HEERENBAAI DERDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 FEBRUARI 1931, No. 50. LANDBOUW. KRING WALCHEREN Z. L. M. 't Lendeschot Vrijdagmiddag vergaderde in de bo- venachterzaal van de Sociëteit St. Joris te Middelburg de kring Walcheren van de Z. L. M. onder voorzitterschap van den heer mr, M. C. v. d. Minne die deze; eerste maal, dat hij de vergadering pre sideerde, enkele woorden wilde zeggen. De vorige voorzitter, de heer "jhr. P. J. Boogaert, heeft bijna 27 jaar het voor zitterschap met groote takt waargenomen en het steeds moei 1 ij k: zoo iemand te ver vangen. Dit had een der andere) bestuurs leden kunnen doen, maar men heeft er de voorkeur aangegeven spr. te kiezen en hij heeft na Kort beraad oesloten de functie aan te nemen. Spr. zegt, dal hij er niet om gevraagd heeft en daarom staat men vrijer en zuiverder tegenover elkaar Het. is zeker geen prettige tijjd en ieder klaagt met reden. Spr. wordt wel eens een paardenman genoemd, maar kan verzekeren ook in andere on- derdeelen van het landbouwbedrijf be lang te stellen, op hel eane moment is het eene, later weer het andere van iets meer belang en dan wordt over dat on derdeel" het meest gepraat. Spr. acht de Z. L. M. een mooie organisatie met haar 9 afdeelingen, en vergelijkt haar met een pater familias met een landbouwer, die 9 zonen ieder op een hofstede heeft. Er zijn voormannen op landbouwge bied, van wie allen veel kunnen leeren en van wie spr. er twee aanwezig ziet, nml. de heeren Zwagerman en Siebenga. Er is tegenstelling tusschen het plat teland en de stad, tusschen de provincie en de steden en dan is het goed er een organisatie is, die bindt. Men moet een keten hebben voor de behartiging van de belangen en dat zijn hier de afdeelingem, ac kringen, ae X. Ij. M. en het K. N. L. C. De huidige crisis is een wereldmoei lijkheid en om die te bestrijden moeten de organisaties zich tol de regeering1 wen den, doch die kan ook bij andere re geeringen niet alles gedaan krijgen. Men heeft hel idee gehad, dat hel met spr. als voorzitter gaan zal, maar men zal toch moeten afwachten of hel gaat. Spr. voelt veel voor den landbouw, maar heeft het volle vertrouwen van de leden noodig en deze moeten open en rond hunne meening zeggen. Spr. kent als grondeigenaar en beheerder van gronden de nooden der landbouwers èn dat niet specifiek van de Walchersche, maar ook van die uit andere deelen der provincie. Spr. heeft het zeer druk, maar heeft ge meend voor deze functie toch tijd te moe ten maken. Donderdagavond heeft men nog getracht hem te bewegen het voor zitterschap van Vreemdelingenverkeer te aanvaarden, maar daarvoor heeft hij moe ten bedanken. Spr. richtte ten slotte nog uitvoeriger woorden van waardeering tot de heeren Siebenga en Zwagerman, die zooveel voor den landbouw in Zeeland doen. (Applaus). Daar de vice-voorzitter, de iïeer C. Franse, door droeve familieomstan digheden afwezig was, las de secretaris, de heer J. Langebeeke voor, wat de heer Franse had willen zeggen. In deze toespraak werd er op gewezen, dat het. geen gemakkelijke taak was een waardig opvolger te vinden voor jhr- Boogaert. Toch zijn de leden overtuigd daarin te zijn geslaagd en met groote in genomenheid hebben zij vernomen, dat de heer v. d. Minne bereid was en dat juist in de moeilijke tijden het aanvaar- deur D. A. POLDERMANS. Tan piene? Ei jie de tanpiene g ad? En ei je 't dae zoo benauwd over? Ken jie 't lendeschot? Ei je dat al is egad? Nie? Mae m'n goeie man, dan weet jie nog van niks. As je 't lendeschot nog nooit egad eit, dan weet j'op z'n bes ten, da' j' op de waereld bin. 't Len deschot dat is d' ergste piene die z' ooit uut evonden Ik 't a meer as eens egad, den eeste keer was den ergsten: as je 't eens egad eit, dan krieg je 't ielke reize wee vrom. Nee, noe mo j' is luustere.jaes Kee, 'n baksje koffie wi 'k nog wel noe mo j' is luustere. Op n goeie keer 't was zoo om ende bie aolf Maerte toen zou 'k is n klein stiksje ploege in de Meul-oek. 't Was nog a druk en dan kuste me d'r mie 'n dag of wat zaoie, mae de knecht was uut eregend en toen was 'f bluve ligge; zoo nae 'n ommegank of wat. Goed, ik gae d'r mie de paeren nae toe, want de ploeg was t'r neturelik a. In de voemiddeg zie je, zoo om.... mes'chiens 'n uur of negene. Kees van Siene, je weet wè, mie dat ondebakkes, die was an 't kweekgos griepen Op dat eigeste stik bedoel' 'k. Noe, ik spann' in en aolles gae goed, 'k E zoo'n ommegank of zes-zeven 'edae en dae kom 'k an 't veurood. 'k Gooie de ploeg overzie en nèt persies a'k 'n awee overende zette wil, dae.kaerel, .dae schiet 'r aneens wat in m'n rik, ier den van het voorzitterschap iets aan trekkelijks had, omdat hij daardoor meer dan voorheen in de gelegenheid zal zijn; de belangen van het platteland, welks bewoners hem zoo na aan het hart lig gen, te behartigen. Dat het landleven hem lief is, blijkt uit zijn groote belang stelling voor de paardenfokkerij er het- zelf administrateeren van zijn gronden, waardoor hij geregeld met de pachters in nauw contact staat en daardoor hun nooden kent, waarvan de stedeling over het algemeen geen flauw begrip heeft. Met vriendschappelijke gevoelens wordt hij dan ook in de algemeene vergadering ontvangen als de rechte man op de rechte plaats. Ofschoon zelf geen Zeeuw van geboorte, woonden bijna vier eeuwen geleden terug reeds familieleden van den heer v. d. Minne op Walcheren, en hebben verschillende van hen open bare betrekkingen bekleed, als zoodanig noemt spr. rijksontvanger te Middel burg, wethouder en, gemeente-secretaris van Middelburg. Spr. wees er ten slotte op, dat het- den landbouwers niet altijd gegeven is de juiste woorden te vinden, maar hun doel is steeds behartiging van de belangen van den landbouw. Spr. hoopt het den heer v. d. Minne gegeven moge zijn veel jaren tot voldoening van zichzelf, tot groei van den Kring en tot bloei van den Walcherschen landbouw in het bijzonder werkzaam te mogen zijn. (Applaus). De voorzitter verzocht den heer Langebeeke om den heer Franse zijn dank te betuigen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den burgemeester van Middelburg, dat aan de hand der verordening niet mogelijk was den op Nieuwsjaarsdag vallenden marktdag op 31 December te zetten, daar de veror dening voorschrijft 2 Januari. In het vervolg zou men de verordening moeten wijzigen, dit was na het ingekomen ver zoek niet meer mogelijk. De voorzitter zeide, dat als er zich weer zulk een geval voordoet men tijdig wijziging zal moeten vragen. Van de Landbouwvereeniging Middel burg was een verzoek ingekomen haar te steunen in haar moeilijke finaticieele omstandigheden. De voorzitter zeide, dat het hier een zaak betreft waarvan de gevolgen nog niet vastgesteld zijn, doch die in handen is van den voorzitter der Z.L.M. als advocaat, Men zal nadere gegevens moeten afwachten. Vervolgens was van den heeZwa german een verzoek ingekomen om fi- nancieelen steun om geldprijzen uit te loven bij veekeuringen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten 10 te geven, evenals voor de veulenkeu ringen van Hippos, mits het geld voor de keuringen op Walcheren wordt gebruikt. Handel in varkens en keur- loonen. Van de landbouwvereeniging „Samen werking" te Veere was een schrijven in gekomen inzake den verkoop van ge slachte varkens. Het aftrekken van f 2 voor den snuit acht deze vereeniging te hoog en, wil f 1 bepaald zien, terwijl voor den afval, waarvoor nu niets wordt berekend, f 1 zou moeten worden be taald. Van Grijpskerke was schriftelijk ad- haesiebetuiging ingekomen en in de des morgens gehouden bestuursvergadering was gebleken, dat algemeen instemming met dezen wensch werd betuigd. De voorzitter zeide men zeker pogin gen bij de slagerspatroonsvereeniging in die richting zal doen, al heeft men er geen groote verwachtingen van. zoo, net in m'n lenden; dae schiet 'r an eens wat in.'n steek, of da ze m'n rikstrienge uut m'n lief snokten. Ik kuchten d'r van; ik gaf 'n schreeuw man, 'n ierenginterschen arde schreeuw en ik stuukten aneens zoo mae in me- kare, vlak achter de ploeg. En je dienkt, je kust overende, mae o is! Ik kreunden en as 'k 't arte in m'n ziele a om m'n eigen te verroeren, schreeuwd' 'k 't zoo mae uut. 'n Piene Vreed Goed, dae lag 'k en Kees die a d'r zeker erg in, of ie oorden m'n schreeuwe of zoo, want die il'kker z'n griep neer en die spettert op m'n of. Ie zeit: „mekeert 'r ietewat baes?" Zoo'n stommen uul Dat kust 'n toch werachtig wè begriepe! Waevoe zou ik anders in de kluten ligge „O, ik kan 't aneens nie ouwe van de piene", zegg'k." „Piene?" zeit'n, „waezoo?" „In m'n rik, in m'n lenden En wat dienk je, dat 'n doet?.. Mie z'n groote koolschoppen pakt 'n m'n aneens bie m'n schoeren. „Aie! Aie! Ierenginterschen stommen ieren ginter," schreeuw 'k „Mot jie m'n glad vermore „Ou op Lae los of 's slae je pooten of. Aie Neturelik liet 'n m'n los. As 'k m n eigen bewoog.... nee mae, dan sprong den aesem uut m'n kele. „Mo 'k je dan nie overènde ellepe baes vroeg 'n „Neenik Gae, vlieg nae d' oeve om ulpe! Zei mae, da'kda'k ,,'n Broerte „Bi je glad gek? Nee, 't lendeschot enneKom gauw vrom en brieng tan twee ouwe bamboezen mee Noe um zet de sokken d'r in, Laeter Men heeft altijd een slok achter de deur nml. den Coöperatieven verkoop der varkens. Met het schrijven van Samenwerking! stond in nauw verband dat van het var kensfonds te Veere. Dit vroeg hetzelfde, maar drong tevens aan op verlaging van de keurloonen zóo mogelijk tpt de helft. Dit kan door het zoo eenvoudig moge lijk inrichten v,a,n de keuringsdiensten. Volgens den Voorzi 11 e r moet men 'tevens aandringen bij Ged. Staten op het niet toelaten van hooge lierkeuriugsloo- nen. De heer Zwagerman was van mee- ningi, dat de keurloonen moeten dienen voor de kosten der diensten, en deze moeten dan ook zoo sober en eenvoudig mogelijk worden ingericht. Terugbrengen tot de helft kan dan ook niet. Het spijt spr. ten zeerste, da;t Middelburg en VI is singe n ieder een abattoir zullen krij gen, waardoor de kosten onnoodig wor den opgevoerd, en dit voornamelijk ook door de geëischte herkeuring. Men wil door die herkeurloonen de exploitatie van de abottoirs sluitend maken. Vlis- singen waagt hooge herkeurloonen, het lijkt nergens op. En daarom moet men zich 'tot Ged. Stalen wenden om dit nog te voorkomen. Een 90 pCt. der platte landsgemeenten hebben zelf goédé slacht huizen voor hooge kosten ingericht en nu komen Middelburg en Vlissingen nog ieder met een heel duur abattoir. Ook het publiek zaj er duur vleesch door moeten koopen. De Vleeschkeuringswet was heel nuttig: en goed om goed vleesch te bekomen, maar dê uitvoering wordt nu veel te kostbaar. De heer f. J. C,a stél uil Veere bracht hel bestuur dank voor hel in behandeling' nemen van het verzoek en hoopt, dat hel stagen zal in zijn pogingen. Het 'beste is le overleggen mei den slagershond.. Spr. meent, dat men wel sterk staat, men zal wel op tegenkanting sluiten, maar dan moet men pal staan. Coöperatief slachten zal bijv. te Veere wel igaan, maar bijv. voor Middelburg zal dil minder makkelijk! zijn. Spr. betreur de de oprichting der abattoirs omdat men op bijna alle plaatsen op AValfejhenen goede slachtplaatsen heeft, waarvoor het geld nu weggegooid is. Jammer dat de plattelandsgemeenten de dupe worden van het abattoir ,le Middelburg ten kos te van de boeren. Men moest het abattoir te Middelburg maar achterwege kunnen laten. De heer G o e d b 1 o e d merkte op dat f 2.50 keurloon door Ged. Staten is goed gekeurd. De heer Zwager in a n zeide, dat de exploitaties sluitend moeten worden gemaakt. Alleen ten 'opzichte der her keurloonen hebben Ged. Staten nogeeni- ge macht en deze zijn vooral te Vlissin gen zeer hoog. Er had voor'Middelburg en Vlissingen één abattoir indelen ko men, want een abattoir is ook een boe- renbelang, nu daar de vleeschhandel zal komen koopen. Spr. heeft er ook zeer veel aan gedaan en bijna had men suc ces gehad, maar op het laatste oogenblik heeft Vlissingen or enkele hooge "heie ren in Den Haag wéten voor te span nen Dhr. Gastel meende, dalais men geen drie keuringskringen op Walcheren had, het heel anders zou kunnen zijn. De heer Zwagerma n wees er nog op, dal ook uil plaatsen in eigen kring het vleesch weer gekeurd zal moeten worden en dan moet men te Vlissingen het heele eind naar de buitenhaven. Volgens de wet mogen herkeuiioonei) worden gevorderd, maar Vlissingen gaat die ongelimiteerd opdrijven. De heer Goedbloed meende dat eit de vrouwe 't aol verteld. Ze ver schrikten d'r eigen 'n puupuus. want dae kwam dien ondekop anbieze, nae de keete, ie stak z'n ermen nae boven en ie schreeuwden a van 'n ende: „Gauw, gauw vrouwe.... den baes t 11 ei n „Watte?" zei ze, „toch geen onge- lok „Nee, nog vee erger Ie is zoo mae in mekaor' 'estuukt en ie lei zoo slap as 'n vodde achter de ploeg te kenemen mie z'n oogen toe." M'n vrouwe sloeg agauw neer, dat be- griep je zoo. Mae Kees was awee a wig. Op 'n ende dae kwamme ze aollegaere: de vrouw-e en Kao van Jilles de Keu die dienden bie ons en Kees achterop, En wat dienk je dat dien groenen Bello bie z'n a?. Twee verslete bamboezen zonder stele En die wuven, die gienge te keer, dat begriep je en ik kreunden van de piene. „Wae bin noe je bamboezen?" zei ik. „Asjeblieft baes," zeit 'n. 'k Zegge: „Wat? Wat mo 'k dae mee doe „E. 'k Docht, da 'k 'n broerte kreeg van kwaedeid. „Bamboezen schreeuwd' 'k, „mie stelen.... net als krikken, s'ommen doerak Daer a d'n, dien ondékop, twee stik verslete bamboezen uut paerestal, die ze gebruukten om d'aolderergste vuulte van de paeren of te poesen meeëbrocht. „Bie den teeltuun stae d'r twee", zei Kao en de vrouwe zei: „Gaet 'r mae gauw om Mae um was 't 'r a vandeur ebiesd en 't duurden nie lank, of dae was 'n men voornamelijk doelt op huisslachtin- gen. De heer Siebenga zeide, dat reeds is geprobeerd om daar voor vrijstelling te krijgen, maar zonder resultaat. De lieer De Buck meende, dat de kring Middelburg overschot heeft. De heer Zwagerma n zëlde te we ten, dal dil bijn niets meer is. De voorz. ze^de loc aan Ged. Sta ten le zullen schrijven. De heer Bosselaar vroeg of het niet beier is een conferentie aan le vra gen en dan te wijzen op de malaise, maar ook op de goede slachtplaatsen ten plaltelande, die waardeloos en ren teloos teuHen worden. De V o o r z. zeide, dal men zal schrij ven en dil dan later persoonlijk zal toe lichten Vervolgens was ingekomen een opga ve van de prijzen van benzine c.n smeer olie, geleverd door de Z. L. M. Ten slotte een schrijven van de Z. L. M. waarin namens het K. N. L. C, ge vraagd wordt of men ook klachten heeft over gladheid van het wiegendek van Rijkswegen cn over 'hellingen op aan sluitende zijwegen. Daar geen klachten worden vernomen, stelde de v o o r z. voor ontkennend te antwoorden. De heer Kleine pi.er zejde, dat de Nieuwe Vlissnigselie weg bij hel vlieg veld zeer glad kan zijn, zoodat sommigen over den Ouden weg omrijden. De secretaris wees er op, dat dil geen rijksweg is. Tot" plaatsvervangend lid van hel hoofdbestuur werd gekozen de heer P. Melis Wz., candidaat van Serooskerke mei 2G stemmen, legen 18 op den heer Cevaal, candidaat van Grijpskerke. Jaarverslag. De secretaris bracht daarna het jaar verslag uit, waarin de reeds van de ver schillende vergaderingen bekende za ken naar voren werdén gebracht, cn waarin ten slotte nel heengaan van jhr. Boogaert ais voorzitter en de moeilijke tijden worden gememoreerd en de wensch uitgesproken, dat de crisis kort zal duren en steun voor tarwe- en bieten teelt zal worden verkregen. Het verslag werd goedgekeurd en overeenkomstig het advies van de finan- cieele commissie ook het verslag van den penningmeester. Crisisaangelegenheden. Hierna verkreeg de heer Ir. S i e- benga algemeen secretaris der Z. L. M. het woord en bracht eerst dank voor de vriendelijke woorden van den voorzitter, met wien hij het volkomen eens is. Men moet niet zoo zeer dc resultaten van een actie tellen, dan wel hét doel in het oog houden. Spr. ging dan na wat sedert de groote crisis vergadering van 19 November j.l is gedaan. De opdracht was te trachten de moeilijkheden te verlichten door steun van regeeringswege te verkrijgen. Nog nooit heeft echter iemand den weg aan gewezen hoe daar toe le geraken. Sommigen wilden dat men na Goes in Den Ilaagj zou gaan demonstreeren, maar spr. meende dat het igoed is, dat dit niet is geschied, men moet ook geen tegenstand in het leven roepen. Men moei trachten hen, die de peultjes ten slotte moet doppen te overtuigen .Daar om was het veel heter te overleggen met de middenstandsorganisaties, niet de Ka mers van Koophandel, met de arbeiders organisaties alles om te komen lot re- geeringssteun. De Kamer van Koophan del te Neuzen werkte .goed mede, maar van die te Middelburg moest de steun met moeite gehaald worden. weevrom. „Noe verzichtig overende", kreunde 'k. „Nee.... bluuf jie mae van m'n of' want ik zag oe dat onze maat in z'n anden spoog en oe dat 'n z n eigen ge reed miek om m'n vast te pakken. „Of bluve jie. Ou jie de bamboezen mae gereed." Oe da 'k overend' ekomine bin, dat begriep 'k nóg nie, mae op 'n ende, dae stieng 'k zoo aolf en aolf. Telkens gaf k 'n schreeuw of wat anders van de piene enl onder ielken erm a 'k zoo'n bamboes. An d' eene kant stieng m'n vrouwe en Kao stieng an d' are kant. Um, Kees be doel 'k, van achter. „Noe mae stilletjes an", zei m'n vrouwe; en wat dienk je dat dien groe nen Bello zei? Ie zei: „As 't aols te gauw gaet, griep ik 'n van achtere wè vast." Zoo'n aap, die miek t'r nog 'n lolletje van. A'k ekunnen a, dan a 'k 'n mie zoo'n bamboes op z'n pook' egeve, mae ik kust nie, da' spreekt. Van de piene. Dae gieng 't Of eigentlik: gae was 't nie; zoo mae.Je kent die zeune van 't lamme Merientje wè, die mie die slien- gerachtege sukelade beenen Zoo gieng ik noe ok, M'n beenen sloeberden zoo mae 'n bitje mee, zoo slop as 'n ouwe schoen- rieme. En zweete da'k dee Zweete En aoldeur mae kreune van de piene. Eindelienge, eindelienge- was 'k tuus en meer as aolf dood zat 'k in m'n zekelstoel. „Wat noe?" zei Jaone. „Wat noe zeg ik; „nae bedde. In die stoel kan 'k 't nie ouwe, dae gae 'k dood in." „Vrouwe", zei ze wee, „je most den baes insmaere." Als dc plicht my roept tot werken. Dan ben ik niet langer lui; Niets kan mij dan tegenhouden. Zelfs geen pijpestelenbui. Dan steek ik mijn paraplu op, Niet voor hoed of beste pak, Maar 'k bescherm myn trouwepypje DOUWE EGBERTS, myn tabak. ClingeDoorwbGV 20-50 Cf. per ons verschaft U welken van yenat (Ingez. Mejd'.) De actie der Middenstandsvereeniging heeft het standpunt van den Midden standsbond le niet gedaan. Ook de land arbeiders hebben in de vakcentrales de zaak bepleit en ook van die zijde heeft men niet tegen de tarwcwe,t geageerd. Er is zelcer belangstelling voor den landbouw verkregen, sympathieke en an- tiphalieke. maar dan weel men goed wat; men aan iemand heeft. Men heeft de cri- tiek tot de juiste proporties terugge bracht. Niet is bereikt afschaffing van de ac cijns, geen directeur en geen minister van landbouw, geen steun aan de ter tiaire wegen, maar wel toezegging van afschaffing van de crisisopcenten op dc grondbelasting; van het urgentie program ma is steun aan den landbouw aangeno men in den vorm van de tarwewet, al is het nog niet zeker dat de steun ook voor de oogst 1930 zal gelden, maar wel wordt er in die richting gewerkt. Voor de suikerbieten is ook steun in .voorbereiding, maai- men zal dan maar komen tot een bieteuprijs van f 11 tot f 12, en f 14 wordt noodig geacht Waar men niet verkregen heefl een verzekering van voldoenden steun om de bedrijven te doen uitkomen van een bedoeling om zicli rijK te maken, zoo als wel gemeend wordt, is natuurlijk geen sprake zal men moeten komen lot vermindering der uitgaven en dal zal wei met ongeveer 25 pet. moeien zijn. Men zal als men de Ioonen onaange tast wil laten het aantal werkkrachten verminderen en dan volgt werkloosheid, do betrokkenen moeten dan toch 70 pet. steun hebben, wat had kunnen worden voorkomen. (Applaus.) De lieer v. d. 51 inne dankte den lieer Siebenga voor zijn uitvoerige toelichting en voor alles wat hij voor den landbouw doet. De hee.r Siebenga, die des avonds 'k Zegge: „insmaere, mie wat En dae kwam Kees wee voe den draed „Zou ondevet Affijn man „Ondevet zeg ik „on devet? Dan zu me joe uutbrae en as je noe nie gauw maekt da je vort komt, dan. „Mo'k wee strekgos. „Flikker op, jie," zeg 'k en um wig. En op z'n besten was 'n wig of dae kwam Jan Jutte, je weet wè, die veint mie z'n vischkarretje en die vettige kaeken. Neturelik vertelden ze wat dat 'r op dee en toen d'n oorden, da 'k 't lendeschot a zeit 'n: „Da's te verelpen." „Te verelpen vroeg de vrouwe. „Jaes", zeit 'n „Dan neem je 'n laeken van bedde, of 'n aolf laeken of zoo en dat maek je goed nat mie gewoon welle- waeter en dat mot rond je lief." „Rond z'n bloote lief vroeg de vrouwe. „Rond z'n bloote lief en dan neem je 'n ou taefelkleed, zoo een as t'i in de keete over den taefel leit, zoo'n zeiltje za'k mae zegge; en dat 'r overéne, mie de gladde kant nae binnen. En as dèt klaer is, baesje, dan kruup je diep' onder de dekens en mie 'n paer daegeri is 't over, of zoo goed as over." Dat m'n edae. Ik liet mae mie m'n eigen sjouwe. Mie oneindig vee piene bin 'k in bedd' 'ekomme. Mae die Jutte a g'liek: Dunderdags kust 'k 'r al uut. Soms kwam d'r nog wel is 'n steek, mae 't beterden toch. En praot jie noe nie over de tanpiene maat, want ik zegge je nog èèns: a je 't lendeschot nog nooit egad eit, dan weet je nie, wat of pien'- is.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 9