LINOLEUM KROMMENIE Bij Griep <f Kleuren Kort Zeeuwsch Nieuws. Mjjnhardt's Grieppoeders BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. Inlaid-Linoleum wordt na jarenlang ge bruik wel dunner, nooit kaal. Het geheele materiaal is doortrokken van kleurstof en dessin,zoodat die nimmer kunnen afslijten. Door de uitmuntende kwaliteit blijft het Inlaid-Linoleum, ook op plaatsen, waar het veel te lijden heeft, tot het laatst toe kleur en teekening behouden. ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. RECHTZAKEN. WISSELKOERSEN. BEURSTHERMOMETER, overtuigd, dat het schoolgebouw moet worden vervangen. Ook de heer Ver linde meent dat een nieuwe schoo'. noo- dig is. Ook de heer Van Aken wenscht, dat die zaak eens tot oplossing komt. De heer Hamelink is ook van oordeel dat Burg. en, Weth, door het anders te zeg gen, deze discussie hadden kunnen voor komen. Hij meent, dat, al zou hij het in andere woorden zeggen, er in het betoog van den heer Colsen wel eenigen grond zit, en wilde Burg. en Weth, verzoeken een onderzoek naar den toestand der school in te stellen enl aan den raad rap port uit te .brengen hoe naar hun mee ning deze kwestie moest worden opge lost. De heeren Scheele en Bedel waren van oordeel, dat de oplossing nog niet juist een nieuwe school zou behoeven te zijn. De daar aan het kanaal staande bij zondere school heeft men ook door ver bouwing weten in orde te krijgen De wethouder De Jager gaf ook te kennen, dat de school van Sluiskil reeds dikwijls is besproken, maar daarmede is de zaak niet opgelost. Er zijn financieele en an dere moeilijkheden. De voorzitter gaf te kennen, dat Burg, en Weth. than" niet op die kwestie waren ingegaan, omdat zij dan in eens volop in de Sluiskilsche kwestie zitten. Er zijn thans voor Sluis kil verschillende plannen aanhangig, die groote financieele offers zullen vorde ren. Bij hem staat het vast, dat de op lossing der schoolkwestie alleen moge lijk is door het bouwen eener nieuwe school. Hij veronderstelde, dat het col lege wel bereid zou zijn aan het verzoek van den heer Hamelink te voldoen, maar kon toch niet in het vooruitzicht stellen, dat spoedig tot den bouw eener nieuwe zal kunnen worden overgegaan. De geld middelen der gemeente kunnen niet on beperkt worden uitgezet, er zullen groote otters worden gevorderd voor werkloo- zenVoorziening en andere zaken die in het naaste verschiet liggen. De heer Ha melink zou het uitbrengen van een rap port toch niet op de lange baan willen zien geschoven. Al beleven we een tijd perk van malaise, mag dat geen aanlei ding zijn om werken uit te stellen, in tegendeel, er behoort voor werkverrui ming te worden gezorgd. Ten slotte werd met de toezegging van den voorzitter ge noegen genomen. Door den heer Colsen werd de heer Geelhoedt uitgenoodigd zijn woorden aan sprekers adres terug te nemen, waaraan de heer Geelhoedt wei gerde te voldoen. Naar aanleiding der voortdurende houding van den heer Col sen had hij de tijd gekomen geacht het geen hij gezegd had eens in het licht te moeten stellen. Door den heer Colsen werd een schrij ven, houdende voorstellen tot verbete ring van wegen te Sluiskil ingetrokken, nu hem nader gebleken is, dat dienaan gaande een rapport is uitgebracht door de Commissie van Bijstand De Voorzitter zeide toe, dat die za ken in een commissoriale vergadering voorloöpig zullen worden besproken. De heer De Jager zal dan ook een en ander over de schoolkwestie meedeelen, dat niet voor openbare mededeeling vat baar is. Vastgesteld werd een verordening tot het heffen van een recht voor het rui men van privaatputten en -tonnen, ter wijl Burg. en Weth. mededeelen, dat zij voor aansluiting van beerputten op de rioleering een wijziging der rioolbelas ting zullen voorstellen. De in de vorige zitting door den raad vastgestelde steunregeling voor werk- loozen werd ingetrokken en een nieuwe regeling vastgesteld, overeenkomstig het vanwege de Minister gezonden model. Daarbij werden, met het oog op de be langen der groote gezinnen op voorstel van den heer Hamelink de normen ver- hoogd, en deze bepaald voor transport en bouwvakarbeiders op f 24, voor fa brieksarbeiders op f 22 en voor landar beiders op f 15. Tegen die wijziging van den norm stemden de heeren Bedct, De Jager, Scheele eni Dekker. Thans werd een defitief besluit ge nomen voor het garandeeren eener lee- nmg van de vereeniging „Werkmansbe- lang ad f 30.000 voor het bouwen van 9 kleine middenstandswoningen. Het raadsbesluit in zake aangaan eener geldleening voor de vern'euwing van de bestrating der Grenulaan en den werd gewijzigd, van f 57.000 in f 60.000, in verband met de hoogere Kosten dier vernieuwing. Bij de rondvraag stelde de heer Scheele de vraag, of Burg. en With nog niet eens hadden overwogen de moge lijkheid maatregelen te nemen, dat bij aanbestedingen, voornamelijk ten be hoeve van de gemeente of instellingen die door de gemeente worden gesteund, de uitvoering dier werken niet wordt op gedragen aan buiten de gemeente wo nenden, terwijl hier ook werkloosheid is onder de bouwvakarbeiders. D-s voor zitter antwoordde, dat Burg. en Weth zeker bevorderen, dat vanwege de ge meente uit te voeren werken door inge zetenen zullen verricht worden. Overi gens doen zich moeilijkheden voor. Hij veronderstelt, dat de heer Scheele spreekt op Werk voor de woningbouw- vereeniging. Het bestuur vond het ook niet aangenaam, dat bij de laatste aan besteding geen enkel perceel aan een in gezetene kon gegund worden. Dat be stuur heeft echter rekening te houden met het bedrag, dat ze besteden kan, daar de stichtingskosten gedurende 50 jaar de huurprijs drukken. Er was voor 9 woningen tusschen de twee laagste in schrijvingen voor timmerwerk en met selwerk en de twee laagsten uit de ge meente een verschil van f 7000, hetgeen binnen een bedrag van f 25.000 niet ge ring is te noemen. Als de vereeniging het werk aan de laagste inschrijvers uit de gemeente hadden moeten gunnen, zou men bij den gemeenteraad hebben moe ten aankloppen met de vraag die f 7000 vanwege de gemeente bij te passen. De heer Scheele meent, dat dit niet zou gaan. Hij verklaart zich echter bevre digd, als de voorzitter nog meedeelt, dat hij de vakarbeiders onder het oog heeft gebracht, dat ze er naar moeten streven dat de loonen in de aangrenzende plaat sen even hoog zullen gesteld worden als hier. In antwoord op een vraag van den heer De Bruijne, deelt de voorzitter mede, dat het werk aan den Koedijk nog in staat van voorbereiding is. De heer Colsen brengt ter sprake het werken van Belgische werklieden op de fabriek te Sluiskil en vraagt, of er naar het voorbeeld van Hulst geen verzoek aan de regeering zou zijn te richten, om, evenals België met Nederlandsche werk lieden doet, die ze terugstuurt, ook het binnenkomen der Belgische werklieden te beletten. De heer Hamelink zou dat een bedenkelijk standpunt achten, even als zulks het geval zou zijn als men werklieden uit een andere gemeente zou willen beletten hier te komen werken. Als dit werd doorgevoerd, dan zou ten slotte ieder op zijn eigen gemeente zijn aangewezen. Ook de voorzitter moet in dit opzicht tot omzichtigheid aanmanen len| verzoeken. België heeft, evenals ons en zou geen optreden der Regeering wil- land, het recht om een vreemdeling, die geen werk meer heeft, en zonder middel van bestaan is, over de grens te zetten, maar overigens moet men niet uit het oog verliezen, dat in België nog duizen den Nederlanders werken. Iets anders is het, dat bij de T Azote zou kunnen worden aangedrongen op het bij voor keur in dienst nemen van Nederlandsche arbeiders, zooals dit vroeger met gun stig resultaat bij de Directie der cokes- fabriek is geschied. De vergadering werd daarna commissoriaal, ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D, A AR DEN BURG. Men schrijft ons: Naar we vernemen zal het gedeelte rijks- wegi ter hoogte van den Steenoven, dat nog steeds bestraat is met de oorspron kelijke keien van Napoleon, van andere keien worden voorzien. Verderop in de richting naai' deze gemeente is zulks reeds eenigje jjaren geleden geschied. De Igoede plaltte en behakle keien, die lig gen van iaf 't Veldzicht tof Smedekens- forugge, die bij de asfal'teering zouden worden ondergew.alst, zullen voor dit doel worden gebezigd, terwijl de uitko mende keien onder de asfalt zullen'wor den gelegd. a In het verslag van den A.V.R.O.-avond in het tweede blad staat dat het aan de uitvoerenden aangeboden kanten zakdoekje van de Sluische kant werkschool was. Dit laatste blijkt niet juist te zijn. vens een beenbreuk opliep. In zeer ern- stijgen toestand is hij ter voorloopige ver pleging in een •nabijgelegen boerenhoeve opgenomen. Gisterenavond (rad voor den Chr. landarbeidersbond te K a p e 11 e op de heer A. de Lange uit Goes om te spreken over de Sociale-moderne vakbeweging en de Chr. Vakbeweging. Woensdagavond hield de heer ir. C. Stevens, op uitnoodiging der landbouw- vereeniging te B'orssele een causerie over: „de aardappelteelt en wat daar mede in verband staat". Donderdag werd te Biorssele opgericht een afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond, na een vergadering, waarin de heer Vingerling uit Zuidland ais spreker optrad. Aanvankelijk tra den vijftien leden toe. De heer M. Willeansen, a.r.-lid van den gemeenteraad van Ierseke stelt zich voor de volgende perode niet meer beschikbaar Voor de landbouwvereeniging „Uni- tas" te Colijnsplaat hield Woensdagh avond de heer J. L. H. Loeff van de JjG. Earbenindustrie een lezing toege licht met een film, over de Invloed van bemesting op den kostprijs der producten. Een 15-jarig zoontje van M. M. C. H. te T h o 1 e n werd Dinsdagnamiddag bij het naar huis' rijden even voorbij Halsleren, doordat hij in een rookwolk van den naderenden tram was gehuld, pidtseling aangereden. Hij werd met zijn rijwiel tegen den weg 'geslingerd. Toen hij lol bewustzijn kwam, klaagde hij over erge pijnen, inzonderheid in de borst. De stemming voor leden van den gemeenteraad te Bii er vliet hebben B. en !W.. vastgesteld op Dinsdag 16 Juni a.s. 3 Influenza en gevatte koude zullen U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 cent en per doos 45 cent. Zoowel op de poeder als op de doos staat de naam Mijnhardt. Let hierop. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) Middelburg. Van 25—27 Febr. Overleden: P. C. van Vijnck 77 ji. wedn. A. M. Melsenmakiers; H. Pieterse 7?1 j'. (wedn. G. H. Broekman, C. J. Bpsschaarl 27 j-. geh. met S. van de IWiele; M. Groen, 62 j. wed. D. van der Stel; W. P. van Aartsen 71 j. geh. met P. Baljeu; J. C. Manui 66 j. ong. d. Goes. Bevallen: C. Oosterling igeb. Schier, d.; C. van Sabben, geb. Borsje, d.; J. W. de Bel geb. van Peenen, d.C. van Róoij, geb. Remijn, d. Overleden. S. H. A. Kramer, wed. van A. Overduin, 88 j.; L. F. Roos, man van M- IW M. Rijk, 39 j. ZUIDZANDE. Donderdagmiddag werd de heer A. de H. uit C ad zand in deze gemeente door de stoomtram gegrepen, waardoor hij een schedelfractuur bene AMSTERDAM, 27 Febr. Het eerste getal is de vorige noteering, *>srop volgt die van heden, onder voor behoud ontleend aan de Officieele Prijs courant van de Ver. v. d. Effectenhandel. Ned. 22 A-B 1000-6 103—103. Ned. 18 1000-5 101—101. Ned. 17 1000-4% 102%—102%. Certiiicaten-3 8181, Cert. N.W.S.-2% 66%— 66%. Duitschl, 100-7 99%—99%. Engl. W.L. 50-200-5 103—103. Zeeuws. Hyp. B-5 IOO0/4'— Zeeuws. Hyp. B-41/2 101—101. A Amsterd. Bank 1723/4— 172"/s. A Bank Assoc. 15—44i/2. C Ned. II.M. 100 1531/2I5I1/2'. C Roll. Bankver. 103—103. A K.M Dc Schelde 81 G Farbenind I.G. 136y2137s/4. C, Fisk Rubb. Cy i/87/s- C U. Slates St. C. 149%152%. C C. Publ. Serv. 1772-1878. C North Am. Cy. 85%—88%. A Born. Sum. H.M. 145 A Singkep Tin M. 147148. C Shell Union O.C. 9%9%. A J. C. Japan Ln. 68 A Roterd. Lloyd 123 A S. M. Nederland 130131. A Amst. Thee C.M. 5556. A Houth, Alberts 5654. C Peruvian C. Pr. 1819%. A Erie Spoorweg 383/4— 38. A Kansas City S. 443/4—443/4. A (Southern Rlw. Gfi/s637t. C jünion Pac. Rr. 205-205. A Ned. Ind. Tram 372—33/4. A Koloniale B,nk. 144146-81/2. A N.I. Hbk. 1000 1321/4—133. C, Ned. H. M. 1000 "1481/2-14974. A Alg. Kunstz. U. 67%— 70-U/2. A v. Berkels Pat. 57555/s. - DE MOORDZAAK-LANS Voor het Gerechtshof te Den B|osch eischte heden de advocaat-generaal mr. Couvée, in een uitvoerig requisitoir de veroordeeling vain verdachte van O. tot 15 jaar gevangenisstraf, wegens voortge zette verduistering en valschhpid in ge schrifte en wegens doodslag, zonder af trek van preventieve hechtenis. De slachtoffers van de autobus- ramp te BH er ik (bij Venlo) waarbij 4 personen gedood en meer dan 10 zwaar en licht gewond werden, hghbén evenals de autobusondernemer een eisch tot schadevergoeding ingediend bij de Ned. Spoorwegen. Als verdediger van de be langen der slachtoffers zal optreden mr. de Groot uit Den Haag. G Galvé-Delft 100i/2—101-2. A C. Suiker Mpij. 341/2—37. A. Holl. Kunstz. I. 72—73. A Int. Viscose 15%—157s- A Küchenm. 1. Acc. 861/4—87-8. A Küchenm. I. Ultr. 821/2—82. C Unielever 1000 195i/2—200-2i/2. A Ned. Ford A.M. 260-266-70. A Philips Gem. B. 22674-232-30 C Anaconda Cop. 8078—8334-45/g. C Bethlehem St. 68%70%-l%. C Gen. Aviation 1142-%, A A.N.I.E.M.—N.B. 261%—262-4 C A.Gas El. Cy. 20%—21%-2%. C Cities Serv. Cy. 18%19%-%. C Midd. West Ut. 2424%. A Alg. Explor. Mij. 94%95%-3 A Boeton Mijnb. 71—72i/s- A Kon. Petr. Mpij. 299-3001^-174. C, Contin. Oil Cy. II1/2—1 1-%'. A Holl. Amer. Lijn. hR/s— A K.N. Stoomb. Mij. 53(454. A Ned. Scheepv. U. 1311323,4. A H.V. Amsterdam 374(4—371-7. m (Ingez. Mejd.) De Sumatrapost meldt dat naar aanleiding van een ernstige vechtpartij in in het Mtrbf usche, het B>.B» en de veld- po.itic een razzia hielden onder de 1200 Chineeesc ie koelies van de onderneming Laboe Had je. Hiervan bleken 480 onge- wemchlc elementen, die werden aange houden. De aange.ipudenen zullen per extra trein naar Medan worden opge- zondeu. Bij informatie ter bevoegde plaatse is gebleken, dat de benoeming te ver wachten is van den aeer Maurice Sel- mer Swenson, gezant der Ver. Staten te Osl 1, tot gezant in den Haag. De orkaan, die op de Fitji eilan den heeft gewoed, heeft naar thans blijkt grootere verwoestingen aangiericht dan men aanvankelijk dacht. Tot nog toe heeft men 52 dooden geteld. Een reus- lachtige storm vergrootte den omvang van de ramp. Groote kudden werden door de rivier meegesleurd. Een perso nentrein werd uit de rails geworpen, waarhij talrijke reizigers zwaar gewond werden. oordeelde verdachte tot dezelfde straf, doch beval alsnog de vernietiging van 't verboden middel, hetwelk als overtui gingsstuk had gediend. In den avond van 26 Oct. j.ü- poog de de 44 jarige winkelier W. H., wonen de aan den Neuweg te Hilversum door gasverstikking een einde te maken aan zijn leven en dat van zijn zesjarig doch tertje. Het kind werd dood gevonden e» de man bewusteloos. De man, die aan zwaarmoedigheid lijdt stond voor de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank terecht, ver dacht van moord. De psychiaters achtten in hun rapport verd. niet toerekeningsvatbaar toen hij zijn daad beging, daar hij lijdende is aan een zenuwziekte. Op de voordracht no. 2 als onder wijzeres aan de o.l. school te Ouder kerk a. d. Amstel, komt voor mej. W. A. van Maris te Oudeland e. Eevorderd aan de Universiteit te Groningen tot arts de heer J. Reij'nierse, geboren te K attend ij k e. De voordracht voor onderwijzeres aan school A te Biervliet bestaat uit de dames: 1. J. M. van Dixhoorn te Biervliet, 2. C. L. C. de Doelder te Ter- neuzen. 3. J. M. Leenhouts te Schoon- dijke. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft vrijstelling van deus dienst plicht verleend, wegens hroederdienst aan de ingeschrevenen, voor de lichting 1932: P. Goud, F. A. de Jonge, J. Lin- 'denberg, P. A. Snoep en S. Stroosnijder allen te S c h o r e De sergeant-ziekenverpleger P. Wakker, is overgeplaatst van het Marine- hospitaal naar de Mok en de sergeant- i'.iek en verpleger S. W. Zandt van het wachtschip te Willemsoord naar het Ma rinehospitaal. De Hoogen Raad der Nederlanden heeft bij arrest van 23 Februari 1.1. ver nietigd het vonnis van den kantonrechter te Goes van 15 Augustus 1930 en het naar aanleiding daarvan in hooger be roep gewezen vonnis van de rechtbank te Middelburg van 7 Nov, 1930, waarbij M. v. L., werkman, 26 jaar, wonende te Kapelle, wegens het zich met een giftig middel (mangelbiet met Parijs groen), be vinden in het jachtveld buiten openbare wegen en voetpaden, werd veroordeeld tot f 15 of 15 d. h. De Hoogen Raad ver- A Java Cult. Mij. 295%307 A N.I. Suiker U. 166%—174-70. A Poerworedjo S.O. 2932%. A Deli Batavia 267%266-70. C Deli M. 1000 269-269-75. A Senembah 308%320. C Chicago Milw. 8%8%. A Amst. Rubb. C, 107%—109%-?%. A Deli-Bat. Rubb. 61—6472. A Hessa Rubber 84i/s—85. A A C ■Serbadjadi S.R. 66-6972 V.I.C. Ondern. 57—59. Interc. Rubber 47s—47s- ,Gem Goes '30 987s Prolongatie 1—I. 26 Febr. 27 Febr. Londen 12.11 12.117s Berlijn 59.25 59.26 Parijs 9.77 9.7774 - Brussel 34.7672 34.767, Zwitserland 48.04% 48.-. Kopenhagen 66.7272 616.727a New-York 2.4914 2.4914 Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Vrijdag werden de volgende vonnissen uitgesproken: overtreding Jachtwet: A. N. K., 21 j. en P. d. J., 27 j,, arbeiders te 's Heer Arendskerke, bevestiging vonnis behalve de straf, 2 maal 20 of 2 maal 20 d. h. voor de J.; K. bevestiging vonnis kan tonrechter ƒ40 of 15 d. h.; mishandeling: F. de K., 39 j., landbou wer te Ovezand, 1 maand gev. voorw,, proeftijd 3 jaar, en 25 of 15 d, h. en betaling van 36 schadevergoeding; overtr. Motor- en Rijwielwet: A. H. G. S., 32 j., reiziger te Middelburg, be vestiging vonnis van den kantonrechter behalve de intrekking rijbewijs 25 of 25 d. h. en 3 maanden intrekking rijbe wijs; M, C, IJ„ 39 j., koopman te 's-Heer Arendskerke, vernietiging vonnis van den kantonrechter. Vrijspraak. oplichting: J. v. K-, 22 j., verslaggever te 's-Gravenhage, 14 d. gev.; overtreding Motor- en Rijwielwet: W. M., 39 j., tuinman te Krabbendijke, be vestiging vonnis van den Kantonrechter behalve de opgelegde straf, 10 of 10 d. h.; het doen van een verkeerde opgave aan den Raad van Arbeid: I. d. H., 44 j., tuinder te Oostkapelle, 14 d. gev.; overtr. Politieverordening gem, Vlis- singen: M. J. S., 29 j, en H. J. S., 37 j., hotelhouders Vlissingen, bevestiging von nis van den kantonrechter, ieder f 10 of 10 d. h.; diefstal: P. Th. O., 19 j.r werkman Boschkapelle. Vrijspraak. Oneerlijke kantoorhouder. De rechtbank te Breda heeft een 31- jarigen kantoorhouder bij de Ned poste rijen te Wouw veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van een jaar met een proeftijd van drie jaar we gens verduistering van gelden tot een totaal bedrag van f 1300 gedurende de jaren 19241931, welke gelden hij als kantoorhouder onder zijn berusting had. Verduisteringen door een procuratie houder. Voor de Rotlerdamsche Rechtbank stond Donderdag terecht een 41.-jarige procuratiehouder, die in dienst stond van de Maatschappij van Scheepscrediet en er van beschuldigd was f 117.000 te hebben weggemaakt. De verdachte bekende alles. De Officier van Justitie achtte ver duistering bewezen en eischte twee jaar gevangenisstraf met onmiddellijke ge vangenneming. De verdediger wees er op, dat het bij Amerika Suiker Rubber Kouinkl. Accoust, Tabak - MARKT Unilever Philips H. V. A. Aku Wettig gedeponeerd,

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2