TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 31 DECEMBER 1930, No, 306. EEN SPANJAARD OVER ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. In den zomer van 1930 is een Spaansch schrijver, W. Fernandez Florenz, door de zorg van Vreemdelingenverkeer te Mid delburg, in Walcheren rondgeleid. Zijn ervaringen heeft hij opgeteekend in een tweetal nummers van het Spaansche ge- illustreerde tijdschrift verlucht met afbeeldingen van de botermarkt te Middelburg, het fruitkraampje op de markt en het stadhuis aldaar en de oude huizen aan de haven van Veere. Aan deze artikelen ontleenen wij een en an der, daarbij opmerkende, dat overname oog geen aanname of instemming met al het overgenomene behoeft in te sluiten. Red. De Donderdag-Markt van Middelburg, Voor het mooie Gothische bouwwerk van het stadhuis vol torentjes en stand beelden op de Groote Markt te Middel burg vertoont zich het marktgewoel in alle levendigheid. De Donderdag-markt van de hoofdstad van het eiland Walcheren heeft een we reldvermaardheid; op alle Reisbureaux verkondigt men den roem van dit werke lijk schilderachtige schouwspel waarvan de eenige, maar dan ook heerlijke, attrac tie wordt gevormd door de honderden boeren, die op dezen dag de stad over- stroomen, wandelend in hun prachtige kleederdracht door de romantische stra ten van de belangrijkste plaats van Zee land. Alle groepjes, alle houdingen, alle klee derdrachten en versieringen, die wij op de prentbriefkaarten hebben bewonderd, zijn hier vereenigd en men denkt zich hier den droom uit z'n kinderjaren ver wezenlijkt van te leven in het landschap, dat den wand versiert of het album met prentbriefkaarten. Bij de stalletjes, opgesteld in de stra ten, waar men de meest verscheidene koopwaren verkoopt, ziet men de dorps meisjes met witte mutsen, vastgehecht met spelden, oorijzers, breede bloedko ralen, halssnoeren en wijde zwarte rok ken. Dan is het weer een groep jonge boerinnen met bloote armen, die gearmd het plein oversteken, of een wagen van vreemden vorm van beschilderd hout. waarvan de bestuurder kort jasje, groote knoopen van filigrain zilver aan den gordel en een hoed, die lijkt op dien van onze pastoors gezeten naast den disselboom, met de beenen buiten han gend, op de manier van den koetsier van een calèche; of de vrouw, vergezeld van haar kleinen, die er uit zien zooals zij: deztelfde mutsen, rokken tot op de voe ten, gekleurde doek op de borst, ern stig De uitbundige schilderachtigheid trekt alle Donderdagen een groote menigte vreemdelingen naar Middelburg, die ach ter het typische aanloopen als scholen dolfijnen achter scholen sardines. Laat ons naar de botermarkt gaan, zeide mijn gids, een beminnelijke dame, die behoort bij het Plaatselijk Comité van Vreemdelingenverkeer. Haar gestalte en haar Vlaamsche forschheid maakten, dat ik mij aan haar zijde een beetje schaam de over mijn tengerheid en mijn maat van 1 M. 74, Gelukkig wekte het feit, dat ik Spanjaard was, haar nieuwsgierigheid op. „Het is de eerste Spanjaard, dien ik zie, zei ze tot mij. En ik mompelde, terwijl ik de verantwoordelijkheid op mij voelde drukken van een volk van 24 millioen zielen te vertegenwoordigen: „Er zijn er beter. Ik ben maar onaanzienlijk. Er zijn er beter." Ik heb echter de eer gehad, op weg naar de markt aan verschillende personen te worden voorgesteld in mijn kwaliteit van Spanjaard. Ik ben er evenwel zeker van, dat door de aderen der gracieuse, even gebruinde dorpsschoonen, de mooi ste vrouwen van Holland, een behoorlijke portie bloed stroomt, even Spaansch als het mijne, gemengd met Vlaamsch, uit den tijd dat Zeeland een onzer bezittin gen was. Maar die tijd is lang geleden en niemand denkt daar meer aan Het wonderschoone Walcheren. De Zeeuwsche eilanden zijn, naar mijn meening, een van de mooiste streken van Europa en onder hen is het eiland Walcheren het aantrekkelijkste. Aan de deftigheid van Middelburg met zijn oude Abdij en Stadhuis paart zich het modern aandoende Vlissingen, met zijn groote hotels, drukke haven, zijn lang strand, dat gedurende de zomer maanden krioelt van mooie badmutsen, korte badpakjes, groote blonde goed gebouwde meisjes, Engelsche, Holland- sche of Scandinavische, die in grooteri getale in de zon haar ongeloofelijk blanke huid laten branden. Van mijn onderscheidene reizen naar deze stad, die om met Napoleon te spre ken, een pistool op de borst van Enge land is, houd ik bijna alleen in mijn her innering die zomersche bank met jonge lieden, de schaduwrijke terrassen der groote hotels waar men de thee ge bruikt, terwijl men de booten zoo dicht bij ziet passeeren, dat men bang is ze aan den grond te zien geraken, en het standbeeld van den roemruchtigen Ad miraal De Ruijter afschuwelijk als het grootste deel van de Hollandsche standbeelden dat naar de zee staart van het einde van de kade af. Het plaatsje Veere, in het Noord oosten van het eiland, heeft een bij zondere schoonheid. Het was eertijds een rijke stad, maar de scheepvaart keerde zich van haar af; nieuwe, gemak kelijker waterwegen wezen een anderen weg aan de handelsschepen en Veere, evenals haar buurvrouw de stad Arne- muiden, verarmde langzaam verouderde en stierf. En werkelijk zij is gestorven. Verlaten straten, oude kleine huisjes, alsof de jaren ze kleiner maakten, staan ge schaard rondom de pleinen met hetzelfde peinzende uiterlijk van oude vrouwtjes in een besjeshuis, die zich zwijgend in de zon koesteren, terugdenkend aan oude tijden. De gordijntjes zijn voor haar vensters als gesloten oogleden. De zwijgende kerken strekken de armen van haar to rens uit als om de booten, die op de Schelde kruisen, toe te wenken en hun aandacht te trekken, zooals schipbreu kelingen doen op een vlot. Langs de kade verheffen zwart gewor den huisjes uit de XVIe eeuw hun be wonderenswaardige gevels. Tegenover hen liggen oude visschersschepen tegen elkaar, de donkere zeilen opgerold, op een onbeweegelijke rij in het oude ha ventje, schimmen van schepen, bemand met schimmen van schepelingen, die visschen in de stille wateren de schim men van visschen, die ook eeuwen ge leden gestorven zijn. Van den toren van Campveer, een oude vesting, die zich verheft aan het einde van de haven, be schouw ik het uitgestrekte panorama. De vervallen sterkte is nu een hotel. Op haar oude terras hebben de bezoekers alle plaatsen, waar het maar kan, ge bruikt om er een naam en datum op te schrijven. Van daaruit gezien is de Schelde nu een glanzende uitgestrekt heid, rustig en zelf ook dood; in de verte doemt een toren van Noord-Beveland op. Eeri zacht, teeder licht, waarin veel grijs is opgelost en dat men niet anders definieeren kan dan door te zeggen dat het dorst aan de oogen heeft, valt uit den hemel of stijgt uit de Schelde. Het is als een waardig licht, dat alles vermooit wat er zich in baadt. De schil ders trekken naar Veere als in vroeger tijd de goudzoekers naar California, om kunst buit te maken in deze onuitputte lijke mijn van licht. Als de romantiek zich in één kost baren steen kon samenpakken, zouden haar stralen de kleur van het licht van Veere hebben, zoo als de safier een blauwen weerschijn heeft en de robijn een rooden. En dan op hetzelfde eiland Walcheren de groote boomgaarden van Domburg en Oostkapelle, de keurig verzorgde tui nen, de uitgestrèkte bosschen, de lief lijke vijvers, waarin de blanke zwanen zoo langzaam zwemmen alsof ze enkel worden voortgedragen door de zucht van een paar lippen, die een gedicht voordragen, kasteelen, grillige duinen en die prachtige buitenhuizen, waarin de Hollanders comfort en goeden smaak vereenigen, binnen en buiten de wo ning Men moet naar Walcheren gaan om de legende te begrijpen van den archi tect, die zich ophing, omdat tegenover zijn huis het „Beeldenhuis van Sam Westerdijk in Vlissingen iemand een ander gebouwd had, dat hem mooier leek dan het zijne. BEKENDE OVERLEDEN PERSONEN IN 1930. In Nederland mr. G. W. Sannes, lid Tweede Kamer, oud-lid gemeenteraad van Middel burg; dr. A. Couvég, oud-geneesh. direct N. I. Ziekenh, te Amsterdam; Anna Abrahams, schilderes te 's-Gra- venhage; H. C. A. Neeteson, luit.-generaal te 's-Gravenhage; jhr. mr. D. A. W. van Tets van Gou- driaan, oud-minister van buitenlandsche zaken; Just Havelaar, criticus en essayist; dr. C. te Lintum, oud-leeraar in ge schiedenis en aardrijkskunde aan ver schillende instellingen; H. W. J. Sannes, oud-lid G, S. Gelder land, oud-inspecteur reg. en domeinen te Arnhem; Prof. dr. G. Heymans oud-hoogleeraar in de letteren en wijsbegeerte te Gro ningen; J. M. Hosang consul-generaal van Ne derland te Genua; A. Picnot, oud-leeraar R.H.B.S, en Gymnasium te Middelburg, te Utrecht; Luit.-Generaal G. C. E, van Daalen oud-commandant leger in Ned. Indië, oud gouverneur van Atjeh; Jac. van Looy, bekend schrijver schilder te Haarlem; Nelly van Kol geb. Porrey bekend pu bliciste; F. J. Stokhuijzen, gep, admiraal aaj. i.b.d. van de Koningin; W, H. M. de Fremery, hoofdinspec teur van den Havenarbeid te Amster dam; jhr. mr. J. H. van Reenen, oud-voor zitter van de Algemeene Rekenkamer; J. A. J. Smit, gepens. generaal majoor; Willem Kos, bekend schaatsenrijder te Oud-Karspel; P, Roorda, oud-direct. Doofstommen- inst. te Groningen, schrijver Engel, leer boeken; •jhr. W. F. G. A. von Pestel gep, gene raal majoor der artillerie; Prof. J. A. Korteweg oud-hoogleeraar in de heelkunde te Leiden; ds. L. M. van Noppen em. pred. Ned Herv. Gem. te Scheveningen; Leon Boedelsi conférencier te Am sterdam; H. J. E. van Heek, bekend groot industrieel, oud-lid Prov. Staten van Overijssel te Boekelo; Prof. dr. H. Y. Groenewegen, hoog leeraar aan de Universiteit te Amster dam; dr. C. Hofstede de Groot, kunst-criti cus oud-directeur Rijksprentenkabinet; C. F. H. Putman Cramer gep. generaal- majoor der infanterie; Tom. Schilperoort, Ned. sportjournalist te Menton; jhr. A. W. G. van Riemsdijk, dir. hoofd-redacteur der Opr. Haarlemmer Courant; Prof. dr. U. Th, Boissevain, oud-hoog leeraar aan de Universiteit te Amster dam; mr. P. J. Troelstra, oud-lid Tweede Kamer, stichter en eerste leider der S.D.A.P.; ir. D. R. J. baron van Lynden, oud- hoofdingenieur der Staatsspoorwegen in Ned. Indië; M. D. A. Forbes Wels gepens. luit - generaal, oud-chef Generalen Staf ir. C. L. M. Lambrechtsen van Ritthem directeur Dordtsche Petroleum Mij.; G. W. L. Overduyn, gepens. luit.- generaal der infanterie; A. W, Wijnberg, hoofdredacteur, „Gro ninger Dagblad"; mr. H. Verkouteren, lid Eerste Kamer; J. C. Veder, voorzitter van de Rotter- damsche Kamer van Koophandel; P. Oosterlee, direct. Chr. Kweekschool de Klokkenberg te Nijmegen; W. A. H. Doorman, gep. genernal- majoor; Marius Kerrebijn, musicus te 's Gra- venhage; Prof. dr. L. Bolk, hoogleeraar te Am sterdam; J. Franco directeur Werkspoor Am sterdam; Nap de la Mar, bekend tooneel- speler; dr. D. Knuttel, directeur Rijksland bouwproefstation te Maastricht; J. C. v. d. Ven, kunstschilder; W. Fransen Jzn, oud-lid der Eerste Kamer; mgr. M. Vuylsteke O.P., Apostolisch Vicaris van Cura9ao; Prof. dr. A. C. v. Leeuwen, hoogleeraar te Utrecht; mr. I. D. Pasteur, president der Recht, bank te Haarlem; jhr. ir. W. Hoeuff, oud-sectié-ingenieur bij de Staatsspoorwegen; ds. J. S. Tichelman, em. predikant der Ned. Herv. Kerk te Scheveningen; rnr, F. R. J. Dubois, secretaris van de Kamer van Koophandel te Amsterdam; dr. G. J. Boekenoogen, redacteur Groot Nederlandsch Woordenboek; prof. mr. D. Simons, oud.-hoogleeraar te Utrecht; Prof. d'Aulnis de Bourouill, oud- hoogleeraar te Utrecht; mr. dr. W. F. van Leeuwen, oud-vice- president van den Raad van State, oud burgemeester van Amsterdam; Michel Noordewier, fluitist; Mevr. de wed. Anna Spoor-de Savor- nin Lohman, bekend schrijfster, te Den Haag; M Douwes DekkerHammich Sche pel, wed. Multatuli. Prof. dr. H. Zwaardemaker Czn. oud- hoogleeraar te Utrecht; A. P. F. M. van Hasselt, oud-wethou der van Bergen op Zoom; W. A. J, van den Hurk, gep. majoor der infanterie; ds. H. Roelofsen em. pred. Ger. Gem. te Zeist; Ph. C. L. Zilcken, Haagsch Kunst schilder; J. Mijsberg, gep. generaal majoor dei infanterie; ds. A. S. Talma, em. Ned. Herv. pre dikant te 's Gravenhage, stond o.a. te Vlissingen; P. S. R. Wolterbeek, gep. schout bij nacht tit.; Prof. dr. M. W. de Visser hoogleeraar in het Japansch aan de Leidsche Uni versiteit; C. J. van der Hegge Spies, oud-kapi tein ter zee te Utrecht; mr. Samuël van Houten, bekend Staatsman, minister van Binnenlandsche Zaken in 't kabinet RoëlI, te 's-Graven. hage; Abraham Hesselink, beeldhouwer; mr. dr. H. W, van Sandick, oud-presi dent van het Hoog Militair Gerechtshof; P. L. Lucassen, voorzitter van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereen te Bussum; mr. J. V. van Dijck, raadsheer bij den Hoogen Raad; B. J. Gerretson, oud-lid Tweede Ka mer, enz, te Rotterdam; dr. C. J. de Bruijn Kops, gep. schout bij-nacht enz. te Den Haag; Prof. dr. C. Eykman oud-hoogleeraar te Utrecht; D, baron Van Asbeck, oud-buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te Lausanne; Jac. P. Asselbergs, groot-indu$trieel te Bergen op Zoom; ir. C. J, F. van Vrijberghe de Coningh oud-hoofdingenieur bij de Ned. Spoor wegen; Aletta van Thol-Ruysch, schilderes te 's-Gravenhage; Kolonel J. C. Cramwinckel, comman dant van het reg. Genietroepen; Baron van Hugenpoth tot Aerdt, lid van den Raad van State; Prof. dr. H. T. de Graaf, hoogleeraar te Leiden; H. J. van der Weele, kunstschilder te 's-Gravenhage; Lion van Lier, bekend tooneelist; Victor Faassen, oud-acteur; W. Laatsman, gep. Generaal-majoor; H. P. J. Tutein Nolthenius, oud-burge meester van Apeldoorn, voordien te Vlissingen; mr. A. W. Stork, directeur A.N.W.B.; J. Wentholt, oud-minister van Ma rine; G. J. Diekema, Amerikaansch gezant te Den Haag; J. J. H. Verloop, notaris te Amster dam; W. Fenenga, oud-direct. A'damsche Droogdok Mpij.; J oh, H. Been, bekend schrijver, gem, archivaris van den Brielle; mr. W, B. R. van Weideren baron Renlgers, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van Nederland in Turkije; D, Ph. Bouman, oud-generaal-majoor O.-I. leger, In Zeeland: G. Minderhoud, oud-voorzitter Calm, polder, Borsselen; D. G. van Niel, kapitein van het 14e reg. infanterie te Middelburg; J, M. de Graaff, oud-ontvanger grif fier van het Waterschap Oüd-Vosse- meer; D, Mulder, oud-burgemeester van Breskens en van Ovezande, Nisse en Driewegen, oud-lid Prov, Staten van Zeeland; W. A. van Nieuwenhuijzen, dijkgraaf van Hollarepolder enz. te Oud Vosse- meer; dr. J. G. de Man, oud-conservator 's Rijksmuseum Nat. Hist., bekend ge leerde, te Ierseke; Z. B. Goedhart, hoofd der school met den Bijbel te Oud Vossemeer; M. Wadde-van Roon, oud-wethouder, oud-lid Raad te Biervliet; M. H. van Visvliet oud-gemeente ar chivaris te Middelburg; W. Cevaal Pz., wethouder van Rit them; J. L. Richel, burgemeester van Bors selen Ph. J. van Dixhoorn, lid Prov. Staten van Zeeland, lid gemeenteraad van Axel, bekend paardenfokker; H. L. Dormaar, oud-hoofdcommies ter Prov, Griffie van Zeeland; jhr. J. E. Lewe van Nijenstein, oud ontvanger en secretaris der gemeente Kloetinge; J. Worrell, oud-secretaris „Uit het Volk-Voor het Volk" te Middelburg; W. Heule, oud-raadslid en wethouder der gemeente Burgh; A. van Schijndel, rustend pastoor van Heinkenszand; S. P, Tismeer, oud-rijksontvanger bui tengemeenten; H. van Iwaarden, wethouder der ge meente Heinkenszand; ds. P. C. van Doorn Ned. Herv. predi kant te St. Philipsland; C. Boonman, lid Raad Schore; W. J. Sprenger, oud-wethouder van Middelburg; C. IJsebaert, oud-burgemeester van St. Jansteen; mr. B. H. Carp, oud-griffier van het Kantongerecht te Oostburg; W. A. de Rijcke, oud-lid van den Raad te Middelburg; A. Spruitenburg, arts te Terneuzen; M. T. van den Bout, oud-wethouder te Eikerzee; M. Geelhoed, oud-lid van den Raad te Vlissingen; J. A. Dregmans, notaris te Axel; C. Weeda, oud-directeur der Chr. Kweekschool te Middelburg; A. Koops, oud-directeur van het P. en T. kantoor te Krabbendijke. Ongelukken. M a an dago.ch tend heeft op het voor malige Nenijto-trein te Rotterdam bij het afbreken van een der hallen een ■ernstig ongeluk plaats gehad, de 27- ja.n-iige A. v. d. G., werd door een val lende ijzeren bint op de borstkas getrof fen. Hij kreeg zoodanige ernstige küteu- zingen ,dat hij bijna onmiddellijk daarna overleed, HONDENVERGIFTIGING. In den maaginhoud van twee der te E g an o n d vergiftigde en opgezonden honden is strychnine aangetroffen. Hieruit blijkt, da,t 'bij vele gestorven dieren van opzettelijke vergiftiging1 kan worden gesproken. MOORDEN. In een door een 68- jarigc weduwe bewoonde boerenhoeve in Gross-Dörbern bij Oppeln, brak brand uit. Toen men de oude vrouw wil de redden ,vond men haar vermoord. Uit een kast had de moordenaar een 'be drag van 200 mark ontvreemd. Vervol gens had hij het huis in brand ge- Istoken. Bij L a n d s k r o n a (Zweden) werd 'n jeudiig werkman op Kerstdag die van een Kerstfeest huiswaarts keerde, aange sproken d,oor een zwerver, die hem Dm geld vroeg. Daar de jongeman zelf niet veel bij zich had, liep hij rustig ver der, waarop de vagebond hem achter na liep en onverhoeds met een mes |neerstak. Hij is aan de bekomen" verwondin gen bezweken. DOOR EEN HERT AANGEVALLEN. In het hertenkamp in S tr a<.al s un d is een verzorger der dieren door een hert aangevallen en zoo ernstig verwond dat hij' eenigen tijd later overleed KINDJE AAN DEN KERSTBOOM VERBRAND. Te D u s s e 1 do rf- Hamm waren op den eersten Kerstdag twee kleine kinderen, zonder dat de o-u- ders het wisten opgestaan, om zich naar de woonkamer te begeeven, waar de Kerstboom gereed stond met de daarbij behoorende geschenken. De kinderen sta ken enkele kaarsen van den Kerstboom aan. Terwijl zij de cadeautjes bewon-- derden, kwa,m een vierjarig dochtertje te dicht bij' een kaars, zoódal heur haar en het nachtjaponnetje vlam vatten. Het kind had reeds zulk ernstige brandwon den opgeloopen, dat het spoedig overleed. HET VERGAAN VAN HET FINSCHE S'.S. „OBERON." Men meldt aan de N. R. Crt. dat tot nu toe slechts Uéu hijk dat van een vrouwelijk lid der bemann:8g is aangespoeld en geborgen. Van de 191 postzakken met brieven drukwerk, paketten en aangeteekende stukken die de „Oberonop> zijn laatste reis aan noord had zijn er Dinsdag! drie gevonden aan de kust ten Noorden van Gothenburg!. De zakken bleken 60 piost- paketten voor Engeland te bevatten, de verpakking en de inhoud hebben nogal vain het zeewater geleden en verschik ten de adressen zijn onleesbaar. DROEVIG DRAMA. In het plaatsje Berking, in het graafschap Essex, waj- ren met de Kerstdagen de grootvader, vader en oom van den negenjarigen Ge orge Ager aan het kaartspelen, toen de jöngen plotseling met een revolver in zijn hand en met een veel te gro.olen hoed en de jas van zijn oom, binnenkwMii. Hamden omhoog schreeuwde de jon- giein, bij' welke woorden hij de revolver op hen richtte. De drie mannen lachten, doch plotseling' ging een schot af en de 1 S-jarige oom zakte ,doodelijk getroffen door een kogel in den slaap, in elkaar. De revolver was een oud wapen en de jongen wist niet dat zij geladen wias. OVERVALLEN. In de nabijheid van het igeobuw van de Reichsüank te M a i n z zijn vanmorgen twee beambten het [gebouw van de Reichsbank' te |M a i n z zijn Dinsdag twee beambten van de Mainzer Volksbank door twee met revolvers gewapende mannen van hun actetasschen beroofd, met al het geld ,dat zij zoo juist van de Reichsbank hadden gehaald. De roovers zijn ont komen. EEN ADELBORST—ELECTROTECH- NICUS. Een adelborst te Annapoh 1 i s, die daar anderhalf jaar was ge weest, was onlangs uit het instituut verwijderd. Er was n.l. al den tijd dat de jongeman zich in Bancroft Rail beP vond het gebouw, waar hij wias on dergebracht allerlei l;ast geweest met de electrische installluties. De liften had den kuren, het licht (gf'ng plotseling uit als het branden moest of gjing -aan als het uit moest blijven en de groote klok,, die het leven van de adelborsten beheer schen moet, liep soms te snel, soms te langzaam, en dikwijls heelemaa.1 niet, om dan in eens weer te ga,an spurten. De officieren onderzochten de zaak en bevonden dal de bewuste adelborst overal in het gebouw leidingen had ,aan(- gtebracht, wa,armee hij, uit zijn kamer, alt» lerlei electrische krachten kon ontke tenen, om daarmee den boel in de war te sturen. Zoo had het jongemensch' ook in de klok eenigle schakelingen aange bracht, die het hem mogelijk maakten het uur van opstaan wat te verlaten in dien hij dit eens mocht wenschen. TERNAUWERNOOD AAN DEN DOOD ONTSNAPT. De wereldkampioen scha ken, dr. Alj'echin, die momenteel op een* tournée is en zich te Essiig! bevondj, is ternauwernood laan den dood ont snapt. Dr. Aljtechin was in zijn hotel op zijn kamer met een brandende sigaret; in den mond ingeslapen. De cigaret zette de lakens van zijn bed in brand en na enkele ©ogenblikken was de geheele kia)- mer in rook en vlammen gehuld. Men vond- hem met een ernstige rookvergif tiging bewusteloos voor zijn bed liggen. Aljechin had slechts lichte brandwon den opig'eloiopen. EEN JONGEN BEROOFT EEN KAS SIER. Terwijl in het hartje van New- Y o r k duizenden menschen Zondagavond voor het Parjam oun t-the alereen reus achtige bioscoop .stonden, wist een knaap tot de vierde verdieping te komen, bei- dreigde met een revolver den kassier en maakte zich met 26.400 gulden uit de voeten. De kassier ,die meende, dat dé jongen in den korten tijd nog niet van de vierde verdieping naar buiten was kunnen komen, drukte op een electrV schen knop, waardoor alle uitgangen au tomatisch werden gesloten. Een voor één werden de bezoekers door een .aparte deur naar buiten gebracht, doch de knaap was verdwenen.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5