NOTARISHUIS. buitenland. W estk apelle. Algemeen Overzicht. v De vlootovereenkomst. Italië en Rusland. Polen en Dantzig. AUSTRALIË. MADEIRA. NIEUW ZEELAND. BELGIE. ENGELAND. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ZWEDEN VER. STATEN MARKTBERICHTEN, Abonnementen en Advertentiën voo! dit blad worden aangenomen door den Agent K. LIEVENSK Advertentiën: M. CORNELIS, Mr. FRANCOIS JOHAN NICOLAAS VAN DAM, Weduwnaar van Vrouwe C. M. A. Fruitier de Talma. SENTINA DAANE. Wed. J, Huibregtse. JOHANNES FRANS BASTIAANSE, Brigade-Commandant der Rijks- veldwacht te Middelburg, betuigen wij onzen hartelijken dank. KLOKKEN KAMER KEUKEN GANG KANTOOR WEKKER BILJARD TELEFOON en AUTO bij w, J, CAMPER, K. Delft A 86/87. Groote versebeideoheid Prima kwaliteiten I Het corset, onmisbaar voor zware figuren; met gepatenteerde verstelbare binnenband! Let op I Niet alle Deventer Koek is „echte" Deventer Koek van Bussink! IA c O ECHTE DEVENTER KOEK taai der Linde, Scharendijke, f 13.795; A. J Verjaal, Direischor, f 13.240; A. van [Beek, Made, f 13.100; C. v. d. Klippe, 'Vlissingen, 112.436; J. Alewijiö, St. Phi- lipsland, f12.130; M. M-atthijsse, Bron- twershaven, f 11.550; Gebr. Stouten, Oos- terland, f 11.207. Verzwaren en verhoogen van den zee dijk, Poldermains, Sl.-M.'dijk, f39.648; A. J. Verjaal, Dreischor, f37.000; Geluk, Tholen, f34.900; Rovers, Made f32.500, J. v. Beek, Made, f31.500; Verwater, iMade, f31.388; S. van Reek, Made, f28 600; Alewijn St. Philipsland, f 28.460, jM. v. d. Velde, Bjuiinissiej, f 28:395; N.V. Maïmwat, Willeiunstad, f 27.260. Snowden's begrootingsrede. Snowden, de Britsche rijkskanselier van de schatkist, nog verre van hersteld heeft gisteravond toch de begrooting in- ged:end, en zelf de millioenenrede ge houden. Ieder jaar „de groote rede in fcnge- land, die altijd geweldig veel belangstel ling heeft, zoowel van de leden die dan in grooten getale plegen op te komen, dan.... er plaatsen in de zaal van het Huis zijn (sommigen moesten zich be helpen met een hoekje van een trap trede), en van het publiek, 't Is de eenigszins naieve traditie, dat de mi nister zich te voet naar het Huis pleegt te begeven, het koffertje met de begroo ting in de hand Of dat gisteren met het oog op Snowdens gezondheid ook is ge schied weten we nog niet. Hoofdzaak is dat de minister zich weer fit genoeg voelde de begrooting zelve te behandelen. Hierover toonde het heele Lagerhuis zich verheugd, zoo wel mede- en tegenstander. En toonde de Engelschman zich weer fair sportsman ook in politieke zaken. Van alle kanten werd hij hartelijk toegejuicht. De rede zelf was sober en kort (slechts een goed uur). Snowden gaf eerst een overzicht over het afgeloopen jaar en stelde vervolgens vast, dat voor het nieuwe begrootings- jaar een bedrag van 37 millioen aan nieuwe uitgaven moet worden gedekt. Een bedrag van 20 millioen zal ge vonden worden uit het reservefonds voor de schuldbetalingen aan Amerika, wat volgens den minister zonder gevaar kan geschieden. Voorts zal 10 millioen gevonden worden door de inkomstenbelasting niet na afloop, doch bij het begin van het kwartaal te doen betalen. Het overige bedrag zal gevonden worden uit een verhooging van de belasting op petro leum. Voorts kondigde Snowden een wets ontwerp aan tot herziening van de taxatie der waarde van het grondbezit. Volgens deze herziening zal dan de grondbelast'ng worden geheven. De minister verklaarde van de heffing van invoerrechten af te zien, daar dit een verouderde methode is. Alzoo een verhooging der petroleum- belasting van 4 tot 6 pence per gallon, die reeds verwacht werd en reeds heden in zou gaan. Maar dit was dan ook de eenige maatregel op het gebied van uit breiding der verbruiksbelasting. Snow den motiveerde deze verhooging met de scherpe daling der petroleumprijzen op de wereldmarkt, waardoor ondanks hoogere belasting, de Engelsche benzine prijzen nog steeds lager dan in Decem ber van verleden jaar, en ongeveer even hoog als in Maart jl, blijven. Er werd geen mededeeling gehoord betreffende thee, suiker, tabak of bier. Van thee noch ruwe suiker wil Snowden weer invoerrechten heffen. Hij is dus inderdaad zijn vrijhandelbe ginselen trouw gebleven. De onmiddellijke reactie bij de oppo sitie stond in de sfeer der vriendelijk heid. Neville Chamberlain (niet Austen, de vroegere minister van buitenlandsche zaken, maar zijn broer) bracht nog eens hulde aan Snowdens moed, bekwaamheid en doorzettingsvermogen. De begrooting was den conservatie ven niet meegevallen, maar 't had aan den anderen kant nog erger kunnen zijn. Er waren punten, waarmee de oppositie zich niet kon vereenigen, doch deze zouden bij de artikelsgewijze behande ling wel blijken. Lloyd George sloot zich van harte bij de woorden van hulde van Chamberlain aan. Ook de liberalen zouden hier en daar wel eenige critiek oefenen, maar in het algemeen was Lloyd George verrast dat het tekort niet grooter was en ver heugd dat de kanselier het oorspron kelijk liberale denkbeeld van een belas ting op de waardevermeerdering van het land had genomen. Het algemeen debat volgt vandaag. Ontvangst en eerste reactie op zijn rede, zullen den minister in ieder geval aangenaam zijn geweest. Met zijn voor ganger Churchill was dit wel eens an ders Maar ook de tegenstander wenschte den stoeren onvermoeiden werker te eeren, die Snowden is, de man met het zwakke lichaam en den zoo sterken geest; de faire politicus! ,u de Engelsch-Fransche-Italiaansche one erhandelingen over de vlootovereen- ornst door de Engelsche afwijzing van G ,rans.c',e eischen en door Frankrijks vasfhouden aan ideze eischen dood punt zijn gekomen, is het zeer waarschijnlijk dat de Amerikaansche senator Dwight W. Morrow zal trachten door zijn bemiddeling de besprekingen over dit punt heen te helpen, aldus En gelsche welingelichten. Morrow, die mo menteel in Europa vertoeft, en thans te Londen is, heeft zijn weg over Parijs ge kozen, waar hij Zaterdag een onderhoud had met Briand. Van andere zijde wordt beweerd, dat Morrow niet voornemens is, zich in de besprekingen tusschen de drie Europeesche mogendheden te men gen en dat hijzelf er zijn verbazing over zou hebben uitgesproken dat zijn bezoek van Zaterdag j.l. aan de Quai d'Orsay officieel was aangekondigd. Morrow ver klaart dan ook niet voornemens te zijn tijdens zijn huidig verblijf te Londen een bezoek aan minister Henderson te brengen. Het feit, dat hij een belangrijke rol heeft gespeeld bij de vlootconferentie verklaart waarschijnlijk de verschillende geruchten omtrent zijn bemiddeling, De onderteekening van een verdrag tusschen Italië en Rusland omtrent de le vering aan de Sovjet-regeering van Itali- aansche waren tot een bedrag van 350 millioen lire, wordt thans officieel beves tigd. Het nieuwe contract bevat een aan tal wijzigingen en aanvullingen die op grond van de ervaringen van de afgeloo pen maanden noodzakelijk zijn gebleken. Omtrent den inhoud van het verdrag is nader niets bekend. De uitersten, die elkaar raken! Het secretariaat van den Volkenbond publiceert het advies van den juridischen Volkenbondsdeskundige inzake de haven van Gdingen. Het advies bestaat uit een meerderheids- en een minderheidsrap port. Het meerderheidsrapport is van den Engelschen kroonjurist Sir William Fi sher en van den Belgischen jurist Hostie en concludeert dat Dantzig na de beslis sing van den Volkenbondscommissaris in 1921 een juridisch volkomen gerechtvaar digde aanspraak heeft op een vrijen uit gang van de haven van Dantzig door het Poolsche bezit en dat Polen den plicht heeft dit recht niet van nadere verdra gen afhankelijk te maken. Het minder heidsadvies is van den Noorschen oud minister van Buitenlandsche Zaken, Ras- taedt, en concludeert eveneens tot een bindende verplichting van Polen, doch acht de uitvoering van deze verplichting afhankelijk van verdere overeenkomsten met Dantzig. ïeeft onverwachts een einde genomen, omdat het hoofd der justitie, de chief justice, mr. Goorty, zijn medewerking weigerde te verleenen tot het uitvaardi gen van het bevel aan 273 banken om inzage van de deposito's der betrokken politie-ambtenaren te geven. Zonder be vel van den chief-justice behoeven de sankiers de gevraagde gegevens niet te verstrekken. De Amerikaansche regeetring! heeft de Spaiansche republiek erkend. Op 20 Mei a.s. beginnen de groote luchtmanoeuvres van het Amerikaansche feger. Hieraan zullen ruim 500 vlieg tuigen van verschillende type deelnemen. Er zullen op de 6 groote steden van de Vereenigde Stalen tn.l. op Chicago, New- York, Boston, Atalantic City, Philadelphia eii Washington schijnaanvallen worden gedaan, waarbij zal worden nagegaan in hoeverre het mogelijk zal zijn deze sle den tegen luchtaanvallen te verdedigten. Kingsford Smith heeft met zijn be roemde Fokker-machine „Southern Cross" Port Darwin verlaten met de eer ste luchtmail van Australië naar Londen. Volgens ontvangen berichten wer den onder bescherming van het vuur der Piortugeeesche oorlogsschepen in de nabijheid van Funchal regeerings troe- pen aan land gezet. De opstandelingen trachtten de landing te verhinderen en daarna vluchtten zij. De regeerimgstrioe- pen verwoestten het radiostation en keer den daarna weer aan boord van de oor logsschepen terug. De opstandelingen heb ben het gcheele eiland in staat vian ver dediging gebracht. De bevolking betoon de zich vrij onverschillig voor de gebeur tenissen. De Nieuw Zeelandsche minister pre sident Forbes heeft medegedeeld dat de regeering van N. Zeeland een bedrag van iy8 millioen pond sterling uit het Lon- densche reservefonds zal opnemen voor de steunverleening aan de slachtoffers van de groote aardbeving rondom de Hawkesbiaai bij Napier en voor den we deropbouw van het verwoeste gebied. op een Prinses Astrid is benoetad 'tot damie- grootkruis in de souvereine orde van Malta. De werkstaking in de Bjrusselsche drukkerijen en courantembedrijven w,as gister vrijwel algemeen. Bij- vele bladen was de toestand vrijwel norma(al. r De oud-speaker van het Lagerhuis, Lord Ullswater, die met zijn echtgenoote van Madeira kwam, heeft verklaard dat er op Madeira geen sprake was van te kort aan voedsel en dat het Engelsche publiek op geen enkele wijze door de op standelingen was gemolesteerd. De Koning en de Koningin, die 4 jMeji te Londen zouden terugkeeren, zullen nog langer te Windsor verblijven om den gezondheidstoestand van den Koning. Gisler nacht is op 90-ja,rigen leef tijd overleden de bekende advocaat sir Edward Clarke, die een langdurige poli tieke juridische carrière achter den rug heeft. Hij is de laatste overlevende van de Lagerhuisleden, die tegelijk met Dis raeli in het Lagerhuis zat. Het Hoogerhuis heeft met groote meerderheid de beide eerste hóofdstuk ken verworpen van het regeeringsont- werp inzake het op groote schaal nemen van proeven met modelboerderijen. Herriot is wederom tot burgemees ter van Lyon gekozen, De gezondheidstoestand van Poin- caré is in de laatste weken aanzienlijk vooruit gegaan. Voor volledig herstel yan zijn gezondheid zal hij zich dezer dagen naar de Riviera begeven. Het aantal handteekeningen voor het Volksbegehren inzake ontbinding van den Pruisischen landdag is thans tot 5,9 millioen gestegen. Het Swenska Dagbladt verneemt dal waarschijnlijk de Zweedsche Oceaanvlle ger kapitein Ahrenberg dezer dagen naar Groenland zal starten om den in nood verkeerenden meteoroloog Watkins hulp te verleenen', Watkins was op 200 km van de Groenlandsche kust achter gela ten om daar te overwinteren. Men ver keerde in groote ongerustheid over hel lot van dezen geleerde, aangezien alle pogingen om hém proviand te brengen zijn mislukt. De expeditie van Watkins had tot taak de mogelijkheid te onder- derzoeken van een directe luchtvaajrt verbinding tusschen Engeland en Cana da, welke laatste route zou leiden over Groenland. Men rekende op de moge lijkheid, dat Ahrenberhg ook contact krijgt met de expeditie van Wegener die zich eveneens op Groenland be vindt. Het onderzoek dat werd ingestelc naar de banksaldi van de verschillende politie-ambtenaren in Chicago om aldus te kunnen nagaan welke leden van het politiecorps zich aan corruptie en andere misdrijven hebben schuldig gemaakt, Middelburg, 27 April. Op de vei ling werden de volgende pa-ijzen besleed. Zeeuwsche blauwe .aardappelen f 2.05 2.22, id. poters 79—80 ct., Bevelanders driel. 74, alles .p. 25 kg, nieuwe aard appelen 66, nieuwe poters 32, suiker- (boontjes 1.20, uien 2—'4, 'postelein 44 '00, baksla 12—21, moskrul 15, spinazie 13—20, uitschot 8, koolrapen 2—{2,5, wit lof 9—26, zuring 10'13, dunsel 715, ouolsla 38, peen 5—7, snijsla 18—25, sloofsla 1318,. tomaten 72t—;82, alles per k,g; aardbeien y*4, roode kool 5 17, kropsla 1—10,5, bloemkool 1,5—33, (komkommers 12—16, alles per stu'k; peen 11—19, raapstelen 45, prei 1,5 8, selderie 5>7, rabarber 2—7,5, radijs 3— 9, alles per bos; zuring 19—(25, peter selie 21—36, selderie 35—139, slavellen 38, bloemkool 51, alles per kist; tuin kers 8—10, per doos. Bloemen: spirea's 8 ct. per 10 tak; ro zen 31, per 10 stuks; tulpen 13—26, per 10 stuks en narcissen 6—12 per bos. Goes, 28 April. Boter f 0.65, eiefren f 3.10. Aanvoer V.P.Z. 44.365 stuks, f 3.40 per 100 stuks. Rotterdam, 28 April. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd 227 paarden, 6 veulens, 1696 ma gere runderen, 812 vette runderen, 429 vette- en graskalveren, 1579 Inuchtejre kalveren, 238 schapen en lammeren, 18 varkens, 66 biggen, 3 bokken of geiten Prijzen voor vette koeien le kw. 92— 1.02, 2e kw. 79—186, 3e kw. 70—78; stieren: le kw. 6880, 2e kw. 5463, 3e kw. 47—54; kalveren: le kw. 1.50—(1.60. 2e kw. 85—1.15, 3e kw. 70—,78. Prijzen voor melkkoeien 290—420 kalfkoeien 295—425, stieren (jonge) 110 —200, oude 200—360, pinken 150—200, Igraskalveren 130—180, vaarzen 205—, 275, werkpaarden 180—295, slachtpaar- den 140—250, hitten 90—180, nuchtere, kalveren 6—10, fokkalveren 16—28, big gen 8—12. Eieren Rotterdamsche veiling: aange voerd 270.000 stuks. Kipeieren 3.25—4.75, eendeaerein 3.25 —4.40. De huwelijksvoltrekking van P. M. PLUIJMERS en zal plaats hebben op Donderdag 30 April a.s. Kerkelijke inzegening: Nieuwe Kerk, half drie. Gelegenheid tot feliciteeren Noordstraat 34, van 46 uur. Heden overleed, in den ouder dom van 75 jaar, onze lieve Oom, Behuwd-, Oud- en Over- oudoom, Oud-Kantonrechter. Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Uit aller naam: 's-Gravenhage: P. J. G. NELEMANS— VAN DAM. A. N. FABIUS. Amsterdam: A. A. S. PETERS— HOUWING. Velp, 26 April 1931. Frederikstraat 10. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 29 April a.s., op de Begraafplaats „Heiderust", Worth-Rheden. Vertrek van het sterfhuis 1 uur. Geen bloemen. Geen bezoek. Hartelijk dank voor de vele blij ken van belangstelling bij het over lijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Uit aller naam, W. DE PAGTER Domburg, 28 April 1931. Voor de vele en hartelijke be wijzen van deelneming, ondervon- ueu oij net overbjaen van onzen geliefden Man en Vader, Uit aller naam, Wed. J. F. BASTIAANSE— LAMBRECHTSE. Middelburg, 28 April 1931. Morgei naif twee vervolg Veiling. E3 ffn prima rose coutil Cot 90 cM. f 15.— tot 100 cM. f 16.50 Groote sorteering «orsetten met binnen- band voor zware \gn- ffen in alle prijzen! Het geeft de meest corpulente dame een prachtig figuur. Het is zeer solide gemaakt en ge makkelijk in het dragen. Het heeft een verstelbare gepatenteerde bin nenband, die de buik steunt en niet opschuift. Geen corset, dat de Adjusto kan vervangen! Vraag Adjusto en weiger elke namaak! £¥- Bussink is de oudste van alle Hollandsche koekfabrieken. Haar fabrikaat is wereld beroemd. - Sinds 1593 geniet ze een repu tatie voor onvergelijkelijke kwaliteit. Als U prijs stelt op dit bijzondere fabri kaat, let dan op bovenstaand overoud fabrieksmerk, dat op alle Bussink-verpak- kingen is aangebracht. Dan pas hebt U de zekerheid, de echte Deventer Koek van Bussink te ontvangen. - De goede „echte" Deventer Koek van Bussink!

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 3