HEEREN-BAAI GORDIJN STOFFEN M. H. BOASSON ZS kale plekken weer met 1 nieuw haar doen begroeien verschaft' U wolken van genot. Adverteert in dit Blad. LEGER EN VLOOT, SPORT. Van onze Adverteerders. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland ECHTE FRIESCHE 20-50CT.PER0NS Loterij van Vrouwelijke Handwerken. TE KOOP Meubelzaak ALL1 OVERS ETAMINES VOILE RICHELIEU MYSTÈRES MARKT HOEK GORTSTR. De Koloniale Reserve. Op 1 April a.s. zal de Koloniale Ra- serve te Nijmegen veertig jaar bestaan. De Nijmeegsche burgerij zal op dezen dag aan het jlibileerende corps een vaart- del «ax bieden. in bereikte hij een snelheid van 245.73 hetgeen een gemiddelde geeft va* 246.15 voor de mijl heen en ■weer. w 246,15 mijl per «ar. Malcolm Campbell heeft Donderdag op het strand 4e Daytona, reeds het werelds snelheidsrecord dat wijlen Segrave pp 231 mijl per uur over de afgebakende mijl ge bracht had verbeterd en op 246.15 mijl gebracht of precies 394 K.M. Campbell kreeig op zijn 4 mijl aan loop zoo'n vaart dat hij de afgebakende mijl op den heenweg met 246.57 mijl reed; 22 minuten later de terugweg moet volgens het reglement binnen het half uur afgelegd zijn was hij klaar met het wisselen van banden en het af koelen van den motor en, nu, tegen'wind Opfokken van kuikens. P. Sluis' pluimvee- en vogelvoeder- fabrieketi zonden ons hun nieuwe hand leiding voor het opfokken van kuikens. Zij is keurig uitgevoerd en bevat deze handleiding vele nuttige wenken. Veel daarvan is een herhaling van hetgeen reeds in vorige uitgaven werd vermeld, doch wij zijn overtuigd dat deze herha ling zeer nuttig is. De Pluimveetechni- sche Voorlichtingsdienst van deze firma constateert nog dagelijks dat, vooral bij het opfokken van kuikens, ernstige fou ten worden gemaakt, waardoor voor lichting door woord en schrift noodzake lijk blijft. Aanvragen om gratis toezending dezer brochure kan men richten aan den Sluis' Pluimveetechnischen Voorlichtingsdienst, Weesperkarspel. De Districts Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Oost- en Wester SeJiel- de, Wsgenaarstraat D 78, Middelburg, zendt ons de volgende aanvragen: Binnenland: DEN HAAG, voor stoel en fabriek al daar, machinist-stoker, moet beslist ge werkt hebben met houtgasgenerator-in stallaties „Crossley" en hiervan bewijzen kunnen overleggen, anders onnoodig zich aan te melden, leeftijd ongeveer 35 jaar, f 35 per week, voor vast, reiskosten na der overeen te komen, dadelijk. UTRECHT voor electrotechnisch bu reau aldaar, èlectro-technisch-bankwer- ker en ankerwiakelaar, dadelijk f 0.60 tot f 0,70 per uur, voor vast. ENSCHEDE, voor instelling op So ciaal gebied, vrouwelijke hulp 22 tot 28 jaar, liefst met ervaring in- of opleiding voor Maatschappelijk werk, na onder wijs H. B. S. of Gymnasium, dadelijk, loon en reiskosten nader overeen te komen, voor geruimen tijd. AMSTERDAM voor gemeente-instelling, leider der afdeeling jongens, met alge- m meene ontwikkeling, (H. B. S. 5 jarigen cursus, O. H. S. of Gymnasium) en pae- dagogische scholing of bekendheid met het jeugdvraagituk, sollicitaties op zegel. AMSTERDAM, 5 bouwkundigen met diploma M. T. S., 23—24 jiaar, solL op zegel. AfdeeLng Handelsreizigers, voor fabriek in Thermometers, g'as- instrumenten en laboratorium-artikelen, jong, vakkundig en ingevoerd agent voor Nederland; voor fabriek van borduursels, gordij nen en spreien, een degelijk vakkundig en goed ingevoerd agent voor Nederland. Afdeeling Hotelpersoneel. ROTTERDAM, voor groot Hotel wor den tegen half blaart gevraagd: 1 koffie juffrouw, inwonend, 3 koffiejuffrouwen, uitwonend, 1 huisjuffrouw, inwonend, 1 chef-bedienjuffrouw, uitwonend, 12 be- dienjuffrouwen, uitwenend, 5 cassiéres, uitwonend. SOERABAYA, zaalchef, voorwaarden* nader overeen te komen, reiskosten wor-b den voorgeschoten. 3| GAROET, een aide de Cuisine, bekend], met de Engelsche taal, voorwaarden na- j der overeen te komen, reiskosten wor den voorgeschoten. VLISSiNGEN, eenige meisjes voor wasscherij, reiskosten worden zoonoodig vergoed. Aanbied-ngen uitsluitend aan de Dis- tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Febr. t 11 Sereoskerke-Oostkapelle, Afbraak, Struve. 12 Middelburg, Huis Strtrva 14 Domburg, Hotel-inventaris, Hioolen. 17 Middelburg, Hout, Blaupot t. Cate. 18 N. en St. Joosland, Huis, Blaupot t. Cate. 19 Middelburg, Huizen, Hioolen en v. d. Harst. 25 Vlissingen, Huizen, Paap. 25 N. en St. Joosland, Tnspan, Blaupot ten Cate. Maart Serooskerke ca. Land, v. d. Harst. 24 Aagtekerke,..Inspan, v. d. Harst. Het keurmerk op goud is de waarborg van echt heid. Het merk JJ'JE (afkorting van Douwe Egberts) op Uur pakje Heeren-Baai is de waarborg, dat U Echte Priesche Heeren-Baai rookt. Deze wordt gefabriceerd in de oudste Friesche tabaksfabriek der N.V. Douwe Egberts te foure in Friesland, opgericht 1753. Zacht, rijp en geurig zijn de drie kenmerkende eigenschappen van D*E Echte Friesche Heeren-Baai. SS' PS..Lis29 Tentoonstelling Dinsdag en Woensdag 10 en 11 Februari van 2—5 nnr en Donderdag 12 Febr. van 11 12 uur tegen vertoon van Toegangsbewijs of 25 et. Verloting Donderdag 12 Febr. 2 uur Hótei Abdij. Afgifte der prijzen Vrijdag 13 Febr. 1.304 30 uur. Lijstjes van getrokken prijzen bij den Heer VAN BENT HEM JUTTING a 5 ct. Loten f 1 op de Tentoon stelling en bij den Heer VAN BENTHEM JUTTING. Wegens gezondheidsredenen een goed rendeerende en reeds jaren bestaande met werkplaats en machines, in bet centrum van West-Zeeuwseh Vlaanderen. Ruim bestaan. Hypotheek be schikbaar Te bevragen bij JOH. A. SCHELLING, Oostburg. Wk GROOTSTE VOORRAAD Hoe kan men Deze reproducties van foto's toonen dui delijk wat met de complete Silvikrin- kuur bij reeds begonnen kaalheid kan worden bereikt. De bekende huidspecialist, Prof. Dr. Pol land, deelt ons omtrent dit typische geval het volgende mede: Tot het 20e jaar-rijkelijke haargroei, weinig seborrhoe, toen zeer spoedig haar- verlies, thans ver inspringende kale plek ken aan de slapen en een bijna volkomen kaalheid van voorhoofd tot kruin, be houdens enkele donshaartjes is de huid echter niet atrophisch. Het geval zag er hopeloos uit, ook omdat reeds verschil lende gebruikelijke middelen absoluut faalden, maar een zeer zorgvuldige be handeling met Silvikrin onder mijn con trole had een overweldigend succes. Dr. med. N. schrijft over dit geval: Dat de dame op 23 Maart 1927 bij hem gekomen is met een welhaast geheei kaal hoofd en dat zij op 27 Februari 1928 door Silvikrin prachtig vol, blond haar had verkregen. Lees wat de Heer A. M. schnjft: Een jaar geleden kwam ik tot de pijnlijke ontdekking, dat mijn haar lang zamerhand uitviel. Het was cirkelvormige haaruitval. Ik probeerde van alles en was wanhopig toen niets hielp, omdat ik veel onder de menschen kwam. Toen begon ik met Silvikrin. De haaruitval is thans reeds lang achter den rug en overal ver- toonen zich nieuwe haren. Ik weet wer kelijk niet hoe ik U moet danken. Zend den bon nog heden Morgen vindt U het blad niet meer terug. Uitstel is veelal afstel. Het verplicht U tot niets en toezending geschiedt geheel gratis en franco. la gevallen van haaruitval en dun haar, waar slechts sprake is van een ver zwakking der haarwortels, bijv. door uit putting na een ziekte, griep, enz., wordt door de Silvikrin Kuur vaak in verbluf fend korten tijd (12 maanden) nieuwe krachtige haargroei veroorzaakt. De ge bruikers berichten van de wonderbare werking van dit haargroeimiddel, die aan tooverij schijnt te grenzen. Belangrijker en waardevoller zijn de re sultaten van de proefnemingen, die ge leerden van naam bij haaruitval en kaal hoofdigheid in uiterst moeilijk te genezen gevallen hebben gedaan. Er was 1. erfelijkheid in het spel; 2. werd de haargroei belemmerd en wel haast vernietigd door achteruitgang van de hoofdhuid, kenbaar door jeuk, roos vorming en abnormale vetafscheiding. Hierbij ontstaat dan langzamerhand een verharding der bovenste laag van de hoofdhuid (Hyperkeratose), bij kale sche dels waarneembaar aan den glans, die, indien zij niet tijdig wordt bestreden, de ernstigste gevolgen voor den haargroei heeft. De „levensduur" van het haar, die nor maal ca. 4 jaar is, wordt dan steeds min der, hetwelk duidelijk waarneembaar wordt doordat de haarwortelscheede het haar in steeds korter wordende tusschen- poozen loslaat. Tenslotte is het eertijds krachtige haar tot een ragfijn haartje ge worden en iedereen praat dan over een kaal hoofd. In deze zeer talrijke gevallen zal elke lijder teleurgesteld zijn, wanneer hij ge looft dat er een middel bestaat, hetwelk hem zijn haar in 4 weken tijds teruggeeft. Een euvel, dat misschien reeds jaren heeft geduurd kan niet in een paar weken zijn genezen. Dat er echter wel degelijk een prepa raat bestaat, hetwelk bij nauwgezette be handeling in staat is op haararme en kale plekken nieuw haar te laten groeien, hebben de resultaten met de Silvikrin Kuur bewezen. Silvikrin heeft na betrek kelijk korten tijd de normale functie van de hoofdhuid en de haarvormende weef sels hersteld en tot buitengewoon krach- tigen haargroei gebracht. Dit is een be duidende en prachtige vooruitgang der wetenschap het haargroei- probleem betreffende, die een vérstrekkende betee- kenis heeft. Prof. Polland bijv. kon zelfs bij haar uitval op jeugdigen leef tijd, waar erfelijkheid de oorzaak was, verrassende resultaten bereiken. Mevr. G. D., echtgenoote van den be kenden jurist Mr. D., schrijft: Ik ken Uw Silvikrin sedert jaren. Mijn blond haar was uiterst tëer, hoewel het dicht op elkaar groeide. Om den groei te versterken, gebruikte ik Sil vikrin, met prachtig resultaat. Het haar geurt heerlijk, is krachtig en vol en laat zich gemakkelijk kappen. ïenige mededeelingen van Doctoren en Professoren hebben wij in een boekje mede opgenomen. Voorts is alles wat men over de baar ver zorging moet weten, in dit boekje, getiteld „Ons Hoofdhaar", ver werkt. Ook de vinding van Dr. Weidner en het volgens die vinding bereide Sil vikrin is hierin beknopt beschreven. De behandeling begint met een hoofd- wassching met Silvikrin shampoon. De zorgzame reiniging met het juiste middel is zeer belangrijk voor de hoofdhuid. Zeer waardeerende dankbetuigingen van gebruikers noemen Silvikrin sham poon een prachtig middel, hetwelk de roos en het vet verwijdert en het haar zijdeachtig glanzend en golvend maakt, geurend en zeer gemakkelijk te kappen. Bijzonderheden over deze vinding kun nen in het korte bestek van een artikel natuurlijk niet worden gegeven. U vindt alles in het boekje. Het bevat waarde volle raadgevingen voor de haarverzor- ging. Doctoren zeggen, dat, wanneer deze adviezen algemeen bekend zouden zijn en werden opgevolgd, kaalhoofdigheid spoe dig tot de uitzonderingen zou behooren. Ook voor U ligt ëea boekje gereed. Het wijst U den weg naar behoud van een vollen haardos tot op hoogen leeftijd. Mocht U last hebben van roos, dun haar, slecht groeiend haar, kale plekken, of schemert reeds het „maantje" bij U door, aarzel dan niet, 't boekje te vragen. Zend geen geld. Zonder dat U eenige kosten maakt en zonder eenige verplich ting kunt U door ons volkomen worden ingelicht over den haargroei en zijn be vordering. Wij willen hier den nadruk er op leggen, dat in Silvikrin haarbouwstof- fen in werking treden (ac tief worden), die biolo gisch van de grootste be- teekenis zijn. Silvikrin be vat bijv. Cystine, volgens Prof, Heffter een Pseudo- oxydase. Zij dankt hier aan haar groeiopwekken- de kracht. Een ander be standdeel is Tryptophaan, De beroemde biochemicus Sir Frederic Hopkins (winnaar van. den Nobel prijs 1929) heeft gevonden, dat zonder Tryptophaan een celvorming (ook het haar groeit door celvor ming) geheel ondenkbaar is. Aan het Laboratorium Silvikrin R A IV Schiekade 104, Rotterdam. Als lezer van de Prov. Zeeuwsche Middelb. Courant, verzoek ik U, mij zooals in Uw advertentie aangeboden, gratis en franco te zenden: 1. Het boekje „Ons Hoofdhaar". 2. Een monster Silvikrin-Shampoon voor twee hoofdwasschingen, 3. Een monster Silvikrin-Haarwater. 4. Beoordeelingen van Doctoren. Naam: Straat: Plaats: Indien Uw adres op den bon niet duide lijk leesbaar is, schrijf het dan s.v.p. nog eens op een afzonderlijk stuk papier. Beiden in open envelop verzenden en met 1J4. ets. frankeeren. 143,

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 7