel succes Wel bedankt, madame, mag ik hetzelfde toewenschen. Nu, er zijn in uw deugdzaam u nog wel meer visschen aan den haak slaan. Goeden nacht. Weer klonk haar vroolijk lachje wijl zij den gang betrad. Op dat oogen blik ging hun voorbij.... het Engelsche meisje, waarvan zij hem den vorigen avond had weggelokt. Zij had gedanst, keerde naar haar kamer terug en begaf intus- Ik om- goud- van en Zij zijn land te ter- tarwe, waartoe de kwaliteit van oogst 1930 te meer aanleiding geeft; dat zij daarom den minister verzoeken bij dé VlTA zoodanige maatregelen te bevorderen, dat de afname van de zich in hun handen, alsmede de zich nog in landbouwersbezit bevindende partijen, thans binnen zeer korten tijd geschiedt; dat de erkende handelaren op goeden grond vermoeden, dat de VITA niet in staat zal zijn de eerste soort tarwe, welke voor kropmeel is bestemd geworden af te nemen tot de daarvoor gestelde prij zen, maar dat de VITA het er speciaal op zal aanleggen alleen de goedkoopere 2e en 3e soort af te roepen, tengevolge waarvan de prima tarwe zou over blijven; dat het daarom zeer gewenscht is, dat de Minister maatregelen doet nemen, dat ook de prima tarwe tot den volledi- gen prijs wordt overgenomen; dat mocht niet aan den wensch tot spoedige afname kunnen worden vol daan, het dan aan de erkende handela ren, leden der vereeniging, goed voor komt, dat de Minister overwege reeds thans bekend te maken, dat geen tarwe oogst 1931 door Regeeringsmaatregelen zal worden beschermd of geholpen tot tijd en wijle de geheele oogst 1930 zich in molenaarshanden zal bevinden. Het adres is geteekend door A, Jero- nimus, waarnemend voorzitter en T. van Heel, secretaris. Vrijda,g a.s. ,geeft het Middelburgsch 'Muziekkorps weder een uitvoering op het Molenwater. Zondag hoopt men de uitgesteld© uit voering pm 8 uur 'des morgens in de Abdij te kunnen doen plaats heibben en herinneren wij er aan dat dan als bij zonder stuk de Fremersberg wordt ge geven. Gisteravond brajk op de Stations- brug de achteras van een uit Zuid-Beve land afkomstige autobus, die van een ex cursie met kinderen huiswaarts zou kee- ren. Het lin/kerachtwiel geraakte daar door los, maar bleef onder de bus mede slieren. De bus heeft opi de brug geen vaart van beteekenis en kon zij spoedig tot stilstand worden gebracht en vielen geep persoonlijfke ongelukken voor. Ware het even later op den weg gebeurd, dan was de kans daarop1 groot geweest. De bus werd van de brug verwijderd door een autokraan wagen en de kinderen ver volgden hun réis later met een andere bus. De Vacantieschool, Het was gisterenmorgen vroeg bijzon der mooi weer en daarom dacht het be stuur der Middelburgsche vacantieschool er niet aan den eersten tocht naar Dis hoek uit te stellen. Toen tegen half ne gen de ongeveer 550 kinderen op de Markt bijeen waren gekomen en door de goede organisatie spoedig in 27 groe pen met leidsters of leiders waren ver deeld, begon het wat te regenen, maar dit is ook het ergste buitje geweest, want verder op den dag was het om zoo te zeggen maar een enkele druppel, die aan Pluvius herinnerde. Met opgewekte gezichten trok de aar dige stoet van de Markt naar de Loska- de, waar de extra-tram van de N.V. Stoomtram Walcheren gereed stond om de kinderen op te nemen voor een kor te poos, want evenals verleden jaar klonk in Koudekerke het sein „uitstap pen" en nu ging het in goede orde naar de duinen en het strand en daar heb ben de kleinen weder volop genoten, gezondheid opgedaan bij spel en bij het versterken van den inwendigen mensch. Er wordt gezorgd, dat er niets te kort is en wellicht ware het beter, dat som mige ouders hun kroost wat minder snoep medegaven. Ondanks het groote aantal ging alles zonder moeite of ongelukken, een enkel zich ijlings naar haar kamer op dezelfde verdieping! Sheila Curtis HOOFDSTUK XXIII. Sheila wordt vrouw. Sheila verwijderde zich door den gang, had schijnbaar niets gezien. In werkelijk heid had zij natuurlijk alles gezien. Zij ging haar kamer binnen en trok, zonder het licht op te draaien, haar man tel uit. Zij rilde, intusschen niet van kou de, ofschoon de bovenramen van haar kamer, die zij had geopend alvorens in het andere hotel te gaan dansen, nog niet gesloten waren. Zonder zich te ontklee- den, in haar mooi zwart costuumpje en met haar schoentjes met zilveren hakjes, waarmee zij had gedanst, wierp Sheila zich op haar bed, waarbij zij half weg zonk in het dons van haar dekbed, Zij legde haar donker kopje op het kussen en bleef roerloos in het duister met groo te oogen naar het plafond staren. Met die duisternis als achtergrond vertoonde zich aan haar geestesoog een tooneel, dat haar met afschuw vervulde. Zij zag een witgeschilderde deur van een hotel kamer wagenwijd open staan, waarvan de kruk werd vastgehouden door een slanken jongeman met rood haar, en uit die kamer trad een koningin van Sjeba, gehuld in een verleidelijk goudbestikt nat pakje bij een buiteling in Het water, daargelaten. De Roöde kruis-helpsters behoefden geen diensten op haar gebied, te presteeren. Te ruim half zeven kwamen allen versterkt en vèrkwikt aan de Loskade terug. Vrijdag heeft de tweede uittocht plaats, maar ditmaal moeten als uitzon dering de kinderen pas te half tien op de Loskade zijn en komen zij ook des avonds een uur later weer thuis. Mogej ook dan moeder natuur hen ter wil le zijn. ZUID-BEVELAND. HOEDEKENSKERIKE. In de Maandag (gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente werd de gemeentereke- ning dienst 1930 aangeboden, in ontvang aid f 18188 en in uitgaaf ad; f 17409 slui. tend. Inzake de ele'ctrische straatverlich ting werd besloten deze van 15 Mei tot 16 Augustus niet te doen branden. Voorts zal deze te Hoede'k'enskerke branden tot half elf 's avonds en te Kwadendamnie tot 10 uur 's avonds, (dit laatste met 6 tegen 1 stem, die van den heer J. Fran se, die het wenschelijk' achtte dat Kwai- dendamme ook tot half elf 's avonds zou worden verlicht.) Voorts werd besloten een straatlan taarn te Hoedekenskerke dein gehjeelèn nacht door te doen branden, bij de dok terswoning, en één gedurende den geheier len nacht te Kwadendamme bij de R..K. Pastorie. Besloten werd het uitzetten van overtollige kasgelden bij de Coöp. Boeren leenbank' alhier te contimieeren. In herstemming kwam het in de voor gaande vergadering' gedane voorstel van den heer Josef. Frans© om aan T Fan farecorps „Con Affezzione" een subsidie uit de gemeentekas te verleenen van f 50 over welk' voorstel in de voorgaande raadsvergadering de stemmen staakten. Dit voorstel werd thans verworpen met 4 tegen 3 stemmen, voor stemden weth houder Cliamuleau, M. Steyn Jr. en Jo sef Franse. Aangezien de R.K. Raadsleden meen den door dit besluit op onwettige wijze in het ongelijk te zijn gesteld werd met algemeene stemmien besloten de mee ning van Ged. St. ter dezer zakte te vragen ten einde in deze vrij onverkwikkelijke aangelegenheid tot 'n oplossing te gera ken. WO LPH AARTSDiIJ KMaandag 3 Aug, a.s. des avonds 8 uur (nieuwen tijd) zal het monument op l'ipt graf van den heer C. Koert, in leven burgemeester alhier; worden onthuld. De gelden voor dit mo nument zijn door de ingezetenen bij' el kaar gebracht. Die uitvoering; werd opge dragen aan den heer Minek, steenhouwer te Goes. KRUININGEN. De heer M. van der Vliet alhier viert heden zijn 40-jarigi ju- bileum als dierenarts. Al die 40 jaren oefende hij de practijlc te Kruiningen uil. Verder is hij lid van de keurings commissie voor het trefkpaard, hoofd van den keuringsdienst voor vee en vleesca, plaatsvervangend inspecteur van den vee arts© nijikundigen dienst en secretaris der Gezondheidscommissie. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. (Vervolg.) Ambtenarenwet. Het voorstel tot vaststelling van een reglement voor de polder- of water schapsambtenaren in Zeeland is in de afdeelingen uitvoerig besproken. Leden die aanvankelijk de vaststelling wilden uitstellen, omdat de 'lijd van voorbereif- ding h.i. Ie 'kort was, kwamen hierop later terug, doch wilden meer zeggen schap geven aan Ged. Staten, aangezien zij, wat deze materie betreft ttiteer ver trouwen stellen in dit college, dan in de gewaad. Duidelijker dan een fotografie teekende die groep zich af voor Sheila's oogen. Zij keek er naar, met heel haar ziel het tooneel, dat zij meende dat er zich had afgespeeld, in zich opnemend, Immers, wat kon Sheila zich voorstel len van wat er gebeurd was, toen zij toe vallig getuige was van wat er zich af speelde? Natuurlijk het ergste. Zij kon zich slechts één mogelijkheid voorstel len, n.l. dat Darol Farquhar had aange nomen, wat hij intusschen in werkelijk heid zoo ten stelligste had afgewezen. Het waren bittere oogenblikken, welke Sheila doorleefde, terwijl zij hem zich af teekende als een ordinairen avonturier, die de gehoorzame dienaar van een schatrijke weduwe speelde. Op den feestavond in het hotel was een nieuwe trek in haar karakter tot wasdom gekomen. In het nachtelijk duis ter. waarin zij thans lag, gebeurde er iets anders met haar. Een nieuwe Sheila ont wikkelde zich uit het verdriet, dat zij thans doormaakte. Het menschelijk ka rakter plooit zich niet geleidelijk, zooals veelal wordt aangenomen, maar door gaans bij sprongen. De kloof tusschen jeugd en jongelingsjaren wordt door een knaap vaak overgesprongen bij een of anderen spannenden sportwedstrijd, en het komt ook voor, dat een kind zijn eerste tandje krijgt vóór de moeder ge voelt, dat zij geen bakvisch meer is doch verschillende polderbesturen. Een lid wilde htet vaststellen van de verschillen de uitvoeringsmaatregelen overlaten aan de besturen der polders en waterschap^ pen, zoo als in Noord-Brabant^ en twij felt of regelen van boven af wel fover- eeiikomsltLg de Grondwet is, doch een ander lid wees in tegenstelling op NoorcK- Hoiland. Een lid van Ged. Staten wees er op, dat het imet het oog opi de ruim 400 polders en waterschappen in 'Zeeland niet gewenscht is. de zaalk! voor eikten polder afzonderlijk te regelen. Bij de artilkelsgewij'ze behandeling wil de een lid de (tijdelij'kte dienst of hof# stens één resp. twee jaar bepalen; en kele leden hadden bezwaar t©g|en 't doen betalen van zegellkOsten. Verder kwam ter sprake dei wensche- 1 ijk lie id van het instellen van ©ein scheidsgerecht; vaststelling van ufen wachttijd in verhouding) tot den daar aan vooraf gaanden diensttijd; goedkeu ring door Ged. Staten te lezen in plaat? van mededeeling aan dat college. Een lid diende een regeling van diensttijd en epn van verlof in; een lid wilde voor allej ambtenaren, hoogere en lagere, een uni forme regeling invoeren. Ook meende een lid, dat niet alle pteldevs naast den ontvanger-griffier resp. secretaris-ontvanger no|g ambtena ren noodig hebben en wilde lezen: „zoo tnoodig" of „wanneer het belang van het waterschap zuliks vergt". Op deze en andere opmerkingen ant woorden Ged. Staten ,dat de polder Wal cheren en het waterschap Schouwen, dte twee grootste der Provincie, teveins de eenige zijn, die een eigen regie ment hebben en dus een eigen positie, inneh men. Het is daarom de1 meest aangewp- u&a weg, zooals ook, in andere provin ciën bij gelijke situatie geschiedt, dezei twee waterschappen d'oor het daar be voegde orgaan in hun eigen reglementen ter zake van hunne ambtenaren hunne 'eigen regelingen in het teven te doen roepen, zooals reeds in het voorstel door Ged. Staten uitvoerig is toegelicht. Het. is voor eenige piSldexbesturen molgjdbjk, hunne van oudsher gevolgde loonrege lingen waarin het moeilijk is wij ziging te brengen, te behouden, zulks Eonder eenig bezwaar voor de betrok- ,amb ten aren; hunne positie wordt eer der 'beter dan minder door dei toevoe ging. Ged. Staten hebben het voorge stelde stelsel na rijp beraad en breed pverleg aangenomen en kunnen gjeene wijziging' daarvan aanvaarden. De voorgestelde airbeids- en verlof- r'egelinjgen kunnen zij niet in liun alge meenheid accepteeren. Men heeft te.zéér uit '"het oog verloren de, groot© 'veel vormigheid, die z'ich bij de talrijke pol ders en waterschappen in Zeeland voor doen. Ten slotte meenen Ged. Staten dat door 'het woord „genoegzaam" voorzien is in liet geval, dat geen ambtenaren van no o de zijn, zooals ook nu overal .voorkomt. Die besturen maken dat zelf uit, in die toekomst uelijk nu. De heer ONDERDIJK vindt <|en tijd van voorbereiding wel wat kort. Hij er kende, dat het een algemeen richtsnoer moet zijn, het groot aantal soorten pol ders is daarvan aanleiding. Ook spr. wil het reglement als een grondwet beschou wen en hij heeft daarmede in de in te dienen amendementen rekening gehou den; die hij ook reeds noemde in de af deelingen, doch er is niets op geant woord. Al is het aantal ambtenaren nog zoo gering, er moet een goede regeling zijn, spr. begrijpt nog steeds niet, waarom Walcheren en Schouwen worden uitge sloten, ook zij konden zich aan de grond wet houden, en zouden dan verder toch nog volledig vrij zijn. De heer VAN DALSUM meent, dat de meeste dijkgraven en gezworenen zich niet als ambtenaren beschouwen, maar die functies waarnemen uit gevoel van burgerplicht. Vele protesteeren dan ook er tegen als ambtenaar te worden be schouwd. De heer DIELEMAN verdedigde nog eens de noodzakelijkheid van een alge een vrouw is geworden. Een gebeurte nis, die heel de ziel doet medeleven, zal vaak even prikkelend werken als het werk van jaren. Sheila Curtis was ondanks het feit, dat zij als vrouw volwassen was, een jong meisje gebleven. Maar in een enkel uur was zij ook geestelijk een vrouw gewor den. Een klein brutaal ding was ten dans getogen, maar nu lag op haar legerstede in het duister een vrouw, verteerd door toorn, ergenis en minachting. Intusschen waren dit niet de eenige gevoelens, welke bij haar waren ontwaakt. j Waarover maak ik me toch eigenlijk zoo druk vroeg zij zich af. Wat kan het mij schelen of die kerel de minnaar van die Spaansche vrouw is? Haar eigen hart antwoordde haar op grond van nieuw verkregen wetenschap: 't Kan u wel schelen, niet alleen, dat ge ontdekt hebt, dat hij den minnaar is van_ die Spaansche vrouw, maar dat hij onver schillig welke vrouw ook lief zou heb ben. Het is voor u een slag geweest hem in het gezelschap van die vrouw te heb ben aangetroffen, maar het zou u even diep gekwetst hebben hem met welke vrouw ook ontmoet te hebben, Neen, neen riep Sheila overluid. Maar haar tot nieuw leven ontwaakt hart gaf geen kamp. Jawel, het is wel waar, Durf de werkelijkheid onder de oogen zien Reeds van den beginne af meene regeling ten deze opzichte, en hoopt men daarmede verder rekening zal houden, Bij de artikelsgewijze behandeling stel de de heer ONDERDIJK voor de uit zondering van Walcheren en Schouwen te doen vervallen. Dit werd verworpen met 25 tegen 12 stemmen. Vervolgens stelde de heer ONDERDIJK voor te lezen, dat er zullen zijn: ambte naren in vasten dienst, ambtenaren in tijdelijk en dienst, ambtenaren in lossen dienst; en de tijdelijke dienst zal niet langer mogen duren dan twee jaar. De héér STIEGER meende, dat voor de kleinste polders dergelijke bepalingen niet noodig zijn. De heer ONDERDIJK zegt, maar de grootere dan toch wel. Van tijdelijke ambtenaren wordt dikwijls misbruik ge maakt, losse arbeiders zijn zij, die eens één dag komen. De heer VAN DER WART begrijpt niet welk bezwaar er tegen het voorstel- ONDERDIJK bestaat; alleen heeft hij bezwaar tegen het verplicht vast aan stellen na twee jaar. Er ontstond een debat tusschen ver schillende leden over de redactie van dit laatste; en komt dit ten slotte, dat na twee jaar tijdelijken dienst vaste aan stelling volgt, na gebleken geschiktheid. Dit amendement werd verworpen met 30 tegen 7 stemmen. De heer ONDERDIJK stelde een amendement voor om ambtenaren te laten bijstaan bij onderhandelingen. De heer STIEGER meende, dat de eenvoudige polderbesturen er last van kunnen krijgen, maar had toch geen be zwaar, het amendement over te nemen. De heer ONDERDIJK wilde bepalen, dat de salarissen in een afzonderlijke verordening moet worden vastgelegd. De heer STIEGER meende, dat men hier niet in algemeene lijn blijft. Het amendement-Onderdijk werd ver worpen met 33 tegen 5 stemmen. De heer KODDE begrijpt niet, dat geen kleine vergoeding voor speciale diensten mogelijk is. De heer VAN 'T HOF wilde betaling van overwerken. De heer STIEGER zegt, dat er kan gelezen worden reis- en verblijf- en kantooruren enz enz., Een gratificatie is niet uitgesloten. De heer ONDERDIJK wilde in de wachtgeldregeling lezen, dat het wacht geld gegeven wordt voor een tijd gelijk aan den diensttijd, en niet voör vier jaar, zooals nu is bepaald. Dit amendement werd verworpen met 31 tegen 6 stemmen. ttj De heer VAN 'T HOF stelt voor te bepalen, dat het wachtgeld vervalt, als het pensioen ingaat. Dit wordt verwor pen met 19 tegen 18 stemmen. De heer ONDERDIJK stelt voor te bepalen, dat de regeling van diensttijd, verlof en vacantie voor alle ambtenaren aan de goedkeuring van Ged. Staten is onderworpen. Dit wordt verworpen met 24 tegen 13 stemmen. De heer ONDERDIJK wijst er op, dat men zelfs geen rekening houdt met wen- schen van Christelijke organisaties van ambtenaren. Bij art. 9, omvattende de straf, wilde spr. ook goedkeuring van Ged. Staten, De heer VAN 'T HOF zou hetzelfde hebben voorgesteld, want hij acht dit een zeer belangrijke kwestie. De heer KODDE meende, dat hetgeen de heer Onderdijk wil, in de wet reeds staat. De heer ADRIAANSE zegt, dat de S.D.A.P.-fractie geen reden heeft tot klagen, men steunt haar nog ,^1 eens. Het gaat hier in hoofdzaak om de auto nomie der polders. De heer ONDERDIJK acht autonomie een prachtige zaak. Het gaat niet om heb je hem een hoogst aantrekkelijke figuur gevonden. Het was u altijd aange naam als de jonge Kei op het kantoor verscheen. Gij kondt een gesprel^ met hem voeren en je vond het altijd prettig, als dit gebeurde. Waarom was je zoo woedend, toen hij je verdacht dat parelsnoer te hebben gestolen? Dat sprak nogal van zelf Zeker, maar je waart niet enkel boos omdat je verdacht werd, maar in de eerste plaats omdat hij je verdacht. Gedurende je gansche verblijf te Parijs heb je hem geen oogenblik vergeten als den man, die je had beschouwd als een dievegge van parels, die je hartgrondig had beleedigd door te weigeren je op je woord van eer te gelooven, dat je vier kant de deur had uitgejaagd, die je zelfs geen gelegenheid had gegeven om je on schuld te bewijzen. Is het je volkomen onverschillig geweest, wie aldus tegen je optrad? Hij wierp je op straat en aan hem heb je het waarlijk niet te danken, dat je niet van honger omgekomen bent, om van erger te zwijgen. Toch schrapte je hem niet uit je geheugen. Zoo iets dan had dit ten gevolge, dat hij steeds grooter plaats in je geheugen innam. Niet waar roept de andere Sheila. Wel waar Je hebt hem gedurende je verblijf te Parijs steeds gemist. Je miste iets, omdat je hem niet zaagt.... Neen, ik was volkomen gelukkig (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5