economie Gevatte Koude n WEERBERICHT etc. HOOGWATER VLISSINGEN. ONDERWIJS, fiubberhakken, Zootptaten, Tips LEGER EN VLOOT. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. AFLOOP AANBESTEDINGEN Handel, Nijverheid en Visscherij N 5 Febrauri. Hoogste: 775.7 le Stockholm. Laagste: 744.1 te Isafjord. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur ran gistermiddag lot hedenmiddag 12 u.: Hoogste: 34 gr. "Laagste: 31 gr. Weersverwachting van het K. N. M. 1 Zwakke veranderlijke wind. Later uit Z. richtingen. Meest zwaar bewolkt. Wel licht eenige sneeuw. Temperatuur om 't vriespunt tot lichte vorst. Vrijdag 6 Februari. Zon op 7.36; onder 4.53. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 5.23. Maan op 10.03 n.m.; onder 9.07 vm. Laatste kwartier 9 Februari. Middelbare tijd. Vrjjdag 6 Febr. 3 31 16 0? Zaterdag 7 4 17 16 47 Zondag 8 5 01 17 29 Maandag 9 5 43 18 16 Dinsdag 10 6 35 19 2t' Woensdas 11 1 7 46 20 41 Donderdag 12 9 16 22 10 die getroffen zouden worden door on be woon b aarverklaring hunner woning. Naar Iele meening van B. en W|. zal derhalve in de behoefte van woning|en die door de onbewoonbaarverklaring zal ontstaan, vanwege de .gemeente kunnen worden voorzien door bouw van een aantal eenvoudige woningen, wier week- huur, gelet op den maatschappellijken welstand van hen, die de oude woningen verlaten aan den lagen kant dienen te zijn. Zeer zeker blijven B. en W. aan den voorzichligen kant, wanneer zij den raad den bouw van .,een 10-tal één gezinswoningen voorstellen. Immers dient in aanmerking le worden genomen, dat in de naaste toekomst nog. wel meer Wo ningen ernstig voor onbewoonnbaarver- klaring in aanmerking zu'lcn komen. Bij een en ander kan worden gebruik ge maakt van de gelegenheid, die telken jare door het Rijlk geboden wórdt om hiervoor bijdrage in het e x p 1 oi taf ie - tekor l le verkrijgen. I)e deslielreffendc, ook nu nog geldende bepalingen zijn vervat in de circulaire dd 17 Maart 1926 van den Minister van Arbeid, Handel en. Nijver heid. In verband met een én ander hebben B. en W. den directeur 'van gemeente werken een plan te dezer zake doen ontwerpen. Dienovereenkomstig namen B. en Wi. als woningtype aan, een cén- verdiepingshuis, waarboven zolder, met beschoten kap, voor slaapgelegenheid. De woonruimte is zoo eenvoudig en 'sober mogelijk gehouden, zij bestaat uit een zoogenaamde woonkeuken en eetn kleine ruimte voor spoelen en wasschen. Aan sluitende rhef dewoonkeuken is een'klei ne slaapkamer mét plat dak ontworpen, waardoor het mogelijk is bij ziekte van een lid van het gezin de verpleging te vergemakkelijken, terwijl bij ziekte van de moeder of ander vrouwelijk hoofd van hel gezin toch aldus ooik nog eenige lei ding van of toezicht op dc huishouding kan uitgeoefend worden. Op den zolder is nog een klein gedeelte voor bergruimte afgeschoten'. Voor zoover het bewonende gezin meer kinderen van beiderlei kunne mocht tellen, zal die bergruimte ook als slaapplaats moeten worden ingericht. De beide hoekwoningen zijn iets ruimer van afmetingen dan de 8 andere en dus het best voor grootere gezinnen te bestem men. Verder zal elke woning over een tame lijk ruim achtertuintje kunnen be schikken. Als terrein voor den 'bouw den ken B. en W. zich gemeentegrond ,aan de Karelsgang, tlifgns als weiland in ge bruik bij den Reinigingsdienst, die nog voldoende terrein zal overhouden. En wat 'betreft stand en wat betreft ligging lijkt de 'bouw aldaar zeer geschikt. Al daar ligt een rioleering van voldoende ca paciteit om de woningen er op aan te 'kunnen sluiten. Mede is een fiooTdbuis van de waterleiding aanwezig, zoodat ook die aansluiting geen bijzondere kos ten zal meebrengen. Met het oog op gas- voorziening zou het hoofdbuizennet met 145 M. moeten wórden ui (gebreid; in de Karelsgang' is tenslotte een electrische kabel aanwezig, die intusschen voor aan sluiting der perceelen met 80 M. zou verlengd moeten worden. Een begrootiug van kosten tot een eindbedrag! van i' 22.327.45 voegen Bs en W. aan hel voorstel toe, alsook' lyet ontwerp eener exploitatierekening. Zoo als die rekening doel zien namen B;. e|u W. aan, dat liet kapitaal van f22.327.45 rechtstreeks door de gemeente zal kun nen wórden geleend legen 41/2 pCt- en dal het in 40 annuïteiten kan worden, af gelost. Wel zou ook van het Rijk' voor datzelfde 'bedrag een voorschot kunnen worden verkregen, maar de daarvoor verschuldigde rente is momenteel 43/4 pCt. Waar de woningen bedoeld zijn tolt huisvesting, van minder draagkrachtige gezinnen, die geen groole huur kunnen verwonen, achten B. en W. V2. pCt- ren te minder wel van zoodanig belang, dat '11 leenen door de gemeente rechtstreeks zeer zeker aanbeveling verdient. Verder is er in den exploitatie-opzet mede reke ning gehouden, dat per woning' per jaar blijft te voorzien in een bijdiia(g|e vaff-S SQ tot dekking van het exploitatie-tekort, zoodat alsdan de m'aximumbijdrage van f 25 per woning van het Rijk, fral gunnen worden genoten en de gemeente voor de andere; f 25 aansprakelijk zal zijn. fl. en W. stelden. die bijdragen op het ma ximum van f '50, om de hum; zqo laag mogelijk te doen zijn. Hel spreekt van zelf, dat zij wel een sluitenden opzet kunnen maken of een, waarbij minder wordt bijgedragen, dan het maximum, Maar zij vreezen, dat alsdan het doel dat bij den bouw der woningen voorzit, namelijk 'beschikbaarstelling van wonin gen met lage huur aan minder draag krachtige gezinnen izal gemist worden. !B|. en W. meenen voldoende uitvoerig te zijn geweest Sn de ui'teenzelting en toe lichting van hun voorstel en willen thans noig een en ander zeggen over de exploi tatie der woningen. Elders treedt meer malen de gemeente met succes recht streeks op als exploitante van gjrlootere of kleinere woningcomplexen. Op dat ge bied is te (lezer stede nog geen ondtrvii.tr ding opgedaan. Daartegenover hebben zoowel de Woningstichting „Volksbelang" als de Algjemeene Woningbouwvereeni- ging haar sporen met woningexploitatie in het belang der Volkshuisvesting ver diend. Gedurende een periode van bijna 10 jaren hébben beide op alleszins lof waardige wijze 'n groot complex in wijk W geëxploiteerd. De Algemeene Woning^- bouwvereenigiing heeft verder sedert 1925 een complex van 76 woningen aan het BjagijnihJof in exploitatie. Zonder daarmede eenige voorkeur te willen te kennen igeven, doch uitsluitend, omdat genoemde vereeniging reeds 2 complex en exploiteert, hebben B. en W. gemeend aan het Bestuur van „Volksbellang" te mogen verzoeken of het bereid was eventueel de exploitatie der 10 woningen op zich te nemen en onder welke voor waarden. Zij voegden daaraan toe, dal het vol ledige risico der exploitatie voor reke ning van de gemeente zou blijven. Dit bestuur verklaarde zich lot genoegen van B. en W. bereid lol het voeren der ex ploitatie tegen genot van een j aarlij k- slehe vergoeding van f150 onder voor behoud, dat Tiet met die vergoeding zou blijken uit te kunnen komen', dat een bedrag van f 32.50 per woning per jaar voorr onderhoud toereikend zou blijken en dat hel zelfstandig zou kunnen beslis sen oécr het doen uitvoeren van het ji'aarlijkscli onderhoudswerk. Die voor waarden lijken B. en W. ten zeerste aan nemelijk. Zij meiken nog op, dat zij de voorwaarde omtrent de uitvoering van het jaarlijksch onderhoudswerk zóó ver slaan, dat zij tevoren in een eventueelel Overschrijding der f 325 zouden moe ten igekend worden. De beslissing, aan wie dc woningen verhuurd zullen 'worden, zal aan B. en W. behooren le blijven. In hel algemeen en indien maar eenigszins mogelijk, zouden zij de 'verhuring willen doen geschieden aan hen, die onbewoonbaar verklaarde wo ningen verlaten hebben. Evenwel kunnen er zich bepaalde omstandigheden (b.v. zeer geringe draagkracht, vervuiling en (dergelijke) voordoen, die het niet gera den doen zijn, den aangenomen regel in eik opzicht te handhaven. "Bij die even tualiteit izouden B. en W. voor zoover noociig, .nog nader overleg met den be trokken Minister willen plegen en zou b.v. een woning van liet complex kunnen ^verhuurd worden aan bewoners van een woning die, hoewel geenszins onbewoon baar verklaard, toch van minder con ditie is, dan die woning van het complex. Daarna zouden dain bewoners uit een Onbewoonbaar verklaarde woning wel licht weder kunnen ondergebracht wor den in een betere alhoewel niet niéuwe woning. Door opschuiving zou dan toch een betere toestand verkregen worden. Gerekend 'is op de verstrekking van 2 ledikanten per woning en op het betalen der kosten van de duinwaterleiding door de (gemeente. De huur per woning per week zal, blijkens dienzélfden opzet, op f2.80 kunnen gesteld worden. Bij gevatte Koude in hoofd en ledema ten, Rheumatische pijnen», Griep en In fluenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aange- zichtspijn en vastzittende Hoest, gebrui- ke men Mijnhardt's Poeders. Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in doozeni van 6 stuks 45 ct. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den, naam Mijnhardt. Let hierop! Vraag ze Uw Drogist. (Ingez. Med.) LEVE DE SPELLINGANARCHIE OF.- VERDEEL EN HEERSCH We richten dagelijks vereenigingen op. Waarom? Omdat we jhet zoo elig best we ten. Zet zevenl Nederlanders bij mekaar, en ze stichten een bond of vereeniging tot bevordering of verbreiding of bestrij ding van iets. In 'Den Ha,ag is dezer dagen zoo nfaar weer een vereeniging van malcontente spellers en dissidente vereenvoudigers on zer scln'ijflaal opgericht. Na,ast de slerke Vereeniging tol vereenvoudiging onzer schrijftaal, die vele leden lelt en tallooze geschriften, boeken etc. in de V.S. uilizag igeven, is ei- nu gelukkig nóg een spelling'svereehiging 'bijgekomen: de Vereeniging tot herziening onzer spelling. Toe maar. Wat willen deze Wijkianen? (Voorzit ter der vereeniging en uilvinder des sy- sleems is dr. W. van der Wijk), t Ziehier hjun spelling: I. De verbuigingsuitgangen -e, -11, -en vervallen, uitgezonderd in vaststaand uitdrukkingen als „in den beginne", ,\.met dien verstande." Ven de man; (uit de brief, die ik (ge schreven heb. Mijn vrouw. Van mijn vader, die gij gekend hébt. Een koe. II. Als voornaamwoordelijke aandui ding van vrouwelijke zelfstandige naam woorden, welke niel uitdrukkelijk' een vrouw of een vrouwelijk dier aanduiden, is het geoorloofd een mannelijk voor naamwoord te gebruikende tafel is ka pot, hij moet gemaakt wórden. Waar is de kal? Ik héb hem' niet gezien. II!. De klinker o wordt, evenals a en u niet verdubbeld in- open letter greep; lopen, hopen, geloven, slro. IV. de klinker wordt in open let tergreep verdubbeldstreepen, leeraar, reekenen, beneevcld, het reégent, ree- genboog, beedelen, beeken, beeving, zee (vgl. de regent, bedeelen, een gevoel van vrees beving mij). V. De medeklinkers n en s verval len in samengestelde woorden telkens, wanneer zij in de beschaafde uitspraak niet worden gehoordkoék'ebaikker, kip- pehok, handelschool, maar: handelskan toor, handenarbeid. VI. Het is 'geoorloofd het verschil in schrijfwijze tussch,en bijvoegelij'ke naamwoorden op -sdh en de gelijkluiden de bijwoorden op -sle laten vervallen en liet bijwoord te doen eindigten, even als het bijvoegelijk naamwoord, op -sch: Hij is ouderwetsch gekleed. Hij komt da- gelijksch hier. Het huis is onderhandscli verkocht. De kamer is schaarsclr ver licht. VIL voor de spelling van vreemde woorden dient een zékere vrijheid ge laten te worden; men ridh't zich naar de algemeen gangbare schrijfwijze: tele foon, telegraaf, folograveeren, karakter, antiek, kadaster, kaliber, kamizool, krant, likeur, sigaar, maarpharmacie, methode, theologie, 'bibliotheek, failliet, blouse, directeur, actrice, cycloon, fau teuil, portefeuille, examen, auto, Hadden we ongelijk, toen we dezer da gen, in een hoofdartikel spraken van de komende spellings-anarchiel Dr. K. schreef dezer dagen aan de N Rolt. Crt. onder meer: Wij hebben thans nl. tenminste z e- ven spellingen, als ik de enkele oude aanhangers van de SiegenbeeksChp spel ling (Kagchel) niet meetelt. 1. de spelling de Vries en te Winkel in strengen vorm (met denee, 00 naast e, o in open lettergrepen, eenen, mijnen zijnen enz.; frisch; -lijk); 2.. de spelling de Vries en te Winkel in verzachten vorm (met den; ee, 00 een, mijn, zijn, frisch; -lijk); 3. de vereenvoudigde spelling altijd de; altijd een 0 in open lel'tergr.fris; -lik); 4. de spelling van Eeden (den; altijd ee, aa, 00, uu in open lettergr.); 5. de vereenvoudigde spelling van mi nister Terpslra (altijd de, behalve bij mann. personen en sommige dieren); een spelling, die alleen voor examens is toe gestaan en die zoover ik weet, nog ner gens in boek, krant of tijdschrift is toe gestaan Cf. de spelling Van der Wijk, die nog in de maak is (altijd de; altijd ee in open lettergr.) Daarbij komen dan nog de speciale voorschriften die sommige gemeenLen Bij Kon. besluit is benoemd tot hoogleeraar in de faculteit, der godgte leerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de uitlegging van het Nieuwe Testamtent, de oud-Christelijke letterkunde en de ency clopaedie der godgeleerdheid dr. D Plooy, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam 'n Hevea-Product. Vraagt het Uw schoenmaker (Ingez. Med.) dc crediteuren in andere plaatsen om de actie zoo krachtig mogelijk te maken. De se rgeaqtf-ziektenverpleger K. .1 Schmale wordt overgeplaatst van he wachtsclijip te Willemsoord naar de af deeling mariniers te Rotterdam. Ilr. Ms. torpedo boot jager Banckert op uitreis naar "VVesl'-Indië is 2 Fejbm»-. ari le Trinidad aangekomen. De majoor-machinist R. Warries is bevorderd tot adjudant-onderofficier ma chinist, dc sergeant-madhinist W. van der Wal lot majoor-machinist, de mlajoor- zie'kenverpleger M. H. Smelt lo| opper ziekenverpleger, de sergeant-ziekenver pleger C. de Vries tot ni a joon-ziekten ver pleger. De bootsman J. Quist is bevorderd tot schipper. Ind. Stoomvaartlijnen. Indrapoera (uit.) 4 le Belawan. Prins der Nederlanden (thuisr.) p. 3 Gibraltar. Joh. v. Oldenbarnevelt (thuisr.) p. 3 Perim. J P. Coen (uitr.) 3 v. Algiers. Joh. dc Witt (thuisr.) 4 v. Batavia. Palria (thuisr.) p. 4, 6 n.m., Point de Galle. Baloerafi 4 van Rotterdam n. Balavió. Slamat (thuisr.) 5, 3.30 n.m., te Mar seille verwacht. Insulinde (uitr.), pass. 4 Suez. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. Vecndam 2 Febr. van 'Bermuda te New-York. De bekende lawnteninisspeler W. T. Tilden, zal, naar uit New-York gemeld wordt, een tournée maken door Austra lië. Tilden krijgt voor deze tournée 50.000 dollars. Schaatsenwedstrijden te Davos. De Iiardrijwedstrijden op schaatsen te Davos zijn geëindigd met de overwinning van den Oostenrijker Moser, die ook de 5000 Meter won in 8 min. '18,7' sec. Tweede was de Hongaar Fogor in 8 min. 59.4 sec. en derde de Hongaar Eotvos 111 9 min. 4.3 sec. In het eindklassement was over de 500, 1500 en 5000 Meter nummer 1: Moser. De wedstrijd in hel kunstrijden had lot uilslag, dat het da- mesnummer gewonnen werd door het dertienjarige Oostenrijksche meisje Ho- lovsky, dat de vorige week te St. Mo ri tz den dérden prijs in het Europeesch kampioenschap had gewnonen achter Sonja Henie. De tweede prijs is gewon nen door de Belgische rijdster mevr. De Lignes, en derde uit de acht deelneem sters was mej. Iiornung uit Oostenrijk, de academische kampioene van verleden jaar. De wedstrijd in het kuns(trijdon voor paren is gewonnen door de Euro.pecsche kampioene mej. Organista en den lieer Szalay (Hongarije). Het kunstrijden voor heeren is gewonnen door den Duitscher Bayer voor den Oostenrijker Dister. J. B. Becu—de IIullu te Groede. De hoogste inschrijver was P. J. de Winde en Pleijte te Breskens, voor f 17365; de laagste was J. Kareis te Groede voor f 13000 aan wien het werk werd (gegund. Middelburg. Van 2—14 Febr. Bevallen: A. C. van Langeraad, igeb. de Wadi, d.; K. J. Keu- lemans, geb. Flipse, z.; M. C. deMunck, geb. Fiegen, z. Overleden: J. Schrier, wedn. van L. J. Laugeweg, 86 j.; A. A. Sprink, wedn van E. Willemse, 65 j.F. J. Mol, man gegeven hebben en die misschien nog van -f- F. Verniel, 33 j. vele andere geven zullen; zoo hééft (7) Maastricht goedgevonden, dat altijd de wordt geschreven, wat op vele katho lieke scholen trouwens al sedert eèn twintigtal jaren gebeurt, terwijl Den' Haag, plus royaliste que le roi, weer niet van de vereenvoudig'ingen-Terpstra «vil wéten en deze verboden heeft Wordt het niet langzamerhand lijd, dat er met het oog op onze school gaande jeugd eens meer vastheid en een heid kwam?" De handels- en landbouwbank. Te Groningen is thans een definitief comité gesticht van crediteuren van de handels- en landbouwbank dat met de meeste kracht actie zal voeren in hel belang der crediteuren om het standpunt der stakers dat zoizeer in het nadeel der andere crediteuren zal zijn, daar de spaarders meenen recht te hebben op een hoogere uitxeering, in rechten te be strijden. Contact zal worden gezocht met - De hoofd-ingenieur-direcleur van den rijkswaterstaat 'te Middelburg heeft gisteren aanbesteed het maken van be- ionkoffers voor de binnenhoofden tier Sluizen te Veere. Raming "f 40.000. Inschrijvers: N.V. Th. Smeuler's aan nemersbedrijf le Rotterdam voor f 48.600 N.V. Maatschappij Gewapend Betonbouw te Breda, f48.000; N.V. C. Casteleijn en Zn's aannemersbedr., Dordrecht, f 43.800; J. Blijlevens te Geertruidenberg, f 40.800; A. A. de Wilde, Middelburg, f38.880; A. van der Straalen jr., Hansweert, f 38.600 J. C. Schermers te Nieuwendjjk (gem. Almkerk) f 38.438; J. J. Jansen, Middel- tourrg, f 38.400; P. Volker Thz., Slie- drecht, f 37.579, "P. J. cle Bourgraaf, We- meldinge, f 37.730; D. Slada en Zoon, TJmuiden f 34.980. Dinsdagmiddag Iieeft te Groede de Onderlinge Brandwaarborg' Mij. Groe de een aanbesteding gehouden voor een le bouwen schuur van den landbouwer Ongelukken, Woensdagavond werden de arbei ders I'\ en iM,, terwijl zij op het fietspad le Hoek van Holland fietsten, aan gereden door een ledigen vrachtauto). F. kreeg een 'beenbreuk' terwijl M. inwendig werd gekwetst. 'Blij het spelen ihjad de 4-j!ai*igo('A.<de S. te H. 1. Ambacht (tyet ongeluiki zijn 5v-jterig! speelkameraadje D. van A. met een riek zoodanig aan het lyoofd te ver wonden, dat, ondanks onmiddellijk inge roepen geneeskundige hulp, lipt knaapje aan '11 verbloeding in de hersenen eeno gen tijd later overleed. Te Drongelen reed Woensdag avond de veehandelaar I3|. uit Andtel met yjn motor tegen de afsluiting van den afgesloten rijweg, waarbij hij op slag werd gedood. Woensdag werd het 8-jarig doch tertje van den heer U. te Beergèn (N.H.) bij 't oversteken van den Hogendijk door een vrachtauto overreden en gedood. Den chauffeur treft geen scheld. OPLICHTING VAN MAATSCHAPPE LIJK HULPBETOON. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen 8 losse werklieden te Rotterdam, die ge durende geruimen lijd, hoewel zij werk hadden, hadden laten stempelen, en steun hadden getrokken, als waren zij zonder werk, waardoor zij den gemeentelijken dienst voor maatschappelijk hulpbetoon hebben opgelicht, totaal voor bedragen, die varieeren van f 100 tot f 350. De meeslen van hen hadden werk gevonden in het expeditiebedrijf. Zij werkten bij voorkeur in de nachtploegen, teneinde overdag te kunnen gaan. stempelen. ONEERLIJKE PENNINGMEESTERS. Bij de afd. Almelo van de Federal- tie van Transportarbeiders moet een be langrijke fraude zijn gepleegd door twee elkaar opvolgende penningmeesters, ineldl V.D. Beiden zouden zich in den loop vau het vorig) jaar geld uit de kas hébben toegeëigend. Oolc zouden zij uit- keerhijg'en bestemd voor werMoozen, heb ben achtergehouden, waardoor talrijke wcridooze arbeiders zijn gedupeerd. fèeide penningmeesters waren reèds ge- ruimen tijd ontslagen. Een vervolging werd niel ingesteld, daar zij de verduisf terde bedragen zouden terugbetalen. Daar zij echter in gebréke bleven, is thjans "n aanklacht ingediend. De voorzitter der afdeeling heeft zijn ontslag genomen, WRAAK OP HAAR MEDEDINGSTER. Te Tourcoinig heeft een 28-jarige modiste, die haar verloofde herhaaldelijk in gezelschap van een andere jongedame had gezien, zich op haar mededingster gestort en haar met een scheermes het topje van haar neus afgehakt. Hevig bloedend werd het slachtoffer naar een ziekenhuis gebracht, waar men haar voorloopig verbond, in de hoop, dat alsnog hel afgekapte stukje neus zou worden gevonden. Inderdaad' kwam kort daarop een heer, die van den overval ge tuige was geweest, met het ontbrekende deel opdagen, waarna onmiddellijk de aanhechting werd voltrokken. De aanvalster is naar het huis van' bewaring overgebracht. ONSCHULDIG VEROORDEELD. Veertig jaar geleden, zoo wordt uit Des sau gemeld, werd te Drosa, in het district Coethen een vrouw vermoord. Als verdacht van den moord werd een jongeman, zekere Theermami, die in het testament van de vermoorde stond, gear resteerd. Hij ontkende echter, de daad gepleegd te hebben en richtte de verdenking op zijn pleegvader, die daarop gearresteerd werd. De herbergier noemde drie getui gen, die zijn alibi zouden kunnen bewij zen, doch twee dezer getuigen ontkenden dit. De derde getuige verklaarde echter op het tijdstip van den moord tezamen met T. in de herberg te zijn geweesit. De oude T. werd weer op vrije voeten gesteld en de jonge gearresteerd en ver- bordeeld tot levenslange tuchthuisstraf. Thans, nadat hij veertig jaar in het tuchthuis is opgesloten geweest, heeft een inwoner van Scliönebeck bekend', in dertijd den moord te Drosa te hebben gepleegd. T. is onmiddellijk uit het tuchthuis ontslagen. Hij is echter, zoowel lichame lijk als geestelijk, een gebroken man, die zich in de vrijheid in het geheel niet thuisvoelt en geheel wereldschuw is ge worden. 1 i Electr, Drukkerij G, W. DEN BOER*. iélburg.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6