Middelburgsche Courant. NAAMLIJST TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DINSDAG 23 DECEMBER 1930. No. 301. LANDBOUW. DOOR ALICE CAMPÖEh KRING WALCHEREN Z. L. M. Gistermiddag' hield de Kring Walche ren der Z. L. M. een algemeen© vergade ring in de Sociëteit St. Joris onder voor zitterschap van dén heer jlir. P;. J. Boo- igaért. Bij de ingekomen stukken en mededee- lingen hleek oa, dat ea- bij 'de belasting leommissie der Z. L. M. op gewezen is, dat de schatters voor de vermogensbelas ting ten opzichte der landerijen!, zeer •ondeskundig te werk igaan. Van den talgemeenen secretaris was bericht inge komen dat de door den kring verzoch te opname van wijziging, van cle waiter- (Schapsregelhigen en de polderlasteni in het urgentieprogramma niet makkelijk zal igaan, omdat men hier met oude rech ten heeft te maken. Wel heeft de kwes tie ter tertiaire wegen de volte aan dacht van het Dag. bestuur. Verder deelde d e voorzitter mede, dat veecursussen worden gehouden leMid- delburg en te Aagtekerke, en dal aan den cursus in motorkennis 15 en aan vden oloegwedstrijd 26 personen deel nemen. Nog herinnerde de voorzitter aan de verleden week ingestelde commissie voor samenwerking' met coöperatieve vcreeni- gingen en dergelijke en ook aan pogingen om met kracht een strijd tegen de luber- jculose bij het rundvee te voeren in sa menwerking met de veefondsen op Wal cheren. Ten slotte kwam aan de orde een bverzicht van den marktizetter over de prijzen op de botermarkt gedurende '30. Op een vraag van den heer C. FRAN SE zeide de marktzetter, de heer J; GOEDBLOED, dat de aanvoer thans vrij i&laLionnair is. De heer JOBSE, Bigjgekerke, achtte den prijs van f 6.80 voor de eieren ver leden week te laag, daar deze verkocht werrden van f7 lot f 8. De heer GOEDBLOEDi zeide, dat er ook voor f 6 zijn verkocht. De heer JOBSE zeide, dat aan zijn guster f 6.50 is geboden, maar dat zij ze niet igaf en dat de marktzetters daar bij stonden. De heer GOuDBLOED- ontkende dit laatste voor wat hem zelf betrof; wel is het eens voorgevallen, dat eenige koop lieden zich rond een boerin plaatste en haar beletten voor een goed prijsje 'te verkoopen, waarop spr. onder bedreiging de politie ie waarschuwen hier aan een einde heeft gemaakt. Een nieuwe voorzitter. Aan de orde was thans de benoeming van een voorzitter wegens periodieke af treding van jhr. Boogaert. De heer BOOGAERT zeide zich niet meer (herkiesbaar te stelten, reeds 3 jaar. 'geleden was hij van plan af te tre den, maar toen heeft het bestuur hem nog overgehaald om ie blijven en heeft hij zich nog voor een termijn beschik baar gesteld. Hij heeft nu bijna 27 jaar het voorzitterschap waargenomen en meent dat dit geen kleinigheid is, hij wil nu aftreden en het werk aan' jongere krachten overlaten. Hel bestuur heeft de volgende regle mentaire aanbeveling opgemaakt van 3 leden n.l. de heeren mr. M. C. v. d. Minne, C. Franse en E. Verlaire. Spr. beveelt speciaal den heer mr. v. d Minne aan. De heer BESUIJEN vraagt of het niet beter is den heer Franse te benoe men, die reeds zoo' vele jaren vice- voorzitter is. De VOORZITTER zeide, dat het be stuur dit ook heeft besproken, maar dat men het neter vond weder iemand uit de stad te oenoemen. De lieer FRANSE meende, dat, waar men nu 27 jaar een heer als voorzitter heeft gehad, men in die lijn moet vóórt- gaan en dal de 'heer v. d. Minne een 47. I „Wat doe je stijf en er is niets' uil je te halen", zeide hij glimlachend. „Ik zie wel, dat ik het je vertellen moet, en daar heb ik beestachtig het land aan. En er is iets dat ik je niet vertellen kan, dat zou niet netjes zijn." Haastig viel Esther in met: „Er is geen reden om iets te zeggen. Als je 't liever niet doet, laat het dan." „Ik doe 't wel, Ik wil niet dat je verkeerde idee's over me hebt." Hij hield even op. „Kijk, de zaak is zoo. Een weekje geleden hen ik een soort twist met Trérèse gehad. Zij was hoos en ik was 'boos en ik zeide haar waar het op stond. Daarna hebben we geen woord meer gewisseld geloof ik totdat ilk haar dezen middag in mijn kamer trof. Toen ik me vanavond ging venklceden en voor bij de zitkamer kwam, stond ze in de open deur. Ze vroeg me binnen te ko men ze had me iets te zeggen." „Dus dat was het." „Ze was allemachtig lief en vriende lijk en innemend en zoo meer. Ze beken- waardig opvolger van een Waardig voor ganger zal zijn. c Hierna werd mr. v. d. Minne gekozeL met 38 stemmen, tegen 2 op den heer Franse. De VOORZITTER zeide dat de uitslag hem veel genoegen doet, omdat blijkt dat dc candidaat van het bestuur in den ismaak valt. Spr. wenschte den heer v. d. Minne, niettegenstaande zijn afwe zigheid, geluk met zijn benoeming en wil met enkele woorden afscheid nemen van den kring. Met heel veel geuoegen heeft spr. gedurende 27 jaar de lei ding van de afdeeling en later van den kring waargenomen. Het zal hem vreemd zijn er huilen te komen te staan. Spr. meende dat hel tijd was plaats te ma ken voof een ander en meende den kring te kunnen gelukwenschen met de keuze, i daar de heer V. d. Minne buitenge woon geschikt is, o.a. door zijn veel voelen voor paarden, en spr. hoopte, dat de nieuwe voorzitter den kring in goede hanen zal kunnen leiden. Spr. meende, dat men tevreden over hem is geweest, anders zou men hem w'el een wenk hebben gegeven om weg te gaan. De vergaderingen hebben steeds een prettig en vlot verloop gehad. Maar dit was ook te danken aan de leden, want spr. herinnert zich maar één maal in al die jaren dé debatten te hebben moeten sluiten, wat wel een bewijs is dat er prettig en aangenaam werd samenge werkt en de loon zeer goed was. Spr. hoopte op het zelfde vertrouwen v.oor zijn opvolger en op een even pretige sa menwerking, en hoopte dat de kring on der diens leiding steeds moge groeien en bloeien en steeds moge toenemen. De heer C. FRANSE, vice-voorziter, richtte zich hierop tot den scheidenden voorzitter en sprak "ongeveer als volgt-. Een bekend spreekwoord luidt,, er is een lijd van komen en er is' een tijd van gaan; en nu gij meent, dat voor u de lijd van gaan is aangebroken, is hel mij een behoefte u namens alle leden van Sen kring Walcheren der Z. L.. M. een woord van dank, ja zelfs een woord van hulde te brengen voor de wijze waarop gij bijna 27 jaren onzen kring hebt geleid. In deze 27 jaren, zijn min stens 150 bestuurs=- en algemeene verga deringen onder uwe leiding gehouden, tal van cursussen zijn door u geopend en gesloten,, en werd daarbij den cur— siten een opwekkend en! bemoedigend woord op hun verderen levensweg mede gegeven. Alle leden van het afcleeling's- later kringbestuur zijn vervangen; drie secretarissen zaagt gij komen en gaan; drie uitstekend geslaagde tentoonstellin gen zijn onder uwe leiding georgani seerd. Niet alleen dat gij u daarbij een gul gastheer toondet, door de deelnemers aan 'den rijtoer op uwe 'buitenplaats rij kelijk te onthalen, maar claiarbij hleek tevens, dat de Kring 'Walcheren onder uwe leiding steeds een eereplaats in neemt onder hare zustervereenigingen en wat haar opgewekt vereenigingsleven betreft,, wel eens tot een voorbeeld is gesteld. Wij, die het genoegen hadden reeds gedurende enkele jaren met u sa men te werken, wij hebben teeren waar- deeren uw karakter; goedheid, welwillend heid,, strikte onpartijdigheid waren steeds het richtsnoer uwer handelingen', en hebben u voor ons gestempeld als een man met een hoogstaand karakter, a'7s iemand op wien men rekenen kan. Wij stemden dan ook volkomen in, met den dichter van het A. B. C. op de namen der Hoofdbestuursleden, toen hij enkele jaren geleden van u zeide: J. is Jhr. Boogaert ons aller vrind ïn den Kring Walcheren algemeen geacht en bemind, Voor den landbouw staat hij immer pal. Ik meen van omstreeks 19 jaar al. Want inderdaad gij zijt ons aller vriend. Het is niet mijne bedoeling uw vele ver diensten thans in het licht te stellen; in het Landbouwblad zal ik daarop iets uitvoeriger ingaan, alleen wensch ik u de, dat ze had gelogen over dat noek. Ze had op de deur geklopt en ze dacht dat ze me binnen hoorde roepen. Toen ze binnen was merkte ze haar vergissing en wilde weggaan, toen ik 'binnen kwam en haar een doodschrik aanjoeg door mijn achterdochtigen blik en toen zeide ze maar wat haar voor den mond kwam Ze gaf me het gevoel dat ik heel lomp was geweest. Ze zeide, Roger, je weet wel dat je me altijd zoo bang maakt, je bent zoo hard, zoo onverdraagzaam. Je denkt van mij altijd het ergsle. En dat is ook zoo, ik heb haar nooit een kans ge geven." Esther wachtte op wat hij verder zeg gen zou, hij keek haar niet aan, het was duidelijk te zien dat er iets was dat hem hinderde. „Als wal ze zeide kan lik je niet vertellen, maar ze sprak over de scène, die we gehad hadden, wat de zaak in een ander licht stelt. Ze zeide me hoe veel berouw ze er over had en ik ge loof dat ze liet meende. Ze was hevig geschokt. Zie je Esther, ik schaamde me er over, dat ik nooit getracht had goede vrienden met haar te zijn. Ik ben een verwaande gek geweest. Als ik de dingen van uit haar gezichtspunt beschouw dan is het haar niet meegeloopen." „Neen, natuurlijk niet." „Dat'begrijp je wel is-het niet Esther? Ik bedoel een jonge vrouw, gehuwd met een ouden man ik geloof dat ze van te voren niet gerealiseerd heeft hoe dat thans hartelijk dank te zeggen voor de 1 vriendschap, die ik steeds persoonlijk van u heb genoten. En thans, geachte heer Boogaert, wordt gij geplaatst in de rij van de man nen, aan wie de Walchersche landbouw zoo oneindig veel heefl le danken, omdat zij den Kring langer of korter tijd heb ben geleid; met gulden letteren zal dan ook de naam Boogaert gegraveerd zijn in de historiebladen van onzen kring, ■en wij zijn er van overtuigd, dat gij, al ie het voortaan eeniigszins van' verre, in deze voor den landbouw zeer moeilijke tijden, met belangstelling de werkzaam heden van den kring, de voortzetting van uw werk zult gadeslaan. Wij wenschen dat het u gegeven zij nog vele, vele jaren onder het genot van een goede gezondheid getuige te zijn van den groei en bloei van den kring. Dat is ons aller wensch. Ik heb gezegd. (Ap plaus.) De heer W. SIETEMA, adjunct-zuivel- consulent, nam hierop het woord ea zeide, dat de heer Zwagerman, die tot zijn groote spijt door ziekte verhinderd was deze vergadering bij te wonen), hem had verzocht te zeggen, dat hij zich nog levendig herinnert hoe jhr. Boogaert hem bijna 25 jaren geleden op de bovenzaal der „Vergenoeging aan de Walchersche landbouwers voorstelde. Hoe hij hem toen den vollen steun en sympathie der afdeeling en van hem persoonlijk toe zegde. In die 25 jaren was er een her haaldelijk en veelzijd'g contact tusschen den heer Zwagerman en den afgetreden voorzitter. Het is hein een behoefte hier hartelijk dank te zeggen voor den krach- tiigen steun en medewerking, die hij steeds van den voorz. heeft 'mogen ont vangen. Hij heeft jhr. Boogaert leeree kennen en waardeeren als een warm vriend van de landbouwende bevolking op Walcheren. Door zijn steun kwamen vele nuttige instellingen gemakkelijker tot stand. Hierbij zij o.a. herinnerd aan de Coöp. Landbouwvereeniging „E'land Walcheren" en de ook op Walcheren schitterend geslaagde reorganisatie der Z.L.M. De heer Zwagerman bewaart aan jhr. Boogaert de aangenaamste herin neringen. Gaarne wenscht hij hem toe, dat hij nog vele jaren in goede gezond, heid met belangstelling de ontwikkeling van het landbouworganisatieleven op Walcheren zal kunnen volgen.* (Blijken van instemming.) De VOORZITTER verzocht den heer Sietema zijn hartelijken dank voor deze woorden aan den heer Zwagerman over te brengen. De heer FRANSE stelde thans onder applaus der vergadering voor den heer Boogaert te benoemen tot eere-voor- zitter van den kring. De heer BOOGAERT verklaarde zeer gevoelig te zijn voor dit blijk van waar deering. Aan de orde was nu de benoeming v,an 4 afgevaardigden in het hoofdbestuur en hun plaatsvervangers. Aftredende leden waren de heérén jhr. Boogaert, C. Franse, A. Malj'aars en D. Geschiere. 'De VOORZITTER zeide het beter te vilnden zich nu ook voor deze betrek1,- kimgl niet meer beschikbaar le stellen en beval krachtig aan mr. v. d. Minne te kiezen, omdat hel goed is, dat een kring- voorzitter op de hoogte blijft van hel le ven in de Z. L. M. (- Behalve de aftredenden en de héér v. d. Minne, waren door afdeelingen nog gesteld de heeren J. Kodde, J. J. Mesuen J. Lam pert. Uitgebracht werden op de heeren v. d. Minne 40, Franse 35, Maljiaars 32, Geschiere 31, Kodde 10, Lamport 6 en Mesu 3 stemmen en nog 1 op 'ieder der heeren I. de Buck en Z. Zaoharitasse. Beide laatstgenoemde stemmen waren van onwaarde. De vier eerstgenoemde heeren waren dus tol leden van hel hoofdbestuur ge kozen, en namen voor zoover aanwezig) wezen zou." Even liet hij het hoofd op de handen rusten. Hij scheen iuwendigen strijd te voeren. „Ze zeide tegen mij: Ik verwacht geen sympathie van je Roger, maar je bent een man van de wereld en je moogt me niet altijd zoo verkeerd beoordeel en. Jij hebt al te lang een verkeerd idee van mij." Hij hield op alsof hij spijt had van zijn laatste woorden. Esther zweeg en hij vervolgde: „Ik wist niets Le zeggen en voelde me niets op mijn gemak, 't Gekke is Esther, dat ik evenmin als vroeger van haar houd, maar ze deed me ge voelen hoe unfair ik gehandeld had. Ik voel, dal ik het aan haar verschuldigd ben le trachten vriendelijker te zijn. Kun je dat begrijpen?" „Natuurlijk kan ik dat. Waarom zou je het niet zoo voelen? Ze is cle vrouw van je vader." „Ja, ze is de vrouw van mijn vader. Het eind was, dal ze haar handen op mijn schouders legde en vroeg of we vrienden zouden zijn. Wat kon ik zeggen. En toen legde ze haar wang tegén de mijne en en ik sloeg mijn arm om haar heen; dat scheen ze te verwachten en ik wist niet anders te doen. En loen kwam jij binnen én ik zal je oogen nooit vergeten." Esther lachte opgelucht, hij lachte me de en allebei waren ze innig vrool'ijk. De heele zaak was nu zoo anders. Bo- die benoeming aan, de volgende 3 zijn plaatsvervangers, terwijl dc vierde plaats vervanger in de volgende vergadering uilt door cle afdeelingen le stellen candi- daten zal worden (gekozen. De heer J. Goedhloed werd z.h.s. we der voor een jaar tot markzetter be noemd en verklaarde op verzoek van den secretaris, den heer J. LANGEBEE,- KE, zich bereid in het vervolg) gereg(eld de algemeene kringvergaderingen bij te wonen, om zoo noodig inlichtngen le verstrekken. Alvorens lot behandeling, der begroo ting; wérd overgegaan heette de VOOR ZITTER welkom den heer mr. P. Dol leman algemeen voorzitter der Z. L. M. die ter vergadering kwam. De ,J>egróoti:ng aanwijzend in ontvang en uiifgaaf f 505 mei een post onvoor zien van f 25.35, werd zonder discussie of h.s. goedgekeurd. Tot lid van de Commissie lot naaien der rekening werd in plaats van den lieer S. Meijers Bz. benoemd de heer C. Jongepier. Bij de rondvraag wees de heer E. VERLARE op het groeten verschil in den prijs van de électriciteit tusschen stad en platteland. Op liet platteland betaalt men 45 cent,, te Middelburg maar 25 cent. In deze tijden van malaise moet men ook daarop de aandacht vestigen en dit is goed werk voor de Z. L.. M. De VOORZITTER meende,, dat Mid delburg nog voor 15 jaar een contract hcel't. maar vroeg of de lieer Dieleman er ook nadere inededeelingen over kon doen.. De heer DIELEMAN zeide,, dat hel contract van Middelburg pas vernieuwd was toen cle P.Z.E.M. de centrale over nam,, maar hij meende toch dat er ook voor hel platteland daling der prijzen zal komen. Er wordt nu zelfs winst ge maakt door het bedrijf, en dit wordt vooral voor 1930 verwacht, en zulks na de noodige afschrijvingen. In dc naaste toekomst verwacht spr. dan ook wel ver laging' ook van de garantie bepalingen. Hel vaslrechtlarief zal dit reeds eenige male met zich brengen. Bij vergelijking met andere provincies is Zeeland niet de laagste, maar ook ver re van de hoogste en behoort tol de laagste helft, zelfs is de prijs lager dan in Westelijk Noord-Brabant. Spr. zit zelf niet meer in het bestuur van de P.Z.E.M. maar weet, dat men in die richting gaat. Toch moet men voorzichtig te wera gaan, omdat het bedrijf commercieel moet zijn en moet uitkomen. De heer VERLARE meende, dat het goed is steeds de aandacht op de wen- schelijkhcid van verlaging te blijven ves tigen. De heer DIELEMAN weer het woord verkrijgende, zeide eerder te hebben wil len komen,, maar te zijn opgehouden. Hij nad niet gedaclit dat men reeds zoo ver zou zijn en zeide, dat de vlugge behan deling der begrooting een bewijs is van dc noodige zuinigheid en ook van hét vertrouwen der leden. Die gelukkige sa menhang is niet het minst aan den voorziter le danken en dit heeft spr gedrongen Le komen, om uiting' te geven aan zijn spijt over het heengaan van den lieer Boogaert, die toch nog goed gezond Waarom gaat gij heen? vroeg spr.,, maar liet daaraan volgen, dat men er in moet berusten. tSpr. wees er np, dat de lieer Boogaert aftreedt in een moeilijken tijd. Dikwijls zijn er moeilijke lijden geweest voor. den landbouw, o.p. in de jaren 1880 tol 1895, maar zooals nu is het in meiischeiiheuigenis niet ge weest Wij slaan voor angstige lijden in de geheele wereld. Ilel is zoo erg, dal de welvaart van den staat er mede in het gedrang komt. Als het den landbouw niet goed gaat, dan is dit ook hel ge val met den slaat in zijn geheel. Men ondervindt alom den terugslag', hij win keliers, i n de belastingopbrengst, en daar tegenover staan toch de noodza kelijke uitgaven. Ieder voelt het, grond- ger's mededeeling liad alle bitterheid weggenomen. Ze begreep nu waarom hij zoo schuldig had gekeken. Het was een strijd geweest tusschen versland en voor oordeel, en zijn gevoel van recht had overwonnen. „Stil, we moeten -geen leven maken! Goede nacht, ik ga naar bed." Ilaar beide handen vattend hield hij haar terug. „Je houdt me niet voor een mallen dwaas, doe je w'el?" „Neen zeker niet. Waarom zou ilk?" „En je gelooft ook niet, dat ilk verliefd heden legen haar debiteerde of zoo. iets?" „Als je zoo blijft protesteeren ben ik daar niet zoo heel zeker van." En van een lfoogere' traptrede hem 'lachend aan ziende hield ze op. „Esther jij!" Chalmers kwam mei afgemeten stap pen in de hall om de deur te sluiten en van deze onderbreking maakte Esther gebruik om naar boven te snellen. „Goede nacht!" riep ze hem over haar schouder met zachte stem toe. Met glinsterende oogen zag Roger haar na, toen bracht hij weer de hand aan zijn voorhoofd. „Chalmers, wil je me een glas whisky soda brengen, misschien dat het goed is voor die lamme hoofdpijn. Den volgenden morgen was de hoofd pijn niet over, ma,ar ze was minder he vig. Aan li«t ontbijt merkla zijn tante dat PROVINCIALE ZEEUWSCHE Voor het op 31 December a.s. ver schijnend nummer van ons blad, wor den, evenals vorige jaren, aangenomen Bij advertenties van 14 regels 80 cent, elke regel meer 20 cent. In de per naam en per regel 15 cent. Alles bij vooruitbetaling. Opgaven worden zoo spoedig mogelijk, :n elk geval vóór of op 29 December a.s- ingewacht bij DE ADMINISTRATIE. eigenaars, pachters en ook de g,roole kapitalisten, ook zij, die geen geld in landbouw staken omdat zij dc betasting, zulten 'moeten opbrengen, die nu van de anderen wordt gemist. Een regeering ,die dit alles niet voelt, moet zoo spoedig mogelijk weg, maai de huidige begint het le begrijpen en neemt maatregelen al is bet ook schoor voetend. Men mag den moed echter niet verliezen en niel komen tot maatregelen, di.c later zonden blijken de welvaart nog meer schade te doen. Veel hangt bij dil alles ai' van de leiding. Van gian- schoi harte hoopte spr. dat de nieuwe •Voorzitter zal werken met kracht, met energiek en voorzichtig) beleid en takt, pesteund door den trouw van het be stuur en de leden. Spr. schelsle Walcheren als rustig en kalm, geen doornen'bos met stekels. Hier is nog niet de diepste ellende als in uit sluitend akkerbouwdeelen van Zeeland, maar men moei hier toch ook mede leven met die andere deelen. De opvol ger van den heer Boogaert zal moeten medewerken aan vele voorstellen. De bo dem is voor dit alles op Walcheren goed omdat men er.meer dan elders ge voelt voor coöperatief samenwerken, wat voor hel heden, maar nog meer in de toekomst noodig zal zijn. Het hoofd bestuur zal den' heer Boogaert noode in ■zijn midden missen. 'Spr. brengt hem dank vobr zijn» blijmoedigheid, voor zijn toegenegenheid en voor alles wat hij voor de Walchersche belangen heeft ge daan. Spr. hoopte, dat de heer Boogaert zich niet zal terugtrekken en zal blijven me deleven en zeker op de algemeene ver gaderingen nog zal tegenwoordig zijn. Spr. uit ten slotte den wensch, dat het der.' scheidenden voorz ter en zijn gezin onder Gods zegen moge blijven goed gaan. (Applaus). Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering deelde de heer P. BRASSER als lid der commissie voor de veiling van landbouwgewassen mede, dat beslo ten is die wijze van verkoop groepsge wijze te bevorderen. Het eerste product, dat in aanmerking kwam, was uien, maar dat is voor Walcheren nrnder van be lang dan voor Schouwen en Tholen, maar daar heeft men er reeds eenig succes mede bereikt. Er werd van 10 tot 30 cent per baal meer gemaakt dan in den gewonen handel. Wat betreft de aard appelen, die zijn te splitsen in drie cate gorieën, en wel de vroege soorten, de in- hij niets geen eetlust hAdhij proefde maar even van zijn grapefruit e».i van zijn koffie nam hij een klein slokje. Ze vroeg naar cle oorzaak, zc vond dal hij niet zijn gewone kleur had. ,,'t is niets Dido, maar ik voel me beroerd." „Hoofdpijn?" „Een beetje, maar hel zal wel over gaan." Hij vond het naar, dat er een angstigq uitdrukking in haar oog'en kwam. „'Lieve tante, maak u over mij niet bezorgd, iemand kan toch Wel eens hoofdpijn hebben, zonder „Dat weet ik wel Roger, maar lieve jongen, eerst je vader en toen Térè- seZou je niet eens met den doktor spreken „Ik zie dien dokter al veel Le veel; naar mijn zin, ik loop hem overal tegen het lijf. Hij is een neerdrukkend, Jog monster." „Roger, wees niet kinderachtig, dat ligt aan zijn manieren." ,,'t Zijn verduiveld vervelende manie ren en ik zal mij zelf wel van mijn hoofdpijn afhelpen als u het goed vindt. Hebt u aspirine?" „Ik heb iets dat heter is dan aspirine!, een Fransch middel, ik zal het voor je halen." W»r4t v«rv»lgd

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5