Handel, Nijverheid en Visscherij SPORT. AFLOOP AANBESTEDINGEN GEMENGD NIEUWS. Op het Molenwater. WEERBERICHT etc. KUNST EN WETENSCHAP. „am Blrückchen" op Romeiusche potten en schalen. Ook werden Romeiusche gra ven igevonden, dateerende uit den tijd van 100 jaren na Christus. De graven zijn vierkant en bevatten resten van as- sche. Ook werden sporen gevonden yan een Romeiusche heirbaan, op 40 cimi diep te onder maaiveld. De Brusselsche correspondent der Maasbode meldt dat tijdens baggerwerken uitgevoerd in binnenban,alen van B.rugge men bij de iSleuteïbruig een 'buitengewoon goed geconserveerde rib van een mani- mo uth ihéefit opgehaald. (Bij het graven van het kanaal van (Blrugge naar Zeebrugge heeft men inder tijd reeds verschillende fragmenten van geraamten van deze voorhistorische dik huiden gevonden. Massa-ontslag bij Wilton, Naar cle Maasbode van welingelichte zijde verneemt, heelt de directie van de N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam zich genood zaakt gezien, wegens- algemeene slapte in haar bedrijf, aan ongeveer 300 man personeel legen Zaterdag 1.1. ontslag te geven. Dit massa-ontslag valt onder alle groe pen van het personeel en geldt niet al leen voor losse werkui, maar ook Voor personen met meerdere dienstjaren. Lawn tennis. Voor de derde klasse speelden gisteren Middelburg II legen Racket en T.O.Pi. tegen Phoenix, beide wedstrijden had den 1—4 tol uitslag. Postduiven. Zondag hield de Postduivchvereeniging „Zeelandia" .alhier, een. wedvlucht vanuit Compiègne (Frankrijk), afstand 240 'kimt Die duiven werden in vrijheid gesteld Öm! 7 h (115 anin imet een, Oios'telijken wind De eerste prijswinnende duif 'werd, ge constateerd (oan il l h 25 inïn, (20 sec. L^ja,li sle 112 li 10 min. '44 sec. De prijzen werden als volgt behaald: le en 6e prijs P. J. Mariens, '2e en 7e D. M. Klaassen, 3e en 4e 10. Versluijs, Se L. Pelieit. De eerste vogel behaalde een snelheid van 58 km per h, denkelijk hebben deze met zwaar weder .te kalmpen gehad. Vrijdagavond heeft het waterschap Slavenisse aanbesteed het herstel, de 'vernieuwing en het onderhoud lot 30 April 1932 van de aarde-, kram-, rijs- en èteenglooiingswerken aan de walerkee- ring van genoemd waterschap. Ranfing f8195. Minste inschrijver A. Westdorp te Sla venisse met f 70(55. Een 3-jari,g knaapje te Dieren werd sinds Februari op natie pleuris behandeld. Een röntgenfoto heeft thans uitgemaakt dat hij een groole hout.schroef in zijn luchtpijp had. Nu (Ut voorwerp met een lang verwijderd is, is het knaap je weer gezond. Ilij zeide wel eens een spijker te hebben ingeslikt aan welke be wering echter weinig aandacht Is ge schonken. j iil STOOMSCHIP OVERVAREN, D.E BE MANNING GERED. In den loop van den nacht is te Rotterdam aangeko men het Noorsche tankschip „Beaufort" dat Zaterdagmiddag bij den Noord Hin der in aanvaring is geweest met het Grieksche stoomschip „Urania". De be manning van dit schip is door de „Beau fort" meegebracht en is thans in Rot terdam gehuisvest. De kapitein van de Urania en de eerste stuurman vertelde dat het schip met kolen van Dantzig kwam en op weg was naar Triest, Sinds Vrijdagmiddag was men in een dichten mist zoodat voorzichtig gemanoeuvreerd werd. Zaterdagmorgen trok de mist even op doch om één uur .werd het ineens weer dik van mist, er werd vaart ge minderd terwijl er voortdurend werd gefloten. Om half twee, het schip voer toen Z.W. hoorde men een ander schip, Om kwart voor twee was dit tweede schip naar het geluid te oordeelen zoo dicht bij dat de kapitein van de „Urania" liet stoppen. Even later doemde aan stuurboordzijde op 10 m afstand een schip op dat met groote kracht ter hoogte van ruim een, in den zijwand van de „Urania" schoof. Het schip bleef enkele oogenblikken zitten, draaide toen langszij en voer weer weg om op eenigen afstand ligplaats te nemen. Eenige ma trozen die hadden geslapen waren in hun angst op de „Beaufort" overgesprongen, de rest van de bemanning bleef aan boord. Twintig minuten, na de aanva ring werd het ruim twee van „Urania", ruim een was natuurlijk vol water, met een voet water gevuld. Vijf minuten later was dit drie voet en weer vijf mi nuten later 10 voet. Het water stroomde door een scheur in het tusschenruim en toen het ook in de machinekamer kwam werd besloten het schip te verlaten, Eerst heeft de stuurman met een boot 8 man naar de „Beaufort" gebracht, doch toen hij terug kwam om de anderen te halen kwam hij deze in een tweede boot reeds tegen. Het voorschip was name lijk volgeloopen en de kapitein had niet langer durven volhouden. Toen de red dingsbooten op een kwart mijl van de „Urania" waren verwijderd, hoorde men een gekraak en gesis. Het schip brak en zonk zeer snel. Doordat van te voren de vuren waren gedoofd vond geen exploi- sie plaats. De bemanning werd opgeno men op de Beaufort. Eenigen tijd later werd nog een tocht gemaakt naar de plaats waar het wrak was gezonken doch het werd niet meer gevonden. De bemanning heeft alle eigendommen ver loren. De „Beaufort", die zwaar is ge deukt, heeft een deel van haar lading gelost, RIJ HET BADEN VERDRONKEN. - Zaterdagmiddag is de beer C. B, uit Voorburg, 'bij het baden in zee, verdron ken Hij had zich aan 'het strand tussc'hen Scheveningen en Wassenaarscbe Slag te water begeven en is vermoedelijk te Ver gegaan. J Eenige uren later is zijn lijk aange spoeld. OLIEFA,BlRIEK AFGEBRAND. In den afgcloopen. nnlcjhit) is 'in de Oliiefabriek l„Pe Toekomst", toebehoorende aan de Handel Mij. Saenden v.h. Bdoemendapl en Laar te W, o r me r veer, door lot dusver onbekende oorzaak 'brand uitge broken in de perserij waar de in 'bewer king zijnde voorraden liggen opgeslagen en waar levens veel machines st^ap,. Deze afdeeling heeft uiteraard {hel meeste scha de geleden. Daar de brand zich aanvan kelijk zeer ernstig liet aanzien werden de brandweren van de geheele Zaanstreek van Zaandam tot Krommenie gealar meerd, zoodat heit niet lanjg duurde of zes molorspullen wierpen met 20 stra len enorme massa's water in het vuur. Het snelle en krachtdadig optreden van de brandweer was echter oorzaak da|t de •vlammen spoedig konden worden gelo- raliseerd, zoodat het vuur beperkt bleef tot het middengedeelte der fabriek. Het vuur heeft gewoed in de z.g. oude fa briek. (De schade wordt geschat op on geveer f 50.000. I i I ONRUSTIG'. Donderdagn'alcJil' is 't f(ë Elberfeld in de omgeving van het raadhuis wederom zeer onrustig geweest. Op eenige plaatsen werd de slraait opge broken en straatlantaarns verhield. De politie moest een groot aantal demon stranten in voorloopig arrest stellen. tSf-r Eén nul is niks, twee-nul is wat Er is voetbal en voetbal. Er is voetbal in een geweldig stadion met zooveel-duizend peperdure plaat sen, met overdekte tribunes, met vlag gen en volksliederen, met hollende foto grafen en filmoperateurs, met radio microfoons, waardoor half Europa den wedstrijd kan volgen, met bloemen voor den aanvoerder en 'n dagloontje voor de chocolade-jochies, met verdekt opge stelde ambulance-auto's en een autopark van ettelijke duizenden wagens. En er is ook voetbal op het Molen water. Ik weet nog niet wat het meest inte ressant is. Want bij een interland-match man keert de spirit wel eens. Die ontbreekt op het Molenwater nooit. Daar wordt er uit gehaald wat er uit te halen is; daar geeft de opgeschoten bakkersgezel, zoowel als het nette bur gerjongetje met een schoon boordje aan, en even zoo goed het straatjoch op klompen, zijn volle 100 pet, Op het Molenwater worden tien wed strijden tegelijk gespeeld. Het kunnen er ook twintig zijn, ik kon ze niet meer tellen, ze vloeien in elkander. Vier kleine snuiters, bretels over de vuile bloesen, gaten in de kousen, lang- gegroeid haar, een van hen een gummi balletje in de hand, staan bij een boom, „Joenges, zumme metse?" roept er een. Meteen worden de knieën en beenen al blootgemaakt; voordat men er erg in heeft, zijn er twee „kooien" geconstru eerd vier maal twee klompen "over el kaar gekruist zijn de palen. Ze hebben al schoenen aan ook, of iets dergelijks. Een van de kiepers Gais heet-ie, heeft een fluitje en blaast daarop. Meteen is de wedstrijd in vollen gang; geen bloe men, geen toss, geen cameramen. Wel publiek: een zielig schraal ventje dat niet mee mag doen, hangend tegen 'n boom, verlangend kijkend, 'n klein meiske, leunend op haar fiets en 'n be langstellende. Een en ander is voor de jochies een publiek van zooveel duizend koppen. Het Molenwater-zand is hun stadion. Met z'n vieren weten ze zich twee elftallen. Het balletje vliegt schots en scheef, onder geschreeuw van de spelers, allerlei richtingen uit, meestal onmetelijk ver uit de richting van het doel; 't vliegt in een boschje, 't wordt er uit gehaald; 't vliegt over de straatkeien en ook wel eens in het doel Dan juichen er twee met stralende oogen, handen omhoog, als triumphators, Als het bal letje, vèraf nog, neiging schijnt te heb- HET DRAMA TE SCHAESISERG. - De jongeman die dei vorigte; week' le Schaesberg zijn meisjel een ernstige wonde aan de keel toebracht en zich zelf in den halls sneed is uit het Zieken huis lontslagen en zal voor den officier van justitie worden geleid. Hem zal po ging tot moord ten laste worden gelegd. Het (meisje is inmiddels ook reeds ver hoord. Haar toestand is in zooverre ver beterd dat er geen onmiddellijk levens gevaar bestaat liet verhoor heeft echter nog niet tot een positief resultaat igteleid, zoodat het motief van de daad nog niet met zekerheid bekend is. 1 AANVARINGEN. liet Italiaansche s.s. „Colombo" van Chili naar Genua, is hij het vertrek te M arsei 11 e._tijdens mist op 8 mijl' afstand, op een rif geloopen. De passagiers, meest Italianen, zij11 door sl,eepb»olen van boord gehaald e,n bin nengebracht. Men lioopt liet schip, d,a'tr ernstige schade blijkt te hebben, vlot le sleepen. Het Duitsche s.s. Troja, Vrijdagavond van Rotterdam naar Hamburg vertirok- kjen, is tijdens dikken mist onder onze bende richting van het doel uit te gaan, wipt de keeper met uitgespreide bee nen, iets geknikte knieën, links en rechts heen en weer, net als 'n echte keeper. Een van de lui heeft 'n sigarettevlag- getje op z'n gore bloes. Ze vliegen en rennen, dat 't zand opstuift. Uit de verte klinkt voetbal-berrie van andere Mo lenwater-wedstrijden, Een belangrijk punt van verschil lus- schen Molenwater-voetbal en Stadion voetbal is, dat op 't Molenwater de herrie wordt gemaakt door de voetbal lers en in 't Stadion door 't publiek. De voetbal-terminologie van het Mo lenwater is uitgebreid en kernachtig: „Pik-af, Kees 'n Zuivere voorzet, Wannes 'k Zal 'm der even in jenze.; Nie aarzele jonges Wai winne toch!; Oplitte suffert Het is frappant hoeveel van die uit drukkingen, zij het in anderen vorm, in 't dagelijksch leven worden toegepast. 'n Pootige boy, loodgietersknecht naar 't schijnt, back van een groot Mo1«h- water-elftal, geeft 'n echten voetbal een geweldige pil. De bal vliegt out, rolt dwars door een troep lui (weer van 'n anderen wedstrijd) die elkaar 'n anderen bal trachten te ontfutselen, stuift over 'n grasveldje, verliest daar vaart en rolt over een paadje gemoedereerd een wel willend glimlachend, bleekig oud heertje in 't zwart tegemoet. T achtig jaar wordt twintig jaar, W/ie weerstaat de verleiding van een aanrol- Ienden voetbal? De bal ligt vlak voor t heertje, dat er 'n houterig, stuntelig schopje naar doet: glad ernaast, 't Heer tje schudt zachtjes het hoofd en schuifelt verder. Tachtig heeft zijn tijd gehad en voelt dat. Met 'n beetje weemoedig ge voel misschien, Ik zie ook rugby op het Molenwater, 'n Zwerm schoffies, jachtend achter 'n bal, waartegen ze blijkbaar niet mogen schoppen, Eén voelt z'n voetbalinstinct boven komen en schopt op een gegeven oogenblik toch. Gekrijsch Pienantie! Op een moment laat er een zich op den bal vallen en onmiddellijk valt de heele zwerm als een klit op hem. 'n Kluwen van bloote beenen, scheeve bretels, verwarde haren, verhitte ge zichten, stralende oogen, gesmoorde kreten. Eén duikt bovenop den hoop, de handen plat tegen elkaar vooruitge stoken, alsof 't een zwembad is. Plots kruipt er een van onder de massa vandaan, den bal tegen zich aan gedrukt, holt weg over 't grasveldje naar een doel. Een heele poos nog deint en davert de kluwen, om zich langzaam te ontwarren. Ik denk even aan 't oude heertje van daarnet; als dat daar eens onder gelegen had. Er is zoo wat te zien op 't Molenwa ter in de vrije uren, d. W. kjust in aanvaring geweest métf een Ne der 1. motioirvisschersvaartuig!, waarvan de naam evenwel öiibekletid is gebleven. Laastgenoemd vaartuig 'befkjwaira eenige schade. a,an liet voorschip 'boven de wa terlijn. Die Tiroja zeltfe met lekkage in de voor piek, de reis naar Hamburg voort. DRONKEN CHAUFFEUR. Terwijl een reiziger uit Hannover en d,el zoon van een garagehouder uit Marburg a. d. Lahn aldaar bezig waren bij liet licht van een lantaarn aan ,djen k,ant vain den weg idpn auloi van den reiziger, "die een panne bad gekregen, le repareer en, reed een kjoopman met zijn auto djeto stilstaan- den wagen met zoo groote snelheid voor bij d(al alle drie de mannen werden ge grepen en ongeveer twintig melder Wer den meegesleurd. 1 Nadlat de chauffeur even gestopt) had, reed hij met groote snelheid verder, zonder zich om zijn slachtoffers te 'be kommeren. Twee hunner werdén ernstig gewond, de derde licht. I Het ingesteftd.e onderzoek) wees uij^ dat de chauffeur van den aula dronken was geweest. 1 'j 'j 15 Juni. Barometerstanden: Hoogste768.9 te Toulouse. Laagste: 745.4 te Aberdeen. Thermometerstanden Hoogste en laagste temperatuur van Zaterdagmorgen lof hedenmiddag 12 u.: Hopigste: 88 ,gr. Laagste: 58 |g.r. 1 1 i 1 Weersverwachting van het K, N, M. 1.' Aanvankelijk 'nog krachtige, later ma tige W. tO|t Z.-W. wind, half tol zwaar be wolkt of betrokken, wellicht nog en kele regenbuien met leans' opi onweer. Weinig verandering in temperatuur. Dinsdag 16 Juni, Zon op 4.39; onder 9.22., Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.52. Maan o,p 4.06 vm.; onder 10./37 nra. Nieuwe maan 16 Juni. HOOGWATER VLISSINGEN. Z o m e r t ij d. Dinsdag 16 Juni 2 12 14 37 Woensdag 17 2 55 15 17 Donderdag 18 D 3 40 16.— Vrgdag 19 11 4.23 16 37 Zaterdag 20 11 5.08 17 23 Zondag 21 11 5.56 18.15 Maandag 22 IJ 651 19.08 'bureau als deskundige met dat werk be last worden. Een verzoek van het 'bestuur der R. K. bijz. school om gelden voor aanschaf fing van meubelen en leermiddelen als gevolg van het igrooterei getal teerlingen, werd gerenvoyeerd aan B. en W, Ier onderzoek. Baar de beurs al sinds jaren, door geen marktbezockers wordt bezocht, wordt be sloten cle post van ilelagranibe stellen bij do 'mar,ktbezoekiers opi le heffen. Waf- het 'klokluiden betreft; stellen B. en W. voor gegadigden op te roepen op eeue wedde van 1' 110 per jaar. Be heer Risseeu wvraagt of dit luid,en nog wel nootlig' is, waar'er nu qp den toren een speelwerk, is aangebracht. Be heer v. d. W a eter acht het klok luiden eveneens uit den tijd, doch de heeren Brevet en v. N o,p pen zou den deze oude gewoonte, die uit oude tij den is overgebleven wijlen bestendigen; ook B. en W. voelen voor het in stand houden; het voorstel' wordt? aangenomen met 4 tegen 3 stommen (Risseeuw, Van de Waeler en Be Bruijne), Ingewilligd, wordt het verzoek van de P.Z.Ej.M. om ontheffing van het bepaal de in art. 44 van het niofpjr- en rijwiel- reglement. Be vergadering wordt daarna met ge sloten deuren voortgezet]. Bij weder open baar worden, worden een paar reclames inzake het schoolgeld afgewezen. Bij dp rondvraag wijst de lieer Van de W.aeler op het onvoldoend weg halen van het vuilnis, d,at op den: Vrijdag in bakken, mandiën, enz. aan de deuren staal. Be v oo-rz. zegt een on dprzoek toe. Be heer B. e B r u ij n e zegl, dp woor den "door hem onlangs aan het adres Van een ambtenaar uitgesproken, bij dpze in te trekken, wat (den voorzitter genoegen doet. Oudheidkundige vondsten, In Alsdorf bij Kerkrade, stieten arbei ders bij hel verrichten van grondwerken niseering, bewoond door een volk dat zonder werkelijke, innerlijke rijping, plotseling verouderd is in een louter stoffelijke beschaving. In zijn uitvoerige opdracht aan Alfred Valette geeft Duhamel zich met onver schrokken zekerheid rekenschap van zijne bedoeling. Hij kiest vóór Europa en tégen Amerika, vóór den mensch en tégen de machine, vóór het verleden en tégen de toekomst. Het geestdriftig respect voor het woord „toekomst en al wat het verbergt, behoort tot de meest naïeve ideologieën der negen tiende eeuw. Daar de volkeren nog niet geheel ontwaakt zijn uit die beneveling, gelooven zij niet gaarne, dat de toe komst wel eens niet de plaats zou kun nen zijn van alle volmaaktheid en bloei. Duhamel ontkent allerminst, dat in Amerika de toekomst ook van Europa ligt; hij ontkent alleen, dat die toe komst schooner, beter zal zijn dan ons heden en ons verleden; hij heeft daar ginds reeds met voorzichtigheid de ac ties en reacties gadegeslagen van een menschengröep, die ten prooi is aan een ellende, waarmede ook wij worden be dreigd. Zijn eerste kennismaking met het land van de toekomst, vervult hem da delijk met afgrijzen. De Fransche mail boot, waarop hij meevaart, nadert in een waschhuis-atmosfeer, Havanna, en daar begint de eerste Amerikaansche ellende van ontsmettingen, keuringen, lijsten-invullerij. Wanneer hij nog een grapje maken wil om zijn goede humeur te bewaren, dan waarschuwt hem de commandant: „De lichte Fransche spot is aan deze zijde der wereld niet gang baar meer". Het heele schip wordt gron dig gereinigd met Pruisisch zuur; eerst worden alle passagiers en het geheele personeel onder dronken claxongetoeter, in belachelijk kleine notedopjes ge bracht, en daarna wordt de verlaten romp van het schip bestormd door de bootjes van den hygiënischen dienst met hun stinkende pannen, buizen, hun kol ven en vergiften.Dienzelfden avond nog werd hem een vragenlijst zoo groot als een scheepszeil overhandigd, die ingevuld en geteekend moet worden en die een menigte ernstige vragen bevat betreffende godsdienst, politieke richting, particulier leven, huwelijk, geldelijke welgesteldheid, lichaamsgebreken, en besmettelijke ziekten, waardoor hij aan getast kon zijn, Vooral deze laatste lijst blijkt een heele geschiedenis te wezen, toepasselijk ook op misvormden en ver minkten enleelijke menschen; en met een bijna onmerkbaren, fijnen spot, steekt Duhamel er den draak mee. Begrijp echter wel, dat deze spot niet voortkomt uit gebrek aan waardeering voor de medische wetenschap of voor hygiënische voorzorgsmaatregelen; Duhamel, zooals men weet, is zelf dok ter, zijn vader was dokter, hij is in eerbied voor de medicijnen opge groeid en maakte den oorlog mede als lazaret-arts, en toch vervult hem al dit Amerikaansch gedoe met een opstan dige ironie. Wanneer zijn boot de Mis sissippi is opgevaren, wordt het nog erger, want dan komen met een klein legertje van haven-douanen en politie autoriteiten ook de heeren van den ge zondheidsdienst aan boord. Een jonge dokter, in militaire uniform, gelaarsd en geharnast, verlangt dat alle pas sagiers, ten getale van ongeveer honderd, op een rij op het promenade dek worden opgesteld. „Dan kwam hij naar ons toe, gevolgd door een verple ger, die een houten blok droeg, waarin een groot aantal kleine gaatjes geboord was. Uit ieder dier gaatjes haalde de dokter een thermometer te voor schijn. Met stijve, preciese, automati sche bewegingen bracht hij dit instru ment in den mond van den passagier. Dan ging hij naar den volgende. Weldra zagen wij er allen uit alsof wij een siga ret rookten. Toen de dokter den troep was langs geweest, ging hij in versnel den pas naar de eerste patiënten terug. Hij begon de thermometers uit de mon den te trekken en keek hen zorgvuldig na, waarop hij ze in een antiseptische oplossing doopte". Stel u de comedie van dit massa-on derzoek voor, alles gaat in Amerika „en masse"; een van Duhamel's cri tici heeft zich er in verdiept, welk schouwspel het promenade-dek zou heb ben opgeleverd, indien de dokter ge- eischt had, dat de temperatuur zijner slachtoffers rectaal werd opgenomen. Veel interessanter wordt het boek, en veel verontwaardigder en ironischer de toon waarin het geschreven is, wanneer Duhamel dan later in New-York en Chicago midden in het Amerikaansch leven staat; tintelend van geest, maar met een klank toch van diepe, pijnlijke ernst is dan zijn woord als hij fulmineert tegen allerlei dingen der moderne „be schaving",, welke ook Europa reeds kent, zij het niet onder zulk een abso lute alleenheerschappij van materie en machine. De gramophoon: „muziek in conser- venblikjes". De bioscoop: „Hier is alles valsch, Valsch is het leven op het doek, valsch de soort muziek, die over ons uitgegoten wordt. En wie weet? Valsch ook mis schien de menschenmenigte, die schijnt te droomen, wat zij ziet.... Het is een vermaak voor slaven, een tijdverdrijf van ongeletterden, van miserabele we zens, overrompeld door hun werk en hun zorgen". De auto „De auto is een hefboom, die al onze ondeugden vergroot en onze deugden niet opwekt. De auto doet uit het diepst van ons wezen alle mogelijke eigenaardige karaktertrekken te voor schijn schieten, die, over bet algemeen, ons niet tot eer strekken. Zij onthult ons de minst edele lijnen van ons karakter en dikt deze tegelijkertijd aan. Van een gevoelige maakt ze een zenuwachtige en van een zenuwachtige een waanzin nige. Van een sterke maakt ze een bru tale en van een brutale een beest. Zij biedt ongelooflijke kansen tot kribbig heid, trouweloosheid, laaghartigheid,,.." Daar kunnen de Amerikaansche en ook onze Europeesche auto-rijders het voorloopig mede doen. Maar lees daarna tevens, wat hij schrijft over het alcohol misbruik in het drooggelegde Amerika, over de wanhoop der reclame, over het bedrijf in de enorme slachthui zen van Chicago, waarvan hij een nog vreeselijker beeld geeft dan Upton Sin clair. Wie het boek nog niet kende, zal deze vertaling met stijgende belangstel ling lezen, en al is men het misschien in menig opzicht met den schrijver eens, alles wordt aldoor goed gemaakt door de zuivere drang naar humaniteit, die er achter elk zijner uitspraken woelt en worstelt, een humaniteit, die hier niet minder sterk en niet minder schoon is, dan in zijn prachtige „Vie des Martyrs", Herman Poort, Eilectr. Drukkerij G. Wi. DEN BOER, Middelburg;.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6