Domburg* RECHTZAKEN. Kantongerecht te Middelburg, In de zitting van 22 April zijn ver- oerdeeld wegens: met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: C, H. te Middelburg, 3 of 3 d. h., J. A. C. te Koudekerke ('t Zand) 1 of 1 d. h, met een motorrijtuig rijden zonder pla ten waarop zijn aangegeven fabriek, fa- brieksnummer enz,: L. M. te Borssele •en P. D. te 's-Heerenhoek, ieder 1 of 1 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder rood achterlicht en zonder behoorlijk zichtbaar nummer met letter: A, v. d. B, te Vlis- singen, 3 of 3 d. h.; idem bij herhaling: W. D., 0, en W. Souburg, 20 of 10 d. h.; een dier noodeloos arbeid doen ver richten op pijnlijke wijze: (na gedaan ver zet) J, G. te Oostkapelle, niet ontvanke lijk verklaard in zijn verzet; als bestuurder van een motorrijtuig niet op eerste vordering het nummerbe- wijs vertoonen: C. D. te Goes, 5 of 5 d. h.; overtreding jachtwet: C, V. te Vrouwe polder, 25 of 10 d. h. Verbeurdverkla ring van het niet inbeslag genomen ge weer of 25 of 10 d. h.; W, D. te Vrou- wepolder, en S. D. te Serooskerke, ieder 10 of 10 d, h., verbeurdverklaring der niet in beslag genomen geweren of 50 of 10 d. h. voor ieder; W. D. te Vrou wepolder, 100 of 25 d. h., verbeurd ver klaring of ƒ50 of 10 d. h.; S. D. te Se rooskerke, vrijspraak; J. P. te O, en W. Souburg 5 of 5 d. h., verbeurdverklaring of 0.50 of 1 d. h.; overtreding IJkwet: J. M. te Arne- muiden, 3 of 3 d, h., verbeurdverklaring van het gewicht; in de gemeente Middelburg zonder vergunning venten: J. Th. de J., Scheve- ningen, en F, W. P., gedom. te Gouda, ieder 3 of 3 d, h,; in de gemeente Vlissingen, zonder ver gunning van B. en W. venten: I. A. F., gedomicilieerd te Breskens, 3 of 3 d. h.; te Vlissingen met een rijwiel op open baar terrein rijden op een verhard wan delpad: A. W. L. te Vlissingen, 5 of 5 d. h. Werkloosheid. Zaterdag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier als werkloos ingeschreven: 10 grondwerkers, 11 opperlieden, 5 schilders, 2 steenhouwers, 16 timmerlie den, 2 fitters, 27 meubelmakers, 6 poli- toerders, 2 cirkelzagers, 2 schoenmakers, 7 bankwerkers, 1 lasscher, 1 machinist, 4 plaatwerkers, 3 pianomakers, 2 scheep makers, 3 smeden, 4 stokers, 9 vormers, 1 voorslager, 3 draaiers, 13 bakkers, 12 boerenarbeiders, 3 tuinlieden, 5 winkel bedienden, 3 chauffeurs, 3 kellners, 2 va rensgezellen, 1 kraandrijver, 15 kantoor bedienden, 20 van andere groepen, 67 met vakkennis zonder bepaald beroep, 210 zonder vakkennis (ongeschoolden). Verder 8 vrouwen, w.o, verstelnaaister, kantoorbedienden, wasch- en werkvrou wen. Totaal vorige week 529, bijgekomen 20, afgegaan 66, over 483. SPORT. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. Ind. Stoomvaartlijnen. LEGER EN VLOOT. Reisplan Hr. Ms. „Gelderland' Onze marine in dienst van de Wetenschap. HollandDuitschland 11. Voor een volkomen uitverkocht Am- sterdamsch Stadion (het aantal aanvragen was het drievoud van het aantal plaat sen), hebben gister de Nederlandsche en Duitsche voetbalelftallen gelijk gespeeld. Beide punten werden zoo ongeveer in het midden vóór en na de rust gemaakt. Eerst een Nederlandsch, door Wim Tap, het Duitsche door Schlösser. Het verloop van den wedstrijd werd door de Avro via Hilversum uitgezonden. Zeer duidelijk behoudens een kleine on weerstoring tegen halftime. Voetbalmin- nend, meeluisterend Nederland kon zoo een indruk krijgen, vau de zeer groote spanning die deze ontmoeting kenmerk te, het voortreffelijk doelverdedigen van beide keepers Van der Meulen en Kress. En van de warme waardeering der pres taties van den laatste. Dat moet buiten gewoon zijn geweest. Wel konden we veel Duitsche veront waardiging (door schel gefuit) beluisteren over sommige buitenspelbeslissingen van den scheidsrechter. De partijen bleken in den besten zin aan elkaar gewaagd, en de Nederland sche voorhoede zeer mee te vallen! Het geen. den sp or tie ven burger moed' geeft voor a.s. Zondag in. Antwerpen. Lawn-tennis. Voor de Zeeuwsche competitie van den Nederlandschen Lawntennisbond speelde gisteren te Middelburg de ver- eeniging Middelburg tegen Phoenix met 41 tot resultaat, te Vlissingen had de wedstrijd TopRacket 14 tot resul taat. Engelsch- Fransch- Italiaansch vlootac- coord afgewezen. In de officieele nota die door 't Foreign office aan den Fran- schen ambassadeur werd overhandigd, wordt verklaard, dat He redactie van de nieuwe voorstellen onaanvaardbaar is. Een dergelijke nota werd den Italiaan- schen ambassadeur ter hand gesteld en het is te vreezen, dat hiermede de be perking van de vloten in de Middelland- sche zee is mislukt en dat de bewape- ningswedstrijd opnieuw begint, 't Voor naamste bezwaar van Engeland goldt de eisch van Frankrijk om van 1934-1936, 66.000 ton meer dan de in het Fransch-- Italiaansch verdrag van 1 Maart j.l. toe gestane 136.000 ton aan nieuwe sche pen bij te bouwen. Onder geen enkele voorwaarde was Engeland bereid aan dezen eisch tegemoet te komen. Fransch-Russisch handelsverdrag. Volgens „La Republique" zouden bin nenkort onderhandelingen te wachten zijn tusschen Frankrijk en Sovjet-Rus land over het sluiten van een Fransch- Russisch handelsverdrag. Men heeft in Frankrijk lang geaarzeld alvorens hiertoe over te gaan, maar me de op aandringen uit de kringen van in dustrie en handel zou men het voor beeld van Engeland, Italië en Duitsch land willen volgen. MARKTBERICHTEN. BUITENLAND. Handel, Nijverheid en Visscherij F aillissementen. Algemeen Overzicht, Het invoerrecht op boter! Het Rijkskabinet heeft Zaterdag, in tegenwoordigheid van den president der Rijksbank, zijn beraadslagingen over de op agrarisch gebied te nemen maatrege len voortgezet. Zooals werd verwacht, is er nog geen beslissing omtrent de ver hooging der invoerrechten genomen. Het voornaamste punt der discussie vormde natuurlijk het invoerrecht op boter, waartegen ernstige bezwaren in gebracht werden, speciaal in verband met Duitschlands op de handelsverdra gen gebaseerde betrekkingen, den uit voer van fabrieksgoederen en de da ling der loonen. In welingelichte kringen, aldus meldt W. B. aan het Hbld-, ac(it men het met het oog op deze moeilijkheden onwaar schijnlijk, dat Dinsdag zal worden beslo ten het invoerrecht op boter te ver- hoogen. Verwacht wordt, dat men zich voor loopig met een diepgaand onderzoek van het vraagstuk zal bezighouden, Opheffing der exterritoriali- teitsrechten in China. De Chineesche nationale regeering zal weldra een verordening uitvaardigen, die 1 October van kracht wordt en vol gens welke de vreemdelingen, die op 31 December 1929 exterritorialiteits- rechten genoten, onder de jurisdictie van Chineesche rechtbanken voor civiel en strafrecht, die ingevoerd worden om der voorzitterschap van een Chinee schen rechter in verschillende speciale streken, zooals Sjanghai, Tientsin, Moek- den en Kanton. De minister van justitie zal echter rechtsgeleerde raadsheeren kunnen benoemen, die niet noodzakelijk Chineezen behoeven te zijn en die. hun meening schriftelijk mogen indienen, doch geen aandeel krijgen in de rechtspraak. Aanhoudingen, voorloopige hechtenis van vreemdelingen, huiszoekingen bij hen of op hun kantoren zullen worden uitgevoerd volgens de Chineesche straf wetten. De vreemdelingen mogen Chi neesche of buitenlandsche advocaten belasten met de verdediging van hun be langen in civiele en strafzaken. Vreem delingen, die politieovertredingen heb ben begaan komen voor den politie rechter. De minister van justitie zal be paalde verblijfplaatsen aanwijzen voor het in hechtenis of gevangen houden van vreemdelingen. Het vlootaccoord. BELGIE, Het vorig jaar werd als bekend voor de eerste maal aan de dienstplichtige jonge Belgische staatsburgers bij hun in lijving gevraagd, in welke taal zij hun militair onderricht wenschten te ont vangen, meldt de correspondent van de N. R. Crt. te Brussel. Het resultaat was toen reeds vrij gunstig voor de Vlamin gen (1 milicien meer op 14 om de keuze te geven aan een Fransche compagnie of batterij boven een Vlaamsche). Van de militielichting 1931 hebben op een totaal van 21.887 miliciens, komende uit het Vlaamsche land (Brussel niet in begrepen) slechts 1367, d. i. 1 op 16, hunne voorkeur gegeven aan de inlij ving bij een in de Fransche taal aange voerde compagnie. Te Gent waren er 58 op 1100 of 1 op 19. Daartegenover staat dat 350 miliciens uit de Waalsche provinciën (allen kin deren van naar het Walenland uitge weken Vlamingen) hunne keuze gaven aan het Vlaamsche regime. Het vorig jaar telde men er 340, Voor de kantons van Brussel en om trek, met inbegrip van Halle, zijn de cij fers iets minder voor de Vlamingen dan het vorig jaar. Dinsdag a.s. zullen tegelijk met de interpellatie over de kwestie-Moulin, alle studentenvereenigingen van België (ook de Vlaamsche) een straatbetooging houden. Zaterdag is bij de verschillende Brusselsche bladen een klein deel van het zetterspersoneel teruggekeerd. In de dien dag gehouden vergadering is echter besloten de strijd door te zetten. Een spoedige oplossing is nog niet te wachten. ENGELAND. BEKENDMAKINGEN. Abonnementen en Advertentiën root dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLBtt. Advertentie n: van alle Engel- 261 millioen De electrificatie sche spoorwegen is op geraamd. Daarbij komen dan nog 80 millioen, die door de overheid beschikbaar moe ten worden gesteld, benevens 45 mil lioen voor de electrificatie van de Lon-| densche lokaalspoorwegen. Een hevige storm woedde giste ren boven het Kanaal, waardoor de scheepvaart groote belemmeringen on dervond. Vele schepen moesten naar de havens terugkeeren. De passagiersschepen van Folkesto ne naar Boulogne en van Dover naar Calais hebben hun dienst gehandhaafd, doch hadden groote vertraging. Ook de vliegtuigen hadden zwaar werk, om te gen den storm op te tornen, PORTUGAL. Volgens een bericht uit Funchal, zijn daar de Britsche kruiser „Curlew" en de Portugeesche kruiser Vases da Gama" aangekomen. Uit Lissabon wordt gemeld, dat een destroyer en een hulp kruiser naar Porto Santo, een klein eiland bij Madeira, zijn vertrokken, waar de regeeringstroepen worden ge concentreerd voor den aanval op Ma deira. ARGENTINIË. In de provincie La Rioja is een hevige aardschok waargenomen, doch persoonlijke ongevallen deden zich niet voor en ondanks de kracht van den schok werd slechts weinig materieele schade aangericht. AFLOOP AANBESTEDINGEN °MARu! SOPHIA CORNELIA, Dochter v.» G mES-RENIER. Middelburg, 26 April 1931. Seisbolwerk 214. Op a.s. Woensdag 29 April hopen mijn geliefde Oom en Tante, JAN VADER en JACOMINA WILHELMINA REIJNIERSE, den dag te herdenken, dat zij vóór 35 jaar in den echt werden ver- eenigd. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare Nicht PAULINA VADER en Verloofde, 't Zand bij Middelburg, 27 April '31 Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mejuffrouw GONDINA OVERWEEL, Weduwe van J. H. Isendoorn, in den ouderdom van 84 jaren. Uit aller naam, G. ISENDOORN. Middelburg, 26 April 1931. N. Oostersche straat N 88. Heden overleed, in den ouder dom van 75 jaar, onze lieve Oom, Behuwd-, Oud- en O ver oudoom, Mr. FRANCOIS JOHAN NICOLAAS VAN DAM, Weduwnaar van Vrouwe C. M. A. Fruitier de Talma. Otid-Kantonrechter, Ridder' in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Uit aller naam: 's-Gravenhage: P. J. G. NELEMANS— VAN DAM. A. N. FABIUS. Amsterdam: A. A. S. PETERS— HOUWING. Velp, 26 April 1931. Frederikstraat 10. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 29 April a.s., op de Begraafplaats „Heiderust", Worth-Rheden. Vertrek van het sterfhuis 1 Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtge- noote, Behuwd enGrootu»oe- der, Zuster, Behuwdsuster en Tante ADRIANA DINGEMANSE in den ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam, J. KWEKKEBOOM Gzn St -Laurens, 25 April 1981. uur. Geen bloemen. Geen bezoek. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen bij het overlij den onzer lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, FRANCINA PIETERNELLA CALLIBER—JONGEPIER, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, W. P. CALLIBER. Middelburg, April 1931. Voor de vele bewijzen van be langstelling, op 19 dezer ontvan gen, betuigen wij onzen hartelijken dank. P. J. DE LEEUWEN. P. A. J. DE LEEUWEN- DE WIT. Met deze zeg ik vriendelijk dank aan allen, voor de vele bewijzen van belangstelling, inzonderheid aan de Fa, L. E. Rivière en familie, alsmede aan het personeel, door mij ontvangen op 20 dezer. Mej. A. C. VAN RIEL, Middelburg, 27 April 1931. (Breskens, f55.867; P. Dekker, Veere, I De Britsche regeering heeft de Fran-If 54.750: fa. J. C Beenen, Wee#er- sche voorstellen tot wijziging van het 1 karspel, f54.525; J. F. Cornells, Kou- Te Velp is jn den 'leeftijd van :75 jaar overleden de heejr mr. F. J. N. van Dam, oud-kantonrechter te Oost- fourg. De overledene was ridder in de orde van den Nederlajndschetn Leeuw. openbare dronkenschap: Fe. A. H„ huisvrouw J. G. A. K., Vlissingen, 15 of 15 d. h.j Marnix van St. Aldegonde (uitreis) p. 24 Ouessant. Johan De Witt, 25 v. Amsterdam te Batavia. Chr. Huygens (thuisr.) 24 van Algiers. Stoomvaartlijnen op N. Amerika* Statendam 25 v. New-York n. Rott. Rotterdam Rott. n. New-York 25 (1 n.m) v. Boulogne. iEdam, Rott n. New-Orleans 25 te Havana. Rotterdam 24 van Roftterdam n. New- York. Naar vernomen wordt is het plan voor de zomerreis van. Hr. Ms. Gelderland als volgt vastgesteld: vertrek Willems oord 22 Juni, aankomst Aarhus 7 Juli, vertrek van Aarhus 13 Juli en aankomst. Willemsoord 21 Juli a.s. Een ploeg adelborsten zal zich op het schip inschepen. 'He minister van Defensie zal om- fstreeks kalf Oct. 1931 een onderzee- Iboct gedurende eeniige dagen ter be schikking stellen van de rijkscommissie voor graadmeling en waterpassing, voor een zw aar tekrachto n de/rz oek door de commissie in één aan de Nederlandsche kust grenzende strook van de Noordzee. Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, die 'Voor gelijksoortig onderzoek, reeds ver scheidene groote reizen met Nederland sche onderzeebooten meemaakte, zal zich met het onderzoek heiasten. Voorts ligt het in de bedoeling om in 1932 gedurende langeren tijd een onder zeeboot ter 'beschikking te stellen van de Rijks-Commissie voor graadmeeting én waterpassing voor het instellen van een zwaartekrachtomderzoek in het ron- om de Azoren gelegen gedeelte van den N. Atlantischen Oceaan, aan welk onder zoek deze commissie groote wetenschap pelijke beteekenis hecht. dcVerke, f 54.340; C. van de Klippe, Vlis singen, f 52.680; J. (de Visser, Slie- tdrecht, f 50.600; Th. Gambier, Bres kens, f 50.450; W. de Bokx en H. Kerkaert, Hoek en Westdorpe f 49.890. Failliet verklaard P. Lievense, koop plan en vrachtrijder te w e s t k a p' e 11 e Bart straat B 30. Rechter-comimiss^aris mr Th. Portheine. Curator mr. P. C. Adri- aanse te Middelburg. Goes, 27 April. Veilinigsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling v.m. 9u. Kropsla le soort 4.60—8.50, idem af wijkende en 2e soort 1.20—4.50 per 100 istuks. w m 4". Rotterdam, 27 April. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 224 rundexen, 349 kalveren, 153 schapen, 1513 varkens. Prijzen voor vette koeien le kw. 94 1.04, 2e kw. 81—88, 3e kw. 72-80, (kalveren le kw. 1.55—1.65, 2e 'kw. 90 1.20, 3e kw. 70—80; schapen le kw. 65—80, 2e kw. 50-60, 3e kw. 0.45 50; lammeren: "80—1,00varkens le kw. 3639, 2e kw. 3035, 3e kw. 25—29; export: 38—40. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van blauw: 3600 'k|g, prijzen 50—65; van Holl. geel 6000 kjg, prijzen 50—70; van dauw-rood 4200 kg, prijzen 45—50. Lijnzaad voer f 7—9, blauw maan zaad 29—31, karwijzaad 27—29. AardappelenZeeuwsche blauwe en bonte 6.25—6.75, poters 2.50—3.75, Briel- sche kralen 5—5.75, Bravo's 6—6.25, Red Star 5.756.25, Malta, winter, 16 —171/2, Ilndustrie 4—4.60, Friesche Eigen heimers 5—5.30. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg 'brengen ter openbare kennis, dat de Wijziging van de Verordening van Algemeene Plaatselijke Politie, waarbij het sluitingsuur van ca.fé's enl derge lijke inrichtingen werd bepaald op 12 uur 's nachts, in werking treedit op Dins dag 28 April 1931. 'Middelburg, den 24 April 1931. Burg. en Weth. van Middelburg) P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. KOSTELOOZE INENTINGEN RN HERINËNTINGEN. "Burgemeester en Wethouders van Mid delburg 'brengen ter openbare kennis: dat op Woensdag, 29 April 1931, des namiddags tusschen 2 en 3 uur gele genheid zal bestaan tolt kpstelooze inen ting in het gebouw (Wagenaarsitraat D{ 78. Middelburg, den 24 April 1931. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUJMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Het bestuur der waterkeering van het waterschap Oud en Jong Breskens heeft aanbesteed het uitvoeren van bui- tjengewone werken (verhoogjen en vdr- iziwaren zeedijk). Inschrijvers waren: A. C. Korteniweg, Breda, f 60.000; L. P. Korstanje, We-1 meldinge, f56.120; Iz. Lagasse, Koude-] 'kerke, f 55.960; P. J. van de Sande,

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 3