NI YEA "Regen, wind of sneeuw TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 9 JANUARI 1931. No. 7. BINNENLAND. EEN LANDGOED VOOR PRINSES JULIANA HET WERTIJDENBESLUIT VOOR KANTOREN. JAARBEURS-PRIJSVRAAG, VUF EN TWINTIG JAAR BESTUURS- DECENTRALISATIE IN INDIë. lil, DOOR ALICE CAMP5ËhL 2e was dadelijk aa*t volle flesch VEREENIGING VOLKSTUINEN „KWEEKLUST". Na een korte aarzeling antwoordde ze „Ik had d je niet willen zeggen, maar (Ingez, Med.) GEMEENTERAAD VAN VLISSÏNGEN. ■Wordt vervolgd Aan de Prov. Geld. en Nijm. Crl. werd medegedeeld, dat onderhandelingen wor den gevoerd over dee «verkoop van Kasteel Middacliten aan Prinses Juliana. Wij hebben evenwel geen bevestiging van dit bericht kunnen verkrijgen, zoo dat wij het onder alle voorbehoud publi ceer en. Kasteel Middacliten, te De Steeg, is de bekende, buiteagewoou fraaie bezit ting van graaf Bentinck. Het zoude onge twijfeld een waardig buitenverblijf voor Prinses Juliana zijn. Wij herinneren aan het bezoek destijds van den Duitschen Keizer en de Keizerin, die op Middacliten de gasten van graaf Bentinck geweest zijn. Middacliten is een bijzonder mooi landgoed, dat reeds in de 12 eeuw wordt vermeld. Het geslacht v.an Middacliten bloeide tot omstreeks 1625, toen hel tengevolge van erfrecht van moederszijde aan de Raesfeldt's kwam. ■'Vervolgens werd Godert van Rheden bezitter. Ein delijk kwam het goed aan de Bentinok's. Groote vermaardheid geniet de schitte rende oprijlaan, de Middachter-allee. Naar Het Volk verneemt heeft de voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid,-dr. Nolens, benoemd tot voorzit ter en leden van de commissie, welke aan den Baad prae-advies zal uitbren gen omtrent het voorontwerp van een werktijdenbesluit voor kantoren: lid en voorzitter: C. J. Ph. Zaalberg; leden: Jac. Bakker (N.V.C.) S. de la Bella Jr., N.V.V.); L. J. A. van Doorn '(R.K. Middenstandsbond); 'prof. dr. D. van Embden; mr. A. M. Engels, A. A. van Hamersveld (R.K. werkgeversver- eeiSgiug) mf. R. Kotrien (A'damsche Bankiersver. prof. dr. H. W. Methorst, J. Nauta (C.X.V.); ir. A. Plate (Scheep vaart vereeniging) H. RoeMnk (Bond voor den geld- en effectenhandel); mr, B. Slotemaker (Verbond van Ned. Werk gevers) en G. J. A. Smit Jr. ((N.V.V.) De eerste bespreking in deze commis sie van genoemd voorontwerp- zal wor den gehóuden op Vrijdag 16 Jan. Daarna zullen vermoedelijk nog enkel-e verga deringen moeten plaats hebben. De Raad van beheer der Jaarbeurs te Utrecht heeft een prijsvraag uitgeschre ven voor een verhandeling over de ont wikkeling van tentoonstelling en jaar beurs in de 19e en 20e eeuw jfn de func tie van de jaarbeurs in het tegenwoordige handelsverkeer. Als prijzen worden uit geloofd een gouden jaarbeurspenn'ng en f 400, een zilveren jaarbeurspenning en ,f 250 en een bronzen jaarbeurspenning en f 150. De Koningin heeft gisterenmiddag een deputatie ontvangen van de vereeniging Locale Belangen in Nederlandsch Indië, bestaande uit de heeren mr. A. B. Cohen Stuart en W. J. A. C. Bins, tene nde deze in de gelegenheid te stellen H.M, aan te bieden een gebonden pracht-exem- plaar van het door genoemde vereeni ging ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der decentralisatie in Ned.-Indië, dat het vorig jaar herdacht is, uigege ven gedenkboek. Dit gedenkboek bevat naast tal van portretten vele artikelen, onder meer van den heer A, W. F. Idenburg, onder wiens bewind de decentralisatiewetge ving tot stand kwam en van mr. A. B. 59 Zoo zat hij zeker een uur voor zijn bed, toen Thérèse binnenkwam om te vragen hoe hij zich gevoelde. Hij be- speurde de verandering op haar ge zicht toen ze hem aanzag en hij begreep dus dat hij er heel ziek uitzag. Ilij 'prul- telde dus niet tegen loen ze hem vroeg weer naar bed te gaan. „Scheelt er wat aan?" vroeg ze het dek glad strijkende met haar keurig gemanicuurde handen. „Ik heb een verduivelde dorsL" zei-de hij lachend. „En ik zal drinken voor je halen" zei- de zij en uit de badkamer haalde zij1 een flesch mineraalwater en een glas en hij dronk alles op. „Je wilt zeker nog wel meer hebben" hoorde hij - paar zeggen en voor hij kon protesteeren was ze al weg. Hij vond het vervelend zich door Thérèse le lalen bedienen, maar hij kon het niet verhin deren en als zij voorkomend wilde zijn moest hij zich niet gedragen als een. lompe beer. Cohen Stuart, oud-adviseur voor de de centralisatie. De Koningin toonde veel belangstel ling voor het aangeboden gedenkboek en liet zich nader voorlichten over de werkzaamheden der vereeniging Locale Belangen. Onder voorzitterschap van den heer J. F. Vermeulen hield gisterenavond bovengenoemde vereeniging haar jaar vergadering op de bovenzaal van „de Eendracht." De voorzitter beetle de ongeveer 50 aanwezigen welkom en wees er op, dal de malaise niet veel invloed heeft op het streven van de vereeniging. Spr betreurde het, dat in deze vergadering nu hij reeds 8 jaar voorzitter is, een drietal bestuursleden zich niet meer her kiesbaar zullen stellen en hij met ande ren zal moeten gaan werken. Hij hcopte dat de nieuwe ooik zullen medewerKen om de vereeniging te doen blijven wal zij nu reeds 12 jaar is. Spr. deelde mede, dat dje heeren Van Gelderen en Onderdijk, leden van d,e commissie van toezicht, bericht van ver hindering zonden. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. L. Wigard, bleek o.a.„ dat de toestand der vereeniging -rtormaal is, wel bedanken enkele leden doch andere traden toe en hun aantal bedraagt thans 147. Aan de terreinen werd! eon extra beurt gegeven. Spr. betreurde het dal de vereeniging nog met is toegetreden tol den Bond van Volkstuinen in Nederland en dat men nog te weinig voelt, dal men door samenwerking het doel moet bereiken. Spr. bracht in zijn verslag ver der dank aan de gemeente voor liet in orde brengen van het terrein aan den Segeerssingel en aan de Commissie van toezicht. Ten slotte wekte hij allen op mede te werken opdat de volkstuinen een sieraad voor de stad zijn. De voorz. bracht dank voor dit jaarverslag, le meer daar hfet 't laatste is, dat de heer Wigard, die een dier oprich ters der vereeniging is, uitbrengt. Steeds heeft deze zijn beste la-achten aan de vereeniging gegeven en bracht spr. hem dan ook onder applaus der vergadering dank voor zijn veeljarigen arbeid in het belang der vereeniging en hoopte dat de heer Wigard nog vele jaren zal mogen toezien en zal medeleven met de ver eeniging De secretaris der Grondcommissie,, de heer J. Boone, bracht 't verslag voor die commissie uit en zeidie, dat hij des tijds wel bedankte, doch in het voorjaar 1930 de taalk weer op zich nam. Er was dit jaar veel aanvoer van gronld maar weinig vraag en op enkele ter reinen is nog grond vrij. Dit alles gaf veel werk aan de grondcommissie. De lijden, dat er meer vraag dan aanbod w,a,s, zijn blijkbaar voorbij. De nette leden doen hun plicht, doch er zijn er velen,, waarbij het te wenschen overlaat, en dit vooral als men van plan is de huur op te zeg gen. Dit strekt de betrokkjenen niet tot eer en is niet reglementair ook. De op brengst der aardappelen was niet mooi, maar dit was een gevolg van de weers omstandigheden en daar aan lean nie mand iets doen. In de eerste olaa,ts moei men,goed bemesten met stalmest of com- nost en dan ook de kunstmest niet ver geten. vooral voor aardappelen is patent kali gewensclit. Men werke in het be lang van zijn gezin en van de vereeniging. De Voorz. zeide, dat allen van den heer Boone eerst een pluim en dan een jsrr.eer krijgen. De heer Boone wees -er nog op, dal men niet o'nderling grond moet ruilen maar bij den wensch daas-toe schrif telijk bij het bestuur moet aanvragen. terug en hij dronk het tweede glas. „Ik geloof dat we een verpleegsler voor je zullen moeien nemen", zeide zij, zijn gezicht in oogenschouw nemende. „Verpleegsler" riep hij woedend. „Ik ben niet ziek, Ik wil er geen hebben, maar als ik ziek -word jga ik naaf...*' Maar toen het er op aankwam kon hij het niet goed tegen Thérèse zeggen, dat hij naar een ziekenhuis wilde gaan. Nu zij zoo vriendelijk was, scheen dat zoo ondankbaar. Met gesloten oogen bleef hij stil liggen, er van bewust dat rij them nieuwsgierig aankeek. „Thérèse, je hebt zeker niets van Hol- liday igerioorcr?' „Zeker wel, bij heeft een poosje gele den getelefoneerd Rogier ging overeind zitten, iu eens weer vol leven. „Heeft hij je getelefoneerd? Wat zeide hij; ik bedoel over zuster Rowe?" „Ik vroeg her hem; h£j zeide dat ze onderweg een mankement aan de auto hadden gehad ik weet niet meer wat het was. Zuster Rowe had haast, dus nam hij een taxi voor haar en hielp haar er in met haar bagage en ze reed weg, dat is al wat hij weet." „O, beeft hij ook gezegd waarom Jij gisterenavond niet naar zijn hotel was terug gegaan?" Een slim glimlachje bewees dat ze zijn (gedachten raadde. „Hij was naar het casino gegaan met •en kennis, speelde baccarat tot het slui De Voorz. zeide, dat dit ook regle mentair is. Vervolgens bracht de heer L. I'. de Bree als penningmeester zijn verslag uil, waaruit bleek, dat gepacht is 60416 \ierk\M van de gemeente voor f 1013 09 en 680C vierk. M van den heer Urchard voor 1'136.20, totaal voor f 1179 29, ter wijl deze grond voor f 1354.07 verhuurd is aan de leden. De pachtkas geeft een voordeelig saldo van f 117.731/2, de vereenigings'kas bijeen ontvang van f216.;91 en een uitgaaf van f 170.03, een goed slot van 'f 16.88, sa men f I64.6IV2, waarbij nog komt f 1092 '82 voor reeds betaalde contri butie en pacht over het jaar, dat 1 Dec. 1930 is aangevangen. De begrooting der pachtkas geeft in ontvang en uitgaaf aan f 1454.,84 met post onvoorzien van f 135.51, die voor de ereenigingskas in ontvang en uitgaaf ran f241.85 met een post onvoorzien ad f 78.55. De heer C. v. S 1 u ij s gaf namens de controlecommissie het advies alles goed le keuren en bracht hulde voor de wijze, waarop flë heer De Bree de financiën steeds, ook nu in het laatste jaar van zijn penningmeesterschap, beheerde. Dc Voorz. zeide dat het hein niet ■makkelijk viel veel le zeggjen over het heengaan van den heer De Breev want deze lieefl 12 jaar lang meer dan zijn plicht gedaan, ook als voorzitter van de grondcommissie. -Spr. bracht hem dank voor zijn belangloozen arbeid en verzocht ook aan zijn echtgerioole dank le brengen, die steeds haar woonkamer afstond voor de maandelijksclie bestuurs vergaderingen. Spr. hoopte, dat de opvol ger van den heer De Bree zal werken met de zelfde accuratesse en stipte eer- tijkheid. De leden gaven blijken van instem ming met die woorden. Van den heer I. Reijerse was bericht ingekomendat hij gjeen grond meer huurt omdat hij thans zelf grond heeft bij zijn woning, maai- waarin hij te vens getuigt van zijn 'groote waardeering voor het werken der vereeniging en de beste wenschen voor haar verderen bloei uitspreekt. De heer D e B r e'e wees er vervolgens #ls voorzitter der grondcommissie op, dat er nu ongeveer 2000 vierk. M. grond vrij is en wekte de leden krachtig op mede te werken dezen bezet te krijgen, niet in hel belang van het bestuur, doch in dat van de vereeniging en niet door afkammen van bepaalden grond het belang der vereeniging' 'tegen te werken. Allen moeten medewerken om dezen grond aan leden te verhuren en aan het werven van nieuwe leden. De voorz. zeide, dat gegadigden zien 'moeien aanmelden en dan zal net pestuur oen grond naar reent en orTTijk- neia veraeeien. nc 11 eer i c Bree gat 'een paar staaltjes van eigenaardige handelingen van enkele leden. 'Aan de orde kwam nu de bestuursver kiezing ter. voorziening in de vacatures ontstaan dooor de periodieke .aftreding van de heeren L. P. de Bree, 'J. Kleinje- pier en J. Step en wegens het bedanken van den heer J. L. Wigarrd. Behalve de heeren de Bree en Wigard wilde ook de heer Step niet meer in aanmerking 'ko men, doch de heer Ivleinepier, die aan vankelijk' ook wilde bedanken, kwam hier thans op terug, omdat de drie anderen zich niet herkiesbaar stelden. Behsilve de heer Kleinepier werden als candidSa,-* ten (genoemd de heeren A. Oost, J. La- bruijère en A. van der Mijle. Uitgebracht werden 56 stemmen, van onwaarde waren er 5. Gekozen werden de heeren Kleinepier met 43, Oost mej 38, Labruijère met 36 en v. d. Mijle met 30 stemmen. De heeren Vreeken, die ook genoemd was, doch bedankte, en Polak, kregen 7 stemmen, de heeren Bak ker, van Sluijs en de Lange ieder één.. Behalve de heer v. d. Mijle die niet aai*- tingsuur en nam toen een Turksch nad." Het was een prachtig alibi voor wie het gelooven wilde. En waarom niet? Het kon allemaal waar wezen." „Hij gaat met den nachttrein naar Parijs", ging' ze voort. „Hij is alleen over geweest voor de begrafenis. Je weet dat hij zooveel van den armen. Charles hield." „En hij gaat dus toch naar Zuid-Ame- ri'ka Ik dacht dat hij dit op IVad gege ven." „Waarom dacht je dat?" zeide ze snel. Hij moet toch zorgen voor zijn eigen on derhoud." Hij luisterde niet, maar piekerde er over, waarom Esther, nu ze niet met Holliday weg was gegaan, hem niet had opgebeld. Op het eene punt voelde hij zich opgelucht, maar de zaak bleef ge heimzinnig. „Roger", zeide Thérèse, terwijl ze op den rand van zijn bed ging zitten, „ik geloof dat je over die verpleegster tobt, is het niet?" Hij zweeg,'niet van plan dit onderwerp mei Thérèse te behandelen. Maar iets in haar toon deed hem haai- oplettend aanzien. „Als ik jou was," zeide ze langzaam „zou ik niet zooveel aan haar denken. Dat moet ik je zeggen." Hij wierp haar een boozen blik toe. „Wat bedoel je daarmee?" Ho» hef wee» ook isi hel koude jaargetijde maakt een afdoende huidverzorging met noodzakelijk. Wrijft Uw gezicht en handen hiermede dagelijks in, niet alleen 's-avonds, doch ook overdag, voor ge U naar huiten begeeft. Nivea dringt diep en volkomen in de huid, zonder eenige glans achter te laten. Nivea beschermt Uw huid tegen den ongunsiigen invloed van het weer en houdt haar zacht en soepel. Nivea is niet t» vervangen, want haar bijzondere werking berust op het gehalte aan huidverzorgende Eucerit, dat alleen zij bevat. Dooier. 15.M,«enS0rt Tuien «5 w «et Pebe» Wj., tauterdm-C wezi® was, namen de heeren allen him benoeming aan. De Voorzitter dankle thans ook den heer Step voor allep wat hij als bode en tweede penningmeester voor de vereeniging heeft gedaan, hij had zeker geen makkelijke (aak, omdat hij hel was die moest zorgen, dat de gelden binnen kwamen. De heeren Wigard, de Bree en Step dankten ieder op hun beurt voor het vertrouwen dat men steeds in hen heeft gesteld en zeiden, dat als men er niet in geslaagd was het bestuur aan te vullen zij zouden zijn aangebleven Toen uit de vergadering werd opgemerkt dat zij dit voor de stemming hadden moe ten zeggen, verzekerden zij nogmaals never hun laak aan anderen over te dragen, maar zeer veel voor de vereeni ging te voelen en haar niet in moeihjk!- lijkheden zouden hebben gebracht. Bij de rondvraag kwamen verschillende za.ken naar voren, waarvan wij noemen dat geklaagd werd over de weinig goe de afsluiting tusschen het gemeentelijk sportterrein en een der terreinen dér vereeniging. Verder dat naar voren werd gebracht of pachtverlaging niet te ver krijgen zou zijn. Hierop antwoordde de voorzitter, dat dit niet gewensclit is en, men bij de gemeente toch zeker geen kans van slagen zou hebben en merk te de heer de Bree op, dat het zéker niet ligt op den weg' van arbeiders, die alles doen om hun Loon te handhaven, aan te dringen op vermindering van pacht tot voor-oorlogsche prijzen. De heer Boone herhaalde nog eens dat in de Nadorst op het eerste lerrein 500 vierk. eu op hel tweede >1420 vierk. M. en aan den Vlissingschen Sin gel 400 vierk. M. vrij is en verzocht bpt- opgaven van hum-aanvrage voor 15 Jan. t Hier na sloot de Voorzitter met dank voor de opkomst de vergadering. Het bestmmsbenoemde tot secretaris den heer Kleinepier en tot penning meester den heer Labruyère. In de hedenmiddag gehouden verga dering was de VOORZITTER van plan eene -nieuwjaarsrede te houden, aan welke wij het volgende ontleenen: Wie dezer dagen de sterk in mineur gestemde beschouwingen over het jaar 1930 leest, kan er gemakkelijk toe ko men bij het eigen overzicht mede een klaaglied aan te heffen. Spr zal dit niet doen, omdat hij het voor de gemeente Vlissingen zeer ondankbaar zou achten. Al staat men nu nog pas aan het beg'n der eb, toch meent hij, dat de omstan digheden hier sedert de naoorlogsche moeilijke jaren sterk veranderd zijn; in die jaren heeft zelfs het behoud van de meest belangrijke instellingen voor Vlissingen gevaar geloopen, thans is veel gereorganiseerd, hernieuwd, gezond ge worden, hoewel er in de laatste maan den nieuwe zware zorgen ontstaan door ik had een reden om haai" gisteren w^g te zenden. Als het niet was dat je vader zoo op haar gesteld was, zou de dokter al lang geleden een andere ver pleegsler genomen hebben. Hij was niet met haar ingenomen." „Met haar ingenomen'? Wat bedoel je daarmede „Roger, wind je niet op, blijf rustig liggen, anders vertel ik het je niet." „Heel goed, ik lig rustig. Vertel ver der want ik moet het weten. Wat vond hij niet goed in zuster Rowe?" Er was iets uitdagends in zijn harde stem. Thérèse bekeek de nagels van haar rechterhand en polijstte ze in de pajm van haar linkerhand. Toen zeide ze voor zichtig. „Wel, kort 11a haar komst hier deed ze wel eens vreemd, hij vond d,it eerst niet erg, maar toen begon hij te denken dat ze een beetje ,„Een beetje wat?" „Een beetje onevenwichtig was. Heb je wel eens gehoord van korte aanvallen van geestesverbijstering?" „Dat weet ik niet. Maar wat zou dat?" „De dokter gelooft 'dat zij daaraan lijdt." „Gekkepraat. Zuster Rowe is een van de normaalste menschen die ik ken." „Die indruk maakte ze ook, op mij, maar de dokter zegt dat zulke menschen meestal heel normaal zijnde, toch soms afwijkingen vertoonen en vreemde dingen doen. Dat deed zuster Rowe ook; hij vond het niet verstandig haar hier te de dreigend ernstige werkloosheid bij de Kon. Maatschappij „de Schelde". De Vlissingsche havenuitbreiding loopt thans geen gevaar meer en juist in ma- la-setijden kunnen bij den opbouw so- liede en voorzichtige fundamenten wor den gelegd; zoodoende kan Vlissingen gereed zijn, als straks de wereldhandel weer herleeft; zelfs voor de aangekon- d'gdc uitbreidingen der Kon. Maat schappij „de Schelde" kan het van nut zijn, dat zij thans des te sterker in den malaisetijd zullen worden gegrondvest. Hoewel de tijden ernstig zijn, somber voor de geheeie wereld, meent sor. toch uit dc Vlissingsche gegevens de conclusie te moeten trekken, dat 1930 tot de goede jaren voor Vlissingen zal blijven worden gerekend. Gedurende 1930 steeg het bevolkings cijfer van 21433 tot 21708 op 1 Januari j.l., eene vermeerdering van 275 per sonen, eindelijk dus weer groei; in het laatste t'ental jaren overtreft voor het eerst het aantaj personen, dat zich h er vestigde weer het getal dat de gemeente verliet, n.l. resp. 2281 en 2200 het aantal geboorten was 23 hooger en het aantal overledenen 13 lager dan het vorige jaar, n.l. resp. 349 en 167. De gezondheids toestand was gunstig in 1930, epide mieën kwamen niet voor. Op de vaste leenigen werd in 1930 afgelost f 85.500,zoodat afgezien van de oude stedelijke gevestigde schuld de gemeenteschuld op 1 Januari j.l. belroeg f 1.902.000. Wat de werkloosheid betreft is thans hoogstwaarschijnlijk een bijzonder gun stig tijdperk afgesloten. Door de vele groote werken en de bedrijvigheid in V lissingen bedroeg het gemiddelde werkloosheidscijfer over de jaren 1927 tot en met 1929 resp. 2.3; 1.7 en 1.6 pet., over de eerste 8 maanden-van het loo- pende jaar zelfs slechts 1.3 pet., daarna is het echter in de laatste maanden ge stegen tot resp. 2.9; 5.4; 5.6 en ongeveer 5.8, terwijl het gemiddeld aantal inge schrevenen bij de gemeentelijke arbeids beurs van gemiddeld 70 in 1929 in de vier laatste maanden is gestegen tot ge middeld 237 personen. Door de sterke toename van werkloosheid van arbei ders der Koninklijke Maatschappij „de Schelde" zijn thans reeds ongeveer 240 personen aangewezen op hunne uitkee- ring uit de werkloozenkassen. Spr. uit hierbij den uitdrukkelijken wensch, dat de gemeente het zal kunnen financieeren productief werk, dus geen steun, te verschaffen om den nood te len gen, want op het programma'van B. en W. staan nog verschillende belang rijke werken, die in werkverschaffing kunnen worden uitgevoerd Het aantal aanvragen om arbeids krachten bij de gemeentelijke a-beids- beurs steeg in 1930 tot boven 1100 tegen 900 in het voorafgaande jaar. Het aantal tegen werkloosheid verzekerde arbei ders steeg in 1930 tot ongeveer 2400, verdeeld over 40 werkloosheidskassen, hebben." Er was een onheilspellende uitdruk king in de oogen van den zieke en zijn gezicht trok zenuwachtig. „Wat bedoel je met verstandig?" vroeg hij koud. „Ik zie dat je'me niet gelooft, Roger. Ik veronderstel dat je niets vreemds lieM opgemerkt, dat zou ik ook, niet als de dokter mij niet op een en ander opmerk zaam had gemaakt. Ze was "niet le ver trouwen in ernstige, spannende oogen- blikken. Ze was een beetje..Hoe noem je dat? Onberekenbaar, dat is het woord. Dr. Sarlorius is zelfs overtuigd, dat zij grootendecls verantwoordelijk is voor de verergering in je vaders ziekte. Daar, ik hati er niet over willen spreken." „Dat is een leugen, een gemeends leu gen en een poging om haar te benadee- len", riep Roger buiten zich zelf. „Maar Roger, hoe kan je dat den ken?" zeide Thérèse zoo verbaasd dat hij zich schaamde. „Ik zeg niet dat jij liet verzonnem hebt, Thérèse, maar liet is een leu gen." „Ik hoorde ook van Dido dat ze je een opgewonden boodschap zond en weg liep voor je gesproken te hebben. Dat is typisch, zegt de dokter, maar haar afwij kingen zijn van lichten graad."

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5