WEERBERICHT etc. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. LANDBOUW. RECHTZAKEN. ONDERWIJS. omtrent een nadere bespreking in een bestuursvergadering. Tot slot kwam nog een voorstel om de kantooruren te brengen op Woensdag morgen van 9—12 in plaats van 1012. De voorzitter verklaarde zich hier fel tegen, daar de kassier zoo welwillend is om buiten de kantooruren voor ieder klaar te staan. Hierna werd het voorstel ingetrokken. De voorzitter wekte tenslotte de leden pp om tie 'bank zoo veel mogelijk, le steunen, daar in dezen crisistijdi belegging op andere plaatsen zéker niet veiliger is, Wat helaas in de omgeving reeds enkele malen is gebleken. (Ingez. Mod.) PROVINCIALE STATENVERKIEZING. Overeenkomstig een tot ons gericht verzoek geven wij hieronder volledig de in Zeeland ingediende lijsten van candi- daten voor de Provinciale Staten en zulks in de volgorde waarin zij op de oproe- pingskaarten en de stembiljetten zullen voorkomen, waarbij zij opgemerkt, dat no. 1 alleen voor zal komen in de kies kringen Sluis en Hulst; lijst 7 in de kies kringen Middelburg, Sluis en Hulst en lijst 10 alleen in den kieskring Hulst. Lijst, 1: in de kieskring VI. Sluis: P. Bauwens te Hulst en in den kieskring VII, Hulst: P. Bauwens, Hulst; J. J. Hemelaar, Hulst; A. E, J, F. Begheijn, Terneuzen, en E. L. M. de Moor, Westdorpe, Lijst 2: Anti-rev.in kieskring I. Middelburg: J. W. van 't Hoff, St, Laurens; J. Bosse- laar, Aagtekerke; L. van Andel, Middel burg; W. A. den Hollander, Middelburg; J. F! Heemskerk, Middelburg; K. Hui- zenga, Middelburg; A. D, Littooy, Mid delburg; C. Louwerse, Grijpskerke; L, J. van Voorthuijsen, Domburg, en H, Dron- kers, Veere In kieskring II, Vlissingen: G. v. d. Put te, Vlissingen; P. G. Laernoes, Vlissingen; A. Bakker, Koudekerke; C. Polderman, Biggekerke; F. de Rijke, Koudekerke; L. Simonse, Biggekerke; W. de Buck, Me- liskerke; A. Melis, Souburg; J. Suurmond Pzn., Souburg, en J. Marijs, Vlissingen. In kieskring III, Zierikzee: W. de Boer, Zierikzee; W. van den Berg Dz., Brui- nisse; J. de Bruijne, Brouwershaven; W. de Kam, Zierikzee; C. W- den Boer, Brou wershaven; S. W. Vos, Haamstede; L. Quant, Zierikzee; Jac. van Splinder Wz., Zonnemaire; F. Verbeek, Zierikzee en M. J. Stoutjesdijk, Nieuwerkerk, In kieskring IV, Tholen: C. J. Sonke, St. Maartensdijk; J. van Dis, Colijnsplaat; A. J. v, d. Hoeven, Tholen; A. Wisse, Anna Jacobapolder; J. G. Hamer, Oud- Vossemeer; P. H. den Boer, Wisseker- ke; H. Goosen, Tholen: P. Vogelaar, An na Jacobapolder; M. K. Krijger, Poort vliet; P. L. Dees, Kortgene. In kieskring V. Goes: C, P. Vogelaar, Krabbendijfee; J. A. Dominicus, Wemel- dinge; P. A. Schwartz, Rilland; L. W. B. A. Mulder, Ovezande; A. de Lange, Goes; C. Haverhoek, Krabbendijke; mr. J. W. Goedbloed, Goes; J. Houmes, Nieuw- dorp; J. Wisse, Kapelle, en B. C. Slig- gers, Goes. In den kieskring IV, Sluis: H, van Ma- zijk, Sluis; P. de Bruijne, Oostburg; J. Ramondt, Schoondijke; L. de Putter, Re- tranchement; M. J. Quaak, IJzendijke. In den kieskring VII, Hulst: mr. P. Dieleman, Middelburg; D. Scheele Azn., Terneuzen; S. van Hoeve, Zaamslag; J. M, Oggel en A. E. de Ruijter, beide Axel. Lijst 3. S.D.A.P. In kieskring I, Middelburg: L. Onderdijk, Middelburg; C. de Baare, Vlissingen; M. Overhoff, Goes; A. C. de Pauw, Terneuzen; J, Catshoek, Zierik zee; Ch. Bank, Middelburg; H. J. C. van der Snoek, Middelburg; J. P. van Riel, Middelburg; W- P. Cornelisse, Middel- burg, en L. M. de Kok, Biervliet. In kieskring II, Vlissingen: A. C. de Baare; L. Onderdijk; A. M. Overhoff; A. C. de Paauw; J. Catshoek; J. de Pries ter, Souburg; J. de Meij; A. R. Konig; I, J. Luteijn; A. C. van Hal, alle Vlis singen, In kieskring III, Zierikzee: J. Catshoek, A. M. Overhoff, L, Onderdijk, A. de Pauw, A. C. de Baare, J. H, Pik, Zie rikzee; J. A. Hubregtse, Burgh; J. P. Priem, Brouwershaven; P. v. d. Linde Wzn., Dreischor; A. Hooze, Zonnemaire. In kieskringen IV, V en VI, tholen, Goes en Sluis: A. M. Overhoff, A. C. de Pauw, L. Onderdijk, A. C. de Baare, J. Catshoek, L. M. de Kok, Biervliet; H. v. d. Veen, Goes; B, P, Burkink, Hans- weert; J. Overbeeke, Tholen; P. J. Note- baart, Breskens;1 L. van Ginkel, Oost burg, en M. Scheele, lerseke. In kieskring VII, Hulst: A. C, de Paauw, L. Onderdijk, A. C. de Baare, A. M. Over hoff, J. Catshoek, C, Hamelink Hz,, Axel; J. N. 't Gilde, Neuzen, en J. de Leux, Sas van Gent. Lijst 4, Staatkundig Gereformeerden, in alle kringen: D. Kodde, Zoutelande; D. -Jozi- asse, 's-Gravenpolder; C. Boender, Tho len; J. J. van Klinken, Nieuwerkerk; M, van Fra'assen, Waarde; Iz. de Feijter, Axel; A. C. Heijboer, Oud-Vossemeer; A. van der Wekken, Noordgouwe; C. van den Berge, Tholen; H. Cijsouw, West kapelle; K. Graveleijn, Kerkwerve; M. Ringelberg, Zierikzee; J. Moens, Koude kerke; P. Cijsouw, Wemeldinge; A. M. Kooimans, Haamstede. Lijst V. Roomsch-katholieken: in kieskringen I, Middelburg, II. Vlissingen, en III, Zie rikzee: W. P. Edelman, Vlissingen; L. J. Mes, Middelburg, en A. den Boer, Zierik zee. In kieskringen IV, Tholen, en V. Goes: mr. J. H. M. Stieger, Goes; A. van Hoo- tegem, Kruiningen; J. F. Brooijmans, St. Annaland; mr. A. J. J. M. Mes, Hein- kenszandT en P. Raas, 's-Heerenhoek. In kieskring VI Sluis: A. H. de Mil liano, Waterlandkerkje; A. A. M. Cort- hals, IJzendijke; A. F. J, Aernoudts Sluis, en B. J. M. Thomaes, Hoofdplaat. In kieskring VII, Hulst: E. Kalle, West dorpe; J, A, van Rompu, Neuzen; G. J, L. Goossens, Sas van Gent; E, B. Dumo- leijn, Hontenisse; L. F. M, van Waes- berghe, Hulst; J. W. Vienings, Clinge C. E. Vermeersen, Hulst; P. V, M. Ver- cauteren, Clinge; P. E, M. de Kort, Axel, en B. A. T]h. M. Truffino, Hulst. Lijst 6. Christelijk Historlschen: in kieskring Middelburg: mr. R. M. van Dusseldorp, Middelburg; mr. W. F, E. baron van der Feltz, Middelburg; A. Abrahamse Szn., St. Laurens; F. J. Castel, Veere; J, F. Vermeulen, Middelburg; P. Janse Azn., Biggekerke; A. S. Boone, Middelburg; D, de Vries Sr., Middelburg; P. K. van Nieuwenhuijzen, 's Heer Arendskerke, en J. Stroo Pzn., Zoutelande. In kieskring II, Vlissingen: W. de Rid der, Vlissingen; mr. W. J. Woldringh van der Hoop, Westkapelle; P. Janse Azn., Biggekerke; mr. R. M, van Dus seldorp, Middelburg; W. Huson W.Lzn,, Vlissingen; B, de Jager, Vlissingen; B. J, de Meij, Ritthem; J, Stroo Pzn., Zoute lande; G, A, Teunis, Vlissingen, en R. Boogaert, Westkapelle. In kieskring III, Zierikzee: G. van Duim, Zierikzee; J. H. van Eldik, Noord- gouwe; B. C, de Mul, Zierikzee; M. den Boer, Haamstede; W. Wandel, Nieuwer kerk; W. J. van Schelven, Zierikzee; M. Krijger, Bruinisse; A. J. Padmos, Renes- se; jh>\ L. van Ci'tters, Haamstede, en C. M. de Pooter, Zierikzee. in den kieskring IV Tholen: M. M. Schipper Wissekerke; mr. R, M. van Dusseldorp, Middelburg; W. Dronkers, Poortvliet; W. M. Kloet, St. Maartens dijk; J. van Elsakker, Tholen; W T. Ge luk, Tholen en S. de Korte Azn Tholen; in de kieskringen V en VI, Goes en Sluis: A. D. F. v. d. Wart, Goes; C, de Jonge, lerseke; Iz. Cappon, Breskens; S. A. N, van Oeveren, Wolphaartsdijk; M. de Looze, Kapelle; I. M. de Bruijne, Cad- zand; P. K. van Nieuwenhuijzen, 's Heer Arendskerke; C. Philipse, 's Heer Arendskerke; in den kieskring VII, Hulst: A. de Feijter, Zaamslag; C. A. Kaan, Neuzen, W. Bedet, Neuzen en mr. R. M. van Dus seldorp, Middelburg; Lijst 7 in kieskring I, Middelburg, communis ten C. Fondse, Middelburg; in kies kring VI en VII Sluis én Hulst lijst H. A. van Dalsum. Lijst 8: Liberale Staatspartij, de Vrijheids bond: in kieskringl, Middelburg: mr. M. C. v. d. Minne, Middelburg; mr Th. Por- theine, Middelburg; L. A. Stofkoper, Middelburg; M. Evers-Keg, Middelburg; G. van Beusekom, Koudekerke en mr. J. G. Veltman Fruin, Middelburg, in kieskring II, Vlissingen: J. C Paap, H. B. J. Knoop, G. Laernoes-Zoutman; mr. P. M. N, J. van der Silkke, D L. H. van Raalte, A. E. Dudok van Heel, allen te Vlissingen; in kieskring III, Zierikzee: H. C. van de Zande, Nieuwerkerk; P. Kocyman, Zierikzee; W. G. Boot, Burgh; J. C. A. Bannink, Zierikzee; N. W. van Putte, "Zonnemaire; A. C. van der Have, Oos- terland; C. Gast, Brouwershaven; C A. Boogaard, Noordwelle, A. P. van der Weijde, Ellemeet, en H, J. Doeleman, Zierikzee; in kieskring IV, Tholen: W. Moelker, Tholen; H. M. Haringman, Colijnsplaat; C. G. Hage, St. Maartensdijk; J, L. Gor- sei, Oud-Vossemeer, L. J. van Nieuwen- huijze, Sint Philipsland; W. L. Klompe, Tholen en J. W H. F. Buijze, Stavenisse; in kieskring V, Goes: J. M. van Bom mel van Vloten, Goes; D. W. I.inden- bergh, 's Heer Arendskerke; A, «n der Have, Kapelle; P. J. J, Dekker, Wemel dinge; J. J. van Gorsel Wz., Rilland; I. Groenewege, Hoedekenskerke; P. Brug- geman, Baarland; M. Kloosterman, Wol phaartsdijk; in kieskring VI, Sluis: P. Erasmus, Oostburg; D. IT, van Zuijen, Breskens; M. A. Bleiker, Schoondijke; A. I. Leen- houts, Retranchement; A. H. J. Beu- ningh, Groede; E. P, van der Werff, Oostburg; W. P. Verplanke, Biervliet; M, E, Pruijssen, Biervliet; M. L, Ver- brugge, Waterlandkerkje; I. Schijve, IJzendijke; K. L. Reepmaker, Aarden burg; Iz. de Bruijne, Nieuwvliet; A. Lm teijn, Schoondijke; M. Wagtho, Groede; J. de Hullu, Groede; A. J. Lako, Zuid- zande; Iz Brevet, Sluis; A. L. Théri, IJzendijke. in den kieskring VII, Hulst: L. J, Gee]- hoedt; C. W. Wind van Me/kesteijn; J. der Peijl allen Terneuzen; J. C, Vink, Axel; A. A. Marquinie, Sas van 30 Maart. Hoogste" 77G.4 te Saerna. La.a,gste: 756.1 te Isafjord. Thermometer, Hoogste en laagste temperatuur va» Zaterdagmorgen tot hedenmiddag 12 u.: Hoogste: 53 .gr. Laagste32 .gr. Weersverwachting van het K. N. M. I Zwakke tot matige O. tot Z. wind. Ge deeltelijk bewolkt. Weinig of geen negen. Iets: zachter. Dinsdag 31 Maart. Zon ;op 5.41; onder 6.30. Licht aansteken alle jjjwieleiij motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 7.00. Maan op 3.18 n.m.; onder 5.04 v.m. Volle maan 2 April HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbar* tijd. linsdag 31 Maart 11.89 23.57 Woensdag 1 April 12 27 Donderdag 2 0 40 13 07 ^rjjdag 3 119 13 43 aterdag 4 1 58 S 14 2 oudag 5 2 87 15 03 'i aan dag 6 3 20 16 32 Gent; H. Wolfert, Hoek; J. D. de Feij ter en J. Meertens, beide Hoek. Lijst 7: Vrijz, Democraten in alle kringen Mr. J. Adriaanse, Oostkapelle; A. Sta- verman, Vlissingen; E. Bergsma-Bergsma, Zoutelande; E. J. van de Broecke-de Man, Aardenburg; R. Gerritsen, Zierik zee; W. de Graaf, Middelburg; P, J, Blaas, Tholen; W, Karelse, Schore; M. J. Harts, Vlissingen; W. Kik, Zierikzee; B. de Jonge, Kapelle; J. C. Peeman, Middelburg. Lijst 10: in kieskring VII, Hulst: lijst: J. C. Coppenolle. Te St avenis se werd in de vaca ture C. L. Dorst (bedankt) als president- kerkvoogd der Ned. Herv. Gem1, benoemd de heer H. J. Dorst. Ned. Herv. Kerk. Ds, J. B. M. van Dalfsen te Diever is beroepen te Aardenburg' Gerei. Gem. Beroepen te Grand-Rapids (Amerika) ds. W. C. Lamain te Leiden. Evang. Luthersche Kerk. Aangenomen het 'beroep naar Haar lem ds. 'G. A. Duyvendak te Na.arden- Bussum. „Daar liegen we ons uit"> Kunstclub. «- Schouwburg. Hebt u wel eens gehoord van het Wembley-rad? U weet wel, zoo'rt reu zen-rad, waaraan wagonnetjes hangen, En dat heele zaakje draait dan, zoodat je gelijkvloers instapt, langzamerhand tot een letterlijk hoogtepunt van uit kijk- en griezelgenot stijgt, om dan weer naar den beganen grond te draaien. En stel je nu eens voor, dat je in alle eer en deugd daar op je eentje instapt, en dat juist voor het rad wéér een van zijn omwentelingen gaat maken, nog een deugdzame dame instapt. Zij kijkt, met een kijker, naar bakboord uit en gij kijkt zonder kijker naar stuurboord Tot, bo ven gekomen, het mekaniek zeit: stop. Ik draai niet meer. Ik verdraai het lan ger, te draaien. Daar zit je, deugdelijk opgehangen, met een deugdzame dame, in het Wem bley-rad En, als de honger begint te kwellen, dan heb je niet meer dan een reep chocolade, om die broeder- en zus terlijk te deelen O, neen, daarvan ziet ge altegaar niets op het tooneel. Dat verbeeldt een met goeden smaak ingerichte kamer in het huis van den hoofdpersoon, de heer en mevrouw Temple. En dat vrouwtje ccn alleraardigst vrouwtje b zoo hevig jaloersch. En als haar Jackie dus na opgemeld, hem werkelijk overkomen avontuur des morgens thuiskomt, dan ge looft ze natuurlijk geen woord van. dc waarheid. Wat nu? wel, daar weet Jack's vriend Frank Tulier ïaad op, en doodeenvoudig: „daar liegen we ons uit!" Evenwel: dat blijkt toch niet mee te vallen. Gelukkig ook maar, anders was er niet zooveel te lachen geweest, om de dikwijls heel aardig, geestige vondsten. Aan 'f eind van 't spel is all-: weer hevig pais en vreê alleen is het on bekend hoe de verhouding tusschen den echten John Browr. en de „dame" (he meltjelief, wat een lady dat open. .doekje was verdiend die hij zich ge lukkig mag prijzen tot echtgenoote te be zit.'en, zich verder zal ontwikkelen. Als dat goed gaat, gaat er meer goed maar die mooie kappersbediende wa? ook wèl HET NIEUW TE BOUWEN GEMEENTEHUIS TE ST. LAURENS. Ontwerp van den Heer E. W. Neu gebauer, bouwkundige te St. Laurens. een beetje ondeugend en vermetel ge weest De twee mannelijke hoefdpe sonen dragen het stuk. In Jack Temple (ais we ons niet vergissen een débutant) begroe ten we een speler van onvermoede qualiteiten; met Frank Tuller, die er zeer op vooruit is gegaan, gaven deze twee vrienden juist het vlotte spel, met pittig tempo, dat noodig is om zulk een blijspel goed te kunnen savoureer en. Wanneer we ons dan verder nog tot de mannen bepalen, dan moet Wigson als een goed-gechargeerden al te praat gragen butler genoemd worden, terwijl captain Sharpe „the correct thing" deed i wal trouwens Engelsche captains al tijd doen Het feit, dat de mannen (ditmaal) we ten waar Abraham den mosterd haalt, terwijl de vrouwen in het duister iasten ■en om den tuin geleid worden tot het doek valt, doet de laatstgenoemden niet op den. voorgrond treden: zij hebben slechts de bescheiden taak, als aanlei ding tot het scheppen van lachwekkende situaties op te treden, Dit laatste deden ze echter op charmante wijze, in aardige toiletjes. Alleen de korte rol van me mevrouw Brown kwam boven dit plan rit en de moeilijke taak, een quasi- lady aannemelijk te vertolken, werd uit stekend vervuld. Er waren bloemen zonder tal en vele malen werd er gehaald. Te Gr ij sker'k'e is Donderdag de eindles gehouden van liet eerste winter halfjaar van .den Jamdbouwcursus. De landbouwconsulent ir. Stevens heeft 11 leerlingen lol dc 2de klas bevorderd en spoorde allen aan tot ijve rig verder werken. De heer Geschiere sprak als voorzitter der commissie van toezicht. De heer Lomvs als voorz. der Oudl. Vereeniging, die de cursisten meedeelde dat er door de vereeniiging een excursie xwordt gehouden naar Z.-Vlaanderen O. D. De cursisten wenschten "hier aan deel te nemen. Te 's Hertogenbosch weid Donder dag de 8e Paaschveetentoonstelling ge houden. De jury wees o.a. de bekro ningen als volgt toe: Vette runderen; Klasse 2. Fijnste en best gemeste os, met niet meer dan 4 breede tanden: 1. H. A. Hanken, dir Wilhelmina- polder; 2. M. S. Frenk, Zierikzee; 3, H. A. Hanken, voorn. Klasse 3: Fijnste en best gemeste os, met niet meer dan 6 breede landen: 1 en' 2 H. A. Hanken, voorn. Klasse 4: Fijnste en best gemeste os, met m eer dan 6 breede tanden: 1, H. A. Hanken, voorn. Klasse 5: Fijnste en best gemesfe vaars met niet meer dan 2 breede tanden: 3a. Corn, Blokpoel, Goes. Klasse 9. Fijnste en best gemeste koe, met ten volle 8 breede tanden: 1. Corn. Blokpoel, voorn. Klasse 15, Fijnste en best gemeste dikbil tot en met 4 breede tanden: 2a. C. Blokpoel, voorn. Klasse 20. Groepen van minstens 5 stuks runderen van één eigenaar; 2. H. A. Hanken, voorn. De kampioensprijs werd toegekend in klasse 3, afd, runderen, aan den os van H. A. Hanken, voorn. Directie van den landbouw. Op 1 April a.s. zal, zooals men weet, dr. Swaving aftreden als inspecteur van het Zuivelwezen, hoofd van de 5de afd. (zuivelaangelegenheden) van de directie van den landbouw, als rijkszuivelinspec- teur (uitvoering boterwet) en als waar nemend directeur-generaal van den land bouw. Mr. Frederiks, secr.-generaal van het dep. van B. Z. en Landbouw, die als ju ridisch ambtenaar een reeks van jaren aan de directie van den landbouw is werkzaam geweest, wórdt van dien da tum af met de waarneming van het di- rectoriaat van den landbouw belast. Mr. Wintermans, inspecteur van het land bouwonderwijs, hoofd van de 1ste afd (onderwijs) van de Directie van den land bouw, wordt met ingang van denzelfden datum belast met de waarneming van de beide inspecteursfuncties en met de lei ding van de afd. Zuivelaangelegenheden. Het gerechtshof (e 's-Gravenhag'e heeft uitspraak gedaan in de zaak degen een 31-jarigen taxi-chauffeur A. .1. A. K.. te Dordrecht, die door d«e rechtbank aldaar is veroordeeld tot zes weken hechtenjis en ontzegging van het recht om een motorrijtuig te 'besituren voor den tijd van zes maanden, wegens het als be stuurder van een auto, door zijn schuld veroorzaken van den dood van den 22- jarigien student Leo Kraakman op 21 Juni 1930 te Zwijndrecht. Het Hof heeft hhet vonnis van de Dordtsche Rechtbank bevestigd. Oplichting voor een halve ton. Vrijdag stond voor de Amsterdamsche rechtbank terecht de 44.-jarige G. H. C. G„ beschuldigd dat hij te Den Haag, althans in Nederland, Duitschland eft Zwitserland, in 1930 op een ol meer tijd stippen een dame heeft opgelicht voor een bedrag van ongeveer 50.000 aan effecten of waardepapieren. Verd. had aan de dame, met wie hij verloofd was, medegedeeld, dat hij be trokken was in een filmconcern, waar van het hoofdkantoor in Keulen gevestigd was. De dame geloofde zulks en four neerde de 50.000, die verd. noodig had om uit een moeilijke positie te komen, De gedupeerde dame verklaarde, dat zij een advertentie had geplaatst waarin een weduwe reisgezelschap verzocht. Op deze manier waren get. en verdachte met elkaar in connectie gekomen. "In Montreux had get, aan G, de waardepa pieren overhandigd, daar waren zij ook getrouwd. Get. had ten slotte al haar geld teruggekregen, kort na het huwe lijk was getuige weer van verd. geschei den. Een volgende getuige, mevr. M. J. v. B„ verklaarde, dat verd, in 1929 een andere dame had opgelicht voor 10.000, Deze zaak was geschikt. Verdachte gaf de tenlaste gelegde fei ten zonder eenige restrictie toe, van het geheele verhaal over de filmonderneming was absoluut niets waar. De officier van justitie achtte zich ont vankelijk, daar verd. op het oogenblik, dat de oplichting gepleegd werd, niet met de dame was getrouwd. Wat de feiten betreft, merkt spr. op, dat verd. reeds eerder een dergelijke oplichting ge pleegd had. Spr. vorderde wegens op lichting een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. De verdediger vroeg verd.'s onmiddel lijke invrijheidsstelling, omdat het geld terug gegeven is, verd. reeds lang pre ventief zit en de officier niet ontvanke lijk is. Voor het geval de rechtbank het O. M, ontvankelijk oordeelde, achtte pl, de gevorderde straf zéér hoog. Het verzoek tot onmiddellijke invrij heidstelling werd afgewezen. Uitspraak 9 April. B,ij Kon. besluit is benoemd lot gewoon hoogleeraar in dc faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniver siteit te Leiden, om onderwijs te. geven in de dierkunde, dr. II. Bosch ma, thans lector. Bond van Ned, Onderwijzers. Zaterdagavond vierde de afdeeling Middelburg van den Bond van Nederl. Onderwijzers in intiemen kring haar 40- jarig jubileum. Een keurige kollektie palmen enz. van de firma Baljeu en wat bloemen zo-gden voor het feestelijk aan zien van de bovenzaal van Sint-Joris, De voorz. der afdeeling, de heer C, Roelands, heette alle aanwezigen harte lijk welkom en schetste in het kort haar aktiviteri. Namens de afdeeling Vlissingen van den Bond feliciteerde de heer de Baare den nabuur met deze gebeurtenis recht hartelijk, de hoop uitsprekende, dat de Middelburgsche buurlui morgen op de zelfde wijze zullen voortgaan de belangen van het Openbaar Onder wijs, de Bondsleden, enz. te behartigen. De heer A. C. dc Pauw uit Terneuzen sprak namens het H, B. De geschiedenis van de afdeeling Middelburg loopt vrij wel parallel met die van den heelen bond. Spr. schetste uitvoerig ontstaan, groei en aktiviteit van den B. v N. O.,

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6