s Kort Zeeuwsch Nieuws, BEURS- EN WISSELKOERSEN. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. LANDBOUW. BEURSTHERMOMETER, E P d t< vergoeding voor 1931 eö worden gelden toegestaan voor het aanschaffen van schoolbanken in verband met de uit breiding van het aantal leerlingen. De vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.wet 1920 wordt voor 1929 voor deze school bepaald op f 12.16 per leerling, de middelsom vandrie gelijksoortige scholen. Thans komt aan de orde het voorstel om eeni leening van ten hoogste f 1500 aan te gaan, af te lossen in tien jaren voor het doen aanbrengen van nog zes brandkran^n ent het aanschaffen -van brandbluschmiddelen. De voorzitter deelt méde, dat noodig zijn 3 benzine lampen, 4 korte en 1 lange brandhaak, 1 dubbel opzetstuk, armbanden voor het personeel, een verbandtromm 1, repara- tiestrooken voor slangen, 2 rookinaskers van f 40, een minimax voor het zuidelijk gedeelte der gemeente en nog 2 slangen,, B. en Wl meenten voorts, dat voorloopig kan worden volstaan met 6 brandkra- nen, waarvoor de kosten zijn geraamd op ongeveer f 800. In totaal zal f 1300 a f 1400 noodig zijn. De heer Marinis- s e n was eenigszins huiverig voor 't ont vangen voorstel, doch na de door den voorzitter gegeven toelichtingen gevoelt hij, dat het niet verantwoord zou zijn met minder genoegen te nemenj hij zal zijn stem dan ook aan het voorstel ge- venl; ook de heer Wisse is deze mee ning toegedaan. De heer Van Lange- velde zou wel wat minder willen pn vraagt of men niet met minder dan 6 brandkranen kan toekomen. De Voor zitter legt een teekening van Ge meentebedrijven van Middelburg over, waarop 15 kranen zijn geprojecteerd; B. en W. meenen voorloopig echter met 6 toe te kunnen. Wanneer er des zomers brand aan den Noordweg zou zijn, zou nergens water te verkrijgen zijn; men moet dus wel de gelegenheid, die er door de waterleiding bestaat, aangrijpen om verantwoord te zijn. De heer Kwekkeboom zou liever geen leening willen, doch geleidelijk elk jaar wat aanschaffen eni dat dan uit de gewone middelen betalen. Wethouder S i m o n s e verdedigt het voorstel van B. fn W., waarmede men het voordeel heeft, dat men dan direct al het noodige heeft en aan rente en aflossing jaarlijks niet veel meer betaalt dan volgens het voorstel van den heer Kwekkeboom, terwijl men dan eerst na een zeker aan tal jaren de beschikking over het noo dige heeft en dus al die jaren te weinig heeft; ook wethouder F r a n c k e ver dedigt het voorstel van B. en W. De heer Kwtekkeboom zal, na de gegevenj toelichtingen, ook t.o.v. de rookmaskers, zijn stern aan dit voorstel geven. De heer Wisse merkt nog op, dat de prijs van de brandkranen hem niet meevalt, wat B. en W. beamen; ze zijn in vergelijking met vroeger reeds f 55 per stuk minder duur. Het plan is om ze op 300 meter afstand aan te brengenl De heer Marinisse vraagt nog in lichtingen omtnpnt de capaciteit van de rookmaskers; de voorzitter deelt mede, dat in verband met de grootte der huizen in 't algemeen een prijs van f 40 is aangehouden. De heer Boon geeft nog in overweging twee balken aan te schaffen om het mogelijk te maken, dat de spuit door slechts enkele personen op een vrachtauto kan worden geladen. Z.h.s. wordt dit voorstel daarna aange nomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Kwekkeboom inlichtingen over de verbeteringen van het Brigdamsche padje. De voorzitter deelt mede, dat dank zij de .goede hulp van de in de Na dorst wonen\de landbouwers, die al het werk voor hunne rekening hebben geno men, hier een goede verbetering van weg en voetpad is tot stand kunnen ko men. Hij spreekt den wensch uit, dat ook andere wegen, waarvoor reeds plannen! zijn gemaakt, door samenwerking van gemeente en belanghebbenden zullen worden verbeterd. DOMBURG. Te Domburg vergaderde Vrijdagavond j.l. de afdeeling aldaar van de vereeniging voor ziekenhuisverple- ging op Walcheren. De voorzitter de heer J. de Jonge, herinnerde in zijn openingswoord er aan, dat de afdeeling Domburg op een goed jaar kan terugzien. Immers door haar streven en initiatief nem^n is het ge weest, dat de statutenwijzigingen der groote vereeniging haar beslag heeft ver kregen, Hierdoor is het dat nu het be staan en de noodzakelijkheid der plaat selijke afdeelingen statuair zijn vastge legd. Verder is het ledental der afdee ling wederom zeer gestegen, hebben weinig leden der afdeeling ziekenhuis opname gehad, terwijl de uitkeeringen voor 1931 weer zijn verhoogd. De voor zitter wijdde ook eenige woorden van nagedachtenis aan den overleden bode S, Provoost, welke zeer krachtig heeft medegewerkt aan den groei em opbloei der afdeeling. Uit het jaarverslag van den secretaris-penningmeester M. Reijnhoudt Jr., bleek dat het ledental gestegen was van 663 tot 777. De afdeeling is verte genwoordigd door den secr.-penning meester in het hoofdbestuur. Als bode benoemde het hoofdbestuur, op voor dracht van het afdeelingslbestuur mej. wed. S. ProvoostMaas. De aftredende bestuursleden M. Reijnhoudt Jr., M Huijsse, en Adr. Provoost Pz. werden herkozen. Hierna hield de heer L, Onderdijk, secr.-penningmeester van het hoofdbe stuur een lezing over: „Grepen uit de praktijk der vereeniging". Deze lezing was zeer leerzaam ,pn handelde bijna uitsluitend over de grensgevallen voorge komen gedurende het bestaan der ver eeniging en) de lijn van handelen bij die gevallen gevolgd door het hoofdbestuur. Een dankbaar applaus en een woord van waardeering door den voorzitter ge sproken, was alleszins op zijn plaats. de heeren J. C. Koppejan en S. van den Broeke. Tot lid-voorzitter wordt be noemd de burgemeester de heer M. Ba re n/tsen. Bij de rondvraag deelt de heer H. M. v. d. Putte mede, dat de vereeniging tot verzekering tegen brandschade „On derlinge Hulp" tegen lagen prijs voor de gemeente twee snelblusschers beschik baar stelt. Met algemeene stemmen wordt besloten van deze aanbieding ge bruik te maken. De gemeente zal dan vier zulke apparaten bezitten. De heer W. Boogaard vraagt of er van gemeentewege nog werk is voor de werkloozen, waarop de voorzitter ant woordt, dat er nog eenig productief werk is te doen. De heer Jn. de Pagter vraagt of het mogelijk is dat B. en W. de aangelan den van de grintwegen gelasten het op gaande hout aan die wegen af te hak ken, daar de wegen op de plaatsen waar hout staat, veel slechter zijn dan op an dere plaatsen. De voorzitter zegt dat B. en W. daarop hun aandacht zullen vestigen. is beroepen te Haarlem (vac. ds. L. EX Poot.) Vrije Evaag. Gem. Ds. J. Enter te Nieuwvliet— Gadzand heeft het beroep naar Rotterdam aange nomen. Gemeenteraad van Ritthem. RITTHEM. De gemeenteraad hield Vrijdagmiddag een openbare vergadering. Afwezig de heer P. J, de Pagter, die door ziekte verhinderd was. Daar het de eerste vergadering was in 1931, spreekt de voorzitter een toepas selijk openingswoord, dat de heer J, Meliefste beantwoordde. De heer H. M. van de Putte, als oudste raadslid, sluit zich bij de woorden van den wet houder aan, Een ingekomen schrijven van het ge meentebestuur van Oost- en West-Sou burg meldt, dat deze gemeente bereid is 375 M .aan den Ritthemschen straatweg over te nemen, doch dat deze eerst op nieuw moeten worden bestraat, daar de verbetering, die Ritthem heeft doen aan brengen, naar het oordeel van Souburg niet voldoende is. Bij de discussie merkt de heer J. de Visser op, dat hij niet kan begrijpen,, dat Souburg vit op 't we- genonderhoud door een andere gemeente, terwijl^ haar eigen straten zoo slecht on derhouden worden, dat zij vrijwel onbe rijdbaar zijn. Hierbij komt nog, dat Sou burg voor het aanbod door Ritthem ge daan, een straat had kunnen hebben, die 1 M. breeder was en ook goed bestraat. Maar Souburg heeft, naar het schijnt, dat aanbod niet eens in overweging ge nomen. Met algemeene stemmen wordt besloten op het schrijven van Souburg niet in te gaan. Ingekomen is een verzoek van den sla ger H. Lobbezoo om van gemeentewege bij het slachthuis een varkenshok te bou wen. Besloten wordt eerst eens naar de kosten te vragen. Ook vraagt hij voor het slachthuis een tweede loopkat, twee dubbele draaihaken en een tweede hak blok. Met algemeene stemmen wordt be sloten geen tweede hakblok te koopen. B. en W, worden gemachtigd het doen aanbrengen van een osseboom en een paar draaibare haken. De bewoners van het z.g. Hofje vragen om betere verlichting van het Hofje, door het plaatsen van een lantaarn. Na breed voerige bespreking wordt met 5 tegen 1 stem {vóór de heer J. de Pagter) beslo ten niet aan het verzoek te voldoen. De vergoeding aan de Bijz. school over 1930 wordt vastgesteld op 12.16 per leerling. Het voorstel voor het jaar 1931 wordt bepaald op 150 plus het school geld. Na breedvoerige bespreking over de ingediende nota's betreffende het herste van het gemeentehuis, wordt een 5de wij ziging in de gemeentebegrooting 1930 aangebracht. Daarna worden de leden en de plaats vervangende leden benoemd van de stem- bureaux voor de eerstvolgende 4 jaar, Op aanbeveling van B. en W. en over eenkomstig het advies van de afdeeling Ritthem van den Chr. Landarbeidersbonc worden tot leden van de commissie voor verzorging van werk bij werkloosheic benoemd als werkgevers de heeren C Wisse Pz. en P. Ovaa en als werknemers De Burgerlijke Maatschappij tot Exploitatie van Weegbruggen te Hoede- kenskerke besloot per aandeel f 5.89 uit te keeren of ruim 23 pGt. De heer J. Ermerins, aftredend be stuurslid werd als zoodanig herkozen. Zaterdag vierde de voetbal vereenk- ging D.V.O. te Kortgene haar éénjarig bestaan. Het bestuur had voor dezen avond geëngageerd den bekenden en po- pulairen humorist Lou Bandy, bij velen bekend van de radio. De groote zaal van „De Sitadswijn- kelder" was feestelijk versierd. De heer Lou Bandy, wist het publiek, dat in groote massa was gekomen, uitstekend te boeien. Ernst en luim wisselden elkaar af. Het „bal-na", onder leiding van den heer W. Eif, was ook zeer gezellig In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van het „Groene Kruis" te Bruinisse bleek uit het verslag van den waarnemend penningmeester dat de ontvangsten had|den beloopen f 1214, de uilgaven f1121. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Er werd een co mité opgericht tot het houden van een bazaar. Vrijdagavond jj.l. gaf de zangver- eeniging „Nu met Hope" te Burgh een goed geslaagde uitvoering in de zaal van Hotel v. d. Moer. Te Cadzand werd Woensdag voor 'n goed bezette zaal de Landstorm ::ilm vertoond. Als spreker trad op de heer Laernoes. Overste Bierman reikte aan de landstormers de behaalde brevetten met een toepasselijk woord uit Zaterdagmiddag hield dr. J. van Maren Bentz van den Berg, ter gelegen)* hjeid v,an de T.b.c.-tentoonstelling te Aar denburg, een lezing over de sterfte onder de zuigelingen, en de middelen die worden aangewend of dat behjporen te worden, om dat sterftecijfer te verlaigien. Onder vele blijken van belangstelling herdacht gister de heer Masclee te O o s t b u r g den dag, dat hjjj voor 40 jiaren benoemd werd tot ko'ster," voor lezer en voorzanger bij de Hervormde gemeente aldaar. AMSTERDAM, 16 Febr. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt die van heden, onder voor- Óehoud ontleend aan de Officieele Prijs courant van de Ver. v. d. Effectenhandel. Ned. 22 A-B 1000-6 103—103. Ned. 18 1000-5 101—101. Ned. 1.7 IOOO-41/2 103—1027/g Certificaten-3 81.i/s81 s/g Cert. N.W.S.-21/2 673/4—67%- Duitschl. pdst. 100-7 981/g—983/4l Engl. W.I. 50-200-5 103-102 Zeeuws. Hyp. B-5 100i/8— 100i/2. Zeeuws. Hyp. B-4ty2 101—101 -172. Amsterd. Bank 172- A Bank Assoc. 45y4— C Ned. H.M. 100 152i/2-150i/4. C Rott. Bankver. 103—1035/g. A K.M. De Schelde 81— G Farbenind I.G. 1353/s133i/i- C Fisk Rübb. Cy. 3/47/g. C U. States St. C. 146%—146%. C C. Publ. Serv, 19%19%. C North Am, Cy. 8081 A Born. Sum. H.M. 143% A Singkep Tin M, 128(126311. C Shell Union O.C. 10%10, A J. C. Japan Ln. 7172%, A Rotted. Lloyd 13l3/4—130. A S. M. Nederl. 141—140. A Amst. Thee ,M. 57i/2—57i/2. A Houth. Alberts 64 G Peruian v. Pr. 203/g—19 Va - A Erie Spoorweg 36(4341/2- A Kansas City 8. 45—44s/8. A Southern Riw. 66—63. C Union Pac. Rr. 199///,—. A Ned. Ind. Tram 41/&— A Koloniale Bnk. 146i/2—-143. A N.I. Hbk, 1000 132%—132. C Ned. H.M. 1000 147—147. A Alg. Kunstz. U. 70—69%-73%. A v. Berkels Pat. 6059%. Bij de te Biruinisse in de Ned, Herv. Kerk gehouden 10-jlaarlijksdhte stemming voor kerker,aad of (kiescollege werden alle stemmen (36) uitgebracht voor het Kiescollege, zoodat de toestand ongewijzigd blijft. Bedankt Doopsgezinde burig de heer als kerkera,adslid dei- Gemeente te Aard© n, M. A. Pieters. Ned, Herv. Kerk. Ds. G. van Dijk Azn te Lisse heeft het beroep naar Breda aangenomen. Ds. G. Rarger Ezn., Evang. te Hoorn heeft bedankt voor het beroep naar Cof- lijnsplaat. Ds. A. W. IVf. Odé te Koudekerk (Z.'H.) Het bolsjewisme. Voor de afd. Middelburg van den N. V. B. sprak Vrijdag ds. Adriani over „Het bolsjewisme". Spr. begint met te zeggen hoe dit on derwerp niemand onaangedaan laat. Sommigen dwepen er mee, anderen voe- en een zeer sterken afschuw, maar on- >ewogen laat het niemand. Spr. noemt iet bolsjewisme geen politiek, maar een evens- en wereldbeschouwing, die op alle terreinen een eigen woord mee spreekt. Aan de hand van vier punten behan delde ds. Adriani verder zijn onderwerp. ,De geschiedenis van het bolsjewisme". Spr. begint dan den toestand in Rusland te schetsen in 1855, toen na Nicolaas I Tsaar Alexander II aan de regeering twam, Die toestand was buitengewoon slecht. De lijfeigenschap heerschte nog in al zijn wreedheid, de industrie betee- kende niets, de boeren -hadden een el lendig leven, Alexander II slaagde er in de lijfeigenschap af te schaffen, maar verder blijft de toestand ellendig. Dan begint de propaganda voor de revolutio naire gedachte. Vooral is deze sterk on der de intellectueelen, met name onder de Russische studenten, die te Zürich studeerden. Er worden twee partijen gevormd; de meerderheid krijgt de naam van „bolsje- wiki". Voorts behandelde spr. den persoon van Lenin, die niet los is te maken van de partij, waarin hij alle macht vertegen woordigt, Len(in werd geboren in 1870, al, zoon van adellijke ouders. Hij genoot een goe de opvoeding, studeerde aan de juridi sche faculteit te Kazan. In 1889 brak er een hongersnood uit in Sanara. In een vergadering, waarin men trachtte een hulpcomité te vormen, gaf Lenin als zijn meening te kennen, dat geen hulpactie maar een totale verandering van regime alleen aan den hongersnood een einde kon maken. Reeds dit eerste optreden bevat alle elementen van zijn later op treden. Lenin wordt geschetst als een man van groote kracht, die zonder om zien op z'n doel afging. Ten derde behandelde de spreker de verschillende karakteristieken van het bolsjewisme. Als eerste karakteristiek noemde hij de zeer sterke verwantschap tusschen 't bolsjewisme en het Marxisme. Bij beide wereldbeschouwingen treedt de dicta tuur van het proletariaat op den voor grond. Als verschil tusschen beide par tijen noemt spr. het verschil, dat uitkomt vooral in tempo en accent. Marx wilde dat het socialisme komen zou als het kapitalisme zijn hoogtepunt had bereikt. Het bolsjewisme zegt, 't is al voldoende wanneer 't kapitaal zich heeft opgehoopt in enkele handen. Het bolsjewisme houdt ook rekening met de Russische volksziel, wil een nieuwen godsdienst met aardsche gelukzaligheid, doet den godsdienst na, maar vraagt niet naar God, Als derde karakteristiek wordt ge noemd, dat het bolsjewisme wil zijn: „cultuur van de massa". Alle individu alisme moet worden afgeschaft, maar de onpersoonlijke massa, de collectieve mensch, moet dadelijk gelukkig gemaakt worden. Als gevolg hiervan komt het vierde karakteristieke punt, n.l, het weg willen werken van de persoonlijkheid. Ook de uitstekende persoonlijkheid wordt beschouwd als een product van de massa, niet als een schepper, maar als een apparaat, waardoor de geschiedenis werkt. Vandaar de strijd tegen allen godsdienst, omdat daar de ziel en de persoonlijkheid een groote plaats inne men, Hierna noemde spr. als vijfde eigen schap, het geweld of de terreur waar mee het systeem werkt, een systeem, dat voor niets terug deinst. Als zesde punt noemde spr. dan de wensch van de oogenblikkelijke verwe zenlijking van het geluk. Daarna kwam ds. Adriani tot zijn laat ste punt van behandeling, n.l. de critiek. Critiek is niet alleen aanmerkingen ma ken, maar ook onderscheiden. Allereerst vroeg spr. dan: „wat is de geestelijke achtergrond van het bolsjewisme?" Spr, noemde het een historisch materialisme, geestelijk naar zijn inhoud, maar bepaald door het stoffelijke; een wereldbeschou wing, waartegen zich keert ieder die zich houdt aan God. Een wereldbeschou wing zonder vasten norm moet vallen, omdat het afvalt van God. De christen heid keurde de vroegere toestanden even sterk af als het bolsjewisme, maar met de methode kan het zich niet vereeni- gen. Tegen den weg van geweld keert zich onze ziel. „Wat is voor ons het bolsjewisme als oogenblikkelijk wereldverschijnsel?" Het is ongetwijfeld een gevoel, maar het kan ook zijn een loutering en 't moet zijn een waarschuwing. Een waarschuwing voor hetgeen de wereld worden kan als er is een leven buiten God. Laat het Chris tendom de oogen open houden voor al de gevaren, ook in eigen kring. Bezint u; verandert u, bekeert uf „Tol oefening en uitspanning," Gaarne voldoen we aan het tot ions gerichte verzoek, de aandacht nog eens te vestigen op de generale repetitie ötr uitvoering, die heaen en mogenavond plaats heeft van het buitengewone con cert der zangvereeniginig „Tot oefening en Uitspanning" alhier. Als reeds gemeld, treden als solisten op mevr. Jo Vincent te Amsterdam en dr. H. van der Kamp te Domburg. Geruchten, als zoude mevr. Vincent hedenavond op de generale repetitie niet medezingen, zijn, zoo deelt imen ons mel de, van voldoenden grond ontbloot. Gedenksteen voor Joh. H. Been, Te Den Briel is een comité opgericht, met het doel de nagedachtenis van Joh. H. Been te eeren door de oprichting van een gedenksteen of -teeken aldaar. Voor zitter is mr. F. J. D. C. Egter van Wisse- kerke, burgemeester van Den Briel, en penningmeester de heer J. C. KrUijne. Mis. De „Nationale Crediet Vereeniging- Spaarverzekering' te s Gravenhage zendt ons een echt Duitsch reclame dingetje, ditmaal echt-Duitsch in ongun- stigen zin. leelijk en slordig gedrukt en; onnauwkeurig in uitvoering. Dat is jammer, want „Europa les is een aardig uitgevonden aardrijkskunde- speelgoed, waardoor men spelenderwijs een en ander omtrent de landen regee- ringsvorm, inwoners, etc. zou kunnen leeren. Maar: dan moeten de opgaven ook een pietsie betrouwbaar zijn eni dat zijn ze helaas niet. Bv,: de hoogste berg van Denemarken is de Bavnehöj, 1?2 M. Goed, dat zal wel kloppen. Maar nu Nederalnd? antw.: laagland hééft geen bergen. Toch is de Vaalser Berg bijkans 2 maal zoo hoog als die Deensche molshoop: 322 M.! Wat is de hoogste berg van Luxem burg? Antw.: de „Oesling". De lezer weet, dat Oesling den naam is voor héél het Noordelijk deel des groothertog- doms, d.i. een 1000 vierk, K.M. ongeveer. Neen: wetenschappelijk speeltuig voor kinderen moet betrouwbaar zijn, anders is het geld eraan besteed waardeloos. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. school te De Heij (Pernis) de heer J. Breure te W,emeldinge. Benoemd tot onderwijzeres der Chr. school te Dinteloord mej. J. Woilff te T holen. Voor het examen coupeuse is te 's-Gravenhage geslaagd mej. E. Rijstenbil te Oud-Vossemeer. C Calvé-Delft 105105. A C. Suiker Mpij. 37%37 A Holl. Kunstz. I. 72^74. A Int. Viscose 1616%-17. A Küchenm. 'I. Acc, 88%89%-90, A Küchenm. I. Ultr. 8181. C Unilever 1000 201 199-202. A Ned. Ford A.M. 263%—262-3. A Philips Gem. B. 229%—227% 9%, C Anaconda Cop. 77%76%-7%. C Bethlehem St. 6ls/g— 615/s, C Gen. Aviation 9%9%-%. A A.N.I.E.M.N.B. 259-H260. C A. Gas El. Cy. 20%—20%. C Cities Serv. Cy. 20%19%-20. C Midd. West Ut. 25%—25%. A Alg. Explor. Mij. 108%109-10. A Boeton Mijnb. 74%'74%. A Kon. Petr. Mpij. 316%310%-13, C Contin. Oil Cy. 11%11%-%. A Holland Amer, Lijn 1514%. A K.N, Stoomb. Mij. 57%57%, A Ned. Scheepv. U. 139'136%, A H.V. Amsterdam 367%361-72. A Java Cult. Mij 295291. A N.L Suiker U. 164165. A Poerworedjo S.O, 3131, A Deli Batavia 265%258-262. A Deli Maatsch. 259% A Senembah 310306%, C Chicago Milw. 8%8%. A Amst. Rubb. C. 111%—108%-109%. A Deli-Bat. Rubb. 61—61%. A Hessa Rubber 89%87%, A Serbadjadi S.R. 70%69, A V.I.C. Ondern. 58% C Interc. Rubber 4—4-3%. 0. Gem. Goes '30 101%. Prolongatie 1%1- WISSELKOERSEN. 14 Febr. 16 Febr. Londen 12.10% 12.10% Berlijn 59.20 59.22% Paris 9.76% 9.75% Brussel 34.70 34.71 Zwitserland 48.07 48.08% Kopenhagen 66.64% 66.62 New-York 2.49% 2.49% Donderdag' ji.l. vergaderde de land1- bouwvcreeniging „Helpt Elkander" te A a g te kerke. Uit de jaarverslagen van den Secre taris en den Penningmeester bleek, dat het ledental stationair bleef, de omzet evenals andere jlaren. Het boekjaar sloot met een klein tekort. Besloten werd het bestuur te machtS- gen, om zoo noodig een bedrag 'beschik baar te stellen voor de bestrijding van mm Unilever Sbüm Industrie Philips Schepen Koninkl. - Mijnen - Amerika Tabak Rubber Olie - MARKT Wettig gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2