OLS ij WEERBERICHT etc. hoofdzaak met mevr. Weijl eens. Spr. heelt het vastrechttarief steeds voorge staan in de eerste plaats in het belang van hel bedrijf, er zal zeer veel meer stroom worden gebruikt. Dit ook al zaL men niet alle appa raten aanschaffen. Volgens spr. zal men de toonkamer kunnen uilbreiden en dit alleen om ze te doen zien ,doch niet om ze daar ook te verkoopen. Het zal den verkoop in de winkels bevorderen en voor aanleg enz. werkverschaffen. Met 'dubbele meters zaL men zeker nog meer aan hel vastrechttarief hebben. De heer PAUL zegt dat een der voor naamste* zaken voor de verbruikers de schatting is. Het blijft de vraag, of die schatting juist zal zijn en waar steken B. en W dan hun licht op. Het is goed dat men niet alleen rekening houdt met het verbruik van thans maar ook met de apparaten die reeds in gebruik zijn. Spr. vraagt of het vjisirechttarief ook met het kalenderjaar wordt hei-zien als hel de eerste maal lusschentijds is in gevoerd. Zeker rekenen andere gemeen ten naar 3.4 of 5 cent ,maar dat kan te Middelburg niet. Spr. zou voor ver koop door de gemeente niet bang zijn, maar zeker kan men meer propaganda maken voor het stroomverbruik. Zeker zal het behoefte scheppen maar als de uitvindingen er zijn ,moet men er toch ook gebruik van maken. De heer v d. Feltz zal toch ook met een auto liever reizen ,dan met een trekschuit of dilligence. De heer V. D. WEEL wil een perma nente tentoonstelling midden in de stad dat is beter dan op het Molenwater. De lieer PORTHEINE vreest een na- deeligen invloed van het vtoorslel op het commercieele gasbedrijf. Dit voorstel be oogt de tëlectriciteit meer voor verwar ming aan te wenden, en daarvoor is juist het gas aangewezen. Het bedrijf moet meer dan tot nu toe toezien op brandgevaar bij eleclrische apparaten, die met water, den natuurlijken vijand van is; troom. in aanraking kunnnen fco men. De heer MES gaat mede met de vraag van den heer Jeronimus over de wijze waarop B. en W, advies zullen vragen. Spr. gelooft niet dat bedoeld is ver knopen van apparaten door de gemeen te,, maar meent dat men ook de toon kamer niet moet uitbreiden. De instal lateurs laten voldoende zien, wat te koop is en anders leze men liet blaadje van de P.Z.E.M. maar eens, dat geeft dit ook goed aan. De heer STREEFKERK roemt het be toog van B. en W. in deze zaak, er zijn, zeker risico's, die niet te becijferen zijn. Men neemt voorzichtigheid aan. De gas fabriek zal er niet onder lijden. Er zijn niet veel apparaten die de maximum belasting zullen verhoogen. Het vasft- reehttarief zal zeker geen concurrentie aan het gas-aan doen, want electrische kachels hebben een ander doel dan gas kachels. gasstrijkijzers zijn al lang uit de mode en voor een keteltje watler scheelt het niet zooveel. De gemeente heeft tot plicht een zoo gering mogelijken prijs te berekenen en spr. gelooft dat men dit het meest nabij komt door een vastrechttarief. Men moet niet vragen (is 8 cent niet te hoog, maar is 8 cent niet te laag? Men kan een laag via,s!l) rechttarief rekenen en dan een hoogerem K.W.U. prijs, maar men kan het ook an dersom doen. Een prijs van 8 ct. is een goed begin en werkelijk gering. Ook: au zijn reeds belangrijk veel apparaten in gebruik Men heeft het piektarief het welstandstarief en het verledenlarief. Het eerste is terecht op zij gezet, omdat het net er niet op aangelegd is, wat wel Jammer is, want het is het billijkste tarief. Het welstandslarief kan alleen tot zijn recht komen als men groote catc- goriën van zelfden welstand heeft. Maar er zijn hier groote huizen met kleine gezinnen kleine met gjrooite 'gezinnein; resp. ook met zuinige en met royale gezinnen en daarom is het verleden tarief het juiste, dan komt elke stroom verbruik naar voren. Spr. kan niet be grijpen dat men behoefte schept maar wel gemakken in dezen tijd waarvan bekend is dat men niet makkelijk "dienst personeel in de huisgezinnen kan1 krijgen. Berekenen op grond van de installatie waarde is het paard achter den Wagen spannen, evenals berekenen volgens de lichtpunten, die men zoo noodig weer afbreekt, waardoor het brandgevaar, dat men juist verminderen wil, weer toe neemt. Spr. wil in plaats van „kan' lezen „zal' waar sprake is dat bij de bereke;- ning van het vastrecht ook- de aanwezig heid van verbruiks-apparaten medeteï't. Het zou groote onbillijkheden kunnen scheppen en daarom is het goed met be staande apparaten rekening te houden, en daarom wil spr. dit liever vast ge legd zien dan alleen een toezegging ten dien opzichte. De meeste appargten zullen buiten de speruren worden .gebruikt en koken van een heel middagmaal op électriciteit zal wel niet dikwijls voorkomen, dat is te duur. Een kelelje water voor de thee zfll zelfs na de speruren worden ge kookt. Spr. zou het het beste vinden te rekenen niet het gemiddelde gebruïk in de verschillende maanden over de laatste 3 jaar. Spr. acht contracten niet noodig als net in de verordening staat Het loepassen van de kolenclausule op de 18 cent is billijk maar het sail veel omslag en last veroorzaken. Men moet wachten tot het bepaald noodig is en dan de prijzen veranderen, want nu is de marge groot genoeg. De heer DE VFER dankt den Rahd voor de welwillende wijze, waarop het vervolg er bij te zullen zeggen en dan voorstel is ontvangen en voor den ver-* ook de bron voor de vermeerdering van leenden steun. Het is zeker een sprong in uitgaven aan te wijzen, het duister en er zijn risico's aan vert-( De heer VAN DER FELTZ moet even. bonden. Bij een beslaand bedrijf is men over de Brandweer spreken en vraagt z.i. op ke' lUjcdcn lariei' aangewej-j 0f hij het juist heeft, dat Burg. en Weth, zen. Blijkt het vastrechttarief te vol- toch nog. een kostenberekening voor een doen, dan is het mogelijk te verlagen in centrale bergplaats van het materiaal het belang van de verbruikers en zont-J zullen overleggen. Voorstanders daarvan der dat het bedrijf te veel schokken hebben hem gezegd, dat het besbst van ■krijgt. Een oppervlakte tarief zou geen de baan was. voordeel brengen omdat men te weinig De VOORZITTER zegt, dat voorloo- gelij'k materiaal in de oude stad heeft, pig tot onderbrenging in garages is be- Het pieklarief is zeker voordeelig, maar sloten. Burg. en Weth. zullen binnen zal hier minder geschikt zijn, gezien heteen paar maanden met een kostenbere- kabelnet, dal gewijzigd en vergroot zou kening komen. moeien worden en daar er ook andere De heer VAN DER FELTZ zal gaarne de juiste resultaten van de gemeentelijke zweminrichting vernemqn. Be VOORZITTER zegt, dat die aan den raad zullen worden overgelegd. De lieer JERONIMUS: Die krijg je wel eens in September of October. De heer VAN DER WEEL zegt, dat men rekening moet houden met den slechten zomer. Hierna wordt de vergadering, die op de publieke tribune door vele belang stellenden was bijgewoond, te ruim half meters zouden moeten komen, dit zou veel kosten mede brengen want een en kele meter kost f 50 en een dubbelen f 85, een nieuwe huujr va|ti; f 8 of f9 zou zeker billijk zijn, maar is weer te veel voor de verbruikers. Daarom is een ver leden tarief beier en door een en ainder kan ook geen nachlslroom worden gele verd. Dit zou ook slechts enkele centen lager kunnen z'ijn. Er is twijfel geuit of het tarief zoowel la:a|g genoeg is. Ze kerheid daaromtrent is niet te krijgen, maar men heeft wel in andere plaatsen, vijf gesloten, gezien wat te wachten is. Spr. is niet bang voor minder opbrengst van liet gas want dit is ook den laakten lijd steeds gestegen, gaskachels zijn niet te vervani- gen door electrische en electrische strijk ijzers niet door gasstrijkijzers, die steeds een mislukking zijn geweest. De lijst van electrische apparaten bevat er over het algemeen niet. die gasapparalen zullen wn «n fiBltigVBP doen verdwijnen. Spr. meent, dat men gerust san Burg. en Weth. over kan ELKÊiv DAÖ lalen boe zij bij beroep legen een vastg© ÉEN GLAASJE steld recht zich zullen doen voorlichten. Men zivl zeker volgens bepaalde normen te werk gaan' en dan kunnen Burg. en Weill, dil ook wel beoordeelen en anders kunren zij no,g bij de P.Z.E.M. of elders inlichtingen vragen, en naar spr. meent is er ook een bureau voor electrische bedrijven, fie! is zeker te overwegen of de gezegelde contracten achterwege kunnen blijven Er zal zeker propaganda motten v, orden gemaakt ook vanwege de bedrijven, mi ,ai ook de installateurs zud(- len dit zcFei doen. Dit kan wellicht door een c uxail, als de gasoourant; tot den heer Mes zegi spr. dat hij' het boekje van de P.Z.E.M, helaas niet kent De VOOllZJ'IiLR: Daar voor moet. je lid der stalen rijn, anders krijg je het niet. De heer DE LLR zegt dat het beste Alle Bols artikelen verkrijgbaar bij de Fa WATFRLAMDER UE STÖPPELAAR Kuiperspoort - Middelburg. (Ingez. Med.) Gemeenteraad van Aagtekerke. zial z'jn het re. hl vast te stellen voor een-jaar op tlLcr. wiliekeurigen datum waarop het oor het eerst is ingegaan De kolenclausule van cent is ver werkt in het tarief van 8 cent en dit kan niet worden veranderd zonder een' be sluit van den raad. Thans komen de replieken aan de orde, waarbij de heer STREEFKERK o.a. nog opmerkt, dat men in de plaat sen waar men een welstandstarief toe past ook het verleden laat medetellen. De kosten der meters acht spr. niet zoo hoog, maar wel van de klokken, die te Middelburg er bij zouden komen. Het mooie van het bedrijf is, dat men een jaarlijksch vast bedrag krijgt van het vastrecht. De heer VAN DER WEEL zegt, dat groote gemeenten toch ook zelf krachtig propaganda maken en meent, dat de winkeliers het nog niet voldoende doen. De VOORZITTER zegt, dat dit zeker nog eens te bekijken is. De heer PAUL onderschrijft o.a, dit laatste, de winkeliers zijn niet actief ge noeg, zij moeten toelichtingen over stroomverbruik bij de apparaten eta- leeren. De heer VAN DER FELTZ vraagt nog eens of dubbele meters niet voor nieuwe perceelen zijn voor te schrijven. De heer DE VEER zegt, dat dit tot bezwaren aaneliding kan geven, met twee verschillende toepassingen. Spr, is zeer voor propaganda en als het blijkt noodig te ziin zullen de bedrijven zeker niet schroroCTij daartoe over te gaan. Het invoeren van het vastrecht-tarief zal nog veel moeilijkheden voor het bedrijf medebrengen maar men zal trachten ze zoo goed mogelijk het hoofd te bieden. Het voorstel wordt z.h.s. aange nomen. De VOORZITTER brengt den wet houder, den hoofddirecteur en allen, die aan dit voorstel medewerkten daar voor dank en wenscht hen geluk met dit succes. 11. 3e Suppletoir kohier 1930 Honden belasting. Dit wordt vastgesteld op f 13.50, Rondvraag. De heer JERONIMUS heeft 2 vragen. Ten eerste was hij toen hij het bericht las in de Midd. Crt. over „Niet naar Zeeland" vau de Nederlandsche Ame rikanen in den a.s. zomer, van plan- om Burg. en Weth. te verzoeken werk er van te maken dit wel gedaan te krij gen. Na het tweede bericht volgens het welk zij vermoedelijk wel komen, vraagt hij of ze dan niet officieel moeten wor den' ontvangen. De VOORZITTER zegt, dat dit alleen met congressen geschiedt, niet met reis gezelschappen, maar dan wil sur hen wel net als destijds met een Finsch ge zelschap in zijn kamer ontvangen en hen rond leiden.' De heer JERONIMUS meent, dat het niet juist is, dat bij db verhooging van enkele salarissen ook de begrooting te gelijk gewijzigd is, zooals uit de hande lingen zou zijn op te maken. De VOORZITTER zegt toe, dit in het AAGTEKERKE. In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van den gemeente raad, waarbij de heer Verhage met ken nisgeving afwezig was, werd na onder zoek van de geloofsbrieven do-or een commissie bestaande uit de heeren Gor- ré en Peper besloten tot toelating van het nieuw benoemde lid den heer J. Boogaard Az. Nadat deze in liandein van den Voorzit ter de vereischle eeden had afgelegd nam! hij zitting en werd door den Voorzitter welkom geheeten en geluk gewenscht met zijne benoeming. De Voorzitter gaf daarna een oven- zicht van hetgeen het vcp-ige jaar was voorgevallen waarbij hij met genoegen constateerde dat zich geen bijzon dere moeilijkheden hadden voorge daan, dat allen gespaard waren geble ven en dal steeds aangenaam- was sa men,- gewerkt. Hij constateerde nog dat, steeds met de heer Maljers, die door vérlrek naar Ooslkapelle opgehouden had lid van den Raad te z'ijn, de samenwerking aangenaam 'was geweest, en hoople dat dit met het nieuwe raadslid ook zoo zou zijn. 1 Verder wees hij er op dat de wethour der J. Moens reeds 36 jaren lid' vain Hen Raad was en de wethouder P. de Visser in December j.l. 35 jaren deel van- da college uitmaakte. Hij wenschte Laatst genoemde met dit feit hartelijk geluk en hoopte dat hij nog vele jaren ge spaard mocht blijven. Spreker besloo met een hartelijke gelukwensch aan de leden en hoopte dat Gods zegen ook in dit jaar op hun werk en hunne gezin nen zou -mogen rusten. De heer Moens dankte de voorzitter voor zijn wenschen en bood hem weder- keerig ook namens den raad, de beste wenschen .aan, terwijl de heer dVis ser dankte voor de m het bijzonder lol hem (gerichte woorden. Een verzoek van de Nederl. Heide- maatschappij om toetreding als lid werd voor kennisgeving aangenomen, evenals een verzoek van het Alg Ned. Vertoond om vaststelling van een belastingjvero-rde- nin-g speciaal t en doel hebbende het we ren van vreemde woorden in aankondi ging enz. De pensioengrondslagen van burge meester, secretaris en ontvanger werden ingaande 1 Jan. j.l. herzien. (Besloten werd tot belegging op een Slaalsschuldboekje van een bedrag van f 600 nominaal. Van het bestuur van het ziekenhuis .Bethesda" te Vlissingen was een schrij ven ingekomen .aangaande het resefvee- ren van een bed in de ziekenbarak. De Voorz. ;gaf een toelichting op dit ver zoek De heer M-oens wilde eerst af wachten wal Middelburg, waarmede in dertijd geconfereerd was, zou doen. - De heer Kodde meende, dat de aan bieding van Middelburg niet gpedkooper zou zijn. Besloten werd, voor een beslis sing genomen wordt, eerst bij Middel- burrg inlichtingen in te winnen. Van hel bestuur der Diaconieschool en van dat der school op Ge reformeerden grondslag waren ver zoeken ingekomen tot beschikbaarstel* len van gelden voor het aanleggen van Electrisch licht in die scholen. B. en W. hebben met de besturen van die scholen geconfereerd waarbij zij zeer met genoegen vernamen dat die besturen bereid waren dezen aanleg op eenvoudige wijze te doen geschieden. B. en W. waar- deeren die medewerking zeer en stel len voor die gelden beschikbaar te stellen welk voorstel met alg. stemmen werd aangenomen. In bespreking -kwam Ihans het aan schaffen van brandbluschap-paralbn. Een demons'ralie met die apparaten was door verschillende leden bijgewoond. De heer Kodde stelde voor twee stuks aan te schaffen. De heer Boogaard wees op de voordeelen van deze a-pparalcn waai de brandspuit soms door gebrek aan wa,- ler niel kon werken. Ook de heer d c Visser was voor aanschaffing van ap paralen. Mei alg. stemmen werd beslot- ten zoo mogelijk in combinatie met an dere lichamen twee sluks aan te schaf fen. Besloten werd de bij school in de Westhoek er één te plaatsen. Rondvraag. Bij de rondvraag wezen daarna de heeren Corré eni Peper op den slechten toestand van verschillende we gen en voetpaden. De Voorzitter deelde mede, dat reeds opdracht gegeven was tot het her stellen en, schoonmaken van den straat weg, wat de voetpaden betreft waren reeds verschillende aanzeggingen uitge reikt aan onderhoudsplichtigen, tegen' enkelen die nog steeds in gebreke blijven izal wanneev daar geen verbetering komt proces-verbaal worden opgemaakt. De heer Boogaard wees op den slechten toestand van den Westkruisweg. De Voorzitter zeide maatregelen tot verbetering te zullen doen nemen. Ten slotte wees de heer Kodde op den onhoudbaren toestand door een sloot bij den ingang van het dorp. De Voor zitter ze de, dat verbetering daarvan ook voor het verkeer afstuitte op het weigeren van medewerking door aanpa- lenlden eigenaar. Gemeenteraad van Serooskerke. SEROOSKERKE, Woensdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig wegens ziekte de heer I. de Buck. De Voorz., burgemeester Dragmans, opent op de gebruikelijke wijze, en releveert in 'I kort wat in 1930 werd tot stand gebracht en spieekt een toepas selijk woord hij het pas ingetreden jaar, waarna Weth. Goedbloed hem, namens den Raad, toespreekt De notulen Wer den onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn: een schrijven van P. d, Hollander, dat hij genegen is tot 1 April a.s. als onderhouder der begraaf plaats te fungeeren; een verslag van de Schoolverzuim-commissie over 1930, waaruit blijkt, dat zeer weinig verzuim heeft plaats gehad; een schrijven van de P.Z.E.M,, dat wegens voldoende aanslui tingen in deze gemeente de prijs van het electrisch licht voor 1931 is vastgesteld op 41 ct. per K.W.U. Op voorstel van B, ent W. worden al deze stukken voor kennisgeving aange nomen. Op voorstel van B. en W. wordt de pensioengrondslag van den Burge meester vastgesteld op f 1800 en van den Ontvanger op f 950, met ingang van 1 Januari 1931. Eenl verzoek van P. Jacobse om ont slag als correspondent der arbeidsbe middeling met ingang van 1 Januari j.l. wordt ingewilligd. Daarvoor wordt, op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen benoemd de heer H, Clarisse, Een- verzoek van J. Hubbelmeijer te Amsterdam voor radio-distribut'e wordt in handen van B. en W. gesteld tot af doening en zal afwijzend op worden be schikt. Op een verzoek van G, Israël e.a. om medew'erking tot verharding van een ge deelte van den Kleinen Putweg met keien!, ontspint zich een levendige dis cussie, waaraan alle leden deelnemen. .Z.h.st. wordt aangenomen de mede werking te verleenen-, mits de keien worden gesorteerd onder goedkeuring van een Raadscommissie, waarvoor wor den benoemd de heeren A. Melis en Jobse, en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. De voorzitter zegt, dat de heer J. Wondergem, vervoerder van den lijk wagen, om toeslag heeft gevraagd over 1930, wegens het abnormaal hooge sterftecijfer in dat jaar. Spr. lichtte dit nader toe, waaruit blijkt, dat zijn ver goeding (f 50 per jaar) is berekend op een vervoer van 15 lijken. Aangezien in 1930 25 lijken zijn vervoerd, stellen B. en W. voor hem een toeslag te ver leenen) van f 35. Allen kunnen met dit voorstel, uit billijkheidsoverweging, ac- coord gaan en wordt dit z.h.st. aange nomen. Na deze beslissing stelde de heer P. Melis voor, ondersteund door de heer Jobse, om het vervoer met den lijkwagen per keer vast te stellen. De voorzitter acht eene dergelijke re geling de beste, Waarmede allen instem men. Z.h.st. wordt aangenomen die ver goeding te stellen op f 3.50 per keer, be nevens een doorloopend jaarcontract op te stellen met opzeggingstermijn. Dit wordt in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Hierna deelt de voorzitter mede: a. dat C. Geldof verzocht heeft gratis op het opgehoogd terrein van de puin- plaats te mogen tuinieren, wat wordt toegestaan; b. dat door den veldwachter Seijs verzocht is een paar vloeren te vervan gen door gran'to, waarvan de kosten zijn begroot op pl.m. f 133. Nadat de noodzakelijkheid van deze vervanging is naar voren gebracht stelde Weth, Wondergem voor dit werk uit te voeren. Z.h st. aldus besloten. De rond vraag levérde niets op. 15 Januari. Barometerstanden. Hoogste: 770 1 te La Coruna. Laagste: 734.5 te Nordöyan. Thermometer. Hoogste en laagste temperatuur van gistermorgen lot hedenmiddag 12 u.r Hoogste: 41 gr. Laagste: 33 gr. Weersverwachting van het K- N. M. Li Matige, tijdelijk afnemende wind uit W. richtingen. Aanvankelijk zwaar be wolkt. Laler weer betrokken mei regen buien. Iels zachter. Vrijdag 16 Janauri. Zon op 8.05onder 4.15. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 4 45. Maan op 7.04 v.in.; onder 1.22 n.m. Nieuwe maan 18 Januari. HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbare tijd. F rjjdag 16 Jari. 11.51 ^iterdag 17 0.15 12 41 bondag 18 0 59 13 23 Vl aandag 19 1 41 14 03 bnsdag 20 2 18 14 41 W oensdag 21 2.54 15 16 Donderdag 22 3.26 15 52 RAAD VAN GOES. GOES. Onder voorzitterschap van bur gemeester Hajenius vergaderde gis termiddag de gemeenteraad. Aan de daarin gehouden "Nieuwjaarsrede van den Raadsvoorzitter ontleènea we het volgende Het .bevolkingscijfer van Goes is even als reeds zoovele jaren tevoren, vooruit gaande. Bedroeg de totale vermeerdering het vorig jaar 20 zielen, thans js de toename 106 inwoners zoodat het totale bevolkingscijfer thans een getal van .9126 aanwijst In de laatste tien jaar vermeer derde het inwonertal met ruim 1000 zie len. Van de uitgevoerde gemeentewerken noemt spr. o.a. de restauratie v. d, kerk toren fdakruiter) die in het najaar werd voltooid. De kosten bedroegen ongeveer f 25.800, terwijl voor oude materialen werd terug ontvangen een bedrag van f 2081 .Het uurwerk met den aanleg der electrische geleiding; heeft gekost f7000. De restauratie van de gang in 't Raad huis en van de beeldengroep boven het dak van de raadzaal vorderden een uit gaaf var. f 4971. Het stadhuis werd in het afgelooipen jaar geheel van electrische lichtleiding voorzien, waarvoor f 1500 werd,, betaald. Wal de bestrating betreft, werden de Opril van de Groote Markt, de opril van de 's-Heer Hendrikskinderenstraat en dé Rijfelstraat van een geheel nieuw weg dek voorzien, waarbij gebruik' werd ge maakt van de z.,g. vlamovic straatklinkers. Verschillende voetpaden werden verbe terd en nieuwe trottoirs aangebracht; verschillende rijwielpaden zijn bij ge deelten vernieuwd. De Oosthavendijk vanaf de A. Joachim- kade tot aan den inglang van de Bataaf- sche Import Maatschappij is eveneens gef- heel nieuw: aangelegd met z.g. sproeias- phalt, vermengd met grove en fijne ba- saltslagl. - De standplaats verhoogd trottoir voor autobussen, aan de voormalige Koe poort, is zoodanig veranderd, dat een grooter aantal autobussen geplaatst fcan worden. In de Koopmansbeurs is .gasverwari- ming aangebracht en werd op verzoek! van de beurscommissie een tweede te lefooncel bijgeplaatst. De rioleering aan de Zaagmolenstraat weerd verlengd en de waterafvoer van de Westwal belangrijk verbeterd. Ook de bestrating van het haventerrein is be langrijk verbeterd. Aan de R i j k s 1 an d b o u w w in ter school werd o.a. een rijwielbergplaats aangoi- bracht, igeschikt voor een groot aantal rijwielen. De geheele landbouwschool! kreeg tevens 'n electrische lichtgeleiding. Wat het Grondbedrijf betreft, werd de Zonnebloenislraat geheel voltooid, met inbegrip van de rioleering ter plaatse. In de voorstad werden vier woningen aangekocht, welke zullen worden afge broken, zoodra tot verbreeding van dat straatgedeelte kan worden overgegaan. Bij de Rijkslandbouwwinterschool werd een nieuwe nieuwe conciërgewoning ge bouwd. De cijfers betreffende de scheepvaart zijn weder gunstiger dan het vorige jaar. In 1930 kwamen! binnen de haven van Goes 1726 vaartuigen met een inhoud van 183.282 ton, tegen 1710 vaartuigen, met een totaal-inhoud van 174.805 ton in 1929. Van Goes uit gingen naar bui ten 1729 schepen met een inhoud van 184.098 ton, tegen 1705 vaartuigen, met een totaal inhoud van 174.109 ton in 'j 929. De gasafgifte van het gemeentelijk gasbedrijf over 1930 bedroeg 1.741.551 kub. M„ zijnde een teruggang van 104.756 M. Het aantal gewone meters vermeer-

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 6