ill ÏWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 18 MAART 1931. No. 65. BINNENLAND. hooge raad van arbeid. nederlandsche landarbeiders- bond. goede vrijdag algf.meene zondag, ZEELAND. féapiteinWagevier's j 'X Tocht naaro - s Ras/and M middelburg. Genees hei huidje r PUR0LP0EDER zuid-beveland. schouwen-dutveland, Bij Kon. besluit is aan den heer Th. Hammes te Amsterdam, op zijn verzoek ee vol ontslag verleend als lid van den floogen Raad van Arbeid onder dank betuiging voor de bewezen diensten, en fe benoemd tot lid van d en Raat dr. A. H. Planten, te Hilversum. Blijkens het verslag over 1929 en 1930 telde de Nederlandsche Bond van ar beiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf op 1 Januari'j.l.16.044 le llen, tegen 8387 op 1 Januari 1929. De verdeeling over de vier vakgroepen was als volgt: landarbeiders 11.057, veenar beiders 2577, tuinarbeiders 1107 en zui- velbewerkers 1303 leden Hel aantal af- deelingen steeg van 280 tot 439, welke als volgt over de provincies verdeeld zijn: Groningen 93 afd. met 4865 leden, Friesland 144 afd. met 3541 leden, Drente 72 afd. met 3526 leden, Overijssel 24 afd. «et 811 leden, Gelderland 20 afd. met 366 leden, Utrecht 6 afd. met 63 leden, Noord-Holland 34 afd, met 1169 leden, Zaid-Holland 27 afd. met 999 leden, Zee land 14 afd. met 605 leden, en Noord- Brabant 5 afd. met 99 leden. Voor stakingen en uitsluitingen werd uitgegeven: in 1929 f 690.000 en in 1930 26.000 en voor werkloozen-uitkeeringen: m 1929 f 283.000 en in 1930 f 282.000. fir heeft zich voor enkele jaren een eMaité gevormd, dat de noodige stap pen onderneemt om den Goeden Vrijdag als officieelen herdenkingsdag erkend te aten. Dit comité heeft thans een adtes ge- r»ht tot de Tweede Kamer, waarin o.m, wordt gezegd: dat reeds van den aanvang af het comité zich in een groote belangstelling mocht verheugen en van vele duizenden iondgenooten blijken van instemming mocht ontvangen; dat reeds een aantal jaren in de praktijk, vooral in de groote steden, de Goede Vrijdag als Zondag wordt gevierd en allerlei bedrijven op dien dag geheel stilstaan; dat het ook niet te verwonderen is, ctat velen met kracht opkomen tegen het materialisme van den tegenwoordigen iijd, waarin de stoffelijke belangen als de hoogste gelden en daarom sympathie betuigen met het streven van genoemd comité; dat dit comité Goede-Vrijdag-herden- )t»»g iets aan de orde heeft willen stel ten van dieper gevoel en hooger betee ken is; dat er harten zijn die uitgaan naar ivbs anders dan in de eerste plaats van stoffelijke welvaart en daarom den Goe de® Vrijdag willen beschouwd zien als een dag van de allergrootste beteekenis, geheel gewijd aan Hem, die voor ons Ziliai leven gaf; idat ons comité daartoe een beroep doet op de regeering cm den Goeden Vrijdag met den Zondag gelijk te stellen. gevolgen der Telefoontarieven- wijziging. Anoals destijds gemeld, heeft het Bu- reat» van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilandetn be Middelburg verleden jiaar hij de invoe ring van het gesprekkentarief bij de tef- teloon en de vermindering der kosten Toer interlocaJe gesprekken besloten een XL. Hiertoe werd een tafel op het open void geplaatst tusschen het verzengde graan, voorzien van eene groote kom. «net water jjevuld, en eeniisie tafelbor den. De optogt tot deze plechtigheid geschiedde op de volgende wijze. Na,- <Je geestelijke of pastoor de Mis in de faerfc gelezen had begaf men zich met venseheidene brapdende waskaarsen, des morgens ten 11 uren naar het land waar men biduur houden zoude wordende door verscheidene lijfeigenen heilige beelden gedragen. De Priester hield het Heilige Kruis in zijne handlen. Op de plaats gekomen zijnde, begon hij zijne ge. beden in de Russische taal, terwijl alle dorpelingen oim hem 'heen geschaard stonden. Stephan Nikilsch. zijne vrouw, kinderen en jdienstboden en ik begaven ons naai de plaats, alwaar de plechtigheid zoude gevierd worden. De brandende zon had een zoodanige kracht, dat een der kin deren door de hitte flauw neder viel en levenloos huiswaarts gebracht werd Nadat deze plegtigheid was ten esnde gekropen, werd ook al het vee, nis paarden, koeijen, schapen, varkens en andere gedierten samen gedreven om iö«i0e)ijk\ door den priester gewijd 1c enquête te houden over de gevolgen van een en ander. Thans zijn de navol gende gegevens vastgesteld Groep I (5C1-1000 aansluilingen) vroe ger abonnementstarief f 60, Itbans grond- bedragl f 36, alzoo een verschil van f 24 of 960 gesprekken van 2i/a cent. Totaal 105 aangeslotenen verstrekten opgaven over het igeheele jaar 1930. Van deze aangeslotenen hadden 18 nadeel van het nieuwe tarief. Houdt men echter ook re kening mei de verlaging der tarieven voor de inlerlocale gesprekken dan blijkt, dat nog 11 dezer aangeslotenen in totaal minder behoeven te betalen; één onge veer evenveel als bij de vroegere tarie^ ven het geval zou zijn geweest en 6 meer dan vroeger. Van nog 86 aangeslotenen kwamen over een [groot deel van het jlaar gegej- vens binnen en daaruit is bij schatting af te leiden, dat hieronder waarschijnlijk 11 meer zullen hebben moeten betalen dan volgens het vervallen tarief. Groep II. (101-500 aansluitingen). Vroe gere abonnementsprijs f 50, thans grond- (bedraigl f v30, versdhi[l' f 20 of 800 gesprekt- ken van 2i/a cent. Waar echter reeds voor de gespreW- ken "boven 720 eene reductie van 25 pClt. wordt gegeven kunnen in deze groep 826 gesprekken per jaar worden gevoerd zonder dat meer behoeft te worden be taald dan vroeger. Totaal giaven 99 aangeslotenen over het geheele jaar opgaven. Van deze aan geslotenen hadden 32 nadeel van het ta rief. Houdt men echter ook rekening met de tarieven voor de interlocaJe ger sprekken dan blijkt, dat nog 10 dezer minder behoeven te behalen; twee op- ge veer evenveel als bij de vroegeré tar rieven het geval zou zijn geweest en 11 meer dan vroeger. Van nog 96 aange slotenen kwamen over een groot deel van het jiaar gegevens 'binnen en daaruit is bij schatting af te leiden, dat hieron der waarschijnlijk 23 meer zullen heb ben moeten betalen dan volgens het ver vallen tarief. Groep III. (Tot 100 aansluitingen) Vroeger tarief 'bij minde rdan 50 aanslui tingen f 35, 51-100 aansluitingen f 40 grondbedrag thans f 24. Voordeel dus irespi. f Tl en, f 16 of 440 en 640 [gesprek^ ken van 2i/2 cent. Uit de verstrekte opgaven blijkt, dat bijnaalle aangeslotenen beneden deze ge tallen Wijven. Zeer velen zelfs zeer aan zienlijk. Slechts bij één der opgaven komt men tot meer gesprekken ui. 748. Het betreft een aangeslotene op een nrt van meer dan 50 aansluitingen. Voor de gesprekken boven 600 wordt eene re ductie van 25 pCt. verleend. Deze aange slotene betaalt derhalve voor locaal verkeer ongeveer f 5.25 meer. Daartegen over staat echter, dat hij van de verlaging voor het interlocaal verkeer een voor deel geniet van pijp', f 137. Uit de gege vens blijkt zeker overduidelijk, dat dooreengenomen het gesprekkentarief geen meerdere kosten voor de aangeslo tenen heeft medegebracht Bij sommige lezers is men wellicht reelds geweest, bij vele zal men nog komen, 'met een lijst, waarop kaarten kunnen worden nesteld voor de uit voering' onder leiding van de heeren Caro en De Vries in "het Schuttershof op Vrijdag 27 Maart. Deze avonden zijn steed-, van groot genot en, zooals be kend mag worden verondersteld, is de netto-opbrengst bestemd voor een zeer goed doel, namelijk versterking van de kas der afdeeling Middelburg van het Centraal Genootschap voor Kinrïervacan- ties- en herstellingskolonies. Men neme dus volop kaarten, bezorge zich zelf pret tige uurtjes en steune het symphatiek streven. Fakkeloptocht. De Midde burgsche Mondharmonica- Vereeniging „Crescendo", onder leiding van den heer I. J. Lindenberg, zal Vrij dagavond een fakkeloptocht organiseereu, als hiervoor van de overheid vergunning wordt verleend. De stoet neemt de volgende route: Vertrek 8 uur van het Clubgebouw (bij den heer Buyze) Rouaansche Kaai an gaat verder langs Bierkaai, Nieuw straat, Langedeli'l, Markt, Gor. t aal, Koestraat, Lange Geere, Langeviele, Po denmarkt, Markt, Vlasmark't, Kronimeweele, Seisy etraat, Seislaagte, Klein Vlaanderen, Noordplein, Noordpoorlslraat, Koata Noordslraat, Hofplein, Wagenaars ra:.t, 'Bree, Bggijnhof, Kon ngs'.raal, Zuilsngel, Korte Heerengracht, Molenwater, Koo poor tbr ug, Noordsingel, Leliestraat, Jas mijnstraat, Meidoornlaau, Rozenstraat, Emimastraat, Julianaslraat, Jacob Cals>- straat, Veersche Singel, Dampoortsingel, Breestraat, Byakslraat, Rotterdamsche kaai, Baleauport, Rouaansche kali (Club gebouw), waar de stoet zal worden ont bonden. WALCHEREN. Gemeenteraad van Arnemuiden. ARNEMUIDEN. Maandagmiddag ver gaderde de Raad van Arnemuiden onder leiding van den heer H. J. Horninge, burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Medegedeeld werd, dat in de visch- hal thans vier losse tafels zijn aangej- bracht welke zeer goed: voldoen en waarvan de kosten f 201.69 bedragen. De levering van plus minus 200 ton macadam is dit jaar gegund aan J. de Dreu te Goes voor de som van f 5 franco voor den wal, maat 2/3 dubbel gebroken. Een schrijven van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, inzake hare bemoeiingen betreffende invoering van het vak lichamelijke, oefening in verband met het door den gemeenteraad aan de Kroon gerichte adres. Bereids is van 216 gemeenten adlhaesie aan het adres betuigd. Bi. en XV. achten het niet noodkj een verordening' op het vernietigen van rup sennesten in te stellen. Zij wenschen zicb alleen te bepalen tot het verleenen van een premie aan de schooljeugd. El en W. zijn reeds tegemoet gekomen aan een verzoek van eaniee bewoners in den Molenpolder om uitbreiding van bestrating. Inzake de inwerkingtreding van _de winkelsluitingswet stellen Bl. en W. voor nog eerst een bespreking met de be langhebbenden te houden. Ingekomen is een schrijven van het afdeeling'sbestuur van den Neutralen Me- taalbewerkersbond, waarin wordt te ken nen gegeven dat een lid van dezen hond. lerwille van zijn beginsel, achter gesteld zou zijn bij de werkverschaffing'. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Een circulaire van den "Minister om jeugdige werkloozen te werk te stellen en een verzoek van de Z. L. M. om verlaging van keurloon, worden in han den van Bi. en W. gesteld. De aftredende leden der schattings commissie de heeren C. Franse, D. Kou semaker, Johs. Schroevers en C. van Waarde worden allen herbenoemd. De voorzitter stelt voor om hel voorstel inzake de steunverleening aan werkloozen in besloten ver gadering te bespreken. De heer P u ij p e vraagt of dit noo- (digi is'. Bepaald iioodig is het niel zegt de voorzitter. Met vier tegen drie (de wethouders en c. S. van Eenennaam). wordt besloten deze kwestie in open bare vergadering te bespreken. De voorzitter licht de geheele steunregeling, zooals die door den Mi- worden, hetwelk met besprengen, door 'middel van eenen grooten bezem ge schiedde. Hiermede eindigde deze be devaart, doch de gevolgen daarvan be antwoorden niet aan de verwachting der vrome zielen want het duurde nog lang eer er regen kwam eni toen was het al te laat, zoodat de oogst zeer slchraal uitviel. Den 15 Mei zijnde mijn geboortedag,, was ik juist voor eenige dagen naar Mi- nelinski gegaan om mijne kameraden als naar gewoonte te bezoeken. Terwijl wij hier nu bij elkander zaten! hield op eens mijn Jacob met eene slede voor mijne woning stil (want er lag nog veel .sneeuw) en overhandigde mij een briefje van Stephan Nikitsch en zijne vrouw welke mij met den dag van "he den feliciteerden, toewemschende, dat ik mijnen volgenden verjaardag weder in mijn vaderland en den kring mijner fa milie mogt vieren, hoezeer zij voor hun •wensehten mij nog vele jaren bij zich te mogen houden, dat ik mij voorts op dezen dag met mijne kameraden verheu gen mogt en met smaak genieten hetgeen Jacob voor ons 'had medegebracht. Hierop begon Jacob aan het uitpak ken en bragt allerlei ververschimgen bin nen, tot geen gering genoegen van mijne kameraden. Het duurde oo'k niet lang of wij begonnen den aanval met frisschen moed. Onder andere was er eene pastei, welke geweldig moest lijden. Ook hel overige, zooals gevogelte enz. werd niet gespaard. Het eerste glaasje dat wij1 kre- nister van Binnenl. Zqken en Landbouw fs vastgesteld, toe. B. en XV. kunnen thans geen voldoende werk meer vinden, 0111 het groot aantal werkloozen nog ge- ruimen tijd te werk te stellen, van daar hel voorstel tot het verleenen van sjeuu. j De heer Schuit zegt dat steunre geling een 'bevoorrechting is van die ongeorganiseerde werknemers. Bovendien ontvangen de sleuntrekken- den liever steun waarvoor zij gewerkt hebben, dan zonder werkverrichting, llij is overluigld dat dit voor velen een zware gaüg is. Spr. zou liever zien dial Bi. en W. de menschen werk verschafte. Er is volgens hem nog wel werk te vinden. De heeren Schuit en Pu ij pe wil len de mestvaalt doen opruimen en dan met het straatvuil (de Dokweide oplioo- gen. Daar kan dan door de werkloozen een bedding worden gegraven, Waarin het straatvuil kan worden begraven; le Middelburg doet men dil ook. 1 De heer Schuit wil de weide bij den Noordwal ophoogen door afgraving van de daar aanwezigen dijk. De heer Franse zegt diat het ge bruik van het straatvuil tot ophooging der Dokweide al een heel dure werk verschaffing zou zijn, die bovendien nog zeer wéinig werkvermeerdering mét zich brengt De mestvaalt daar te.r plaa'tse opruimen heeft zijn volle instemming 'als er maar een geschikte plaats le vinden is. De voorzitter zegt, dat toch spoe dig1 het werk dat voor de werkverschaf fing in aanmerking komt, op zal zijn, hij zegt tot den heer Schuit dat de ge- organiseerden toch een voorsprong beo- oen. daar zij meerdere weken en ook meestal een hooger percentage van hun loon trekken aan ongeoorganiseerden. De lieer Schuit zegt dat de georga- niseerden er ook voor betaald hebben. Hel voorstel van B. en W. wordt ver worpen, alleen de wethouders vóór. voorzitter ze«rt dat Bi. en XV. nu na zullen traan of er voor eeniden tijd werk te vinden is, en dan spoedig met een voorstel zullen komen. Ingekomen is nog een verzoek van den Inspecteur van het L. O. tot grond.go verandering in de Openbare School waardoor een vrije gang ontstaat vóór de privaten, terwijl deze dan aan de buitenzijde der school komen le 'staan. De raad geeft Bl. en W. de opdracht nogmaals met den Inspecteur en den gemeentóho uwmee ster dit plan te be spreken en zoo mogelijk met een eenvou diger plan aan de bestaande gebreken tegemoet te konnen. De vorrz. zegt ,dat Bi. en W. nij nader inzien het schoolplein niet geschikt achten tot parkeerplaats voor auto's. Dit wordt goedgevonden. Bij de rondvraag wijst de heer v. Eenennaam op het weinige politie toezicht des avonds.op bepaalde punten der openbare straat; vooral eenigen lijd geleden toen het gesneeuwd had, wer den vele menschen door de jeugd lastig gevallen. De voorzitter zee l wachter maar op één plaats tegelijk" kan zijn. Nog wijst de heer v. Eenennaam erop dl at na het gébruik der noodlslacht- plaats (dioor de slagers hét spoedig rei nigen wel eens te wenschen overlaat, komt er dlan iemand van den keurings dienst daar binnen, d!an heeft de eigenaar der stacthplaats hiervan de last. De voorzitter zegt de slagers te zullen waarschuwen zoo spoedig mogelijk na georuik. alles op te ruimen en schoon te maken. De heer C r u c q vraagt inlichtingen over het gébruik van de opgevoerde sloo- ten door de werkloozen. De voorzitter zegt dal die voor één jaar gratis in gebruik worden ge- van de kleine met en houdt het droog met (Ingez. Meft) den, was op de gezondheid vain den braven Stephan Nikitsch en zijne goede vrouw, die ons op dezen dag zoo heer lijk jgjetraoteerd hadden,. Jacob had last om mij' den anderen mijne, weldoeners, welke ik uit naam van vertrok ik alstoen weder met hem naar mijne weldoeners, ewlke ik uit naam" van mijne kameraden voor het op gisteren gezondene, hartelijk bedankte Omtrent dezen tijd ontmoette ik hier on verweent mijnen vriend, den docter van Eougalma weder (van welken ik'hier voor gesproken heb). Deze was hier geko men omdat mevrouw en een der kinda ren onpasselijk was. Dit is inderdaad eene onaangenaamheid in dit land. dat men ziek wordt en dikwijls zoover van alle geneeskundige hulp verwijderd is, want de plaats, waar deze docter woonde, was ten minste 50 uren van daar en nav- derbijwas er geen geschikt man te vinden. De patiënt kondc dus soms al dood en begraven zijn eer de heer Eskulaap met zijne likkepotjes aankwam. Daar Stefan Nikitsch van tijd tot tijd de couranten kreeg, werden wij' bijna alles gewaar wat er bij' de armeeën voor viel, en merkten duidelijk dat de zaken der Franschen ,niet voorwaarts gingen. Op eenmaal lazen wij dat de Russen tot dicht bij Parijs genaderd wajren. Welnu, mijn goede Karl Iwan, zeide Ste fan tegen mij', nu zullen weldra de rimj- pels van uw voornoofd verdwijnen. Uw vaderland is vrij; geen Franschman ber treed meer Hoülandsch grond weldra zuilt gij' in de armen dei1 uwen terugkeci- ren, en alle uwe rampen zullen vergeten zijn. Maar goede vriend, dan zult gij ons voor altoos verlaten. Dit is een grievend denkbeeld voor mij, o, kondet gij1 altoos bij ons blijven. Ik zoude als een broeder voor urw zongjemi Doch iaat ons voor eerst noig aan geen scheiding denken. Ik bad nu valn de maand November af tot heden toe (zijnde het laatst van Juni] de weldaden van den édelen Ste.- l'an genoten, toen er op eens bevél kwam dat taj 11e de Duitschers uil hunne gevan genschap moesten ontslagen worden en naar hun vaderland konden terugkeeren. Bij ons was een officier, Gohning ge naamd, een Saks vain geboorte, aocn die bij ons regement gediend, en altijd bij ons geweest was. Dezen gaf ik' een ongesloten brief aan mijne zuster anede (want hot was verboden verzegelde par pieren roede te nemen) .teneinde dezelve bij eerste gelegenheid in te sluiten en te verzenden. Met hun vertrokken nog 'twee Beijeri- sche officieren. Zijl namen hunnen weg op Kazan, waar allen bijeen moesten komen. Nu zagen wij' met ongeduld ooik onze verlossing tegemoet. Toen eindelijk de stadhouder bevel ontving om ons in vrijheid te stellen. Hemel! welk een tijding. Vrij! welk een zoete klank in de ooren van hem, die zoolang in een vernederende gevan genschap gezucht heeft. P 1 géven aan de pachters der naast liggende perceelen. Verder vraagt de heer Crucq of '1 niet beter geweest was de uitmonding der buizen van de rioleering d.tar ter plaatse te verlengen. Geantwoord wordt dat daar reeds over gesproken is. NISSE. Maandag vergaderde de raad! der gemeente Nis'.e. Afwezig de heer F. Daalman. Het kohier hondenbelasting 1931 werd vastgesteld op 51 honden. Besloten werd een plaats buiten de kom der gpmeente te bemachtigen voor het storten van vuil en d'an den bestaan- den aschbak op te ruimen. Het verzoek van A. Nijsse om verbetering van den weg voor zijn erf werd! ingewilligd. Naar aanleiding van de salarisverhoo- ging van burgemeester, secretaris en ont- ger werd besloten op alle gemeente amb tenaren 81/2 pet. pensioenstorting te ver halen. Aangezien de stukken van de elec- Irieileit juist waren ingekomen werd de behandeling daar van aangehouden tot de eerstvolgende vergadering'. HAAMSTEDE. Onder voorzitterschap van jhr. L. van Citters kwam de ge meenteraad Vrijdag j.l. in voltallige ver gadering bijeen. Daartoe uitgenoodigd, ve' kreeg de heer J. Hoogenboom archi tect te Renesse het woord ter bespre king van het plan tot verlenging van den Luienweg tot aan den vei harden weg bij den Haamsteedschen vuurtoren, waardoor 'een recbtstreeksche verbin ding met deze omgeving wordt verkre gen, wat ontwikkeling van tu'n- en woningbouw zal ten goede komen. Daar afstand van grond, afheining, enz. op kosten der eigenaars van de aanliggen de gronden vrijwel verzekerd zijn, wordt op voorstel van B. en W. met 5 tegen 2 stemmen (tegen de heeren Braam en Landegent) besloten voor deze verlen ging f 200 toe te staan, mits deze zaak algeheele medewerking ondervindt. Eveneens wordt besloten ten hoogste f 370 toe te staan voor de verharding van Armhoeksweg tot Omkoopweg. De vergoeding voor de volkstelling wordt van 1% ct. op 10 ct. per persoonkaart gebracht. Op een hernieuwd verzoek van 1. L. Jonker om restitutie van vergunnings recht wordt afwijzend beschikt. Nog maals zal bij de P. Z. E. M. aangedron gen worden op betere plaatsing der hoekstraatlantaarns. Van gemelde maat schappij is bericht ontvanger, dat de jaarlijksche garantie voor uitbreiding van het electrisch net aan den Hoogen Zoom op f 360 is gesteld. De Raad wil eerst voldoende zekerheid van aanslui ting der betrokken woningen hebben. Omtrent de gestelde voorwaarde voor deelname van gemeentewege aan het garantiefonds der K L. M. (verzekering van een bepaalden vliegdienst voorloo- pig voor één jaar)) berichtte deze maat schappij, dat dergelijke garantie niet kan toegezegd worden. Wethouder Blom zegt, dat, waar de K. L. M. bereid is, als een vrachtloon van f 75.voor ver voer van aardbeien, enz. besomd kan worden, een vliegtuig te zenden, een Ik wam ons weldra ter oofren van mijn weldoeners, bij weHjke ik 7 jnaande* lang zoo genoeglijk verkeerd had. Zij verwekte bij hun een groote nieejrslag- tigheid en vaai dien af, tot aan mij* vertrek, bespeurde ik' geen genoegen rrnder bijl hun. Het was den 25 of 26 Jumij toen deze order aankwam. Er werden dus aanstaüb ten tot ons vertrek gemaakt. Er werd door mijne 5 kameraden en mij een con gres gehouden, waarin besloten werd, dat wij met ons zessen afzonderlijk zouj- den reizen, Wijl wij dan 'beter middelen van transport konden krijgen, dan wank neer wij met eenen grooten hoop saf men reisden. Het spreekt van zelve, dat, daar wij nu geen krijgsgevangenen meei -waren, het iedereen vrij stond om op zijfn ejgen kosten te reizen. Hij kreeg dan een pas (poderoge) waarmede hl konde gaan werwaarts hij wilde. Mijnt kameraden hadden over Petersburg gele van hunne familiën ontvangen, maar il arme drommel, had niets; en dus moeg ten zij mij alweer op het sleeptouw ne men, hetwelk' zij'ook gewillig deden. Na( derhand heb ik hunne voorschotten 00a getrouwelijk weder gegeven, waarvan il de laatste termijn in den veldtocht vaj 1815, heb afgedaan. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5