_JÉL RECHTZAKEN. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. Handel, Nijverheid en Visscherij LEGER EN VLOOT. LAATSTE BERICHTEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. BEURSTHERMOMETER troffenen aan geld te helpen, voor de aankoop van de noodige levensmiddelen. Tevens werd besloten *n deputatie naar den Minister van B,innenlandsche Zaken en Landbouw af te vaardigen om de re* geering met den voor velen, zeer nijpen den toestand op de tyoogte te brengen. Voor de rechtbank te Zutphen stoind Woensdag terecht de 40-jarige filiaalhou der T. J. uit Raalte, die ten nadeele va|n de N.V. G. J. Krol en Co., kunstmesthanf del te Zwolle, in de jaren, 1928—*30 heeft verduisterd een bedrag van f 24629,45. Het O.M. eischte één jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest met de bepaling dat zes maanden onvoorwaardelijk en de rest voorwaardelijk zijn. Spoorwegverbindingen met Zeeland. De Kamer van Koophandel en Fa brieken "te Rotterdam heeft besloten aan iden voorzitter van den Spoorwegraad in zake de dienstregeling der Nederlandsche spoorwegen kenbaar te maken, dat een Vroegere .snelverbinding van Rotterdam' naar Goes, Middelburg, Vlissingen en Zeeuwsch-Vlaanderen zeer gewenscht jg. De sneltrein, die om 6.33 van Rotterdam iD.P. vertrekt naar Venlo, kan tolt Lage Zwaluwe worden gebezigd als sneltrein naar Zeeland. Indien deze trein ten deele als sneltrein kon worden doorgevoerd naar Vlissingen, dan zou reeds een groote verbetering zijn verkregen. Thans moet in Lage Zwaluwe worden overgestapt op den stoptrein 3011 naar Bergen op Zoom, waar eerst na ruim een uur wachtens weder een trein naar Middelburg kan worden genomen. Het gevolg is, dat de trein van 6.23 uit Rotterdam tegen woordig voor de verbinding met Zeeland niet van nut is en de reizigers even vlug in Zeeland zijn, wanneer zij' om 8.11 uit Rotterdam vertrekken. Een nieuwe veerboot. Op de Nieuwe Merwede bij Dordrecht, is een gunstig .geslaagde proeftocht ge houden met de motorpont „Veerdienst 9", welke het gemeentebestuur yan Dor drecht heeft laten bouwen volgens ont werp en onder leiding van het Bureau P. Intveld te Delft. {Het schip is lang 27 m, breed 7 m en ,hol 2.30 m. De voortstuwing ge schiedt door middel van twee Kromhm t- tootoren van 60 E.P.K. elk. Het rijdek heeft een lengte van 15.75 m. Het vaartuig is bestemd om den veer dienst te onderhouden, die het verkeer bedient tusschen Noord-Brabant en het Eiland van, Dordrecht hij den „Kop van 't Lend". Deze veerdienst die het vorige jaar is ingesteld en voorloopiig bediend werd mei een gehuurd schip, voldoet aan een groote behoefte, wat wel blijkt uit het feit, dat het gebruik maken van dit veer gestadig toeneemt. Voor het lautoverkeer wordt door velen aan dit veer de voorkeur gegeven bo ven dat aan de Moerdijk daar de overtocht aan de Kop van 't Land korter duurt met kortere tusschenpoozen plaats vindt en goedkooper is. De opgaaf om, voor de bijzondere eisch die aan deze veerboot gesteld! werden, een in elk opzicht geschikt vaar tuig te ontwerpen, was niet gemakkelijk, kioch het Bureau P. Intveld is daar op voortreffelijke wijze in geslaagd. Op de technische proeftoch(t, die vorige week Donderdag werd gehouden, bleek al direct, dat de manoeuvreerbaarheid, die voor dit schip van het grootste be lang is, jgeheel aan de hoogste verwach tingen Voldoet. Het sturen, dat met de hand geschiedt, gaat gemakkelijk. Zelfs op volle kracht varende, kan het schip in 'een zeer korten cirkel rond blijven varen of 8-vormige banen beschrijven.', Een sleepreis van 8 maanden. Dinsdag is de' sleepboot „Zwarte Zee" van de firma L. Smit en Co. uit Maas) sluis vertrokken om een in Engeland ge bouwd dok te gaan halen en het daarna naar Nieuw Zeeland te sleepen.. De reis zal ongeveer acht maanden: duren. De „[Witte Zee" zal de andere boot volgen om assistentie te verleeném Anthony Fokker, Anthony Fokker, de vliegtuigbouwer, weigerde zich uit te laten over het be richt dat hem verzocht is de leiding van de Fokker Aircraft Corporation, die een onderdeel van de General Motors is, neer te leggen. Men is van meening dat Fokker is ver zocht de consequenties te aanvaarden van de critiek, die hij in zijn onlangs uit gekomen boek „The Flying Dutchman" heeft uitgeoefend op admiraal Byrd. Indische Stoomvaartlijnen. Chr. Huygens, 8 v. Batavia nl. A'daml P. !G. 'Hooft, 8 v. Amsterdam n,. Btatayia. Johan de Witt, (uitreis) 8 v. Spez, iBaloeran, (thuisreis) 8 (1 ;n.m.) v. Mar seille. i Marnix v. St. Aldegonde, 8 v. Bjatavia te Amsterdam. Stoomvaartlijnen op N. Amerika- Maasdalml, 8 v. N.-Orleans n. Rotterda(m. IBJommersdijk, Rotterdam' n. Philadel phia p. 8 ;S)CiXLy. Grootendijk, van Rotterdam naar N.- Öfleans. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 6 te Panama. Het Duitsche stoomschip „Lerche" dat alhier een lading hout heeft gelost is weder vertrokken. Aangekomen is het stoomschip „Cora" met een lading hout voor de firma DaniöL- se. Bij het Departement van Defensie is bericht ontvangen dat Hr. Ms, „Gel derland" op 7 Juli te Aarhus is aange komen en Hr. Ms, mijnenlegger „Van Meerlant", op oefeningsreis met adel borsten, op 8 Juli te Portland is aange komen, Ned- eskader naar Travemünde. Wolff seint aan de Maasbode uit Lü- beck d.d. 8 Juli: Op 10 Juli a.s. zal in Travemünde een Nederlandsch eskader aankomen, dat onder leiding staat van kapitein ter zee D. Scalogne. Het eskader bestaat uit den pantser kruiser „Jacob van Heemskerck", twee torpedobooten en twee onderzeeërs. Aanleiding tot dit zoo welkome be zoek vormen persoonlijke besprekih- gen met leidende personen uit het Ne derlandsche openbare leven, die bij de Nederlanders groote belangstelling heb ben opgewekt ten aanzien van de viering van het „Ostseejahr". Het verblijf in Travemünde zal voor officieren en manschappen van het Ne derlandsche eskader door sport- en so ciale feesten worden opgeluisterd. HET VREEMDELINGENBEZOEK. De boot BreskensVlissingen zette heden 2000 bezoekers voor de Middel burgsche markt en 50 auto's over. DE TEXTIELSTAKING IN N. FRANKRIJK. In het textielgebied van N. Frank- r ij k hebben gistermorgen 41.000 arbei- ders het werk weer hervat, en dagelijks melden zich de oude arbeiders aan de fabrieken. Het aantal stakers, dat oor spronkelijk 31.000 bedroeg, vermindert snel, en men verwacht, dat in het begin der volgende week alle bedrijven weer normaal werken. ONTVOERING VAN TWEE DUITSCHE KINDEREN, Naar V.D. verneemt, zijn Woensdag te Amsterdam twee Duitsche kinde ren ontvoerd. Deze kinderen, zes en vier jaar oud, waren met hun moeder in een pension aan den Amstel. Woensdagmid dag omstreeks half drie zijn de kinderen meegegaan met een onbekenden man AMSTERDAM, 9 Juli. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt die van heden, ondér voor behoud ontleend aan de Officieele Prijs courant van de Ver. v. d. Effectenhandel, Ned. 22 A-B- 1000-6 l02i/^-102y2. Ned 31 1000-4 lOD/g— IOD/4, Ned. 17 IOOO-41/2! 103i/2—10;3V8. Certificaten-3. 80%— 8O3/4. 'Cert. N.W.S.-21/2 681/4—688/4. Oiuitschl. pnd. st. 100-7 96—95. Engl. Wi.L. 50-200-5 1 033/8— Goes '30-4 99-99. Zeeuws. Hyp. JB.-fi/^ 101—101. A 'Amsterd. tb,ank 1705/8. A Rank Assoc. 413/4—, C Rott. Bunk ver. 100% A Pref. J urge lis A lOltya— 104i/2. A Ver. Papf. v. Gelder 93—93f%. C Am. Car en Foundry 211/4 e.d.211/4. C Am. Smelt en Ref. 36%35. C Farbenind. I.G. 129% C U. States St. C. 99%—97%. C C. Publ. Serv. 13—12%. C North Am. Cy, 6867%. A Bern. SumH,.M.147. A Ned. Wol Mij. 45—44. A Singkep Tin M. 122116, A J. C. Japan Ln, 49%48, A Rotterd, Lloyd 121118%. A S. M, Nederland 126—120. A Amst. Thee CM. 45%—44. A Houth. Alberts 70 C Peruvian C. Pr. 1615% A Erie Spoorweg 25%24%.. A Southern Rlw. 4037%. C Union Pac. Rr. 165% C Int. Nickel Cy, 14% ex div.14%. A Koloniale Bnk. 116%111. A N.I. Hbk. 1000 114%—111%. C Ned. H. M. 1000 134%—132-30%. A Alg. Kunstz. U. 76%—77%-75%. van ongeveer 25-jarigen leeftijd. Sinds dien zijn de kinderen verdwenen en zijn de nasporingen van de politie naar de anderen zoowel als den man vergeefs geweest. Hoewel de mogelijkheid van misdaad niet uitgesloten is, wordt het toch waarschijnlijk geacht dat de kinde ren zijn ontvoerd door een handlanger van den vader der kinderen, die geschei den van de vrouw leeft. De politie zet iet onderzoek voort. -Op de veiling van eieren te Mjid- e 1 b u r g waren 52000 eieren aange voerd. De noteering was. 52—54 kjg f3,30, 54—56 k|g 3.52, 56 58 tog, 3.54- 3.63, 58— 60 k|g, 3 65- .71, 60—62 tog, 3.73—3.82, 62-04 tog, .86, bruine 5456 kg, f3.44, 58—60 tog, .58, 60—62 kg, 3.82, 62—64 kg, 3.95, 6668 tog, 4.20, eendeieren 3.59, kal- Ikoeneieren 5. Op de middagveiling deden perziken 8 ct., per stuk, witte bessen 9, roode id. i6, frambozen 2432 alles per tog. In verband met het groote aantal aanvragen voor den dienst Rotterdam— laamstede heeft de K. L. M. beslo ten a.s. Zaterdag 11 Juli een tweede vliegtuig in beide richtingen in te zet ten. Het vertrek van Rotterdam Waal- ïaven is bepaald op 15 h en uit Haam stede op 15.45 h. Naar V.D. uit 8 milde nader wordt gemeld is de chauffeur van den auto die in de Norgervaart is gereden, de heer J. M. Di. Rombach uit 's Graven- ïage naast hem zat de heer J. M. even eens uit 's Gravenhage, terwijl achterin zat de heer J. van Wijk uit Wageningen, Het voorgenomen bezoek der Duit sche ministers aan Frankrijk en Italië zou waarschijnlijk pas plaats vinden na het lezoek van den Amerikaanschen staats secretaris Stimson aan Berlijn. Van welingelichte zijde wordt mede gedeeld dat men er in Duitschland zeer veel prijs op zal stellen wanneer na het Duitsche bezoek aan Rome Mussolini naar Berlijn zou willen komen. Men acht zulks echter in verband met de binnen- andsche toestanden zeer onwaarschijn- ijk. In den afgeloopen nacht heeft de petroleumbrand te M o r e n i zich uit gebreid. Het vuur tastte twee nieuwe Dronnen en een opslagplaats aan, waar door een schade van 10 millioen lei werd veroorzaakt. Een benzinereservoir ont plofte met een knal die tot in den om trek van 30 km hoorbaar was. Persoon lijke ongevallen kwamen niet voor. De Duitsche ambassadeur heeft Laval een afschrift van de door Brü- ning aan president Hoover gegeven, ver klaring overhandigd volgens welke in den loop van het vacantie jaar g'.en middelen zullen worden aangewend voor de verhooging van de rijksweer- of de rijksmarinebegrooting Na de Fransch-Amerikaansche overeenstemming. Er wordt nu flink verder gewerkt! Daar is de in de eerste plaats een ver gadering van den raad van beheer van de Bank voor Internationale betalingen zal Maandag a.s. vergaderen om te be slissen of hij competent is om de rege ling van de kwestie van het garantie fonds op zich te nemen of niet. In offi cieele Fransche kringen is men zooals begrijpelijk van meening, dat de raad van beheer der Internationale Bank zeer wel in staat is deze belangrijke kwestie te behandelen. De directeur deelt deze opvatting, doch het is de vraag of de vertegenwoordiger van de bij het Youngplan betrokken mogendhe den accoord gaan. Dit schijnt eerder een formeele kwestie, doch dient in orde gebracht. Deskundigenconferentie Dan de eigenlijke deskundigenconfe rentie, gevolg van de overeenkomst van j.l. Maandag. Deze is nu eens ver kapte verschuiving op de lange baan, doch zal gebeuren op 17 Juli te Londen. Meteen hebben de Fransche en Engelsche regeeringen hierover ge confereerd, en een accoord bereikt. De deskundigen zullen de vraagstuk A v. Berkels Pat. 4241. C Calvé-Delft 96%—95%-94. A C. Suiker Mpij. 3635%, A Int. Viscose 17% A Küchenm. I. Ace. 49%49%-51. A Ned. Ford A.M. 285%—280%-83. A Philips Gem. B. 112%114-11. C Unilever 179%—180%-75%. C Anaconda Cop. 56%53%-52%. C Bethlehem St. 49%—49%-48%. C Gen. Aviation 6%6-%. A A/N.IE'.M.N.B'. 243i/2—248i/2: G 'A. as en El. Cy 1514. G C Cities Serv. Cy 113/8 ex div.111. C jMidd. West Ut. 18i/s A Alg. Explor. Mij. 811/486-92i/2'. A Boeton Mijnb. 341/234. A Kon. Petr. Mpij 226% ex div. 226-21% C |GontLn Oil Cy 81/48-73/4. C Shell Union 7%6%-7. A Holl. Amer. Lijn 12II3/4. A K.N. Stoomb. Mij. 401/4 A Ned. Scheep. U. 121%—118-19. A H.V. Amsterdam 3441/4—335-311/2- ken onderzoeken, waarover de Fran sche regeering opmerkingen heeft ge maakt in haar verklaring van Maandag j.l. bij de tot stand koming van de "ransch-Amerikaansche overeenkomst. De drie voornaamste punten van on derzoek betreffen zaken, die de Ame- rikaansche regeering niet direct aan gaan, n.l. 1ste de wensch tot gemeen schappelijke stappen van de voornaam ste centrale banken door middel van de Bank voor Int. Betalingen, teneinde lulp te organiseeren voor die Europee- sche mogendheden, die bijzonder getrof- en Worden door het voorgestelde uit stel van betalingen. 2de De kwestie van het garantiefonds. 3de. De technische regeling van de le veringen in natura, teneinde de actu- eele behoeften aan te passen aan den geest van Hoover's voorstel. Na de voltooiing van het werk der deskundigenconferentie komt een confe rentie van de ministers van buitenland- sche zaken bijeen. De regeering der Ver. Staten zal een waarnemer zenden naar Londen. Want )ij de daar te bespreken kwesties staan eigenlijk de Ver. Staten buiten. De, d.w.z. Londensche insiderskrin gen verwachten langdurige onderhande- ingen. De Franschen hebben ontegen zeggelijk een succesje behaald in hun ïoofdstad: overeenstemming met Ame rika over het plan-Hoover, zonder dat iet principe van de Young-overeenkomst wordt aangetast En Frankrijk zal er voor waken dat dit zoo blijft, d.w.z. zij zullen streven naar zooveel mogelijk lindende verklaringen nopens de ver dere werkzaamheden van dat plan En Hoover, die zoo stralend van vreugde de journalisten kwam vertel en, dat het in orde was in Parijs, was wel wat te spontaan in zijn bijgevoegde uiting, dat men helaas op het punt der onbeschermde schulden aan Frankrijk heeft moeten toegeven. Dat was wel wat forsch gezegd, na de even forsche verklaring vóór Maan dag, dat Hoover geen duimbreed zou wijken. Vandaar dan de thans verschenen ver- claring uit Washington van de Ameri- caansche „verklaarde" Castle dat pre sident Hoover nimmer eenige wijziging in de schuldregelingen heeft voorge steld noch overwogen. Hij voegde er aan toe dat het doel van het plan-Hoover eenvoudig is een tijdelijke verlichting te brengen in den toestand, die gescha pen is door de werelddepressie. De inte griteit van alle overeenkomsten is ge durende de onderhandeling voortdurend gehandhaafd. Dat was dien gelukkigen Zondag, toen Hoovers plan bekend werd, ook reeds gezegd, 't Bleek noodig 't nog eens te herhalen. Wie echter geen blad voor den mond houdt is de Amerikaansche pers. Onom wonden zegt de New-York Times 't De algemeene overtuiging bestaat, dat na afloop van het jaar uitstel de be staande overeenkomsten niet meer in hun oorspronkelijken vorm in werking zullen treden. Uit het feit, dat Amerika meer dan ooit belang heeft bij medewer king in Europa, volgt dat zijn politiek onvoorwaardelijk gewijzigd dient te worden. Ondanks het feit, dat het plan-Young tegenover het plan-Dawes een grooten vooruitgang beteekent, speciaal door de stichting van de Bank voor Int. Bet,, schiet het toch, zooals zelfs zijn grond vester toegeeft, tengevolge van de we reldcrisis te kort. Zonder tijd te verliezen moeten de staatslieden en oeconomen van alle lan den een nieuw plan vaststellen, dat bij de veranderde omstandigheden past. De tijd daartoe is gelukkig beschikbaar. Maar deze tijd mag niet door zelfvol daan handen schudden over wat ge beurd is, verdaan worden, maar men moet zich tot het uiterste inspannen om te verrichten, wat nog te doen valt." Bravo Dat is duidelijke taal. Hier moet 't heen. En hier z a 1 't ook heen. Want deze taal wordt tenslotte beter begrepen dan elke min of meer officieele verklaringen van onderstaats secretarissen. Het Vaticaan en Italië. De Lavore Fascista heeft vernomen, dat Don Sturzo de ziel der vroegere Italiaansche Volkspartij vier maanden geleden een plan tot omverwerping der fascistische regeering zou hebben uitge werkt, wat den leiders der katholieke actie is voorgelegd en het staats-secre- tariaat verzocht zou hebben van Londen naar Parijs te mogen vertrekken om daar zijn plannen voor te bereiden. Kar dinaal Pacelli zou de voorgenomen be zigheid van Don Sturzo van de hand hebben gewezen, doch dank zij de inter ventie van mgr. Pizzardo zou Don Sturzo verder hebben kunnen werken aan zijn plan. Stakingen in Spanje' Dreigende toestand! Woensdag namen de sabotagepogin- gen der stakende telefoonemployé's toe. Te Madrid werd gepoogd om door mid del van helsche machines twee telefoon knooppunten in de lucht te doen vlie gen. Te Bilbao, La Coruna en Guelva werden de kabels doorgesneden. Te Barcelona hebben werkloozen een aan val op de politie gedaan. Verscheidene personen werden gewond. Te Ceuta, Murcia^en La Coruna is ook de algemeene staking geprocla-- meerd. Te Barcelona zijn de havenar beiders in staking gegaan. BELGIE, De Kamer heeft Woensdag rnlet 112 'tegen 2 stemmen en 44 onthoudirugep: 'n motie aangenomen waarin vertrouwen wordt uitgesproken in de regeering om haar houding ten aanzien van het plaint Hoover. Naar Belga meldt, is de toestand bij Austruweel, waar eergisteren een dijk is doorgebroken, tijdens den nacht en den ochtend van gisteren aanmerke lijk verbeterd. Dank zij het sluiten van de sluizen is het water van den grooten. weg en uit de huizen verdwenen. De aanleg van de haven voor den omslag van granen is hervat. Hulpploe gen dichten de doorbraken in den dijk. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk maar niemand is gedeerd. DUITSCHLAND, Officieel wordt medegedeeld dat op 30 Juni bij de arbeidsbeurzen 3.962.000 personen als werkloos waren ingeschre ven, dit is 38.000 minder dan op 15 Juni jl. Voordat de Graf Zeppelin de groote vlucht naar de Noordpool gaat maken, zal nog een vlucht naar Eng,elaind wordein ont* dernomen. Op 16 Juli zal het luchtschip naar Londen gaan, waar een landing zal plaats hebben. Er zal post worden mee genomen. Wegens den gespannen finacieéléö toestand zullen dit jaar geen manoeuvres plaats hebhen. ROEMENIË, Het huwelijksfeest van prinses Ile- ana zal van 24 tot 26 Juli duren. De ge tuigen voor de bruid zijn de vorst en vorstin van Hohenzollern, voor den bruij- degom, aartshertog Leopold Salvator en graaf Guerll. Bij het huwelijk zullen o.ai tegenwoordig zijn de Koning en Komingiia Van Zuid Slavië, de ex-tooning van Grie kenland, leden der familie Habsburg, maarschalk Averescu e.a. Na het huwe lijk zal het jonge paar voor korten tijd haar München gaan. RUSLAND. In een door Molstow en Stalin otnf- derteekende oproep aan de organisaties van het Donetz-bektoen uitgaande wordiï gezegd: van de reeds bereikte resultatén geconstateerd de oproep, dat de uitvoe ring van 't 5-jaren plan volkomen mogelijk is voor het Donetz-bekken. De essentieelé taak is thans de toolenproductie te mefc chaniseeren. In den loop van dit jaai moet reeds 50 pCt. der groote inijnen ge mechaniseerd z ijn. Binnen twee maanden moet de egaliseering der toornen afge schaft zijn. De oproep sluit met een beroep olp de tewerkgestelden om zooveel mogelijk nauw contact te zoeken tusschen inge nieurs en technische werkkrachten enl Zooveel slechts mogelijk is den ingenieur^ en technici hulp te verleenen. VEREENIGDE STATEN. De Mexicaansche consul te Chicago, Adolfo Dominguez is wegens onordelijk gedrag veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. Het Mexicaansche consu laat beschouwt deze veroordeeling als 'n diplomatiek incident en zal de zaak bij het staatsdepartemient te Washington aanhangig maken. A Java Cult, Mij. 259258-56. A N.I. Suiker U. 148%—143-46. A Poerworedjo S.O. 251/8—231/8- A Deli Batavia 217%215%-%. C Deli Mij 1000 247%—246%-48. A Senembah 279-277-78. C Chicago Milw, 6%6%. A Amst. Rubb. C. 93—90%-88%. A Deli-Bat. Rubb. 4544%. A Hessa Rubber 62%60. A Serbadjadi S.R. 5552%. A V.I.C. Ondern, 49% C Interc. Rubber 3%3%. Prolongatie. WISSELKOERSEN. "8 Juli. 9 Juli. Londen 12.073/4 12.081/4 Berlijn 58.881/2 58.91 Parijs 9.73 9.73% Brussel 34.661/2 34.68 Zwitserland 48.17 48.171/2 Kopenhagen "66.521/2 66.50 New-York 2.481/4 2.481/4 Industrie Olie Young Philips H. V. A. Schepen MARKT - Suiker Mijnen Amerika Accoust. - Tabak Bj- Rubber Wettig gedeponeerd

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2