TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 5 FEBRUARI 1931. No. 30. jLÖQREÖORXDATOI ALICE CAMPbËÏ: BINNENLAND. CORRESPONDENTIE. iWordt vervolgd. 3 ONZE LEZERS over HET VRAAGSTUK der WERKLOOSHEID. Het totale voorhanden werk moet over meer personen worden verdeeld, zonder dat de maatschappij daardoor financieel wordt bezwaard. De werkloosheid is een vrijwel uni verseel verschijnsel, zoodat het weinig nut heeft en' zelfs verkeerd is het locaal of provinciaal belang op den voorgrond te stellen. Middelen tot verbetering van locale toestanden kunnen niet anders zijn dan lapmiddeltjes, die nimmer af doende verbetering zullen brengen. Vooropgesteld zij, dat de werkloos heid zich voordoet in nagenoeg alle ran gen en klassen, al moge zij zich het dui delijkst vertoonen in de klasse der werk lieden, omdat deze het talrijkst is. De oorzaken zijn moeilijk na te spo ren; de oorlog heeft onnoemelijk veel kapitaal vernietigd; kapitaal geeft ar beid, en de arbeidsmogelijkheid is dus mede afgenomen De levensstandaard is belangrijk hooger geworden, zoodat per persoon meer verdiend moet worden voor nor maal verteer. De totale som, welke besteed kan worden voor te presteeren arbeid is eerder verminderd dan vermeerderd. De concurrentie voor arbeids-verrichting is dus sterk toegenomen, met 't gevolg, dat velen geen werk vinden, De hooge loonen werken mede tot stimuleering der werkloosheid. Middel tot verbetering is Verruiming der werkgelegenheid zonder vermeerde ring der totale som, welke beschikbaar is voor betaling van gepresteerden ar beid. Dit geschiede aldus: (ik bepaal mij nu tot Nederland, doch om goed door te werken zou het systeem universeel moe ten worden toegepast) 1. Vermeerdering van gesa larieerde betrekkingen. Menl vinde binnen den kortst moge lijken tijd het verhoudingscijfer t'isschen het totaal aantal dergenen, die ,,werk" hebben,1 en het totaal aantal dergenten die „werkloos" zijn. Onder „werk" hebben worden alle be trekkingen!, ambten en vrije beroepen begrepen; onder „werkloozen." alleni, die zonder betrekking zijn en tot wer ken bereid en in staat zijn. Wanneer dit verhoudingscijfer gevon den is, dient dit als basis voor vermeer dering der werkgelegenheid en vermin dering der looneri en salarissen, Stel dit verhoudingscijfer is 1/5, wat dan beteekent, dat op één persoon, die werkloos is, vijf personen werk hebben in Nederland, dan wordt het aantal be trekkingen! zoowel in openbare diensten als in particuliere zaken met 1/5 ver meerderd en alle loonen en tracteinenten met 1/5 verminderd, zoodat de totale uitgaaf niet grooter wordt. Een fabriek, die bijv, op 1 Januari 1931 1000 arbeiders in dienst had, zal op 1 Januari 1932 er 1200 moeten heb ben) op basis van 4/5 der loonen van 1 Jan. 1931. Eene bankinstelling, die 80 employés had, zal er 16 bij moeten nemen, met behoud van dezelfde totale som aan salarissen. Een bestuur of rechterlijk college, dat uit 10 gesalarieerde leden bestond, zal met twee vermeerderd worden, onder reductie van ieders salaris met 1/5, Viije beroepen zullen op dezelfde wijze verplicht worden evenredig meer personeel in dienst te nemen of in eene werkloosheidsbelasting bij te dragen. 82.) „Esther, wat bedoel je?" Jn plaats van te antwoorden nam ?,e z'Jn, rechterhand en beschouwde deze met koortsachtige belangstelling. „Weel je zeker dat hij de wond niet heeft aan geraakt.' Heeft hij er niets op gelegd'? „Neen, niets' Uitgeput zonk ze ach terover. "G°d zij gedankt, ik begon te denken dat ik je per slot toch niet had kunneln redden' en ze lachte zenuwachtig ,0 Roger, jaren en jaren zal ik droomen van dien verschrikkelijken tijd, toen ïk naar je toe wou gaan. Ik dacht te bezwijken onderweg". „Esther", zeide hij, zijn best doende kalm te spreken, „waar was je die twee dagen en twee nachten en Wat bedoel je met dien verschrikkelijken tijd en naar mij toe te komen?" Op haai- gezicht kwam een pijnlijke trek, alsof de herinnering ondraaglijk was. Hij drukte haar hand om haar te sparen en ook omdat hij bewust was 2. Vermindering der inkom stenbelasting door alle inko mens tot een bedrag van bijv. f 3000 geheel onbelast te laten en heffing eener belasting totvoor- koming van werkloosheid van allen, die een beroep of bedrijf uit oefenen en geen gesalarieerd personeel in dat beroep of bedrijf in dienst hebben, of niet vrijwillig tot vermeerdering van personeel overgaan. 3. Ophouden van alle ondersteuning van overheids wege aan werkloozen buiten de gewone armverzorging. 4. Vermindering van ar beid s d u u r in dezen zin, dat ieder ambtenaar of arbeider per dag of per Week minder uren zal hebben te wer ken (met behoud van het 4/5 geredu ceerde loon), in dier voege, dat tenge volge van de vermeerdering van perso neel toch minstens dezelfde totale ar beid als vroeger zal worden gepresteerd. Gelijktijdig volkomen vrijlating van den arbeidsduur van beroepen en bedrijven (dus geen gedwongen sluitingsuren voor winkels, kantoren, fabrieken, enz.) De onder 1, 2, 3 en 4 bedoelde maat regelen vormen één geheel en grijpen in elkaar. Uit den aard der zaak is deze schets slechts summier gesteld, geeft alleen richtlijnen aan en is voor velerlei ver betering en uitwerking vatbaar. De hoofdgedachte is dus om hel voor handen werk over meer personen te verdeelen zonder dat de maatschappij daardoor financieel wordt bezwaard. CIVIS. PROTEST TEGEN DE VAN SPEIJK- HERDENKING, Het bestuur der Geref. vereeniging voor daadwerkelijke vredesactie, publi ceert een protest tegen de herdenking van het feit, da)t Van Speijk 'n eeuw' geleden de kanonneerboot no. 2 in de lucht heeft laten vliegen. Dit protest is gebaseerd op het feit, dat de daad van Van Speijk geen hel dendaad mag heeten, doch, een misdaad moet genoemd worden; zijn behandeling is in strijd met de Gereformeerde, ge loofsleer; voor den Gereformeerde mag geen tweeërlei moraal 'bestaan, in dien zin, dat moord en zelfmoord' voor den burger misdaden, doch voor den militair goede daden zijn. Het bestuur verklaart dat, daar in onze dagen juist toenadering met onze Zuiderburen dient te worden gezocht, in deze herdenking een „prikkel" te zien, die den goeden geest tusschen de na- Hies zou kunnen schaden. NEDERLAND—NIEUW RUSLAND, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van dr. A. P, Prins over het genoot schap NederlandNieuw Rusland schrijft dr. Boris Raptschinsky ons „De vergelijking van het genootschap „NederlandNieuw Rusland" met zulke bona fide vereenigingen als „Nederland Frankrijk" e.d. gaat mank. De eerste eisch, dien men aan een werkelijk bona fide vereeniging van dezen aard stelt, is: volkomen onthouding van elke in menging in de politiek van het land waarvan zij de beschaving wil bescher men) of verspreiden. Nu beweert we! de heer P., dat zijn vereeniging „niet po litiek" en zelfs „onafhankelijk" is, maar deze bewering is, zacht uitgedrukt, be zijden de waarheid. Reeds de naam van de vereeniging duidt het politieke ka rakter aan. De vereeniging heet niet „Nederland—Rusland" (zooals „Neder land—Frankrijk", „Nederland—Enge land" enz,), maar „NederlandN i e u w Rusland", waarbij dat „nieuwe" begint in November 1917, d. w. z, na den staats haar kwaad 'te doen. ,,'t Doet er niét toe, vertel het nu maar niet." Ze lag even stil en zeide toen lang zaam: „Neen, ik wil het je vertellen, hel zal me geen kwaad doen. "Zie 'Je, ik ben gevangen gehouden, bewusteloos op het laboratorium van den dokter, je weet wel op de bovenste verdieping in de Route de Grasse". „Gevangen gehouden?" Hij kon er niets aan doen, dat hij zijn volslagen ongeloof toonde toen hij deze zonderlinge mededeoling vernam. „Ik merk, dat je me niet gelooft", zeide ze,' even flauw glimlachend. „Ik weet dal het onwaarschijnlijk klinkt, maar het is waar. Zijn bedoeling was, dat ik er niet levend vandaan zou komen en hij wilde zich van mij ontdoen zonder dat er een spoor van mij achterbleef." Op eens wist hij, dat zij de waarheid sprak. .„Esther, weet wat je zegt?" Kil afgrijzen maakte zich van hen meester. Het scheen ongelooflijk, dat d t teere, jonge meisje 'door zoó'n hel was gegaan. "Als verwezen hoorde hij de schorre sfem vertellen al wat er gefteurt was, het gesprek dat zij afgeluisterd had, haar vlucht uit het huis, alles. Roger nam de magere handjes i n de zijne en kuste ze eerbiedig. Hij reali seerde alles wat ze geleden had, liij dacht aan dat malle verhaal van 't ka mermeisje die haar met "Holliday in greep van de bolsjewiki. Van de ruim duizendjarige geschiedenis van Rusland heeft de vereeniging alleen de laatste 13 jaar gekozen, deboljewistische periode van die geschiedenis. Al'.es wat daarvoor is geschied, de geheele ont wikkeling van den Russischen staat, de Russische beschaving bestaat voor deze eigenaardige vereeniging niet. Maar zelfs van de tegenwoordige beschaving kiest de vereeniging systematisch alleen het bolsjewistische gedeelte. Alle lezingen, tentoonstellingen e.d., georganiseerd door deze „niet-politieke" en „onaf hankelijke" vereeniging dragen een uit gesproken propagandistisch karakter, alles is berekend op klakkelooze, be lachelijke verheerlijking van de bolsje wiki, hun regime, hun politiek. Op die tentoonstellingen! worden veel bolsje wistische politieke en propa gandistische plakkaten, affiches, teekenjingen, prenten e. d. tentoonge steld, maar geen enkel plakkaat van de tegenpartij (dat noemt de vereeniging „onafhankelijkheid" en „niet politici- teit"). Hetzelfde geldt den sprekers, die voor de vereeniging optreden. Er wonen nu in het buitenland duizenden en dui zenden) Russische schrijvers, schilders, beeldhouwers, denkers, geleerden enz., de elite van het Russische intellect en de Russische beschaving. Het zij'n ech ter tegenstanders van het bolsjewisti sche regime en daarom bestaan zij voor de „niet-politieke" en „onafhankelijke" vereeniging „NederlandNieuw Rus land" natuurlijk niet. De laatste paar jaar hebben tientallen hooggeplaatste sovjet-ambtenaren, die in bet buitenland loefden, met het sovjet regime gebroken eni zich met afschuw en walging van de bolsjewiki afgewend. Er zijn onder hen gewezen volkscommis sarissen, diplomaten, chefs van departe menten, residenten van de G.P.Oe, enz. Welnu, al deze menschen, die de dessous van de buitenlandsche politiek van de bolsjewiki goed kennen, verklaren met nadruk, dat de vereenigingen der z.g. „vrienden van het nieuwe Rusland" een belangrijke rol spelen in het propagan distische stelsel van de bolsjewiki. Mevrouw O, Kamenewa, de vroegere leidster van de beruchte bolsjewistische instelling W. O. K. S., die deze /ereeni- gingenl van al het noodige voor de ten toonstellingen enz. voorziet en opstellen voor hun blaadjes levert, (opstellen waarin natuurlijk alles wat de bolsjewiki doen verheerlijkt en opgehemeld wordt), mevrouw Kamenewa dan heeft eens uit eengezet, wat de W. O. K. S. voor de bolsjewistische propaganda in het bui tenland doet; daarbij heeft zij met na druk op de vereenigingen der „vrienden van Nieuw Rusland" gewezen als op de belangrijkste propagandisten van het bolsjewisme, wier beteekenis vooral groot is, omdat zij zich officieel „niet- politiek" en „onafhankelijk" noemen. Er zouden nog veel andere verklarin gen aan te voeren zijn om aan te too- nen, hoe „niet-politiek" en „onafhanke lijk" de vereeniging des heeren P, is, maar het medegedeelde is, dunkt mij, afdoende. In den politieken strijd, die sinds November 1917 in Rusland woedt eni waarbij alle partijen- (van de mo narchisten af tot de sociaal-democraten, sociaal-revolutionnairen, syndicalisten en anarchisten) de bolsjewiki als beulen van het Russische volk beschouwen en be strijden, heeft de vereeniging „Neder land— Nieuw Rusland" partij gekozen voor de bolsjewiki en tegen alle overige Russische partijen. De vereeniging ver heerlijkt alles wat de bolsjewiki doen, verzwijgt alle wandaden der bolsjewiki, het uitroeien! van de Russische intellec- tueelen, de vreeselijke terreur, de afgrij selijke slachtingen, die aan de ergste tijden van Iwan den Verschrikkelijke en de Mongoolsche overheersching doen denken. En de heer P. schrijft over het niet-politieke karakter van deze ver eeniging Papier is geduldig. Dat verschillende Nederlandsche in de auto had gezien. En hij had gedacht aan een flirtation. „O, Esther, mijn dier baar moedig kind, te denken dat je had kunnen sterven en dat ik er niets' van geweten zou hebben. W)eet je wat ik dacht? Ik hel) twee dagen door Cannes gejdwaald en alle pensions en hotel's afgeloopen om je te zoeken." „Dat weet ik", zeide ze, haar on gen bedwelmd door tranen. „Ik kan het nog niet vatten Esther, het overrompelt me." Hij legde zijn hand op het laken en zacht streelde ze zijn haar. Het was een oogenblik van onge kende zaligheid en de gedachte aan de afschuwelijke misdaad, 'zoo kort geleden in hun midden gepleegd, Averd even op den achtergrond gedrongen. Kort daarna viel Esther weer in slaap en kon hij het probleem van die twee; moordenaars, die vrij en kalm1 onder datzelfde dak vertoefden, nader beschou wen. Wat moest _er gedaan worden? Zouden ze trachten te ontvluchten of er zich bruiaal door heen trachten te slaan? Het zou een lang en moeilijk geding worden. SartorluS zou zich handig verdedigen en zijn reputatie was in zijn voordeel. En de Fransche jury zou na tuurlijk ingepakt worden door Thérè- se's bekoorlijkheid en haar aandoenlijk smeeken.. De dokter zou alles doen om Esther in een slecht daglicht te plaatsen en haar geestvermogens gekrenkt verkla ren. Hij kookte van woede. De kille, stellingen, deze „niet-politieke" en „on afhankelijke" vereeniging steunen, ge tuigt slechts van de volkomen onbekend heid der instellingen met de Russische toestanden en met het karakter van de vereeniging. Zij konden het geld op veel betere wijze besteden. Typisch is de volgende omstandigheid. Deze vereeniging „voor de studie van de Russische beschaving" bestaat voor het grootste gedeelte uit menschen, die geen woord Russisch kennen'. Zelf de secretaris van de vereeniging, Je heer P., is deze taal niet machtig. De Russi sche opschriften op de bolsjewistische plakkaten en platen worden door de ver eeniging in den regel ze'fer slecht ver taald. En de heer P. vergelijkt zijn zonderlinge vereeniging met een genoot schap als „NederlandFrankrijk" STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Onbewoonbaarverklaring van weningen en bouw van 10 ééngezinswoningen. Pij schrijven van 4 Maart 1929 ad viseerde de Gezondheidscommissie B. en W. tol onbewoonbaarverklaring! vaneen aantal woningen, die ongeschikt zijn 'ter bewoning en niet door het aanbrengen van verbeteringen Ln bewoonbaren staat kunnen worden gebracht. In hun verga dering van 26 Maart 1929 besloten B. en W. de betrokken perceelen, gelegfen .Schuddebcursslraat G 64, dodengang R 227, Jodengang R 234, Vlissingsche Wa genplein P 16, Vischmarkt II 163 be neden en boven en Oud Arnemuidsche Voetpad T 158 beneden, tot onbewoon baarverklaring1 voor te dragen, doch met het doen van een desbetreffend voorstel aan den raad te wachten lot wellicht ook nog enkele andere woningen voor wel ke ingevolge advies der Gezondlieids- icommissie, de noodige verbeteringen door B. en W. werden voorgeschreven niet wezenlijk verbeterd zouden worden en ook wellicht ter onbdwoonbaarver klaring zouden moeten worden voorge dragen. Sinsdien zijn aan de perceelen Span- jaardstraal E 87 beneden en boven, Kor te Sineelstraat N 292 beneden en boven, Schuddebeursstraal G 67, beneden en bo ven en G 68, Klein Vlaanderen M 205, SmidsbolWerk O 94, Bastion N 68_, Lelie- slraal S 149, Goesche Korenmarkt P 56 boven en béneden, Segeersweig V 86, en V 87, Achter het Hofplein E 228, Koning straat E 175, Zuidsingel E 32 en E 34, ■Zusterstraat I 225, Korte Geere K 363, Molenberg K 82, Lombardslraat C 79, beneden, Lombardstraat C 79, beneden en boven. Oud Arnemuidsche Voetpad T 157 en T 158 boven en beneden de voor geschreven verbeteringen aangebracht, al is het dan bij sommige op eemgszins pri mitieve wijze. Mede waren aangeschreven tot aan brengen van verbeteringen de eigenaren der woningen Nieuw Öostersche 'straa't N 90, N 91 beneden en boven, Heeren- straat II 132, Vischmarkt II 160, Dam poort (Veersche) singel T 202 en T 203. Ten aanzien van die woningen kan wor den gemeld dat aan de voorgeschreven verbeteringen niet op de veireischte ma nier gevolg is gegeven. De eigenaar van N 90 is "financieel niet bij machte tot het uitvoeren der noodzakelijke verl>eleringeu en 'die der woningen N 91 benedein en boven laat alle eenigszins behoorlijk onderhoud of behoorlijke ,vi er be tering na. Aan de wo ning II 132 zijn de ergste gebreken op zulk een uiterst gebrekkige wijze verhol pen, dat niet van eenige wezenlijke ver betering kan gespróken worden en hel er naar uitziet, dat ook wel nimmer van een behoorlijke woning meer sprake kan zijn. De woning H 160 is zeer slecht en tot in alle onderdeelen bouwvallig, terwijl de eigenaar financieel onmachtig ilnfame nnoord op zijn vader was nog niets vergeleken bij de wreede, lichtzin nige poging om Esther van het leven le berooven. Hij moest zich met gewe'.d be dwingen om niet naar de kamer van den dokter le gaan en zich t.e wreken op don bedrijver van dit laffe, schuwe vergrijp. De groole kalmte van den. man, eerst voor een bewijs van onschuld aangezien, stempelde hem nu lot een ongevoelig monster. Sartorius was geen mensclielijk wezen. Hij was de python van "Esther's droom, koudbloedig, onmenschelijk, zon der gevoel of mededoogen. I)e klok sloeg vier, even daarna be gonnen zijn gedachten zich te verdoeze len en hij sluimerde in, zijn hoofd rustend op Esther's bed. Hij werd wak ker door een hand aan zijn schouder en een stem aan zijn oor: „"Mr. Roger, inr. Roger!" Hij lichtte het hoofd op, het bleelke licht van den dageraad verlichtte de ka mer. Stijf reeds hij overeind: „Ja Chal mers, wat is er?" „Mijnheer, lady Clifford is niet in haar kamer en niet in huis. Ze is weg, mijn heer." HOOFDSTUK 37. „Weg? Wal bedoel je, hoe kan ze weg komen?" „Dat weten we niet mijnheer, ze....? „Wie zijn die wij?" vroeg Roger op strengen toon. Mededeelingen aan onze cor respondenten - briefschrijvers - adverteerders etc. Ter voorkoming van verwarring, ver zoeken wij onzen correspondenten en briefschrijvers met nadruk, ook na 1 Januari 1931, de aan onze redactie te richten verslagen, berichten, corres pondenties etc. te blijven opstellen volgens de tot dusverre gebruikelijke schrijfwijze der Nederlandsche taal. Zoolang toch de, met ingang van dien datum van kracht wordende spellingsvoorschriften van Minister Terpstra niet in de praktijk een alge- meene bekendheid en geldigheid ver kregen zullen hebben, handhaven wij voor het redactioneele gedeelte van ons blad de spelling van De Vries en Te Winkel, behoudens de daarin door het praktische schrijfgebruik reeds ontstane en zoo goed als algemeen aanvaarde, afwijkingen. Onderteekende ingezonden stukken en onderteekende bijdragen van alge- meenen aard (kort feuilleton, een op stel over een bepaald onderwerp, dat buiten de gewone correspondentiebe- richten valt) worden, zoo de schrijver dit als zijn uitdrukkelijken wensch te kennen geeft, zoowel in de spelling- Terpstra als in de Vereenvoudigde spelling (volgens de regels, gesteld door de Vereeniging tot Vereenvoudi ging van onze schrijftaal), opgenomen. Tot onze adverteerders richten wij het dringend verzoek, ook zooveel mogelijk de tot dusverre gebruikelijke schrijfwijze in het opstellen hunner advertenties te willen blijven volgen. In geval van twijfel, richten wij ons naar dezen regel. Indien ons dit door den adverteerder evenwel nadrukke lijk i erzocht wordt, dan nemen wij die advertentie in de door hem gewensch- te spelling op. De Directeur-Hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwsche Middelburgsche Courant. is lot het doen uitvoeren van de noodza kelijke verbeteringen. De woningen T 202 en 203 zijn zeer laag gelegen en wrakke huisjes, die buitengewoon ge brekkige en kleine woonruimten hebben, terwijl muren en 'daken veel vocht door laten. Voor andere bewoners dan de te genwoordige zijn zij volstrekt onbewoon baar. Op grond van het vorenstaande zijn B. en W. van oordeel, dat ook al deze woningen ter onbewoonbaarverklaring moeten worden voorgedragen, omdat zij door niet-aanbrengen van de voorge schreven verbeteringen onbewoonbaar zijn. In totaal zouden derhalve 13 wo ningen voor onbewoonhaarverklaring in aanmerking komen. Echter is intussschen de woning .Toden gang R 227 gesloopt en door 2 nieuwe vervangen, terwijl hetzelfde is geschied met de woning Jodenvang R 231. Voorts wordt de woning Ylissingsch Wagenplein P 16 grondig hersteld en gedee'.lelijk, ver nieuwd. Onbewoonbaarverklaring dier woning zou derhalve ook niet gerecht vaardigd zijn Mitsdien komen op dit oogenblik 10 woningen voor onbewoon baarverklaring in aanmerking. B. en W). herinneren er voorts aan, dat hij raads besluit van 10 September 1930 de wo ning Kinderdijk P 100 onbewoonbaar werd verklaard. Dé Gezondheidscommissie drukte reeds in haar schrijven van 4 Maart 1929 den wensch uit, dat door B. en Wl. steun en hulp zou worden verleend bij het ver krijgen van eene hetere woning aan hen, „Ik bedoel Aline mijnheer, zij ont dekte het. Ik hen den heelen nacht op geweest en heb geen oog' dicht gehad en niemand kon langs me ga,an zonder dat ik het merkte". Roger gluurde naai- Esther, maar ze sliep nog, met donkere kringen om de oogen. „Laten we op den gang gaan, wei moeten miss Rowe niet storen. Vertel me nu alles." „Het is net zooals ik u zeg, mijnheer. Lady Clifford schijnt aan Aline le hebben opgedragen haar om zes u-ur een kg pij e thee te brengen. Ik weet niet \Vaaroin ze dit zoo vroeg wenschte, misschien om weg te willen gaan voor er iemand op was. Toen Aline nu kort te voren de thee bracht was de kamer leeg, liet bed was niet beslapen." „Heb je het huis doorgezocht?" „Gedeeltelijk, mijnheer." jjEn de achtertrap?" „Ik geloof niet dat ze uil haar kamer kon komen mijnheer, zonder dat ik het merkte. Maar "gisteravond heb ik de ach terdeur gesloten en de sleutel iii mijn zak gestoken." Roger 'dacht even na wat te doen stond. „Blijf even hier tot ik mijn tante geroepen heb en wat er ook gebeure, ga hier niet vandaan, ik durf miss Rowe geen oogenblik alleen laten."

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5