NGE RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. MEISJES EN JONGE VROUWEN, PAST OP HEVEA =(étsbaHBéS| BUITENLAND, De Arasterdamsche koopman F. G. lei- H. stond. Donderdag voor de recti t- Ditnk terecht wegens verduistering van een auto. De man haidi bij een Growing- sche firma een auto op afbetaling ge kocht. Aanvankelijk werd, geregeld ne- laald doch toen Ter H. nog ongeveer f 11.000 schuldig was stagneerde de be talingen. Verdachte was niet ter terecht zitting verschenen en werd. verstok tegen hem verleend. De officier van justitie eischle wegens verdjiisterng een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 6 maan den. Donderdag werd voor het Leeuwar der gerechtshof in "hooger beroep behan deld de strafzaak tegen D>. T., 28 jaar oud en muzikant te Harkema Opeinde, dié had terecht gestaan wegens doodslag, ge pleegd in October van het vorig jaar op J. v. d. Meulen te Drachten'. De Leeuwarder rechtbank had hem veroordeeld lot 15 jaar gevangenisstraf. 'Donderdag voor het hof terechtstaande liet verdachte zijn aanvankelijke houding varen en bekende v. d. Meulen met een mes te hebben gestoken. De advocaat- generaal eischte bevestiging vim het in eerste aanleg (gewezen vonnis. De Utrechtsdie rechtbank heeft 'n 20-jarigen teekenaar te Breukelen Ny- enrode, die door den kantonrechter te (Breukelen wegens het in staat van dron kenschap besturen van een motorrijtuig was veroordeeld tot f 300 boelte en ont zegging van van de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen gedurende een jaar veroordeeld tot f 300 boeite en in trekking van het rijbewijs gedurende drie maanden. De eisch was één week hech tenis en ontzegging gedurende een jaar. Het O.M. bij de Groningsche recht bank eischte Donderdag tegen den heer M. H. W„ directeur van het bijkantoor Groningen der Handels- en Landbouw- bank wegens hel plegen van verschil lende malversaties een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Arrondissements-Rechtbank Middelburg- De volgende zaken werden nog be handeld M. J. R., 56 jaar, landbouwer, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, werd verdacht dat hij op 6 April 1929 te Axel, met het oogmerk om zich wederrechte lijk te bevoordeelen, door zich valsche- lijk voor te doen als landbouwer en bietenverbouwer en door valschelijk, listiglijk en bedriegelijk tot August Raes, bietenagent te zeggen dat hij in 1929 bieten ging zaaien en dat hij 300000 a 400000 kg zou kunnen leveren, dat een ander zijn bieten wilde koopen, maar hij daarmede geen zaken wilde doen, dat hij in den regel lOQOOOkg pulp noodig had, en daarmede August Raes heeft be wogen met hem een kilocontract te slui ten en een voorschot van f 750 af te geven. Verdachte door den President onder vraagd, erkent het hem ten laste ge legde feit te hebben gepleegd. Hij zeide geen land te bezitten en dus ook geen bieten te kunnen zaaien. Het geld heeft hij opgemaakt. De getuige Raas bietenagent te Axel, zegt het contract namens de suikerfa briek, met verdachte te hebben afge sloten. Later vernam getuige dat hij met een beruchte oplichter te doen had ge had. Verdachte was toen nergens meer te vinden. Om get. tot het contract te bewegen had verdachte voorgegeven dat hij op een groote boerderij zat. Ver dachte heeft persoonlijk het voorschot van f 750.in ontvangst genomen voor welk geld get zegt aansprakelijk te zijn. De Officier van Justitie die van oor deel is dat de feiten vast staan, zegt dat verdachte aan lager wal is geraakt en eerstdaags nog voor een rijwieldiefstal moet terecht staan. Het O.M. eischt een gevangenisstraf van 6 maanden. De verdediger van verdachte mr. A, H. Kuipers is de meening toegedaan dat verdachte ook al erkent hij de feiten, volgens deze dagvaarding niet kan wor den gestraft omdat deze niet inhoudt dat het geld aan verdachte is afgegeven. J. V., 50 jaar, landbouwer tej Bouchau- te (België) was door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordieeld tot| f 5 of 2 dagen hechtenis, ter zake vani overtreding van de Motor- en Rijwieïwet tje Sas van Gent op 13 April 1931, (als bestuurder van een motorrijwiel niet dien voorrang geven aan het verkeer van rechts). De verjachte was in hooger oeroep gekomen. Eisch: ontslag van rechtsvervolging, waarbij mr. Tichelman, de verdediger zich aansloot. B;. V., 18 jaar, meuDelm'aker te Mid delburg, gedetineerd, werd ten lastje ge legd dat hij op 30 April 1931 te Middel burg te zanten en in vereeniging met L. C. de V., 21 jaar, werkman, te Middel burg en een minderjarige jongen hieeft ingebroken in het kantoor van de N.V. de Automaat, te Middelburg door de deur open te breken en een plank wég te breken, teneinde geld of goederen weg te nemen, hetgeen niet is gelukt zij de localen waar zij meenden dat het geld geborgen was niet jonden hereiken. Eisch: tegen V. 1 maand, gevangenis straf en tegen de Vj. f 20 of 20f d. h'. J. C. V., 35 jaar, CommlssSonnair te Driewegen, gedielineerd, werd verdacht dat hij op .20 April1 1931 te Driewegen, om zich wcc'teerrechtelijk; te bevoordee len door bedreiging met geweld een ruitje van dje woning van Johanne de Baar en Catharina Brij dijk in le slaan en daardoor een 'brief naar binnen le steken met dje volgenden inhoud„Maakt d;al binnen 5 minuten in deze enveloppe 100 gulden op de stoep ligt, spreekt' er nooit met iemand over, als je het niet doet of er met iem'and over spreekt), steek ik je huis in brand! en laat je le vend verbranden, k,om niet builen steek het d,oor een garre van de deur en blijf verder binnen en schiet hard op, want' ik sla hier voor liet raam mfetf die re volver in de hand, verder heb je geen last met mij" en daardoor ueide vrouwen heeft gedwongen hém verdachte' f 100 af te geven. De beide vrouwen als getuige gehoord, zeiden door het rinkelen van 'het glas te zijn gaan kijken en bemerkten toen dat er door de gebroken ruit een briefje was gestopt dat in den gang terecht kwam. Ze lazen dat briefje waarin onder bedreiging met brandstichting, verzocht ;werd f TOO af te geven. Uit vrees dat de boel in brand zou worden gestoken als zij geen geld gaven, hebben zij het g vraagde gegeven. De rijksveldwachter Helms'Lrijd, die verdachte iheeft aangehouden, zegt dat deze niet ongunstig bekend staat, doch Wj is zeer arm. Hij heeft f 69 bij ver dachte in beslag .genomen. Verdacnte erkent de feiten, doch' zegt uit armoede te hebben gehandeld. Hij wist niet aan werk te komen. De officier van Justitie zegt wal hier is .gebeurt, zeer ernstig, is, al speelt ai> moede een groote rol. Bovendien is diit een derde dergelijk geval d,at zich in kor ten 'tijd in die streek voordoet. De officier vraagt een gevangenisstraf van 3 maanden benevens een voorwaar delijke gevangenisstraf van 6 maanden, omdat V., wanneer hij vrij komt, zal wor den geholpen. De verdediger van verdachte mr. A. H. Kuipers voert ook aan dat verdachte zooi arm was dat hij liét feit in wanhoop heeft gepleegd. Hij vindt hét requisitor van den officier mild maar hoopt toch' dat de rechtbank in aanmerking zal ne men dat geen schade is geledein, omdat het .geld is terugbetaald. W. D., 29 jaar, koopman te Vrouwe polder was door den "kantonrechter le Middelburg op 22 April 1931 veroordeeld lot f 100 of 25 dagen hechtenis, met veroeurovarng van net niet fnbeslag- genomeu (geweer or inlevering daarvan, subsidiair 'betaling der 'geschatte baarde van 50 gulden of 10 dagen hechtenis, ter 'zake van overtreding van de Jacht wet, gepleegd te Vrouwepolder óp 12 October 1930. De verdachte was .in hooger beroep gekomen. Eisch "was f 10 of 10 dagen. Mr. P. C. Adriaanse, de verdediger, be pleitte vrijspraak. W. D., 29 jaar en S. D., 36 jaar respj wonende te Vrouwepolder e'n Seroos- kerke, waren door den kantonrechter te Middelburg veroordeeld op '22 April '31, ieder lot f 10 of 10 dagen hechtenis met Verbeurdverklaring van Tie üiet in 'be slaggenomen geweren, betaling der ge schatte waarde ad f50 of 10 dagen hechtenis, 'terzake van overtreding der Jachtwet, gepleegd ie Serooskerke op 1 November 1930. De verdachten waren in hooger beroep ■gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis. De- verdediger, mr. P. C. Adriaanse, bepleitte vrijspraak. In de zitting van 12 Juni werden de volgende vonnissen uitgesproken loopen over een anders grond: F. van O., 21 jaar, werkman te Yerseke vrij spraak; strooperij (afkappen van takken van een boom H. P. P., 45 j., landbouwer te Zaamslag, vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter; overtreding motor- en rijwieïwet: W. E. K. G., 26 j., chauffeur te Ter Neuzen, f 40 b. of 10 d. h.; niet bijhouden van zijn koopmans- register: C. v. d. H., 42 j., koopman te Zierikzee, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, f 10 b. of 10 d. h. overtreding motor- en rijwieïwet: J. H., 27 j., boerenknecht te 's-Graven- polder, bevestiging van het vonnis, be halve de opgelegde straf, f 10 b. of 10 d. hecht.; overtreding Arbeidswet: M, v. d. S., 34 jaar, bakker te Middelburg, bevesti ging van het vonnis van den Kanton rechter behalve de opgelegde straf f 50 b. of 10 d. h.; diefstal: F, D., 35 jaar, mecanicien te Hoek, gedetineerd, 6 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest; mishandeling: K. H., 24 jaar, arbeider te Axel, 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftijd 1 jaar; veroorzaken van lichamelijk letsel J. Wl, 28 j., koopman te Ter Neuzen, f 50 b. of 25 hecht,; oplichting: A. de V., 21 jaar, bascule maker, zonder vaste woonplaats, gede tineerd, 2 maanden gevangenisstraf. (Ing. Med.) ONSCHULDIG IN HÈCHTENIS GEZE TEN. Zekere v. d. S. uit Zierik zee had, zooi meldt de N. R. Crt. korten tijd geleden een nacht in de Lier in 'hech tenis gezeten, omdat de gemeente-politie Het gevaar, dat ook thans neg alleenreizende jonge vrouwen en meisjes bedreigt. Aan welke gevaren alleenreizende dames en meisjes bloot staan en hoezeer de uiterste voorzichtigheid is geboden, vooral in internationale treinen, blijkt wel uit het avontuur, dat een 22-jarige onderwijzeres uit Nijmegen overkwam op een vacantie-uitstapje naar Keulen. De „Graafschapsbode" publiceert een gedeelte van een brief, waarin zij ver telt, wat haar is overkomen. ,,In den trein naar Keulen, die dicht bezet was, raakte ik ongemerkt in ge sprek met een paar charmante vriende lijke heeren, die zich zeer correct en hoffelijk gedroegen. Toen zij bemerkten, dat mijn reis naar Keulen ging, vertel den zij mij, dat zij in de buurt van het station Keulen een spoedbrief hadden af te geven, die via de posterijen niet meer tijdig ter plaatse kon zijn, en daarom eigenhandig bezorgd moest worden. Jammer vonden zij het, hierdoor genood zaakt te zijn de prachtige sneltreinver binding met een verder gelegen stad te moeten prijs geven. Zij vroegen mij toen langs een omweg, of ik het ook onbe scheiden zou vinden, als men mij ver zocht den brief in Keulen even te willen afgeven, desgewenscht gaarne tegen royale vergoeding. De groote belangen, die zij zeiden bij tijdige bezorging te hebben, rechtvaardigden dit in alle op zichten, Waar het adres van bezorging vrij dicht bij het station was, liet ik mij bepraten, bedoelde heeren dezen dienst zonder eenige belooning te bewijzen. Er werd mij toen echter nadrukkelijk ver zocht den brief niet in de bus te stop pen, doch af te geven uitsluitend aan „een dame", die zou open doen en zoo het geen dame was, die open deed, dan in geen geval den brief af te geven, doch in dat geval even naar de dame te willen vragen, opdat zij toch vooral per soonlijk den brief in handen zou krijgen. Het heele geval leek mij wel eenigs- zins vreemd, doch ik had het op mij ge nomen en zou dus aan den wensch der beide heeren voldoen. Toen ik even later in Keulen uitstapte, tikte een pa ter, die bij ons in de coupé gezeten had, mij op den schouder en waarschuwde: „We,est u voorzichtig met die bood schap, dame Het kan mogelijk geen kwaad, maar het heele geval komt mij min of meer verdacht voor. Neemt u zich in acht. Men kan nooit weten Mijn Keulsche vriendin, die mij afhaalde, vertelde ik natuurlijk aanstonds het heele relaas en toen ook zij het eigen lijk ook maar half vertrouwde, besloten wij voor alle zekerheid de politie eens te raadplegen. Op het politiebureau vond men het aanvankelijk een vrij onschuldig geval. Niettemin vond men het evenwel gewenscht, een oogje in het zeil te hou den. Het aangegeven adres werd nage zocht en bleek een riante villa te zijn. Besloten werd, dat mijn vriendin aan het hek zou wachten, terwijl een paar agen ten zich verdekt zouden opstellen. Aldus geschiedde. Toen ik aanbelde, deed een allerbeminnelijkste dame open, die haar blijdschap over het bezorgen van den brief te kennen gaf. Zij noodigde mij al lervriendelijkst uit, even binnen te wil len komen, op een dusdanig vriendelij ken toon, dat ik het onbeleefd vond te weigeren. Maar wat toen gebeurde gaat alle beschrijving te boven...." Tot zoo ver de brief. Het slot van de historie was aldus: Toen het meisje na een kwartier nog niet terug was, vonden de politiemannen het raadzaam in te grijpen. Men belde aan, doch.... kreeg geen gehoor, ook op herhaald bellen niet. De mannen der wet achtten toen den tijd gekomen, de deur open te laten breken. In de villa bleekniemand meer aanwezig te zijn. Op het naderen der politie-mannen waren de bewoners blijkbaar door een achtertuin gevlucht; het huis was leeg. Evenweluit een vertrek klonken klagende vrouwenstemmen zwakjes naar boven, en toen men ook hier een deur forceerde, ontdekte men, dat achter deze deur een 7-tal jonge vrouwen en meisjes opgesloten zaten, waarbij ook reeds de bezoekster van daareven. Welk een vreeselijk lot deze jonge vrouwen heeft bedreigd, Iaat zich denken. Men denke zich even in, in welken toestand deze meisjes tijdens haar opsluiting moeten hebben verkeerd. Of de politie er in geslaagd is, de illustre bewoners der villa te achterhalen, vermeldt de historie niet. (Ingez. Med.) hem verdacht van diefstal van een rijwiel, werk igestoord doordat de vrouw1 van waaraan v. d. S., zooals naderhand bleekgelen notaris wakker werd. Hoeveel er ge- onschuldig was. De betrokkene beeft .stolen is kon nog niet worden ntede- thans bij de gemeente de Lier een de-jgedeeld. De recherche uil Amsterdam 'claratie ingediend voor berooving van: is een onderzoek in gaan stellen, de vrijheid en aantasting van eer en eoc- 'COCAÏNE IN BESLAG GENOMEN. De politie te Groningen heefit een inval' gedaan in een perceê'l in de Bruine Bui tenstraat met vermoeden dat daar een partij cocaïne aanwezig was. Inderdaad werd door de politie een partij aanger troffen van ongeveer 10 pond en in neslag genomen. Twee personen zijn aan gehouden en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. EEN BOEKENLIEFHEBBER. - De- politie te Bos tfon heeft dezer dagen zekeren dr. Harold B. Clarke aangehou den, die er zijn werk! van maakte kost bare boeken le stelen. Met name eerste 'drukken van bekende werken van zijn gading. Reeds geruimen tijd werden tel kens dergelijke boeken uit particuliere en openbare boekerijen vermist. In Clarke's hotelkamer vond, men voor een waarde van zeven duizend dollar aan boeken die 'klaar stonden om opgezonden te worden naar New York, waar een vijftal' menschen voor djpn verkoop zorgde. Clarke en zijn helpers moeten de laat ste vier jaar 70,000' dpllar met hun diefstallen verdiend hebben. SPELONK IN DEN ATLANTJSCHEN OCEAAN. Het onderzoekingssehip de Oceangrapher heeft op 300' ,km van de Amerikaansche kust met behulp van een dieptemeter ontjdekj, dat daar een on verwachte spelonk; in den Oceaanbodem aanwezig is. Deze diepte meter heeft een wijzerplaat, waarop door lichtbundels de diepte van den Oceaan wordt aangege ven. Plotseling werd op een der dichts(( bevaren punten der Oceaan waargeno men, dat de diepte van 150 m' tot 800 m toenam. Na eenigeni tijd' naim deze diepte geleidelijk! af tot weer de normale djepte van 150 m werd bereikt. Deze plaats is genoemd: het mtystferieuze dal', omd,at 'men nog geen verklaring er voor heeft gunnen vindfm. Een uitmonding! van een rivier of een vroegere rivier bedding kan het niet zijn; daarvoor is de diepte te stijl' en te kort. Ook ver moedt men, dat hel) geen spelonk is ontstaan door een aardbeving. den naam ten bedrage van achthonderd gulden. Mocht de raad die vergoeding niet toestaan, dan zou adressant het ïin Den Haag wel hooger op zoeken. De raad van de Lier heeft de nota voor kennisgeving aangenomen. Branden. De vlieghaven van Malmö, de groot ste vlieghaven van Zweden, werd door een ,grooten brand geteisterd. Het geheele middenstuk van de groot ste hangar en een driemotorig vliegtuig werden vernietigd. Het vuur is ontstaan doordat een monteur een electrische lamp' lie.t val len De. bol daarvan sprong kapot en de. gloeidraden vielen op geoliede poets lappen, welke Vlam vatten, terwijl ook 1200 liter benzine van het bovengenoemd vliegtuig ontvlamde. Donderdag is brand uitgebroken in een pakhuis van de coöperatieve vereeniging Êeïleskjoepel le O sin. Het 'pakhuis was met graan en che micaliën gevuld en stond spoedig geheel in lichte laaie. Het pakhuis brandde geheel uit. De schade wordt op "2 millioen kro nen geraamd. 1 'C i j Woensdagnacht brak brand uit in "de boerderij van Otten-Curfb op Altweert le Weert. Het vuur .greep snel om zich heen, en binnen weinige oogenblikken'. Monden reeds de, stallingen in lichte laaie. Doordat, men van het twee' verdiepin gen hooige woonhuis' ongeveer een deel van liet dak afhaalde en de rest bluschte bleef de brand grootendeels beperkt tot de 'Stallingen welke (geheel afbrandden. Woensdagmiddag, heeft op het baan vak Alton a—Kaldenkirchen (Hol'stein) een botsing plaats gehad tusschen een motorwagen en een goederentrein. Zes tien passagiers van het tramrijtuig werden gewond. i Op de Schiekade te Rotterdam heeft de 73-jarige mej. Bi. Cd, die zeer slecht van gezicht is, bij het oversteken van de straat een duw van een motorrij wiel gekregen. Door den schok braken de glazen van haar bril en de sch'erven geraakten in het rechteroog. Ongelukken. Een 2-jarig dochtertje van den héér L: in de Prinshenidrikstraalt te IJ m u ï- den is terwijl 0e ouders nog sliepen, uit het raam op straat gevallen. Voor bijgangers vonden de kleilne bloedend op straat liggen. Het kind bleek een ernstige schedelDreuk te hebben opgeloopen. 100 JAAR. Gisteren werd de heer C. den Braker, te Steenbergen, 100 jaar. INBRAAK. Tijdens afwezigheid van de bewoners heeft men zich, vermoedelijk met behulp van valschë sleutels toegang verschaft tot de woning van den kan toorbediende L. G. aan den Mathenesser- dijk te Rotterdam. Uit het buffet is een blikken trommel waarin een bedrag van 260 aan bank papier geborgen wa,s ontvreemd, terwijl uit een kast een geldkistje, inhoudende een bedrag yain! f 215 gestolen is. FILM VERBRAND. Donderdagmid dag was men in de cabine va(n het Ceari fraal [Thealter aan den Bimtnenweg te R o tr t er dam bezig met het monteeren valn •een geluidsfilmapparaat. Vermoedelijk is een gloeiende soldeerbout mét de film ^.n aanraknig gekomen. De film, die ge heel verbrand is, was niet verzekerd. EEN VOSSENNEST. Onder Huls horst gem. Ermeio) hebben (jachtop zieners een vossennest uitgehaald met 4 jongen, die bijna volwassen waren. In het hol bevonden zi:ch de .overblijfselen van tal van fazanten, witte Kalkoenen^ korhoenders, eendein, Bprheveplsehe kip pen, hazen, konijnen) enz. OP TROEP VARKENS GEREDEN. Een personentrein1 reed Dptnderdag ite Haiaks bergen middendoor een, tr,oep varkens die zich! op de lijn bevoinldefn. Een der iangooren werd door midden igereden terwijl een der andere viervoej- ters de kennismaking mét de trein even eens met den dood moest bekoopem. SERIE INBRAKEN. Donderdag nacht is te Abcoude een serie inbra ken gepleegd. De ougénoode gaslen ver schaften zich eerst toegang tot een villa om vervolgens een bezoek "ie brengen aan de gemeenlë-secretariei waar tevens de gemeente-secretaris woonachtig is. Daarna werd een bezoek gebracht aan de Hugo de Vriesstichting en vervolgens aan het huis van den notaris, dat naast' het 'gebouw van de Hugo de Vriesstich ting is gelegen. Hiér werden dé dieven, het was omstreeks half vier, in hun /ictitlocpend yzêrsterk. (Ingez. Med,.) BELGIE. De te Verviers gevestigde „Ligue pour la Défense de l'Est" heeft een brief aan koning Albert gericht, waarin zij opkomt voor het organiseeren der verdediging van de Oostgrens op de grenslijn zelf, en niet op de Maas en verder het land in. Aan den brief is een ontwerp inzake de defensie toegevoegd, hetwelk des tijds door de kapitein Brouhon werd op gesteld en door generaal Leman werd goedgekeurd. Donderdag hebben voor de recht bank te Gent 10 Vlaamsche studenten terechtgestaan, verdacht van deelname aan de betoogingen van het vorig jaar te Gent tegen den franskiljonschen hoog leeraar Hulin de Loo. Een 100 tal stu denten drong toen het universiteitsge bouw binnen. Zij exschten dat hij zijn hoogleeraarsfunctie zou neerleggen. Toen hij hierop niet inging werd hij de universiteit uitgejaagd. Geen der getui gen kon met zekerheid verklaren dat de verdachten de hoofddaders zijn ge weest. Negen studenten werden ver oordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf en 182 francs boete voorwaardelijk, met een proeftijd van 5 jaar. Een hunner werd vrijgesproken, ENGELAND. De „Daily Telegraph" meldt, dat officieren van de burgerwacht een inval deden in het hoofdkwartier van de re- publikeinsche organisatie in een schuil hoek in de bergen van Dublin. Zij vonden documenten betrekking hebbende op de activiteit van een militante verrader lijke organisatie, honderdduizenden pa tronen, vijftig geweren, vijftig revolvers, vele automatische pistolen en een ma chinegeweer. Reeds sedert eenigen tijd werd het bestaan vermoed van een on wettige organisatie, die er naar streeft den staat met geweld omver te werpen. AUSTRALIË, De ministerraad van Nieuw Zuid Wales heeft het optreden van minister president Lang in de conferentie van

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 7