M! Ibis Jw itaii MmTarwewel. UITVERKOOP Slaap! STEMT LIBERAAL Gelden beschikbaar Laat wegvallen, die zorgen! Firma M, H» GRAVB8TE» mr lust 3 Inmaakbrandewp, Echte Korenbrandewijn Oenevers Frères, marktberichten. Nieuw- St. Joosland. voor MIDDELBURG psr later f 2.00. per liter f 3 -, Advertenties: BUITENLAND. Algemeen Overzicht. GROOTE SCHEEPSRAMP BIJ ST. NAZAIRE. BELGIE. DUITSCHLAND, SPANJE. C. 0LEÜEHT, Korte Delft 0 15, Middelbi LIBERALE STAATS- PARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND" Woensdag 17 Juni worden aan liberale kiezers op het bureau der afdeeling Mid delburg van den Vrijheids bond, gevestigd Schutters hof, Bakkerskamer, van 105 uur inlichtingen ver strekt. Verzoeken om op 17 Juni te worden afgehaald, richt te men tot het secretariaat, Lange Noordstraat C 31, HepiimeFinff# Zuinigheid in het Gemeentelijk beheer is een der eischen van het Liberaal Gemeenteprogram het is dus volmaakt overbodig, onder deze door liberalen steeds betrachte leuze een aparte Be zuinigingspartij voor den Ge meenteraad te creëeren. met de goedkoope^eierprijzen. speciaal voor het doel gestookt, Met gratis Advocaatrecepten, Likeurstokers - Lange Delft. De Kringcommiesie voor Wal cheren maakt bekend, dat de Sec retaris eiken marktdag te Middel burg van half 1 tot 2 uur zitting zal houden in Café Suisse te Mid delburg tot het afgeven van aan gevraagde vervoerbewjjzen. Formulieren hiervoor zijn ver krijgbaar bij de erkende handelaren en bij den Secretaris C. JONGEPIER. Heden overleed te 's-Gra- venhage mijn innig geliefde Broer, JACOB KOILEB, in den ouderdom van 80 jaren. M. DE ZOMERKuiler. Vlissingen, 18 Juni 1931. stellen en in de pauze liet de Koning zich ook aan de beide elftallen voorstel len. Het veld was in uitstekende conditie, ST. NAZAIRE, 15 Juni. Naar uit St. Nazaire wordt gemeld is aan de monding van de Loire een schip van een excursie terugkeerende vergaan met ruim 500 passagiers aan boord- Vol gens de tot dusver binnengekomen be richten zouden in totaal slechts 8 per sonen zijn gered. Nader wordt gemeld dat het bi? St. Nazaire vergane excursie schip „Philibert" heette. In deze be richten wordt gesproken van 300 omge komenen en. 12 geredden. Omtrent de scheepsramp, die hier bij de kust heeft plaats gehad kan nog wor den gemeld: De ramp heeft plaats gehad Zondagavond om half zeven. Naar schat ting zijn 400 personen verdronken. Tot dusver werden 8 personen gered. De met man en macht uitgevoerde reddings pogingen worden bemoeilijkt door het zware weer. De meeste der omgekomen passagiers zijn Franschen, onder de overigen bevinden zich nog buitenlan ders voor het meerendeel Zweden. Of er ook Hollanders aan boord waren kon tot dusver nog niet worden vastgesteld. Uit de laatste berichten uit St. Na zaire blijkt, dat het vergane plezier- stoomschip „Philibert" op het oogenblik dat de ramp plaats vond niet nog ruim 500 pasagsiers aan boord had maar ruim 350, aangezien ongeveer 150 passagiers wegens het opkomende onweer de boot reeds te Pornic hadden verlaten om per trein naar Nantes terug te keeren. Een der acht personen die konden wor den gered deelde mede, dat de boot in ongeveer 1 minuut tijds zonk. Tenge volge van het overslaan van zeeën aan een kant van het schip hadden de meeste passagiers zich aan den anderen kant verzameld. Toen er in deze omstandig heden plotseling een zeer hooge golf kwam sloeg de boot om. Er stond zoo'n hooge zee, dat ook de reddingboot eenige malen omsloeg waardoor twee personen, die oorspronkelijk waren ge red toch nog verdronken. Het hulpgeroep der verdrinkende op varenden waaronder veel vrouwen en kinderen, die met den dood worstelden was verschrikkelijk om aan te hooren, maar ging af en toe geheel verloren in het gehuil van den storm en het geraas van de branding. Toen de storm later in den middag ging liggen in de Loire mon ding tal van lijken en vele wrakstukken rond. De „Philibert" was, naar de Courant meldt, gisterochtend uit Nantes vertrok ken voor een excursie naar Noirmou- tier, waar men om drie uur 's middags arriveerde. Ongeveer 'n uur later werd de terugreis aanvaard. Bij de rotsen van Chateliers stak een hevigen storm op, waardoor de passagiers allen naar de loefzijde liepen om daar beschutting te zoeken, waardoor het schip ging over hellen, met het bekende noodlottige ge volg. Een slecht begin. Tengevolge van een defect aan de mo toren van de Nautilus, de duikboot waar mee Hubert Wilkins voor zijn reis onder het Poolijs naar de Noordpool, naar En geland is vertrokken, kon de duikboot haar reis niet voorzetten, en kwam hul peloos op den Atlantischen Oceaan rond te drijven. De duikboot vroeg om assistentie en weldra was een schip ter plaatse, dat echter weinig hulp kon verleenen. Twee Amerikaansche sche pen zijn uit Amerikaansche havens ver trokken om assistentie te verleenen. De toestand te Roubaix, In den dreigenden toestand te Rou baix is nog steeds weinig verandering gekomen, In enkele straten hebben de stakende arbeiders zich achter de opge worpen barricaden zoo sterk ver schanst, dat de politie en de gendarme rie nog geen kans hebben gezien hen uit hun schuilplaats te verdrijven. Op enkele plaatsen kwam het tot een ge vecht tussc'hen stakers en militairen. Gedurende den nacht was het in de stad vrij rustig en werden geen aanvallen on dernomen, In de rue de Longuehais heb ben de arbeiders een barricade opge worpen die de politie eveneens nog niet heeft kunnen ontruimen. Storm, De hevige storm op de W. kust van Frankrijk verklaart de vreeselijke ramp die zich bij St. Nazaire heeft afgespeeld. De orkaan woedde ongeveer vier uur en richtte overal groote schade aan. Bij Duinkerke werd een auto, die dicht langs de zeekant reed door den stonn tegen een muur geslingerd met zulk een kracht, dat de inzittenden werden ge dood. In Engeland was de storm heviger dan in de laatste 25 jaar heeft ge woed. Ruim drie uur lang viel er zoo'n hevige regen dat de rivier de Chell een langzaam en onbeteekenend stroompje zes voet boven den normalen stand rees en aan heide zijden buiten haar oevers trad. Van een dicht bij de rivier staand huis were! een muur geheel onderspoeld. Ook boven enkele plaatsen in Engeland woedde de storm. Te Hailstones, Salesbury en Birming ham richtte de storm vrijveel schade aan. Een vrouw werd door vallend ge steente gedood. Te Birmingham is een aantal families dakloos. Nadat in den loop der vorige weelk de commissies, alsmede het bestuur van den Raad van Vlaanderen te' Antwer pen hadden vergaderd is de Raad op Zondag 7 Juni j.l. te Brussel in het iVlaamsche Huis in plenaire zitting bij- te en gekomen onder voorzitterschap van dr. Aug. Borms. i i i De door het bestuur ontworpen sta tuten voor den Raad goedgekeurd. Te Oostende heeft zich naar de Brusselsche corresp. van dé N.R.C. meldt bij de eerste proefreis van een nieuw visschersvaartuig, dp O 192, 'n Vlaamsch incident voorgedaan. De hoot, geheel meti wimpels versierd, en met de Vlaamsche leeuwenvlag in top, maakte zich gereed; om dje haven uit te varen tjoeu de haven kapitein aan 'boord; kwam en den eigenaar verplichtte de Vlaamsche vlag naar bened,en te halen. De havenk,api- tein zeide deze vlag als een politiek eem'bleem te "beschouwen en 't hijschen er van dan ook te: moeten verbieden. Onder de Vlaamsche visschers'bevolk.kig blijkt dit incident heel wat kwaad bloed te hébben gezet, temeer daar de haven- dfrectie te Oosfende zich totdusver, nim mer legen het binnenvaren van schepen met de Russische Sowjetvlag' in Lop of tegfen het tooien van dp treiters der so cialistische reedjerij, op 1 Mei, met de roode partijvlag heeft verzet. Over d,it geval zal trouwens 'in de Kamer worden geïnterpoleerd. De Pruisische Landdag heeft gis ter in overeenstemming met het advieis van de juridische commissie hét Duitsch (nationale voorstel volgens bekwelkl de (goedkeuring van de voltrekking van het tegen den Düsseldorfschén massamoor denaar Peter Kürten gewezen vonnisi niet onder de 'bevoegdheid valt van den Land dag, verworpen. 1 De gezamenlijke Spaansche kardi nalen, aartsbisschoppén en priesters pu- bliceeren een verklaring waarin gezegd wordt dat zij tot dusverre gezwelgen. heb ben ;om de voorloopige sregeerinig geein moeilijkheden te bereiden bij haar op bouwend werk. Aangezien echter het op treden van de regeering het katholiek,p leven steeds meer in gevaar brengt ach ten zij zich evenwel genoodzaakt de Spaansche katholieken op te roepen ter verdediging van de rechten van de kerk. Zij eischen aaneensluiting van alle katho lieken (onverschillig tot welke partij zij behooren teneinde voor de nationale vergadering slechts hen te kiezen, die bereid zijn de rechten van de kerk en de Isociale orde te verdedigen. Middelburg, 15 Juni. Op de kleine veiling van 8 uur hedenmorgen werden de Volgende prijzen besteed: aardbeien 18—39, tomaten 12—17, per kg. Goes, 13 Juni. Veilingsvereeniiging Z. Be vel and. Groote veiling van kruisbessen f 4.20 540 p.re 100 kg. Kleine veiling. Kruisbessen 4.30—6.70, aardbeien 1847, tomaten 19—42, id. uitschot 4, tuinboonen 23, vroege aardap pelen 11, alles per 100 kg; aardbeien 0.40 bloemkool 'le soort 611, id. 2e 35, id 3e 1—4, witte komkommers 13,' groene id. 11, kropsla 1.70—2, alles per 100 stuks; wortelen 8—9, bloemen 12— 15 beide 100 'bos. Rotterdam, 15 Juni. Op de vee markt van heden waren aangevoerd 535 runderen, 368 kalveren, 231 schapen en lammeren, '1279 varkens. Prijzen voor runderen.- Ie kw. 92 1.02, 2e kw. 7689, 66—(76; kalveren le kw. 1.35—145, 2e kw(65—90, '3e kw. 150— 65; schapen le lew. 62—75, 2e k'w. 4,5 62, 3e kw. 4045; lammeren 73—95, varkens le kw. 32—34, 2e kw. 26—31, 3e kw. 20—25, export 32—34. Vlas. Aangevoerd uilsluitend schoon van blauw: 1120 f47.50; van'dauw-rood 600 kg, onveranderd en geen handel. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en bonte f 46, Brielsehe Eigenheimer'f4.50 —5.50, Red. Star 6.75—7.50, Malta (Spring) 24—25 cent, Industrie 4—5. Aanvoer behoorlijk, vraag kalm. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I. JOOSSE. Ondergeteekende zegt allen har- teljjk dank voor de vele en har telijke bewijzen van deelneming en vriendschap, tijdens de ziekte «n na het overlijden van haren onvergetelijken Man, J0AN1S INGELSE Pz, ondervonden. Wed. INGELSE—Meertens. Middelburg, 15 Juni 1931. Dokter DE WEERD teNieuw- land zegt vriendeljjk dank aan allen die 11 dezer bljjk gaven van hunne belangstelling. van de nog voorradige ZOMERHOEDEN tot zeer lage prij: voor le en 2e hypotheken. Handels- en Bouwcredieten. Inlichtingen bjj Drink den slaap inSlaap is zoogoed voor U Hij maakt U morgen weer frisch, hij geeft U nieuwe veerkracht, Auping zorgt ooor 't derde, maar belangrijkste deel oan (Jw leven nieuwe energie! Kostelijk, zoo'n diepe slaap. Eer geschenk, dat alleen 'n origineele Auping's matras U geven kan. Koop dien kostelijken slaap vandaag nog! Koop 'n origineele Auping! Maar let bij het koopen op den naam Auping; immers elke staaldraad matras is nog géén origineele Auping! Onze officieele prijskaart (eveneens met den naam Auping) bevindt ziel aan elke Origineele Auping's matras S1NOELSTRAAT 173. Herhaaldelijk werd er door ons op gewezen, dat advertentiën voor ons blad aan ons bureau moeten be zorgd zijn voor twaalf uur en ZATERDAGS vóór HALF ELF, wil men ze in het blad van dien dag nog opgenomen zien, en dat advertentiën van grooten omvang gaarne een dag voor de opname worden ingewacht. Om teleurstelling te voorkomen, .worden onze adverteerders be leefd verzocht met deze herinne ring rekening te houden, DE ADMINISTRATIE.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 3