DabolFarquhar TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 19 JUNI 1931. No. 142. IDE AVONTUREN VAM DOOR BERTA RUCK ZumeFSpPOeten verdwij nen in korti n tijd geheel door ©pi» 11 tol Bij alle Drogisten. Pot 60 ct. Tube 50 ct. Zeep 60 ct. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG Wijziging begrootingen 1930. B. en W. bieden ter goedkeuring aan wijzigingen in de gemeente'öegrooting en in die van de bedrijven allen over 1930, Ten opzichte van die voor den Reini- giiigs- en ontsmetftingsdjensf, merkt de commissie van finan. op, djat onder volg nummer 35 voed,ing en onderhoud paar den staat: „Door niet-inhuring van! een weid,e moesten de paarden langer op stal worden gehouden" wat dus de oor zaak is van de verhooging der kosten met f 744.30. Waarom is die welde niet ingehuurd of eene andere. Het Dl ij kt dat stalvoedering veel duurder uitkomt en 'tis de vraag of ze voor de paarden oe- ter is. In de begrooting van dezen dienst zijn .Voeding- en onderhoudskosten paarden*1 en Pacht van weidegronden twee afzon derlijke posten, nml. nos. 35 en 38. Waar nu post 35 verhoogd wordt met f 744.30 als gevolg van niet inhuren van een wei de, moet toch post) 38 verlaagd worden met de daarvoor geraamde huursom. Overigens vereenigt die commissie zich met het voorstel, dioch merkt op, dat wat uitvoeriger toelichting bij sommige posten veel zoeken en navragen zou voorkomen. IB. en W. antwoorden, dat in 1930 het gébruik van d(e weide eindigde, die dé gemeente van J. Goedjbloed in huur had. Omtrent eene huurverlenging kpn geen overeenstemming wordfen bereikt, ter wijl pogingen om eene andere weide te huren evenmin slaagdjen. Inderdaad is stalvoedering duur, maar zij is voor dé paarden dan ook; beter dpn andere. i j Raming eener lagere uitgaaf op dien post „Pacht van weidegronden" in de ex- ploitatie-begrootlng van djen Reinigings dienst was niet noodig om de wijziging der begrooting „sluitend" te krijgen. I>e ingezonden jaarrekening heeft in- tusschen doen blijken, dat op den ver melden post f 388,75 minder werd uit gegeven, d,an was geraamd. Daaronder valt onder meer f 36(£ welké voorheen aan Goedbloed verschuldigd was. Centrale opberging Brand- weermateriaal. De commissie van fabricage vereenigt zich met het reeds eerder gepubliceerde voorstel, waardoor waarschijnlijk aam den wensch van verschillende raadsleden wordt voldaan, maar een der leden vindt 't minder verklaarbaar dat Bj. enW. hun idjee van decentralisatie zoo spoedig zou den prijsgeven, omdat hun .houding 'bij de behandeling van het voorste] geheel' anders was. Gaarne wenscht de oommis sie te weten wat; ondjer ,o nde r ho ud sfkjo s - ten" moet worden verstaan. Zijn daaron der 'begrepen alle reparatiën aan moto ren, tractie en herstelling der slangen? De twee chauffeurs moeten den ge- geheelen nacht beschikbaar zijn geduren de 't geheele jaar: wonen deze in de on middellijke omgeving? Ofschoon dit voor de gemeente van minder direct belang is, zal deze beschikbaarstelling voor Kie vit financieele offers eischen, waarmede gerekend dient te worden. Is de cabine bedoeld voor filmvoor stellingen te geven over brandblusschen? Ofschoon dit reeds door B. en W. wordt toegezegd, dringt de commissie er toch op aan door verplaatsing of opruiming van de Vischmarthekken de verbreeding van de straat mogelijk te maken om het uitrijden te bespoedigen. Betreffende 'be noeming van ondercommandant enz. wenscht de commissie haar stem voor te behouden. B en "W. zeggen in hun antwoord, dat zij onder „gewoon onderhoud" verstaan, voor wat het materiaal bettreft, het schoonmaken, oliën, smeren enz., voor wat betreft, het gebouw, het onderhoud, izooals volgens de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek ten laste van den verhuurder komt. Kleine herstelling van het materiaal (de slangen uitgezonderd) zullen ook ten laste van Kievit komen. Van dé, 3 chauffeurs die allen in de ga rage werkzaam zijn, en ter beschik king van de gemeente zullen worden houden, komt één boven de centrale werkplaats te wonen, woont de twee de in de St. Jangsiganig, onmiddellijk ach ter de bergplaats en de derde in dé .Kapoenstraat. De verplaatsbare cabine is niet be doeld voor filmvoorstellingen over hriandhlusscheu. Het is B. en W. ge bleken, dat meermalen films worden ver toond zonder dat daarbij voldoende be veiliging dier films tegen brand is ge- gewaarborgd. Dit is .bv. het geval bij een zgn. „kinobox"'. De commandant is nu voornemens voorschriften te ontwer pen om gemeld gevaar te keeren en zal daartoe ook gaarne over een verplaats bare cabine beschikken, die in voor komende gevallen tegén matige vergoe ding aan particulieren in gebruik kan worden gegeven. De commissie van Fi nauciën deelt mede, dat zij 'zich veree nigt met het voorstel, doch wenscht de volgende vragen te stellen Op welke wijze wordt, wanneer dat noodig is, de garage verwarmd, zoo dat er geen brandgevaar ontstaan kan"! Aan wie wordt het herstellen der brandslangen opgedragen, Want dit is in het contract uitgesloten? Heeft de verplaatsbare cabine voor filmvertooningen en dergelijke ool< be" trekking op de brandweer? Volgens con tract zullen er zeker voldoende chauf feurs ten allen tijde aanwezig zijn. Aan dit punt zal zeker de hand gehouden moeten worden. B. en W;. achten in hun antwoord een •Verwarming der gairage zonder brand gevaar uitgesloten. De bedoeling is ver warming door een gewone kachel, waar bij gelijktijdig ook de drooigtoren kan verwarmd worden. i Wanneer de commissie echter op an dere verwarming staat, zoó zullen (Bi. en W. 'trachten alsncng tot een verwarming door .electrischen of gaskachel(s) te ko" men. Kleine herstellingen aan brandslan gen zullen door eigen personeel geschie den, voor grootere zal opzending aan den leverancier moeten plaatshebben. Tér zake van 'de cabine verwijzen zij naar hun antwoord op het rapport der com missie van Fabricage. Benoeming leerkracht U.L.O. school voor meisjes. Voor de vacature van leerkracht aan de U.L.O. school voor meisjes meldden zich 5 sollicitanten aan. De voordracht luidt: 1, mej. C. Siebenga te Goes, thans reeds vakonderwijzeres in de Nederland- sche taal aan genoemde school en 2. de heer K. H. van Faassen, thans onder wijzer aan de Rijksleerschool alhier. Vaststelling jaarrekeningen 1930. Burg. en Weth. bieden ter vaststelling aan de rekeningen der gasfabriek en stellen voor om, waar het bedrijf nog slechts f 43979.21)4 reserve heeft, de netto-winst ad f 8903.71)4 te reservee ren. Zij merken op, dat op de hegrooting 1930 als netto-winst was geraamd f 21606.13. De Commissie van financien merkt op, dat het haar is opgevallen, dat de posten „Buizenrecht" en „Interest" thans niet, als in 1929, op de balans voorkomen als schuld. Bij het nazien der rekening is geble ken, dat deze begrepen zijn in de post „Gemeente-ontvanger" voor aflossingen enz. f 197.352.04. De gasfabriek houdt kas en beheert ook de geldmiddelen van de waterlei ding en het electrisch bedrijf. In het be gin van 1931 moest de gasfabriek de be trokken posten betalen, ook voor de twee andere bedrijven en dus moet het totaal van die schulden op de balans van de gasfabriek voorkomen. De gas fabriek heeft over 1930 f 581 minder be- 17.) Wat wil je daarmee zeggen? Wat zit er achter die onbegrijpelijke achte loosheid van je? Meende je daardoor de waarheid te kunnen ontdekken? Hoe kwam je daartoe? Hij bemerkte, hoe de oude man zich steeds driftiger maakte en in zijn toorn zijn woorden niet meer in bedwang had. Je bent een gek van een kerel geweest, de slet is tusschen je vingers doorgeglipt, Hoe ben je er toe gekomen? Wharom heb je de detec tives niet onmiddellijk op haar afge stuurd? Nu zal het wel te laat zijn. Zij is er van djoor, weg, zit te New-York pf de hemel weet waar Het halssnoer is vast en zek,er uit elkaar gehaald; en die parels zijn naar de vier windstreken verspreid;, zoodat er geen zoeken naar is. Hier is er een en elders een ander! Die meid; heeft zich al vier maal ver momd, ezelsveulen! Ze heeft ons beet gehad. Ik 'ben overtuigd, dat ze een oude 'bekende is van elk dievenhol van Euro pa. Het is vast en zekér een oudgediende in het vak. En jij liet haar tjrekkend Wat heb je toch daarbij gedacht in 's hemels naam? Wat kon hij op dit alles antjwoorden Het spijt me verschrikkelijk, bom. De slem van dien jongen man klonk nog stroever en bitser dan van den ouden heer. Ik heb me aan geen enkele slordig heid; schuldig gemaakt.... Maar hoe wil je het anders noe men? Je was zoo idioot te denken.... Neen, oom, begrijp me goed1. Ik noemde me zooeven verantwbordelijk, doch niet op dat punt. Ijk wist zeer goed, dat er zooveel tegen juffrouw Curtjis was aan te voeren, dat er alle reden was om haar aan te houdien. Maar ik heb haar zelf gezegd, dat er geen gevolg aan de zaak zou worden gegeven. Jij1 Jawel. Ik wist, diat haast onvermij delijk zooveel bezwarends tegen haar( was in te brengen, dat een veroordeeling was te verwachten. Maar ik had het gevoel... Zijn stem stokte en toen bij 'n oogenblik later voortging, kjonk er bijna een smeek- bedte van een knaap uit: Beste oom! G weet, of neen, u wfeet het niet, wat zoo iets voor mij beteekentjNog altijd' na de jaren, die ik in gevangenschap heb doorgebrachtNeen,, ik had het ge voel, dat ilc, het niet zou kunnen aan zien, dat de politie haar meenam. De lange en pijnlijke stjilte, welke daarop volgde, werd verbroken door een zonderling geluid van den ouden man, een voord dat met geen letters is weer te geven, een soort van uitroep, waarin een summum van minachting was bijeen taald aan „Buizenrecht" dan over 1929. Bij onderzoek bleek, dat niet het bui zennet korter was geworden, maar dat niet langer betaald is over de buizen lengte in den Nieuwen Vlissingschen weg en verder dat in Klein Vlaanderen waar twee gasbuizen liggen vroeger ook altijd voor twee werd betaald en nu slechts voor één buis. De uitgaven voor onderhoud hebben f 1485.04)4 meer bedragen dan de ra ming. Op een 8-tal objecten werd f 3969.95 y2 meer en op 11 objecten f 2484.91 minder uitgegeven dan ge raamd. Wat de gebouwen betreft wer den sommige, voorgenomen onderhouds werken niet uitgevoerd. Andere werken waarop bij de begrooting niet gerekenc was, moesten echter wel uitgevoerc worden. Zuiveringsmateriaal, afgewerkt f 13.20 per ton, half afgewerkt f 10 en nieuw f 22 per ton. Bij onderzoek bleek, dat op den inventaris de nieuwe ijzeraarde wordt opgenomen tegen kostprijs. Is ze eenmaal in gebruik genomen dan daalt de waarde beduidend. Door het gebruik kan evenwel de waarde weer stijgen wanneer zij voldoende blauwgehalte heeft verkregen. Er is 978.8 ton steenkolen minder ver werkt en ruim 310.000 m3 gas minder ge leverd dan geraamd. Bij onderzoek bleek dat door de N.V, Vitrite Works .883098 m3 minder verbruikt is, dan daarvoor ge raamd was. Er is door de gewone ver bruikers boven de raming verbruikt on geveer 78000 m3, maar in vergelijking met 1929 is er in dat verbruik eene af name van 4697 m3. Met het oog op de vaste lasten verdient het aanbeveling om te trachten het verbruik te doen toenemen. Op de gashouders werd niet afgeschref- 'ven omdat de sioopingswaarde is bereikt, 'Het totaal der afschrijvingen wordt gelijk geüouden aan dat van de aflossingen op de leenipgen. Daardoor komen extra-af schrijvingsbedragen vrij die dan worden aangewend om de kleine posten eerst af te schrijven tjot pp) f 1. Reden waarom sommige oDjectea tot dat bedrag zijn afgeschreven. De vrij belangrijke stijging der reserve is daardoor ontstaan, dat het bedrijf de gelden van de reserve gebruikt en daar voor rente aan deze moet vergoeden en verder door bijboeking van de winst van het vorig jaar. L liet heeft de aandacht der commissie getrokken dat de verschillende diensten (gemeentewerken en reinigiagsdienstjgel- den moeten opnemen tegen vrij hoogje rente en andere gelden In deposito geven tegen lage rente. Zij is van meening dat uit een oogpunt van wederkeerig aanvullen der middelen en uit een oogpunt van rentebesparing centralisatie van kassen aanbeveling zou verdienen. De rekening van de waterleiding geeft een nettowinst aan vaja f 37(31112 bij een geraamd verlies vajnl f |731.76. De commissie merkt op, dat de post „Filterinstaliatie Pompstation" ad f 144.961.40i/2 liet bedrag is dat aan. de nieuwe filterinstallatie tot en met 31 December 1930 werd ten koste gelegd. De post „advies watervoorziening Wal cheren" f 3202.65 komt op de balans voor omdat de mogelijkheid bestaat dat hiervan een gedeelte wordt terug ont vangen. Voor buizenrecht is f 3(79.50 minl« der betaald dan in 1929 doordat niet langer betaald werd over de buizen in den Nieuwen Vlissingschen weg en omj- dat voor de buizen, die aan twee zijden in een en dezelfde straat liggjen slechts éénmaal werd betaald. Het overzicht van de kosten per 1000 m3 opgepompt water geeft voor stook- loonen en bediening machines een be langrijke stijging te zien sedert 1928, nml. 1926 f 7.066; 1927 f 7.236; 1928 f 9.475; 1929 f 10.838; 1930 f 11.130. Bij onder- derzoek bleek dat sedert 1928 langza mer en dus ook langer gepompt wordt. Eveneens voor salarissen per 1000 m3 gevoegd. En hij liet daarop een zin vol gen, die hij ais het ware den voor hem staanden siankien jongen man in het ge laat slingerde: Zoo, zit daar de kjneep? Eik spoor van aandoening verdween van het geiaat van den jongen man en terwijl hij met stuurschen blik den ouden man aanzag, vroeg hij Wat wil u 'daarmede zeggen) oom? Nu, djie meid! Dat is een slimmerd geweest! Ze heeft je leelij'k bij d|en neus gehad! Ik behoef het je eigenlijk niet te vragen, maar hoe sta je met haar?, Ze is niets voor mij! Je djenkt zeker, dat ik dat voor zoete koek opeet? Het is dje waarheid, zeide Diarol Farquhar op ijskouden toon. Hij zei dit k,alm en met nadruk, be denkend dat de man die hem aldus had toegesproken, een oude en ziekelijke man was. Hij zat daar tegenover hem, vol komen gekleed met boord, das en das speld,, maar hij was niettemin een zwak, oud mannetje, anders.... De jonge Farqu har was inderdaad woedend geworden bij dé woorden van zijn oom. Hij zou met alle genoegen het led,ige glas v,an de tafel hebben opgenomen en het hem in bet gezicht hebben gegooid! als straf voor de neleedigende wijze waarop hij den naam van dat meisje had genoemd. Hij had eigenlijk niet toorniger kunnen zijn wanneer het meisje, djat hij zich tot opgepompt water nml. 1928 f 13.548 1929 f 13.328; 1930 f 16.189. De stijging vindt haar oorzaak daarin dat het sala ris van den teekenaar J, Maas ten volle gebracht is op de waterleiding omdat hij alleen voor dat bedrijf werkte. In 1929 kwam slechts 1/5 deel van zijn salaris op de waterleiding. Bij onderzoek bleek dat de post „diversen" niet onhelang rijk hooger is geworden doordat in 1930 f 809,63 moest betaald worden voor disagio der leening 1929 en dat dit ge heel werd gebracht ten laste van 1931. De rekening van het electrisch bedrijf geeft 'n netto-winst aan van f 46545.69)4 en de reserve was op 31 Dec. f 83.880.42, terwijl op dienzelfden datum in het be drijf was vastgelegd een kapitaal van f 418.281.19. Waar dus de reserve meer dan 20 pet. van het kapitaal is, moet de winst in de gemeentekas worden ge stort, waarvoor f 41745.78 of f 4799.91)4 minder was geraamd. De commissie van financien merkt op, dat de kosten van onderhoud de raming niet onbelangrijk te boven gaan. Voor verschillende posten is een juiste raming niet wel mogelijk zooals voor huisaan sluitingen, kabelnet e.a. Maar bij een pandje als B 109 Kerkstraatje, waar alles te voren behoorlijk opgenomen kan wor den, behoeft toch de raming niet met on geveer 30 pet. overschreden te worden. De onkosten zijn f 831,80)4 hooger dan de raming. Dit werd veroorzaakt door meer drukwerk voor de invoering van het vastrechttarief, doordat de ongeval lenverzekering, die ondergebracht is bij de Centrale werkgevers-risicobank, dit jaar wat onvoordeeliger uitviel; verder omdat wegens snelle uitbreiding van het aantal der aansluitingen, meer zegels op stroomkwitantie noodig waren en ten slotte omdat er meer was uitgegeven voor vacantiebond der werklieden dan waarop gerekend was. Er werd dit jaar in dit bedrijf voor het eerst pensioen be taald en wel voor den gepensionneerden boekhouder. De boekwaarde van de hoogspannings ruimte is per ultimo Dec. 1930 f 5445,92)4 lager dan per 1 Januari 1930. Bij onder zoek is gebleken, dat deze afschrijving plaats vond doordat de PZEM in de kosten heeft meebetaald. Burg, en Weth. deelen mede, dat voor onderhoud van het pand Nieuwe Kerk straat B 109 werd uitgegeven f 481,49, nl. f 303.70 voor timmerwerk, f 150 voor schilderwerk, zuivering f 12.22, herstel ling gootsteen f 6.60, materialen f 0.45 en waterverbruik f 8,52. Het timmer werk bestond in hoofdzaak uit vernieu wing van een vloer, herstelling van het dak en aanbrengen van nieuwe deuren. Op dit laatste was bij de begrooting niet gerekend. Afbraak en verbouwing per- ceelen hoek Nieuwstraat, Bij de behandeling der begrooting voor 1930 werd de wenschelijkheid van af braak der woningen G 288 en G 229 uit gesproken, met de bedoeling, dat aldus ter plaatse eene verkeers-verruiming zou kunnen tot stand komen. Bij overweging dezer aangelegenheid kwam het Burg. en Weth. intusschen noodzakelijk voor, dat ook de aangren zende perceelen Nieuwstraat G 227 en het als winkel met bovenwoning ge bruikte pand Kortedelft G1 hoek Nieuw straat, in de aan den raad voor te leggen oplossing zouden worden betrokken. Te dien einde namen zij de noodige maatregelen, waardoor de perceelen G 227, 228 en 229, in hun geheel of bij ge deelten verhuurd, weder ter vrije be schikking van de gemeente zijn geko men en werd de huur van het winkelhuis slechts tot 1 Juli 1931 verlengd, zoodat thans een plan tot verbetering dient te worden voorgelegd. Allereerst omvat het plan het terug brengen van het geheele complex in een nieuwe rooilijn. Daarbij behoort G 228 te worden afgebroken, omdat het niet meer dan 1.75 m diep zou worden, en levensgezellin had uitverkoren, was oe- leedjgd geworden. Intusschen speelde vooralsnog geen enkel meisje een rol in zijn leven en djat vond zijn oorzaak jn een geschiedenis wël'kje vóór het oegin van id! it verhaal zich had afgespeeld. Daarover willen we het thans niet hen- ben. Op dit oogenblik stond den jongen Farqudiar enkel het beeld; van de van diefstal beschuldigde kantoorjuffrouw voor id,en geest. Hij zag Sheila Curtis! weer voor zich, zooals zij voor hem had gestaan op dat afschuwelijke oogenblik dat hij. haar wegjoeg. Het leek wel alsof zij nu in d!e ziekenkamer van zijn (oom stondin dezelfde houding als iin het som bere kantoor. Hij zag haar weer voo|r zich met het hoedje vast om haar hoofd gesloten, met haar vriendelijk gezichtjje met haar slanke gestaltje in een dionker, nauwsluitend' costuum en de zwartje, glanzendp kaplaarzen, even zwart en glanzend als de beide lokken, die als een kronkel over haar frissche wangen hin gen. Eerlijke, verontwaardiging sprak uit heel haar boudjng, Honk uit den toon van haar meisjesachtige stem: „Ik! heb' u mijn woord van eer gegeven!" Op dat oogenblik gebeurde er iets won derlijks in het gemoed van den jongen man: voor het eerst kwam 10611 gevoel' van twijfel aan de schuld van het meisije bij hem op. Als zij nu eens toch niet dje parels had gestolen? 'Alles sprak tegen haar, al- (Ingez Med.). dan zal een oplossing kunnen worden gezocht voor het vrijgekomen terrein in aansluiting met die voor G 229 en G 1. G 227 behoort evenzeer in zijn geheel te verdwijnen. Na amotie blijf dan, reke ning houdende met de nieuwe rooilijn,, ongeveer 8.60 maal 10.5 m grond over,, welken Burg. en Weth. onder nader te bepalen voorwaarden als bouwterrein zouden willen verkoopen. Naar de raming zal het daarvoor te verkjrij'gen bedrag toereikend zijn om de kosten yan afbreken en van trotjtoiraan leg vóór dien grond te dekken. Voor G 1 Cr 229 en de van G 228 overblijjvénjdlö strook denken B. en "Wi. de oplos'sing al dus, dat gemelde panden grootendeels in tact blijven en toch een behoorlijke ver- keersverruiming verkregen wordt. Zulks is te verwezenlijken door een soort galarijbouw, waarbij de verdie- pingsbouw in hoofdzaak in stand blijft, dpch de 'benedenbouw en speciaal de- zijgevel enkele m naar binnen wordön geplaatst. De bovenbouw moet dan Tloor pilaren, verbonden door een zware be- ton'balk,,, gesteund worden. De vrijkomen de ruimte tusschen den nieuw geplaat sten zijgevel en de pilaren kam als trot toir gebruikt worden,, waarover de voet gangers ongehinderd hum weg kqnnem gaan. Voor het rij ver keer komt alsdan meer ruimte beschikbaar, dpordat de straat over haar volle 'breedtje, tot aan de pilaren-rij kan worden gebruikt. Volgens het plan zal d,e rijweg gemiddeld) 1 m (op het smalste gedeeltte 1.70 m) breeder! worden en het trottoir ongeveer ?<2 m Oreed zijn. Volgens de begrooting zal de uitvoering: van het geheele plan een totjaaluitgaaf van f 13.000 vorderen. Natuurlijk zijn er, nog wel andere oplossingen denkbaar, maar zeer zeker zullen zij ook meer kosten meebrengen. De ontworpen verbouwing van de pand den G 229 en G 1, die niet door archi tectuur uitmunten en evenmin tot ver fraaiing van hét stadsbeeld bijdragen, zal het uiterlijk aanzien schaden méér juist een meer typisch stadsbeeld doen ontslaan. In de begroeiing is een 'tamelijk hoog bedrag opgenomen voor nieuw bin nenwerk en herstelling, maar daairaén is niet te ontkomen wil men althans een behoorlijke huur kunnen bedingen. Werd toen het geheele complex verhuurd was, laatstelijk in totaal een huur gemaakt var, f 1632 per jaar, in den nieuwen toe stand zal die totaalhuur, naér schat ting f 1600 kunnen bedragen, te Weten f1100 voor het winkelpand met bijbe- hoorende woning (thans f 900) en f 500 voor de bovenwoning. De winkel zal i n de Korte Delft één in de Nieuwstraat twee étalagaramen krij gen en een flink magazijn, terwijl de bij- behoorende woning, met afzonderlijken ingang in de Nieuwstraat, beneden een voldoend aantal geriefelijke vertrekken zal hebben en bovendien nog een groo tere slaapkamer, die eventueel in tweeën is te ver deelen. De bovenwoning, evén- eens mei afzonderlijken toegang in de Nieuwstraat, zal op de eerste verdieping een behoorlijk aantal vertrekken en op den zolder nog eenige slaapkamers heb ben. B'. en W. verzoeken thans een crei- diet vam f 13.000 voor het uitv'oeren van het plan en stellen voor dit bedrag te vinden uit een tijdelijke gelldleening 'in afwachting van 'het sluiten van een de finitieve leenimg. Op de rapporten der beide raadscom missies en de antwoorden daarop van B'. en W. komen wij nader terug. Ie schijn was tegen haar. Maar als die schijn nu toch eens bedrog was? Ni# koesterde zijn oom een lage opvatting van het meisje, weikje, gelijk hij zelf wist bepaald onwaar was. Zou het niet moge lijk zijn, dat wat hij zelf van haar had gedacht ook onjuist was? Zou het toch niet mogelijk kunnen zijn, id|at door een of ander wonder die parels toch langs' een anderen weg uit het kantoor waren verdwenen? Die gedachte bracht een straaltje van licht in dje duisternis van zijn pessimisti sche levensopvatting. Zoo dat meisje wer kelijk onschuldig was aan dien diefstal hoe zou hij dan met blijdschap aan alle mogelijke moeilijkheden en onaange naamheden het hoofd bieden. Hij zou zijn vertrouwen in eigen oordjeel her winnen, zijn igeioof in dje menschelijkje natuur terugvinden en dat volstrekt niet omdat hij ook' maar iets gaf om dailf meisje.... maar intusschen, als zij een oudé en onappetijtelijke vrouw was ge weest als b.v. de werkster, die dagelijks met haar bezem het linoleum van het kantoor schoonveegdeNeen, hij was sterker d,an ooit de overtuiging toege daan, dat hij haar nooit een lot had kun- nen 'bezorgen, dat hij zoo verschrikke lijk vond, dat hij zich nauwelijks een mis daad kon voorstellen waarvoor het geen te wreede straf zou wezen. Voortdurend nam de lichtstraal van hoop en glans toe, (Wordt vervolgd)*

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5