ar ro s Niet te bitter-niet te zoet WEERBERICHT etc, BEURS- EN WISSELKOERSEN. ONDERWIJS. A Java Cult. Mij. 257%258. A N.I. Suiker U. 149%—145-47. A Poerworedjo S.O. 2625%. A Deli Batavia 225221 -27. C Deli Mij. 262—251%-58. A Senembah 293291 -93. C Chicago Milw. 6%—6%. A. Amst. Rubb. C. 96 93 %.-96 A Deli-Bat. Rubb. 51%45%. A Hessa Rubber 7063-65. A Serbadjadi S.R. 57%55%-55. A V.I.C. Óndern. 53%51. C Interc. Rubber 3%3%-%. Prolongatie 1 1 RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. BEURSTHERMOMETER (Ing. Med.) INSTALLATIE VAN DEN BURGEMEESTER P. W. TER HAAR TE RITTHEM. Rede burgemeester ter Haar. (Slot.) Nadat de burgemeester door den waar nemend burgemeester, den heer J. Me- liefste, was geïnstalleerd, hield hij, na de gebruikelijke dankbetuigingen aan de Koningin en den Commissaris der Konin gin, het herdenken van zijn voorganger, en het verzoek om medewerking van wethouders, den raad, den gemeente secretaris en andere ambtenaren de vol gende redevoering: ,,Wat mijzelf betreft, ik ontveins mij geenszins de moeilijkheden, die mij wel licht wachten, nu ik, hetgeen mijn in nigste wensch is, met al mijn krach ten het welzijn der gemeente zal trach ten te behartigen. Hetgeen mij omringde in de plaats, waarin ik tot nu toe leefde, in de groote stad, is uiteraard zoozeer ver schillend van de toestanden hier in deze kleine gemeente. In vroegere tijden, toen er een bijna volkomen tegenstelling be stond tusschen stad en dorp, toen zou dit groote verschil waarschijnlijk voor mij een bijna onoverkomelijk beletsel hebben opgeleverd voor een behoorlijke vervulling van dit ambt. In de laatste tientallen jaren is daarin, voornamelijk door het snelverkeer, echter een zeer groote verandering gekomen, 't Verschil tusschen stad en land behoeft thans geen belemmering meer te zijn voor het we- derzijdsch begrip der ongelijke toestan den; integendeel, het kan dit voordeel verschaffen, dat er een nuttige wissel werking van inzichten en denkbeelden komt, waarin toch ook zonder twijfel zeer veel bekoorlijks ligt, Ik kan van u, en gij kunt wellicht van mij iets leeren en ons beiden kan dit voor eenzijdigheid behoeden, hetgeen niet anders dan in het belang dezer gemeente kan zijn. Van mijn kant meen ik de toezegging te mogen doen, zooveel in mijn krach ten ligt, met u allen prettig te willen samenwerken. De achterstelling van de kleine ge meente in de voordeelen, die de voort schrijdende technische ontwikkeling heeft gebracht en nog telkens brengt, bestaat feitelijk in dezen tijd niet meer en allerlei maatregelen kunnen daaruit ontspruiten tot heil van de bevolking der voorheen in vele opzichten stief moederlijk bedeelde kleine plaatsen. Naar wij hopen, zal ook de gemeente Ritthem, dit mogen ervaren, wanneer een waterleiding in het belang van de gezondheid der inwoners zal kun nen worden aangelegd. Andere belang rijke werken, in het algemeen belang zullen daarna wellicht nog kunnen volgen. Ik denk hierbij, aan een nuttige sa menwerking,. wellicht met naburige ge meenten, die de onlangs gewijzigde Ge meentewet zeer vergemakkelijkt heeft. Ritthem is een landbouwende ge meente en vele eigene, met dit karak ter der gemeente overeenkomende, be langen zullen daardoor om behartiging vragen. De tijden zijn thans in het alge meen niet gunstig en in het bij zonder baart het landbouwbedrijf groote zorgen. Ik spreek den hartgrondigen wensch uit, dat een te aller plaatse gewenschte verbetering deze zorgen spoedig vol komen zal wegvagen. Doch ook andere belangen zullen in het bestuur der Gemeente de bescher ming en bevordering moeten vinden waarop zij recht hebben. Wiederzijdsche waardeering, gepaard gaande met een samenwerking, die ont spruit uit den goeden wil om het alge meen welzijn te dienqn, zal ons streven verlichten en kunnen leiden tot den bloei der gemeente en het welzijn harer inwoners. Op dezen grondslag alleen kan het goede, dat wij allen willen, tot stand komen, |Waar het algemeen belang ons op vordert, daar mogen alle onderlinge ver schillen, die zich niet bewegen op het terrein van het algemeen welzijn, zwijgen. Aan het bekleeden van mijn eervol ambt en de vervulling van mijn schoone taak verklaar ik daarom tegenover u allen mijn beste krachten te zullen geven om zoo ik mag hopen, den bloei en de vooruitgang der gemeente en het Welzijn harer inwoners zooveeh mogelijk te be vorderen. Ik eindig met den wensch, dat Gods onmisbaren zegen daarop moge rusten. Na deze rede sprak de heer P. J. de Pagter als wethouder, de heer H. M. va,n de Putte, als raadslid en de heer J. Vader Jr. als gemeentesecretaris en na mens de andere gemeenteambtenaren. Hierna werd de officieele vergadering gesloten. Daarna spraken nog de heer F. de Groot, als voorzitter van 't bestuur der christelijke en eenige school in de ge meente, de heer B. J. de Meij, hoofd der school en dr. H. van Oyen, Ned, Herv. predikant. Van de verscheidene aanwezige col lega's van den nieuwen burgemeester werden nog woorden van welkom en gelukwensch toegesproken door jhr. Van Doorn, burgemeester van Oost- en West-Souburg en den heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, Ten laatste sprak de heer J. ter Haar Jr., vader van den burgemeester, mede namens zijn echtgenoote. Hij wees o.a. op de alom vriendelijke ontvangst van hun zoon, hetgeen ook voor zijn familie aangenaam is. Het is voor hen een heer lijke gedachte te weten, dat hun zoon hier met open armen wordt ontvangen. De burgemeester dankte vervolgens alle sprekers voor hun goede woorden. Vervolgens werd een receptie ge houden, waarvan druk gebruik werd ge maakt. Ondertusschen waren de schoolkin deren door de muziekvereeniging van de school afgehaald en zongen op de mu ziektent den burgemeester een wel komstlied toe. De kinderen zongen nog met begeleiding van de muziek het Zeeuwsche Volkslied en het Wilhelmus. In de school kregen de kinderen een tractatie. Daarna werd in de dorpsstraat door de muziekvereeniging een concert gegeven en door de schoolkinderen volksspelen uitgevoerd. Verder werd op de fiets door groo teren naar den ring gereden. De avond werd verder zeer gezellig door oud en jong doorgebracht, waaraan de muziekvereeniging haar grootste aandeel had. Door het zachte weer kwam de ver lichting a giorno onder de boomen der dorpsstraat en ook de electrische ver lichting van de gemeentekamer goed tot haar recht. Tot in de late uurtjes werd het „bur- gemeestersfeest" gevierd. 1 Juli. Barometerstanden: Hoogste: 767.3 te Hamburg. Laagste: 752.6 te Jan May en. Thermometerstanden Hoogste en laagste temperatuur van (gistermorgen tot heden middag 12 u.: Hoogste: 78 gr. Laagste55 gr. Weersverwachting van het K. N. M. \a Zwakke tot matige Z/-OI. tot Z.-Wi. wind, toenemende bewolking aanvanke lijk rnog drooig, later toenemende kans op regen of onweer. Aanvankelijk warmer. Donderdag 2 Juli. Zon op 4.44; onder 9.23. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.53 Maan op 11.31 n.m.onder 6.41 v.'m. Laatste kwartier 8 Juli. DE EERSTE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE JAARBEURS TE BRESKENS. (Van onzen specialen verslaggever). Nog slechts een etmaal na het ver schijnen van dit nummer van ons blad en de Eerste Zeeuwsch-Vlaamsche Jaar beurs zal geopend zijn door den Com missaris der Koningin, en wij hebben AMSTERDAM, 1 Juli. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt die van heden, onder voor behoud ontleend aan de Officieele Prijs courant van de Ver, v. d. Effectenhandel, Ned. 22 A/B 1000-6 102i/3— 102)%. Ned. 17 1000-41/s 1031/2-^1037/8. Certificaten-3 79—79. £ert. N.W.S.-21/26734—671/4. Duitsch'l. 100-7 98—98. Engl. W.L. 50-200-5 1 04i/8—104i/t. Goes '30-4 98— 981/4. .Zeeuwsch Hyp. B-41/2 101101 A Amsterd. Bank '170TTl 1/2- A Bank Assoc. 4041. C Rolt. Bankver 995/8993/4. A PPref. Jurgens A 104—104. A Ver. Papf. v. Gelder 9392 C Am. Car en Foundry 24y8—223/4. C. Am. Smelt en Ref. 39%37%. C Farbenind, I.G. 134%135. C U. States St. C. 105%—103%. C C. Publ, Serv. 1313%. C North Am, Cy. 7370%. A Born. Sum. H.M. T43—144. A Ned. Wol' Mij. 4545. A Singkep Tin M. 139—126. A J. G. Japan Ln. 52—49. A Roferd. Lloyd 122i/4 A S. M. Nederland 130—127. A Amst. Thee C.M. 47—. A Houtn. Aloerts 70—. C PPeruvian G. Pr. 16s/8—I61/4. A Erie Spoorweg 24% A Southern Rlw. 40%40, C Union Pac. Rr. 175%170. C Int. Nickel Cy. 16%15%. A Koloniale Bnk. 122^115-21. A N.I. Hbk. 1000 116%—115%. C Ned. H. M. 1000 133%—134. A Alg. Kunstz. U. 79%—77-79. EBBE en VLOED. Onderstaande opgaven gelden voor Vlissingen Westkapelle is 28 min. vroeger, Domburg 23 min. vroeger en Veere 38 min. 1 a t e r. (S springtij). Juli 1931. (Zomertijd). Hoogwater. Laagwater. Wo. 1 3.07 15.24 9.26 21.57 Do. 2 3.49 16.04 10.07 22.40 Vr. 3 S 4.29 16.41 10.45 23.21 Za. 4 5.10 17.19 11.21 23.58 Zo. 5 5.47 17.59 11.55 24.34 Ma. 6 6.27 18.37 12.30 0.34 Di. 7 7.08 19.21 1.09 13.10 dan ook zeer gaarne voldaan aan het verzoek van het volijverige bestuur van Vreemdelingenverkeer om gisteren eens voor een paar uurtjes naar den overkant te komen en een kijkje te nemen in de gebouwen en op het terrein waar dit werk van groote doortastendheid en durf is tot stand gekomen. Aankomende met de motorveerboot, zagen wij op van de boot af vrij kleine gebouwen aangekondigd, dat daar de Jaarbeurs plaats heeft. Wij willen wel erkennen,dat toen onze verwachting minder groot was, dan toen wij dezer dagen kennis namen van de catalogus. Het is echter weer ten volle bewaar heid, dat men van buiten niet kan zien, wat er van binnen te koop is. Bij den ingang van het terrein geven een paar palen aan, hoe men de gebou wen bereiken moet. Het van nabij niet reeds meer zoo gering lijkende gebou wencomplex, bestaat uit twee steenen loodsen, die steeds op het haventerrein staan en enkele houten bijgebouwde ge bouwen. Lag het aanvankelijk in de be doeling tusschen de beide steenen ge bouwen het restaurant neer te zetten, de vele aanvragen maakten het noodig er een gebouw voor stands neer te zet ten en later volgden er nog twee. Het restaurant staat nu naast het tweede steenen gebouw en geeft een flinke ge legenheid tot verpoozen en rusten, ter wijl bij goed weder ook buiten een zitje aan den havenkant bij het podium voor de muziek zeker velen welkom zal zijn In de verschillende gebouwen, die keurig zijn afgewerkt, waarbij ook vloe ren en zolderingen der bestaande ge bouwen een oogenlijk aanzien werd ge schonken, kon totaal 900 m2 aan stan den worden verhuurd en nog enkele dagen geleden moesten aanvragen om plaatsruimte worden afgewezen. De ongeveer 90 stands zijn van de meest, uiteenloopende verscheidenheid, een enkele greep er uit moge dit aan- toonen,waarbij niet genoemde expo santen daarin niets kwaads mogen zien. Een beschrijving van alle 90 zou ons te ver voeren, het doel van ons schrij ven is om onze lezers op te wekken een kijkje te gaan nemen en met ons vollen eerbied te krijgen voor hen, die het ini tiatief namen, voor hen die de plannen uitvoerden en voor allen, die ook als exposant het fraaie geheel hielpen ver krijgen. Laten wij dan eerst even de Zeeuwen A v. Berkels Pat. 441/2— 45. C Calvé-Delft 1091/4— 991/2 ex. div. A C. 'Suiker Mpij 35—341/2. A Int. Viscose 18—183/4. A Kiichenm. I. Acc 56i/454i/4-53i/2- A Ned. Ford A.M. 287—285-90. A Philips Gem. B. II61/2—116-20. C Unilever 186//184-88. C Anaconda Cop. 62%— 573/4-58%- C Bethlehem St. 53%—5l3/4-53i/4. C Gen. Aviation 7%—6s/8-%. A A.N.I.F.M.—N®. 2491/2-253-54 C A. Gas en El. Cy. 161/416. C Cities Serv. Cy. 13i/8—12Vs!-3/4„ C Midd. West Ut. 183/4-18%-%, A Alg. Explor. Mij. 82%:— 87-94 A Boeton Mijnb. 35%33%. A Kon. Petr. Mpij. 241%239%-44%, C -Contin. Oil Cy. 9%—9%-%. C Shell Union O.C. 7%8-7%. A Holl. Amer. Lijn 1312%. A K.N. Stoomb. Mij. 42%—41%. A Ned. Scheepv, U. 122120%-22. A H.V. Amsterdam 358%341-49 ex div, Installatie burgemeester ter Baar te Ritthem. mogen noemen, die met hun waren de Schelde overtrokken om aan de jaar beurs deel te nemen. De firma Gebr. Witte uit Vlissingen deed dit met haar bloemen, planten en glaswerk en nam de bloemversiering voor haar rekening, die dus in orde zal zijn. De heer L. van Sparrentak met zijn schrijfmachines en verdere artikelen voor moderne kantoorinstallatie; de ïeer Frans Damman met papierwaren en snelwegers, de heer J. F. Wolsky met laar damesstoffen, modeartikelen en nouveauté's, magazijn ,,de Lelie" met dameshandwerken, de Vereeniging tot werkverschaffing aan Zeeuwsche Blin den met matten en borstelwerk, de firma I Boutens, garage Itala, met Austin- Automobielen, vertegenwoordigen Zee- lands hoofdstad en dit op zeer te waar- deeren wijze. Uit Vlissingen ontwaarden wij verder T Hiegenlich met meubelen uit ,'t Woonhuis"; de Zeeland, afdeeling auto mobielen met de bekende Ranault wa gens; A'. Brugge met kachels. De Z.L.M. te Goes toont er haar ar beid o.a. op het gebied der gewassen- «euring. Maar het is een Zeeuwsch-Vlaamsche jaarbeurs en het mag een verheugend feit genoemd worden, dat de Zeeuwsch- Vlamingen zelf niet achter bleven. Zoo is het aantal inzenders uit Breskeins zelf al niet gering, zooals uit die volgende op gave moge blijken. De gemeente zelve zoowel als de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer zorgden voor pakkend reclamemateriaal, en verder mag zeker wel de bekende fabriek van Van Melle afzonderlijk worden vermeld en dan te vens haar reclame-chef, de heer Weij- iand, die zich een utstekend ontKverper van fraaie, mod;erne stands heeift getoond. Een tweede afzonderlijke vermelding mag zeker niet onthouden worden aan den dbeltreffenden stand van Gebr. Maas, die met hun dpinhuisjes zulkeen succes heb ben en die nu in miniatuur op een mini atuur duin en strand demons treorenvAer- d.er troffen wij aan Du Fossé met meu belen; J. Erasmus met scheepsbenoodjgd- heden; L. Lijk met motoren en oliëin; E. Boom met Ysala sigaren; De,Pagter en Van de Sande met vischmeeT; N.N. Na tionaal Houtbedrijf T. A. Verschoor met Beaver Board; P. Jacobs met meubelen; J'. A. van de Sande-Rosendaal met Leng tematen; P. J. Roijh met fotografische artikelen; J. van Haneghem met meube len en stoffeerdersartikellen; W. Wioittiez en Zonen (idie ook de neltej hnorvrije tele fooncel plaatste), met bouwmateriaalen; Walter Drucks met alles wat op het ge bied van electriciteit en radio is te ver krijgen; Van Putten en Vroon meij Ci- troën automobielen; J. A. N. de Vlieger met bakkers- en koks artikelenGebr. Verduijn, met toffees en suikerwerken; D. LuteijnBecu met resultaten van zijn banketbakkerskunst; firma W. de Smidlj met Chevrolet aüt|b's; Fr. Vroon, met brandstoffen; N.V. W. Luteijn en Zonen met suikerwerken; Gebr. Rookus met kachels, haarden en huishoudelijke ar tikelen; W. Burgers ook met huishoud!e- lijke artikelen en houtwaren; firma Schippers en Nauta met radio en elec trische apparaten; N.V. Bresaens mett Garnalen; J. C. Ie Bleu met reclamearti- 'kelen; Jac. J. Ie Bleu met modeartikelen en P. J. Bril met reclame materiaal. Wij zullen het hierbij laten en de ver leiding weerstaan ook nóg de tientallen andere Zeeuwsche-Vlaamsche en. buite'n- 'Zeeuwsclie stands te noemen. Ook hier bevestigde echter de uitzon dering den regel, en dan noemen wij nog de fraaie stands v,an de N.V. P.Z.E.M.. en van de firma Albert Hein, die een geheel modernen kruidenierswinkel neer zette. Ter opluistering ztond M. Schijve te Nieuwvliet prachtig snijwerk in. Zoo gezegd, wij zijn verre van volledig geweest, maar juist daarom zal het bo venstaande reeds aantoonen dat er op de Jaarbeurs „Voor elck wat wils is". Uit Zeeuwsch!-Vlaanderen zal het bezoek ze ker groot zijn, maar ook voor elders wo llenden zal het aangenaam verpozen zijn op de jaarbeurs en men heeft dan tevens gelegenheid te zien hoe Breskiens zich' Steeds uitbreidt en hoe ook I^reskensf Strand de geregelde ontwikkeling mede maakt omi steeds grooter te worden, snaar toch te blijven een door velen gezocht rustoord bij zee en duin. Geslaagd voor liel Mercurius diplo ma boekhouden de heer J. C. Vader al hier. Aan de Rijkskweekschool alhier slaagden voor het examen nuttige handf- werken de dames M Rurger te Goes, A. D. Appel, M. E. Smits en S. B,or alen te Vlissingen, L. C. P. Thomasse en J. J. Mahtz beiden te Middelburg. Geslaagd voor derden stuurman de heer G. J. Wi. Gielens leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Bij het eindexamen der Rijkskweek school tfe Oostburg slaagden voor liet diploma Handenarbeid de volgende candidatende dames K. M. Blok te C,ad- zand; C. van Laecke te Sluis; M. S. Pauw te GroedeG. Zonnevijlle te Ter Neuzen; C. J. Guiran te Zuidzande en de heeren: A. Goedhals te Schoondijke; J. Hennekeij te Groede; A. de Roo te Groede en J. Scbeerens te Breskens. Afgewezen één mannelijke candidaat. Tot onderwijzer aan de R. K. school te Groede is benoemd de heer M. Wijngaards, thans te Breda WISSELKOERSEN. 30 Juni. 1 Juli. Londen 12.09% 12.09% Berlijn 58.98 59.00 Parijs 9.73% 9.73% Brussel 34.63 34.64 Zwitserland 48.11 48.14 Kopenhagen 66.67% 66.55 New-York 2.48% 2,48% Ter burgerlijke zitting van de recht bank alhier is de beer mr. A. J. van der Weel heden beëedigd als kanton- rechter-plaatsvervanger. Heden heeft te den Haag de aanbeste ding plaats gehad van bet verbouwen van de voormalige gevangenis te Goes voor R. H. B. S. en Raad v,an Arbeid. Minste inschrijvers Gebrs. Deckers te Roosendaal voor f 54.000. De heer Geel hoedt, hoofd der school te de Knol (Gem. Hoek) bracht gister zijn 65-jarigen vader, uit Borssele, die bij hem op bezoek was geweest naar de aanlegplaats te Terneuzen. Onderweg zakte de vader plotseling ineen, en bleek overlieden. Hedenmorgen werden weer twee dijkgedeelten van den grooten afsluiljdijk Wieringen—Friesland lot elkander ge bracht. Het sluitgat de z.g. Javaruggen waarvoor kort geleden het ongeluk meti de sleepboot Veergat plaats had, werd n.l. gedicht. Thans blijven dus' alleen] nog open de sluitgaten bij de Middel gron den en de Vlieter. Mijnen I— MARKT Koninkl, Aku Industrie Suiker Unilever - Tabak Rubber Accoust Amerika Schepen Wettig gedeponeerd

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2